» »

Katere ribe v konzervi?

Katere ribe v konzervi?

1 2
3
4

IL_DIAVOLO ::

Saj pa jih imajo, jaz sicer jemljem v paradižnikovi omaki, ampak sem preprican da sem jih videl kakšen mesec nazaj.

Tocno te ribe so edino dobre.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

MIHAc27 ::

Sigurno že več kot mesec vsakič ko grem pogledam (1-2x tedensko), pa jih nimajo. Je pa res da zahajam več ali manj samo v 1 lidl, ta na rudniku...

Ganon ::

Da bi vprašal trgovko, ti ne pade na pamet? Ne razumem, da raje sprašujete na forumu. :))

MIHAc27 ::

Itak, da je forum neomejen vir znanja. Sprašujem, ker je ravno tema o ribah. Mogoče so pa samo embalažo zamenjali.

Ganon ::

Vse je možno. Jaz sem iskal njihov feta sir in mi je trgovka takoj razložila, zakaj ni zaloge. Beseda ni konj.

mojsterleo ::

MIHAc27 je izjavil:

Sigurno že več kot mesec vsakič ko grem pogledam (1-2x tedensko), pa jih nimajo. Je pa res da zahajam več ali manj samo v 1 lidl, ta na rudniku...

Ravno bil v Lidlu v Šentvidu in so jih imel celo škatlo. Navadne in v paradajzu.

Drugače pa so mi skuše zadnje čase še najboljše Delamaris v extra deviškem oljčnem olju. So pa drage kot žafran.:|

donvito ::

mojsterleo je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Sigurno že več kot mesec vsakič ko grem pogledam (1-2x tedensko), pa jih nimajo. Je pa res da zahajam več ali manj samo v 1 lidl, ta na rudniku...

Ravno bil v Lidlu v Šentvidu in so jih imel celo škatlo. Navadne in v paradajzu.

Drugače pa so mi skuše zadnje čase še najboljše Delamaris v extra deviškem oljčnem olju. So pa drage kot žafran.:|

cena, ja, no ...
https://trgovina.delamaris.si/products/...
meni so te dobre:
https://www.spar.si/online/fileji-skuse...

mojsterleo ::

donvito je izjavil:

mojsterleo je izjavil:


Drugače pa so mi skuše zadnje čase še najboljše Delamaris v extra deviškem oljčnem olju. So pa drage kot žafran.:|

cena, ja, no ...
https://trgovina.delamaris.si/products/...
meni so te dobre:
https://www.spar.si/online/fileji-skuse...
Tole je zelo ugodna cena! So pa dobre tudi s tartufi, teh pa v spletni prodaji nimajo. ;)
Če so ti dobre od Rio Mare potem, probaj Lidlove, Eurospinove gril skuše v extra olju. So precej cenejše pa ravno tako dobre. Od Rio Mare imam rajši barbecue.... teh pa cenejših ne dobiš.
Pa btw: za vikend sem bil v E Leclercu LJ in imajo Connetable sardine 3 pack po 6,99€.. zlo ugodno. Pa ene nove sardine ... Le Tresor Des Dieux s 5 popri 2,69€ ... zlo dobre!

Buggy ::

IMO najboljsa tema na ST. @mojterleo respect!

Sam sem nostalgicen pristas weekend dealamaris konzerv, so mi bile pa dobre Hoferjeve sardine z limono, grez koscic in drobovja, katerim sem dodal strt cesen in kislo smetano, poper in chili ter naredil namaz. Danes iskal za na morje pa so imeli zgolj paradiznikove. Poskusim jutri v drugi izpostavi.

Magic1 ::

Tudi meni so Lidlove grill skuše ok. Se mi zdi da je cena 2€, vmes do bile še v akciji, ali jih nabaviš v petek, ko imaš kupon.
Magic

Twixz ::

MIHAc27 je izjavil:

Sigurno že več kot mesec vsakič ko grem pogledam (1-2x tedensko), pa jih nimajo. Je pa res da zahajam več ali manj samo v 1 lidl, ta na rudniku...


Te so men ene izmed boljših.
V Lidlu v Slovenj Gradcu jih imajo 100 škatel najmanj.

MIHAc27 ::

Ok, potem je samo tale Lidl, kamor hodim problem. Preverim še po drugih v bližini, kdo ima.

link_up ::

ampak za 2e na konzervo je pa ze skoraj kot 5e za majcko. Ne smes podpirati teh nategunov, ki dobavitelja za jajca stiskajo...
In and Out

Magic1 ::

Ker uni za 10EUR pa plačujejo pa bogato... Verjetno tako kot Apple.
Vsaka firma dela v korist delničarjev in ne za dobrobit dobaviteljev. Torej maksimiziranje dobička.
Najbolj da začnemo vsi majčke za 50EUR+ kupovat, da se bomo lahko pretvarjal, da vsi v verigi veliko dobijo.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

WizzardOfOZ ::

Nazadnje so imeli v ipercoopu v trstu ceno za 12x 80g rio mare al naturale (v lastnem soku) celih 11.90€.

V sloveniji si lahko vesel, če jih dobiš 7 komadov za tak denar.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

mojsterleo ::

link_up je izjavil:

ampak za 2e na konzervo je pa ze skoraj kot 5e za majcko. Ne smes podpirati teh nategunov, ki dobavitelja za jajca stiskajo...

Žal so šle cene rib strmo navzgor. Lahko smo srečni, da živimo v Evropi, kjer je industrija proizvodnje ribjih konzerv še dokaj močna, zato so cene še sprejemljive. 2,50 eur za kakovostne sardine iz Francije/Portugalske/Španije ali kakovostne skuše iz Severnega Atlantika je sprejemljiva cena. V ZDA za isto stvar plačajo po 8$+.
Sicer pa imaš na voljo tudi pri nas Maroške sardine in trgovinske brende rib po ugodnih cenah. Samo ne pričakovati da bodo sardine zlo kakovostno očiščene in brez lusk... tuna pa itak nek zmazek z zanič oljem.

IL_DIAVOLO ::

Skuše so poceni glede na to, kaj dobiš. Tune so pa precenjen drek, kjer je 10% tun kvalitetnih. Zdaj pa kdo se bo sel loterijo, da bo dobil dober primerek tune.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Horas ::

hofer ima odlično tuno v lastnem soku. tudi špar ima odlično tuno v lasntem, soku modra embalaža 3x50g neto. pa eurospin tut nima slabih... lidlova je že bolj švoh...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

IL_DIAVOLO ::

Kupujem se samo ali Delamaris ali Eva.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

qwertyy ::

Men ga zmaga Delamaris skuša v olivnem olju. Sočna, okusna, mmm.

A dejansko obstaja še kera skuša, ki je boljša kot ta, ker bi jo z veseljem probal?

redtech ::

Nažalost ne, v Lidlu so po 2,60 bile so že 3EUR. Otroku sem hotel druge podtaknit, pa me je takoj odkril :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

mirator ::

Meni so že od nekdaj všeč delamarisove skuše. Običajno jih začinim s česnom, najpogosteje pa s čili hot omako. Tu in tam pa jim dodam kis, na tanko narezano čebulo in obvezno sesekljan feferon in pa tu in tam kanček bučnega olja.
Meni je to všeč.

IL_DIAVOLO ::

Pri slabih ribah tudi jaz to pocnem...da povozi okus :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Twixz ::

qwertyy je izjavil:

Men ga zmaga Delamaris skuša v olivnem olju. Sočna, okusna, mmm.

A dejansko obstaja še kera skuša, ki je boljša kot ta, ker bi jo z veseljem probal?


Grilled skuša od Riomare (ena varjanta z BBQ omako, ena pa z olivnim oljem)?

mojsterleo ::

redtech je izjavil:

Nažalost ne, v Lidlu so po 2,60 bile so že 3EUR. Otroku sem hotel druge podtaknit, pa me je takoj odkril :))

Ne vem če tole razumem. Skuše v Lidlu (velika konzerva) so 1,29EUR. Skuše grill (podolgovata konzerva, poreklo FR) so 1,99EUR. Po mnenju uporabnikov te debate so oboje precej dobre.

Zgodovina sprememb…

redtech ::

Od Delamarisa z olivnim oljem so 2,60.

So pa te druge grill veliko bolj slane, to se takoj začuti.

IL_DIAVOLO ::

Ste me motivirali, da grem v hoferja, kamor ponavadi ne grem. In glej ga zlomka, kaj sem nasel. Eno izmed najbolj okusnih rib.

Slanika v podobni konzervi, kot skusa od nixe iz lidla. Le da je znamka almare seafood- heringsfilets. Imajo 3 okuse, s paradižnikovo omako, azijski in mexico okus.

Moram pogledati slanika se v lidlu, ker je res okusna riba.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kixs ::

Je kdo ze probal Pan do Mar sardine v olivnem olju:
https://www.norma.si/domov/izdelek/ribe...

Zaloga Eva sardine s črnimi olivami mi bo pocasi posla, zaenkrat je niti ne najdem vec za kupit.

Torej, zanimajo me sardine v extra olivnem olju. Ce kdo ve kje se da kupit, naj napise ;)

c3p0 ::

V Avstriji za 79c kupujem španske Rianxeira, v tomato sauce ali olju, pa ni tista mini konzervica. Zelo dobre.

https://rianxeira.com/productos/sardina...

mojsterleo ::

kixs je izjavil:

Torej, zanimajo me sardine v extra olivnem olju. Ce kdo ve kje se da kupit, naj napise ;)

V E-leclercu Ljubljana imaš Connetable v extra deviškem oljčnem olju. Tri-pack za 6,99 in en komad po 2,99.

kixs ::

Za zdaj sem sel v Mercator in vzel Adriatic Queen Sardine in skuso v olivnem olju. 1,59€ po komadu.

mojsterleo ::

kixs je izjavil:

Za zdaj sem sel v Mercator in vzel Adriatic Queen Sardine in skuso v olivnem olju. 1,59€ po komadu.
Te ribe niso v extra deviškem oljčnem olju, so pa ok izbira za to ceno. Rad bi opozoril na to, da rafinirano oljčno olje ni baš nekaj boljše kot npr. sončnično, repično, sojino... v postopku rafiniranja uporabljajo manj kakovostne sestavine, izgubi se polnost okusa in veliko hranil.

Kot drugo bi pa rad opozoril na to, da je EVA sedaj prešaltala na manjše 100g pločevinke tudi pri Skuši in Tuna filetih. V Mercatorju je te dni sicer 40% popust, zato se je vredno založiti s 115g pločevinkami kar jih še je.

mojsterleo ::

VČeraj sem šel na manjši nakup v lokalni Lidl (seveda brez aplikacije). Na polici ribjih pločevink opazim, da spet prodajajo sardine v oljčnem olju. Prejšnjih z rokom uporabe 31.12.2023 je že pred časom zmanjkalo. Tokrat je pločevinka v modri kartonski embalaži, na njej je narisana sardina in pa zraven nenavadna etiketa "bogato z beljakovinami". V valu evforije kupim - dve pločevinki po 1,19EUR.
Ker je ura pozna, se konzerve lotim zjutraj. Po natančnejšem ogledu ugotovim, da gre za standardno maroško pancer pločevinko, so pa spremenili proizvajalca, kar me vedno navdaja s čudnimi občutki.
Odpiranje presenetljivo poteka brez težav - pri prejšnjih Lidlovih je pri odpiranju spuščalo olje. Zanimivo.
Iz pločevinke me pozdravijo štiri manjše sardine, s temno stranjo navzgor. Vau si mislim, ena gratis. V ribe hvaležno zapičim pribor in hitro ugotovim, da je notri še kakšna riba več kot sem mislil. Žal so vse zelo mehke (stare/preveč razkuhane), z izrazito ribjim okusom. Ko sem pojedel večino ne preveč okusnih rib, sem ugotovil še to, da v pločevinki praktično ni olja, čeprav na etiketi piše da bi moralo olja biti cca 25%. Se pravi v bistvu sem jedel sardine v pločevinki v naravnem soku in praktično brez olja. Moram reči, da so trenutne sardine slabše od prejšnjih, olja pa sploh ni opaziti. Ocena: 2/5

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Ribe v konzervi so produkt metalurško kemijske industrije. Bolj cenene, bolj to velja.
Ne vem, zakaj se inšpektorji tega ne lotijo enkrat. Bi odkrili še pa još redkih in ostalih kovin.
Verjetno jih mnogo prepoceni prodajajo, glede na to, kar vsebujejo.

Ampak ja, dober tek.
Jaz se ne spomnim, kdaj sem nazadnje kupil ribjo konzervo. Ali dal ribo v usta.
Ko sem bil mulc, oni si to lahko privoščijo.

D3m ::

|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

PacificBlue ::

Recept za zastrupitev.

Mi je kolega pravil, da ga je direktor Samsung SDI (EU) spraseval, kje se da kupit žive morske ribe pri nas.
Pač v J. Koreji to normalno:)

mojsterleo ::

V petek sem po daljšem času ponovno zavil v Müllerja. Na eni od polic sem našel v fensi papir zavite konzerve sardin. Eno sem vzel na test. Cena 3,95 eur je kar visoka za naše razmere, v splošnem pa je precej sprejemljiva.
Sardine so znamke 'sardinha' iz Portugalske. Zavite so v fensi papir z motivom sardine, ki gleda ven iz dimnika. Torej so dimljene sardine v oljčnem olju - nekaj kar pri nas pogrešam.
Konzerva je klasična srebrna, odpiranje poteka brez težav. Vsebina so tri sardine namočene v oljčnem olju, že po vonju in na pogled vidiš kakovost. Sardine so čvrste in brez lusk.
Okus je prijetno mesnat z rahlim pridihom dima in sladkega. Ni tako ekstremen kot je npr. pri dimljenih Latvijskih spratih. Oljčno olje je rafinirano, a kljub temu dovolj visoke kakovosti.
Ko bo v Müllerju kakšna akcija ali popust na izdelke, bom zagotovo spraznil polico. 5/5

vinkop ::

jaz največkrat kupujem skuše v oljčnem olju iz delamarisa. Všeč mi je, ker so mastne, olje pa ponavadi skor ves ostane....

Hypathia ::

mojsterleo je izjavil:

V petek sem po daljšem času ponovno zavil v Müllerja. Na eni od polic sem našel v fensi papir zavite konzerve sardin. Eno sem vzel na test. Cena 3,95 eur je kar visoka za naše razmere, v splošnem pa je precej sprejemljiva.
Sardine so znamke 'sardinha' iz Portugalske. Zavite so v fensi papir z motivom sardine, ki gleda ven iz dimnika. Torej so dimljene sardine v oljčnem olju - nekaj kar pri nas pogrešam.
Konzerva je klasična srebrna, odpiranje poteka brez težav. Vsebina so tri sardine namočene v oljčnem olju, že po vonju in na pogled vidiš kakovost. Sardine so čvrste in brez lusk.
Okus je prijetno mesnat z rahlim pridihom dima in sladkega. Ni tako ekstremen kot je npr. pri dimljenih Latvijskih spratih. Oljčno olje je rafinirano, a kljub temu dovolj visoke kakovosti.
Ko bo v Müllerju kakšna akcija ali popust na izdelke, bom zagotovo spraznil polico. 5/5

Si kdaj poskusil "ribe iz trajnostnega ulova" (Fontaine, Pan do Mar....), ki jih prodajajo v bio trgovinah? Imajo kar zasoljene cene, ne vem pa, če so vredne svojega denarja https://www.norma.si/ribe-iz-trajnostne...

Mimogrede, v Hoferju spet nekaj časa ni bilo za dobit tiste njihove skuše v konzervi, ali to pomeni, da so zamenjali dobavitelja/polnitelja ali ostajajo pri maroškem "sranju"? Če kdo ve.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

jocoj ::

Spet jih imajo na zalogi, sem ravno prejšnji teden kupil. Cena je še vedno 0,79, žal pa so še vedno iz Maroka in kvaliteta je (pod)povprečna.

Groot ::

Meni so Hoferjeve skuše bistveno boljše kot tiste iz Lidla, ki ste jih nekateri tukaj hvalili. Presenetljivo ok so tudi skuše iz Eurospina.

jocoj ::

Sem bil pa zadnjič slučajno v Kalčku in sem vzel 3 komade teh za probo. Odlične so.

https://www.kalcek.si/sardine-v-ekstra-...

TheTrick ::

Zelo zadovoljen nad Amazonovo Tuno. Sem za foro naročil in je odličen price / performance

mojsterleo ::

Par sardinastih novičk za vse naše sardinerje:
- v Lidlu so začeli prodajati proper Sardine v paradižnikovi omaki. Cena 0,79.
- v Hoferju prodajajo pod lastno znamko "Gourmet Brisling Sardine", okusi: Rožmarin z limono / Ekstra deviško oljčno olje z jalapeno papriko / Tartufi. Cena 1,59. Če jih dobite, jih imajo še na zalogi (Sprate) tudi z limono / poprom / čilijem, cena 1,49.

Res toplo priporočam!:D

c3p0 ::

mojsterleo je izjavil:

V petek sem po daljšem času ponovno zavil v Müllerja. Na eni od polic sem našel v fensi papir zavite konzerve sardin. Eno sem vzel na test. Cena 3,95 eur je kar visoka za naše razmere, v splošnem pa je precej sprejemljiva.
Sardine so znamke 'sardinha' iz Portugalske. Zavite so v fensi papir z motivom sardine, ki gleda ven iz dimnika. Torej so dimljene sardine v oljčnem olju - nekaj kar pri nas pogrešam.
Konzerva je klasična srebrna, odpiranje poteka brez težav. Vsebina so tri sardine namočene v oljčnem olju, že po vonju in na pogled vidiš kakovost. Sardine so čvrste in brez lusk.
Okus je prijetno mesnat z rahlim pridihom dima in sladkega. Ni tako ekstremen kot je npr. pri dimljenih Latvijskih spratih. Oljčno olje je rafinirano, a kljub temu dovolj visoke kakovosti.
Ko bo v Müllerju kakšna akcija ali popust na izdelke, bom zagotovo spraznil polico. 5/5


Top portugalske sardine so npr. Nuri, cena je tudi tu nekje, ročno obdelane, kvaliteta.

TucoX ::

Nazadnje sem vzel cel kup Delamaris sardin v sončničnem olju. Sardine so zelo okusne, olje z vonjem po ribah pa naše mačke z užitkom pomalicajo. Še vedno so znižane v njihovi eTrgovini:
https://trgovina.delamaris.si/collectio...

mojsterleo ::

c3p0 je izjavil:

Top portugalske sardine so npr. Nuri, cena je tudi tu nekje, ročno obdelane, kvaliteta.

Nuri je znamka firme Conservas Pinhais iz Portugalske. So zelo dobre ampak cena je res Monte Carlo. Pod 8$ jih ne dobiš (upoštevaj še ceno dostave), v Sloveniji pa uvoznika ni. Če se motim pa sporoči kje v Sloveniji jih kupuješ.

c3p0 ::

mojsterleo je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Top portugalske sardine so npr. Nuri, cena je tudi tu nekje, ročno obdelane, kvaliteta.

Nuri je znamka firme Conservas Pinhais iz Portugalske. So zelo dobre ampak cena je res Monte Carlo. Pod 8$ jih ne dobiš (upoštevaj še ceno dostave), v Sloveniji pa uvoznika ni. Če se motim pa sporoči kje v Sloveniji jih kupuješ.


V Grazu nazadnje kupil za cca. 4 EUR, "Abholmarkt".

c3p0 ::

Lani sem kupil Eva "tuno s povrćem", slabše konzerve tega zvrsti še nisem jedel.

ecopro ::

Sardine Adriatic Queen so pri "najboljšem" sosedu precej podražili. Zdaj je redna cena 2,29 €, prej se jih je dalo dobiti za 1,59 €.

Tudi sardine z zelenjavo Eva so se poslabšale. Zadnjič je bila vsebina konzerve tako slana, da ni bila užitna. Meso je povsem mehko in ne daje vtisa kakovosti.

Za nekatere verjetno nikakršno presenečenje, a preverjeno na lastni koži pred nekaj tedni.
Italijanska konzerva navadne tunine Rio mare v oljčnem olju je nekaj povsem drugega kot tista iz naših trgovin.
Italijanska ima dejansko okus po oljčnem olju, meso je bolj čvrsto in kakovostno, nenazadnje je tudi cena nižja.
Očitno, kot v številnih drugih primerih, je za nas Balkance dobra tudi tretjerazredna roba, čeprav za višjo ceno.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera tuna v olivnem olju ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16833687 (2901) mitkos
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28465079 (59153) ...:TOMI:...
»

Lidl kvaliteta...? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19156860 (44309) darkolord
»

Ribe z zelenjavo

Oddelek: Loža
205915 (5318) whatever

Več podobnih tem