» »

Katere ribe v konzervi?

Katere ribe v konzervi?

1
2
3 4

Sopomenka ::

Nam so vredu skuše iz Hoferja (Almare File skuše), se pa Delamarisa po zadnjem dvigu cen malo izogibamo :)

mojsterleo ::

kajtimara je izjavil:

https://www.jutarnji.hr/dobrahrana/pric...

Sem pogledal test. Brez večjih presenečenj. Zanimivo pa je, da so testirali Hrvati, pa so Evi vseeno dali slabo oceno.

VelkBla ::

mojsterleo je izjavil:

Situacija se je od moje lanske objave poslabšala. :( Sardine so se precej podražile, nekatere znamke so izginile s polic.
V Lidlu imajo tako samo še sardine v oljčnem olju in sprate v paradajzu, Mercator je nehal prodajati sardine Porthos in Angelo Parodi (že dolgo nisem videl nobenega od teh na policah). K sreči za ljubitelje, Leclerc Ljubljana (za Maribor ne vem) še ima Connetable in Hlebosol ima Dimljene Latvijske sprate (Riške sprate).


Mercator še zmeraj ima Porthos, tudi fizično videl v trgovini.

https://trgovina.mercator.si/market/izd...

cromusbattle ::

Men je sicer noro dobra tunina solata s fižolom iz Lidla. Imajo tudi tunino solato z grahom.
Če je kdo probal katero izmed teh, kaj menite?

jocoj ::

Sopomenka je izjavil:

Nam so vredu skuše iz Hoferja (Almare File skuše), se pa Delamarisa po zadnjem dvigu cen malo izogibamo :)
Če imaš v mislih tiste v rumeni pločevinki, so opazno slabše odkar so zamenjali dobavitelja. Prej so bile polnjene na Danskem, sedaj pa Maroko, kot večina ostalih npr v Eurospinu, Lidlu.

mojsterleo je izjavil:

Situacija se je od moje lanske objave poslabšala. :( Hlebosol ima Dimljene Latvijske sprate (Riške sprate).

Tele dimljene latvijske so top, vendar je cena kar visoka. Edino v Hoferju imajo parkrat na leto v ponudbi po 1.49 EUR.

cromusbattle je izjavil:

Men je sicer noro dobra tunina solata s fižolom iz Lidla. Imajo tudi tunino solato z grahom.
Če je kdo probal katero izmed teh, kaj menite?

Porazno za moj okus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

jocoj ::

kixs je izjavil:

Navadne imajo prevec sojinega olja.

Sicer, ce prav vidim, ima od danes Spar v akciji Eva sardine v navadnem olju za 0,83eur. Kar je precej dobra cena.

Ja cena je Ok, vendar kvaliteta porazna. Eva je porazno napram kar je bila v Jugi včasih, če mene vprašaš.

kixs je izjavil:

Pogledas kaj pise pod sestavine. V teh konzervah je obicajno rastlinsko olje v razlicnih razmerjih med sojinim, soncnicnim in repicinim oljem.
Običajno je sicer sončnično olje. Tistim, ki imajo mešanice se izognite v dolgem loku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

kixs ::

Meni so Evine dejansko dobre. Edino ta z navadnim olivnim oljem, mi ni bila vsec. Imam se eno. Verjetno bo enako.

Twixz ::

Jst sem danes probal Rio Mare Grilled skušo. Božansko. Edin olja je mal preveč. Pa mal česna bi pasal zraven. Drugače pa res, res dobro. Sam mičken drago. :))

kixs ::

mojsterleo je izjavil:

kajtimara je izjavil:

https://www.jutarnji.hr/dobrahrana/pric...

Sem pogledal test. Brez večjih presenečenj. Zanimivo pa je, da so testirali Hrvati, pa so Evi vseeno dali slabo oceno.


Niso pa imeli na testu EVA sardine z extra olivnim oljem in crnimi olivami, ki je meni najboljsa. Verjetno bi jo tudi sk*rcali :lol:

donvito ::

Twixz je izjavil:

Jst sem danes probal Rio Mare Grilled skušo. Božansko. Edin olja je mal preveč. Pa mal česna bi pasal zraven. Drugače pa res, res dobro. Sam mičken drago. :))

Tudi sam jo vzamem občasno, res je dobra. katero pa vzameš?

Ganon ::

cromusbattle je izjavil:

Men je sicer noro dobra tunina solata s fižolom iz Lidla. Imajo tudi tunino solato z grahom.
Če je kdo probal katero izmed teh, kaj menite?


Te konzerve so na splošno največji nateg. V bistvu gre za zelenjavo z dodatkom tune in ne obratno.

mat xxl ::

Čudi me, da ne probate, še kakih drugih konzerviranih rib, npr. Papaline, Lososa, Sleda..... jaz grem vsake toliko ali naročim iz ruske trgovine, pa ni slabo ..... kot ideja....

https://wolt.com/sl/svn/ljubljana/venue...

https://wolt.com/sl/svn/ljubljana/venue...

mojsterleo ::

VelkBla je izjavil:

Mercator še zmeraj ima Porthos, tudi fizično videl v trgovini.

https://trgovina.mercator.si/market/izd...

V LJ sem bil v Šiški, Rudniku in Šmartinski (kjer imajo center za spletno trgovino). Nikjer nimajo več Porthosa. Mogoče v Maxiju....

kixs je izjavil:


Sicer, ce prav vidim, ima od danes Spar v akciji Eva sardine v navadnem olju za 0,83eur. Kar je precej dobra cena.
Danes sem spraznil police v bližnjem supermarketu. Ostali pa če ste pametni, boste storili isto. :D

Zgodovina sprememb…

zobnik ::

cromusbattle je izjavil:

Men je sicer noro dobra tunina solata s fižolom iz Lidla. Imajo tudi tunino solato z grahom.
Če je kdo probal katero izmed teh, kaj menite?



Ja vem ker misliš, men je ratal slabo.

mojsterleo ::

cromusbattle je izjavil:

Men je sicer noro dobra tunina solata s fižolom iz Lidla. Imajo tudi tunino solato z grahom.
Če je kdo probal katero izmed teh, kaj menite?
Sem poskusil omenjene zadeve. Tudi od Rio mare in drugih znamk. Ni mi dobro, tudi tunina je očitno slabe kakovosti.
Enkrat na mesec v Lidlu vzamem tisto tuno ko je z makaroni in zelenjavo v večjem lončku...za malico.

jocoj je izjavil:

Tele dimljene latvijske so top, vendar je cena kar visoka. Edino v Hoferju imajo parkrat na leto v ponudbi po 1.49 EUR.

Meni se ne zdijo zelo drage. 1,99 eur za navadno 168g pločevinko in 2,49 za večjo 240g pločevinko. Dva oz. tri layerje okusnih spratov.
Sicer pa niti ne gledam tolk na ceno, še hvala bogu da se najde nekdo ki kaj uvaža v to zarukano deželico. :( Pa btw trenutno so v Hoferju sprati po 1,49 ampak samo limona/čili/poper. Navadnih ni.

Zgodovina sprememb…

mat xxl ::

Še ena najsabših možnih konzerv tune, sem enkrat 2 kupil, oznaka GOLDEN, cena solidna, konzerva pa- samo res, ostanki koščkov tune žblj kvaliteta v olju.

Skratka ŽAAALOST, veliko kupujem v Sparu, samo tega sranja, pa nikoli več ne kupim.

https://www.spar.si/online/koscki-tune-...

mojsterleo ::

kixs je izjavil:

Meni so Evine dejansko dobre. Edino ta z navadnim olivnim oljem, mi ni bila vsec. Imam se eno. Verjetno bo enako.

Danes sem za primerjavo jedel Evine z limono ter v oljčnem olju. Limono je bilo komaj zaznati, tiste v oljčnem pa so bile precej ogabne. Ena ali dve sta bili grenki (verjetno slabo očiščeni). Žal se ta grenkoba prenese na olje in je cela pločevinka kompromitirana. 8-O

kixs je izjavil:

Niso pa imeli na testu EVA sardine z extra olivnim oljem in crnimi olivami, ki je meni najboljsa. Verjetno bi jo tudi sk*rcali :lol:

Te so kar ok. Tudi tiste z rožmarinom niso slabe. Žal so svinjsko drage, če še kje sploh dobiš.

Twixz je izjavil:

Jst sem danes probal Rio Mare Grilled skušo. Božansko. Edin olja je mal preveč. Pa mal česna bi pasal zraven. Drugače pa res, res dobro. Sam mičken drago. :))

V Eurospinu, Lidlu.. mensezdi tud v Leclercu ... imaš grilled skuše v olivnem olju za manj kot 2 eura (lastna znamka), velika pločevinka je isto kot Rio mare. Vse so polnjene v Franciji.

Zgodovina sprememb…

mojsterleo ::

mat xxl je izjavil:

Še ena najsabših možnih konzerv tune, sem enkrat 2 kupil, oznaka GOLDEN, cena solidna, konzerva pa- samo res, ostanki koščkov tune žblj kvaliteta v olju.

Skratka ŽAAALOST, veliko kupujem v Sparu, samo tega sranja, pa nikoli več ne kupim.

https://www.spar.si/online/koscki-tune-...
Koščki tune so bolj sestavina kot samostojna jed. Jaz osebno od konzervirane tune jem samo filete (ploščate konzerve s celimi odrezanimi kosi tune).

VelkBla ::

mojsterleo je izjavil:

VelkBla je izjavil:

Mercator še zmeraj ima Porthos, tudi fizično videl v trgovini.

https://trgovina.mercator.si/market/izd...

V LJ sem bil v Šiški, Rudniku in Šmartinski (kjer imajo center za spletno trgovino). Nikjer nimajo več Porthosa. Mogoče v Maxiju....

kixs je izjavil:


Sicer, ce prav vidim, ima od danes Spar v akciji Eva sardine v navadnem olju za 0,83eur. Kar je precej dobra cena.
Danes sem spraznil police v bližnjem supermarketu. Ostali pa če ste pametni, boste storili isto. :D



Danes bil v Mercatorju na Rudniku in so jih imeli, sem jih vzel. Je pa bila samo ena manjša, zabita kartonasta škatla in mimogrede spregledaš, razen če so jih tako hitro prodali.

Aja, kaj pa test ("jutranji list")? Katere priporoča?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VelkBla ()

mojsterleo ::

VelkBla je izjavil:

Danes bil v Mercatorju na Rudniku in so jih imeli, sem jih vzel. Je pa bila samo ena manjša, zabita kartonasta škatla in mimogrede spregledaš, razen če so jih tako hitro prodali.

Aja, kaj pa test ("jutranji list")? Katere priporoča?
Hvala za info, bom še preveril ko bom na Rudniku. Sicer tam ponavadi grem direkt v Leclerca, kjer imajo boljšo ribjo ponudbo...

Na hrvaškem testu sta bili najboljši AQ v oljčnem olju in Mirela male sardine v rastlinskem olju (teh pri nas ne prodajajo, verjetno pa so jim podobne Delamarisove).

Twixz ::

donvito je izjavil:

Twixz je izjavil:

Jst sem danes probal Rio Mare Grilled skušo. Božansko. Edin olja je mal preveč. Pa mal česna bi pasal zraven. Drugače pa res, res dobro. Sam mičken drago. :))

Tudi sam jo vzamem občasno, res je dobra. katero pa vzameš?


Včeraj sem vzel to z "extra virgin olive oil" (talevo na sliki). Načeloma ne jem drugega kot navadne tune v konzervi ampak tole mi je zgledalo zanimivo že po pakungi.
Morm probat naredit sataraš s tem.

mojsterleo ::

Twixz je izjavil:

Včeraj sem vzel to z "extra virgin olive oil" (talevo na sliki). Načeloma ne jem drugega kot navadne tune v konzervi ampak tole mi je zgledalo zanimivo že po pakungi.
Morm probat naredit sataraš s tem.
V Lidlu so trenutno v akciji (2,99€). Če imaš kupon še ceneje. 8-)
Sicer pa imajo tudi pod svojim brandom kakovosten griliran file skuše natur/oljčno olje s poreklom iz Francije... je pa 1,99€.

Gagatronix ::

Jaz si vsake toliko kupim kako konzervo tune, ali pa kako konzervo skuse.

Sicer pa pretiravat s tuno nasplosno ni dobro. Tudi ostale ribe so vedno bolj vprasljive.

kajtimara ::

c3p0 ::

Kaj pa se je zgodilo z Delamaris skuša konzervami, rumeno rdeča konzerva? Notri je neko mleto ribje meso, skoraj kot pašteta, povrhu grenkasto in suho. Yuck, niti 1.3€ ni vredno.

Bud_Bundy ::

c3p0 je izjavil:

Kaj pa se je zgodilo z Delamaris skuša konzervami, rumeno rdeča konzerva? Notri je neko mleto ribje meso, skoraj kot pašteta, povrhu grenkasto in suho. Yuck, niti 1.3€ ni vredno.

Sem zadnjič kupil Delamaris turistično pašteto, pa mi je odlična. 1 EUR polna cena, akcija pa 0.80. Je pa nekaj med pašteto in mleto ribo.

Ganon ::

Prvič si kupil turistično pašteto? :D

mojsterleo ::

c3p0 je izjavil:

Kaj pa se je zgodilo z Delamaris skuša konzervami, rumeno rdeča konzerva? Notri je neko mleto ribje meso, skoraj kot pašteta, povrhu grenkasto in suho. Yuck, niti 1.3€ ni vredno.
Verjetno misliš na ‘Izola brand’ skušina cmoka z zelenjavo? V pločevinki levo in desno imaš zmleto ribo (cmoka), v sredini zelenjavni zos? Meni se zdi ok, vprašanje je sicer, kaj od ribe je zmleto tam notri. Redkokdaj nabavim.... Picnic ali Weekend sta dosti boljša. Domači imajo radi tudi tuno/skušo mediteran brez paradajza. Žal so cene podivjale.:|

Bud_Bundy ::

Ganon je izjavil:

Prvič si kupil turistično pašteto? :D

Ne, samo pravim, da ni nič slabša kot včasih. Sklepam, da je hotel povedati, da je nekaj narobe s skušami od Delamarisa.

Ganon ::

Bud_Bundy je izjavil:

Ganon je izjavil:

Prvič si kupil turistično pašteto? :D

Ne, samo pravim, da ni nič slabša kot včasih. Sklepam, da je hotel povedati, da je nekaj narobe s skušami od Delamarisa.


Aha. :P Se mi zdi, da je pri turistični tako, da ali jo obožuješ ali pa sovražiš. Tisto vmes ne obstaja. Meni je že od nekdaj zelo dobra.

mojsterleo ::

Danes sem bil v MC Lj Šiška, so po več tednih suše spet dobili manjšo zalogico Angelo Parodi sardin (te sodijo med najboljše, cena je 2,39€, kar je ZELO ugodno). Danes nisem imel 10% kupona zato sem jih kupil samo nekaj, drug teden pa ne bo milosti. Bili ste opozorjeni. :D
Ps:Porthosa očitno ne bodo več dobavljali, saj so ceno umaknili in polico preuredili.

mojsterleo ::

Ne samo, da je šla cena Evinih rib (Sardin) nenormalno navzgor, zmanjšali so tudi konzervo (iz 115g/81g na 100g/70g).
Packi. ;((

Nauk zgodbe: Ko boste naslednjič kupoval njihove ribe se splača najprej stare 115g zaloge (rok uporabe do začetka leta 2027).

gaoZjQP ::

tako ste mamljivo pisali o teh ribjih konzervah, da smo morali nabaviti nekaj večjih in različnih pakiranj, sicer samo jaz jem tale poc, ostali se skorajda zgražajo, navadno k špagetom ali k solati, ni slabo, čeprav je konzervirano, najbolj fine so pa tiste rdeče izola brand z zelenjavo po mojem mnenju... mislim pa, da imajo kar popuste zdaj (ne vem, če so samo sezonski ali že kar recesijski).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: gaoZjQP ()

Twixz ::

gaoZjQP je izjavil:

tako ste mamljivo pisali o teh ribjih konzervah, da smo morali nabaviti nekaj večjih in različnih pakiranj, sicer samo jaz jem tale poc, ostali se skorajda zgražajo, navadno k špagetom ali k solati, ni slabo, čeprav je konzervirano, najbolj fine so pa tiste rdeče izola brand z zelenjavo po mojem mnenju... mislim pa, da imajo kar popuste zdaj (ne vem, če so samo sezonski ali že kar recesijski).


Jst sem poslušal nasvet in šel v lidl po file skuše v rastlinskem olju.
Ne sam da je dobiš več, tud dobra je isto če ne celo bolj od Rio Mare pa je precej cenej. Ubistvu... Vsak dan bi lahko to jedu sam baje ni zdravo to prakticirat, si pa vsaj enkrat na teden privoščim ta "luksuz".

kixs ::

Skoda, da je malo izbire z extra olivnim oljem. Sicer ima ravno zdej Tus v akciji Rio Mare Tuno v extra olivnem olju. Bom nabavil par stek.

IL_DIAVOLO ::

Skusa v paradiznikovi omaki od nixeja je kar dobro. Kaksne sardine bi se probal, kaj drugega pa res ne, sem ze parkrat fajn mimo vsekal z izbiro rib.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ganon ::

kixs je izjavil:

Skoda, da je malo izbire z extra olivnim oljem. Sicer ima ravno zdej Tus v akciji Rio Mare Tuno v extra olivnem olju. Bom nabavil par stek.


Napaka. V ZPS testu je bila na predzadnjem mestu, hkrati tudi med najdražjimi. Mastno plačaš za slabo robo. Zmagovalka testa je bila tuna znamke Tuš. Najkvalitetnejša od vseh, tudi z najmanj soli in živega srebra.

kixs ::

Potem pa ne bom kupil ;)

WizzardOfOZ ::

Odvisno kdo več plača ZPS.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Ganon ::

Tako, tako, vse je zarota. Da ne boš slučajno snel aluminijaste folije z glave, te bodo takoj imeli na radarju.

WizzardOfOZ ::

Ganon je izjavil:

Tako, tako, vse je zarota. Da ne boš slučajno snel aluminijaste folije z glave, te bodo takoj imeli na radarju.

Bi rekel, da jo imaš ti na glavi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

jest10 ::

Nove hofer tune v olivnem olju(svetlo zelena konzerva) so opazno slabše kakovosti, kot bivše v svetlo modri konzervi.
(Menjava dobavitelja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Horas ::

js ne vem a ste tolk butasti da kupujete ribe v olivnem olju, kjer prwdnjačijo maščobe.? kupi se v lastnem soku brez maščob. dodatno kupite olivno olje in ga mal nakapate.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

IL_DIAVOLO ::

Zagovino kar sam jej.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

kixs ::

Horas je izjavil:

js ne vem a ste tolk butasti da kupujete ribe v olivnem olju, kjer prwdnjačijo maščobe.? kupi se v lastnem soku brez maščob. dodatno kupite olivno olje in ga mal nakapate.


Probal in mi ni vsec okus.

Horas ::

lol, sj dodaš olivno olje ppsebaj? pa zelenjavo. smešni ste :D
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Magic1 ::

Ni isto. Če se namakajo v "lastnem" soku, je okus občutno drugačen. Jaz kupujem kar v olivnem olju, pa ga zlijem stran in po potrebi dodam svojega domačega.
Drugače pa vedno gledaš neto količino in tako nima veze olje ali voda.
Magic

Magic1 ::

Včasih tudi kislo smetano, majonezo, česen, drobnjak in limono...
Zraven pa se še priloži vložene breskve. Super večerja.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

ales85 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zagovino kar sam jej.

Žagovina pa res ni odvisna od tega v kaj je pakirano. Žagovina je pač "tuna" najslabše kakovosti, kar je ostalo med rezanjem in se to bolj kot ne natlači notri.

MIHAc27 ::

Hčerka je samo ene ribe, ki jih je imel Lidl in so bile enkrat odpoklicane, sedaj jih pa že nekaj časa nima več. Jih je kdo slučajno drugje zasledil?

https://siol.net/novice/slovenija/odpok...
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera tuna v olivnem olju ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16833676 (2890) mitkos
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28465039 (59113) ...:TOMI:...
»

Lidl kvaliteta...? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19156835 (44284) darkolord
»

Ribe z zelenjavo

Oddelek: Loža
205915 (5318) whatever

Več podobnih tem