» »

Huawei B535-333 A1 LTE router?

Huawei B535-333 A1 LTE router?

vinkop ::

pozdravljeni, imam zgoraj omenjeni router in imam problem z zamrzovanjem slik pri gledanju televizije v živo v večernem času. če izmerim hitrost interneta je ta več kot dovolj visok, med 20 in 30Mbps, tudi netflix streaming in ostalo deluje brez problema....se da mogoče kako dodatno nastaviti v routerju, da bi tudi iptv deloval boljše?
  • poskusil klonirati: vinkop ()

d4vid ::

Prezasedenost bazne postaje. To težko rešiš sam, največ, kar lahko narediš, je, da težiš ponudniku, da priorizira tvoj oz. IPTV promet.
Kak imaš pa signal in ping? Lahko modem postaviš na boljši signal?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Scorpy84 ::

Ce nimas zunanje antene, si nabavi. Je pa spet odvisno od bazne postaje, ce na trenutke dobis visok ping, ti pac skoraj prekine internet. To je pac do bazne postaje in prevec uporabnikov, tukaj se dosti ne da. Lahko samo z antenami izboljsas signal, da pridobis se tisto hitrost, ki se zaradi oddaljenosti oddajnika izgubi.

dave_88 ::

Kaksne antene pa priporocate za ta router? rad bi malo izboljsal hitrost.

Scorpy84 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

vinkop ::

d4vid je izjavil:

Prezasedenost bazne postaje. To težko rešiš sam, največ, kar lahko narediš, je, da težiš ponudniku, da priorizira tvoj oz. IPTV promet.
Kak imaš pa signal in ping? Lahko modem postaviš na boljši signal?

signal je v redu, bi rekel da je kar polni signal, ker sem samo 2km oddaljen od bazne in brez ovir...kako pa bi testiral kvaliteto povezave?

Scorpy84 ::

A gledaš samo tiste črtice (te črtice ne pomenijo dosti) ali si pogledal v db, pa tudi koliko šuma dobiš? To lahko pogledaš v nastavitvah modema. 2km je drugače na nek način veliko, sploh ker imaš anteno oziroma router za steno in že tukaj dosti izgubiš.
Če nisi prepričan, da boš pridobil z antenami, greš to bližje bazni postaji in ob problematičnih urah testiraš internet s telefonom, dostopna točka do prenosnika, pa še kak telefon gor obesiš na to točko in testiraš.

vinkop ::

nič ne bo iz te moke...televizija deluje ok samo v drugem delu noči,zjutraj in zgodaj dopoldan....v ostalih terminih je zelo veliko štekanja, skratka negledljivo in neuporabno. izgleda da je ping na splošno previsok in zaradi tega prihaja do zamud med komunikacijo od točke a in b ter obratno....sem mislil, da bom prišparal kakih 10€ mesečno, če presedlam iz optike na LTE pa bom moral očitno ostati na dražji optiki...

d4vid ::

Če imaš možnost optike, je neumnost imet LTE modem.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

kingo1 ::

vinkop je izjavil:

...sem mislil, da bom prišparal kakih 10EUR mesečno, če presedlam iz optike na LTE pa bom moral očitno ostati na dražji optiki...


OMG, saj ne morem verjeti kaj berem. 10000% optika, proti nekemu poizkusu iz katerega se je že v začetku (če mene vprašaš) vedelo, da ne bo kruha iz tega. Pa saj so samo živci vredni več.... kot teh 10EUR :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kingo1 ()

starfotr ::

Kako ne moreš verjeti. Folk je za (mizerne) prihranke pripravljen delat marsikaj. Večkrat videno.

Saj tudi odpovedujejo net preko fiksnega dostopa, ki stane 20-30 eur in si kupijo hoferjev net za 15 eur na mesec.

Ko gre pa za čike, avto ipd. pa ni problema.

rogerg ::

Pozdravljeni,
Da se malo vkljucim v temo.

Na Hrvaskem uporabljam Huawei E5576-320 sim card LTE router in HR-Telekom Flat internet opcijo. Uporabljam za internet in pa (primarno) za gledanje TV preko Google Chromecast 4 TV in Telemach App. Testirane hitrosti na samem Tv-ju so razlicne...od 14Mbps do 28Mbps download. Se pa vsake toliko (prepogosto) dogaja, da za teenutek slika zamrzne (se nato nadaljuje naprej)...!
Za test sem poskusil tudi z iPhone X in Hotspot in so bile hitrosti visje (tudi do 57Mbps) in stabilnejsi signal, vendar moram vcasih kar posgosto resetirat Hotspot (Off/On).....in tudi samo povezava na Hotspot se ne zgodi avtimaticno ampak moram rocno (tudi ostali PC-ji, iPad, iPhone, itd.)!
Zdaj, dozdevami se mi, da je mali Huawei ozko grlo ampak stabilno povezavoanje (avtomaticno).....! Kje je bazna postaja ne vem (oddaljenost, moc signala, itd. ) vrjetno nekje zadaj, ker sem jaz cist ob morju.

Zdaj, a bi kaksen namenski mocnejsi LTE router resil zadevo? (-stabilnesji signal)

Nekih velik Iskra Anten ne vem, ce bi glih montiral (najbolj skrajna sila, bi)! A bi bile dodatne original (tiste manjse) antene resitev? Naprimer TP-LINK TL-MR6500v, 300 Mbps (2.4GHz), 4G LTE Wi-Fi, SIM card slot, 802.11b/g/n, 4G

Hvala za nasvete in pomoc

Scorpy84 ::

Tukaj nimas kaj, preobremenjeno omrezje, hitrosti znajo biti ok, ampak ping je tisti, ki te heca. Sploh telemachov app je obcutljiv na nihanje hitrosti.
Jaz sem resil problem, tako da gledam prek domacega omrezja (vpn), kjer ocitno app ne zazna to nihanje. Ne telemachov ne telekomov, oba delata bp.

Lahko da bo boljse z boljsim routerjem, ki podpira cat6 (zato ti tel. ima visje hitrosti) in vsekakor antene imeti, ce je zelja, za gledanje tv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

rogerg ::

Scorpy84 je izjavil:

Tukaj nimas kaj, preobremenjeno omrezje, hitrosti znajo biti ok, ampak ping je tisti, ki te heca. Sploh telemachov app je obcutljiv na nihanje hitrosti.
Jaz sem resil problem, tako da gledam prek domacega omrezja (vpn), kjer ocitno app ne zazna to nihanje. Ne telemachov ne telekomov, oba delata bp.

Lahko da bo boljse z boljsim routerjem, ki podpira cat6 (zato ti tel. ima visje hitrosti) in vsekakor antene imeti, ce je zelja, za gledanje tv.


Scorpy84; hvala za odgovor in nasvet. Zdaj, zadeva je, da poganjam App preko Google Chromecast 4 in razen Telemach EON sploh ne vem, ce bi katera aplikacija delovala. Najboljs bi mi bilo, ce bi mi CC4 pognal Neo od Telekoma. Neo-Telekom hoce biti na istem omrezju, kot domaci internet- to vrjetno tudi VPN nebi resil, ali pac?! Trenutno nimam nobenega VPN-a aktiviranega na Chromecast 4…..ponuja mi Nord in se nekaj ostalih.

A za antene si mislil Iskrine (velike) ali bi bile dovolj tiste, ki pridejo na routerju?

Hvala, lp

Scorpy84 ::

Vpn na domacem routerju naredis, celo telekomov podpira wireguard in se imas ga za android/google tv, smo ze prej pisali o tem, kater podpira, ce ne pa das kaksen x router, ki ima vpn. Meni na hrvaskem bp dela neo na android tv.
Vsekakor iskrine p-56 se dober obnesejo na teh frekvencah.

rogerg ::

Scorpy84 je izjavil:

Vpn na domacem routerju naredis, celo telekomov podpira wireguard in se imas ga za android/google tv, smo ze prej pisali o tem, kater podpira, ce ne pa das kaksen x router, ki ima vpn. Meni na hrvaskem bp dela neo na android tv.
Vsekakor iskrine p-56 se dober obnesejo na teh frekvencah.


To z domacim routerjem in VPN sem nekje ze zasledil in mi iskreno ni popolnoma nic jasno…kaj, kako, itd. ! Doma imam Telekomov FritzBox….na vikendu (HR) pa Google Chromecast 4 vmesnik. Bi bilo to izvedljivo? Ni mi jasno, ce zakupim NordVPN naprimer in ga instaliram na Chromecast 4, a potem tudi Nord na FritzBox instaliram (nima pojma kako)?
Nisem najbolj domac v teh vodah, priznam, najraje imam Plug&Play

Scorpy84 ::

Fritzbox ima ze svoj vpn, poglej katerega ima in katero aplikacijo rabis za na chromecast, ne rabis nic zakupiti. Poglej navodila fritzboxa ali pa pogooglaj. Ko naredis vpn na na fritzu se lahko z routerjem na hrvaskem, ce podpira vpn, povezes. Ce ne pa z aplikacijo na chromecastu, ki se poveze z vpn, ki si ga naredil na fritzboxu, je se najbolj enostavno.

rogerg ::

Scorpy84 je izjavil:

Fritzbox ima ze svoj vpn, poglej katerega ima in katero aplikacijo rabis za na chromecast, ne rabis nic zakupiti. Poglej navodila fritzboxa ali pa pogooglaj. Ko naredis vpn na na fritzu se lahko z routerjem na hrvaskem, ce podpira vpn, povezes. Ce ne pa z aplikacijo na chromecastu, ki se poveze z vpn, ki si ga naredil na fritzboxu, je se najbolj enostavno.


Zopet hvala Scorpy84,

Moram preverit, kateri VPN podpira moj Fritz…ce ne, bi pa itak nabavil drugi router za doma.
Trenutni router na Hrvaskem (Huawei E5576) itak ne podpira VPN, kot tudi ne moznosti se nanj povezati…..je bolj zepna vrjanta. Lahko pa bi VPN namestil na Chromecast 4. Pa vrjetno bolje PPTP povezavo, kot OpenVPN?
Se pravi, se potem na vikendu (HR) povezem na domaci VPN router in je, kot da sem na domacem omrezju in bi lahko uporabil NEO-Telekom App tudi na vikendu? Ker NEO App tudi ne omogoca Mirror Screening na Chromecast 4 (zaprt s strani Telekom)…..ker mobile App NEO mi na iPadu deluje (z VPN TunnelBear), na Chromecast 4 pa ne…..!

starfotr ::

Frizt omogoča tole

https://en.avm.de/service/vpn/overview/

In pozabi že na PPTP. To je zgodovina.

rogerg ::

starfotr je izjavil:

Frizt omogoča tole

https://en.avm.de/service/vpn/overview/

In pozabi že na PPTP. To je zgodovina.


Hvala za post kaj omogoca.
Hja, jaz sem PPTP pac omenil, ker sem se vceraj prvic srecal s tem izrazom (na YouTube), kot priporicilo za stream, ker naj bi deloval hitreje. Zdaj, vprasanje je, kako FritzVPN spravit/nalozit na Chromecast 4 (v zborki App ga ni)……

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rogerg ()

starfotr ::

Na fritzboxu narediš VPN, nato pa v nastavitvah chrom casta vneseš podatke od VPN, katerega si ustvaril na frizu. Upam, da to gre.

rogerg ::

starfotr je izjavil:

Na fritzboxu narediš VPN, nato pa v nastavitvah chrom casta vneseš podatke od VPN, katerega si ustvaril na frizu. Upam, da to gre.


Hvala…..! To bo slo, upam. Se bom pa lotil Oktobra, ko se zakljuci letovanje na vikendu in se bom zadeve lotil doma…….

Ali je kaj, kar bi lahko naredil, da bi zmanjsal Ping?
Se bom oglasil takrar, ce se bo kje kaj ustavilo….

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rogerg ()

rogerg ::

A bi kdo priporocil kateri LTE router, da je cat6, stabilen, low ping, ima 2/4 antene (moznost priklopa zunanjih SMA), moznost nastavitve VPN nanj.......!

TIA

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rogerg ()

Scorpy84 ::

Ping ni odvisen od routerja, ce gledamo, da bos imel lte je to odvisno od obremenjenosti omrezja. Na bolhi imas huawei b535 za 50e, ki zelo dober opravlja nalogo. Ce ta ne bo deloval ok, ti noben drugi ne bo. Lahko das zunanje antene, prav tako lahko ga zaklenes na doloceno frekvenco, ce recimo druga oddaljena bazna postaja boljse deluje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

rogerg ::

Scorpy84 je izjavil:

Ping ni odvisen od routerja, ce gledamo, da bos imel lte je to odvisno od obremenjenosti omrezja. Na bolhi imas huawei b535 za 50e, ki zelo dober opravlja nalogo. Ce ta ne bo deloval ok, ti noben drugi ne bo. Lahko das zunanje antene, prav tako lahko ga zaklenes na doloceno frekvenco, ce recimo druga oddaljena bazna postaja boljse deluje.


Hvala za odgovor…..in pojasnilo! Se pravi med Huawei in TP-Link gre tvoj glas za Huawei!
Ker, zanimivo je, da je signal na TV-ju dosti bolj stabilen z iPhone X in Hotspot, kot z Huawei E5576-320…..se pa preko Routerja hitreje in vedno poveze in potrebno vedno znova rocno povezovat, kot pri Hotspot…..!

starfotr ::

rogerg je izjavil:

A bi kdo priporocil kateri LTE router, da je cat6, stabilen, low ping, ima 2/4 antene (moznost priklopa zunanjih SMA), moznost nastavitve VPN nanj.......!

TIA

Povsem novi:



Teltonika TRB500 ali RUTX50.

Scorpy84 ::

rogerg je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Ping ni odvisen od routerja, ce gledamo, da bos imel lte je to odvisno od obremenjenosti omrezja. Na bolhi imas huawei b535 za 50e, ki zelo dober opravlja nalogo. Ce ta ne bo deloval ok, ti noben drugi ne bo. Lahko das zunanje antene, prav tako lahko ga zaklenes na doloceno frekvenco, ce recimo druga oddaljena bazna postaja boljse deluje.


Hvala za odgovor…..in pojasnilo! Se pravi med Huawei in TP-Link gre tvoj glas za Huawei!
Ker, zanimivo je, da je signal na TV-ju dosti bolj stabilen z iPhone X in Hotspot, kot z Huawei E5576-320…..se pa preko Routerja hitreje in vedno poveze in potrebno vedno znova rocno povezovat, kot pri Hotspot…..!


Saj sem ti prej napisal, bom malo bolj jasno napisal, tvoj telefon podpira LTE-A, tvoj router pa samo LTE (cat4). Telefon ti lahko veliko hitreje prenaša podatke in posledicno je ping nekoliko boljši, ker lahko združuje frekvence. Trenutni router ti ne. Torej tisti router, ki sem ti predlagal je cat7, ni na nivoju telefona, kar se tiče prenosa, ampak glede kaj nam ponujajo operaterji, sploh na hrvaškem je več kot predober. Tukaj opusti stabilnost signala, če se ti router poveže, je stabilen. Ti samo moraš doseci cim boljšo kvaliteto signala, s čim manj šuma, da dobiš vijši prenos podatkov, to edino dosežeš z zunanjimi antenami ali pa če si blizu bazne postaje. Žal pa še vedno ni zagotovilo, da bo ping kaj boljši, ker je bazna postaja problem. Z vpn dosežemo, da se naredi nova internetna povezava v omrežju, ki ni tako občutljivo na poskoke pri odzivnem času, vsaj ne tako, da bi se prekinil prenost podatkov, kot pri aplikacijah kjer gledaš tv. Npr. netflix in sploh f1tv, kjer lahko primerjamo, ko gledaš v živo imajo to lepo rešeno, da se podatki nekoliko v naprej prenesejo, gledaš pa z večjim zaostankom.

Scorpy84 ::

starfotr je izjavil:

rogerg je izjavil:

A bi kdo priporocil kateri LTE router, da je cat6, stabilen, low ping, ima 2/4 antene (moznost priklopa zunanjih SMA), moznost nastavitve VPN nanj.......!

TIA

Povsem novi:



Teltonika TRB500 ali RUTX50.


Cena pa 600 evrov... s tem da na hrvaškem ni razlike med 4g in 5g. Isti pingi, preobremenjene postaje, da ne izkoriščajo potencial 5g. Je pa res, da tam kjer sem kolesaril, videl, da lepo kopljejo in postavljajo nove kable, do teh postaj.

rogerg ::

Hvala obema za odgovor, za izcrpen odgovor in pojasnilo.
600€ se mi res ne daje za router za na HR....ampak hvala za predlog!
Eno full laicno vprasanje; Huawei B535 podpira tudi 5Ghz - a to je 5G omrezje?

So mi pa tudi sami na HR-T zatrdili, da jim trenutno 5G omrezje se ne deluje, kot naj bi (govorim za okolico Poreč/Novigrad)...ampak je na 4G nivoju

mtosev ::

5GHz ni 5G omrežje, ampak pomeni, da podpira 5GHz na ac/ax standardu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

rogerg ::

mtosev je izjavil:

5GHz ni 5G omrežje, ampak pomeni, da podpira 5GHz na ac/ax standardu.


Hvala!

rogerg ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rogerg ()

Daniel ::

Slike ti ne delajo. Kupi rabljen B535, vstavi kartico in preizkusi, kaj drugega ti ne preostane. VPN glede na znanje dvomim, da boš sploh vedel postaviti, ker ni ravno stvar par klikov, Fritz pa mislim, da niti nima neke aplikacije posebej za svoj VPN. EON bi sicer ob zadostni hitrosti interneta moral delati brez nekih težav, če ne, pač spremeni tip kodiranja in kvaliteto.

Take stvari jaz ponavadi rešujem v varianti domač Mikrotik (mora imeti zunanji IP) - Modem - Intenet - LTE Modem - Mikrotik na morju - Naprave.

V tej varianti Mikrotik na morju (ki je za NATom operaterja) kliče Mikrotika doma in postavi VPN povezavo, preko katere potem potuje ves promet iz omrežja (lahko pa tudi samo promet določenih naprav) na morju domov. Naprave imajo v tem primeru dostop do lokalne domače mreže, je pa vprašanje če je to dovolj za NEO, ker IP naslovi niso v istem rangu. Nimam NEO, da bi preveril.

vinkop ::

jaz imam za prodati samo dva dni rabljen huawei 535 router. Samo v vednost, če je kdo interesent. Kupil sem ga z namenom, da bom nadomestil optiko, ampak sem se uštel, ker so pingi pri preobremenjenem omrežju previsoki in posledica je prekinjanje streamov.

rogerg ::

Ja, sem zdaj opazil, da slik ne prikazuje. Skoda, da ni opcije direktnega uploada, kot na nekaterih forumih....ampak je potrebno url pripenjat.

Sej, nastavitve VPN na Fritz-u bi vrjetno pomagal kolega, kateri se vrjetno bolj spozna.
VPN na Huawei se nastavi pa kje? App? Net?

Zelo vrjetno bo res B535 nadomestil E5576-320

Daniel ::

rogerg je izjavil:

Ja, sem zdaj opazil, da slik ne prikazuje. Skoda, da ni opcije direktnega uploada, kot na nekaterih forumih....ampak je potrebno url pripenjat.

Sej, nastavitve VPN na Fritz-u bi vrjetno pomagal kolega, kateri se vrjetno bolj spozna.
VPN na Huawei se nastavi pa kje? App? Net?

Zelo vrjetno bo res B535 nadomestil E5576-320


Friz ima kot kaže neko čisto svojo varianto VPN. Sicer predvidevam, da je v osnovi morda L2TP, OpenVPN, Wireguard ampak nimam možnosti preveriti. Huawei podpira PPTP in L2TP client povezave. Ko dela, dela OK.

rogerg ::

Kaj pa Virtualni VPN na domacem
PC-ju? Bi bila to opcija/resitev v mojem primeru?

Hvala, lp

Daniel ::

V koliko temah naenkrat pišeš o enem problemu? Nekako ti ne uspem slediti.

rogerg ::

Daniel je izjavil:

V koliko temah naenkrat pišeš o enem problemu? Nekako ti ne uspem slediti.



V 2., vecja vrjetnost za odgovor, vec odgovorov, nasvetov, pomoci……! Razprsi povprasevanje….!

Daniel ::

In totalna zmeda.

rogerg ::

Daniel je izjavil:

In totalna zmeda.


Ma ni zmeda. Tako se vsaj ne more ocitat, da se ne navezuje na naslov teme….nekje je CC4, nekje Huawei router…..! Tako ali tako mi pa odgovore podajate 3 oz. 4 clani…..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17035910 (2349) Daniel
»

LTE modem za Telemach na vasi

Oddelek: Mobilne tehnologije
413803 (545) Daniel
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557386 (7078) predi
»

LTE antena

Oddelek: Pomoč in nasveti
212842 (800) Palushek
»

LTE Internet

Oddelek: Omrežja in internet
232147 (1197) Scorpy84

Več podobnih tem