» »

LTE antena

LTE antena

Alkanoid_1 ::

Pozdravljeni, pred kratkim se kupil 4G modem (Huawei B535) in sicer pri A1 (paket 40/5). Sprejem signala je samo z notranjimi antenami modema zelo slab (2 oddajnika oddaljena 2km), zato sem razmišljal o nakupu zunanje/notranje antene. LINK do antene. Zanima me, če je to dovolj močna antena, da iz kupljenega paketa dobim čim več interneta. Prilagam tudi sliko, ki prikazuje lokacijo modema in lokacijo ter oddaljenost dveh oddajnikov. LINK

V-i-p ::

Misliš tole v modem priključit, da bi mel boljši sprejem A1 signala? Hmm, raje prvo na A1 vprašaj, se mi zdi, da sta antenska priključka na modemu za zunanji anteni namenjena samo povečanju wifi signala.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

starfotr ::

Alkanoid_1 ::

V-i-p, da anteno bi priključil v zadnji del modema, kjer sta dva priklopa.

Scorpy84 ::

Imam omenjeni modem na hrvaškem in antene kateri ti je starfotr linkal. Modem podpira zunanje antene, samo treba v nastavitvah točno določiti zunanje antene, da ne bo avtomatsko mixal. Sam dosežem 7-8 km oddaljeno bazno postajo, ki podpira lte-a in hitrosti so več kot zadovoljive, signal pa tudi močen in ne preveč šuma glede na oddaljenost. Edini minus, ker vsake toliko časa preklopi, v mojem primeru na bližnjo bazno postajo, seveda z močnejšim signalom, ki niti ne podpira lte-a. V nastavitvah se glede tega nič ne da nastavljati.

Apple ::

Potem se splaca nabavit Mikrotikov LTE modem, kjer se lahko zaklenes na bazno postajo in celo celico... in mu lahko se nastavis, da je LTE minimum... ima moznost priklopa zunanje antene... cena je pa okoli 120-150 eur.
LP, Apple

Alkanoid_1 ::

Apple, kateri pa točno ? Če imaš link do kakšne spletne trgovine...

Silici ::

Modemu lahko poveš 4G only, linkane antene delajo ok, edino lahko bi ble malo manjše :)) , ti jo prodam za 2/3 cene + nastavljiv drog po višini in smeri + 2x kabl (10m) + bukov čok kot stojalo.

Apple ::

LP, Apple

SambaShare ::

Sam imam tole ( https://www.senetic.si/product/RBSXTR_R... ) ravno en mesec. Zadovoljen. Bazno postajo imam sicer blizu (kakšen km zračne), ampak je vmes hrib, tako da jakost signala ni najboljša (RSRP -97dbm). Trenutno sem na HOT LTE+, tako da je hitrost oglaševanih 50/10.

Ima kdo izkušnje z A1 in lastnim modemom? Moraš uporabljati njihov modem, če želiš TV?

Zgodovina sprememb…

V-i-p ::

Scorpy84: v nastavitvah omrežja imaš možnost nastavit 4G ONLY in ne bo več preklapljal.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Scorpy84 ::

V-i-p je izjavil:

Scorpy84: v nastavitvah omrežja imaš možnost nastavit 4G ONLY in ne bo več preklapljal.


Imam, ampak nima veze, ker je tista bliznja postaja isto 4g, ampak ni pa 4g+.

V-i-p ::

Scorpy84 je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Scorpy84: v nastavitvah omrežja imaš možnost nastavit 4G ONLY in ne bo več preklapljal.


Imam, ampak nima veze, ker je tista bliznja postaja isto 4g, ampak ni pa 4g+.

Aha, to pa mene isto hebe ja. Samo ni moteče, na 4G dosegam D/U 45/12, mam pa paket 50/10. Včasih pa preklopi na 4G+.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Scorpy84 ::

V-i-p je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

V-i-p je izjavil:

Scorpy84: v nastavitvah omrežja imaš možnost nastavit 4G ONLY in ne bo več preklapljal.


Imam, ampak nima veze, ker je tista bliznja postaja isto 4g, ampak ni pa 4g+.

Aha, to pa mene isto hebe ja. Samo ni moteče, na 4G dosegam D/U 45/12, mam pa paket 50/10. Včasih pa preklopi na 4G+.


Pri meni pa na 4g 3/0,2 , po polnoči pa je kdaj 15/5. 4g+ pa je 80/20, ne glede na čas.

V-i-p ::

Scorpy84: hja, jst sem kontaktiral A1, in so preverili situacijo. Modem se povezuje na bazno postajo, ki je bolj oddaljena, na 4G+ se pa redko poveže, pa je veliko bližje. So rekli, da ni kaj naredit, edino če modem prestavim, sam po stanovanju ne bo neke razlike, sem že probal. Razen, da bi možnost modemu določit, kam se povezat, to je pa itak znabstveba fantastika :).
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

beta1 ::

Da se zaklenit b535 na 4g+ z 3rd party softwarom.

Link dam jutri.
Huawei LTE CPE master.

beta1 ::

Evo. S tem bi moglo delat na b535.

Na free verziji mislim da nemores stelat.

Pac daj teh 15eur. Ali pa najdi kje krekan apk.

https://play.google.com/store/apps/deta...

A1 ima b3 in b20 kanala lte kanala za 4g+. Lockaj in bi moralo se konektat na 4g+ oddajnik.
Huawei LTE CPE master.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

_Denny_ ::

Lahko potrdim, da gre na free verziji lockat na 1800+800 (vsaj na mojem B525) - https://play.google.com/store/apps/deta...

Sicer pa kaka požrešnost...15€ za telefonski app, ki ga je nekdo v nekem wysiwyg Android app makerju zmetal skupaj v 1h, medtem, ko dobiš PC igre in programe z večletnim razvojem 1000+ ljudi in budgetom nekaj 10 mio vsaj pol ceneje. Niti en phone app ne bi smel biti čez 1€.

Če kdo vseeno hoče pro verzijo, mi naj pošlje ZS. Rade volje delim apk za v1.0.14-14.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

V-i-p ::

To se pa strinjam, _Denny_ ima prav. V bistvu je cena za tak app ogromna, če realno pogledaš. Rad kupim programe, pa kar sem rabil, do sedaj še ni šlo čez par €.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

DeeCoy ::

No, ampak PC igre se prodajajo v milijonih kopij, tu pa se jih proda 1k, 2k.. Ne moreš tega primerjat. Bolj mi zgleda, da je tole razvil nek študent, pač toliko računa za svoje delo. Vsak postavlja svojo ceno..

Ampak @_Denny_, je poleg lockanja bandov še kaj uporabnega kar se ne da nastavit direktno na routerju?

_Denny_ ::

Lahko še zaklepaš na določeno bazno postajo, kar pa ne deluje...če slučajno med povezavo na 800+1800 poskusiš tisti "save current" in potem kdaj kasneje restoraš, ti bo potem delalo samo z eno od teh dveh frekvenc dokler ne daš factory reseta (vsaj pri B525). Človek je zgleda z Githuba pobral čisto vse znane Huawei router API-je in jih stlačil v en app.

Drugače je kar nekaj podobnih free stvari, recimo Huawei Router Tool, LTEInspecteur in LTEWatch-H, če naštejem samo samo te, ki sem jih preizkušal sam.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Palushek ::

Poglej si ta youtube video
Tale ima isto situacijo in ce pogledas pod njegovem video, je dodal mojster link za njegovo anteno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 ULTRA (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Omrežja in internet
601106419 (387) Daniel
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17136691 (609) RobertG
»

Huawei B535-333 A1 LTE router?

Oddelek: Omrežja in internet
404985 (3348) rogerg
»

Carrier Aggregation

Oddelek: Omrežja in internet
183689 (2942) rofl_1
»

Internet prek LTE in zanesljivost, kvaliteta delovanja

Oddelek: Omrežja in internet
233674 (2787) SaXsIm

Več podobnih tem