» »

Nakup gospodinjskih aparatov

Nakup gospodinjskih aparatov

walkingblind ::

Trenutno imava nek bekov plinski štedilnik s pečico, ki je bil x let nazaj 350 evrov, s katerim sva v bistvu čisto zadovoljna. Napo imava, ampak jo imam na sumu, da samo zganja hrup in sploh ne vleče Big Grin. Pomivalca nimava. Zdaj pa prenavljava kuhinjo in kupujeva indukcijsko ploščo, napo, pečico in pomivalni stroj. In seveda pojma nimava, kaj vzet.

1. Indukcija je najbolj jasna, ker sva se odločila za samo dve plošči in flex kuhališče, tako da je nabor dokaj ozek pa še to vse isti koncern. Najbolj me vleče k Boschu. Tisti, ki imate flex, ali je vreden dodatnega denarja?

Bosch PXX375FB1E Serija 6
Siemens EX375FXB1E
Neff NTD5340N

2. Pri napi sem čisto bosa, ne pozanam znamk, ne vem, koliko je sploh primerna cena, nič. Gre za cca. 30 m2 velik prostor. Katera od teh se vam zdi ok, če sploh? A je zadnja boscheva vredna 200 evrov več?

FABER STILO GLASS SMART A60
BOSCH Serija 4 DWB66DM50
Siemens LC67BHM50
Gorenje WHI6SYW
BOSCH Serija 4 DWK67CM60

3. Pečica, važno edino, da ima pirolizo. Peče se ne vem, mogoče 20x na leto, kakšne pečenice, meso ipd. Ampak recimo, da bi osebno preživela, tudi če je sploh ne bi imela. Najcenejši Bosch je 500 evrov, dobi se jih tudi za manj kot 400. Kaj je sploh nek soliden rang? Trenutno imam ogledane te, ampak sem odprta za predloge:

WHIRLPOOL OAS KP8V1 IX
BEKO BIM23301BPS
BOSCH Serija 4 HBA573BS1

4. Pomivalni stroj. Spet pojma nimam, nikoli imela. Ker sva dva bi vzela 45 širine (prostorsko bi šel tudi 60, tako da 45 ni nujen pogoj). Ali ima to smisel? Slišim/berem, da so Boschevi ok. Spet ne vem, kaj je normalna cena, a Boschev za 300 več, tudi opere za 300 bolje od npr. Gorenja?

FINPUTSAD IKEA
Gorenje GV561D10
Bosch Serija 6 SPV6ZMX23E
GORENJE GV572D10

Cenovno sem za nek srednji rang, denar sicer ni neka huda omejitev, ampak če ni treba, zakaj bi razmetaval. Gorenjci pa to Big Grin. Hvaležna bom za vsak predlog, mnenje ali komentar.

pwn3rrr ::

Trenutno so največji problem zaloge, ker se na večino bele tehnike čaka tudi po več mesecev. Trgovci zavajajo z dobavnimi roki, tako da če bosta rabila v kratkem, bi se bolj osredotočal na to, kaj imajo posamezne trgovine trenutno na zalogi in se potem na osnovi tega odločal. Vama garantiram, da bo izbire bore malo.

Izpostavil bi še garancijo, Gorenje mislim da ima že v osnovi 5 let, ostali proizvajalci večinoma 2 leti, vsake toliko časa pride "akcija" 5 let garancije tudi pri ostalih proizvajalcih, ki se jo definitivno izplača izkoristit.

Kar se tiče kvalitete je pa Miele nekako najboljši, sledi Bosch, potem kakšen AEG in nato ostali, so pa tudi cene temu primerne. Pri napah je pa za moje pojme najbolje vzeti proizvajalca, ki izdeluje izrecno nape ala Faber.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gospodinjski aparati Gorenje, mnenja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12015903 (789) hazlhof
»

Kateri pomivalni stroj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15740148 (1703) MrStein
»

Indukcijska kuhalna plošča (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
31368030 (7704) kuglvinkl
»

Nakup gospodinjskih aparatov - Bosch, Electrolux, Gorenje

Oddelek: Loža
285464 (4007) Robert
»

Nakup bele tehnike

Oddelek: Loža
4411923 (10882) IL_DIAVOLO

Več podobnih tem