» »

Sberbank propadla?

Sberbank propadla?

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ce bi drzava pustila varcevalce Sberbank na suhem, kaksno sporocilo je to za varcevalce drugih bank v primeru pizdarije?


ALL IN CRYPTO
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Masayoshi ::

A lahko nehate nabijat nekaj v tri krasne...tole si preberite in nehajte paničarit.

https://twitter.com/IgorMasten

poweroff ::

Bo pa hec, ko se zadeve čez nekaj let umirijo - kdo od komitentov bo še zaupal ruski banki, če ve, da lahko spet pride do podobnih težav?

No ja, bodo pač dali ugodne pogoje, ampak zgraditi zaupanje bo trajalo kar nekaj časa. Na dolgi rok bo tole Rusom močno škodilo.
sudo poweroff

link_up ::

Smrekar1 je izjavil:

tomaz- je izjavil:

glede na to, da opozarjajo na veliko kibernetsko grožnjo, hipotetični primer:
Hekerji "sesujejo" npr Delavsko hranilnico in vsi podatki gredo v maloro.. Zjutraj pogledaš stanje in je nula .. Kako lahko dokazuješ, da si imel npr gor 50.000€ ? A je to sploh možen scenarij?


Ne. Banke imajo vse podatke backupane na vsaj 3 nosilcih, na vsaj 2 lokacijah in vsaj 2 različnih medijih. Ni variante, da banka izgubi podatke.

Poleg tega je bančni software strogo varovana skrivnost. To ni nekaj, kar lahko kupiš kar tako, ampak imaš prav ločene ekipe dresiranih programerjev v kletkah, ki to vzdružujejo in urejajo. Tega ne moreš kar tako hackniti, da phishas nek mail in dobiš kodo, kar je cca največji hackerski dosežek.


odvisno koliko date je zastrupljene v resnici. Upajmo, da nic.
In and Out

kriptobog ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ce bi drzava pustila varcevalce Sberbank na suhem, kaksno sporocilo je to za varcevalce drugih bank v primeru pizdarije?


Saj to je jasno, da se ima na banki max 100k. Kar je več treba imetu drugje, na varnem.

voss_ ::

poweroff je izjavil:

Bo pa hec, ko se zadeve čez nekaj let umirijo - kdo od komitentov bo še zaupal ruski banki, če ve, da lahko spet pride do podobnih težav?

No ja, bodo pač dali ugodne pogoje, ampak zgraditi zaupanje bo trajalo kar nekaj časa. Na dolgi rok bo tole Rusom močno škodilo.



Verjetno bo isto kot ko je cel svet izključil ameriške banke ko so napadli Afganistan, Sirijo, Irak...

Pat_MaGroin ::

kriptobog je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Ce bi drzava pustila varcevalce Sberbank na suhem, kaksno sporocilo je to za varcevalce drugih bank v primeru pizdarije?


Saj to je jasno, da se ima na banki max 100k. Kar je več treba imetu drugje, na varnem.


Ze ze. Ampak tud zaplemba NKBM delnic je bila samo v primeru stecaja NKBM, pa vemo, kako se je to koncalo.

Izplačila vlog s strani države pa se nismo testiral, al smo?

svecka ::

Če imaš kredit na Sberbank se ti odpiše v primeru stečaja, ali bo potekala zadeva tako kot v USA, ko so mešetarji odkupovali kredite?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

fikus_ ::

Krediti se prodajo v stečajni masi.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

OneYellow ::

Če že pride do stečaja (vprašanje, bolj verjetno, da bo kdo vse skupaj kupil), se terjatve stečajnega dolžnika ne odpišejo, ampak se bodisi izterjajo bodisi se prodajo enako kot ostalo premoženje. Smiselno enako kot se poslovalnice v tem primeru ne bi uničile, ampak bi se prodale. :)

WhiteAngel ::

Skrajni čas, da se plačilni promet premakne izven dosega bank. Po eni strani so bančniki p*zde z neg. obrestno mero in s centralno banko na čelu, po drugi pa idealna tarča za takele strateške napade. Te izključijo iz SWIFTa in si končal. Žalostno in neumno. Prav jim je.

Tomas 33 ::

SDS 22.2.2022 odprla drugi račun pri Sberbank 8-O

https://www.bizi.si/SLOVENSKI-DEMOKRATI...

AtaŠtumf ::

poweroff je izjavil:

Bo pa hec, ko se zadeve čez nekaj let umirijo - kdo od komitentov bo še zaupal ruski banki, če ve, da lahko spet pride do podobnih težav?

No ja, bodo pač dali ugodne pogoje, ampak zgraditi zaupanje bo trajalo kar nekaj časa. Na dolgi rok bo tole Rusom močno škodilo.


Boljše vprašanje je, kdo bo sploh zaupal še katerikoli banki?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AtaŠtumf ()

energetik ::

Folk pozabi. Enako se je dogajalo tudi na Cipru in Grčiji, pa ni ljudi kaj dosti izučilo.

Banka je zame samo še orodje, da dobim gor plačo, plačam obveznosti in prenesem preostanek na varno. "Varčevalna" ustanova pa že zdavnaj ne več.
vires in numeris

OneYellow ::

Kje pa je to na varnem? Banke so vsaj zajete v jamstveno shemo do 100k. V teoriji vsaj. Če ni ta varen način v obliki zlatih palic v sefu, potem dejansko niti ni bistveno bolj varno kot na banki. Kakor koli obrneš, imaš v vseh ostalih primerih samo številke nekje v oblaku. :)

starfotr ::

100 k jamčimo mi sami sebi. Ko govorijo, da država jamči. Država smo mi vsi. In za zajebe take in drugačne plačamo mi sami sebi.

IL_DIAVOLO ::

A je kdo lockal crypto funds? Ne, torej all in.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

OneYellow ::

No ja, jasno. Ampak vsaj socializiramo izgube, to je bistveno z vidika posameznika. :) Če dam pa v kripto ali delnice, mi pa sodržavljani ne bodo ničesar povrnili. :)

kriptobog ::

OneYellow je izjavil:

Kje pa je to na varnem? Banke so vsaj zajete v jamstveno shemo do 100k. V teoriji vsaj. Če ni ta varen način v obliki zlatih palic v sefu, potem dejansko niti ni bistveno bolj varno kot na banki. Kakor koli obrneš, imaš v vseh ostalih primerih samo številke nekje v oblaku. :)


Zlate palice v sefu doma je bolj varno kot v sefu na banki ali karkoli na banki. Zakaj mislite, da se nepremičnine večinoma kupujejo kot naložbo? Folk parkira denar tam, ker ne zaupajo bankam. Kaj ti bo zajamnčenih 100k, če banka propade, ti si imel pa gor milijone? Imaš potem še razne sklade itd, kjer pač tvegaš da vrednost pade. Trenutno je pač problem, ker je vse drago.

dronyx ::

Likalnik je izjavil:

....prav tako predvidevam, da prihranke dobiš (do 100kEUR) tudi, če banko čez noč zaprejo....

Ja, to je bolj teoretično tako, kako bo v praksi bomo pa še videli. Za do 100k res obstaja neka jamstvena shema med bankami, ampak vprašanje, kje je sploh ta denar in kako likvidna je ta jamstvena shema, torej v kakšnem času prideš do teh 100K evrov. To ti lahko ne izplačajo mesece ali še dlje.

mtosev ::

Pri rusih nimam denarja. Upam, da folk, ki ima pri njih denar da ga ne izgubi. Za tole rusko državno banko mi bolj vseeno ne more biti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

kriptobog ::

dronyx je izjavil:

Likalnik je izjavil:

....prav tako predvidevam, da prihranke dobiš (do 100kEUR) tudi, če banko čez noč zaprejo....

Ja, to je bolj teoretično tako, kako bo v praksi bomo pa še videli. Za do 100k res obstaja neka jamstvena shema med bankami, ampak vprašanje, kje je sploh ta denar in kako likvidna je ta jamstvena shema, torej v kakšnem času prideš do teh 100K evrov. To ti lahko ne izplačajo mesece ali še dlje.


Glede na postopke pri nas bi rekel, da bi sigurno trajalo več mesecev, če ne kar več kot eno leto... Vedno bolj se kaže, da bo prej ali slej folk šel v kripto. Če pogledamo zdaj Rusijo, ki ji grozijo izključitvi iz Swifta... Idealen scenarij za blockchain alternativo swiftu ;)

WizzardOfOZ ::

S krediti bo še zelo zanimivo. Lahko se zgodi, da kredite nekdo odkupi in potem od vas zahteva povračilo preostanka kredita v enem znesku ali pa podpis nove pogodbe z bolj "ugodnimi" pogoji.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Pat_MaGroin ::

kriptobog je izjavil:

dronyx je izjavil:

Likalnik je izjavil:

....prav tako predvidevam, da prihranke dobiš (do 100kEUR) tudi, če banko čez noč zaprejo....

Ja, to je bolj teoretično tako, kako bo v praksi bomo pa še videli. Za do 100k res obstaja neka jamstvena shema med bankami, ampak vprašanje, kje je sploh ta denar in kako likvidna je ta jamstvena shema, torej v kakšnem času prideš do teh 100K evrov. To ti lahko ne izplačajo mesece ali še dlje.


Glede na postopke pri nas bi rekel, da bi sigurno trajalo več mesecev, če ne kar več kot eno leto... Vedno bolj se kaže, da bo prej ali slej folk šel v kripto. Če pogledamo zdaj Rusijo, ki ji grozijo izključitvi iz Swifta... Idealen scenarij za blockchain alternativo swiftu ;)


Zakon pravi, da je časa za poplačilo 10 delovnih dni. ROFL

Sparkxl ::

Že par mesecev poslušam iz različnih koncev naj ima folk nekaj sredstev v kešu, ostalo razpršeno, ker so čudni časi. In evo ti ga...putin iz danes na jutri vseka po ukrajini in 2 dni kasneje so imetniki sberbank računov v riti. To se v kaki drugi obliki lahko zgodi jutri vsem. Kot je nekdo zgoraj napisal, folk je prehitro pozabil grčijo in ciper dobrih 10 let nazaj.
In kot lastnik računa na sberbanki sem v petek zjutraj pobral dol vse. Kar nisem uspel prenesti pravočasno, sem šel iskat na bankomat. Pustil sem gori za obrok kredita, ki pa danes ni bil odtegnjen. Bil pa je odtegnjen 1 trajnik, čeprav naj nakazila nebi delovala.
Zdaj sem tudi jaz v retro mode. Imam kar lepo kuverto pod madraco.

OneYellow ::

Banka lahko v primeru potrošniških kreditov odstopi od pogodbe samo pod določenimi pogoji. Torej kdor kupi terjatve Sberbank do svojih kreditojemalcev (če bi že prišlo do tega scenarija), ne more kar odpovedati pogodb samo zaradi tega, ker se je upnik zamenjal. Prav tako ne more zahtevati sklenitve nove pogodbe pod "ugodnejšimi" pogoji. Ne vem pa zakaj tega ne bi sicer storili kreditojemalci sami pri drugi banki glede na trenutno še ugodne obrestne mere - vzameš nov ugoden kredit pri eni od drugih bank, poplačaš kredit pri Sberbank in imaš mir.

Tac20 ::

Sparkxl je izjavil:

Pustil sem gori za obrok kredita, ki pa danes ni bil odtegnjen.


Pri meni je bil.

Sparkxl ::

Tac20 je izjavil:

Sparkxl je izjavil:

Pustil sem gori za obrok kredita, ki pa danes ni bil odtegnjen.


Pri meni je bil.


Sem zdaj pogledal in je res bil tudi pri meni odtegnjen

Tac20 ::

No sej to je pričakovano glede na to da rabijo "keš".

hator ::

Gorenjska banka odstopa od nakupa Sberbanke.
https://www.delo.si/gospodarstvo/novice...

Mato989 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

kriptobog je izjavil:

dronyx je izjavil:

Likalnik je izjavil:

....prav tako predvidevam, da prihranke dobiš (do 100kEUR) tudi, če banko čez noč zaprejo....

Ja, to je bolj teoretično tako, kako bo v praksi bomo pa še videli. Za do 100k res obstaja neka jamstvena shema med bankami, ampak vprašanje, kje je sploh ta denar in kako likvidna je ta jamstvena shema, torej v kakšnem času prideš do teh 100K evrov. To ti lahko ne izplačajo mesece ali še dlje.


Glede na postopke pri nas bi rekel, da bi sigurno trajalo več mesecev, če ne kar več kot eno leto... Vedno bolj se kaže, da bo prej ali slej folk šel v kripto. Če pogledamo zdaj Rusijo, ki ji grozijo izključitvi iz Swifta... Idealen scenarij za blockchain alternativo swiftu ;)


Zakon pravi, da je časa za poplačilo 10 delovnih dni. ROFL



Kaj se jezite, ziher so ti vsi proti Rusiji in bodo z veseljem to poplačali da prizadanejo Putina...

Me zanima kakšno veselje bo nad sankcijami ko začne prizadevat razvajene Slovenčke...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Pat_MaGroin ::

Neuradno: NLB in Gorenjska banka bi prevzeli komitente.

voss_ ::

Mato989 je izjavil:



Kaj se jezite, ziher so ti vsi proti Rusiji in bodo z veseljem to poplačali da prizadanejo Putina...

Me zanima kakšno veselje bo nad sankcijami ko začne prizadevat razvajene Slovenčke...


Jaz sem pripravljen žrtvovati vse te račune. Za Ukrajino!
Sam sicer nimam nič tam, samo sem pa Facebook profil obarval v barve Ukrajine tako da vsi prispevamo.

D3m ::

Čemu keč barvanja profila?
|HP EliteBook|R5 6650U|

voss_ ::

Da pokažem da mi ni vseeno. Praktično na nivoju pridružbe k Azov bataljonu samo manj šans da te čečeni prodajo za trofejo.

WhiteAngel ::

voss_ je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Kaj se jezite, ziher so ti vsi proti Rusiji in bodo z veseljem to poplačali da prizadanejo Putina...

Me zanima kakšno veselje bo nad sankcijami ko začne prizadevat razvajene Slovenčke...


Jaz sem pripravljen žrtvovati vse te račune. Za Ukrajino!
Sam sicer nimam nič tam, samo sem pa Facebook profil obarval v barve Ukrajine tako da vsi prispevamo.


Jao ste tečni s temi nacionalizmi. Tudi Rusija je veliko več kot en Putin in vprašanje dveh tednov je, kdaj ga bo nekdo počil. Rubel je padel 30% čez noč in še za 90% bo padel in tam tudi ostal. Oligarhi Putina ne bodo tolerirali, ulica pa še manj. Tole je recept za popolno katastrofo. Ali je Putin res računal na Kitajce, da bodo na glavo skočili za njim? Nekaj mora imeti v rokavu, česar nihče ni opazil.

D3m ::

Turška lira še bolj pa ne vidim revolucije.

Lololol.
|HP EliteBook|R5 6650U|

bbbbbb2015 ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Ce bi drzava pustila varcevalce Sberbank na suhem, kaksno sporocilo je to za varcevalce drugih bank v primeru pizdarije?


Zelo enostavno. Sporočilo je: "Hvala za vse evre in odjebite."

3p ::

WizzardOfOZ je izjavil:

S krediti bo še zelo zanimivo. Lahko se zgodi, da kredite nekdo odkupi in potem od vas zahteva povračilo preostanka kredita v enem znesku ali pa podpis nove pogodbe z bolj "ugodnimi" pogoji.


Ljudje, med sedenjem na WC školjki, res, znova in znova, prihajajo do zanimivih ugotovitev.

WhiteAngel je izjavil:

Jao ste tečni s temi nacionalizmi. Tudi Rusija je veliko več kot en Putin in vprašanje dveh tednov je, kdaj ga bo nekdo počil. Rubel je padel 30% čez noč in še za 90% bo padel in tam tudi ostal. Oligarhi Putina ne bodo tolerirali, ulica pa še manj. Tole je recept za popolno katastrofo. Ali je Putin res računal na Kitajce, da bodo na glavo skočili za njim? Nekaj mora imeti v rokavu, česar nihče ni opazil.


Se do neke mere strinjam. Zna pa biti, da ima v rokavu le demenco.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

poweroff ::

Tomas 33 je izjavil:

SDS 22.2.2022 odprla drugi račun pri Sberbank 8-O

https://www.bizi.si/SLOVENSKI-DEMOKRATI...

Pokvarjenci. In to po tem, ko se je že zaostrovalo nekaj časa.

Sicer pa, kdo je v 90. letih prodajal rusko orožje? Pa preko Konstantina Dafermosa, zastopnika Rosobornexporta, prodal SIJ ruskemu oligarhu pod ceno? Kdo je kupil rusko ladjo? Kdo ves čas podpira Dodika in Vučiča, ki sta Putinova zaveznika?

AtaŠtumf je izjavil:

Boljše vprašanje je, kdo bo sploh zaupal še katerikoli banki?

Ti še zaupaš bankam??

Problem je samo v tem, da resne alternative nimamo.
sudo poweroff

dexterboy ::

V rokavu nima demenca, ampak lasnirne šifre za ICBM. In lahko samo upamo, da ne bo postavil "ultimativnega" ultimatuma, kjer bo dal 24 ur za umik tuje vojaške pomoči iz Ukrajine ali pa pošlje celoten planet v nuklearno zimo. Če ste že pozabili (kar me ne bi čudilo), par jedrskih konic, sproženih v stratosferi ali višje, onesposobi večino komunikacijskh naprav... pa pa mobiteli, GPS, krmilna elektronika elektro distribucij, računalniki v avtih, železnice...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

LeQuack ::

Kdo še rabi banke, zdaj ko imamo Dogecoin?
Quack !

3p ::

dexterboy je izjavil:

V rokavu nima demenca, ampak lasnirne šifre za ICBM. In lahko samo upamo, da ne bo postavil "ultimativnega" ultimatuma, kjer bo dal 24 ur za umik tuje vojaške pomoči iz Ukrajine ali pa pošlje celoten planet v nuklearno zimo. Če ste že pozabili (kar me ne bi čudilo), par jedrskih konic, sproženih v stratosferi ali višje, onesposobi večino komunikacijskh naprav... pa pa mobiteli, GPS, krmilna elektronika elektro distribucij, računalniki v avtih, železnice...


Mogoče celo demenco in lansirne kode. Kar spet pomeni, da ga tudi domači nasprotniki ne smejo stisniti v kot. ;((

Upajmo, da nima poleg demence še kake diagnoze v smislu "še max. pol leta".

voss_ ::

WhiteAngel je izjavil:

vprašanje dveh tednov je, kdaj ga bo nekdo počil


Ne vem ali je to sarkazem ali res le skrajna poslušnost?

Za tako izjavo moraš v glavi izbrisati dogajanja najmanj zadnjih 20 let.
Best Koreja ne obstaja
Iran ne obstaja
Irak, Afganistan, Sirija... se nikoli niso zgodili.
Par ur nazaj sklenjeni dogovori o plinu med Rusijo in Kitajsko se niso zgodili
Iz Rusije Evropa popolnoma nič nujno ne rabi
...

mtosev ::

Sberbank delnica -70% na sekundarnem stock marketu. haha-haha
https://www.londonstockexchange.com/sto...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

dexterboy ::

@mtosev, jaz se temu ne bi niti najmanj smejal... resno mislim.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

mtosev ::

Lukoil -62%. Tole bo bolelo rusijo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

tiborrr ::

mtosev je izjavil:

Sberbank delnica -70% na sekundarnem stock marketu. haha-haha
https://www.londonstockexchange.com/sto...

Jaz rečem, kupujte dokler je tako poceni!
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

mr_chai ::

Ta banka sperme se mi je vedno dopadla. Evo kupim 100 delnic 8-)

nejc_nejc ::

Normalno dvignil 400e.,kar je tudi omejitev na dan in to v kakrsni koli obliki "trenutnega" poslovanja.

Dobro, da imam vec racunov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139007 (2258) TrumpDonald
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837182726 (3151) V-i-p
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16628728 (11824) nejc_nejc
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228653 (23018) šernk
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615541 (13395) ...:TOMI:...

Več podobnih tem