» »

Sberbank propadla?

Sberbank propadla?

ytodf ::

Hmm... Moram pogledati, možno, da se tam kakšna malenkost valja zadnjih 10-15 let, čisto možno. Eni smo prisiljeni malo diverzificirati...

Strongest Banking Brand in the World 2021, Brand Finance
Winner of World's Best Digital Bank Awards 2020, Global Finance magazine

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

dexterboy ::

tomaz- je izjavil:

glede na to, da opozarjajo na veliko kibernetsko grožnjo, hipotetični primer:
Hekerji "sesujejo" npr Delavsko hranilnico in vsi podatki gredo v maloro.. Zjutraj pogledaš stanje in je nula .. Kako lahko dokazuješ, da si imel npr gor 50.000EUR ? A je to sploh možen scenarij?

Ne, žal to ni možen scenarij pri nobeni slovenski banki. So pa to seveda mokre sanje mnogih mladih, nadebudnih hekerjev ;) Banke so podvržene takšnim strogim regulativam, da lahko samo zaprejo vrata, če se jih ne držijo... Lažje ti bo, če se spraviš na poljubno Ministrstvo... Sploh pa, če bi hipotetično sesuli banko, ti tudi e-banka ne bi delovala naslednji dan :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zgodovina sprememb…

BCSman ::

Bankomat sberbank na miklosicevi mece ven nek "hardware error", bankomat od skb pa dovoli max dvig 10eur. Toliko o 400eur dviga :D

tikitoki ::

Likalnik je izjavil:

kolikor jaz zastopim napisano naj bi imelo od 55 do 80 ljudi / komitentov na njihovi panki milijon EUR ali več prihrankov.

Sicer jih tudi jaz ne zastopim zakaj so pustili vse to gor...glede na zadnje tedne...ampak ja vsak si je mislil in si govoril...da ne bo prišlo do spopada...pa predvidevam (še nikoli nisem imel v lasti milijon EUR, da jih je praktično nemogoče dvigniti ali prenakazati v parih dneh? ali se motim?)

kakorkoli...škoda, da jaz nimam računa in kreditov na tej banki...sem v minusu in bi mi bilo več kot super, da se vse skupaj zapre in pozabi:)


Zgolj kaze, a za korupcijo ni potrebno biti sposoben.

ytodf ::

BCSman je izjavil:

Bankomat sberbank na miklosicevi mece ven nek "hardware error", bankomat od skb pa dovoli max dvig 10eur. Toliko o 400eur dviga :D

Ja, koga hudiča zanima gotovina? Saj prenakažeš iz Sberbank v (lahko tudi v slovensko, če je edina) banko, zakaj bi po denar hodil tja? Aja, eni imajo preveč časa, normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

xxxul ::

glde na to da je Bankomat edina storitev ki bi naj delala, neke hude izbire nimajo
https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/posl...

Furbo ::

Kako bi pa ti prenakazal, a jim niso zablokirali SEPA poslovanje?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ytodf ::

Furbo je izjavil:

Kako bi pa ti prenakazal, a jim niso zablokirali SEPA poslovanje?

Auch, excellent point... Ja ne vem, niti prijavit se ne morem not, sem pozabil auth details. Moram poklicati... A kaj sporočim Vladimirju, Vostok?

endelin ::

Pa kaj ste mislili da boste lahko izvedli sepa prenakazilo?:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

ginekk ::

Invictus je izjavil:

odplačati ga je treba, razen če ti ga odpišejo. Sam raji se to ne bo zgodilo...


Saj obstaja tudi obratno vprašanje.

Kako bo zdaj Sberbank vrnila že preplačane/izplačane CHF kredite (ki jih je nasledila od Volksbank). Zakon je v veljavi in imajo 60dni rok, da pridejo z izračunom.

Če gre v eno smer, gre tud v drugo. Raji ni treba skrbet?

Smrekar1 ::

tomaz- je izjavil:

glede na to, da opozarjajo na veliko kibernetsko grožnjo, hipotetični primer:
Hekerji "sesujejo" npr Delavsko hranilnico in vsi podatki gredo v maloro.. Zjutraj pogledaš stanje in je nula .. Kako lahko dokazuješ, da si imel npr gor 50.000€ ? A je to sploh možen scenarij?


Ne. Banke imajo vse podatke backupane na vsaj 3 nosilcih, na vsaj 2 lokacijah in vsaj 2 različnih medijih. Ni variante, da banka izgubi podatke.

Poleg tega je bančni software strogo varovana skrivnost. To ni nekaj, kar lahko kupiš kar tako, ampak imaš prav ločene ekipe dresiranih programerjev v kletkah, ki to vzdružujejo in urejajo. Tega ne moreš kar tako hackniti, da phishas nek mail in dobiš kodo, kar je cca največji hackerski dosežek.

ytodf ::

Ja, do bankomata ne morem, v nobenem primeru, sporočilo sicer ne izgleda zelo dokončno, bo pa že tekom današnjega dneva spremenjeno, verjetno.

Obvestilo Sberbank banke d.d. o trenutnih razmerah

V luči zadnjih geopolitičnih dogodkov smo v Sberbank banki d.d. v zelo kratkem času zabeležili znaten odliv sredstev naših strank.

Z namenom zaščite interesov naših strank in zaposlenih pred morebitni dodatnimi učinki obstoječih in novih sankcij, smo pripravili možno rešitev. Le-ta v tem trenutku in zgolj začasno vključuje nekatere precej drastične ukrepe.

Tako bodo naslednja dva delovna dneva vrata naših poslovalnic zaprta, dvigi in plačila s plačilnimi karticami strank pa bodo omejeni na 400 EUR dnevnih dvigov oziroma plačil.

Omejili bomo tudi izvajanje izhodnih plačilnih nalogov. To pomeni da se vnešeni plačilni nalogi naslednja dva dneva ne bodo izvrševali.

Ob tem vas prosimo za razumevanje. V prihodnjih dneh vas bomo stalno obveščali o napredku reševanja nastale situacije.

Več informacij na naslednji povezavi: Izjava Sberbank banke d.d. o trenutnih razmerah


Ja nič, tudi vse linije so zasedene (in izgledajo trajno zasedene) in naj pokličemo kasneje. Žal, nič ne bo s pozdravi, Vostok :-(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

ytodf ::

Pa se bo že rešilo, če ne, pa tudi ok, itak je Alenka verjetno precej več zaplenila, če se gremo malo tolažilnega whataboutizma :-)

ytodf ::

Vostok, daj uredi, ti imaš zveze v Rusiji, jaz sem plankton v njihovem ribniku, ti moraš biti kakšna nevarna žival, glede na energijo... Da lahko vsaj do supporta pridem, s kartico bom šele lahko jutri šel čekirat, če jo bom našel, ne nosim v teh časih vse te krame zraven, ko grem še uredit pasuš, res upam, da ne pozabim...

Tule, če boste preverili... In tule, itak, da je na kupu vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

voss_ ::

Groza ko tu berem da vam je enim denar bolj pomemben kot ukrajina.

ytodf ::

Narobe razumeš, kot vedno, samo do svojih prihrankov v ruski banki bi rad prišel, z namenom, seveda, da nakažem Ukrajini.

Vostok, pa saj si to vedel, samo malo provociraš, a ne?

Oberyn ::

voss_ je izjavil:

Groza ko tu berem da vam je enim denar bolj pomemben kot ukrajina.

Ti si ves svoj denar seveda že nakazal ukrajini? Ker če nisi, me je zares groza, kako je enim denar bolj pomemben kot ukrajina. Mislim, daj zbudi se no.

voss_ ::

ytodf je izjavil:

Narobe razumeš, kot vedno, samo do svojih prihrankov v ruski banki bi rad prišel, z namenom, seveda, da nakažem Ukrajini.

Vostok, pa saj si to vedel, samo malo provociraš, a ne?


Ne skrbi, zaplenjen denar bo šel v dobre namene, izgubo pa ti bomo povrnili slovenski davkoplačevalci. V svobodi skrbimo za sočloveka, razen rusom in rusofilom pade smrt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: voss_ ()

Telbanc ::

voss_ je izjavil:

Groza ko tu berem da vam je enim denar bolj pomemben kot ukrajina.


Ko ti pride "črnogorski" izvršitelj zarubit flet, ker nimaš za račune, pol bo šele štala.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

ytodf ::

voss_ je izjavil:

Ne skrbi, zaplenjen denar bo šel v dobre namene, izgubo pa ti bomo povrnili slovenski davkoplačevalci. V svobodi skrbimo za sočloveka, razen rusom in rusofilom pade smrt.

Čustva so res super razbeljena ampak čez par let bo (VERJETNO, če ne bomo skurjeni vmes) samo še spomin, mogoče res ne najlepši...

Mr.B ::

voss_ je izjavil:

Groza ko tu berem da vam je enim denar bolj pomemben kot ukrajina.

Potem nehaj uporabljat izdelke, ki so delno ali kompletno narejeni / izdelani/sestavljeni na kitajskem.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Telbanc ::

ytodf je izjavil:

voss_ je izjavil:

Ne skrbi, zaplenjen denar bo šel v dobre namene, izgubo pa ti bomo povrnili slovenski davkoplačevalci. V svobodi skrbimo za sočloveka, razen rusom in rusofilom pade smrt.

Čustva so res super razbeljena ampak čez par let bo (VERJETNO, če ne bomo skurjeni vmes) samo še spomin, mogoče res ne najlepši...


Ostali bojo eni brez denarja, nekatera podjetja bojo propadla, sploh ko vse sankcije "primejo".
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

ytodf ::

Telbanc je izjavil:

Ostali bojo eni brez denarja, nekatera podjetja bojo propadla, sploh ko vse sankcije "primejo".

Ne vem, bo putin po hitrem postopku rešil zadevo, samo rdeč gumb stisne in nič od tega se ne zgodi, v vseh stvareh se da najti pozitivne reči. Jaz osebno sem sicer dolgoročno optimist, če pa se motim, me boste zagotovo spomnili na forumu, večkrat.

AtaŠtumf ::

ubermensch je izjavil:

krucymucy je izjavil:

Likalnik je izjavil:

kolikor jaz zastopim napisano naj bi imelo od 55 do 80 ljudi / komitentov na njihovi panki milijon EUR ali več prihrankov.

Slabo zastopis. 55-80 = SDS


Kakšna je to povezava? Je to kak meme?


Tole je število postov, ki jih mora Smrekar1 napisti proti SDS, da dobi Pingo sokec in sendvič s poli salamo! :D

voss_ ::

Telbanc je izjavil:



Ostali bojo eni brez denarja, nekatera podjetja bojo propadla, sploh ko vse sankcije "primejo".


Pa kaj, ital je na svetu že preveč ljudi. Mene seveda ne bo pobralo ker sem bolj intelegenten od vas rusofilov.


Sarkazem, sedaj ko bomo zaradi ukrajine skozi okno vrgli še lijak.

Mato989 ::

Če gre kredit v stečajno maso ali to pomeni da stečajni upravitelj tako kot pri posojilnih pogodbah D.o.o.jev zahteva povračilo vsega denarja nazaj "takoj"? Torej bi morali vsi kreditojemalci predčasno vrnit kredit brez obresti?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

voss_ ::

Pomoje samo druga banka kupi kredit.

endelin ::

Za komitenta ostane isto kot do sedaj. Kaj se pa v ozadju zgodi nima veze, mato. Komitent lahko še vedno v vsakem primeru odkupi terjatev s poplačilom kredita

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Pat_MaGroin ::

Sberbanka je imela 1.2 mrd depozitov, v jamstvenem skladu je pod 300 mio. kakšno milijardo bo za doplačat.

endelin ::

Pa saj ne rabiš milijardo lol.
Zavarovane so vloge do 100k.

Ostalo odpišejo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

Mato989 ::

voss_ je izjavil:

Pomoje samo druga banka kupi kredit.


Torej imajo banke drugačen privilegij spet?

Ker vem da je moj kolega vzel posojilo od d.o.o.ja ki je šel v stečaj in ga je stečajni pozval da mora vse vrnit v XY dnevih... oziroma ga je prvo klical kdaj bi lahko vrnil...

Bi pričakoval da bi tak kredit bil tretiran enako kot takšno posojilo če je stečaj podjetja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Furbo ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Sberbanka je imela 1.2 mrd depozitov, v jamstvenem skladu je pod 300 mio. kakšno milijardo bo za doplačat.

Po mojem bodo lepo rekli, da je jamstveni sklad za propadle, ne pa blokirane banke in se bo folk lahko obrisal pod nosom.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

matobeli ::

Čez kakšno uro bo Sberbank dal pojasnilo kaj pomeni prekinitev poslovanja.

endelin ::

Mato989 je izjavil:

voss_ je izjavil:

Pomoje samo druga banka kupi kredit.


Torej imajo banke drugačen privilegij spet?

Ker vem da je moj kolega vzel posojilo od d.o.o.ja ki je šel v stečaj in ga je stečajni pozval da mora vse vrnit v XY dnevih... oziroma ga je prvo klical kdaj bi lahko vrnil...

Bi pričakoval da bi tak kredit bil tretiran enako kot takšno posojilo če je stečaj podjetja.

Ja potem je pa tvoj kolega itak retard ki jemlje kredite od ne-finančnih institucij

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: endelin ()

spegli ::

Nismo še imeli primera realizacije povračila zavarovanih fizičnih računov do 100k. To v naši državi verjetno lahko traja 27 let.

Invictus ::

Saj je že dal, ukinili so vse razen bankomatov, ker so opazili velike odlive z njihovih računov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

endelin ::

spegli je izjavil:

Nismo še imeli primera realizacije povračila zavarovanih fizičnih računov do 100k. To v naši državi verjetno lahko traja 27 let.

Ne. To bo rešeno v nekaj dneh imo. Preselili bodo na drugo banko.

Mato989 ::

endelin je izjavil:

Mato989 je izjavil:

voss_ je izjavil:

Pomoje samo druga banka kupi kredit.


Torej imajo banke drugačen privilegij spet?

Ker vem da je moj kolega vzel posojilo od d.o.o.ja ki je šel v stečaj in ga je stečajni pozval da mora vse vrnit v XY dnevih... oziroma ga je prvo klical kdaj bi lahko vrnil...

Bi pričakoval da bi tak kredit bil tretiran enako kot takšno posojilo če je stečaj podjetja.

Ja potem je pa tvoj kolega itak retard ki jemlje kredite od ne-finančnih institucij


To ni moja stvar, mene samo zanima ali torej lahko po enakem načinu stečajni upravitelj zahteva vrnitev vseh glavnic ker banka ni likvidna on pa ne bo vlekel 30 let stečaja...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

voss_ ::

Mato989 je izjavil:


To ni moja stvar, mene samo zanima ali torej lahko po enakem načinu stečajni upravitelj zahteva vrnitev vseh glavnic ker banka ni likvidna on pa ne bo vlekel 30 let stečaja...


Kdor je vzel kredit ga bo moral v polnosti odplačati, posamezniki nimajo opcije kot firme, kjer ni nobenega ki bi ga lahko pokazali s prstom da je kriv.

Upaj na inflacijo juge kjer so prosili da plačaj ves kredit ker so znamke za pošiljanje položnic za obroke dražje kot obrok kredita za bajto.

Telbanc ::

Ne dobijo socijalnih transferjev, pokojnin, plač , pri tej banki, vir RTV portal.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

voss_ ::

Telbanc je izjavil:

Ne dobijo socijalnih transferjev, pokojnin, plač , pri tej banki, vir RTV portal.


Sem popolnoma prepričan da vsi ti popolnoma podpirajo sankcije proti Rusom in jim je to majhna nelagodnost.

Mato989 ::

voss_ je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Ne dobijo socijalnih transferjev, pokojnin, plač , pri tej banki, vir RTV portal.


Sem popolnoma prepričan da vsi ti popolnoma podpirajo sankcije proti Rusom in jim je to majhna nelagodnost.


HAHAHAHA točno ja... saj so proti ruski agresiji, to je mala cena dap okažejo kako so proti =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

IL_DIAVOLO ::

Kaj eth-ja pa pa nic ne banajo? :))

Fuck off banks
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

endelin ::

Na sberbank je večina rusofilov?

spegli ::

Večina nas je odprla račun, ko je to bil še Volksbank. Ne bit žleht.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: spegli ()

ytodf ::

Mato989 je izjavil:

HAHAHAHA točno ja... saj so proti ruski agresiji, to je mala cena dap okažejo kako so proti =)

Zelo verjetno bomo dobili povrnjeno, če ne bomo skurjeni prej. Itak pa moram preverit, če se mi sploh splača obremenjevati za tisto malenkost, sploh ne vem, koliko je tam, vem pa, da imam tudi Sberbanko bančno kartico. Čeprav, če dobro premisliš, da bi v sovražno banko denar not nosil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ytodf ()

voss_ ::

spegli je izjavil:

Večina nas je odprla račun, ko bi to bil še Volksbank. Ne bit žleht.


Kaj drugega naj ti rečem kot Thank you for your service. Rublji ki smo ti jih zaplenili ker delaš agresijo nad Ukrajino bodo ustrezno porabljeni.

ytodf je izjavil:

Mato989 je izjavil:

HAHAHAHA točno ja... saj so proti ruski agresiji, to je mala cena dap okažejo kako so proti =)

Zelo verjetno bomo dobili povrnjeno, če ne bomo skurjeni prej.


Ja, davkoplačevalci bomo pokrili tvoje financiranje Kremlja!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: voss_ ()

ytodf ::

voss_ je izjavil:

Ja, davkoplačevalci bomo pokrili tvoje financiranje Kremlja!

Pravilno, saj ni prva stvar to; rusofili sicer boste še dodatno upaljeni.

energetik ::

jotunn2 je izjavil:

LapD je izjavil:

Sberbank je novembra lani kupila Gorenjska banka, niso pa še dobili potrdila od Evropske centralne banke. Verjetno se bodo papirji zdaj prioritetno zrihtali in komitenti ne bodo občutili posledic?

Komitenti ze cutijo posledice. Ce recimo danes kupujes karkoli vec kot liter mleka, si ga najebal. Vsaj danes imajo limit 400eur/dan max. Torej si lahko ravnokar popusil ugodno hiso, ugoden avto, ali pa magari samo ugodno kosilnico, ker 400eur ni ravno nek strasen znesek.
Zato pa ima pameten človek sredstva še kje drugje, kot 100% v banki in to v eni.
Odpreš račun na drugi banki, prodaš 1BTC, nakažeš na novo banko in si nabaviš ugoden avto.
vires in numeris

Pat_MaGroin ::

Ce bi drzava pustila varcevalce Sberbank na suhem, kaksno sporocilo je to za varcevalce drugih bank v primeru pizdarije?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469141113 (4364) TrumpDonald
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837184915 (5340) V-i-p
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16629262 (12358) nejc_nejc
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228829 (23194) šernk
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615720 (13574) ...:TOMI:...

Več podobnih tem