» »

Sberbank propadla?

Sberbank propadla?

Mr.B ::

mtosev je izjavil:

Lukoil -62%. Tole bo bolelo rusijo.

Lahko je vredne v delnicah točno 0€ ali 0$. Ampak on Lukoil bo morala EU kupiti vsaj do 2025 30% nafte, naftnih derivatov in plina.
Potem ne pozabi kje bo 50% premoga
In ne skrbi ravno Rusi okupirajo žitarico evrope.

Od tu dalje... Tudi če Zašečejo vse po svetu, bodo morali še vedno kupiti od ruskega dela Lukoil-a.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

jocoj ::

Neuradno: v igri za prevzem komitentov Sberbank so NLB, Gorenjska banka in Unicredit

WizzardOfOZ ::

Predvsem je tukaj Gorenjska banka. Lastniki naj bi kupovali Sberbank, samo še ni potrjeno od Banke Slovenije, menili so se pa že pa pripravljali pogodbe.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

dexterboy ::

@Mr.B; to so podpisali kakšno pogodbo pred leti ali kako?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Mr.B ::

dexterboy je izjavil:

@Mr.B; to so podpisali kakšno pogodbo pred leti ali kako?

Vsaj 30% (prej blizu 40%) nafte in plina uvozimo iz Rusije. Kdo na svetu ima danes kapaciteto to nadoknaditi ?
Kdo ima kapaciteto skoraj 50% premoga, ki ga uvozimo iz Rusije nadoknaditi ?
Ukrajian je do nadavnega prispeval 25% proizvodnje žitaric in bo sedaj pod Rusijo ?

Qatar summit and global LNG summit Februar 2022 Dolgoročne pogodbe z azijskimi partnerji potečejo 2027.

Imam občutek da bo Amerika povozila lastno ekologijo ? da bo dostavila…
Da vse tri dobrine, ne skrbi cene bodo šle v luft, tako da skrijejo devalvacijo valute in inflacije, ne glede na izpad Ruske in ukrajinske proizvodnje…

Ampak vprašanje je Iranski jedrski program, ukinili bodo vse sankcije.. ? verjetno
Kolikšen je strah, da izpad ruskih kapacitet kupi Kitajska ? Ki že sedaj čuti pomanjkanje energentov ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

dexterboy ::

To, da admeri pod Bidonarjem niso več normalni, je jasno že vsem vrabčkom na vseh vejah tega sveta... hvala za odgovor.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Utk ::

Zdaj sicer pravijo, da bojo vsi dobili vse, tudi tisti s +100k, ampak če se zgodi bankrun, in to se bo, potem vprašanje, če to obvelja. Tega nobena banka ne more preživet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

bbbbbb2015 ::

Masayoshi je izjavil:

A lahko nehate nabijat nekaj v tri krasne...tole si preberite in nehajte paničarit.

https://twitter.com/IgorMasten


Razumem. En profesorček na ekonomskem faksu zdaj (ko so Ruse udarile sankcije) ve o tem dosti povedati, prej pa je bil tiho. Verjetno je založil svojo kristalno kuglo v profesorskem kabinetu, da nam bo šlogal kako in kaj v prihodnosti ...not.

aiko ::

mtosev je izjavil:

Sberbank delnica -70% na sekundarnem stock marketu. haha-haha
https://www.londonstockexchange.com/sto...


To sploh ni smešno. Cca 50.000 Slovencev ne more priti do svojega denarja ta moment. Pa še ene 3x-4x toliko hrvatov in avstrijcev, kar je skoraj 500k ljudi

starfotr ::

Dajmo reči malo drugače. Večina folka ne more priti do svojega denarja.

Kar predstavljaj si banke če bi vsi želeli dvignit denar. Bančni sistem se sesuje.

Tako, da ne zavajat, da je pa ostalim prebivalcem dostopen denar. Ni. Dokler so cifre na serverjih, je to povsem drugo, kot fizična oblika.

In spet klasična fora faila. Nikoli vseh jajc v eni košari. Pa se ljudje tega ne držijo in potem težave.

WhiteAngel ::

starfotr je izjavil:

Dajmo reči malo drugače. Večina folka ne more priti do svojega denarja.

Kar predstavljaj si banke če bi vsi želeli dvignit denar. Bančni sistem se sesuje.

Tako, da ne zavajat, da je pa ostalim prebivalcem dostopen denar. Ni. Dokler so cifre na serverjih, je to povsem drugo, kot fizična oblika.

In spet klasična fora faila. Nikoli vseh jajc v eni košari. Pa se ljudje tega ne držijo in potem težave.


Tu bi šel jaz še korak dlje. Tudi če imaš keš v fizični obliki ali pa dostopen prek plačilnih kartic in ebanke lahko vlada/BS/EU/ECB/IMF uvede x% inflacijo čez noč in postane denar brez vrednosti.

jabe ::

Imam TRR na 4 bankah, nobena ni Sberbank in imam težave... Danes bi mi morali plačati račun, ampak je placnik računa na Sberbank. Oba sva brez denarja...

starfotr ::

Ampak imaš vsaj denar. Fizično. In niso samo številke nekje na serverju.

jabe ::

Ja nimam, če ga nisem dobila.

starfotr ::

Oprosti, nanašalo se je na whiteangelovo izjavo.

aiko ::

starfotr je izjavil:

Dajmo reči malo drugače. Večina folka ne more priti do svojega denarja.

Kar predstavljaj si banke če bi vsi želeli dvignit denar. Bančni sistem se sesuje.

Tako, da ne zavajat, da je pa ostalim prebivalcem dostopen denar. Ni. Dokler so cifre na serverjih, je to povsem drugo, kot fizična oblika.

In spet klasična fora faila. Nikoli vseh jajc v eni košari. Pa se ljudje tega ne držijo in potem težave.


Ogromno folka v tem primeru ima 1 jajce v 1 košari. In do tega jajca trenutno ne more. Če razumeš kaj mislim. In ta folk trenutno ne more ne dvignit denarja, ne plačat položnic, vrtca, zavarovanja, etc, kar je problem

jabe ::

Tlele je totalno jajc, ker so vse zaprli. Pustimo mene, me ne bo konec. Ampak točno ta pravna oseba ne more dobiti nobenega denarja notri niti svojih računov plačati. Ljudje imajo račune za plačati, kjer so upniki bolj ali manj razumljivi. Točno tale moja firma delavcem ne more plač izplačati, oni imajo seveda svoje račune in obveznosti za plačati. In spet njihovi upniki so bolj ali manj razumljivi. Če bo to trajalo do srede, ok, ne bo nobenega konec, pol bodo mogli pa kaj drugega pogruntati.

Mare2 ::

jabe je izjavil:

Tlele je totalno jajc, ker so vse zaprli. Pustimo mene, me ne bo konec. Ampak točno ta pravna oseba ne more dobiti nobenega denarja notri niti svojih računov plačati. Ljudje imajo račune za plačati, kjer so upniki bolj ali manj razumljivi. Točno tale moja firma delavcem ne more plač izplačati, oni imajo seveda svoje račune in obveznosti za plačati. In spet njihovi upniki so bolj ali manj razumljivi. Če bo to trajalo do srede, ok, ne bo nobenega konec, pol bodo mogli pa kaj drugega pogruntati.


Upajmo na ugodno rešitev, tudi pri firmah. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

mtosev ::

aiko je izjavil:

mtosev je izjavil:

Sberbank delnica -70% na sekundarnem stock marketu. haha-haha
https://www.londonstockexchange.com/sto...


To sploh ni smešno. Cca 50.000 Slovencev ne more priti do svojega denarja ta moment. Pa še ene 3x-4x toliko hrvatov in avstrijcev, kar je skoraj 500k ljudi

Država jamči do 100K eur tak da tole bodo sigurno dobili.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

energetik ::

WhiteAngel je izjavil:

starfotr je izjavil:

Dajmo reči malo drugače. Večina folka ne more priti do svojega denarja.

Kar predstavljaj si banke če bi vsi želeli dvignit denar. Bančni sistem se sesuje.

Tako, da ne zavajat, da je pa ostalim prebivalcem dostopen denar. Ni. Dokler so cifre na serverjih, je to povsem drugo, kot fizična oblika.

In spet klasična fora faila. Nikoli vseh jajc v eni košari. Pa se ljudje tega ne držijo in potem težave.


Tu bi šel jaz še korak dlje. Tudi če imaš keš v fizični obliki ali pa dostopen prek plačilnih kartic in ebanke lahko vlada/BS/EU/ECB/IMF uvede x% inflacijo čez noč in postane denar brez vrednosti.

Noben te ne sili, da imaš doma fiat, komot ga pretopiš v pravi denar, katerega ne more razvrednotiti ne ECB ne inflacija.
vires in numeris

aiko ::

mtosev je izjavil:

aiko je izjavil:

mtosev je izjavil:

Sberbank delnica -70% na sekundarnem stock marketu. haha-haha
https://www.londonstockexchange.com/sto...


To sploh ni smešno. Cca 50.000 Slovencev ne more priti do svojega denarja ta moment. Pa še ene 3x-4x toliko hrvatov in avstrijcev, kar je skoraj 500k ljudi

Država jamči do 100K eur tak da tole bodo sigurno dobili.


Vprašanje je le ...kdaj? Seveda v kolikor se bo zadeva zakomplicirala (za kar so ogromne možnosti).

mtosev ::

Za tole situacijo se lahko ljudje zahvalijo gospodu pod imenom Putin. Sberbank je ruska državna banka. Normalno, da so sankcije glede kaj se dogaja v ukraniji.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WizzardOfOZ ::

Danes niso mogli dobit varstvene dodatke, pa jih niso migli nakazat tistim z računom na sberbank.
Odgovor je pa pejte na drugo banko, odprite račun in nam sporočite cifro računa.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Telbanc ::

OneYellow je izjavil:

Kje pa je to na varnem? Banke so vsaj zajete v jamstveno shemo do 100k. V teoriji vsaj. Če ni ta varen način v obliki zlatih palic v sefu, potem dejansko niti ni bistveno bolj varno kot na banki. Kakor koli obrneš, imaš v vseh ostalih primerih samo številke nekje v oblaku. :)


Problem so podjetja. Dons v odmevih, je en nabijal, verjetno, verjetno....bojo dobli denar nazaj...enkrat celo zelo verjetno...je reku. :D

Kva če zaj Jajo ne bom mel dnarja za volilno kampanjo. Lah bi rekli "božji čudež"... :D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

bbbbbb2015 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Danes niso mogli dobit varstvene dodatke, pa jih niso migli nakazat tistim z računom na sberbank.
Odgovor je pa pejte na drugo banko, odprite račun in nam sporočite cifro računa.


Kaj je to varstveni dodatek?

bbbbbb2015 ::

aiko je izjavil:

mtosev je izjavil:

Sberbank delnica -70% na sekundarnem stock marketu. haha-haha
https://www.londonstockexchange.com/sto...


To sploh ni smešno. Cca 50.000 Slovencev ne more priti do svojega denarja ta moment. Pa še ene 3x-4x toliko hrvatov in avstrijcev, kar je skoraj 500k ljudi


Meni je bolj "smešno", da je Sberbank slovenska firma, po slovenski zakonodaji. Torej sedaj Slovenija sankcionira slovensko firmo?

Razumel bi, da so transakcije v Rusijo (in iz Rusije) blokirane. Če pa ena firma (z računom na Sberbanki) hoče plačati račun za elektriko dobavitelju, kaj ma to veze z Rusi?

Razumem, zdaj bo Sberbank v Sloveniji propadla, oz. bo propadla toliko,kot je propadla LB na Hrvaškem, ker ji ni bilo omogočeno poslovanje (in izterjava dolgov od hrvaških firm).

Zdaj dejansko mora Sberbank "predati" ali "prodati" svoje stranke neki drugi banki. Kredite verjetno enako. Premoženje ruskega izvora gre torej v likvidacijo - tako jaz to razumem.

Samo kaj to pomeni, da vedno, ko bo banka mene spraševala, če bom slučajno polagal 100.000€ gotovine (hecam se!) kje od kod in kam denar gre, bom jaz njih vprašal, kdo so lastniki, direktorji, ter benificirani lastniki in skrbniki?

Skratka, oni meni dajo obrazec za izpolniti in jaz dam njim obrazec za izpolniti? Ali kako? Ker naslednji lastnik je lahko kak Srb, pa se bo ugotovilo, da je njegov denar miki-maus izvora, ter mu nekdo useka sankcije čez neko Gorenjsko banko. Jaz pa se bom tresel kot šiba na vodi za denar? Ali kako?

LeQuack ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Razumem, zdaj bo Sberbank v Sloveniji propadla, oz. bo propadla toliko,kot je propadla LB na Hrvaškem, ker ji ni bilo omogočeno poslovanje (in izterjava dolgov od hrvaških firm).


Možno da jim sploh ni treba omejiti poslovanja, ampak so se sami odločili zaplent denar od ljudi.
Quack !

Mare2 ::

LeQuack je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


Razumem, zdaj bo Sberbank v Sloveniji propadla, oz. bo propadla toliko,kot je propadla LB na Hrvaškem, ker ji ni bilo omogočeno poslovanje (in izterjava dolgov od hrvaških firm).


Možno da jim sploh ni treba omejiti poslovanja, ampak so se sami odločili zaplent denar od ljudi.


Vzemi tam kjer je in daj tja, kjer ni. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

kopriva60918 ::

jabe je izjavil:

Tlele je totalno jajc, ker so vse zaprli. Pustimo mene, me ne bo konec. Ampak točno ta pravna oseba ne more dobiti nobenega denarja notri niti svojih računov plačati. Ljudje imajo račune za plačati, kjer so upniki bolj ali manj razumljivi. Točno tale moja firma delavcem ne more plač izplačati, oni imajo seveda svoje račune in obveznosti za plačati. In spet njihovi upniki so bolj ali manj razumljivi. Če bo to trajalo do srede, ok, ne bo nobenega konec, pol bodo mogli pa kaj drugega pogruntati.


Jaz sem sicer levičarka, ampak vam povem, da je treba biti pripravljen na vse, tako kot sta Gospod Janez Janša in Stranka SDS, čeprav so levaki preko Putina sprožili to bančno mino. Stranka SDS ima tudi dva računa pri ruski Sberbank, od tega enega, ki je bil odprt pred nekaj dnevi, pa nihče ne jamra, ker imajo odprt tudi rezervni račun pri NKBM. Pa nasploh odprejo in zaprejo na leto okoli 3 račune, zato da udba težje sledi, nikoli ne veš, kaj bodo naprtili najboljši Stranki v Sloveniji.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

Utk ::

Sberbanka ne bo propadla zarad sankcij, ampak zarad bankruna. Slovenci so bolj leni, ampak drugje so pa začeli dvigat denar in zapirat račune preden so omenili kakšno sankcijo za banke.

Mato989 ::

jabe je izjavil:

Tlele je totalno jajc, ker so vse zaprli. Pustimo mene, me ne bo konec. Ampak točno ta pravna oseba ne more dobiti nobenega denarja notri niti svojih računov plačati. Ljudje imajo račune za plačati, kjer so upniki bolj ali manj razumljivi. Točno tale moja firma delavcem ne more plač izplačati, oni imajo seveda svoje račune in obveznosti za plačati. In spet njihovi upniki so bolj ali manj razumljivi. Če bo to trajalo do srede, ok, ne bo nobenega konec, pol bodo mogli pa kaj drugega pogruntati.



Pa saj so govorili da bi vsi dali nekaj da prizadanemo putina no zdaj bomo vidli kako bodo ljudje za sankcije ko se dotakne njih
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

WizzardOfOZ ::

bbbbbb2015 je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Danes niso mogli dobit varstvene dodatke, pa jih niso migli nakazat tistim z računom na sberbank.
Odgovor je pa pejte na drugo banko, odprite račun in nam sporočite cifro računa.


Kaj je to varstveni dodatek?


Varstveni dodatek je namenjen osebam, ki si materialne socialne varnosti ne morejo zagotoviti zaradi okoliščin, na katere nimajo vpliva.

https://www.zaupokojence.si/bivanje/var...
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Pat_MaGroin ::

bbbbbb2015 je izjavil:

aiko je izjavil:

mtosev je izjavil:

Sberbank delnica -70% na sekundarnem stock marketu. haha-haha
https://www.londonstockexchange.com/sto...


To sploh ni smešno. Cca 50.000 Slovencev ne more priti do svojega denarja ta moment. Pa še ene 3x-4x toliko hrvatov in avstrijcev, kar je skoraj 500k ljudi


Meni je bolj "smešno", da je Sberbank slovenska firma, po slovenski zakonodaji. Torej sedaj Slovenija sankcionira slovensko firmo?

Razumel bi, da so transakcije v Rusijo (in iz Rusije) blokirane. Če pa ena firma (z računom na Sberbanki) hoče plačati račun za elektriko dobavitelju, kaj ma to veze z Rusi?

Razumem, zdaj bo Sberbank v Sloveniji propadla, oz. bo propadla toliko,kot je propadla LB na Hrvaškem, ker ji ni bilo omogočeno poslovanje (in izterjava dolgov od hrvaških firm).

Zdaj dejansko mora Sberbank "predati" ali "prodati" svoje stranke neki drugi banki. Kredite verjetno enako. Premoženje ruskega izvora gre torej v likvidacijo - tako jaz to razumem.

Samo kaj to pomeni, da vedno, ko bo banka mene spraševala, če bom slučajno polagal 100.000€ gotovine (hecam se!) kje od kod in kam denar gre, bom jaz njih vprašal, kdo so lastniki, direktorji, ter benificirani lastniki in skrbniki?

Skratka, oni meni dajo obrazec za izpolniti in jaz dam njim obrazec za izpolniti? Ali kako? Ker naslednji lastnik je lahko kak Srb, pa se bo ugotovilo, da je njegov denar miki-maus izvora, ter mu nekdo useka sankcije čez neko Gorenjsko banko. Jaz pa se bom tresel kot šiba na vodi za denar? Ali kako?


Bingo.

Pa gremo dalje.

Srbija podpira Putina, Madžarska tudi (ne pustijo transporta orožja).

V nevarnosti so Gorenjska Banka (srbska), SKB (madžarska) itd.

Skratka, evri na računu so iluzija :).

Sparkxl ::

Bo si potrebno naliti čistega vina, ignorirati meglo politike, pogledati v zgodovino in pridemo do naslednje ugotovitve: do 100k zna bit da bo vrnjenih, vse nad tem zneskom lahko upniki pozabijo. In v sredo se bo zgodilo točno nič. Vse se bo verjetno podaljšalo za nedoločen čas.
Zgodil se je klasični bank run, kaj pa to pomeni za upnike, pa vam razkrije gugl v par minutah.
Bančni sistem temelji samo in izključno na zaupanju. Če se to zaupanje poruši, je game over, ker ves denar tega sveta seveda ne obstaja v fizični obliki.
Kako se to zaupanje lahko poruši? Zelo enostavno. En scenarij ki mi zdaj na hitro pade na pamet: Vlada zavlačuje z izplačilom komitentom sberbanke. Na poptv se hitro pojavi en obupan podjetnik in ena Marija z 300€ penzije. Ta pove da ji je žal da ni imela več gotovine, ker bankam zdaj več ne zaupa. Blontna poptv pupa svetuje naj se ljudje založijo z gotovino. Naslednji dan imamo bank run na vse banke.

Pat_MaGroin ::

Ja, sej to se bo zgodilo, zato sem mnenja, da bodo tole hitro porihtal, ker ce bodo zavlaceval, se bo tistih 24 milijard na bankah zacel premikat.

WizzardOfOZ ::

Pat_MaGroin je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

aiko je izjavil:

mtosev je izjavil:

Sberbank delnica -70% na sekundarnem stock marketu. haha-haha
https://www.londonstockexchange.com/sto...


To sploh ni smešno. Cca 50.000 Slovencev ne more priti do svojega denarja ta moment. Pa še ene 3x-4x toliko hrvatov in avstrijcev, kar je skoraj 500k ljudi


Meni je bolj "smešno", da je Sberbank slovenska firma, po slovenski zakonodaji. Torej sedaj Slovenija sankcionira slovensko firmo?

Razumel bi, da so transakcije v Rusijo (in iz Rusije) blokirane. Če pa ena firma (z računom na Sberbanki) hoče plačati račun za elektriko dobavitelju, kaj ma to veze z Rusi?

Razumem, zdaj bo Sberbank v Sloveniji propadla, oz. bo propadla toliko,kot je propadla LB na Hrvaškem, ker ji ni bilo omogočeno poslovanje (in izterjava dolgov od hrvaških firm).

Zdaj dejansko mora Sberbank "predati" ali "prodati" svoje stranke neki drugi banki. Kredite verjetno enako. Premoženje ruskega izvora gre torej v likvidacijo - tako jaz to razumem.

Samo kaj to pomeni, da vedno, ko bo banka mene spraševala, če bom slučajno polagal 100.000€ gotovine (hecam se!) kje od kod in kam denar gre, bom jaz njih vprašal, kdo so lastniki, direktorji, ter benificirani lastniki in skrbniki?

Skratka, oni meni dajo obrazec za izpolniti in jaz dam njim obrazec za izpolniti? Ali kako? Ker naslednji lastnik je lahko kak Srb, pa se bo ugotovilo, da je njegov denar miki-maus izvora, ter mu nekdo useka sankcije čez neko Gorenjsko banko. Jaz pa se bom tresel kot šiba na vodi za denar? Ali kako?


Bingo.

Pa gremo dalje.

Srbija podpira Putina, Madžarska tudi (ne pustijo transporta orožja).

V nevarnosti so Gorenjska Banka (srbska), SKB (madžarska) itd.

Skratka, evri na računu so iluzija :).


NKBM si pozabil. Je tudi madžarska. OTP je kupil tako skb, kot nkbm. Ko se bodo združili, bodo največja banka v sloveniji.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Invictus ::

Ta EU/NATO provokacija je namenjena tudi, da malo zjebejo Višegrajsko skupino.

So postali premočni za fante in punce v Bruslju, poleg tega je v teh državah cel kup investicij zahodne Evrope, kar pa ne sme propasti.

Višegrajska skupina je dovolj močna, da bi se celo odcepila od EU in ustanovila svojo unijo. Ter podržavila celotno industrijo, ki so jo takrat ob razpadih tistih sistemov, poceni pokupili zahodnjaki.

Mene čudi, da se Poljska nič ne oglaša, pa je vedno tako glasna. Pa ne daso se usrali ?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

Zmajc ::

Invictus je izjavil:

Ta EU/NATO provokacija je namenjena tudi, da malo zjebejo Višegrajsko skupino.

So postali premočni za fante in punce v Bruslju, poleg tega je v teh državah cel kup investicij zahodne Evrope, kar pa ne sme propasti.

Višegrajska skupina je dovolj močna, da bi se celo odcepila od EU in ustanovila svojo unijo. Ter podržavila celotno industrijo, ki so jo takrat ob razpadih tistih sistemov, poceni pokupili zahodnjaki.

Mene čudi, da se Poljska nič ne oglaša, pa je vedno tako glasna. Pa ne daso se usrali ?!?!?!


Poljska ima preveč zgodovinske prtljage vezane na ruske invazije.

3p ::

Sparkxl je izjavil:

Bo si potrebno naliti čistega vina, ignorirati meglo politike, pogledati v zgodovino in pridemo do naslednje ugotovitve: do 100k zna bit da bo vrnjenih, vse nad tem zneskom lahko upniki pozabijo. In v sredo se bo zgodilo točno nič. Vse se bo verjetno podaljšalo za nedoločen čas.
Zgodil se je klasični bank run, kaj pa to pomeni za upnike, pa vam razkrije gugl v par minutah.
Bančni sistem temelji samo in izključno na zaupanju. Če se to zaupanje poruši, je game over, ker ves denar tega sveta seveda ne obstaja v fizični obliki.


Seveda ne obstaja v fizični obliki, ker to ni potrebno. Kaj boš s kupom papirja, če pa se 90+% poslov izvede elektronsko? A bi rad dvignil 815429,27€ v papirju in kovancih, da jih boš nesel na drugo banko ali da boš za papirčke kupil oh-tako-vojnoodporne BTC-je?

Invictus je izjavil:

Višegrajska skupina je dovolj močna, da bi se celo odcepila od EU in ustanovila svojo unijo. Ter podržavila celotno industrijo, ki so jo takrat ob razpadih tistih sistemov, poceni pokupili zahodnjaki.


Si ti v redu? Oni so polastninili celotno državno premoženje, vodje in njihovi pr-jatli. Seveda se je bogato omastil tudi tuj kapital, ampak tistim pri koritih nič ne manjka. A da bi podržavili svoje premoženje?

Do kakšne revolucije sprožene s strani raje pa še precej manjka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Invictus ::

3p je izjavil:


Si ti v redu? Oni so polastninili celotno državno premoženje, vodje in njihovi pr-jatli. Seveda se je bogato omastil tudi tuj kapital, ampak tistim pri koritih nič ne manjka. A da bi podržavili svoje premoženje?

Do kakšne revolucije sprožene s strani raje pa še precej manjka.

Tujemui kapitalu vzameš, podržaviš in na novo potalaš.

To se dela v vsaki vojni...

Sem čisto v redu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

voss_ ::

aiko je izjavil:

mtosev je izjavil:

Sberbank delnica -70% na sekundarnem stock marketu. haha-haha
https://www.londonstockexchange.com/sto...


To sploh ni smešno. Cca 50.000 Slovencev ne more priti do svojega denarja ta moment. Pa še ene 3x-4x toliko hrvatov in avstrijcev, kar je skoraj 500k ljudi


Samo, si zaslužijo ker so rusofili.

3p je izjavil:



Seveda ne obstaja v fizični obliki, ker to ni potrebno. Kaj boš s kupom papirja, če pa se 90+% poslov izvede elektronsko? A bi rad dvignil 815429,27€ v papirju in kovancih, da jih boš nesel na drugo banko ali da boš za papirčke kupil oh-tako-vojnoodporne BTC-je?


Saj zlato naj bi bilo tudi, 3x prodano če se ne motim. Kdor kupi samo certifikat da ima zlato v trezorju, ga bo lahko uporabil za vc papir če pride so " bank run ".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: voss_ ()

sirotka ::

Invictus je izjavil:

Ta EU/NATO provokacija je namenjena tudi, da malo zjebejo Višegrajsko skupino.

So postali premočni za fante in punce v Bruslju, poleg tega je v teh državah cel kup investicij zahodne Evrope, kar pa ne sme propasti.

Višegrajska skupina je dovolj močna, da bi se celo odcepila od EU in ustanovila svojo unijo. Ter podržavila celotno industrijo, ki so jo takrat ob razpadih tistih sistemov, poceni pokupili zahodnjaki.

Mene čudi, da se Poljska nič ne oglaša, pa je vedno tako glasna. Pa ne daso se usrali ?!?!?!


Postali so premočni na katerem področju? A ti sploh veš katere države so članice te skupine? Dovolj močne so zato, ker iz EU prejemajo ogromno denarja. Čehi si tudi približno ne želijo svoje unije, še manj Poljska ali Mažarska (prva in druga po višini prejemkov iz EU proračuna v 2018).

bbbbbb2015 ::

Sparkxl je izjavil:

Bo si potrebno naliti čistega vina, ignorirati meglo politike, pogledati v zgodovino in pridemo do naslednje ugotovitve: do 100k zna bit da bo vrnjenih, vse nad tem zneskom lahko upniki pozabijo. In v sredo se bo zgodilo točno nič. Vse se bo verjetno podaljšalo za nedoločen čas.
Zgodil se je klasični bank run, kaj pa to pomeni za upnike, pa vam razkrije gugl v par minutah.
Bančni sistem temelji samo in izključno na zaupanju. Če se to zaupanje poruši, je game over, ker ves denar tega sveta seveda ne obstaja v fizični obliki.
Kako se to zaupanje lahko poruši? Zelo enostavno. En scenarij ki mi zdaj na hitro pade na pamet: Vlada zavlačuje z izplačilom komitentom sberbanke. Na poptv se hitro pojavi en obupan podjetnik in ena Marija z 300€ penzije. Ta pove da ji je žal da ni imela več gotovine, ker bankam zdaj več ne zaupa. Blontna poptv pupa svetuje naj se ljudje založijo z gotovino. Naslednji dan imamo bank run na vse banke.


Če sem odkrit, imeti denar v slovenskih bankah ni nekaj ultra modrega. Zgodovinski spomin lahko sega vse nazaj, ko niso hoteli dati deviz iz LB in so jih zamenjali na silo v barvne papirčke, ki so jim nadeli ljubkovalno ime "boni".

Do virtualnega stečaja sloveskih bank, kjer so denar izgubili dejansko samo obvezničarji.

Nemci so to že doživeli več kot enkrat in majo še vedno najraje denar v gotovini ali pa v zlatu/srebru. Vedno so se mi zdeli malo posebni, sploh z zlatom in srebrom.

Kakorkoli že, z izjemo par res top bank (med katero štejem ING: ING Group) @ Wikipedia, so vse slovenske banke bolj miki-maus.

Na NKBM jaz lih ne bi računal. Od tega, da imajo informatiko boljkone usrano, do organizacije dela, ki je - mizerna. To gre bolj za neke Apollovce, ki so banko počistili, pometli, nabili flike tam kjer je streha puščala, nagnali 3/4 folka, prodali nepremičnine in terjatve in.... prodali to kot srebro. Kao.

Vanich ::

Pat_MaGroin je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

aiko je izjavil:

mtosev je izjavil:

Sberbank delnica -70% na sekundarnem stock marketu. haha-haha
https://www.londonstockexchange.com/sto...


To sploh ni smešno. Cca 50.000 Slovencev ne more priti do svojega denarja ta moment. Pa še ene 3x-4x toliko hrvatov in avstrijcev, kar je skoraj 500k ljudi


Meni je bolj "smešno", da je Sberbank slovenska firma, po slovenski zakonodaji. Torej sedaj Slovenija sankcionira slovensko firmo?

Razumel bi, da so transakcije v Rusijo (in iz Rusije) blokirane. Če pa ena firma (z računom na Sberbanki) hoče plačati račun za elektriko dobavitelju, kaj ma to veze z Rusi?

Razumem, zdaj bo Sberbank v Sloveniji propadla, oz. bo propadla toliko,kot je propadla LB na Hrvaškem, ker ji ni bilo omogočeno poslovanje (in izterjava dolgov od hrvaških firm).

Zdaj dejansko mora Sberbank "predati" ali "prodati" svoje stranke neki drugi banki. Kredite verjetno enako. Premoženje ruskega izvora gre torej v likvidacijo - tako jaz to razumem.

Samo kaj to pomeni, da vedno, ko bo banka mene spraševala, če bom slučajno polagal 100.000€ gotovine (hecam se!) kje od kod in kam denar gre, bom jaz njih vprašal, kdo so lastniki, direktorji, ter benificirani lastniki in skrbniki?

Skratka, oni meni dajo obrazec za izpolniti in jaz dam njim obrazec za izpolniti? Ali kako? Ker naslednji lastnik je lahko kak Srb, pa se bo ugotovilo, da je njegov denar miki-maus izvora, ter mu nekdo useka sankcije čez neko Gorenjsko banko. Jaz pa se bom tresel kot šiba na vodi za denar? Ali kako?


Bingo.

Pa gremo dalje.

Srbija podpira Putina, Madžarska tudi (ne pustijo transporta orožja).

V nevarnosti so Gorenjska Banka (srbska), SKB (madžarska) itd.

Skratka, evri na računu so iluzija :).



Hvalabogu, nimam teh skrbi. :))

Ampak, če je kredit na banki iluzija, naj bo pa puf tudi! Če je vojna, je vojna za vse! (je rekla babica, ko so prišli vojaki v vas šlatat mlada dekleta)

Ne, ampak resno, kaj je pa z SIJ? Vsi vemo, da je v lasti Rusov.

voss_ ::

Vanich je izjavil:

Če je vojna, je vojna za vse! (je rekla babica, ko so prišli vojaki v vas šlatat mlada dekleta)


Dobra, je še nisem slišal :))

Tac20 ::

A plačevanja s sberbank karticami potem deluje v trgovinah ali ne? Ali samo dviganje gotovine in to je to...

voss_ ::

Jaz bi imel s sabo keš in probal plačati s kartico. Nekje piše da dela, nekje da ne.

Tac20 ::

Sem šel zdaj na nek random NLB bankomat in tudi dvig ni možen.

bbbbbb2015 ::

Tac20 je izjavil:

Sem šel zdaj na nek random NLB bankomat in tudi dvig ni možen.


Ahahah, to so vas za zdaj zaribali nenormalno. Kdaj blagovolijo ta problem rešiti? Ker vodo se da piti zastonj na WCjih po bencinskih, človek pa zdrži brez hrane max. 7 dni. Minilo je 5 dni od blokade (ok, morda 2 dni - 5 to go).

Pat_MaGroin ::

V bistvu nimajo več veliko časa za poštimat tole, ker se ustvarja precedenčen primer, kako bo folk potencialno ostal brez denarja, ko bo nekega ponedeljka naslednja banka rekla, zaprti smo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469140950 (4201) TrumpDonald
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837184704 (5129) V-i-p
»

Menjava banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16629199 (12295) nejc_nejc
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228791 (23156) šernk
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615699 (13553) ...:TOMI:...

Več podobnih tem