» »

Nakup avtomobila - Dacia Sander??

Nakup avtomobila - Dacia Sander??

MucuCat ::

Pozdravljeni,

Sem v fazi nakupa avtomobila.
Ker se ne spoznam kaj dosti na avte in ker nimam najboljših izkušenj z rabljenimi, sem razmišljal o novem.

Trenutno še delam od doma ampak se zna zgoditi, da bo treba vsaj delno nazaj na delovno mesto kar pomeni 20.000 - 40.000km letno.

Nisem zahteven uporabnik, bolj mi je pomembno, da imam čim manjše stroške z avtom.
Sem gledal novega Dacia Sandero TCE90 in kolikor sem gledal ima same dobre reviewje.

Kaj pravite na izbiro? Morda kaj drugega? Se vseeno bolj splača rabljen avto?
Mogoče kak nasvet po kaki poti do nižje cene tega modela? Ali je vseeno pri kateri avtohiši vzameš?

Hvala za odgovore :)

mr_chai ::

Jah ne vem, kokr sm gledu cene je to tm okol 17k vse ?

Jaz bi sicer raje vzel rabljenega VW T-cross ali T-roca za ta denar, sploh če bi dobil 1.5 TSI, pa dobro tudi 1.0 TSI bo dober z 116KM.

Saj s temi Daciami ni nič narobe, ampak malo so podhranjene, meni je 90KM premalo za tak avto. Pa verjetno boš od opreme dobil tudi precej več, če bi vzel zgoraj omenjena..Če dobiš kakega z 40-60k prevoženimi.... Je za razmislit. Ne boš pa nič falil s temi daciami, samo prej si primerjaj kaj dobiš še od opreme.

MucuCat ::

Nov sandero je 12.000€

matobeli ::

Itak da za take km vzameš Sanderota, unga na LPG.

Tcross in Troc sta okol 17k, rabljena z več kot 0km na števcu, pa vse kar bosta počela je pila več goriva.

Ene 13k al kolko so že Sanderoti z nekaj opreme. Ni vseeno kje vzameš, greš do večih pa vidiš kaj majo.

energetik ::

MucuCat je izjavil:

Pozdravljeni,

Sem v fazi nakupa avtomobila.
Ker se ne spoznam kaj dosti na avte in ker nimam najboljših izkušenj z rabljenimi, sem razmišljal o novem.

Trenutno še delam od doma ampak se zna zgoditi, da bo treba vsaj delno nazaj na delovno mesto kar pomeni 20.000 - 40.000km letno.

Nisem zahteven uporabnik, bolj mi je pomembno, da imam čim manjše stroške z avtom.
Sem gledal novega Dacia Sandero TCE90 in kolikor sem gledal ima same dobre reviewje.

Kaj pravite na izbiro? Morda kaj drugega? Se vseeno bolj splača rabljen avto?
Mogoče kak nasvet po kaki poti do nižje cene tega modela? Ali je vseeno pri kateri avtohiši vzameš?

Hvala za odgovore :)
Za take kilometrine novega. Če nisi izbirčen, Sandero na plin, glej samo še da ima tempomat pa boš sigurno na min. stroških.
vires in numeris

MucuCat ::

Tce90 s klimo je 12.000€.

Na plin se toliko bolj splača?
Nekak se bolj k navadnemu nagibam.

Sem pisal dvema avtohišama za ceno, pa mi citirajo cene iz cenika na uradni strani od Dacije.
Torej očitno je to itak končna cena?

Blinder ::

MucuCat je izjavil:



v naslov teme naj se ne bi tipkalo površno
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

energetik ::

MucuCat je izjavil:

Tce90 s klimo je 12.000€.

Na plin se toliko bolj splača?
Nekak se bolj k navadnemu nagibam.

Sem pisal dvema avtohišama za ceno, pa mi citirajo cene iz cenika na uradni strani od Dacije.
Torej očitno je to itak končna cena?
Jasno da se na plin splača, cena par 100€ večja, cena na 100km pa bo precej nižja od bencina. Razen če Ameri res sesujejo severni tok... :));(
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

steev ::

> Razen če Ameri res sesujejo severni tok...
LPG ni NG.
:|

energetik ::

Imaš prav, Sandero je na LPG...
vires in numeris

hojnikb ::

MucuCat je izjavil:

Tce90 s klimo je 12.000EUR.

Na plin se toliko bolj splača?
Nekak se bolj k navadnemu nagibam.

Sem pisal dvema avtohišama za ceno, pa mi citirajo cene iz cenika na uradni strani od Dacije.
Torej očitno je to itak končna cena?

doplačilo za plin je 500e, kar se defenitivno splača. TO dobiš noter (v kolikor boš vzel kredit/lizing) ker so za lpg dobi zelo ugodn ekosklad kredit.

Je pa sandero z custom barvo in neko kulturno opremo ca 15k
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MucuCat ::

Gledal sem Sandero essential za 11.500€ + klima 400€.

Drugih stvari niti ne rabim.
Že klima bo več kot pa imam zdaj :D

Bom pa razmislil še glede LPG.

Glede nakupa pa itak ni druge kot prek avtohiše za tisto ceno v Dacia ceniku?

energetik ::

Predvidevam, da imaš velik del poti na šiht po AC. V tem primeru se stegni še za tempomat. No, vsaj jaz avta brez tempomata ne bi več hotel imeti, sploh ne za take razdalje.
vires in numeris

Blinder ::

energetik je izjavil:

MucuCat je izjavil:

Pozdravljeni,

Trenutno še delam od doma ampak se zna zgoditi, da bo treba vsaj delno nazaj na delovno mesto kar pomeni 20.000 - 40.000km letno.
Za take kilometrine novega.


Zakaj novega?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

energetik ::

Da nimaš že v samem štartu 100tkm+ ?
vires in numeris

MucuCat ::

energetik je izjavil:

Predvidevam, da imaš velik del poti na šiht po AC. V tem primeru se stegni še za tempomat. No, vsaj jaz avta brez tempomata ne bi več hotel imeti, sploh ne za take razdalje.


Skoraj v celoti AC.
Hvala za nasvet! Premislim.

Motion ::

Tempomat obvezno. Jst naredim najbrš 90% kilometrov na tempomatu.

hojnikb ::

MucuCat je izjavil:

Gledal sem Sandero essential za 11.500EUR + klima 400EUR.

Drugih stvari niti ne rabim.
Že klima bo več kot pa imam zdaj :D

Bom pa razmislil še glede LPG.

Glede nakupa pa itak ni druge kot prek avtohiše za tisto ceno v Dacia ceniku?

LPG je več kot vredn, sploh če boš financiral. Ostalo pa kot so rekl, vsaj tempomat, ki je pa kolker vem serijska oprema pr essential.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

če primerjamo lpg vs bencin na 40kkm leto in tovarniške podatke o porabi;

40000km x 1,39€x 5.3l = 2.946,8€
40000km x 0,86€ x 7.1l = 2442,40€

Plinska naprava se ti plača v enem letu.
#brezpodpisa

hojnikb ::

poleg tega če vzameš na finaciranje na 7 let (financiraš 10k, ostalo polog) pridobiš zarad LPG cca 450EUR manj obresti skozi leta (proti akcijskem lizingu od dacie za 3.99%)
Tako da se že iz tega naslova LPG skoraj sam plača.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Buggy ::

@hojnikb: a pa ce je ze pri 15 jurjih ni bolj smotrno za ta rezim voznje vzet enega cliota Tce100 na plin? Ne vem sprasujem, ker je tam-tam cena, pa se lepse zgleda in ni umetno povisam (s tem pa vec zre in v ovinkih je kozoloec) kot teli cross-neki spacki.

Gre to sploh za isti motor, ker pri Sanderu navajajo 90KM za benzin in 100KM za LPG...mas kaksen info?

https://www.auto-data.net/en/renault-cl...

https://www.auto-data.net/en/dacia-sand...

hojnikb ::

@hojnikb: a pa ce je ze pri 15 jurjih ni bolj smotrno za ta rezim voznje vzet enega cliota Tce100 na plin? Ne vem sprasujem, ker je tam-tam cena, pa se lepse zgleda in ni umetno povisam (s tem pa vec zre in v ovinkih je kozoloec) kot teli cross-neki spacki.


pa sej sandero ni povišan terenc, to je sandero stepway.

Če primerjaš clio vs sandero (oba najcenejša z lpgjem limited vs essential) bo clio cca 2,5kEUR dražji od sanderota. Če gremo pa višje po opremi, ti pa pri kliotu vsilijo še več opreme in je še dražji. Recimo če hočeš met avtomatsko klimo, jo pri dacii dobiš z comfort opremo in dodatkom 210EUR, pri cliotu ti pa ostane samo en paket opreme višje (~16,800) ali pa dodat vzratno kamero in ledike v notranjosti (~16,670EUR). V obeh primerih skoraj 3 jurje več.

Pač pri kliotu plačaš bolši izgled in materiale pa več izbire za opremo.


Motorja sta pri obeh avtih enaka in koker vem tut pr obeh gre moč in navor (90hp/160nm) dol pri bencinu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

d_DJ ::

Definitivno LPG.

Načeloma, se v avto hiši meniš za kak popust. Če boš plačal s kakšno gotovino ti bodo zagotovo dali kakšnih 500€ dol.

MucuCat ::

d_DJ je izjavil:

Definitivno LPG.

Načeloma, se v avto hiši meniš za kak popust. Če boš plačal s kakšno gotovino ti bodo zagotovo dali kakšnih 500€ dol.


Ok zanimivo.
Sem si nekaj našparal pa bi itak z gotovino plačal, če me ceneje pride.

Že itak so se avti podražli pa mam občutek, da zdaj ko se ukrepi sprostijo pa se bodo delavci masovno v pisarno vračali, da bodo šle cene še gor. Se mi zdi da je bolše zdaj čim prej nabavit.

matobeli ::

Sandero na LPG (Comfort), tempomat, avtomatska klima, kovinska barva... https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

13.540€

Poraba plina se lahko prbližno preračuna tukaj: https://www.plinske-crpalke.si/izracun#...

Pri 30kkm letno prišparaš 5k€ v življenski dobi avta (10let), pri avtu vrednem švoh 14k je to kar dober popust, oziroma bistveno bolje kot da vzameš v začetku 2 jurja cenejšega.

Masayoshi ::

Da nimaš v službi parkinga v podzemni garaži? Ker pol je no go.

Motion ::

Pa vpraši še kdaj je dobava :))

matobeli ::

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id... za 13k na zalogi. Sam unih 500€ bi že skor želel dati za avtomatsko klimo in barvo.

Miha 333 ::

Edini pomislek je morda ta, da je Sandero velikost Clia. Za takšne kilometre bi osebno želel velikost Megana/Golfa/Focusa.

hojnikb ::

MucuCat je izjavil:

d_DJ je izjavil:

Definitivno LPG.

Načeloma, se v avto hiši meniš za kak popust. Če boš plačal s kakšno gotovino ti bodo zagotovo dali kakšnih 500EUR dol.


Ok zanimivo.
Sem si nekaj našparal pa bi itak z gotovino plačal, če me ceneje pride.

Že itak so se avti podražli pa mam občutek, da zdaj ko se ukrepi sprostijo pa se bodo delavci masovno v pisarno vračali, da bodo šle cene še gor. Se mi zdi da je bolše zdaj čim prej nabavit.

Glede na to da dobiš kredit ekosklada ta moment z 1% obresti, se ti defenitivno splača vzet to. Sam tko za info; od late 2020 do sedaj se je sandero podrazal za dobrega jurja. To je skor 10%.
Če maš pa keš v rokah, pa še vedno lahko predčasno odplačaš kredit.

Miha 333 je izjavil:

Edini pomislek je morda ta, da je Sandero velikost Clia. Za takšne kilometre bi osebno želel velikost Megana/Golfa/Focusa.

Problem bo sam, ker bo takšen rang avta nov kr globoko v ~20k, če noče glih totalno golega modela.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Valvoline ::

Pozanimaj se malo pri zastopnikih dacia, baje majo naprodaj dost testnih vozil 2021 z ugodnimi cenami. Znanec je vzel leto dni starega testnega dusterja 1.0 na plin z 3000km za malo cez 10k, mislim da v trbovlju.

papirza ::

Brat je ravno kupil Sandero Stepway LPG. Ful je zadovoljen z njo. Naročil jo je nekje na sredini oktobra, konec decembra je ze cakala v salonu.
Prisla ga je 15.980€, s tem da ima vso opremo, razen navigacije.
Infotainment omogoca android auto in car play. Če pa bi se odločil še za vgrajeno navigacijo, bi bil android auto wireless!
Je gledal tudi rabljene, na koncu pa se je odločil za novega z 0km in 5 let garancije.

MucuCat ::

Valvoline je izjavil:

Pozanimaj se malo pri zastopnikih dacia, baje majo naprodaj dost testnih vozil 2021 z ugodnimi cenami. Znanec je vzel leto dni starega testnega dusterja 1.0 na plin z 3000km za malo cez 10k, mislim da v trbovlju.


To bi bila odlična opcija!
Bom pisal večim zastopnikom pa da vidim.

hojnikb ::

papirza je izjavil:

Brat je ravno kupil Sandero Stepway LPG. Ful je zadovoljen z njo. Naročil jo je nekje na sredini oktobra, konec decembra je ze cakala v salonu.
Prisla ga je 15.980€, s tem da ima vso opremo, razen navigacije.
Infotainment omogoca android auto in car play. Če pa bi se odločil še za vgrajeno navigacijo, bi bil android auto wireless!
Je gledal tudi rabljene, na koncu pa se je odločil za novega z 0km in 5 let garancije.

hmm, zanimivo da ma navi izvedba wifi carplay :|
#brezpodpisa

MucuCat ::

Sem pisal okoli 15 različnim zastopnikom, pa na zalogi nimajo nič, cena pa je več al manj po ceniku +- 100€.

Ni neke fleksibilnosti, čeprav sem napisal, da lahko tudi skeširam.

Ahim ::

MucuCat je izjavil:

Sem pisal okoli 15 različnim zastopnikom, pa na zalogi nimajo nič, cena pa je več al manj po ceniku +- 100€.

Ni neke fleksibilnosti, čeprav sem napisal, da lahko tudi skeširam.

Ne bi me presenetilo, ce firbce po telefonu odpikajo na hitro ... Pojdi tja, lepo razlozi kaj tocno isces, povprasaj par stvari o opremi (razlicnih paketih), potem vprasaj o nacinih placila oziroma moznostih financiranja, s tega bosta prisla na cene, ko ti pove "tolikointoliko" pa - ce je res isto kot pri ostalih - vprasaj vljudno zakaj bi kupil avto ravno pri njih, torej s cim te lahko oni prepricajo. Ce te ne morejo oziroma nimajo interesa ... se pac zahvali za njihov cas in pojdi drugam; ni ti treba kupovat ravno pri tistih, ki te tretirajo kot drek na plocniku ...

hojnikb ::

pri teh budget znamkah ponavad ni glih pretirano glihanja. Pr kii bo recimo podobno.
#brezpodpisa

Sparkxl ::

Seveda ni. Ne moreš pri avtu za 13k pričakovati da ti bo kdo spustil ceno na 1k, ker ne bo. Avtor se počasi naj odloči ali kupuje avto, ali popust. Če kupuje avto, se da do popustov prit po drugih poteh. Izsiliš zimske gume, vinjeto, tepihe,... Čeprav vprašanje koliko se to da dan danes, ko so zaloge male, kupcev pa veliko. Vprašati pa še vedno nič ne stane


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Clio iv tce75 generation (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18118854 (10436) d_DJ
»

Dacia sandero (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
568864 (5596) IL_DIAVOLO
»

Zakaj nočete imet avta na plin? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35337337 (24729) KAVINSKY
»

Avto za daily commute 140km (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
36644626 (34425) louser
»

kateri majhen avtomobil kupiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10413613 (10400) facepalm

Več podobnih tem