» »

kateri majhen avtomobil kupiti?

kateri majhen avtomobil kupiti?

«
1
2 3

knap ::

Dober dan

Mama po 19 letih kupuje nov avto.
Sedaj pa me zanima kaj bi vi kupili v tem razredu.

Polo, fiesta, corsa, clio, C3, ibiza, yaris itd...

Vsekakor bi bilo dobro, da gre za novo generaicjo avtomobila, ki ni na trgu več kot 2, 3 leta.
Ker ne bi rada kupila avta, ki bo kmalu na voljo v novi generaciji.

Išče čim bolj poceni varianto z avtomatsko klimo. Ostalo oprema ni pomembna oz igra manjšo vlogo.

Seveda pa odpadejo avti kot so razne dacie, suzuki ipd.
Elektrika tudi odpade, saj takoj dvigne ceno.

Kaj bi vi nabavii za max cca 11k, 12k?

Hvala

LP

A110 ::

fabia

buttcrack ::

ajde, samo da malo poštokam... kaj je narobe s suzukiji? npr s swiftom?

miha98 ::

Opel corsa ni slaba.... lepo se pelje... ford fiesta tudi.. 1.25 motor bencinar... pač naj sproba pa se sama pdloči.. suzuki swift je zelo dober avto... praktično brez okvar... jaz bi ga dal med izbiro... to vse govorim za bencinarje seveda... naj sproba več avto in kateri ji odgovarja...

miha98 ::

SumTingWong ::

Novi Renault Clio pride kmalu.

jype ::

Kaj je pa do zdaj imela?

TheBlueOne ::

Smo kupovali lani za mamo in je bilo nekako takole:

- VW, Skoda itn so predragi za opipanost notranjosti, ki jo ponujajo. Skoda posebej groza. VW Up je bil teoreticno Upanje.
- Fiat Panda je super v smislu cene in vzdrzevanja ampak je golo orodje in ga nimas posebej rad. Poceni.
- Yaris se je ustavil v casu, gumbi skoraj kakor v moji prvi Coroli iz 1988, kar me je res zmotilo je, da nima niti Android Auto, niti carplay in je treba kupiti navigacijo za ce se prav spomenim 600EUR.
- Dobro ponudbo je dal Opel za Corso, bila nabita z opremo 12.000EUR
- Od Renaulta je za starejse boljsi Twingo, ker je visok. Za moj okus najbolj ugoden, se posebej ce se vedno dajo pet let garancije in servisov. Cene tam od 8kEUR anprej, ce stejes se servse prakticno za manj kot 7kEUR.
- Mama je vzela C3, ker ga je dobila za ca. 12.000 s Shine opremo in ker je malo SUV, kar ji je prevagalo.
- KIA na neko cudo ni zmogla cenovno konkurirat. :) Se sploh niso pogajali za cene in so izviseli.
- Honda Jazz je morda zanimiva za koga, meni je bila cudna. Tezko opisem.

Zgodovina sprememb…

knap ::

Kupuje nov avto.
Rabljeni odpadejo.

Testne vožnje vsekakor bodo.

Torej clio pride nov v tem letu, če se ne motim tudi corsa pride nova letos.

Najbolj sveža sta fiesta in polo. Se morda motim? Na cesti še nisem videl nobene nove fieste, kakšen je razlog za to?

Suzuki. Ne vem ampak imel sem nadomestni avto s cross in nisem bil zadovoljen. Zaslon na dotik predpotopen, kvaliteta notranjih materialov in izdelave zelo slaba.

Francozi, kaj pa vem. Ali se ne kvarijo, kvaliteta? Ker poznam ker nekaj zgodb ko so bile velike težave z peugeot 208..., ne vem ali je C3 kaj boljši?

Pozabil sem še na nissan micro in mazda 2, micra verjetno kar precje draga...
Kaj pa mazda 2? Verjetno je že kar dolgo od zadnje generacije, se motim?

Hvala vsem.

LP

TheBlueOne ::

Mazda 2 je kul, poglej se CX3. :) Pozabil, je pa kar majhna ce se prav spomnem in drazja. Glede Suzukija je res, da so znotraj spartanski ampak so zanesljivi in se kul vozijo. Imas pa Ignisa in Swifta pri tamickenih.

Ampak ce isces za mamo ti kar povem iz prve, da bodo kriteriji drugacni kot pri tebi. Kriterij st. 1
praviloma visok, kar pomeni, da ti ostane bolj malo.

Zgodovina sprememb…

kow ::

"Vsekakor bi bilo dobro, da gre za novo generaicjo avtomobila, ki ni na trgu več kot 2, 3 leta. "
in
"Išče čim bolj poceni varianto z avtomatsko klimo. Ostalo oprema ni pomembna oz igra manjšo vlogo.""

Si nasprotuje. Ce hoces poceni in zanesljivo, kupujes modele, ki se izdelujejo ze vec let.

TheBlueOne ::

Glede zanesljivosti, so vsi tam tam, kjer slisim, da ima VW kar veliko tezav ravno pri majhnij jajcih. Ampac po drugi strani, ce se prav spomnem 6 let garacnije s podaljsanim jamstvom, Citroen in Renault 5, Kia 7, ostali pa pod 3 leta. Ajde Mazda, Toyota, Honda gotovo bolj zanesljive, ampak te kar dosti stane. Ce bo delal malo KM, potem popravila niso ravno neka tema.

tony1 ::

"Suzuki. Ne vem ampak imel sem nadomestni avto s cross in nisem bil zadovoljen. Zaslon na dotik predpotopen, kvaliteta notranjih materialov in izdelave zelo slaba."

Vse drži, je pa narejeno za večno (to pomeni, da se stikala sicer z leti spraskajo, ni pa nič nenavadnega, da na avtu v 10ih letih ckrne 1 žarnica, drugega pa nič.)

Zasloni navigacij so sedaj lahko že novejši.

Poleg tega imajo odlične turbo motorje, ki ne žrejo nič.

Aja, redni servis na uradnem servisu stane < 100 eur.

Pojdi swifta (ali še kaj manjšega) vsaj pogledat. Ni zastonj zmagal na enem lanskih Slo testov malih avtov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

bauci ::

Clio je prenizek avto za gospe in gospode v zrelih letih. Captur se boljse obnese ker je visji.

SumTingWong ::

Najdi ji Capturja za 12kEUR.

Citroen C3 bo najbrz res prava izbira za max to ceno.

Zgodovina sprememb…

Han ::

Ker se kar pogosto omenja Suzuki: S-Cross je drvarnica, pleh kanta z obupnimi prednjimi sedeži. Vrata ne tesnijo, na AC imaš občutek, da jih bo pri 120 km/h odtrgalo, tako vibrirajo. Hrup v kabini je pri višjih hitrostih neznosen, že tako zanič FM radia se ne da poslušat, smerokaz se po blagem ovinku ne izklopi...

Unknown_001 ::

Hyundai i20
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

knap ::

Bomo šli še pogledat C3, morda swifta.

Captur za 12k nov?

Mama vozi Punto letnik 2000, največji problem, barva izginja, serijska napaka, sem videl že druge punte z istim problemom.

Kateri od zgoraj naštetih so bolj nove generacije?

Fiesta, Polo...?

Lp

hojnikb ::

zakaj more bit cimnovesi ? vzames preverjeno platformo in se ne sekiras ce pride drugo leto nov model. se tvoj stari nebo cisto nic slabse peljal. Mas pa z taksnim avtom praviloma nizjo ceno (clio mk4 ki odhaja se dobi za 9k nov) in se vsaj vejo kaksni serijski defekti so.

na koncu dneva se pa naj vzame tist, kjer dobis najvec za najmanj in kar se njej najbol dopade oz. pelja dobro.
#brezpodpisa

Unknown_001 ::

hojnikb je izjavil:

zakaj more bit cimnovesi ? vzames preverjeno platformo in se ne sekiras ce pride drugo leto nov model. se tvoj stari nebo cisto nic slabse peljal. Mas pa z taksnim avtom praviloma nizjo ceno (clio mk4 ki odhaja se dobi za 9k nov) in se vsaj vejo kaksni serijski defekti so.

na koncu dneva se pa naj vzame tist, kjer dobis najvec za najmanj in kar se njej najbol dopade oz. pelja dobro.


True... pa če bi bil opcija malo rabljen. Vzemte še avtomatika pa ste zmagal.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

hojnikb ::

avtomatik zna bit hit or miss pr teh malih jajckih... Kaksen cvt bo dost bedn za pelat, dsg z 1.0 je pa crkajoca stvar....
#brezpodpisa

Unknown_001 ::

hojnikb je izjavil:

avtomatik zna bit hit or miss pr teh malih jajckih... Kaksen cvt bo dost bedn za pelat, dsg z 1.0 je pa crkajoca stvar....


Pa pogovarjamo se o (bodočih?) starih mamah :))

CVT bo bingo.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

tony1 ::

Morda res. Ampak pod nobenim pogojem ne kupit CVTja brez testne vožnje.

Aja, prej sem pozabil: v swiftu in mazdi2 (ter nekaterih citroenih, vendar ne vem če tudi v c3) je odličen (tako za vozit kot po zanesljivosti) 6-stopenjski aisionov klasični avtomatik.

Okej avtomatik je še v i10 (klasičen 4-stopenjski avtomat), ampak je seveda slabši kot zgornji.

To je to kar se avtomatov tiče v malih jajčkih, ostalega se na daleč izogni...

hojnikb ::

4 stopenjski avtomat v 2019 ? so ti korejci resni ?????

pa tale robotiziran avtomat v citroenih je tut ena velika zalost.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

KAVINSKY ::

knap je izjavil:

Bomo šli še pogledat C3, morda swifta.



Poglej še novega Ignisa. Visok za se vsesti, zanesljiv in v budgetu. Seveda če je izgled všečen.

Unknown_001 ::

hojnikb je izjavil:

4 stopenjski avtomat v 2019 ? so ti korejci resni ?????

pa tale robotiziran avtomat v citroenih je tut ena velika zalost.


Misliš cukomatik? :))
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

IL_DIAVOLO ::

Poglej citroena ds3. Eden izmed lepših avtov na trgu za ženske seveda :)

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

Grd je.

Unknown_001 ::

Pika na i je izjavil:

Grd je.

Aleluja !

Zdaj grem lahko v miru spat.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

buttcrack ::

sem 10 let vozil swifta, brez ene same težave. če se ne bi familija povečala, bi ga 100% še 10 let vozil.
pojdi na testno furat hyundai kono, mene je presenetila. lega je super, je visok tako da bo tudi mama zadovoljna, je pa kakšen k€ dražji. dobiš pa ATM vinjeto, zimske gume na feltnah zraven...

knap ::

Hvala za vaše odgovore.

Avtomatski menjalnik odpade. Če je mama 40+ let vozila z ročnim menjalnikom, sedaj ne bo šla na avt. menj.

Clio za 9k, bo potrebno pogledat. :)

Gledam prodajo malih avov za 2018 in na spisku ni fieste. Morda veste zakaj?

https://www.amzs.si/motorevija/v-zarome...

https://www.amzs.si/uploads/Motorevija/...

Preseneča me, da sta dacia sandero in fiat 500 tako visoko.

LP

Old Spice ::

Malo za šalo, malo za res:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Sploh če se prvenstveno vozi sama. Navadna atmosferska mašina. Porabi tudi relativno malo, glede na to, da je bencin. In enostavno avto ki ga je veselje vozit (vsaj meni :)

donvito ::

Fiat 500 je hit(ženski), dacia sandero je pa poceni.
Za mamo idealen: KLIK
dober, v razponu cene, ki si jo navedel. Nima samo avtomatske klime, nizka poraba, konj več kot dovolj za mamo.

perci ::

Avtomatski menjalnik odpade. Če je mama 40+ let vozila z ročnim menjalnikom, sedaj ne bo šla na avt. menj.

Moji mami je po 40ih letih uspelo. Brez kakršnihkoli težav. Zakaj? Ker ji je bila največja muka do tedaj prestavljanje. No, morda ne, vsekakor pa je bila muka sopotnikom. Kar naenkrat se tudi ostali, ko se kdaj peljemo z njo, počutimo normalno, ker ne ruka non stop v 3pm.

Ne podcenjuj zmožnosti prehoda na enostavnejše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

bauci ::

Capture nov na Avto.net 12.700€. Malo čez budget ampak mogoče se da dobiti še kakšen popust.

Unknown_001 ::

knap je izjavil:



Avtomatski menjalnik odpade. Če je mama 40+ let vozila z ročnim menjalnikom, sedaj ne bo šla na avt. menj.


Hehe. Stereotipna trma in ponos 😂
->*ebat ježa, da se dokažeš.

Ampak ok, dost heca. Sami se odločte. Avto z ročnim bo seveda cenejši, ampak glede na prihajajoča leta, ko bodo refleksi pešali bi vseno še enkrat razmislil :)

Da ne bo na koncu po vseh parkiriščih in klancih sklopka smrdela.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

knap ::

je kdo lastnik oz se je že vozil z C3?
kakšna je kvaliteta notranjih materialov, izdelave?
celotna ocena avta...?

se c3 veliko kvarijo?

LP

Timurlenk ::

Francozi so narejeni zelo šlampasto (t. nov megane). Se pa fajn peljejo. Jaz bi vsekakor priporočal japanezarja (mazda, suzuki)
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

perci ::

knap je izjavil:

je kdo lastnik oz se je že vozil z C3?
kakšna je kvaliteta notranjih materialov, izdelave?
celotna ocena avta...?

se c3 veliko kvarijo?

LP

Jaz sem ga lani imel 14 dni rentanega na Martiniku. Luštkan avto, je imel pa malo švoh mašino za po tistih hribovitih cestah. Pa je vseeno kar šlo. Je pa to avto nižjega cenovnega razreda in to se pozna.

knap ::

Kaj pa Clio?
Je tudi bolj na nizki ravni kar se tiče kvalitete izdelave, motorji, notranjost...?
LP

Unknown_001 ::

knap je izjavil:

Kaj pa Clio?
Je tudi bolj na nizki ravni kar se tiče kvalitete izdelave, motorji, notranjost...?
LP


Novi so presenetljivo boljši kot nekoč.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

TheBlueOne ::

knap je izjavil:

Kaj pa Clio?
Je tudi bolj na nizki ravni kar se tiče kvalitete izdelave, motorji, notranjost...?
LP


Menda so kul, razen karoserijsko znajo menda tu in tam biti neposeeceni. Jaz ga ne bi naroceval, raje v salon najti lepega.

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

Hyundai i20

Če je prevelik pa i10
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Sparkxl ::

Smo doma pred kratkim kupovali malo piksno za podoben denar.
i10 je vrhunski avto, skoraj bi ga kupili, ce nebi vidli polota iz zaloge za zelo podoben denar in ga na koncu kupili.
i10 je res pozitivno presenetil, predvsem kakovost materialov in izdelave.
Clio je tudi zelo presenetil. Ima za moj okus najbolj poceni grdo plastiko od vseh v notranjosti.

SumTingWong ::

Trenutni ja :) Naslednjik bo veliko lepši v notranjosti.

Veselinko ::

TheBlueOne je izjavil:

Glede zanesljivosti, so vsi tam tam, kjer slisim, da ima VW kar veliko tezav ravno pri majhnij jajcih. Ampac po drugi strani, ce se prav spomnem 6 let garacnije s podaljsanim jamstvom, Citroen in Renault 5, Kia 7, ostali pa pod 3 leta. Ajde Mazda, Toyota, Honda gotovo bolj zanesljive, ampak te kar dosti stane. Ce bo delal malo KM, potem popravila niso ravno neka tema.


VW nima 6 let garancije, ampak 3 leta garancije in nato še 3 leta podaljšanega jamstva, ki ni niti slučajno enako tovarniški garanciji. Pogoji so zelo zaj..., saj moraš servisiraš na točno določenih servisnih mestih, pa še obseg kritja je precej manjši od tistega pri garanciji. Edina znamka, ki ima res dolgo tovarniško garancijo, je Kis s 7 leti. Če šteje pri nakupu največ bojazen pred okvarami in njihovim dragim odpravam, potem je Kia definitivno v veliki prednosti pred ostalimi.

Unknown_001 ::

Sam ta garancija pri VW je bolj ko ne tok da te še malo ocuzajo. Vsak zdrži vsaj 10-15 let.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

K0l1br1 ::

Unknown_001 je izjavil:

Sam ta garancija pri VW je bolj ko ne tok da te še malo ocuzajo. Vsak zdrži vsaj 10-15 let.

Itak. Jaz ga od novega nisem vozil na pooblaščeni servis. Olje je znal in zna še zamenjati tudi lokalc. Letos mu bo 10 let in postaja resno. Bo treba jermene menjati.

facepalm ::

knap je izjavil:

Kaj pa Clio?
Je tudi bolj na nizki ravni kar se tiče kvalitete izdelave, motorji, notranjost...?
LP


Clio je neko povprecje. Niti slucajno ni slab notri, ni pa nic posebnega. Glede na to, da se dobi tce75 pod 10k nov, je zelo kvaliteten (za ta denar).
Imamo pri hisi twingota in cliota s podobnima motorjema tce90. Clio je bolj uglajen in tih. Lepse pozira luknje na cestiscu. Po skoraj 100k km prevozenih se ze malo nagiba v ovinkih. Preglednost v rikverc pa je katastrofalna.

Twingo ima kvalitetnejso notranjost (vsaj za moj okus). Motor je glasnejsi (je pod prtljaznikom), malo bolj trdo podvozje. Po 65k km prevozenih, se obnasa kot nov. Ima noro majhen obracalni krog, pregleden v nulo in celo abecedo elektronskih pomagal serijsko.
Sedi se visje kot v cliotu.

Ce imas kaksno pot na obalo, ti ga komot dam provat, da vidis kako zgleda voznja po 4ih letih.
Za voznjo po mestu, dvomim da obstaja boljsi avto v EU pod 13kEUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Unknown_001 ::

K0l1br1 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Sam ta garancija pri VW je bolj ko ne tok da te še malo ocuzajo. Vsak zdrži vsaj 10-15 let.

Itak. Jaz ga od novega nisem vozil na pooblaščeni servis. Olje je znal in zna še zamenjati tudi lokalc. Letos mu bo 10 let in postaja resno. Bo treba jermene menjati.


Jermene se menja prej.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni drugi avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517528 (5324) Utk
»

Avto do 15k eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
618000 (6060) Raptor F16
»

Kateri majhen avtomobil kupiti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17822433 (17368) Raindancer
»

Manjši avto, bencin, cca. 5000 EUR (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12016005 (12362) hojnikb

Več podobnih tem