» »

Skuter

Skuter

mackilla ::

Pozdrav
Zanimam se za nakup skuterja do 50ccm. Uporabljal ga bom za občasno vožnjo v službo , trgovino ter skupaj z punco na tenis ter podobno. Moram omeniti da sem visok skoraj 190 cm in , da je med vožnjo kar nekaj klancev ampak razdalje so maksimalno 10 km.Glede na to , da sem visok bi bilo fajn, da je skuter kolikor toliko udoben. Gledal sem dva skuterja , ki sta v mojem cenovne razredu do maksimalno 1500 evrov. rad bi kupil novega , da bi se izognil težavam. Kitajci prav tako odpadejo slišal sem preveč slabih stvari , da bi se lahko mirne vesti odločil za enega. Všeč sta mi tudi Yamaha neos ter Honda NSC50 amapk sta žal malo preko cene , ki sem jo pripravljen plačati. Zanimajo me tudi izkušnje med 2t ter 4t motorji vem , da so 4t malo počasnejši ampak bolj zanesljivi.

Vsaka pomoč bo zelo dobrodošla.

http://www.nahtigal.si/sl/do-50-ccm/100...

http://www.subelj.si/sym/orbit-ii-4t/

IcEk` ::

Priporočam nakup 2T vodno hlajenega skuterja, sploh če ga boš kasneje odblokiral zaradi klancev. Z nakupom skuterja z Minarelli mašino (Yamaha Aerox, Malaguti F15, F12,..) ali Piaggio mašino (Gilera Runner,..) ne moreš zgrešit, kar se tiče zanesljivosti, hitrosti in razpoložljivosti rezervnih delov.

mackilla ::

Vem , da so Yamahe in Piaggio najbolši ampak so žal veliko predragi.

Dajarra ::

Čez par dni si grem ogledat enega rabljenega skuterja.
Vse karakteristike in cena so mi všeč.
Kaj pa je takšnega, da lahko pogledam glede motorja in pomembnih stvari?
Torej na kaj biti pozoren, da bi lahko recimo laik odkril kakšno večjo napako ?

Hvala

loveJDM ::

Prvo poglej kako motor laufa,štartaš in glej prosti tek,naj bodo lepi obrati konstantni...ne glede če je hladen,motor ne sme težko štartat,ker to je samo izgovor,verjemi,ker tudi meni je 50cc endura pri -10 štartala v tretje potem ko je celo noč stala.Pelji se do končne hitrosti in vozi tako ene 10sekund da boš videl če trokira ali pa ga zaliva,ker potem se zna pojavljat težava z fergazerjem.Drugih napak vbistvu niti ne more bit,sprobaj komplet elektroniko vse smernike,dolge luči,štop luč in to je to.Poglej še blok mašine da ni kje kaj počen,ker to ne vpliva na vožnjo in bo normalno laufal,ampak se zna zgodit da pokne.Števec hitrosti naj deluje ker drugače računaj 50e še za to,pa vilce prednje naj ne puščajo pa naj bodo ravne,lepo se ustavi s prednjo bremzo tako da bodo šle noter pa boš videl če so ok.Vglavnem če se ti zdi ok ga vzameš,ker karkoli gre narobe je easy fix pri skuterju,če je normalen agregat...Res pogoj za nakup naj bo zgoraj omenjen minarelli ali pa piaggio agregat,ker drugače ti bo žal.Pa to ni nujno da je Yamaha ali Gilera,ker ti agregati so v ogromno skuterjih ampak je treba preverit.

Verjemi 2010 letnik piaggio/minarelli bo dlje delal kot China import...Pa nima dejansko kaj it narobe,bat in cilinder sta pod 100EUR z tesnili komplet,pa delo ene 20EUR pa maš par let mir,ne glede na letnik.

Recimo kaj takega je definitivno boljši nakup kot kak nov kitajc,pa tudi Honde ne glej,čeprav mi je ena ljubših znamk,so ti skuterji kurc....
http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=108...

Ne primerjat znamke skuterjev z znamkami avtov,ker tam se cena nabija u pm zaradi znamke,tu pa se dejansko plačuje kvaliteta.

PS:daj link :)

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: loveJDM ()

Dajarra ::

Hvala za izcrpen odgovor!

Tole se mi zdi dober value buy. Ima vse kar potrebujem/zelim: 14colske gume, nima dosti prevozenih, prostor med nogami odprt, Aprilia.
Pa ni neka ultra sportna edicija, ki se zaradi tega drazje placa.
Mnenje?
Ja, je pa dvotakten ampak razliko v bencinu bom na sezono placal nekje 60-80e kolikor sem racunal.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Dajarra ()

gregor_m ::

loveJDM je izjavil:

Prvo poglej kako motor laufa,štartaš in glej prosti tek,naj bodo lepi obrati konstantni...ne glede če je hladen,motor ne sme težko štartat,ker to je samo izgovor,verjemi,ker tudi meni je 50cc endura pri -10 štartala v tretje potem ko je celo noč stala.Pelji se do končne hitrosti in vozi tako ene 10sekund da boš videl če trokira ali pa ga zaliva,ker potem se zna pojavljat težava z fergazerjem.Drugih napak vbistvu niti ne more bit,sprobaj komplet elektroniko vse smernike,dolge luči,štop luč in to je to.Poglej še blok mašine da ni kje kaj počen,ker to ne vpliva na vožnjo in bo normalno laufal,ampak se zna zgodit da pokne.Števec hitrosti naj deluje ker drugače računaj 50e še za to,pa vilce prednje naj ne puščajo pa naj bodo ravne,lepo se ustavi s prednjo bremzo tako da bodo šle noter pa boš videl če so ok.Vglavnem če se ti zdi ok ga vzameš,ker karkoli gre narobe je easy fix pri skuterju,če je normalen agregat...Res pogoj za nakup naj bo zgoraj omenjen minarelli ali pa piaggio agregat,ker drugače ti bo žal.Pa to ni nujno da je Yamaha ali Gilera,ker ti agregati so v ogromno skuterjih ampak je treba preverit.

Verjemi 2010 letnik piaggio/minarelli bo dlje delal kot China import...Pa nima dejansko kaj it narobe,bat in cilinder sta pod 100EUR z tesnili komplet,pa delo ene 20EUR pa maš par let mir,ne glede na letnik.

Recimo kaj takega je definitivno boljši nakup kot kak nov kitajc,pa tudi Honde ne glej,čeprav mi je ena ljubših znamk,so ti skuterji kurc....

Ne primerjat znamke skuterjev z znamkami avtov,ker tam se cena nabija u pm zaradi znamke,tu pa se dejansko plačuje kvaliteta.

PS:daj link :)

Tudi sam kupujem skuter. Gledam tale link, ki si ga poslal, skuter ima preko 16.000km, kar sem mi zdi veliko.
- Koliko kilometrov se za skuter smatra veliko?
- Vožnja brez blokade verjetno zmanjša življenjsko dobo skuterja?

loveJDM ::

Voznja brez blokade res ne vpliva,skuterji gredo cez 30k km zlahkoto tak da nic bat...vglavnem z masino nima kaj bit ne glede na prevozene,ker tudi ce gre kaj imas za mali denar nazaj skup...poglej cene na frcomoto pa bos videl zalogo in cene delov za pia agregate,ce ti je oblika vsec nimas z njim kaj zgresit.

markasaso12 ::

Pozdravljeni zanima me katera znanka skuterjev je najboljša gledal sem skuterje znanke SYM? in koliko let držijo povprečno skuterji? Prosim za odgovor

hojnikb ::

Najboljši bodo kakšni italjani, sym je kitajc, tako kot vsi drugi. Je pa vse odvisno od budgeta in kakšen skuter sploh kupuješ.
#teamred
MediaBox: AMD R5 1600 AF, 16GB DDR4, 256GB SSD, B450M-DS3H, W10
PiNAS: RPI4 4GB, 20TB HDD

trancer01 ::

Sym je tajvanski Kitajec in bistvo boljši od celinskih Kitajcev.

d4vid ::

Sym je čist vredu, poznam kar nekaj lastnikov, ki ga vozijo brez problema, sem ga imel tudi sam. Edini problem teh skuterjev je tuning, ker težko dobiš določene dele, če pa že, pa dost dražje kot za aprilio/yamaho/piaggio....
Original dele pa dobiš.
Laptop:Akoya E4214|Pentium N3540|4 GB RAM|120 GB SSD|Ubuntu Budgie
NAS: Intel Atom D2550|2 GB RAM|3 TB HDD
.: d4vid.info :.

trancer01 je izjavil:

Sym je tajvanski Kitajec in bistvo boljši od celinskih Kitajcev.

bistveno boljsi je stretch. Ja, kaksne stvari so boljse, ampak tista osnova (okvir, motor, cvt) je pa se vedno common mold kitajski GY6. In za ceno noname ali sym je lahk tut x2, kar pomen da lahk kupis noname enga kr na zalogo.
#teamred

Zgodovina sprememb…

• spremenil: hojnikb ()

Hvala vam za vaša mišljenja zdaj takoj še nebom kupil novega. Motorja ampak me je pač zanimalo jaz bi imel skuterja ki ima velike kole kr sem doma na hribu in malo več konjev 2 3 katere znanke skuterjev bi mi priporočili sicer pa mi je najbolj pomembno da se ne kvari in da drži nekaj let in da so za dobit rezervni deli lahko pa tudi mi prilepite sliko skuterja za katerega mislite da bi bil primeren ?

markasaso12 je izjavil:

Hvala vam za vaša mišljenja zdaj takoj še nebom kupil novega. Motorja ampak me je pač zanimalo jaz bi imel skuterja ki ima velike kole kr sem doma na hribu in malo več konjev 2- 3 katere znanke skuterjev bi mi priporočili sicer pa mi je najbolj pomembno da se ne kvari in da drži nekaj let in da so za dobit rezervni deli lahko pa tudi mi prilepite sliko skuterja za katerega mislite da bi bil primeren ?

:)

Zgodovina sprememb…

Nekaj z 2 taktno mašino bo ok izbira. 70cc kit, če ti bo še to premal.
#teamred

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup maxi-scooterja

Oddelek: Na cesti
17460 (93) Comandante
»

Skuter 25 km/h (strani: 1 2 )