» »

Nadaljevanka Kreditojemalci v švicarskih frankih

Nadaljevanka Kreditojemalci v švicarskih frankih

««
16 / 21
»»

Invictus ::

Slovenija tako ostaja edina evropska država, ki tega ni uredila. Vse ostale države so, celo Hrvaška in Poljska, ki jih imamo za zahojeno. Evropsko sodišče je ravno tako odločilo, da gre za nesorazmerno zadevo in da potrošnik tukaj ni bil dovolj zaščiten.

Kar se kaže na mentaliteti naroda (Shadenfruede) in pa na zlizanost levičarjev do lastnikov kapitala. Jebe se njim za državljane. Ironija vsega pa je, da je večina CHF kreditov šla preko tujih bank, niti ne slovenskih...

Sicer ste pa zdaj vsi navijali za višje davke normirancem, kljub temu, da bo nov davčni zakon povprečnemu zaposlenemu odžrl eno mesečno plačo na leto. Ni čudno da imamo največ samomorov na svetu, saj je folk toliko glup, da dejansko uživa v sadizmu države nad njimi. Mazohističen narod...

Me zanima za kka znesek so se zdaj povečali neprijavljeni računi ustavnih sodnikov v davčnih oazah...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Ne bod užaljen no. >:D
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Cr00k ::

Ja edina, zato k prebivalci ostalih držav poznajo tveganja in so jim nenaklonjena in niti ni bilo ponudbe bank. Mene je pred leti Nemec (keramičar) spraševal, kako lahko spimo, ko imamo dolgoročne kredite na variabilno OM, ko sem mu pa povedal za CHFje, pa je oči izubil.

Hrvati so podobni "balkanci", k tudi vedno hočejo sistem nadmudrit... in so kvazi uredili, da imajo mir in predvidljive volitve. Bodo sodni mlini tudi tam zmleli. Malo kasnej, kot pri nas, ker so bolj zahojeni :)

WizzardOfOZ ::

Invictus je izjavil:

Slovenija tako ostaja edina evropska država, ki tega ni uredila. Vse ostale države so, celo Hrvaška


Hrvaška ni nič uredila, oziroma je, država je odločila, da si je vsak sam kriv za to kar je podpisal in da država ne bo vračala denarja, tako da niso nič dobili (oziroma prst dovolj globoko v ...)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

user4683 ::

Si pa spravil za 5 ur gostilniskih debat v en post. Vse z nekje iz riti potegnjenimi dejstvi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

Malidelničar ::

Mene pa zanima, zakaj so ljudje takrat za vsako ceno želeli vzeti določeno višino kredita; če so bili za višino kredita v EUR kreditno nesposobni, zakaj niso zmanjšali višine kredita oz. predvsem svojih apetitov in pogledali pač alternativno nepremičninsko opcijo? Glede na to, da smo bili na vrhuncu balona 2007/2008; če bi samo počakali bi zadeva masovno padla in bi 2009/2010 dobili lahko bistveno več za manjši kredit.
A ni "afera" CHF tudi nek simptom gamblinga na slovenskem nepremičninskem trgu - podobno je tudi danes?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

WizzardOfOZ ::

user4683 je izjavil:

Si pa spravil za 5 ur gostilniskih debat v en post. Hrvaska recimo ni se nic odlocila na to temo, vrhovno sodisce o tem razsoja naslednji teden.


Ve se kakšen bo rezultat naslednji teden. Enako kot pri nas. Če se počutiš nategnjenega, boš moral sam reševat po sodni poti.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Pat_MaGroin ::

Malidelničar je izjavil:

Mene pa zanima, zakaj so ljudje takrat za vsako ceno želeli vzeti določeno višino kredita; če so bili za višino kredita v EUR kreditno nesposobni, zakaj niso zmanjšali višine kredita oz. predvsem svojih apetitov in pogledali pač alternativno nepremičninsko opcijo? Glede na to, da smo bili na vrhuncu balona 2007/2008; če bi samo počakali bi zadeva masovno padla in bi 2009/2010 dobili lahko bistveno več za manjši kredit.
A ni "afera" CHF tudi nek simptom gamblinga na slovenskem nepremičninskem trgu - podobno je tudi danes?


CHF jemalci so porinal med drugim tudi cene gor, ker so umetno si dvignili kreditno sposobnost.

Zgodovina sprememb…

marvin42 ::

Kdo bo vračal denar tistim, ki so bitcoine kupovali po 60 in prodajali po 20 jurjev? Zavedeni so bili, nihče jim ni črno na belem povedal, da lahko cena tako močno pade. ;)
Mostly Harmless

MH0 ::

c3p0 je izjavil:

Šlo je za valutno špekuliranje. Si odrasel, sposoben samostojnega odločanja? Potem plačaj posledice svoje špekulacije.

Denimo, da bi bilo obratno, da bi CHF takrat še dodatno močno padel. Bi kreditojemalci v EUR protestirali, "nategnili so nas, ker bi v CHF kreditu močno prišparali"? To se ne bi nikoli zgodilo.
Bančni kartel bi se obrnil na državo in dobil pokrit izpad dobička.

koyotee ::

MH0 je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Šlo je za valutno špekuliranje. Si odrasel, sposoben samostojnega odločanja? Potem plačaj posledice svoje špekulacije.

Denimo, da bi bilo obratno, da bi CHF takrat še dodatno močno padel. Bi kreditojemalci v EUR protestirali, "nategnili so nas, ker bi v CHF kreditu močno prišparali"? To se ne bi nikoli zgodilo.
Bančni kartel bi se obrnil na državo in dobil pokrit izpad dobička.


Sej bo, drugič pa ne jemlji kredita v CHF.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Malidelničar ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Mene pa zanima, zakaj so ljudje takrat za vsako ceno želeli vzeti določeno višino kredita; če so bili za višino kredita v EUR kreditno nesposobni, zakaj niso zmanjšali višine kredita oz. predvsem svojih apetitov in pogledali pač alternativno nepremičninsko opcijo? Glede na to, da smo bili na vrhuncu balona 2007/2008; če bi samo počakali bi zadeva masovno padla in bi 2009/2010 dobili lahko bistveno več za manjši kredit.
A ni "afera" CHF tudi nek simptom gamblinga na slovenskem nepremičninskem trgu - podobno je tudi danes?


CHF jemalci so porinal med drugim tudi cene gor, ker so umetno si dvignili kreditno sposobnost.


Ja sej, poznam take primere. Ker trg je bil pregret (glede na to, da smo ravni trga, ki so danes zopet pregrete, čeprav na drugi osnovi, dosegli šele tam cca 2017). Po mojem je bilo takrat preveč optimizma in ljudje niso verjeli, da bi se lahko kaj ustavilo - danes ljudje bistveno bolj skeptično gledajo na trg in ne gredo brezglavo v previsoke nakupe, sploh pa ne ciljajo brezglavo najbolj "zaželene" lokacije.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

MH0 ::

Malidelničar je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Mene pa zanima, zakaj so ljudje takrat za vsako ceno želeli vzeti določeno višino kredita; če so bili za višino kredita v EUR kreditno nesposobni, zakaj niso zmanjšali višine kredita oz. predvsem svojih apetitov in pogledali pač alternativno nepremičninsko opcijo? Glede na to, da smo bili na vrhuncu balona 2007/2008; če bi samo počakali bi zadeva masovno padla in bi 2009/2010 dobili lahko bistveno več za manjši kredit.
A ni "afera" CHF tudi nek simptom gamblinga na slovenskem nepremičninskem trgu - podobno je tudi danes?


CHF jemalci so porinal med drugim tudi cene gor, ker so umetno si dvignili kreditno sposobnost.


Ja sej, poznam take primere. Ker trg je bil pregret (glede na to, da smo ravni trga, ki so danes zopet pregrete, čeprav na drugi osnovi, dosegli šele tam cca 2017). Po mojem je bilo takrat preveč optimizma in ljudje niso verjeli, da bi se lahko kaj ustavilo - danes ljudje bistveno bolj skeptično gledajo na trg in ne gredo brezglavo v previsoke nakupe, sploh pa ne ciljajo brezglavo najbolj "zaželene" lokacije.
Motiš se. Ljudje npr. postavljajo sončne elektrarne, ker jih država v to napeljuje.

Mato989 ::

MH0 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Pat_MaGroin je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Mene pa zanima, zakaj so ljudje takrat za vsako ceno želeli vzeti določeno višino kredita; če so bili za višino kredita v EUR kreditno nesposobni, zakaj niso zmanjšali višine kredita oz. predvsem svojih apetitov in pogledali pač alternativno nepremičninsko opcijo? Glede na to, da smo bili na vrhuncu balona 2007/2008; če bi samo počakali bi zadeva masovno padla in bi 2009/2010 dobili lahko bistveno več za manjši kredit.
A ni "afera" CHF tudi nek simptom gamblinga na slovenskem nepremičninskem trgu - podobno je tudi danes?


CHF jemalci so porinal med drugim tudi cene gor, ker so umetno si dvignili kreditno sposobnost.


Ja sej, poznam take primere. Ker trg je bil pregret (glede na to, da smo ravni trga, ki so danes zopet pregrete, čeprav na drugi osnovi, dosegli šele tam cca 2017). Po mojem je bilo takrat preveč optimizma in ljudje niso verjeli, da bi se lahko kaj ustavilo - danes ljudje bistveno bolj skeptično gledajo na trg in ne gredo brezglavo v previsoke nakupe, sploh pa ne ciljajo brezglavo najbolj "zaželene" lokacije.
Motiš se. Ljudje npr. postavljajo sončne elektrarne, ker jih država v to napeljuje.


To delajo predvsem ker

1. ne mislijo s svojo glavo
2. ne računajo investicij ipd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Saj bi razumel vse nasprotnike proti ureditvi CHF kreditov, če bi sami kaj imeli odtega.

Ampak da ležeš v rit tujim kapitalistom, brez da imaš kaj od tega, temu lahko samo rečem šupak mentaliteta. In fovšija, ker si je sosed takrat kupil večjo/boljšo/lepšo bajto kot ti.

Ampak saj vemo, če bi fovšija gorela.

BTW. mene tisti kredit nič ne obremenjuje... Ga b.p. odplačujem, oz. ga moj najemnik :D. Pač preneseš strošek na drugega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

koyotee ::

Noben ti ni fovš kredita, še manj pa kredita v CHF :))
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Pat_MaGroin ::

CHF supki so krivi, da so sle cene se bolj gor, po domace: CHF supki so pojebal EUR supke, ker so dvignili cene. Mogoce zato navijajo, da plačate ko budale?

Bizkit45 ::

Invictus je izjavil:

Saj bi razumel vse nasprotnike proti ureditvi CHF kreditov, če bi sami kaj imeli odtega.

Ampak da ležeš v rit tujim kapitalistom, brez da imaš kaj od tega, temu lahko samo rečem šupak mentaliteta. In fovšija, ker si je sosed takrat kupil večjo/boljšo/lepšo bajto kot ti.

Ampak saj vemo, če bi fovšija gorela.

BTW. mene tisti kredit nič ne obremenjuje... Ga b.p. odplačujem, oz. ga moj najemnik :D. Pač preneseš strošek na drugega.


za najemnika si ti kapitalist in šupak, pa še hvališ se s tem, tko da si šupak na kvadrat? just saying..

MH0 ::

Cr00k je izjavil:

Ja edina, zato k prebivalci ostalih držav poznajo tveganja in so jim nenaklonjena in niti ni bilo ponudbe bank. Mene je pred leti Nemec (keramičar) spraševal, kako lahko spimo, ko imamo dolgoročne kredite na variabilno OM, ko sem mu pa povedal za CHFje, pa je oči izubil.

Hrvati so podobni "balkanci", k tudi vedno hočejo sistem nadmudrit... in so kvazi uredili, da imajo mir in predvidljive volitve. Bodo sodni mlini tudi tam zmleli. Malo kasnej, kot pri nas, ker so bolj zahojeni :)
Posredno se te da razumeti, da nemci niso najemali CHF kreditov oz. da niti niso imeli te možnosti. S kakšnim namenom pišeš sem to neresnico?

OneYellow ::

Fora je pa v tem, da lahko švicarji sedaj itak prodajo nepremičnino in jim po poplačilu švicarskega kredita še ostane. Pa še se pritožujejo. :)

urli ::

In zakaj CHF kredito-geniji niste slednjih izplačali in vzeli novih kreditov z nespremenljivo OM v € zdaj ko so bila leta in leta smešno nizke OM? Kalkulacija, da vam bo država pomagala pri plačevanju vaših visoko tveganih "naložb"? No, saj če ste, super. Ne vem, kaksno je stanje. Se mi pa zdi odločitev US poštena. Zelo poštena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

MH0 ::

Invictus je izjavil:

...
BTW. mene tisti kredit nič ne obremenjuje... Ga b.p. odplačujem, oz. ga moj najemnik :D. Pač preneseš strošek na drugega.

Ne čak, strošek je tukaj razlika, ki ti je nastala zaradi tega, ker je država skozi centralno banko dovolila, da te prepričajo v najem kredita, ki ga bojda ne bi smeli prodahati. Tega stroška, ti najemnik seveda ne pokriva!

fikus_ ::

MH0 je izjavil:

Ljudje npr. postavljajo sončne elektrarne, ker jih država v to napeljuje.


Napeljuje?! Tebe je banka tudi napeljala, da si vzel višji/trenutno bolj ugoden kredit v CHF?!

Tako kot pri kreditu CHF imajo opcijo, ali vzamejo subvencijo za SE ali ne.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

bbbbbb2015 ::

Malidelničar je izjavil:

Mene pa zanima, zakaj so ljudje takrat za vsako ceno želeli vzeti določeno višino kredita; če so bili za višino kredita v EUR kreditno nesposobni, zakaj niso zmanjšali višine kredita oz. predvsem svojih apetitov in pogledali pač alternativno nepremičninsko opcijo? Glede na to, da smo bili na vrhuncu balona 2007/2008; če bi samo počakali bi zadeva masovno padla in bi 2009/2010 dobili lahko bistveno več za manjši kredit.
A ni "afera" CHF tudi nek simptom gamblinga na slovenskem nepremičninskem trgu - podobno je tudi danes?


Kredit je recimo vzela moja sorodnica. Nič takega. Za prenovo oken v hiši. Ni bil to njen prvi, niti zadnji kredit. Šla je na banko, kjer so ji CHF ponudili kot najbolj "ugoden". Ponudili so ji tudi evrskega, samo so ji ta CHF tiščali pod nos. Pa je podpisala CHF.

Situacija se je čez par let spremenila, kupila je neko drugo nepremičnino, stari kredit poplačala, in vzela novega, evrskega.

Imela je *čisto* srečo, da je CHF ni ujel. Niti vedela ni, da je bil stari kredit CHF. Čez nekaj let smo se nekaj pogovarjali o kreditih, sorodnica je šla gledat stare pogodbe in ugotovila, da je bil to CHF kredit.

Da bi njej padlo na pamet, da se lahko kredit pa drastično *poveča*, kljub temu, da ga plačuje, to je bilo nepojmljivo. Tako da ljudje glih niso v detajle vedeli vseh rizikov. Bančna uslužbenka ji je pa itak rinila ta CHF pod nos. Češ, ta je pa najbolj ugoden "zate", ker sta bili tam nekje daljni sosedi (cca 500m) in sta se poznali.

Tako je bilo to s temi krediti.

c3p0 ::

Malidelničar je izjavil:

Mene pa zanima, zakaj so ljudje takrat za vsako ceno želeli vzeti določeno višino kredita; če so bili za višino kredita v EUR kreditno nesposobni, zakaj niso zmanjšali višine kredita oz. predvsem svojih apetitov in pogledali pač alternativno nepremičninsko opcijo? Glede na to, da smo bili na vrhuncu balona 2007/2008; če bi samo počakali bi zadeva masovno padla in bi 2009/2010 dobili lahko bistveno več za manjši kredit.
A ni "afera" CHF tudi nek simptom gamblinga na slovenskem nepremičninskem trgu - podobno je tudi danes?


Zato, ker moraš zidat, a dva nova avtomobila tudi staneta, da ne omenjam dopusta na Sejšelih, vse to za razliko, ki si jo "prihranil", ko si vzel kredit v CHF, neumen sosed pa v EUR, živi na pašteti in znižanem kruhu.

MH0 ::

fikus_ je izjavil:

MH0 je izjavil:

Ljudje npr. postavljajo sončne elektrarne, ker jih država v to napeljuje.


Napeljuje?! Tebe je banka tudi napeljala, da si vzel višji/trenutno bolj ugoden kredit v CHF?!

Tako kot pri kreditu CHF imajo opcijo, ali vzamejo subvencijo za SE ali ne.

Glej, niso vsi za vse najpametnejši, ker si že ti najpametnejši in se to izključuje. Happy now?

Invictus ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Kredit je recimo vzela moja sorodnica. Nič takega. Za prenovo oken v hiši. Ni bil to njen prvi, niti zadnji kredit. Šla je na banko, kjer so ji CHF ponudili kot najbolj "ugoden". Ponudili so ji tudi evrskega, samo so ji ta CHF tiščali pod nos. Pa je podpisala CHF.

Takih primerov je ogromno, še več pa takih, kjer so za EUR kredit dobili 20 milijonov, za CHF pa 30 milijonov.

Se pravi, si namesto 2 sobnega stanovanja kupil hišo.

Zanimivo pa je, da so te kredite ponujali samo v deželah vzhodne Evrope. Korupcija tu je tako normalna, da se splača vložiti v to, glede na visoke dobičke...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pat_MaGroin ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Mene pa zanima, zakaj so ljudje takrat za vsako ceno želeli vzeti določeno višino kredita; če so bili za višino kredita v EUR kreditno nesposobni, zakaj niso zmanjšali višine kredita oz. predvsem svojih apetitov in pogledali pač alternativno nepremičninsko opcijo? Glede na to, da smo bili na vrhuncu balona 2007/2008; če bi samo počakali bi zadeva masovno padla in bi 2009/2010 dobili lahko bistveno več za manjši kredit.
A ni "afera" CHF tudi nek simptom gamblinga na slovenskem nepremičninskem trgu - podobno je tudi danes?


Kredit je recimo vzela moja sorodnica. Nič takega. Za prenovo oken v hiši. Ni bil to njen prvi, niti zadnji kredit. Šla je na banko, kjer so ji CHF ponudili kot najbolj "ugoden". Ponudili so ji tudi evrskega, samo so ji ta CHF tiščali pod nos. Pa je podpisala CHF.

Situacija se je čez par let spremenila, kupila je neko drugo nepremičnino, stari kredit poplačala, in vzela novega, evrskega.

Imela je *čisto* srečo, da je CHF ni ujel. Niti vedela ni, da je bil stari kredit CHF. Čez nekaj let smo se nekaj pogovarjali o kreditih, sorodnica je šla gledat stare pogodbe in ugotovila, da je bil to CHF kredit.

Da bi njej padlo na pamet, da se lahko kredit pa drastično *poveča*, kljub temu, da ga plačuje, to je bilo nepojmljivo. Tako da ljudje glih niso v detajle vedeli vseh rizikov. Bančna uslužbenka ji je pa itak rinila ta CHF pod nos. Češ, ta je pa najbolj ugoden "zate", ker sta bili tam nekje daljni sosedi (cca 500m) in sta se poznali.

Tako je bilo to s temi krediti.


No ja. Bivsa sodelavka je kupovala stanovanje v Kranju. v eur bi slo do 120k,v chf je slo pa 150k, na banki so ji rekli, da je chf vecji riziko anpak glede na zgodovino se ni za bati revolucije, ampak zagotovila ni.

seveda je vzela za 150k boljse stanovanje.

Invictus ::

MH0 je izjavil:


Ne čak, strošek je tukaj razlika, ki ti je nastala zaradi tega, ker je država skozi centralno banko dovolila, da te prepričajo v najem kredita, ki ga bojda ne bi smeli prodahati. Tega stroška, ti najemnik seveda ne pokriva!

Mene zanima višina najemnine in mesečno obrok. Trenutno se pokriva.

Se mi sploh ne splača odplačati kredita... Poleg tega imam pri banki zaradi tega CHF kredita večjo kreditno sposobnost...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

MH0 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Mene pa zanima, zakaj so ljudje takrat za vsako ceno želeli vzeti določeno višino kredita; če so bili za višino kredita v EUR kreditno nesposobni, zakaj niso zmanjšali višine kredita oz. predvsem svojih apetitov in pogledali pač alternativno nepremičninsko opcijo? Glede na to, da smo bili na vrhuncu balona 2007/2008; če bi samo počakali bi zadeva masovno padla in bi 2009/2010 dobili lahko bistveno več za manjši kredit.
A ni "afera" CHF tudi nek simptom gamblinga na slovenskem nepremičninskem trgu - podobno je tudi danes?


Kredit je recimo vzela moja sorodnica. Nič takega. Za prenovo oken v hiši. Ni bil to njen prvi, niti zadnji kredit. Šla je na banko, kjer so ji CHF ponudili kot najbolj "ugoden". Ponudili so ji tudi evrskega, samo so ji ta CHF tiščali pod nos. Pa je podpisala CHF.

Situacija se je čez par let spremenila, kupila je neko drugo nepremičnino, stari kredit poplačala, in vzela novega, evrskega.

Imela je *čisto* srečo, da je CHF ni ujel. Niti vedela ni, da je bil stari kredit CHF. Čez nekaj let smo se nekaj pogovarjali o kreditih, sorodnica je šla gledat stare pogodbe in ugotovila, da je bil to CHF kredit.

Da bi njej padlo na pamet, da se lahko kredit pa drastično *poveča*, kljub temu, da ga plačuje, to je bilo nepojmljivo. Tako da ljudje glih niso v detajle vedeli vseh rizikov. Bančna uslužbenka ji je pa itak rinila ta CHF pod nos. Češ, ta je pa najbolj ugoden "zate", ker sta bili tam nekje daljni sosedi (cca 500m) in sta se poznali.

Tako je bilo to s temi krediti.
Natančno tako. Pri tem, da so SIT kredit(ja ne pozabiti, da EUR ob navalu CHF kreditov ni bil domača valuta) stranki kazali z namenom, da vidi koliko ugodneje je CHF in zakaj se vsi odločijo za CHF.

Invictus je izjavil:

...

Zanimivo pa je, da so te kredite ponujali samo v deželah vzhodne Evrope. ...

To ni res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MH0 ()

Mato989 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Mene pa zanima, zakaj so ljudje takrat za vsako ceno želeli vzeti določeno višino kredita; če so bili za višino kredita v EUR kreditno nesposobni, zakaj niso zmanjšali višine kredita oz. predvsem svojih apetitov in pogledali pač alternativno nepremičninsko opcijo? Glede na to, da smo bili na vrhuncu balona 2007/2008; če bi samo počakali bi zadeva masovno padla in bi 2009/2010 dobili lahko bistveno več za manjši kredit.
A ni "afera" CHF tudi nek simptom gamblinga na slovenskem nepremičninskem trgu - podobno je tudi danes?


Kredit je recimo vzela moja sorodnica. Nič takega. Za prenovo oken v hiši. Ni bil to njen prvi, niti zadnji kredit. Šla je na banko, kjer so ji CHF ponudili kot najbolj "ugoden". Ponudili so ji tudi evrskega, samo so ji ta CHF tiščali pod nos. Pa je podpisala CHF.

Situacija se je čez par let spremenila, kupila je neko drugo nepremičnino, stari kredit poplačala, in vzela novega, evrskega.

Imela je *čisto* srečo, da je CHF ni ujel. Niti vedela ni, da je bil stari kredit CHF. Čez nekaj let smo se nekaj pogovarjali o kreditih, sorodnica je šla gledat stare pogodbe in ugotovila, da je bil to CHF kredit.

Da bi njej padlo na pamet, da se lahko kredit pa drastično *poveča*, kljub temu, da ga plačuje, to je bilo nepojmljivo. Tako da ljudje glih niso v detajle vedeli vseh rizikov. Bančna uslužbenka ji je pa itak rinila ta CHF pod nos. Češ, ta je pa najbolj ugoden "zate", ker sta bili tam nekje daljni sosedi (cca 500m) in sta se poznali.

Tako je bilo to s temi krediti.



Torej hočeš trdit da ta gospa tudi ne bi dojela da kredit s spremenljivo OM lahko naraste in da torej bi morala Nanny State tudi to prepovedat da se neumni ne bi spotaknili v to "luknjo" ?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

fikus_ ::

Jaz bi v ustavo zapisal, da ljudje, ki ne razumejo kreditiranja, ne smejo vzeti/dobiti kredita.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

koyotee ::

Obvezno merjenje IQ-ja pred podpisom pogodbe.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

MH0 ::

fikus_ je izjavil:

Jaz bi v ustavo zapisal, da ljudje, ki ne razumejo kreditiranja, ne smejo vzeti/dobiti kredita.
Lej ga, pa saj menda nekaj takega piše in CB tega ni sprovedla. In na to dejstvo se načeloma opirajo vsi očitki. Pojasnilna dolžnost ali kako že pravijo. Ali pa sem jaz kaj narobe razumel. Tukaj pa se greste filozofsko debato kaj vse bi počeli z nekom, ki je najel CHF kredit.

fikus_ ::

Jaz nič ne bom počel s teboj, me prav malo briga, kaj počneš.

Ne gre vseh metati v isti koš, se boste morali sami potruditi in krivico dokazat na sodišču, pisanje na forumu ne bo pomagalo.

PS saj so bile že sodbe, kjer so kreditojemalci CHF dobili tožbo proti banki
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

user4683 ::

MH0 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Jaz bi v ustavo zapisal, da ljudje, ki ne razumejo kreditiranja, ne smejo vzeti/dobiti kredita.
Lej ga, pa saj menda nekaj takega piše in CB tega ni sprovedla. In na to dejstvo se načeloma opirajo vsi očitki. Pojasnilna dolžnost ali kako že pravijo. Ali pa sem jaz kaj narobe razumel. Tukaj pa se greste filozofsko debato kaj vse bi počeli z nekom, ki je najel CHF kredit.

V bistvu bi ti rad, da se mi vsi ubadamo s tistimi, ki so najeli CHF kredite. Na koga misliš, da bodo banke prevalile stroške, če bodo morale kaj vračati? Na svoje komitente - tudi nas, ki s CHFji nimamo nič.

MH0 ::

user4683 je izjavil:

MH0 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Jaz bi v ustavo zapisal, da ljudje, ki ne razumejo kreditiranja, ne smejo vzeti/dobiti kredita.
Lej ga, pa saj menda nekaj takega piše in CB tega ni sprovedla. In na to dejstvo se načeloma opirajo vsi očitki. Pojasnilna dolžnost ali kako že pravijo. Ali pa sem jaz kaj narobe razumel. Tukaj pa se greste filozofsko debato kaj vse bi počeli z nekom, ki je najel CHF kredit.

V bistvu bi ti rad, da se mi vsi ubadamo s tistimi, ki so najeli CHF kredite. Na koga misliš, da bodo banke prevalile stroške, če bodo morale kaj vračati? Na svoje komitente - tudi nas, ki s CHFji nimamo nič.
Narobe si razumel. Nobene želje nimam, da se vsi ukvarjajo s CHF krediti. Me pa čudi, da se jih s tem tukaj ukvarja večina samo z namenom škoditi. Zanimiv pojav.

fikus_ ::

Kako ti škodim, če sem ti že večkrat napisal, da forum ni pravi naslov za reševanje tvojih in še od drugih težav s CHF krediti, ampak sodišče?!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

user4683 ::

MH0 je izjavil:

user4683 je izjavil:

MH0 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Jaz bi v ustavo zapisal, da ljudje, ki ne razumejo kreditiranja, ne smejo vzeti/dobiti kredita.
Lej ga, pa saj menda nekaj takega piše in CB tega ni sprovedla. In na to dejstvo se načeloma opirajo vsi očitki. Pojasnilna dolžnost ali kako že pravijo. Ali pa sem jaz kaj narobe razumel. Tukaj pa se greste filozofsko debato kaj vse bi počeli z nekom, ki je najel CHF kredit.

V bistvu bi ti rad, da se mi vsi ubadamo s tistimi, ki so najeli CHF kredite. Na koga misliš, da bodo banke prevalile stroške, če bodo morale kaj vračati? Na svoje komitente - tudi nas, ki s CHFji nimamo nič.
Narobe si razumel. Nobene želje nimam, da se vsi ukvarjajo s CHF krediti. Me pa čudi, da se jih s tem tukaj ukvarja večina samo z namenom škoditi. Zanimiv pojav.

Ne, ti imaš željo, da smo oškodovani vsi, tisti, ki pa je vzel tvegan kredit pa naj bo za to še celo nagrajen (z višjo kreditno sposobnostjo, nižjimi začetnimi obrestmi in sedaj še s porazdelitvijo posledic svoje odločitve na vse ostale).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: user4683 ()

koyotee ::

MH0 je izjavil:

user4683 je izjavil:

MH0 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Jaz bi v ustavo zapisal, da ljudje, ki ne razumejo kreditiranja, ne smejo vzeti/dobiti kredita.
Lej ga, pa saj menda nekaj takega piše in CB tega ni sprovedla. In na to dejstvo se načeloma opirajo vsi očitki. Pojasnilna dolžnost ali kako že pravijo. Ali pa sem jaz kaj narobe razumel. Tukaj pa se greste filozofsko debato kaj vse bi počeli z nekom, ki je najel CHF kredit.

V bistvu bi ti rad, da se mi vsi ubadamo s tistimi, ki so najeli CHF kredite. Na koga misliš, da bodo banke prevalile stroške, če bodo morale kaj vračati? Na svoje komitente - tudi nas, ki s CHFji nimamo nič.
Narobe si razumel. Nobene želje nimam, da se vsi ukvarjajo s CHF krediti. Me pa čudi, da se jih s tem tukaj ukvarja večina samo z namenom škoditi. Zanimiv pojav.


Škodiš ti samemu sebi, ker si preveč puhoglav, da bi razmislil o tveganjih, ko si hotel kredit. Sedaj pa so kao vsi proti tebi, ker podpirajo edino logično odločitev US.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Dusan_HD ::

urli je izjavil:

In zakaj CHF kredito-geniji niste slednjih izplačali in vzeli novih kreditov z nespremenljivo OM v € zdaj ko so bila leta in leta smešno nizke OM? Kalkulacija, da vam bo država pomagala pri plačevanju vaših visoko tveganih "naložb"? No, saj če ste, super. Ne vem, kaksno je stanje. Se mi pa zdi odločitev US poštena. Zelo poštena.


Jaz sem recimo spomladi špekuliral, da bo Euribor začel rasti. Imel sem še cca 13k hipotekarnega stanovanjskega kredita po 2,6% + Euribor (ki je bil zadnjih slaibih 9 let ... 0).
Maja (last minute) sem vzel malo več kredita s fiksno obrestno mero 1,9%, poplačal tistega z Euriborjem, izbrisal hipoteko, namestil sončno elektrarno z polovico € iz nogavice.

Meni bi recimo država morala nameniti še kakšnih 500 € nagrade za pravočasno ukrepanje :)

Odločitev US se tudi meni zdi poštena.
Finačno pismenost pa vključiti že v predmetnik 8.r osnovne šole.... Pa tudi zdravo prehranjevanje, zdravo gibanje, kmečko logiko,... pa več spolne vzgoje :)
raY_

Mato989 ::

MH0 je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Jaz bi v ustavo zapisal, da ljudje, ki ne razumejo kreditiranja, ne smejo vzeti/dobiti kredita.
Lej ga, pa saj menda nekaj takega piše in CB tega ni sprovedla. In na to dejstvo se načeloma opirajo vsi očitki. Pojasnilna dolžnost ali kako že pravijo. Ali pa sem jaz kaj narobe razumel. Tukaj pa se greste filozofsko debato kaj vse bi počeli z nekom, ki je najel CHF kredit.


Pa saj nihče normalen ne odreka temu posamezniku ki je najel kredite... mi samo trdimo sledeče:


1. Niso kar VSI (100%) kreditov bili brez pojasnilne dolžnosti (se tu strinjamo?))
2. Niso vsi ljudje ki so vzeli kredite CHF opravilno nesposobni da se ne zavedajo valutnega tveganja (se tu strinjamo?)
3. Niso vsi ki so ponujali kredite to delali zlonamerno (se tu strinjamo?)

In če vse tri točke držijo potem je edino RAZUMLJIVO pričakovati da tisti kateri menijo drugače in imajo kredit vložijo tožbo kjer bodo dokazali da so bili manipulatorsko zavedeni in da jih je banka vrgla v ta kredit čeprav bi drugače raje vzeli drugega... Seveda bo to težko dokazat, če si samo z CHF kreditom bil dovolj kreditno sposoben za nakup tega kar si kupil kajne >:D

Res ne razumem zakaj nekateri menite da je dobro da z nekim zakonom rešujemo VSE kreditojemalce v CHF ne glede na to kaj so bili? A mi lahko da kdo realen argument zakaj bi morali reševat Jožeta P. Damjana ki je doktor ekonomije in je vzel CHF kredit??? Tip je najvišje kaj gre IZOBRAŽEN v FINANCAH in EKONOMIJI in zdaj če mi kdo najde razlog zakaj bi morali kar vse povprek reševat tudi njega čeprav sam menim da on (in še marsikdo on je samo izpostavljen primer) bi moral dovolj dobro poznat VSE pasti kreditiranja že po svoji profesijski in doktorski strani, vse pasti CHF kredita...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MH0 ::

Mato989 je izjavil:

...
1. Niso kar VSI (100%) kreditov bili brez pojasnilne dolžnosti (se tu strinjamo?))
2. Niso vsi ljudje ki so vzeli kredite CHF opravilno nesposobni da se ne zavedajo valutnega tveganja (se tu strinjamo?)
3. Niso vsi ki so ponujali kredite to delali zlonamerno (se tu strinjamo?)

In če vse tri točke držijo potem je edino RAZUMLJIVO pričakovati da tisti kateri menijo drugače in imajo kredit vložijo tožbo kjer bodo dokazali da so bili manipulatorsko zavedeni in da jih je banka vrgla v ta kredit čeprav bi drugače raje vzeli drugega... Seveda bo to težko dokazat, če si samo z CHF kreditom bil dovolj kreditno sposoben za nakup tega kar si kupil kajne >:D

Res ne razumem zakaj nekateri menite da je dobro da z nekim zakonom rešujemo VSE kreditojemalce v CHF ne glede na to kaj so bili? A mi lahko da kdo realen argument zakaj bi morali reševat Jožeta P. Damjana ki je doktor ekonomije in je vzel CHF kredit??? Tip je najvišje kaj gre IZOBRAŽEN v FINANCAH in EKONOMIJI in zdaj če mi kdo najde razlog zakaj bi morali kar vse povprek reševat tudi njega čeprav sam menim da on (in še marsikdo on je samo izpostavljen primer) bi moral dovolj dobro poznat VSE pasti kreditiranja že po svoji profesijski in doktorski strani, vse pasti CHF kredita...
Jaz sem mnenja, da te tri točke držijo ampak pod pogojem, da v tretji točki pišeš o bančnem svetovalcu, ki je prodajal kredit in ne o banki. Ne strinjam pa se s tvojim sklepom in to zato, ker so baje v drugih državah problem rešili sistemsko. Ne razlog za to so pa ja imeli. No razen, če to sploh ne drži. In če npr. čisto hipotetično zdaj, ne spet v luft skočit, banke teh kreditov nikoli ne bi smele plasirati na trg in se je to zgodilo samo ker je guverner spal, je popolnoma vseeno ali je ta kredit vzel JPD ali Ivictus ali pa bolje kdo tretji, ki ga ne sovražite. :-)

tikitoki ::

Kreditojemalci so jemali te kredite, Ker so mislili, da Bodo profitirali. Sem preprican, da so gledali zviska na tiste, ki so vzel kredite v evrih in mislili, da so brihtnejsi.
Sedaj pa naj jih ostali resujemo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

OneYellow ::

Nagradno vprašanje. Šel sem na banko, kjer so mi ponudili 200k kredita s fiksno obrestno mero in 250k kredita s spremenljivo obrestno mero. Kaj vzamem, da ne bom nategnjen.

user4683 ::

Valda 250k, da izpades vecji car. To, da si pri obeh pri obroku zakreditiran do absolutneag maksimuma ni pomembno.

;((

MH0 ::

OneYellow je izjavil:

Nagradno vprašanje. Šel sem na banko, kjer so mi ponudili 200k kredita s fiksno obrestno mero in 250k kredita s spremenljivo obrestno mero. Kaj vzamem, da ne bom nategnjen.
Ni pomembno. Zapomni si samo, da drobni "drobni tisk" nima skoraj nobene vrednosti, ko te bodo stisnili v kot.

tikitoki je izjavil:

Kreditojemalci so jemali te kredite, Ker so mislili, da Bodo profitirali. Sem preprican, da so gledali zviska na tiste, ki so vzel kredite v evrih in mislili, da so brihtnejsi.
Sedaj pa naj jih ostali resujemo?
Ma daj no. Kredite so najemali za streho nad glavo. Poglej si kaj pomeni profit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MH0 ()

koyotee ::

Rešitev je, da prodajo stanovanja in si kupijo takšnega, ki si ga lahko privoščijo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

WizzardOfOZ ::

OneYellow je izjavil:

Nagradno vprašanje. Šel sem na banko, kjer so mi ponudili 200k kredita s fiksno obrestno mero in 250k kredita s spremenljivo obrestno mero. Kaj vzamem, da ne bom nategnjen.

To je enaka situacija kot s CHF krediti. Tisti ki rabi več denarja, se bo odločil za spremenljivo obrestno mero. Ampak če bo narasla obrestna mera, bo potem jamral enako kot tisti s CHF danes.


Če boš vzel fiksno obrestno mero, boš na mesec plačeval 1240€ in v 20 letih preplačal za 97k evrov. (odplačal boš na koncu 297k€).
Če boš vzel pa s spremenljivo obrestno mero 250K, boš pa sedaj plačeval 1500€ obroka ne veš pa za koliko boš preplačal, ker ne veš, kaj se bo zgodilo z obrestno mero. Po sedanjih podatkih boš preplačal 108k€ več (torej 358k€). Lahko pade obrestna mera, pa boš plačal manj, lahko pa naraste, pa boš plačal konkretno več.

MH0 je izjavil:

Ma daj no. Kredite so najemali za streho nad glavo. Poglej si kaj pomeni profit.


Ja, so. Ampak hkrati so se odločili za tisti kredit, kjer bo več denarja padlo na račun. In to je bil CHF kredit, ker si dobil več za isti obrok.
Tisti, ki se je zavedal, kakšno je tveganje, je vzel kredit v EUR s fiksno obrestno mero. Kdor je tvegal, je pa lahko dobro skozi prišel, če je poplačal kredit do sprememb ali pa naj*bal, če je imel kredit za odplačevat še po spremembah. Vsekakor je bila pa odločitev na strani kreditojemalca, da se je sam odločil za kredit. Nihče ga ni silil, da mora tak kredit vzeti.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

bbbbbb2015 ::

Mato989 je izjavil:


Torej hočeš trdit da ta gospa tudi ne bi dojela da kredit s spremenljivo OM lahko naraste in da torej bi morala Nanny State tudi to prepovedat da se neumni ne bi spotaknili v to "luknjo" ?


Ta gospa zdaj ve, da je imela srečo. V družini smo mnenja, da inštitucija, kot je Banka Slovenije, ne bi smela dopustiti, da se taki krediti ponujajo v Sloveniji.

Ampak potem tema preklopi na kosilo ali kako so jablane obrodile letos.

Za nas CHF krediti niso niti tretjerazredna tema. Moja sorodnica je imela pač srečo, da se ji kredit, zaradi spleta okoliščin, ni zataknil v grlu.
««
16 / 21
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vzeti stanovanjski kredit s fiksno ali spremenljivo obrestno mero? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29472182 (18530) Lonsarg
»

Euronet bankomati, očitno prihajajo k nam :( (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18226827 (15837) CyberPunk
»

Kredit vezan na švicarske franke (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Loža
1693257157 (144309) perci
»

Kredit za stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7418141 (15677) 3p
»

prenos stanovanjskega kredita iz CHF v EUR

Oddelek: Loža
317767 (3744) samotest

Več podobnih tem