» »

Bliža se konec plačilnih kartic Maestro

1
2
3 4

Invictus ::

ginekk je izjavil:


Jaz pa stalno. Napitnino in zaokrožene zneske zelo težko daješ s kartico,

Naj si ponudnik kupi pravi POS. Nekaj čisto normalnega v ZDA že 20 let...

Tam na POS vtipkaš koliko napitnine boš dal...

energetik je izjavil:

Če rabiš pa jurjev gotovine, potem res nabavljaš "marsikaj". :))

Dobrodošel na Balkanu. Seveda rabiš, kako pa boš plačeval fušarje na bajti...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

mtosev ::

Jaz se ne spomnim, da bi mi kdaj uporabljali maestro. Po občutku bi reko, da niso bile dosti v uporabi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Invictus ::

Včasih sobile vse debetne kartice Maestro...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

mtosev je izjavil:

Jaz se ne spomnim, da bi mi kdaj uporabljali maestro. Po občutku bi reko, da niso bile dosti v uporabi.

Maestro kartico sem uporabljal tko ene 25 let do letošnjega avgusta...

Ghost7 ::

cvalsr je izjavil:

Navajam:

"30 let kasneje pa bankomatov sploh ne rabimo. Ne vem kdaj sem bil nazadnje na bankomatu, gotovine praktično ne uporabljam."

Tako je. Ker ti ne veš in ne uporabljaš, sploh ne rabimo bankomatov. Vseh 7 milijard ljudi bo začelo ravnati tako kot ti. Ker si edino ti merodajen - oziroma zakaj že si nam to tvojo modrost sploh posredoval?



No tole je res mal nabijanje, gotovina je še kako razširjena med slovenci in tudi širše. Imaš pa že nekaj primerov, kjer se je gotovine težko dobesedno znebit, ker je nihče noče (če gre verjeti novinarjema):
OdBitaDoBita
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost7 ()

GupeM ::

mtosev je izjavil:

Jaz se ne spomnim, da bi mi kdaj uporabljali maestro. Po občutku bi reko, da niso bile dosti v uporabi.

Vsi so imeli Maestro. Prvi so jo v Sloveniji po moje ukinili pri NKBM, je pa tega že kar precej let nazaj (6?, 7?). So šli na debetno Viso. Danes vem da jo NLB, Sparkasse in Deželna banka še vedno uporabljajo.

energetik ::

Ghost7 je izjavil:

No tole je res mal nabijanje, gotovina je še kako razširjena med slovenci in tudi širše. Imaš pa že nekaj primerov, kjer se je gotovine težko dobesedno znebit, ker je nihče noče (če gre verjeti novinarjema):
OdBitaDoBita
To kako je razširjena med Slovenci ne vem, a je kdo delal kakšne raziskave?
Vsaj v mojem krogu znancev bolj kot ne vsi raje uporabijo kartico. Je pa res, da npr. v Tušu ali Hoferju vidiš, da folk kar dosti plačuje s kešom. Zakaj, mi ni jasno, saj je precej lažje prislonit kartico, kot pa skrbet, da imaš dovolj keša v denarnici, brskat po denarnici in si izmenjevat tisti drobiž. Zanimiv fetiš je to.

jest10 ::

energetik je izjavil:


cvalsr je izjavil:

Navajam:

"30 let kasneje pa bankomatov sploh ne rabimo. Ne vem kdaj sem bil nazadnje na bankomatu, gotovine praktično ne uporabljam."

Tako je. Ker ti ne veš in ne uporabljaš, sploh ne rabimo bankomatov. Vseh 7 milijard ljudi bo začelo ravnati tako kot ti. Ker si edino ti merodajen - oziroma zakaj že si nam to tvojo modrost sploh posredoval?
Ker je povedal dejansko stanje - dandanes gotovine praktično ne potrebuješ več. Jaz osebno jo npr. uporabim morda 1x letno, na kakšni stojnici pred vrtcem ali kaj podobnega. Samo še kartica.


Mogoče ti ne rabiš. Še vedno je pri nas kar dosti zadev, kjer ne gre plačati s kartico.
Tako da eno rabijo gotovino bolj, drugi manj. Ne gre kar nekaj posploševati.

Btw, bankomati so faj. Enostavno polaganje dnevnega/tedenskega izkupička brez drenjanja v banki

GupeM ::

jest10 je izjavil:

Mogoče ti ne rabiš. Še vedno je pri nas kar dosti zadev, kjer ne gre plačati s kartico.

Vse se da plačati s kartico. Mogoče res ne pri vseh ponudnikih, se pa da pri drugem. Tisti ponudniki, ki ne bojo začeli sprejemat kartic, bojo pa v to ali prisiljeni z zakonom ali pa z upadom strank.

Največji kriminal so pa avtomati za hrano, pijačo in napitke. Tam bi morali biti prvi ki bi to uvedli.

bbbbbb2015 ::

energetik je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

No tole je res mal nabijanje, gotovina je še kako razširjena med slovenci in tudi širše. Imaš pa že nekaj primerov, kjer se je gotovine težko dobesedno znebit, ker je nihče noče (če gre verjeti novinarjema):
OdBitaDoBita
To kako je razširjena med Slovenci ne vem, a je kdo delal kakšne raziskave?
Vsaj v mojem krogu znancev bolj kot ne vsi raje uporabijo kartico. Je pa res, da npr. v Tušu ali Hoferju vidiš, da folk kar dosti plačuje s kešom. Zakaj, mi ni jasno, saj je precej lažje prislonit kartico, kot pa skrbet, da imaš dovolj keša v denarnici, brskat po denarnici in si izmenjevat tisti drobiž. Zanimiv fetiš je to.


Stvar zaupanja v sistem, banko in državo. Ne dajati "za vzor" neke severnjake (Švede, Norvežane). Sploh Norvežane ne, ker imajo dosti rib in nafte (in malo tajkunov). Imajo vire, ki jih Slovenija, na primer nima.
Jaz praviloma plačujem s kartico (Maestro), na katero si polagam denar. Tudi če kaj gre narobe, gre do določene vsote.

Se pa strinjam, da je relevanca TRR in prav Maestro kartice manjša. In se strinjam, da brez prave kreditne (Maestro debetna to ni) težko rezervirate hotel in avto.

dsfsfawer235 ::

gusto je izjavil:

30 let kasneje pa bankomatov sploh ne rabimo. Ne vem kdaj sem bil nazadnje na bankomatu, gotovine praktično ne uporabljam.


Jaz pa uporabljam izkljucno gotovino, s kartico placujem samo preko interneta ali ce se mi kdaj zalomi in nimam gotovine pri sebi, kar je redko.

energetik je izjavil:

Vsaj v mojem krogu znancev bolj kot ne vsi raje uporabijo kartico. Je pa res, da npr. v Tušu ali Hoferju vidiš, da folk kar dosti plačuje s kešom. Zakaj, mi ni jasno, saj je precej lažje prislonit kartico, kot pa skrbet, da imaš dovolj keša v denarnici, brskat po denarnici in si izmenjevat tisti drobiž. Zanimiv fetiš je to.


Zanimiv fetis je polniti ponudnika kartice z vsemi svojimi podatko od gibanja, zapravljanja, potreb itd. Skratka pricakujte v prihodnosti bolj fleksibilne kredite, cene vzdrzevanj racunov ipd. Samo zaradi lenobe, vas bo teplo po zepu. Ampak seveda se ljudje nikoli ne naucijo, samo, da so... "moderni".

Da raznih phone based svinjarij kot je Revolut in N26 niti ne omenjam.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Hmmm... N26 ne ponuja (fleksibilnih) kreditov, niti nima cene za "vzdrževanje računov," karkoli že to pomeni.

Ko/če bom pa na slovenski banki potreboval kredit, pa tudi nimajo pojma kam gre moj denar. Razen tega, da gre na N26 račun.

Aja, še to: Kako plačuješ UPN naloge? Napišeš gor kar eno ime in naslov, al daš svojega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

energetik ::

dsfsfawer235 je izjavil:

gusto je izjavil:

30 let kasneje pa bankomatov sploh ne rabimo. Ne vem kdaj sem bil nazadnje na bankomatu, gotovine praktično ne uporabljam.


Jaz pa uporabljam izkljucno gotovino, s kartico placujem samo preko interneta ali ce se mi kdaj zalomi in nimam gotovine pri sebi, kar je redko.

energetik je izjavil:

Vsaj v mojem krogu znancev bolj kot ne vsi raje uporabijo kartico. Je pa res, da npr. v Tušu ali Hoferju vidiš, da folk kar dosti plačuje s kešom. Zakaj, mi ni jasno, saj je precej lažje prislonit kartico, kot pa skrbet, da imaš dovolj keša v denarnici, brskat po denarnici in si izmenjevat tisti drobiž. Zanimiv fetiš je to.


Zanimiv fetis je polniti ponudnika kartice z vsemi svojimi podatko od gibanja, zapravljanja, potreb itd. Skratka pricakujte v prihodnosti bolj fleksibilne kredite, cene vzdrzevanj racunov ipd. Samo zaradi lenobe, vas bo teplo po zepu. Ampak seveda se ljudje nikoli ne naucijo, samo, da so... "moderni".

Da raznih phone based svinjarij kot je Revolut in N26 niti ne omenjam.
Predvidevam, da potem ne uporabljaš niti online navigacije, niti mejlov niti naročniških telefonov. Gotovina, papirnat zemljevid pa predplačniška kartica, kupljena z gotovino v Hoferju, praviš. Ta prav mafiozo.

Lej, briga me, če kdo vidi koliko in kdaj sem zapravil v lokalnem Hoferju ali v menzi. Tistih kovancev že ne bom brskal po denarnici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

dsfsfawer235 ::

energetik je izjavil:

dsfsfawer235 je izjavil:

gusto je izjavil:

30 let kasneje pa bankomatov sploh ne rabimo. Ne vem kdaj sem bil nazadnje na bankomatu, gotovine praktično ne uporabljam.


Jaz pa uporabljam izkljucno gotovino, s kartico placujem samo preko interneta ali ce se mi kdaj zalomi in nimam gotovine pri sebi, kar je redko.

energetik je izjavil:

Vsaj v mojem krogu znancev bolj kot ne vsi raje uporabijo kartico. Je pa res, da npr. v Tušu ali Hoferju vidiš, da folk kar dosti plačuje s kešom. Zakaj, mi ni jasno, saj je precej lažje prislonit kartico, kot pa skrbet, da imaš dovolj keša v denarnici, brskat po denarnici in si izmenjevat tisti drobiž. Zanimiv fetiš je to.


Zanimiv fetis je polniti ponudnika kartice z vsemi svojimi podatko od gibanja, zapravljanja, potreb itd. Skratka pricakujte v prihodnosti bolj fleksibilne kredite, cene vzdrzevanj racunov ipd. Samo zaradi lenobe, vas bo teplo po zepu. Ampak seveda se ljudje nikoli ne naucijo, samo, da so... "moderni".

Da raznih phone based svinjarij kot je Revolut in N26 niti ne omenjam.
Predvidevam, da potem ne uporabljaš niti online navigacije, niti mejlov niti naročniških telefonov. Gotovina, papirnat zemljevid pa predplačniška kartica, kupljena z gotovino v Hoferju, praviš. Ta prav mafiozo.

Lej, briga me, če kdo vidi koliko in kdaj sem zapravil v lokalnem Hoferju ali v menzi. Tistih kovancev že ne bom brskal po denarnici.


Na telefonu uporabljam linux in kar mu pritice, vse sam hostam, vsa komunikacija vseh naprav gre preko domacega serverja in naprej ven preko vpnja. Kar je manj od 2 eura pustim blagajnicarki.

Ja, ja, saj vem, nimas casa... ;)

Zgodovina sprememb…

jest10 ::

GupeM je izjavil:


Tisti ponudniki, ki ne bojo začeli sprejemat kartic, bojo pa v to ali prisiljeni z zakonom


Jaz ne poznam nobenega zakona, po katerem bi nekdo moral sprejemati kartice.

krho ::

stara mama je izjavil:

Maestro je bil ustvarjen za plačila na prodajnih mestih, medtem ko se na internetu ni nikoli zares znašel.

Tale je pa mal bosa!
Maestro nikol na internetu NI DELOVAL, ker pred revoluti in n26 si moral na banko namensko po kreditno kartico (ki je bila mastercard/visa), da si sploh lahko delal karkoli prek spleta.
Vrjetno tud zarad tega nikoli ni bilo bankam preveč v interesu izdajat debetne mastercarde. Do fintechov!

Maestro je na internetu deloval! Na banki si moral omogočiti plačevanje z njim. Za plačilo si prepisal potem št. Kartice iz zadnje strani. Je pa res, da sem jaz z njim na internetu plačeval v Sloveniji.. Ker sem hotel odtegljaj takoj in ne šele ob naslednjem 18tem v mesecu. (nisem hotel 3h kartic maestro, debetna in kreditna)
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

GupeM ::

jest10 je izjavil:

GupeM je izjavil:


Tisti ponudniki, ki ne bojo začeli sprejemat kartic, bojo pa v to ali prisiljeni z zakonom


Jaz ne poznam nobenega zakona, po katerem bi nekdo moral sprejemati kartice.

Ne še. Pod Janezom lahko pride jutri na tapeto.

jest10 ::

GupeM je izjavil:

jest10 je izjavil:

GupeM je izjavil:


Tisti ponudniki, ki ne bojo začeli sprejemat kartic, bojo pa v to ali prisiljeni z zakonom


Jaz ne poznam nobenega zakona, po katerem bi nekdo moral sprejemati kartice.

Ne še. Pod Janezom lahko pride jutri na tapeto.


Zihr ja...

bbbbbb2015 ::

krho je izjavil:

stara mama je izjavil:

Maestro je bil ustvarjen za plačila na prodajnih mestih, medtem ko se na internetu ni nikoli zares znašel.

Tale je pa mal bosa!
Maestro nikol na internetu NI DELOVAL, ker pred revoluti in n26 si moral na banko namensko po kreditno kartico (ki je bila mastercard/visa), da si sploh lahko delal karkoli prek spleta.
Vrjetno tud zarad tega nikoli ni bilo bankam preveč v interesu izdajat debetne mastercarde. Do fintechov!

Maestro je na internetu deloval! Na banki si moral omogočiti plačevanje z njim. Za plačilo si prepisal potem št. Kartice iz zadnje strani. Je pa res, da sem jaz z njim na internetu plačeval v Sloveniji.. Ker sem hotel odtegljaj takoj in ne šele ob naslednjem 18tem v mesecu. (nisem hotel 3h kartic maestro, debetna in kreditna)


Maestro deluje na večini online ponudnikov. Na nekaterih Maestro kartic ne sprejemajo. Izključno Mastercard. To so med drugim tudi eni Nemci. Sem jih vprašal, kako to, pa so rekli, da imajo pogodbo, procente, ter katere kartice se sprejemajo in katere ne. Oni so se tako odločili, kot so se.

Ganon ::

Berem o karticah na spletni strani Delavske hranilnice in me je presenetilo sledeče:

Kartica BA Maestro
Kartica BA Maestro omogoča izvedbo osnovnih transakcij, kot sta dvig na bankomatu in varno plačevanje v prodajalni fizično ali preko mobilne denarnice. Od januarja 2020 naprej kartico Maestro zamenjuje debetna kartica Mastercard.


Nisem vedel, da so že lani opustili Maestro. Je pri drugih bankah enako?

Miha 333 ::

Ganon je izjavil:

Berem o karticah na spletni strani Delavske hranilnice in me je presenetilo sledeče:

Kartica BA Maestro
Kartica BA Maestro omogoča izvedbo osnovnih transakcij, kot sta dvig na bankomatu in varno plačevanje v prodajalni fizično ali preko mobilne denarnice. Od januarja 2020 naprej kartico Maestro zamenjuje debetna kartica Mastercard.


Nisem vedel, da so že lani opustili Maestro. Je pri drugih bankah enako?

Ja, pri novem računu dobiš Mastercard. Meni kot obstoječi stranki pa želijo za zamenjavo Maestro kartic za osebni in poslovni račun zaračunati 2x 8 Eur. Ker gre kao za predčasno menjavo. Obstoječim strankam bi lahko na željo brezplačno zamenjali.

Ganon ::

Miha 333 je izjavil:

Ja, pri novem računu dobiš Mastercard. Meni kot obstoječi stranki pa želijo za zamenjavo Maestro kartic za osebni in poslovni račun zaračunati 2x 8 Eur. Ker gre kao za predčasno menjavo. Obstoječim strankam bi lahko na željo brezplačno zamenjali.


Razmišljam, da bi kljub temu zamenjal. Edini plus, ki ga vidim pri običajnemu Mastercardu, je opcijsko plačilo na obroke, brez dodatnih stroškov. Odloženo plačilo je bolj minus, kot plus, vsaj zame. Vse ostalo ponuja debetna kartica. Pa še letni članarini se izognem.

energetik ::

Ganon je izjavil:

Berem o karticah na spletni strani Delavske hranilnice in me je presenetilo sledeče:

Kartica BA Maestro
Kartica BA Maestro omogoča izvedbo osnovnih transakcij, kot sta dvig na bankomatu in varno plačevanje v prodajalni fizično ali preko mobilne denarnice. Od januarja 2020 naprej kartico Maestro zamenjuje debetna kartica Mastercard.


Nisem vedel, da so že lani opustili Maestro. Je pri drugih bankah enako?
Hranilnica LON je sama menjala letos poleti, čeprav stare Maestro še niso potekle. Dobil debit in credit Mastercard.

solatko ::

NLB menja brezplačno stare maestro kartice za nove debetne Mastercard, s katerimi bo možno plačevati po celem svetu in tudi na omrežju. Z maestro to nisi mogel. Naročil ob 2h zjutraj, ob 11-ih preko klikin-a uredil, dobim v 8ih dneh novo. Kreditne so že pred parimi leti šle v razrez.

cvalsr - Ne hodiš na trg, v lokalni bufet,... še kar rabiš gotovino. Nismo še Amerika.
Delo krepa človeka

scipascapa ::

gusto je izjavil:

Ravno 14 dni nazaj sem zamenjal Maestro za MasterCard debit. Je trenutno možna brezplačna menjava pri NLB.

mare_ je izjavil:

Ob tej novici sem šel iz firbca googlat, kdaj smo v Sloveniji dobili prvi bankomat - šele leta 90. Bizarno.


30 let kasneje pa bankomatov sploh ne rabimo. Ne vem kdaj sem bil nazadnje na bankomatu, gotovine praktično ne uporabljam.


napaka.

Poldi112 ::

energetik je izjavil:


Lej, briga me, če kdo vidi koliko in kdaj sem zapravil v lokalnem Hoferju ali v menzi.


Ko ti bo zavarovalnica čez 30 let pokazala sredinca, ker si kupil preveč nezdrave hrane, bo prepozno.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Step2en Wolf ::

Utk je izjavil:

Je tudi treba vedet, da je še par let nazaj, morda je zdaj drugače, bankomat stal mesečno več kot zaposlen na banki na okencu z vsemi stroški... Če se še ni, se bo to slej ko prej spremenilo, ampak tudi zato v Jugoslaviji ni bilo nekega interesa za bankomate.


Razlog je popolnoma drug.

Interesa med uporabniki NI BILO, saj je bilo veliko bolje uporabljati ČEKE, KI SO BILI vnovčeni z vsaj mesečno zamudo.. ob Balkanski iznajdljivosti so pa ljudje hodili na Hrvaško, v Srbijo kupovati na čeke (ker je od tam potovalo mesec dva, dodatno so jih pa še pomečkali, zatrgali, da se jih ni dalo avtomatsko obdelati in so šli v ročno obdelavo, kar je še za mesece podaljšalo vnovčitev).. INFLACIJA je pa potem pobrala stroške.
Stric je tako v sosednjih republikah nakupil celotno Hi-End Hi-Fi linijo, ček za gramofon mu nikoli niso niti vnovčili!
Za vse ostalo je pa plačal max 1/3 dejanske cene.

Kdo bo uporabljal Bankomat, če lahko s čekom zmanjšaš stroške nakupa za 20, 30 in celo 70%?!

Step2en Wolf ::

gusto je izjavil:

Ravno 14 dni nazaj sem zamenjal Maestro za MasterCard debit. Je trenutno možna brezplačna menjava pri NLB.

mare_ je izjavil:

Ob tej novici sem šel iz firbca googlat, kdaj smo v Sloveniji dobili prvi bankomat - šele leta 90. Bizarno.


30 let kasneje pa bankomatov sploh ne rabimo. Ne vem kdaj sem bil nazadnje na bankomatu, gotovine praktično ne uporabljam.


Ne vem v katerem delu Slovenije živite in na kakšen način.. vendar do Covid19 je bila gotovina krepko v uporabi.
Na tržnici npr. se tudi danes lahko slikaš, da boš s kartico karkoli kupil (3% poberejo ameriške banke). Enako velja za lokalčke, kmečki turizem, neuradni servisi itd.
Nenazadnje: Vsak slovenski obrtnik z veseljem dela z gotovino, ker mu davki težje sledijo. Še vprašajo vnaprej: ali bi imeli račun z davkom (nakazilo s TRR) ali brez (ca$h!)

6bt9hmDwY ::

Poldi112 je izjavil:

Ko ti bo zavarovalnica čez 30 let pokazala sredinca, ker si kupil preveč nezdrave hrane, bo prepozno.

Eh, če že sedaj ješ tako slabo hrano, da moraš izdatke skrivati za gotovino, ne boš preživel 30 let, kjer se zna zgoditi še marsikaj drugega vmes...

Step2en Wolf ::

Step2en Wolf je izjavil:

gusto je izjavil:

Ravno 14 dni nazaj sem zamenjal Maestro za MasterCard debit. Je trenutno možna brezplačna menjava pri NLB.

mare_ je izjavil:

Ob tej novici sem šel iz firbca googlat, kdaj smo v Sloveniji dobili prvi bankomat - šele leta 90. Bizarno.


30 let kasneje pa bankomatov sploh ne rabimo. Ne vem kdaj sem bil nazadnje na bankomatu, gotovine praktično ne uporabljam.


Ne vem v katerem delu Slovenije živite in na kakšen način.. vendar do Covid19 je bila gotovina krepko v uporabi.
Na tržnici npr. se tudi danes lahko slikaš, da boš s kartico karkoli kupil (3% poberejo ameriške banke) ali neposredno od kmetovalca. Enako velja za lokalčke, kmečki turizem, neuradni servisi itd.
Nenazadnje: Vsak slovenski obrtnik z veseljem dela z gotovino, ker mu davki težje sledijo. Še vprašajo vnaprej: ali bi imeli račun z davkom (nakazilo s TRR) ali brez (ca$h!)

Step2en Wolf ::

Poldi112 je izjavil:

energetik je izjavil:


Lej, briga me, če kdo vidi koliko in kdaj sem zapravil v lokalnem Hoferju ali v menzi.


Ko ti bo zavarovalnica čez 30 let pokazala sredinca, ker si kupil preveč nezdrave hrane, bo prepozno.


Argument ne zdrži, ker že sedaj ne sankcionirajo: kadilstva, alkohola.. Dokler je v državi nekaj dovoljeno (čeprav z opozorili) ti tega ne morejo zaračunati.

Gledano naivno, ker švicarske zavarovalnice ti zaračunajo več, če si samski. Imajo pa plan zaračunati manj tistim, ki jedo zdravo in ne kadijo.. vendar ni politične volje niti za to, da bi prepovedali kajenje v zaprtih javnih mestih (kot že desetletja zna Slovenija).

Ganon ::

Step2en Wolf je izjavil:

Vsak slovenski obrtnik z veseljem dela z gotovino, ker mu davki težje sledijo. Še vprašajo vnaprej: ali bi imeli račun z davkom (nakazilo s TRR) ali brez (ca$h!)


Ne vem, kam ti zahajaš, mene tega ne vprašajo. Sicer pa so tovrstni debili najglasnejši, ko gre za pravice iz naslova socialne države. Dali ne bi nič, imeli pa vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ganon ()

ThinkPad ::

Ajde, eno drugo vprašanje...
S katero kartico lahko na internetu kupite kaj dražjega, recimo nad 5 in do 10kEUR?

Idealna bi bila predplačniška Visa, si nakažeš gor, a ne pomga, ker ima mnogo nižji limit. Na mariskateri kreditni ne moreš nastaviti tako visokega limita. Nabrž bi šlo na debit kartici, a potem je potrebno spet spremeniti limit nazaj dol, kar tudi stane. Verjetno odvisno od banke do banke... vprašanje je bolj v smislu, ali je kaka predplačniška, ki požre tak znesek, da ni potem potrebno spreminjati limite. Limit bi bil lahko "neomejen", nimajo ti kaj vzeti, če ni nič na računu (in minus ni dovoljen), ko pa kaj daš gor, zaparviš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ThinkPad ()

solatko ::

ThinkPad - Limit dnevne porabe na NLB si nastaviš sam v Klik-u, popraviš ga po večji transakciji ravno tako sam, brezplačno. Limit nastaviš zaradi svoje varnosti, da ti ob izgubi, do blokade ne potegnejo vse dol. Banka je zainteresirana da denar kroži, saj imajo dobiček od transakcij, z ležanjem na računu pa izgubo (trenutno).
Delo krepa človeka

blink ::

A Sparkasse ponuja debetno Mastercard? Ker sedaj imam loceno Maestro in Mastercard, pa bi raje imel eno.

gruntfürmich ::

mastercard je kupil maestro in ga zato tudi ukinja.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

solatko ::

Vse banke v Evropi bojo prešle na Mastercard debetno karitco, namesto Maestro.

Seveda kreditne ravno tako ostanejo, ampak te so bile že do sedaj Visa ali MC.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

cvalsr ::

""cvalsr - Ne hodiš na trg, v lokalni bufet,... še kar rabiš gotovino. Nismo še Amerika.""

Solatko, upam, da tudi nikoli ne bomo Amerika.
Sicer pa bom od zdaj naprej vedno dodal:
"Posebno opozorilo za Solatkota - To je SARKAZEM."
Da ne boš resno jemal mojega bluzenja naprimer, kako se bo vseh 7 milijard ljudi ravnalo po enem osebku.
:) ;)

Looooooka ::

AEx_1-7 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

kaj je to MO?

drugače te tudi POS upraša v keteri valuti želiš plačati; seveda če ti to blagajničarka pove.


Sorry, modus operandi ... nacin 'poslovanja' ... pos lahko sploh nima moznosti izbire, ali pa zelo komplicirano za izbiro in je vrsta cakajocih vedno, tako da ste potem lahko scam zrtev, lahko (POS 'dvigi gotovine' namesto placila in potem dejansko placilo tega racuna s to taisto 'gotovino' so tudi znani scam, jasno brez vedenja imetnika/placnika kartice dokler ni prepozno ...).

Bom se eno 'finto' povedal, mnogi verjamem, da jo poznate iz prve roke ... tole je znan ZDA MO pri napitninah za osebje v horeca sektorju (HOtels, REstaurants, CAfes) -- na post-paid (mnogi jo imenujete 'kreditna', pa lahko tudi ni vedno res tako, ampak pustimo to zaenkrat) se racun PO VASI potrditvi zneska 'magicno' poveca za 'napitnino' osebja (lahko tudi nekaj dni po samem dogodku dejanskega placila), ker mnogi tega pocetja na/ob obracunu s strani izdajatelja kartice sploh ne opazijo ali pa pre-pozno, da bi ucinkovito reklamirali ...

Pri pre-paid (debit je OK termin) take 'finte' ne gredo skozi, zato vas pogosto gledajo postrani (sploh malo bolj nobel horeca sector), ce placate kar z debit ... ces a nimate 'resne' kartice

Ja veste, za denar gre ... vedno ... other people's, ponavadi!

To nima veze s tem ali je debetna ali kreditna. Je odvisno od acquirerja/issuerja in pogodbe trgovca. Ce lahko tokenizira kartico oz extenda originalno rezervacijo, potem lahko poveca znesek. V kolikor ob sami potrditvi kartica ni present(kar v omenjenem primeru ni) se najverjetneje odgovornost v primeru refunda prevali na samega trgovca. Vracilo denarja bo v tem primeru dejansko zguba, ker tudi samo vracilo stane. Bi bilo fino ce bi se folk navadil vse take natege reklamirat, ker bi se ta praksa zelo hitro koncala.

AEx_1-7 ::

Looooooka je izjavil:

AEx_1-7 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

kaj je to MO?

drugače te tudi POS upraša v keteri valuti želiš plačati; seveda če ti to blagajničarka pove.


Sorry, modus operandi ... nacin 'poslovanja' ... pos lahko sploh nima moznosti izbire, ali pa zelo komplicirano za izbiro in je vrsta cakajocih vedno, tako da ste potem lahko scam zrtev, lahko (POS 'dvigi gotovine' namesto placila in potem dejansko placilo tega racuna s to taisto 'gotovino' so tudi znani scam, jasno brez vedenja imetnika/placnika kartice dokler ni prepozno ...).

Bom se eno 'finto' povedal, mnogi verjamem, da jo poznate iz prve roke ... tole je znan ZDA MO pri napitninah za osebje v horeca sektorju (HOtels, REstaurants, CAfes) -- na post-paid (mnogi jo imenujete 'kreditna', pa lahko tudi ni vedno res tako, ampak pustimo to zaenkrat) se racun PO VASI potrditvi zneska 'magicno' poveca za 'napitnino' osebja (lahko tudi nekaj dni po samem dogodku dejanskega placila), ker mnogi tega pocetja na/ob obracunu s strani izdajatelja kartice sploh ne opazijo ali pa pre-pozno, da bi ucinkovito reklamirali ...

Pri pre-paid (debit je OK termin) take 'finte' ne gredo skozi, zato vas pogosto gledajo postrani (sploh malo bolj nobel horeca sector), ce placate kar z debit ... ces a nimate 'resne' kartice

Ja veste, za denar gre ... vedno ... other people's, ponavadi!

To nima veze s tem ali je debetna ali kreditna. Je odvisno od acquirerja/issuerja in pogodbe trgovca. Ce lahko tokenizira kartico oz extenda originalno rezervacijo, potem lahko poveca znesek. V kolikor ob sami potrditvi kartica ni present(kar v omenjenem primeru ni) se najverjetneje odgovornost v primeru refunda prevali na samega trgovca. Vracilo denarja bo v tem primeru dejansko zguba, ker tudi samo vracilo stane. Bi bilo fino ce bi se folk navadil vse take natege reklamirat, ker bi se ta praksa zelo hitro koncala.


Ima veze (izkljucno za ZDA govoriva /znan nateg turistov/, 'kartica' pa ni ZDA domicil), in za 'pos' gre, torej je 'present' (cip+pin, za nfc ne vem kako je ...), ni druge opcije ... nobene 'rezervacije' ni v tem primeru, direct-charge, fertik, ne tocite reciva goriva samopostrezno ... govoriva pa za MC sistem.

Je pa nekdo napisal, naredijo lahko 2 racuna, enega za zajedek/zapitek in drugega za napitnino ... tam bo tezji nateg placnika ...

Rent-a-car je podoben razlog zadaj (poleg drugih jasno), nekdo je lepo opisal svoj primer, kako je prejel 'kazen' (dejansko ni slo za kazen, ampak pustimo to sedaj ob strani) iz ES mesece po 'prekrsku' s strani rent ponudnika (po pogodbi o najemu ...). Ker KAZEN (za prekrsek) se caka ...

Ljudje so zato, da se jih lupi ... zal!
Prosim brez prepira ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Markoff ::

LeQuack je izjavil:

Banke niso več relevantne, tako da je vseeno kaj hočejo.

Res? Kdo pa misliš, da ti bo odobril kredit za avto, hišo, novega iPhona? Avtosalon? Proizvajalec hiš? Apple?

Kriptožetonarji?

Apofis je izjavil:

Do takrat nam je bilo pa reees hudo...

Ni nam bilo hudo. Danes nam je še manj.

No, včasih si moral biti le tiho in ne govoriti čez oblast. Sicer pa smo bili svobodni in demokratični. :))

kow je izjavil:

So pa bolj orodje drzave, kot posameznikov. Zaznaven del prebivalstva bank v resnici ne potrebuje, ampak se TRR zahteva, da drzava lahko pobira davke in nadzoruje financne tokove. Gre za nadzor prebivalstva, brez katerega moderna drzava ne more ucinkovito funkcionirati.

Niti sanja se ti ne, koliko ljudi ni sposobno (pre)živeti brez kreditov. Ne le stanovanjskih, tudi potrošniških. Boš takšne ljudi porinil v roke Orionov ali mafije?

In, ne, nič ne pomaga, če se sprenevedaš, da je to problem teh ljudi, ker revščina teh ljudi tako ali drugače udari vse nas po glavi. Ali v obliki višjih davkov ali kriminala.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markoff ()

ginekk ::

Meni je mindblown, da nekdo ne uporablja gotovine.

Verjetno je še "nizozemsko" prikladno, da ne morete dajat napitnin. Na hrvaškem mi je direkt rekel, da njihov zakon tega prek POS ne omogoča. Pri nas niti ne sprašujem. Pač gotovina.

Pa kolikorat sem že bil v situaciji, ko je keš prav prišel. Enkrat sm moral po pomoč do kmeta, da mi je zvlekel podrto drevo s traktorjem. Valjda sem mu stisnil dvajsetaka brez računa.

Po vašem bi:
-odprl temo na forumu, da se lažje odločim
-iskal registrirane s.p. in doo ponudnike
-izbral ponudnika glede na predračune
-zahteval plačilo na POS po opravljenem delu.

Droge pa itak samo na keš, samo to ne, ker izgleda je slo-tech cvetober znanja in zgledne vzdržnosti.

Prid pa tud prav, če nočeš da se kjerkoli vidi kako si denar porabil. Dvigneš par jurjev in vse bo zapravljeno kar precej anonimno.
Niso Avstrijci nedavno tega zastonj zahtevali pravice do gotovine zapisano v ustavo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

Ganon ::

ginekk je izjavil:

Verjetno je še "nizozemsko" prikladno, da ne morete dajat napitnin.


Napitnin? :)) Natakar je plačan s strani delodajalca, povsem enako, kot vsi ostali. Lahko pa uvedemo ameriški sistem in naj jim delodajalec nakaže dobesedno par sto evrov, ostalo boste pokrivali vi iz svojega žepa.

GupeM ::

Meni je mindblown, da nekdo ne uporablja kartice.

Verjetno misli da je boga za jajca prijel in da ga mu mora kelnarca še pofafat, ker ji pusti 15 centov "napitnine."

Sem že bil v situaciji, ko je keš prav prišel. Ampak to se zgodi enkrat na pol leta, če ne štejem avtomatov za napitke. Še tam imam ključek, ki ga z gotovino napolnim za kakšnih 20 EUR, pa potem postopoma porabljam.

Po vašem bi:
-odprl temo na forumu, da se lažje odločim
-iskal cenejše avtomate oz take da imajo ceno napitka na okroglo
-izbral avtomat in pijačo glede na to, ali imam kovance za 5 centov, ali ne
-po Ljubljani fehtal ljudi za drobiž, ali če mi lahko kdo zamenja 5 eur za kovance

Droge ne jemljem, če šteješ alkohol in kavo pod drogo, pa tudi to plačam s kartico.

Ne vem, zakaj se nikjer ne bi smelo videt, kje sem porabil denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

krucymucy ::

ThinkPad je izjavil:

Ajde, eno drugo vprašanje...
S katero kartico lahko na internetu kupite kaj dražjega, recimo nad 5 in do 10kEUR?

Idealna bi bila predplačniška Visa, si nakažeš gor, a ne pomga, ker ima mnogo nižji limit. Na mariskateri kreditni ne moreš nastaviti tako visokega limita. Nabrž bi šlo na debit kartici, a potem je potrebno spet spremeniti limit nazaj dol, kar tudi stane. Verjetno odvisno od banke do banke... vprašanje je bolj v smislu, ali je kaka predplačniška, ki požre tak znesek, da ni potem potrebno spreminjati limite. Limit bi bil lahko "neomejen", nimajo ti kaj vzeti, če ni nič na računu (in minus ni dovoljen), ko pa kaj daš gor, zaparviš.

N26, Revolut ...

Poldi112 ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Ko ti bo zavarovalnica čez 30 let pokazala sredinca, ker si kupil preveč nezdrave hrane, bo prepozno.

Eh, če že sedaj ješ tako slabo hrano, da moraš izdatke skrivati za gotovino, ne boš preživel 30 let, kjer se zna zgoditi še marsikaj drugega vmes...


Ni mi treba, plus da so moje navade nepomembne za argument. Zgolj primer sem dal, da ni res, da nimamo česa skrivati.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

6bt9hmDwY ::

Torej, v letu 2021 odsvetuješ nakazila na trr in plačevanje z bančnimi karticami v trgovinah in gostilnah ipd.? Ko dobiš plačo ali kakšno 'poslovno' nakazilo, takoj dvigneš in pretopiš v gotovino? Ti celo plačajo v kuverti? Položnice plačuješ z gotovino? Velike trajne stvari kupuješ z gotovino? V glavnem, v trgovini plačaš junk food z gotovino ali kaj? Kaj pa kaj normalnega, tudi z gotovino, imaš kakšen rezerven plan, da samo premijske zadeve plačuješ s kartico? Sploh plačuješ kakšne davke na prihodek in to? Zelo zanimiv pristop, ne rečem. Meni ne znese, žal.

PS: Za junk food se bojiš, za plačo/biznis in davke pa ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 6bt9hmDwY ()

tomlin ::

Debetna kartica je mnogo manj zaščitena pred krajo, saj omogoča mnogo lažji dostop do vašega osnovnega računa. Kreditna kartica, je omejena z velikostjo dviga in kasnejšim in ne takojšnjim plačilom in še 60 dni je rok za prijavo zloabe vaše kreditne kartice – ves ukradeni znesek vam povrnejo, brez vprašanja. Pri debetnih k. pa se mimogrede zapletete v večletne tožbe.
S teh vidikov je še vedno zelo priporočljivo imeti dve razljični kartici.
Velik pomp glede enotne Mastercard debit card, ki naj bi bila debetna in skoraj istočasno kreditna je pretiran in zlagan.
POINT SVETOVNEGA BIZNISA:
Promet prodaje je potekal zaradi vseh kontrol in čekiranj cash flow »prepočasi« za gigante in tudi male spletne trgovčiče, torej uvedimo novo kartico, tudi za splet, ki takoj bremeni vaš račun.

https://www.cnbc.com/select/why-paying-...

Poldi112 ::

6bt9hmDwY je izjavil:

Torej, v letu 2021 odsvetuješ nakazila na trr in plačevanje z bančnimi karticami v trgovinah in gostilnah ipd.? Ko dobiš plačo ali kakšno 'poslovno' nakazilo, takoj dvigneš in pretopiš v gotovino? Ti celo plačajo v kuverti? Položnice plačuješ z gotovino? Velike trajne stvari kupuješ z gotovino? V glavnem, v trgovini plačaš junk food z gotovino ali kaj? Kaj pa kaj normalnega, tudi z gotovino, imaš kakšen rezerven plan, da samo premijske zadeve plačuješ s kartico? Sploh plačuješ kakšne davke na prihodek in to? Zelo zanimiv pristop, ne rečem. Meni ne znese, žal.

PS: Za junk food se bojiš, za plačo/biznis in davke pa ne?


Imam pač fetiš na zasebnost, pa kaj potem?

Ja, 95% stvari nabavim z gotovino. Ni neka umetnost, časa pa tudi ne vzame več, tako da zakaj pa ne?
Položnice so na trajnik. Itak so že na moje ime ...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

6bt9hmDwY ::

Ne, saj narobe ni, je pa zelo nepraktično in neobičajno, če kar 95% (precej natančno izračunano) stvari nabaviš z gotovino. Ti bo zavarovalnica čez 30 let (ali že prej?), odsotnost transakcij za hrano štela v prednost pri zavarovanju - za 30 let nazaj? Ne, ne znam si predstavljat, da bi snope bankovcev in kovancev vlačil poleg. V primeru obetajoče hiperinflacije - samokolnico, dve?
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469141014 (4265) TrumpDonald
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330109442 (28292) Vetrpiha
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261109800 (37721) Andro457
»

SKB Visa debetna kartica namesto Maestro - WTF? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8024277 (15809) Magic1
»

Android Market bo ponovno osvežen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5419871 (18019) CaqKa

Več podobnih tem