» »

Menjava banke

Menjava banke

1 2 3
4
»

pirat ::

kow je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Ko vidiš zgodbice o kraji identitet v USA, je vse to kompliciranje pri nas več kot dobrodošlo.


Zgodbice nas ne zanimajo, bolj statistika. Osebno ne poznam nobenega, ki bi mu ukradli identiteto. Poznam pa kup ljudi, ki jim pretiravanje z varnostjo povzroca nevsecnosti.
Ne pozabi, da banke izguba nasega casa ne boli.

Kako ne poznaš?
Identiteto so vendar ukradli predsedniku Robertu Golobu! In z njo odprli račun pri Raiffeisen Romunija! Nisi nič spremljal predvolilnih debat?
Ne vem pa, ali mu je bila identiteta potem vrnjena. Ker je pokazal bančni izpisek, mislim da ja.

kow ::

Prvic slisim - ne gledam tv. Kakorkoli, kako so mu ukradli identiteto?

Spura je izjavil:

Zal je public/private key kriptografija prekomplicirana za ljudi in zato mas razne butaste SMS in OTP in aplikacije 2 factor.


Se strinjam. Vseeno bi pricakoval, da imamo nek razumen odnos do teh problemov. Zaenkrat ocitno nimajo resitve, ki ne bi mocno poslabsale uporabnisko izkusnjo. Zal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

link_up ::

antonija je izjavil:

bootloader je odklenjen (nisem zaklepal po namestitvi LOS).
safety net ne pride skozi (ni google services, bootloader, kernel ni direktno od googla, itd.).
google services nimam (tisti nadomestek imam).

Ampak: NKBM aplikacije delajo lepo na tem telefonu, n banka pa ne. Kar me niezmerno moti, ker se ne morem znebiti obuctka da je banka skrtarila, razvijalec pa bil ali nesposoben ali pa totalen lenuh.
Na zalost moram n banko tolerirat do poplacila kredita...


Pozeni cez novejsi magisk. Bi moralo delovati, vsaj do zdaj je.
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

kancler ::

Mene tudi zanima menjava. Trenutno na intesa koper, vendar je tale aktiva visa njihova totalen obup. Leta 2022 ne morem niti vec hotelov placat preko bookinga, ker zavraca njihovo kartico. Iscem no-hustle banko, kjer bo debetna/kreditna prijela in brez rekonota prosim.

energetik ::

Za hotele in rentacar baje rabiš kreditno, zato ti verjetno zavrača, če imaš debetno. Nima to veze z banko bi rekel.

Meni je obup rekono, ker ko grem v ebanko, mi avtentikacijo vrže na spletno stran Rekono, kjer se moram prijavit samo zato, da tam kliknem "potrjevanje na aplikaciji na telefonu". Zakaj hudiča mi takoj ne vrže izbire na telefon, da potrdim prijavo?
Prijava na Rekono pa pri meni pomeni najprej prijavo v Bitwarden (kjer imam tudi 2FA). Torej cel postopek.
vires in numeris

BuDi79 ::

energetik je izjavil:

Za hotele in rentacar baje rabiš kreditno, zato ti verjetno zavrača, če imaš debetno.
Upam da te ne bodo ukradli. ali pa da ne pobegneš v tujino. -Ker suvereno kvasiš take neumnosti.

energetik ::

BuDi79 je izjavil:

energetik je izjavil:

Za hotele in rentacar baje rabiš kreditno, zato ti verjetno zavrača, če imaš debetno.
Upam da te ne bodo ukradli. ali pa da ne pobegneš v tujino. -Ker suvereno kvasiš take neumnosti.
Argumentiraj, ne pa ad hominem. To so mi povedali na moji banki, nisem si jaz tega zmislil. Jaz ponavadi ne rezerviram hotelov ali rentacarjev.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

antonija ::

https://www.google.com/search?source=ig...

Seveda lahko bookiras z debetno, ampak ti takrat zamrznejo kar nekaj denarja na racunu. Ce tega ne morejo/nocejo narest, ti bojo rekli d ahocejo kreditno.
Tehnicnih ovir za bookiranje hotel z debetno pa ni, placas pa lahko itak s katerimkoli placilnim sredstvom (kreditna, debetna, gotovina, itd.).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

energetik ::

Sej se meni tud tako zdi, če mi lahko Hofer bencinska na MC debit rezervira sredstva, mi verjetno lahko tud hotel. Nisem pa še preizkušal, na banki pravijo da večinoma hočejo MC Credit.
vires in numeris

tony1 ::

antonija je izjavil:

https://www.google.com/search?source=ig...

Seveda lahko bookiras z debetno, ampak ti takrat zamrznejo kar nekaj denarja na racunu. Ce tega ne morejo/nocejo narest, ti bojo rekli d ahocejo kreditno.
Tehnicnih ovir za bookiranje hotel z debetno pa ni, placas pa lahko itak s katerimkoli placilnim sredstvom (kreditna, debetna, gotovina, itd.).


Za rent-a-car je bila vedno zahtevana kreditna kartica. Debetne niti čez POS ne bodo hoteli potegniti.

antonija ::

https://www.google.com/search?source=ig...

Med "niso hoteli" in "niso mogli" je velika razlika.

Ampak pri vseh teh rezervacijah ti blokirajo kar velik znesek (pri hotelih npr. ceno nocitve, vrednost minibara, brisac in kopalnih plascev ki jih ljudje kradejo, morebitno poskodovano opremo, itd.), ki ga vecina nima na svojem racunu. Zato se veliko ponudnikov storitev odloci da se z debetnimi ne bojo zafrkavali, ker bi imeli ogromno dela z razlaganjem zakaj debtna kartica od stranke ni OK. Si predstavljas stevilo "Karen" osebkov s katerimi bi se kregali na dnevni bazi, ker so osebki prepricani da je tisti 1kEUR na racunu doovlj za 3 nocitve? (kar je res, ni pa dovolj za vse ostali kar hotel blokira za vsak slucaj)

P.S.: Ce bi jaz imel s tem posla bi skoraj 100% obesil listek na vrata, da debetnih kartic ne sprejemamo; enostavno je prevec budal, ki te bojo jebale v glavo na dnevni bazi.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: antonija ()

tony1 ::

Zaključek je torej: za rentacar rabiš kreditno, če ne boš šel na avtobus :)

energetik ::

antonija je izjavil:

https://www.google.com/search?source=ig...

Med "niso hoteli" in "niso mogli" je velika razlika.

Ampak pri vseh teh rezervacijah ti blokirajo kar velik znesek (pri hotelih npr. ceno nocitve, vrednost minibara, brisac in kopalnih plascev ki jih ljudje kradejo, morebitno poskodovano opremo, itd.), ki ga vecina nima na svojem racunu. Zato se veliko ponudnikov storitev odloci da se z debetnimi ne bojo zafrkavali, ker bi imeli ogromno dela z razlaganjem zakaj debtna kartica od stranke ni OK. Si predstavljas stevilo "Karen" osebkov s katerimi bi se kregali na dnevni bazi, ker so osebki prepricani da je tisti 1kEUR na racunu doovlj za 3 nocitve? (kar je res, ni pa dovolj za vse ostali kar hotel blokira za vsak slucaj)

P.S.: Ce bi jaz imel s tem posla bi skoraj 100% obesil listek na vrata, da debetnih kartic ne sprejemamo; enostavno je prevec budal, ki te bojo jebale v glavo na dnevni bazi.
Ne razumem kaj je razlika, če ti rezervirajo 2k na debetni vs. kreditni. V obeh primerih boš plačal. Na kreditni imaš tudi limito, kaj če je premala za želje hotela?
vires in numeris

antonija ::

Veliko (vecina?) ljudi nima 2k na debetni...
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

energetik ::

Potem verjetno tudi nimajo odobrene mesečne porabe 2k na kreditni? Govorim o tem, če si npr. pred potovanjem naložiš 2k na predplacnisko MC debit. Ne vem zakaj tega ne bi hoteli sprejeti.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Mike_Rotch ::

Precej pogosto bookiram hotele z N26 debetno, povprečno 1x na mesec. Nikoli nisem imel težav pa praktično nikoli ne blokirajo sredstev. Razen v primeru, če plačaš v naprej, seveda.

nejc_nejc ::

nejc_nejc je izjavil:

Ali imajo usa ali canadske kartice enake "probleme" torej 100 enih budalastin kot nase iz eu ali samo pin in pika?

Za placevanje po netu


Resno sprašujem,
Ali kdo ve za kako predplačniško kartico, ki ni podvržena 100 preiskusom, samo geslo in pin ter ni podvržena bruseljskim hijenam.
Tudi če je iz "culukafrije".

energetik je izjavil:

Potem verjetno tudi nimajo odobrene mesečne porabe 2k na kreditni? Govorim o tem, če si npr. pred potovanjem naložiš 2k na predplacnisko MC debit. Ne vem zakaj tega ne bi hoteli sprejeti.


Meni je z visa elektron_debetni na A banki, ki jih več ni, laufalo in to v usa.

Zgodovina sprememb…

1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469140108 (3359) TrumpDonald
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837184222 (4647) V-i-p
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052959 (2482) cortez
»

Osebni račun katera banka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8521477 (11516) kriko1
»

Kredit in bančni app

Oddelek: Loža
424572 (3110) RockyS

Več podobnih tem