» »

Kvalitetna vrtna cev?

Kvalitetna vrtna cev?

barakus ::

Kako izbrati kvalitetno vrtno cev? Imate kakšna priporočila?

Iščem 1/2 in 3/4 cev, 50m vsake, ki bo zdržala 30 let uporabe, kakor cevi, ki jih že imam, katere so najboljše cevi na trgu oz. kako vem, da je cev dobre kvalitete?

Uporaba je poleti, za zalivanje, veliko jo vlečem po travniku in njivi gor pa dol, teža mi ni pomembna, mi je pa važno da je vzdržljiva in da se ne lomi (polna ali prazna).

fikus_ ::

To bo blizu tvojim željam
https://s3c.pneumatikatlas.com/gruppe/s...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Likalnik ::

pri nas imamo celo poletje cev priklopljeno na pipo...jo vlečemo po celem vrtu in je praktično v dnevni uporabi.
kupim najcenejšo kar se da..(trenutno imam iz Lidla, zelena raztegljiva...mislim, da je bila 5 EUR)..to imam že tri leta...ko se bo zadeva uničila grem po drugo in bo spet mir za par let.
zakaj rabiš vrtno cev za 30 let? če jo menjaš ko se uniči na 3+ let a to je težava?
sicer pa vsak po svoje...eni namenite več €€€€ za vrtno cev, drugi namenimo več €€€ za kaj drugega

starfotr ::

Gardena. Tiste boljše serije.

barakus ::

fikus_ hvala za link, imaš kakšne osebne izkušnje s temi cevmi? Cen jim nič ne pokaže...

Trenutno gledam ta dva produkta, bom pa poskusil kje te cevi videt še v živo...

https://www.amazon.de/-/en/Gardena-Prem...
https://www.amazon.de/-/en/Kärcher-Perf...

fikus_ ::

To so cevi za industrijsko rabo (če želiš življenjsko dobo blizu 30 let).
Ceno ti pokaže, če se prijaviš.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

UkrFTW! ::

V lokalni kmetijski trgovini imajo ponavadi cev na meter z mrežico.

chort ::

Gardena SuperFlex

flipflop ::

Vzami tako ojačano z mrežico. Imam eno kupljeno v merkurju, je zuni celo leto tudi pozimi, stara kakšnih 10 let večkrat povožena in ji ni nič.

koyotee ::

Likalnik je izjavil:

pri nas imamo celo poletje cev priklopljeno na pipo...jo vlečemo po celem vrtu in je praktično v dnevni uporabi.
kupim najcenejšo kar se da..(trenutno imam iz Lidla, zelena raztegljiva...mislim, da je bila 5 EUR)..to imam že tri leta...ko se bo zadeva uničila grem po drugo in bo spet mir za par let.
zakaj rabiš vrtno cev za 30 let? če jo menjaš ko se uniči na 3+ let a to je težava?
sicer pa vsak po svoje...eni namenite več €€€€ za vrtno cev, drugi namenimo več €€€ za kaj drugega


To je največji drek od dreka ki ga lahko kupiš. Op, ne kupuj tega.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Motion ::

Mi mamo tako mal ojačano glih tolk da se ne stisne skup ko je prazna. Po ene 8ih letih ne kaže znakov da bi spuatila kaj kmalu.

IL_DIAVOLO ::

Claber višji cenovni rang:

https://www.merkur.si/cev-za-vodo-clabe...
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Ta cev iz Merkurja je tudi dobra. Imam takšno 5-6 let in ni videti kakšnih razpok.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

hurikhan ::

Likalnik je izjavil:

pri nas imamo celo poletje cev priklopljeno na pipo...jo vlečemo po celem vrtu in je praktično v dnevni uporabi.
kupim najcenejšo kar se da..(trenutno imam iz Lidla, zelena raztegljiva...mislim, da je bila 5 EUR)..to imam že tri leta...ko se bo zadeva uničila grem po drugo in bo spet mir za par let.
zakaj rabiš vrtno cev za 30 let? če jo menjaš ko se uniči na 3+ let a to je težava?
sicer pa vsak po svoje...eni namenite več €€€€ za vrtno cev, drugi namenimo več €€€ za kaj drugega


Zaradi takega razmišljanja se utapljamo v odpadkih. Tipično potrošniško razmišljanje - kupi čim več poceni sranja in samo meči stran.
Podpiram Op-ovo idejo, kupi enkrat vredu.

wcpapir ::

Vse kar rabim več kot 10m cevi vržem pex cev v zemljo in naredim pipo nekje. Zunaj na parceli imam po 1700m2 4 pipe na vsakem koncu parcele-ravno se ukvarjam s peto, ki jo bom naredil tik ob visokih gredah. Pex cevi so mi ostale še od talnega gretja in sem jih takrat kupil po 50 centov na m. Stvar je večna v zemlji.

Voluharr ::

Imamo doma precej različnih cevi.
Tako na uč rečeno, tista prva je overkill.
Na splošno gledano vse trde cevi, ki imajo tanko steno so bolj ko ne jok. Drži cca 5~8 let.
Načeloma vse, ki imajo debelejšo steno so vredu.
Najlaže bo če se zapeleš v Bauhaus na Rudnik (ali pa kam drugam) in potipaj cevi na meter.
Kolikor se spomnim imajo neke zelene, zelo tanke. Tisto je za uporabo v temu. Potem rumene so povsem normalno vzdržljive.
Moram pa reč, da so me pozitivno presenetile tudi tiste modre ploščate, ki so videti podobno gasilskim, le da je cela iz gume.
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

Tac20 ::

wcpapir je izjavil:

Vse kar rabim več kot 10m cevi vržem pex cev v zemljo in naredim pipo nekje. Zunaj na parceli imam po 1700m2 4 pipe na vsakem koncu parcele-ravno se ukvarjam s peto, ki jo bom naredil tik ob visokih gredah. Pex cevi so mi ostale še od talnega gretja in sem jih takrat kupil po 50 centov na m. Stvar je večna v zemlji.


Kako narediš pipo, samo cev iz zemlje kaj pobetoniraš? Daj če se ti da pofotografiraj, tnx

WizzardOfOZ ::

Kolut s 30m cevi od gardenije je zunaj na vseh vremenskih pogojih že 10 let in nobenih problemov. Res pa da je na ročaju privezana cunja s katero, vsakič preden nazaj na kolut navijem cev, to cev obrišem, da ni gor svinjarije.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

floyd1 ::

wcpapir je izjavil:

Vse kar rabim več kot 10m cevi vržem pex cev v zemljo in naredim pipo nekje. Zunaj na parceli imam po 1700m2 4 pipe na vsakem koncu parcele-ravno se ukvarjam s peto, ki jo bom naredil tik ob visokih gredah. Pex cevi so mi ostale še od talnega gretja in sem jih takrat kupil po 50 centov na m. Stvar je večna v zemlji.

Pred zimo jih izpihaš s kompresorjem? Ker če zamrzne voda v njih...?

floyd1 ::

starfotr je izjavil:

Gardena. Tiste boljše serije.

Kupil eno boljšo Gardeno (highflex) pred dvema letoma in hudič nekaj izloča v vodo. Voda je malo bolj spenjena, pa nek čuden, rahlo "sladkoben" vonj ima, če stoji dlje časa v cevi. Na soncu je efekt bolj opazen, kot na hladnem v kleti. Stara Claber nikoli ni imela takih težav. Proč vržen denar.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pipa adapter/navoj

Oddelek: Loža
71160 (965) Machete
»

Ali pocinkane vodovodne cevi res z leti dobesedno izginejo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6314485 (5530) solatko
»

Pretok vode skozi vrtno cev (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5217224 (15792) alese
»

300m dolg šlauf za vodo

Oddelek: Loža
112504 (1833) toms
»

Zmrznjena vodovodna cev - kako odtaliti?

Oddelek: Loža
239075 (7995) Mesar

Več podobnih tem