» »

Menjava banke

Menjava banke

1
2
3 4

LukiYo ::

Sparkxl je izjavil:

Jaz imam že nekaj let kombinacijo sberbank n26 in revolut. In je super. N26 kot samo ene banke biti slučajno nebi hotel imeti. Se sprdnejo iz dabes na jutri da ti račun blokirajo in si pečen.


Ali ze lahko iz revoluta na sberbank nakazujes?

Sparkxl ::

Ne vem, nisem nikoli probal, ker vse na n26 nakazujem

jocoj ::

energetik je izjavil:

Blaz90 je izjavil:

Kaj pa Paket Digitalni od Unicredit Bank za 0,90 EUR/mesec kot dodatni račun, da se izogneš plačilu ležarine nad 100k?

https://www.unicreditbank.si/si/prebiva...

Za 0,90 EUR/mesec dobiš vodenje računa, spletno & mobilno banko...

Je pa podobna fora kot pri NLB, pri transakcijah nad 15k moraš iti k njim v poslovalnico, potem pa vprašanje, kaj ti "ponudijo":

https://epristop.unicreditbank.si/digit...
Ležarini nad 100k se raje izogni na kakšen bolj pametni način. Z investicijami.

Sicer pa trenutno na Lon 8EUR mesečno, pokrito vse (zastonj trajniki, zastonj kreditna Mastercard, brezplačni dvigi povsod, zastonj spletn in mobilna banka). Razmišljam o DH digitalni za 6EUR mesečno, ker je vse enako, kredit Mastercarda pa itak ne rabim zdaj, ko itak dobiš Mastercard debetno.

Kaj manjka Sberbank direkt računu za 0.99 mesec? Kolikor vidim ima vse. Mastercard debetno, brezplačna spletna in mobilna banka, 4 brezplačni dvigi na bankomatih, štiri brezplačne položnice, brezplačen vklop mobilne in spletne banke.Tudi nadomestila za visoka stanja ne vidim, da bi imeli. A sem kaj spregledal, je možno uporabiti sigenco, ali imajo svoje varnostne mehanizme?

energetik ::

Ima brezplačne direktne bremenitve? Imam jih cca. 12 komadov. Koliko bo nadomestilo po izteku akcije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Blaz90 ::

permit je izjavil:

Blaz90 je izjavil:

Kaj pa Paket Digitalni od Unicredit Bank za 0,90 EUR/mesec kot dodatni račun, da se izogneš plačilu ležarine nad 100k?

https://www.unicreditbank.si/si/prebiva...

Za 0,90 EUR/mesec dobiš vodenje računa, spletno & mobilno banko...

Je pa podobna fora kot pri NLB, pri transakcijah nad 15k moraš iti k njim v poslovalnico, potem pa vprašanje, kaj ti "ponudijo":

https://epristop.unicreditbank.si/digit...


Ne razumem najbolj, kaj misliš s tem: kaj ti "ponudijo" pri transakcijah nad 15k?


Sem imel v mislih nekaj podobnega kot ima NLB, kjer pri obisku potem forsirajo, da spremeniš paket:

Imetnik Paketa Digitalni se mora za uporabo ostalih storitev banke osebno oglasiti v NLB Poslovalnici. Ob prvem osebnem obisku poslovalnice, pa mora imetnik Paketa Digitalni obvezno preoblikovati v drug tip računa ali paketa iz redne ponudbe banke.

Ni pa nujno, da ima Unicredit isto prakso. Sberbank digitalni tudi izgleda ok, samo zahtevajo, da plačo nakazuješ potem na ta račun.

jocoj ::

energetik je izjavil:

Ima brezplačne direktne bremenitve? Imam jih cca. 12 komadov. Koliko bo nadomestilo po izteku akcije?

Po dveh letih je 1.5 eur na mesec. Piše v pogojih, da je obvezna spletna banka in da v pristopnini otp čitalec ni vključen. Ali je ta čitalec obvezen, ali lahko brez njega, recimo z digitalnim potrdilom? Prednost je tudi direktna povezava z mbills. Edino direktne bremenitve pa zgleda nimajo vključeno.

jabe ::

Pogoj pri Sberbank je redni priliv/plača na ta račun. Neki sp ima s tem lahko problem.

blblb ::

Mogoce kdo ve katera banka v Sloveniji ne uporablja Rekone? Do sedaj je Hranilnica LON ni, sedaj jo je pa zacela.

lp, blblb

delavec44 ::

NKBM, Sparkasse, ...

blblb ::

Pa bo to se dolgo casa ali se zna prav hitro zgoditi da bodo tudi ti dve sle na rekono?
Ker ce bosta, lahko kar na N26 prenesem vse...

lp, blblb

Saul Goodman ::

najboljš je da si najdeš slovensko banko, daš svoje podatke sveže ustanovljeni firmi Rekono d.o.o. z 2 zaposlenima, potem sem in tja naletiš še na oglas za delo, kjer taista firma išče pridne študente za delo s strankami in si zmagal.

pa sladko spi.

blblb ::

Hehe in ravno zaradi teh razlogov iscem banko ki ne / ne bo uporabljala Rekone :)

lp, blblb

Saul Goodman ::

blblb je izjavil:

Hehe in ravno zaradi teh razlogov iscem banko ki ne / ne bo uporabljala Rekone :)

lp, blblb


pardon, sem odgovarjal matthaiju. on podpira lokalno.

poweroff ::

Ne podpiram lokalno, ampak predvsem fizično. Oziroma - želim imeti fizični backup.

Tole z Rekono mi ni všeč, ampak alternative že sedaj praktično ni več oz. je kmalu ne bo več.

Se pravi je dilema ali zaupaš svoje podatke lokalnim zdolgočasenim študentom ali pa agentom CIE? :))
sudo poweroff

c3p0 ::

Je pri nas kaka banka, kjer lahko odpreš račun na daljavo?

Invictus ::

A niso že vse ?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bluefish ::

c3p0 je izjavil:

Je pri nas kaka banka, kjer lahko odpreš račun na daljavo?
Pojdi malo čez to temo. Omenjeni sta bili vsaj Unicredit in NLB.

dsfsfawer235 ::

Scaramouche je izjavil:

styrian je izjavil:

N26 je zastonj.


Nobenih provizij? Kako potem živijo?


Prodajajo tvoje osebne podatke. Pozabi na """banke""" tega tipa, nehigijenicne so.

blblb je izjavil:

Hehe in ravno zaradi teh razlogov iscem banko ki ne / ne bo uporabljala Rekone :)

lp, blblb


Ce najdes povej, jaz se imam namen znebiti svoje banke, ravno zaradi Rekone. Delovska hranilnica je bila opcija, pa zal uporablja Rekono.
If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

c3p0 ::

Invictus je izjavil:

A niso že vse ?


Vse niso, lahko sicer urediš na daljavo papirologijo in prideš v poslovalnico podpisat.

Preverim Unicredit, hvala fish.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Invictus ::

Danes ima večina bank odprtje računa preko spletne kamere. NI treba nikamor hodit.

Pač preko kamere mora preveriti, da si ti oseba, katere osebno si poslal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jocoj ::

Do 15k. Za več se moraš osebno oglasiti.

primoz4p ::

Invictus je izjavil:

Danes ima večina bank odprtje računa preko spletne kamere. NI treba nikamor hodit.

Pač preko kamere mora preveriti, da si ti oseba, katere osebno si poslal.

Ima ampak ... npr. NLB, podpisati se nemoreš. Digitalen potpis pri njih ne velja. Lahko podpišeš lastnoročno, poskeniraš in jim pošlješ po e-mailu; pri tem te podučijo, da za polno storitev se boš pa moral oglasiti v poslovalnici.

Spura ::

primoz4p je izjavil:

Invictus je izjavil:

Danes ima večina bank odprtje računa preko spletne kamere. NI treba nikamor hodit.

Pač preko kamere mora preveriti, da si ti oseba, katere osebno si poslal.

Ima ampak ... npr. NLB, podpisati se nemoreš. Digitalen potpis pri njih ne velja. Lahko podpišeš lastnoročno, poskeniraš in jim pošlješ po e-mailu; pri tem te podučijo, da za polno storitev se boš pa moral oglasiti v poslovalnici.

Ironija da digitalen podpis ne velja, ampak digitalizirane krace pa veljajo. Ampak v tej nasi vukojebini, kjer so vsi cepljeni na komot pa proti cemerkoli solidnem, me to sploh ne preseneca.

Zimonem ::

Saj na občino moraš tudi z osebnim dokumentom z sliko, nosiš pa masko. Razumi če moreš.

c3p0 ::

Torej, digitalno podpišeš "papirje", pošlješ sken osebne, preverijo te preko kamere... AMPAK, za polno storitev moraš še vedno tja, kjer zdolgočasen referent naredi kaj točno, kar poveča zaupanje? Ti vizualno zmeri pulz, če si še živ?

6bt9hmDwY ::

Zato, da imajo sploh delo, čeprav ni samo to njihovo delo.

poweroff ::

Zimonem je izjavil:

Saj na občino moraš tudi z osebnim dokumentom z sliko, nosiš pa masko. Razumi če moreš.

Jaz sem šel na DH odpret račun z masko. Dal sem svoje podatke, osebno, maske mi seveda ni bilo treba sneti.
Aja, za PCT pogoj me tudi ni nihče vprašal.

Največji štos je pa, da sem bil v banki z masko lobanje (po navadi take v filmih nosijo bančni roparji), pa sem komot odprl račun. :))

Ampak hej, važno je da sem fizično podpisal na tisti tochpad. >:D
sudo poweroff

6bt9hmDwY ::

poweroff je izjavil:

masko lobanje

Verjetno si izgledal nepričakovano prijazno.

blblb ::

Po trenutnih podatkih, resnicno, najlepse zgleda N26...kredita ne rabim, varcevanje imam drugje, kjer ni Rekona pogoj...

Tudi ce mi ukinejo racun imam cas da odprem nov racun v Sloveniji...
Je se kaksen argument za Slo banke? Jaz ga ne najdem, (kredit, obisk poslovalnic), pri meni ni v igri...

lp, blblb

delavec44 ::

Mal si zamudil za N26. So imeli 50€ referral bonusa, sedaj imaš pa čakalno vrsto za odprtje novih računov.
Imaš pa tudi Revolut, Vivid (10€ bonusa in cashback), Nuri (30€+50€ bonusa), itd. To so vse prave banke z LT ali DE računom in jamstvom 100k€.

matejm1994 ::

Kako vi nakazujete denar na N26? A ne poberejo 1,5% ali nekaj takega... Iz revoluta sem namreč navajen da mi lepo iz NKBM Visa debetne kartice vedno avtomatsko gor naloži, ko pade imetje na Revolutu pod npr. 200€, in to zastonj. N26, kolikor vem, pa zaračuna.

delavec44 ::

Sepa transfer.

Gambino ::

poweroff je izjavil:

Mene je k menjavi banke spodbudilo to, da me je SKB v Grčiji zelo lepo zaj*. Blokirali so mi kartico, ker sem imel v enem dnevu 12 transakcij na POS terminalu. Vozil sem namreč po avtocesti in plačeval cestnine (in to majhne zneske - od 0,30 do 2,50 EUR). Ko sem jih klical, seveda niso bili dosegljivi. V spletni banki ni bilo napisano kaj je razlog blokade (za omejitev 12 transakcij so mi povedali šele kasneje), zvečer sem na spletni banki našel še neko napako, kar me je dodatno razpizdilo...

In sem se odločil, da jih zamenjam.

Jasno mi je, da so vse slovenske banke za en in isti k*, ampak če je tako, bom pač vzel tisto, ki me stane najmanj.



Ni te blokirala banka temveč Bankart, tako da je potrebno vedeti, kako sploh bančništvo deluje. Kartično plačevanje gre preko Bankarta, kar pomeni, da bi ti blokirali pod katerim koli ponudnikom. Pač je varovalo, ki ga ima sprejeto Bankart. Preden pišeš naumnosti se prepričaj, kako sploh deluje sistem plačevanja s kartico in kdo ima nadzor nad njim!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

poweroff ::

Vem.

Banki zamerim dve stvari. Ni mi jasno vnaprej povedala, da se to lahko zgodi. Ni bila dosegljiva za pojasnila.

Seveda mi je jasno, da so vse slovenske banke tukaj po eni strani v istem čolnu (čeprav, na Bankart bi pa lahko kaj vplivale, kajne?). Po drugi strani so pa vse slovenske banke po odnosu do komitentov vredne isti k*.

Zato sem se odločil, da grem pač h tisti, ki je cenejša.

Zanič odnos do strank imajo tako ali tako vse. Spletne in mobilne aplikacije so pri vseh približno ista žalost. Poslovanje s kartico je povsod enako. Kar ostane je cena.
sudo poweroff

jabe ::

Če je support tisti, ki te je najbolj zmotil, tele neobanke niso zate.

FoxKnox ::

Pa je en zadnjič omenjal smisel gotovine.Zaradi takih stvari je dobro imeti evro, dva drobiža in par po 20 papirja.Še vedno.

blblb ::

delavec44 je izjavil:

Mal si zamudil za N26. So imeli 50€ referral bonusa, sedaj imaš pa čakalno vrsto za odprtje novih računov.
Imaš pa tudi Revolut, Vivid (10€ bonusa in cashback), Nuri (30€+50€ bonusa), itd. To so vse prave banke z LT ali DE računom in jamstvom 100k€.


Imam ze N26 racun, vse na trajnike na ta racun, tako da je pri meni odlocitev se lazja...
Tako da, zmeraj bolj se nagibam prenesti vse na N26 pa naj se nase banke zajebavajo z Rekono...

lp, blblb

jocoj ::

Komot lahko vse preneseš, vendar tudi zate velja, da imej kak kovanček v žepu. Za vsak slučaj, če ti nenadoma zablokirajo račun.:))

ecopro ::

Kakšno je kaj stanje z Rekono? Ali sploh še obstaja kakšna banka, ki se ne poslužuje njenih storitev?

Kje se trenutno splača odpreti račun? Potrebujem nekaj osnovnega s spletno banko in po možnosti varčevalnim računom.
Kartic ne potrebujem.

jabe ::

Sparkasse

jocoj ::

ecopro je izjavil:

Kakšno je kaj stanje z Rekono? Ali sploh še obstaja kakšna banka, ki se ne poslužuje njenih storitev?

Kje se trenutno splača odpreti račun? Potrebujem nekaj osnovnega s spletno banko in po možnosti varčevalnim računom.
Kartic ne potrebujem.

Jaz sem šel stran od banke zaradi rekone in par drugih zadev. Novo banko sem izbral Sberbank direkt račun za 99c na mesec. Spletna in mobilna banka delata tudi brez rekone (imaš veš možnosti prijave:sms, rekona, digitalno potrdilo, otp čitalec). Spletna in mobilna banka delata odlično in odzivno ter sta tudi precej pregledni.

ecopro ::

Glede Sparkasse se je še nedolgo tega govorilo, da ima precej neprikladno aplikacijo za e-banko. Zna biti, da so to sedaj uredili.
Ali tudi Sparkasse uporablja Rekono?

Resda Direkt račun pri Sberbank stane toliko, kot si napisal. Pri tem moraš nanj prejemati redne mesečne prilive, kar zame ne pride v poštev.

Boobiz ::

A mi kdo pove, zakaj je rekono tako moteč? Sem spizdil iz DBSa ravno, kot so to uvajali.
I'm drunk, what's your excuse?

jabe ::

Sparkasse nima rekone. To je bilo vprašanje. Ne pa, kako je spletna banka narejena. To je drugo... Veliko bolje kot pred leti, se da vse narediti, ampak logika je pa... Mah, da se vse narediti, no. Tudi razmeroma hitro, konsinenkrat zapomniš, kje je kaj, neke logike zadaj silne pa ni.

Mare2 ::

Boobiz je izjavil:

A mi kdo pove, zakaj je rekono tako moteč? Sem spizdil iz DBSa ravno, kot so to uvajali.

Jaz imam že poln kufer novih gesel.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Saul Goodman ::

ne bit deblo, uporabljaj password manager.

Miha 333 ::

Boobiz je izjavil:

A mi kdo pove, zakaj je rekono tako moteč? Sem spizdil iz DBSa ravno, kot so to uvajali.

Ker se sumljiva (novo ustanovljena, 2 zaposlena, brez zgodovine varnostnih rešitev in referenc) privat firma "ugura" med mano in banko in gredo preko nje vse prijave v račun. Čemu? Jaz sem odšel iz DH med drugim tudi zaradi tega. Enostavno mi je to preveč čudno in sumljivo. Pogodbo imam z banko, ne rabim in nočem vmes še tretjega.

Mare2 ::

Miha 333 je izjavil:

Boobiz je izjavil:

A mi kdo pove, zakaj je rekono tako moteč? Sem spizdil iz DBSa ravno, kot so to uvajali.

Ker se sumljiva (novo ustanovljena, 2 zaposlena, brez zgodovine varnostnih rešitev in referenc) privat firma "ugura" med mano in banko in gredo preko nje vse prijave v račun. Čemu? Jaz sem odšel iz DH med drugim tudi zaradi tega. Enostavno mi je to preveč čudno in sumljivo. Pogodbo imam z banko, ne rabim in nočem vmes še tretjega.

Meni je tudi ful antipatičen tale rekono.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Manu ::

Zimonem je izjavil:

Saj na občino moraš tudi z osebnim dokumentom z sliko, nosiš pa masko. Razumi če moreš.

Potem ko referent pogleda sliko reče, če daš masko dol, da preveri sliko in potem daš spet masko gor.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

matobeli ::

Sam tega ne nardi (vedno). Sem moral podaljšat vozniško nedavno.

Vozniška bi bila komot prek spleta podaljšljiva.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139007 (2258) TrumpDonald
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837182720 (3145) V-i-p
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052586 (2109) cortez
»

Osebni račun katera banka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8521282 (11321) kriko1
»

Kredit in bančni app

Oddelek: Loža
424518 (3056) RockyS

Več podobnih tem