» »

Menjava banke

Menjava banke

«
1
2 3 4

poweroff ::

Razmišljam, da bi zamenjal trenutno banko (SKB), s kakšno cenejšo. Potrebujem spletno in mobilno bančništvo ter čim nižjo provizijo za plačevanje preko POS ali dvig iz bankomata v tujini (izven EU). Bistveno je: da je banka čim cenejša. Ostalo mi ni pomembno.

Pri SKB sem med drugim opazil, da mobilna in spletna aplikacija nista usklajeni. Recimo, če si v mobilni banki naredim template, se ta v spletni banki seveda ne bo videl. Ravno tako transakcij ki sem jih opravil v mobilni banki ne vidim v spletni banki (to velja za čakajoče transakcije, mislim pa da tudi za opravljene - lahko pa v spletni banki naredim poseben pregled vseh transakcij).

Trenutno gledam proti Delavski hranilnici, morda kdo ve kako sta tam usklajeni spletna in mobilna banka?

Ali pa mi ve kdo priporočiti katera banka bi bila najcenejša (in da ima tudi poceni spletno in mobilno bančništvo)?
sudo poweroff

styrian ::

N26 je zastonj.

Poleg tekočih stroškov pri primerjavah glej tudi recimo stroške izstopa. Jaz sem imel enkrat poslovni račun pri Delavski hranilnici, pa sem moral drago plačati za ukinitev računa. Ruska Sberbank je manda trenutno najugodnejša med tistimi s fizično prisotnostjo poslovalnic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: styrian ()

Scaramouche ::

styrian je izjavil:

N26 je zastonj.


Nobenih provizij? Kako potem živijo?

njyngs ::

Scaramouche je izjavil:

styrian je izjavil:

N26 je zastonj.


Nobenih provizij? Kako potem živijo?

Veš kaj pravijo za storitve, ki so zastonj ;)

styrian ::

Scaramouche je izjavil:

styrian je izjavil:

N26 je zastonj.


Nobenih provizij? Kako potem živijo?


Zbirajo podatke o tvojih nakupih in upajo, da bo upgradal na njihovo premium ponudbo.

Scaramouche ::

styrian je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

styrian je izjavil:

N26 je zastonj.


Nobenih provizij? Kako potem živijo?


Zbirajo podatke o tvojih nakupih in upajo, da bo upgradal na njihovo premium ponudbo.


Zakva pa premium?

matobeli ::

Če lahko z zbirajo, zbirajo, nič manj ali nič bolj kot pri nkbm, kako se financirajo pa tudi ni skrivnost, obstaja obširna tema o tej banki.

Dh ima relativno OK mobilno banko, sicer če primerjaš z N26 je tko kot en star android proti tanovmu OSX, dela pa. spletni vmesnik tudi še nekako gre. Ima pa Dh tudi nek svoj app da lahko plačaš s telefonom, ki se sicer ne razume z mercator pika kartico, dela pa. Imaš celo polog gotovine na njihovih bankomatih, ki pa so bolj kot ne omejeni na tistega pri poslovalnici.

Pa lastniška struktura je tudi v prid Dh, vsaj od oka.

Miha 333 ::

Scaramouche je izjavil:

styrian je izjavil:

N26 je zastonj.


Nobenih provizij? Kako potem živijo?

Večinoma od provizij za tvoja plačila s kartico Mastercard, ki jih plačajo trgovci.

Scaramouche ::

ki jih plačajo trgovci.
z našim denarjem, pač dvigne malo več ceno...
Vsaj vemo kako gre cash flow...

Karen ::

Sberbank je cenovno še kar ugodna (sicer podražili nedavno), ko poskeniram QR kodo s telefonom vidim to tudi v web aplikaciji (nisem pa gledal če se update-a v realnem času, verjetno ja). Predloge plačil so tudi vidne povsod. Web aplikacija je malo lesena (možna prijava s certom, 2ff z sms žetonom in preko kalkulatorčka), skoraj vedno delam vse z mobilno, ker ni gnjavaže z loginom (nastaviš fingerprint pa je). Cena je dobra, zmaga je če kombiniraš z Mbills-i, ker imajo na Sberbanku račun in je prenos sredstev iz TRRja pri Sberbank na račun Mbills-ov za potrebe polnjenja Mbills Mastercard-a instanten (kar iz Mbills aplikacije, ko povežeš s TRR-jem app). Žal so tudi mbills-i zdaj po 2 EUR na mesec če imaš fizično kartico, oz. 20 če plačaš za celo leto. Sberbank pa na pamet nekih 5,99 EUR na mesec ali tam nekje. Direktne bremenitve (trajniki) mislim da imajo neko malo provizijo. Dobro je če imaš veliko položnic, ker pri tem paketu ki ga imam potem ni provizije na plačila (se pravi položnica ki jo sam skeniraš je zastonj, ne glede na število). Aja, pa ne zaračunajo ti spletne in mobilne banke. Se pravi za Sberbank in Mbillse 8 eur na mesec.
Aja, mobilni app skoz nekaj šraufajo med vikendi, dobiš obvestilo, ampak sredi noči ne moti toliko da ne dela (je pa skoraj vsak teden kako obvestilo da bodo spet šraufali). Je pa mobilna sicer proper, skeniranje QR kode dela kot mora, pa simpl za uporabo. Aja, pa ker vem da imaš rootan Android :D ko daš Magisk Hide (da ti magisk random preimenuje) in daš mobilno banko na listo za root hide dela app brez težav.

krucymucy ::

Scaramouche je izjavil:

ki jih plačajo trgovci.
z našim denarjem, pač dvigne malo več ceno...
Vsaj vemo kako gre cash flow...

Da, ampak pri domacih bankah letno placas se MC/Visa kartico 20€ dodatno.

c3p0 ::

Je kdo na Gorenjski banki? So kar ugodni. Rabim dodatni račun, ker zdaj že praktično vsi (ali vsi?) zakasirajo stanja nad 100k.

igor0203 ::


Pri SKB sem med drugim opazil, da mobilna in spletna aplikacija nista usklajeni. Recimo, če si v mobilni banki naredim template, se ta v spletni banki seveda ne bo videl. Ravno tako transakcij ki sem jih opravil v mobilni banki ne vidim v spletni banki (to velja za čakajoče transakcije, mislim pa da tudi za opravljene - lahko pa v spletni banki naredim poseben pregled vseh transakcij).


Potem tudi Unicredit banka odpade, mene predvsem moti to s templejti. Ne razumem zakaj to ne more biti poenoteno.

pe3c ::

poweroff ::

Torej, imam že Revolut, rabim pa banko, kamor bom dobival plačo in ki ima fizično poslovalnico.

N26 seveda takoj odpade iz znanih razlogov, poznam zgodbe ljudi, ki so jim ukinili račune brez pojasnila ali blokirali sredstva in ker banka nima fizične poslovalnice je trajalo precej časa, da so ljudje sploh dobili normalen kontakt z banko in zadeve rešili.

Skratka, iščem najcenejšo klasično banko. Dodatno pa že imam Revolut za poceni plačevanje preko POS.
sudo poweroff

FoxKnox ::

Izogni se Nkbm, tam je čisti kaos

Thomxy ::

Jaz sem dve leti nazaj ukinil vse račune na slovenskih bankah in z ženo prešel izključno na N26.
Tu dobivava plače in za vse položnice imam trajnike. Za plačevanje imaš Mastercard debetno kartico, kakor tudi za dvige z bankomatov.
Vse to je zastonj, drugega pa ne potrebujem.

issak ::

c3p0 je izjavil:

Je kdo na Gorenjski banki? So kar ugodni. Rabim dodatni račun, ker zdaj že praktično vsi (ali vsi?) zakasirajo stanja nad 100k.


Jaz imam, ne zdi se mi pretirano draga, ne pa tudi poceni. Ampak nisem še našel neke cenejše varjante da bi menjal.

Mobilna aplikacija deluje, skeniranje QR deluje, to je pa tudi vse kar uporabljam. Direktna bremenitev pride 29c, UPN pride 39c, mesešni strošek spletne banke in vodenja računa je 3,27€ mesečno.

Ne spomnim se točno kako je z dvigi na bankomatih, dejansko gorenjsko banko uporabljam samo za prejem plače in plačila položnic, za vse ostalo imam Revolut.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD6XX

LukiYo ::

poweroff je izjavil:

Torej, imam že Revolut, rabim pa banko, kamor bom dobival plačo in ki ima fizično poslovalnico.


Samo ne Sberbank, ker Revolut z njimi ne posluje in ne boš mogel delat nobenih transakcij z Revolut računi.

poweroff ::

LukiYo je izjavil:

poweroff je izjavil:

Torej, imam že Revolut, rabim pa banko, kamor bom dobival plačo in ki ima fizično poslovalnico.


Samo ne Sberbank, ker Revolut z njimi ne posluje in ne boš mogel delat nobenih transakcij z Revolut računi.

Aha, mati Rusija. Hvala za tole koristno informacijo.

Drugače DH mi pravijo, da je vodenje računa 1,95 EUR, spletna banka 0,45, mobilna 0,45, SMS obveščanje 0,5, nakazilo na tuj TRR pa 0,34.

POS plačila in dvigi na bankomatih izven EU pa 1,80 do 20 EUR (odvisno od zneska).

Meni se zdi kar ugodno.
sudo poweroff

matobeli ::

Mobilne ne računajo posebej, če maš že spletno (razen če so se pri meni zmotli).

Sicer pa ja, kaj pa si pričakoval, sej je menda že zadnjih 10let+ najceneša ;)

c3p0 ::

issak je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Je kdo na Gorenjski banki? So kar ugodni. Rabim dodatni račun, ker zdaj že praktično vsi (ali vsi?) zakasirajo stanja nad 100k.


Jaz imam, ne zdi se mi pretirano draga, ne pa tudi poceni. Ampak nisem še našel neke cenejše varjante da bi menjal.


Osebno rabim za parkiranje sredstev in kakšno Visa/MC kartico, če je free, toliko bolje.

zimurg ::

včasih je bil račun ... če se ti je valjal denar gor zastonj... zdaj zgleda ne več


https://www.sparkasse.si/sl/prebivalstv...
Sinclair ZX Spectrum, Zilog Z80A, 48kB, kasetofon, TV-OUT, Sinclair-Basic

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zimurg ()

kow ::

Verjetno bom malo iztiril pogovor, ampak koliko pa sploh porabite za bancne storitve? Se splaca za cirka 100e optimizirati?

FireSnake ::

To moraš pa ti vedet sam zase.

Zame: 2€ je veliko, če ga skozi okno vržeš.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

PromeuZ ::

Pri SKB sem med drugim opazil, da mobilna in spletna aplikacija nista usklajeni.


Dva različna vendorja sta sprogramirala E in M banko.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

kixs ::

Preveri za sebe. Koliko cesa rabis in kaksne so provizije/cene.

Mene pride letno na DH med min. 43EUR in max. ~50EUR - se pravi vodenje racuna (1,95EUR/mes), spletna banka (0,45EUR/mes), Mastercard (14,50EUR/leto) in nekaj placil na TRR-je. Poloznice pa placujem v 99% na N26.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Keyser Soze ::

Če se kvaliteta storitve po menjavi banke bistveno ne poslabša (pa ne verjamem da se, razen če res veliko časa posvetiš banki), potem je 100€ "skozi okno" res neumnost. Jih rajši zapraviš za kaj bolj "osebno neumnega", ki ti vsaj prinaša določeno mero občutnega zadovoljstva.

Meni kombinacija DH + N26 zaenkrat deluje BP. N26 pokrije večino plačil in družinskih transferov. DH pa odigra svojo vlogo pri trajnikih in prejemu plače. Njihov app zadošča najbolj everyday zahtevam običajnega uporabnika, spletnega vmesnika pa sploh ne uporabljam (ker gre vse skozi app - plačevanje izrednih računov, nakazila, preverjanje stanja).
OM, F, G!

primoz4p ::

zimurg je izjavil:

včasih je bil račun ... če se ti je valjal denar gor zastonj... zdaj zgleda ne več


https://www.sparkasse.si/sl/prebivalstv...


Dodam še:
https://www.intesasanpaolobank.si/prebi... ... 3€ (izponuje kriterije op?)
https://www.dbs.si/racuni/dbs-osebni-ra... ... 2.4€
https://www.nlb.si/novi-paketi-primerja... ... digitalni ... 1€

LukiYo ::

FireSnake je izjavil:

To moraš pa ti vedet sam zase.

Zame: 2€ je veliko, če ga skozi okno vržeš.


Četudi za to izgubiš svoj čas?

kow ::

Keyser Soze je izjavil:

Če se kvaliteta storitve po menjavi banke bistveno ne poslabša (pa ne verjamem da se, razen če res veliko časa posvetiš banki), potem je 100EUR "skozi okno" res neumnost. Jih rajši zapraviš za kaj bolj "osebno neumnega", ki ti vsaj prinaša določeno mero občutnega zadovoljstva.



100e sem mislil, da so skupni stroski. Ce dobis 50% cenejso ponudbo (kar se slisi nerealno veliko), si prisparal 50e, ne 100e. Smo porabniki mnogo storitev, zato je za srednji sloj, domnevam, vec moznosti za "obilnejso" optimizacijo drugje. Cas je tudi nekaj vreden. No, itak, pa je to stvar vsakega posameznika, kot ste mi ze povedali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

poweroff ::

Mene je k menjavi banke spodbudilo to, da me je SKB v Grčiji zelo lepo zaj*. Blokirali so mi kartico, ker sem imel v enem dnevu 12 transakcij na POS terminalu. Vozil sem namreč po avtocesti in plačeval cestnine (in to majhne zneske - od 0,30 do 2,50 EUR). Ko sem jih klical, seveda niso bili dosegljivi. V spletni banki ni bilo napisano kaj je razlog blokade (za omejitev 12 transakcij so mi povedali šele kasneje), zvečer sem na spletni banki našel še neko napako, kar me je dodatno razpizdilo...

In sem se odločil, da jih zamenjam.

Jasno mi je, da so vse slovenske banke za en in isti k*, ampak če je tako, bom pač vzel tisto, ki me stane najmanj.
sudo poweroff

jocoj ::

NLB digitalni - 0,99 na mesec, prve tri mesece zastonj

Blazz ::

no N26 Matthai ti ne bo prišla v poštev, če plačuješ z njo cestnino..., preverjeno s prve roke ti jo cestninski avtomati v IT, HRV in še kje, pojejo, ker je večinoma ne zaznajo... nazadnje smo na HRV letos poleti, čakali 20 min nekoga, da je nato prišel in odprl avtomat, plačat smo morali pa z drugo kartico :)

bluefish ::

jocoj je izjavil:

NLB digitalni - 0,99 na mesec, prve tri mesece zastonj
Beri drobni tisk. Predvsem del o tem, kaj se zgodi ob prvem obisku banke.

jocoj ::

bluefish je izjavil:

jocoj je izjavil:

NLB digitalni - 0,99 na mesec, prve tri mesece zastonj
Beri drobni tisk. Predvsem del o tem, kaj se zgodi ob prvem obisku banke.

Če posluješ pod 15k ne rabiš obiska poslovalnice.

jabe ::

kaj se zgodi? sem na hitro pregledala, pa ne vem kam ciljata.

Miha 333 ::

Blazz je izjavil:

no N26 Matthai ti ne bo prišla v poštev, če plačuješ z njo cestnino..., preverjeno s prve roke ti jo cestninski avtomati v IT, HRV in še kje, pojejo, ker je večinoma ne zaznajo... nazadnje smo na HRV letos poleti, čakali 20 min nekoga, da je nato prišel in odprl avtomat, plačat smo morali pa z drugo kartico :)

En trik je, da se postaviš v vrsto za keš in potem zaposlenemu daš v roke kartico. Tako gre brez problema.

bluefish ::

jabe je izjavil:

kaj se zgodi? sem na hitro pregledala, pa ne vem kam ciljata.
Imetnik Paketa Digitalni se mora za uporabo ostalih storitev banke osebno oglasiti v NLB Poslovalnici. Ob prvem osebnem obisku poslovalnice, pa mora imetnik Paketa Digitalni obvezno preoblikovati v drug tip računa ali paketa iz redne ponudbe banke.

Fino si je tudi ogledati nabor storitev, ki jih paket zajema.

Stran 11: https://www.nlb.si/or-splosni-pogoji

Mato989 ::

kow je izjavil:

Verjetno bom malo iztiril pogovor, ampak koliko pa sploh porabite za bancne storitve? Se splaca za cirka 100e optimizirati?



Če bi vsako leto 100€ vbrgel čez okno bi ti bilo škoda ali ne?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

jabe ::

Pa dobro osnove so pokrite... kredita ne moreš dobiti.

za nekoga, ki hoče samo denar nekam parkirati v Sloveniji je najbrž tole najugodneje. Cenejši je le depozitni sberbank račun, ki pa zahteva da imaš vsaj nekje v sloveniji odprt TRR. Čeprav tole bi jaz vseeno vprašala, mogoče se da tudi s kako n26 peljati (z revolutom pač ne). ni pa debetne kartice, je samo za denar nekam položiti...

Jaz sem en čas shajala z vsemi svojimi bankami in vsem kar rabim z ničlo. zdaj pa moram plačati 0,25EUR sparkasseju za udobni pozitivni raćun. torej 3EUR/leto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

poweroff ::

Kaj to pomeni, da se z Revolutom ne da peljati?

Jaz sem čelo poletje v tujini lepo plačeval s telefonom, seveda tam, kjer so imeli brezkontaktni POS terminal. Je pa občasno vseeno fino imeti nekaj lokalne valute, kar pomeni, da sem občasno šel na bankomat in z SKB kartico dvignil denar. Vmes sem si pa iz SKB mobilne banke nakazoval na Revolut.
sudo poweroff

mihec87 ::

matobeli je izjavil:

Mobilne ne računajo posebej, če maš že spletno (razen če so se pri meni zmotli).


Ne računajo posebaj..

poweroff ::

DH so mi včeraj rekli, da je mobilna posebej.
sudo poweroff

jabe ::

poweroff je izjavil:

Kaj to pomeni, da se z Revolutom ne da peljati?

Jaz sem čelo poletje v tujini lepo plačeval s telefonom, seveda tam, kjer so imeli brezkontaktni POS terminal. Je pa občasno vseeno fino imeti nekaj lokalne valute, kar pomeni, da sem občasno šel na bankomat in z SKB kartico dvignil denar. Vmes sem si pa iz SKB mobilne banke nakazoval na Revolut.


če misliš mene, potem sem mislila, samo na relacijo sberbank-revolut. je treba mirkati, če se posluje s kom, ki ima na sberbank račun, ker kot zakleto, kdor zdaj od malih podjetnikov gleda po bankah v sloveniji, je sberbank zelo verjetna izbira. pol je pa težava...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: jabe ()

Blaz90 ::

Kaj pa Paket Digitalni od Unicredit Bank za 0,90 EUR/mesec kot dodatni račun, da se izogneš plačilu ležarine nad 100k?

https://www.unicreditbank.si/si/prebiva...

Za 0,90 EUR/mesec dobiš vodenje računa, spletno & mobilno banko...

Je pa podobna fora kot pri NLB, pri transakcijah nad 15k moraš iti k njim v poslovalnico, potem pa vprašanje, kaj ti "ponudijo":

https://epristop.unicreditbank.si/digit...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blaz90 ()

permit ::

Blaz90 je izjavil:

Kaj pa Paket Digitalni od Unicredit Bank za 0,90 EUR/mesec kot dodatni račun, da se izogneš plačilu ležarine nad 100k?

https://www.unicreditbank.si/si/prebiva...

Za 0,90 EUR/mesec dobiš vodenje računa, spletno & mobilno banko...

Je pa podobna fora kot pri NLB, pri transakcijah nad 15k moraš iti k njim v poslovalnico, potem pa vprašanje, kaj ti "ponudijo":

https://epristop.unicreditbank.si/digit...


Ne razumem najbolj, kaj misliš s tem: kaj ti "ponudijo" pri transakcijah nad 15k?

Sparkxl ::

Jaz imam že nekaj let kombinacijo sberbank n26 in revolut. In je super. N26 kot samo ene banke biti slučajno nebi hotel imeti. Se sprdnejo iz dabes na jutri da ti račun blokirajo in si pečen.

Thomxy ::

Miha 333 je izjavil:

Blazz je izjavil:

no N26 Matthai ti ne bo prišla v poštev, če plačuješ z njo cestnino..., preverjeno s prve roke ti jo cestninski avtomati v IT, HRV in še kje, pojejo, ker je večinoma ne zaznajo... nazadnje smo na HRV letos poleti, čakali 20 min nekoga, da je nato prišel in odprl avtomat, plačat smo morali pa z drugo kartico :)

En trik je, da se postaviš v vrsto za keš in potem zaposlenemu daš v roke kartico. Tako gre brez problema.


Ja, drži; na hrvaških avtocestah moraš dat kartico zaposlenemu, pa ni težav.
Ni pa res, da bi bile težave pri plačevanju avtoceste v Italiji.

energetik ::

Blaz90 je izjavil:

Kaj pa Paket Digitalni od Unicredit Bank za 0,90 EUR/mesec kot dodatni račun, da se izogneš plačilu ležarine nad 100k?

https://www.unicreditbank.si/si/prebiva...

Za 0,90 EUR/mesec dobiš vodenje računa, spletno & mobilno banko...

Je pa podobna fora kot pri NLB, pri transakcijah nad 15k moraš iti k njim v poslovalnico, potem pa vprašanje, kaj ti "ponudijo":

https://epristop.unicreditbank.si/digit...
Ležarini nad 100k se raje izogni na kakšen bolj pametni način. Z investicijami.

Sicer pa trenutno na Lon 8EUR mesečno, pokrito vse (zastonj trajniki, zastonj kreditna Mastercard, brezplačni dvigi povsod, zastonj spletn in mobilna banka). Razmišljam o DH digitalni za 6EUR mesečno, ker je vse enako, kredit Mastercarda pa itak ne rabim zdaj, ko itak dobiš Mastercard debetno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139010 (2261) TrumpDonald
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837182729 (3154) V-i-p
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052586 (2109) cortez
»

Osebni račun katera banka? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8521282 (11321) kriko1
»

Kredit in bančni app

Oddelek: Loža
424520 (3058) RockyS

Več podobnih tem