» »

Pametni telefon - poškodba matične plošče in obnovitev podatkov

Pametni telefon - poškodba matične plošče in obnovitev podatkov

bossko ::

Pozdravljeni,

Imel sem telefon Huawei P30, padel mi je na tla in zaslon se je razbil tako da ni vidno več ničesar. Ker imam na telefonu kar nekaj pomembnih podatkov sem mislil zamenjati zaslon in tako ohraniti obstoječi telefon. Na servisu pa so rekli, da ni problem le zaslon ampak da je šla tudi matična plošča. Podatkov naj se nebi dalo dobiti nazaj...

Če si naložim back-up iz oblaka se naložijo aplikacije, sporočila, klici itd. Podatki, ki so bili v določenih aplikacijah pa se ne restore-ajo na novem telefonu.

Sprašujem, če kdo ve, ali res ne obstaja nikakršen način da pridem do podatkov na telefonu?

Hvala za kakršenkoli odgovor.

Lep pozdrav

AEx_1-7 ::

bossko je izjavil:

Pozdravljeni,

Imel sem telefon Huawei P30, padel mi je na tla in zaslon se je razbil tako da ni vidno več ničesar. Ker imam na telefonu kar nekaj pomembnih podatkov sem mislil zamenjati zaslon in tako ohraniti obstoječi telefon. Na servisu pa so rekli, da ni problem le zaslon ampak da je šla tudi matična plošča. Podatkov naj se nebi dalo dobiti nazaj...

Če si naložim back-up iz oblaka se naložijo aplikacije, sporočila, klici itd. Podatki, ki so bili v določenih aplikacijah pa se ne restore-ajo na novem telefonu.

Sprašujem, če kdo ve, ali res ne obstaja nikakršen način da pridem do podatkov na telefonu?

Hvala za kakršenkoli odgovor.

Lep pozdrav


Rekli je lahko 'na pamet', dokazali niso nic, ane? Ker ce je tole bilo v vodo potopljeno ... ja potem pa veliko srece ...

Kaksne 'podatke' tocno rabite in od katerih aplikacij, placljivih app-ov ali kaj tretjega?

Data recovery je vedno izvedljiv, delno ali pa v celoti ... je pa vprasanje ce bo cenovno to smiselno ... stvar je potrebno imeti v celoti vsaj 2-krat na preverjenih back-up-ih, tako da razne 'nesrece', kraje, okvare niso problem ... boste pac vedeli za v bodoce ...

Ker tale brand je bolj ali manj out, tako da bodo servisiranja vsega tegale neresljiv problem prej ali slej ...
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

bossko ::

Ni padel v vodo ampak na tla z višine, tako da se je razbil in crknil zaslon.

Najbolj pomembne so mi aplikacije kot Google Authenticator s kodami, do katerih sedaj ne morem. Potem aplikacija za shranjevanje gesel. Aplikacija za zapiske,.... Saj če jaz uporabim nov telefon in rečem na začetku naj se naloži iz back-upa na Drive gre, ampak v teh aplikacijah ni nikakršnih podatkov (kot bi jih naložil na novo). Ne vem v čem je sploh fora potem takega back-upa razen kontaktov? Aplikacije si lahko naložim na novo sam eno po eno. Kaj pa podatki, ki so shranjeni v njih? Ali pa jih jaz ne znam priklicati iz back-upa?

Technics111 ::

bossko je izjavil:

Ni padel v vodo ampak na tla z višine, tako da se je razbil in crknil zaslon.

Najbolj pomembne so mi aplikacije kot Google Authenticator s kodami, do katerih sedaj ne morem. Potem aplikacija za shranjevanje gesel. Aplikacija za zapiske,.... Saj če jaz uporabim nov telefon in rečem na začetku naj se naloži iz back-upa na Drive gre, ampak v teh aplikacijah ni nikakršnih podatkov (kot bi jih naložil na novo). Ne vem v čem je sploh fora potem takega back-upa razen kontaktov? Aplikacije si lahko naložim na novo sam eno po eno. Kaj pa podatki, ki so shranjeni v njih? Ali pa jih jaz ne znam priklicati iz back-upa?


Backupi se nikoli ne delajo na razne cloude, google in podobne jajce oz drugi telefon, vedno se delajo na računalnik in še obvezno na dodaten disk oz usb ključ. Drugače pa za popravilo matične plošče priporočam :servis Informacijske storitve, Anton Meden s.p. Grahovo 60, 1384 Grahovo. Tel: 041924624.

AEx_1-7 ::

bossko je izjavil:

Ni padel v vodo ampak na tla z višine, tako da se je razbil in crknil zaslon.

Najbolj pomembne so mi aplikacije kot Google Authenticator s kodami, do katerih sedaj ne morem. Potem aplikacija za shranjevanje gesel. Aplikacija za zapiske,.... Saj če jaz uporabim nov telefon in rečem na začetku naj se naloži iz back-upa na Drive gre, ampak v teh aplikacijah ni nikakršnih podatkov (kot bi jih naložil na novo). Ne vem v čem je sploh fora potem takega back-upa razen kontaktov? Aplikacije si lahko naložim na novo sam eno po eno. Kaj pa podatki, ki so shranjeni v njih? Ali pa jih jaz ne znam priklicati iz back-upa?


A VI TO RESNO?
Ja hudica TOTP 2FA, pa nimate NIKJER drugje 'shared secret' ...

A telefon se sploh prizge ali ne? In 'samo' slike nimate?

Tole preverite in javite dejansko stanje vase naprave ... par dni nazaj soroden primer z razbitjem zaslona (priklopite usb na monitor/tv):
Huawei P20 Pro Backup

Za stvari kot so razna gesla se uporabljajo malo resnejse aplikacije (tipa KeePass), ne pa GA -- recimo tole je solidno:
https://www.f-droid.org/en/packages/com...

IN PA RESNI (vsaj 2-kratni) BACKUP, TUDI NA PAPIRJU, ce je treba! Sync ni noben backup! Taka stvar mora biti off-line!

Backup je potrebno testirati z restore, sicer nimate nic, kot sedaj! Telefoni so sacrificial lamb (zrtveno jagnje), zavedajte se tega.

Ampak jasno, non-root telefon (pomeni da sploh ni vas ampak od lastnika priv-app), unlockable BL, da bo ja vrhunsko delalo (saj veste 'evil-maid' sindrom) ... in potem se cudite ... kaj bi pa naredili v primeru kraje telefona, reciva?

Javite stanje, da vidimo kaj gre in kaj ne ... a se vam zelo mudi?
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

bossko ::

Danes ga grem iskati na Telekom. Jaz sem mislil, da je samo ekran šel in da ga bom zamenjal. Oni so pa rekli, da ko so zamenjali enkrat še vedno ni delal ker je poškodovana tudi matična plošča in da se ne da narediti nič.
Slike sicer ni ampak telefon zavibrira ob vklopu/izklopu in sliši se zvok ob zagonu. Na podlagi tega vem, da je nekako še živ, ampak nič se ne vidi na ekranu.
Kaj naj naredim najprej? Si nabavim USB-C hub in ga priklopim preko HDMI na TV, da vidim če bo slika?

AEx_1-7 ::

bossko je izjavil:

Danes ga grem iskati na Telekom. Jaz sem mislil, da je samo ekran šel in da ga bom zamenjal. Oni so pa rekli, da ko so zamenjali enkrat še vedno ni delal ker je poškodovana tudi matična plošča in da se ne da narediti nič.
Slike sicer ni ampak telefon zavibrira ob vklopu/izklopu in sliši se zvok ob zagonu. Na podlagi tega vem, da je nekako še živ, ampak nič se ne vidi na ekranu.
Kaj naj naredim najprej? Si nabavim USB-C hub in ga priklopim preko HDMI na TV, da vidim če bo slika?


Ce so podatki pomembni je potrebno pristopiti skrajno resno, ze gretje zaradi od-lepljenja zadnje strani je lahko kaplja cez rob.

Povejte mi, ali je bil padec nezen in je pac malo pocilo?
Ali je sel 20t kamion preko njega?

Ob prevzemu zahtevajte uradni zapisnik vseh opravljenih posegov in uradno oceno stanja s strani pooblascenega servisa -- sicer ne prevzemajte nic! Ker TS je zelo kreativen ... in bodo trdili lahko vse mogoce! Tudi aparat ni ravno cenen, tako da gre tudi za denar.

A imate morda kaksno zavarovanje za aparat, odgovornost, ... polica kakrsnakoli, da lahko uveljavljate nezgodno morda?

Bova potem naprej poskusila nekaj resiti, preberite temo, ki sem jo dal vceraj ... pa bomo sli korak po korak ... od kje pa ste priblizno, LJ, MB, KP, Mars ...?

Ekran je amoled in se je razlil, tako da ne deluje niti slika niti touch ... zelo verjetno!

Ce gumbi delajo, vibra dela, vse vam izgleda kot normalni zagon pred poskodbo ... potem rabimo delujoc zaslon pa da vidimo kje smo.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

bossko ::

Pozdravljen AEx_1-7,

sedaj imam telefon v rokah.

Na telekomu so rekli, da so poskusili priklopiti nov zaslon in ni delovalo. Da ni samo zaslon ampak, da je tudi matična plošča poškodovana in da se ne da narediti nič.

Padec je bil kar konkreten. Iz višine 20 m, po moje direkt na ploskev zaslona. Nimam nikakršnega zavarovanja.

Jaz sem ga priklopil preko USB-C hub-a na monitor in gor dobim sliko ure, datuma in ključavnico - https://photos.app.goo.gl/MuArdc6tExtKN...

Ampak kako bi lahko odklenil zaslon?

Vnaprej hvala...

p.s. sem iz okolice Sežane

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bossko ()

Technics111 ::

bossko je izjavil:

Pozdravljen AEx_1-7,

sedaj imam telefon v rokah.

Na telekomu so rekli, da so poskusili priklopiti nov zaslon in ni delovalo. Da ni samo zaslon ampak, da je tudi matična plošča poškodovana in da se ne da narediti nič.

Padec je bil kar konkreten. Iz višine 20 m, po moje direkt na ploskev zaslona. Nimam nikakršnega zavarovanja.

Jaz sem ga priklopil preko USB-C hub-a na monitor in gor dobim sliko ure, datuma in ključavnico - https://photos.app.goo.gl/MuArdc6tExtKN...

Ampak kako bi lahko odklenil zaslon?

Vnaprej hvala...

p.s. sem iz okolice Sežane


Poglej ne poslušaj teh trolov ki preko foruma pišejo romane in ugibajo na podlagi opisov stanje telefona. Telefon mora pogledat mojster, ki se na to spozna v nulo in je boljši od vsakega pooblaščenega servisa, ker popravlja vezja in mikro elektroniko.

Zato ti toplo priporočam servis: Anton Meden s.p. Grahovo 60, 1384 Grahovo. Tel: 041924624.

Če ti on nebo rešil telefona ti ga nebo noben!!! Lp

AEx_1-7 ::

bossko je izjavil:

Pozdravljen AEx_1-7,

sedaj imam telefon v rokah.

Na telekomu so rekli, da so poskusili priklopiti nov zaslon in ni delovalo. Da ni samo zaslon ampak, da je tudi matična plošča poškodovana in da se ne da narediti nič.

Padec je bil kar konkreten. Iz višine 20 m, po moje direkt na ploskev zaslona. Nimam nikakršnega zavarovanja.

Jaz sem ga priklopil preko USB-C hub-a na monitor in gor dobim sliko ure, datuma in ključavnico - https://photos.app.goo.gl/MuArdc6tExtKN...

Ampak kako bi lahko odklenil zaslon?

Vnaprej hvala...

p.s. sem iz okolice Sežane


Dobro, sezana mi je predalec in za Huawei robe rezervne nimam, ker je to out brand izven CN.

Povejte mi, ali je zadnja stran odprta/odlepljena ali ne (pojdiva kar na ZS, ker tale Grahovo troll ne zanima nikogar), pa se pametnjakovica motiva ... lahko pomagam, samo rabim vedeti vec --> napisite mi ZS ce zelite, ker tule sva zal koncala!

Bom preveril sliko, na vasem linku!
BR.
--++ order with AESS (AE Saver Shipping/AE Standard Shipping) ++--
The word (...) originates from the Ancient Greek: élleipsis meaning 'leave out'
Zargon je soc. zvrst neknj. slov. jezika, ki ga uporabljajo ljudje iste stroke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: AEx_1-7 ()

Technics111 ::

AEx_1-7 je izjavil:

bossko je izjavil:

Pozdravljen AEx_1-7,

sedaj imam telefon v rokah.

Na telekomu so rekli, da so poskusili priklopiti nov zaslon in ni delovalo. Da ni samo zaslon ampak, da je tudi matična plošča poškodovana in da se ne da narediti nič.

Padec je bil kar konkreten. Iz višine 20 m, po moje direkt na ploskev zaslona. Nimam nikakršnega zavarovanja.

Jaz sem ga priklopil preko USB-C hub-a na monitor in gor dobim sliko ure, datuma in ključavnico - https://photos.app.goo.gl/MuArdc6tExtKN...

Ampak kako bi lahko odklenil zaslon?

Vnaprej hvala...

p.s. sem iz okolice Sežane


Dobro, sezana mi je predalec in za Huawei robe rezervne nimam, ker je to out brand izven CN.

Povejte mi, ali je zadnja stran odprta/odlepljena ali ne (pojdiva kar na ZS, ker tale Grahovo troll ne zanima nikogar), pa se pametnjakovica motiva ... lahko pomagam, samo rabim vedeti vec --> napisite mi ZS ce zelite, ker tule sva zal koncala!

Bom preveril sliko, na vasem linku!
BR.


Kaj je slinavec, kaj nabijaš, če nimaš pojma? Nimaš rezervnih delov, nimaš nič, samo nabijaš v vsaki temi u 3pm. Prepusti delo profesionalcem in servisu, ki lahko takoj reši zadevo, ne pa z mešanjem megle po forumu!!! Pravi Pacienti ste eni,najbolj pametni, ko mislite da vse znate, v resnici pa stvari bolj pokvarite in sfukate, da moramo na servisih za vami popravljat Mudonje nedorasle!!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagala izbris: AEx_1-7 ()

XIIT ::

bossko je izjavil:

Pozdravljen AEx_1-7,Jaz sem ga priklopil preko USB-C hub-a na monitor in gor dobim sliko ure, datuma in ključavnico - https://photos.app.goo.gl/MuArdc6tExtKN...
Ampak kako bi lahko odklenil zaslon?

Če ima USB hub še kak USB port prost lahko gor priklopiš miško, pa z njo upravljaš telefon.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
31557396 (7088) predi
»

USB C docking station

Oddelek: Kaj kupiti
313954 (970) Morison
»

Huawei P20 Pro Backup

Oddelek: Pomoč in nasveti
13814 (572) AEx_1-7
»

Modri zaslon Fatal Sytem Error

Oddelek: Pomoč in nasveti
9940 (854) _Denny_

Več podobnih tem