» »

Ebay nakup iz ZDA

Ebay nakup iz ZDA

vikernes ::

Prebral sem kar sem nasel na tem forumu vedno se zmeraj ne vem koncnega odgovora.

Hocem kupiti en efekt za kitaro (cca. 50x30x20cm) preko ameriskega Ebaya - recimo, da bi rekel tipu da zapakira v neko obicajno skatlo in gor napise GIFT. Jaz bi mu preko banke nakazal denar za nakup in postnino. Zdaj me zanima in izkusenj kako bi to slo na nasi carini. Gre se mi za to, da ne bi placal davka. Predvsem me zanima ce je ze kdo tako kupoval in kaksni so bili rezultati.

Primoz78 ::

20% davka...pa se odvisno ali je zadeva prosta carine ali ne...tudi ce ti napise gor GIFT je mal kriza, ker ti bodo zahtevali dokument o izvoru...racun ali link do Ebay-a itd...vsaj tko so meni...sem se en teden kregal z njimi pa ni pomagalo...edino bi pomagalo to, da ti npr. naredi en racun za npr. 50$ in da notr...ali pa odpre ebay avkcijo za 50$ (skupaj z postnino pazi!) pa ti takoj sodelujes in kao kupis...pa jim potem to sprintas in oddas...pa on pol da sporazumni preklic avkcije in je mir...tko bi placal 20% od 50$...oprosceno DDV pa mislim, da je do zneska 25€...pazi, vedno se osnovi za obracun vstejejo tudi stroski posiljanja!

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

vikernes ::

To zgleda kot dobra alternative. Edino glede postnine mi ni jasno. Pravis da racunajo davek 20% od cene izdelka + postnina? Kako racunajo postino.

Recimo da bi tip naredeil omenjeno in dal gor izdelek za 40$ in napisal da je postnina 10$. Koliko bi potem placal davka v slo?

dejansan ::

ja potem bi plačal 20% od 50$

samo, ko sem nazadnje naročal iz tam so mi upilili davek + carino, oboje skupaj mislim, da je prišlo 40%, samo ni bilo druge alternative takrat

malo se pozanimaj na carini
dejansan

opeter ::

Meni so na cca. 35.000 SIT vredno programsko opemo nabili skoraj 9000 SIT carinskega davka. :|
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Primoz78 ::

Na racunalniske komponente ni canire (vsaj takrat ko sem jst kupoval ni blo) placas pa DDV...v osnovo za obracun DDV-ja pa spadajo vsi stroski do SLO meje...se pravi postnina je vkljucena. Preglej na spletu ce je blago, ki bi ga kupu oprosceno carine oz. koliko % pride carine...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

opeter ::

@Primoz78

Verjetno je bil problem v tem, da sem jim moral poslati račun (PDF) in so tam videli, na je WAT: 0 $. Narobe sem se izrazil, na papirju od Carinske pošte sem imel napisal DDV, to sem moral plačati. :|
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Primoz78 ::

Opeter...ni vazno ali je VAT obracunan ali ne...ko je nakup izven EU je treba placat DDV v SLO...vecina USA drzav itak nima VAT-a...

Lp Primoz
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Keyser Soze ::

Emmmm, nekako se obdavčuje blago. Ne ravno poštnih storitev. =/

Primoz78 ::

Kayser jap...po logiki...ampak ne po davcni zakonodaji...Ceno blaga predstavlja nabavna cena + potni stroski do SLO meje...govorim iz lastnih izkusenj...na zalost.

Lp Primoz

p.s. Link do zakona o DDV...pocekiraj pod 21. clen...
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

krneki ::

DDV oziroma davek na dodano vrednost je prav to "davek na dodano vrednost" in če ti pripelješ flašo pira iz Ljubljane na Triglav ali magar na mednarodno vesoljsko postajo, boš s tem povečal njeno vrednost ;)

vikernes ::

Se eno vprasanje: ce bi recimo tipu ki prodaja rekel naj sprinta nek navidezni racun na katerem bi bila cena za 30$ in ga da v skatlo. Bi potem na carini verjeli ali bi preverjali?

C4rtm4n ::

HEH!!

Lepo bi bilo probat!:D
Respect my Authority!

C4rtm4n ::

Ja newem, nekaj boš moral pokazat. Ali je to račun , link od blaga , potrdilo o nakazilu,...
Respect my Authority!

Primoz78 ::

Se eno vprasanje: ce bi recimo tipu ki prodaja rekel naj sprinta nek navidezni racun na katerem bi bila cena za 30$ in ga da v skatlo. Bi potem na carini verjeli ali bi preverjali?


Odvisno od blaga, ki ga uvazas...ce je sumljivo nizka cena za kako tako blago...dvomim, da bi delovalo...in ce bi se ti upicli v to bi preverili ceno na SLO trgu in ti od tega obracunali DDV...+carino

Lp Primoz

p.s. Karkoli od tega...sam da je cena koliko toliko realna...
GAMING HTPC I5 2500k/ASUS P8P67/4GB CORSAIR XMS3/
VERTEX 3/ASUS 670 GTX OC/Antec TP-650 NEW/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Primoz78 ()

J`Mavr0 ::

Lp
Iz ZDA bi naročil 4kos enih diz in pridejo cca 107$, shiping pride cca 10$
Zdaj pa me zanima ddv je 20%? kaj pa stroški carinjenja?

Kako je z tem da mi pošlje kot darilo? Oz. kako najceneje prit skozi? 4 računi samo 1 prikazat?

lp;
Jernej

Vanich ::

Ni carine do 150.-€
DDV plačaš na ceno izdelka + poštnina.

KoMar- ::

Na carini preverijo item number od avkcije. "Gift" pa ne pali 0% - meni iz HK vedno pošljejo vse kot "gift" in vrednost "8$", pa se kljub temu srečam s cariniki :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

bastadu ::

Eno vprašanje:
Izven Evrope sem si naročil neko napravo, ki je sicer rabljena, poleg pošiljke pa je prodajalec tudi priložil original račun, pač račun ko je on to stvar kupil novo (zaradi garancije). Jaz sem za to zadevo plačal seveda bistveno manj, ker je pač rabljena. Sedaj me zanima, ali mi bodo carinili na vrednost po original računu (nove naprave) ali na vrednost, ki jo je prodajalec napisal na paket kao zaradi zavarovanja (tudi s to številko je malce pretiraval)? In če se slučajno "zmotijo" in res carinijo po original računu, je možno potem te že plačane (previsoke) dajatve oz. del le teh zahtevati nazaj, seveda ob predložitvi papirjev, kolikor sem pač dejansko plačal? Ima kdo kakšne takšne izkušnje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Hardstyle ::

če je on priložil račun k paketu kako bi oni prišli do tega računa? Sklepam, da je račun poleg naprave in ne nalepljen na paketu.

bastadu ::

Ja halo, lepo ga odprejo in pogledajo kaj je notri ;)

bastadu ::

Kot predvidevano so mi ocarinili po vrednosti novega izdelka, torej po priloženem originalnem računi izpred enega leta ... Sedaj morem poslati na carino zahtevek za povračilo preveč plačanih uvoznih dajatev in seveda predložiti dokazila o tem, koliko sem dejansko plačal za to ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj tako visoka carina? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6519920 (9322) BorutK-73
»

Carina iz USA (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7218794 (5524) St235
»

nakup preko eBay-ja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
11425679 (13750) St235

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094071 (70936) Tilen

Več podobnih tem