» »

Nakup stanovanje, kjer so trenutno najemniki

Nakup stanovanje, kjer so trenutno najemniki

doesitmatter ::

Zanima me če kupiš stanovanje ali trenutni lastnik izseli najemnike ali postane to moja dolžnost? A sploh lahko zahtevam da ob podpisu pri notarju mora biti stanovanje izseljeno, če se postavi rok primopredaje čez 90 dni oz. kolikor pač imajo napisano v pogodbi? In če napišem pisno pri agentu da v primeru neizpolnjevanja mi je agencija potrebna vrniti celotno aro?

Nov sem v tem in bi bil hvaležen za vse informacije.

harvey ::

Za vse te iformacije se posvetuj z odvetnikom, posvet pred nakupom ne bo tako drag, kot morebitine težave po nakupu.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

feryz ::

Išči dalje. Sploh če imajo mulce.

Aamadej ::

Z nakupom stanovanja v katerem so najemniki, se nate prenese tudi najemna pogodba sklenjena med najemniki in trenutnim lastnikom. In to pogodbo moraš potem ti po zakonu upoštevati. Torej najemnikov ne moraš kar izseliti, zgolj zato ker si postal nov lastnik stanovanja. Če je najemna pogodba za omejen čas, potem počakaš da se ta rok izteče in nato ne skleneš nove pogodbe. V primeru dolgoročne pogodbe se pa znajo stvari zakomplicirat in najemnikov po regularni poti ne boš kar tako spravil ven, dokler redno plačujejo in ne povzročajo kakšne škode.

Tako da, ali naroči sedanjemu lastniku da on pred prodajo poskrbi za prazno stanovanje (seveda po vseh zakonih),
ali pa si poišči drugo stanovanje, ki je prazno.

TheBlueOne ::

Ce ti lastnik v naprej ni povedal kako bo to reseval, kar bi na vsak nacin pricakoval, si mislim, da situacija ni enostavna. Jaz se s tako situacijo, kjer jih moras izseliti, ne bi zelel ukvarjati.

chrush ::

DUTB tudi prodaja taka stanovanja, kjer imajo najemniki pogodbo. Sem se pred casom malo zanimal za nakup takega stanovanja, pa sem si raje premislil. Zivljenje je prekratko, da bi se s tem sekiral.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Furbo ::

Nakup takega stanovanja ni za nekoga, ki si s tem nakupom rešuje stanovanjski problem.

Lahko so notri eni naivci, ki se sami odselijo 'ker je najemodajalec prodal stanovanje in moramo ven', lahko so notri eni, ki bodo šli ven z iztekom pogodbe, kadarkoli to že je, lahko so pa notri kakšni problematični, ki jih boš še leta spravljal ven, če nisi ravno kak mafijski šef.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MIHAc27 ::

Jaz osebno bi se hotel srečati z najemniki. Že z tem lahko dobiš hitro občutek, ali bodo težave ali ne. Seveda tudi če zagotavljajo, da bodo šli ven, ni nujno da bodo.
Trenutno je pa nepremičninski trg sploh adijo.

Pa probal bi se zmenit, da lastnik poskrbi da najemniki odidejo. Šele potem bi delal prepis. Bolje počakat 1-2 meseca kot imeti potem leta težave z raznimi sodišči.

Invictus ::

Kot že omenjeno z nakupom stanovanja "kupiš" tudi najemnike in njihovo pogodbo.

Preveri pogodbo, če je za določen čas, potem je pač ne podaljšaš. Seveda se mora najemnik potem še izseliti, kar pa ni nujno. Sicer imaš pogoj za prisilno izselitev (nima pogodbe), ampak moraš preko sodišča, ki meljejo...

BTW. z nakupom takega stanoivanja si "kupiš" še 25% davek na kapitalski dobiček (najemnina).

Je pa lahko to dobro osnova za konkretno zbijanje cene stanovanja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet pri nakupu stanovanja

Oddelek: Loža
405586 (4122) Zaskrbljena
»

pogodba o najemu in novi lastnik

Oddelek: Loža
373093 (1807) St235
»

Deložacija (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30364516 (57432) Ishmael
»

Izselitev najemnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8722998 (19565) MrStein
»

nov lastnik, star najemnik, ni pogodbe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5310766 (9289) St235

Več podobnih tem