» »

Koronavirus bolniški stalež

Koronavirus bolniški stalež

«
1
2

Lolipop990 ::

Pozdravljeni.
Sem zaposlena v tujini, moj mož v sloveniji. Januarja sva oba prebolela virus..meni so za čas karantene in kasneje pozitivnega brisa vzeli dopust, češ da za delavce, ki ne živimo v avstriji bolniški stalež/krantena ne velja..
Sedaj pa so v podjetju mojega moža bili ta teden delavci pozitivni..in glede na to, da bi jaz morala spet dati dopust oz.neplačane dneve (če bom spet na bolniški) me zanima kaj naj naredim?! Nebi rada spet bila ob dopust…ima kdo kakšne izkušnje..predloge?

Hvala..in ja, vem, da nam nebi smeli jemati dopusta, ampak tako pač je pri nas!

rhino ::

Tako ni pri nas, tako je v Avstriji. Avstrijski delodajalec osebam ki so takoimenovane K1 (osebe z rizicnim stikom) osebe brez stalnega prebivalisca ne placuje bolniske.
Ce mene vprasas, je to svinjarija, saj vsi placujemo prispevke za zdravstvo. Pri nas je bilo celo tak, da ce si bil pozitiven, pa cetudi si zbolel in prijavil bolnisko, je nisi dobil, ker nimas naslova v Avstriji in si v tujini v karanteni.
Ena moznost je, da se ne drzis karantene. Druga moznost je, da se z delodajalcem dogovoris za neplacan dopust. Tretja moznost je, da pac probas it nekak na bolnisko.
Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X

Magic1 ::

A v Avstriji ne moreš koristit bolniške, če si bolan? Če si pozitiven, pač "imaš" še vročino. Vsaj pol karantene si verjetno lahko bolan.
Magic

Lolipop990 ::

Jaja, točno tako! Nisem dobila plačane ne karantene, ne bolniške. Kar je res svinjarija!

Če si bolan lahko koristiš..ampak če imaš korono je nemoreš (oz.odvisno od delodajalca)

ajdov2 ::

Hodi normalno v službo. Zakaj bi ti dajala svoj dopust, da ščitiš njih?

vnetidebater ::

Lolipop990 je izjavil:

Jaja, točno tako! Nisem dobila plačane ne karantene, ne bolniške. Kar je res svinjarija!

Če si bolan lahko koristiš..ampak če imaš korono je nemoreš (oz.odvisno od delodajalca)


Pa hodi v službo in naj zboli cela firma.

Lolipop990 ::

Že..ampak je finta, da se morem tedensko testirat..za prehod meje- ker pač nisem celjena..

rhino ::

Ce si pozitiven (vseeno ce zbolis ali ne), si smatran da moras biti v karanteni. In karantena ni placana, ce nimas naslova v Avstriji.
Dobra volja delodajalca je, da ti v tem primeru placa bolnisko/karanteno, zakonsko mu ni potrebno.

Ce zbolis pa za cem drugim, pa dobis normalno placano bolnisko. Oz. nekateri delodajalci znajo tudi komplicirati, ce imas zdravnika v Sloveniji
Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X

vnetidebater ::

Pa se cepi.

rhino ::

@Lolipop990
ne vem s cem se ukvarjas, ena od moznosti je tudi, da se dogovoris za delo od doma.

vnetidebater je izjavil:

Pa se cepi.

Zato, da zasciti svoje zdravje, al da lahko gre na delo?
Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rhino ()

Lolipop990 ::

Tudi če sem cepljena..in če bo mož pozitiven, se po moji logiki morem it tudi jaz testirat..in vsi vemo, da ti potem tud celjenje ne pomaga..

rhino je izjavil:

@Lolipop990
ne vem s cem se ukvarjas, ena od moznosti je tudi, da se dogovoris za delo od doma.

vnetidebater je izjavil:

Pa se cepi.

Zato, da zasciti svoje zdravje, al da lahko gre na delo?


Nemogoče..

Zgodovina sprememb…

ajdov2 ::

Lolipop990 je izjavil:

Tudi če sem cepljena..in če bo mož pozitiven, se po moji logiki morem it tudi jaz testirat..in vsi vemo, da ti potem tud celjenje ne pomaga..

rhino je izjavil:

@Lolipop990
ne vem s cem se ukvarjas, ena od moznosti je tudi, da se dogovoris za delo od doma.

vnetidebater je izjavil:

Pa se cepi.

Zato, da zasciti svoje zdravje, al da lahko gre na delo?


Nemogoče..

Po tvoji logiki mogoče, po logiki stroke pa ne.

vnetidebater ::

Lolipop990 je izjavil:

Tudi če sem cepljena..in če bo mož pozitiven, se po moji logiki morem it tudi jaz testirat..in vsi vemo, da ti potem tud celjenje ne pomaga..

rhino je izjavil:

@Lolipop990
ne vem s cem se ukvarjas, ena od moznosti je tudi, da se dogovoris za delo od doma.

vnetidebater je izjavil:

Pa se cepi.

Zato, da zasciti svoje zdravje, al da lahko gre na delo?


Nemogoče..


torej koristi dopust, če bo tvoj mož sploh se nalezel. Morda se ne bo.

lp

Zgodovina sprememb…

Lolipop990 ::

Torej če sem cepljena, mož pozitiven..se ne rabim it testirat?

rhino ::

Lolipop990 je izjavil:

Torej če sem cepljena, mož pozitiven..se ne rabim it testirat?


Ce si cepljena, za prehod meje ne potrebujes testa. Ne vem pa kak je s tem, ce bo moz pozitiven, ce bos ti kljub temu dobila karanteno.
Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X

vnetidebater ::

rhino je izjavil:

Lolipop990 je izjavil:

Torej če sem cepljena, mož pozitiven..se ne rabim it testirat?


Ce si cepljena, za prehod meje ne potrebujes testa. Ne vem pa kak je s tem, ce bo moz pozitiven, ce bos ti kljub temu dobila karanteno.


Nevem ali jo avtomatično dobijo člani istega gospodinjstva ali ne.


itak pa je jeba ker če se bo šla danes cepiti bo PCT dobila šele čez nekaj tednov. Njen mož pa, če bo zbolel, bo zbolel prihodnji teden.

Zgodovina sprememb…

Lolipop990 ::

Sej to vem..no nima veze..:se za enkrat še ne misim cepit..

Torej predlagate da dam dopust (oz.neplačane dneve) .v kolikor bo prišlo sploh do tega

vnetidebater ::

Ali res ne moreš delat od doma?

Delaš v tovarni, moraš biti fizično prisotna na delu?

Zgodovina sprememb…

Lolipop990 ::

vnetidebater je izjavil:

Ali res ne moreš delat od doma?


Ne..delam v proizvodnji..tako da sploh ni šans.

vnetidebater ::

hm. butasta ideja ampak.......... kaj pa če bi dobila bolniško namesto karantene? :D


velika verjetnost je sicer da se ti bo osebni zdravnik smejal če mu to omeniš.

Zgodovina sprememb…

Lolipop990 ::

vnetidebater je izjavil:

hm. butasta ideja ampak.......... kaj pa če bi dobila bolniško namesto karantene? :D


Saj tudi če dobim bolniško za covid, mi je ne priznajo!!! Saj v tem je fintaaaa

vnetidebater ::

khm...obstaja dosti prehladov, grip, viroz.

rešitev je možna samo če je osebni zdravnik pripravljen ti kaj takega naredit. Najbrž ne bo šlo skozi. Samo idejo dam na mizo.

Zgodovina sprememb…

Lolipop990 ::

vnetidebater je izjavil:

khm...obstaja dosti prehladov, grip, viroz.


Res je ja…ampak potem se tudi moj mož nebi smel iti testirat..ker če bo +, sem jaz avtomatsko v karanteni..

vnetidebater je izjavil:

khm...obstaja dosti prehladov, grip, viroz.

rešitev je možna samo če je osebni zdravnik pripravljen ti kaj takega naredit. Najbrž ne bo šlo skozi. Samo idejo dam na mizo.


Saj zato, sem pisala na forum..kr prosim za ideje :D

Zgodovina sprememb…

rhino ::

Lolipop990 je izjavil:

Sej to vem..no nima veze..:se za enkrat še ne misim cepit..

Torej predlagate da dam dopust (oz.neplačane dneve) .v kolikor bo prišlo sploh do tega


Kot sem ze napisal (v kolikor bo tvoj moz pozitiven in fases karanteno):
- lahko das dopust (ali ure ce jih mas viska), kot si storila ze prvic. V tem primeru letos verjetno vec nimas dopusta
- lahko gres na neplacan dopust, vendar ti mora to delodajalec odobrit
- lahko se ne drzis karantene in hodis dalje na delo
- lahko se nardis bolano (preden gres na testiranje) in gres na bolnisko
Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X

vnetidebater ::

Lolipop990 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

khm...obstaja dosti prehladov, grip, viroz.


Res je ja…ampak potem se tudi moj mož nebi smel iti testirat..ker če bo +, sem jaz avtomatsko v karanteni..


najemi stanovanje v avstriji in se za 2 tedna preseli gor preden tvoj mož zboli (se testira) :D

Zgodovina sprememb…

ajdov2 ::

Pri nas trenutno ne.

Lolipop990 ::

rhino je izjavil:

Lolipop990 je izjavil:

Sej to vem..no nima veze..:se za enkrat še ne misim cepit..

Torej predlagate da dam dopust (oz.neplačane dneve) .v kolikor bo prišlo sploh do tega


Kot sem ze napisal (v kolikor bo tvoj moz pozitiven in fases karanteno):
- lahko das dopust (ali ure ce jih mas viska), kot si storila ze prvic. V tem primeru letos verjetno vec nimas dopusta
- lahko gres na neplacan dopust, vendar ti mora to delodajalec odobrit
- lahko se ne drzis karantene in hodis dalje na delo
- lahko se nardis bolano (preden gres na testiranje) in gres na bolnisko



Ja…ena od teh..

ajdov2 ::

Lolipop990 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

hm. butasta ideja ampak.......... kaj pa če bi dobila bolniško namesto karantene? :D


Saj tudi če dobim bolniško za covid, mi je ne priznajo!!! Saj v tem je fintaaaa

Kaj pa če dobiš bolniško ker te boli križ?

TheBlueOne ::

ajdov2 je izjavil:

Lolipop990 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

hm. butasta ideja ampak.......... kaj pa če bi dobila bolniško namesto karantene? :D


Saj tudi če dobim bolniško za covid, mi je ne priznajo!!! Saj v tem je fintaaaa

Kaj pa če dobiš bolniško ker te boli križ?


Mah, reces, da imas virozo, vrocino itn. in dobis bolnisko. Pac je ne dobis za Covid ampak za prehlad oz. neznano virozo.

rhino ::

TheBlueOne je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

Lolipop990 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

hm. butasta ideja ampak.......... kaj pa če bi dobila bolniško namesto karantene? :D


Saj tudi če dobim bolniško za covid, mi je ne priznajo!!! Saj v tem je fintaaaa

Kaj pa če dobiš bolniško ker te boli križ?


Mah, reces, da imas virozo, vrocino itn. in dobis bolnisko. Pac je ne dobis za Covid ampak za prehlad oz. neznano virozo.


Res je, vendar je problem, da mora to storiti preden je moz pozitiven oz. oba dobita karanteno.
Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rhino ()

Lolipop990 ::

rhino je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

Lolipop990 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

hm. butasta ideja ampak.......... kaj pa če bi dobila bolniško namesto karantene? :D


Saj tudi če dobim bolniško za covid, mi je ne priznajo!!! Saj v tem je fintaaaa

Kaj pa če dobiš bolniško ker te boli križ?


Mah, reces, da imas virozo, vrocino itn. in dobis bolnisko. Pac je ne dobis za Covid ampak za prehlad oz. neznano virozo.


Res je, vendar je problem, da mora to storiti preden je moz pozitiven oz. dobi karanteno.



Tako, tako…
Še sreča da imam doma teste za samotestiranje..tako da če bo prišlo do tega, si bom nekaj izmislila..

ajdov2 ::

TheBlueOne je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

Lolipop990 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

hm. butasta ideja ampak.......... kaj pa če bi dobila bolniško namesto karantene? :D


Saj tudi če dobim bolniško za covid, mi je ne priznajo!!! Saj v tem je fintaaaa

Kaj pa če dobiš bolniško ker te boli križ?


Mah, reces, da imas virozo, vrocino itn. in dobis bolnisko. Pac je ne dobis za Covid ampak za prehlad oz. neznano virozo.

Ampak če rečeš da imaš virozo te (lahko) pošlje na test. Če pa rečeš da si premikal pohištvo in te je zagrabilo v hrbtu ni nobenega testa.

Lolipop990 ::

ajdov2 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

Lolipop990 je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

hm. butasta ideja ampak.......... kaj pa če bi dobila bolniško namesto karantene? :D


Saj tudi če dobim bolniško za covid, mi je ne priznajo!!! Saj v tem je fintaaaa

Kaj pa če dobiš bolniško ker te boli križ?


Mah, reces, da imas virozo, vrocino itn. in dobis bolnisko. Pac je ne dobis za Covid ampak za prehlad oz. neznano virozo.

Ampak če rečeš da imaš virozo te (lahko) pošlje na test. Če pa rečeš da si premikal pohištvo in te je zagrabilo v hrbtu ni nobenega testa.


Hah :D
Hvala vam za predloge..

Vetrpiha ::

Vseeno se raje cepi. Ali boš v prihodnosti potem spet iskala rešitve?

Magic1 ::

Že nekaj časa ne dajejo celega gospodinjstva v karanteno, če nekdo zboli. Sploh če si prebolevnik. Se pa to zna spet spremenit, sam potem bo tudi lockdown.
Magic

Horas ::

Lolipop990 je izjavil:

Jaja, točno tako! Nisem dobila plačane ne karantene, ne bolniške. Kar je res svinjarija!

Če si bolan lahko koristiš..ampak če imaš korono je nemoreš (oz.odvisno od delodajalca)


še en dokaz da ta covid ni to kar je!!!

kdaj boste spregledali ljudje?!?
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Lolipop990 ::

Vetrpiha je izjavil:

Vseeno se raje cepi. Ali boš v prihodnosti potem spet iskala rešitve?


Potem pa mi povej..če se cepim in mož ne..pa je mož potem +. Se moram jaz vseeno tesirati?

Vetrpiha ::

Če si cepljena, menda ne.
Tudia nasploh je bolje biti cepljeni v tvojem primeru, ker bo morebiti okužba mimo, še preden boš sla na teste.

Magic1 ::

Zakaj pa se mora tvoj mož sploh testirat? Sej je prebolel in teh se načeloma ne testira pri nas (ne razumem logike, samo tako pač je). Če bo bolan, bo ostal doma na bolniški in to bo to. Sam se moraš ti cepit, da še tebi ne bo potreba na teste hodit. Potem pa naj se Avstrijci sami jebejo, če ne mislijo plačevat za karanteno.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Lolipop990 ::

Magic1 je izjavil:

Zakaj pa se mora tvoj mož sploh testirat? Sej je prebolel in teh se načeloma ne testira pri nas (ne razumem logike, samo tako pač je). Če bo bolan, bo ostal doma na bolniški in to bo to. Sam se moraš ti cepit, da še tebi ne bo potreba na teste hodit. Potem pa naj se Avstrijci sami jebejo, če ne mislijo plačevat za karanteno.


Če bo imel simptome se mora it testirat..saj je pol leta že preteklo od okužbe..

Lolipop990 ::

Vetrpiha je izjavil:

Če si cepljena, menda ne.
Tudia nasploh je bolje biti cepljeni v tvojem primeru, ker bo morebiti okužba mimo, še preden boš sla na teste.


Ni res…v kolikor se moram jaz kot cepljena oseba tudi testirat, če je mož neceljen in +..potem morem po koji logiki tudi jaz ostat v karanteni..in mi ne pomaga da sem cepljena..

Magic1 ::

Pa kdo ti je rekel, da boš tudi ti dobila karanteno?
Magic

Vetrpiha ::

Sicer bi obema, kar se tiče tega testiranja, bilo lažje, če bi se cepila. Zdaj iskati neke bližnjice, ki to itak niso, je meni kontra produktivno.

Stikalo ::

Vetrpiha je izjavil:

Sicer bi obema, kar se tiče tega testiranja, bilo lažje, če bi se cepila. Zdaj iskati neke bližnjice, ki to itak niso, je meni kontra produktivno.


Hehe, eni so res trmasti. Poznam veliko ljudi, ki jim se je zabavno testirat vsakoh nekaj dni, namesto da bi se šli cepit. Cepiva so varna in prakično vsak je cepljen vsaj 10x in mu ni nič.

Ceplenje proti covidu bistveno zmanjša možnosti za težji potek bolezni oz. zmanjša možnosti, da se okužimo.

Pri covidu je problem, ker je smrtnost majhna, še vseeno pa dovolj velika da ne moremo pustiti, da se prosto širi. Potem imaš pa polno teh egoistov v stilu: ne bom se cepil. Je pa res tako, da bi morali jeseni sprostiti VSE ukrepe, pa kdor se ni cepil pač se mu ne krije stroškov zdravljena. Bolnice pa naj kolapsirajo in ljudje umirajo na cesti, anticeplicem se pa pošlje diplomo.

Ne vem, če nekateri niste opazili so bile zaradi covida bolniščnice nabito polne, jeseni bo pa očitno isto.

ajdov2 ::

Lolipop990 je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Vseeno se raje cepi. Ali boš v prihodnosti potem spet iskala rešitve?


Potem pa mi povej..če se cepim in mož ne..pa je mož potem +. Se moram jaz vseeno tesirati?

Če si cepljena se ti trenutno pri nas ni treba testirat zaradi stika z okuženo osebo. Kaj bo v prihodnosti pa je težko reči, ker se počasi kaže, da je učinkovitost cepiva proti okužbi/prenosu nižja kot je bila ko so uvedli to pravilo.

Lolipop990 ::

Magic1 je izjavil:

Pa kdo ti je rekel, da boš tudi ti dobila karanteno?


Tako je bilo januarja..predvidevam da je sedaj tudi tako!

Magic1 ::

Ti pa gledaš novice, ki se tedensko spreminjajo, zelo pogosto:)), da si še na januarskih ukrepih. Sej verjetno bodo spet kmalu podobni. Sploh za necepljene.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Badwolff ::

Če bi se pravi čas cepila, bi imela pol manj težav. Tako pa... za svoja prepričanja je vredno potrpeti, ne.

multivac ::

Lolipop990 je izjavil:

Torej če sem cepljena, mož pozitiven..se ne rabim it testirat?


Zaenkrat vrjetno ne. Ampak kmalu bodo vrjetno zahtevali tudi za cepljenčke.
Sicer pa če se sedaj cepiš bo to daleč prepozno preden ti odobrijo status birokratsko varnega pred virusem.

Stikalo je izjavil:

Vetrpiha je izjavil:

Sicer bi obema, kar se tiče tega testiranja, bilo lažje, če bi se cepila. Zdaj iskati neke bližnjice, ki to itak niso, je meni kontra produktivno.


Hehe, eni so res trmasti. Poznam veliko ljudi, ki jim se je zabavno testirat vsakoh nekaj dni, namesto da bi se šli cepit. Cepiva so varna in prakično vsak je cepljen vsaj 10x in mu ni nič.

Ceplenje proti covidu bistveno zmanjša možnosti za težji potek bolezni oz. zmanjša možnosti, da se okužimo.

Pri covidu je problem, ker je smrtnost majhna, še vseeno pa dovolj velika da ne moremo pustiti, da se prosto širi. Potem imaš pa polno teh egoistov v stilu: ne bom se cepil. Je pa res tako, da bi morali jeseni sprostiti VSE ukrepe, pa kdor se ni cepil pač se mu ne krije stroškov zdravljena. Bolnice pa naj kolapsirajo in ljudje umirajo na cesti, anticeplicem se pa pošlje diplomo.

Ne vem, če nekateri niste opazili so bile zaradi covida bolniščnice nabito polne, jeseni bo pa očitno isto.


Vabim te, da tu nehaš lagati in prideš k nam v druge teme prediskutirati zakaj si lažnjivec.

Badwolff je izjavil:

Če bi se pravi čas cepila, bi imela pol manj težav. Tako pa... za svoja prepričanja je vredno potrpeti, ne.


Pomojem ja. Še posebej ker moje prepričanje je, da bodo cepljeni potegnili kratko v doglednem času.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Vetrpiha ()

IL_DIAVOLO ::

Cepi se ali si poisci delo v slo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pfizer, PCT test in neprofesionalni zdravnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10620092 (16285) Mr.B
»

karantena in sluzba (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10412375 (8796) Miki N

Mi Covid19 prekuženi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19624748 (11873) BigWhale

Test Covid19 pozitiven, vprašaj kaj te zanima! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23724384 (15242) ;-)
»

Distanciranje zaradi covida-19 odpihnilo številne nalezljive bolezni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5810930 (7622) HappyPills

Več podobnih tem