» »

IPCC: Globalno segrevanje kritično, ukrepati je treba takoj

1
2
3

Ghost7 ::

pegasus je izjavil:

Ghost7 je izjavil:

Veš da to stane? Ene 10krat več kot Afrika oz. Indija?
In hkrati je 100x ceneje in precej bolj učinkovito kot rudarjenje. Torej bo kapitalizem naredil svoje.



A res? tko, kot recikliranje e-odpadkov? A baterija ni e-odpadek?

Verjameš v samoroge?
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

njyngs ::

feryz je izjavil:

Pri svojih petih križih nisem še enega odpadka zabrisal v morje in vendar dnevno berem, kako zasvinjano morje je in kakšno prase da sem.
Komur to pali, naj mu. Meni ne.

Evropa plačuje eko davke, ostali svinjajo dalje. Očitno smo ravno mi krivi za vse.

Boš moral pogledat iz svoje luknje. Naše smeti iz Evrope se pakira in se jih z ladjami pošilja/prodaja v Azijo. Potem nas več ne briga kaj se s tem dogaja in se delamo lepe, kako Evropa nič ne onesnažuje. No... v resnici pa so to še vedno naše smeti, ki smo jih mi proizvedli.

Razumem da si nekateri radi zatiskate oči in si hočete oprat roke, ampak poglejmo resnici v oči. Ko se bo gladina vode dvignila za 3 ali 6 metrov te ocean ne bo vprašal če si ločeval odpadke ali ne. Samo bajto in dvorišče ti bo pogoltnil.

feryz ::

Jaz plačujem, da se moje smeti odstrani, predela, reciklira, skuri ...
Navsezadnje ravno tisti, ki se najbolj derejo, da onesnažujemo, najbolj blokirajo početje tega, reševanje problema odpadkov.

In imamo začaran krog. Vse višje eko davke in vse manj dejavnosti za rešitev problema. In en kup dobro plačanih strokovnjakov, ki grozijo raji.

feryz ::

Če bi probleme rešili, ne bi bilo treba več plačevati eko davkov. Da ne govorimo o ostalih "rešitvah" za eko omejevanje ljudi.
Se vam že malo sanja, v katero smer gre vse skupaj?

TheBlueOne ::

feryz je izjavil:

Če bi probleme rešili, ne bi bilo treba več plačevati eko davkov. Da ne govorimo o ostalih "rešitvah" za eko omejevanje ljudi.
Se vam že malo sanja, v katero smer gre vse skupaj?


Meni je kristalno jasno, da je poceni, ce kurimo naravo in da bo drago in kompleksno, ce bomo zeleli kolikor toliko normalno prihodnost za naslednike.

njyngs ::

feryz je izjavil:

Če bi probleme rešili, ne bi bilo treba več plačevati eko davkov. Da ne govorimo o ostalih "rešitvah" za eko omejevanje ljudi.
Se vam že malo sanja, v katero smer gre vse skupaj?

Lahko gre v katerokoli politično / ekonomsko smer hoče. Na koncu je rezultat enak: nafukali bomo vsi (oz. bodo - nas verjetno več ne bo). In kolikor vidim bo žal tako ostalo. Pohlep je premočan.

feryz ::

Če problemov ne bo, jih bodo ustvarili. Zagotovo.

Slovenija je v štiridesetih letih napredovala, da bolj verjetno niti se ne da. Kar se tiče čistoče in varovanja okolja.
Če bi še drugje toliko, bi bilo morje danes 2 metra nižje, Benetke pa na suhem. Mi pa v bundah junija. Ups, saj smo bili.

TheBlueOne ::

feryz je izjavil:

Če problemov ne bo, jih bodo ustvarili. Zagotovo.

Slovenija je v štiridesetih letih napredovala, da bolj verjetno niti se ne da. Kar se tiče čistoče in varovanja okolja.
Če bi še drugje toliko, bi bilo morje danes 2 metra nižje, Benetke pa na suhem. Mi pa v bundah junija. Ups, saj smo bili.


Planet je samo eden in od vseh. Biti uzaljen in iz principa samo jokcati ne pomaga tvojim otrokom. Kaj mislis, da ce bomo sesuli cel planet, bodo vzeli tvoj izgovor, ko bos kot nono jokcal "Jaz nisem zelel narediti vec, ker so bili drugi slabsi.". Pac naredis zgled.

multivac ::

Nimam pojma, zakaj me je pegasus brisal, ampak vseeno vprašam.

Kolikšna je vrjtnost, da je GW, vsaj v mainstream kontekstu...ponovno en nateg iz strani vodilnih?
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

TheBlueOne ::

multivac je izjavil:

Nimam pojma, zakaj me je pegasus brisal, ampak vseeno vprašam.

Kolikšna je vrjtnost, da je GW, vsaj v mainstream kontekstu...ponovno en nateg iz strani vodilnih?


Mala, ker nima smisla. Imajo dosti bolj enostavne vzvode za doseganje ciljev.

wechta ::

Ma, eni ste pa res pametni, vse možne zadeve najdete, nič ni res, same zarote povsod.

Leta 1988 je bil ustanovljen Medvladni odbor za podnebne spremembe - IPCC, ki deluje še danes. Na vsakih nekaj let izda obsežno poročilo, ki predstavlja povzetek tekoče znanosti. Njihovo nastajanje je pred časom za MMC pojasnila Lučka Kajfež Bogataj, ki je tudi sama sodelovala pri urejanju enega od poročil: "Vsako leto je objavljenih na tisoče člankov, poročil, ekspertiz in nihče ne more vsega tega prebrati. Zato je približno 2000 znanstvenikov sklenilo, da bodo skušali to strniti v krajša in preglednejša poročila. Ne gre torej za neko novo znanost, temveč se združi vse, kar je objavljeno na različnih celinah, v različnih jezikih."

Torej, IPCC poročilo vsebuje povzetke raziskovalcev vsega sveta. Ma kaj je res verjetno, da so prav vsi vključeni v neko uber zaroto, sam zato da bodo male ljudi zajebali?? A ne bojo vsi ti raziskovalci zajebal tut sebe - sej niso to neki bogatuni in voditelji sveta ;)

Vglavenm, nekaterim ljudem je očitno res težko verjeti že znanstvenikom, kaj šele komu drugemu. Adijo svet.

multivac ::

TheBlueOne je izjavil:

multivac je izjavil:

Nimam pojma, zakaj me je pegasus brisal, ampak vseeno vprašam.

Kolikšna je vrjtnost, da je GW, vsaj v mainstream kontekstu...ponovno en nateg iz strani vodilnih?


Mala, ker nima smisla. Imajo dosti bolj enostavne vzvode za doseganje ciljev.


Kot recimo?

wechta je izjavil:

Ma, eni ste pa res pametni, vse možne zadeve najdete, nič ni res, same zarote povsod.

Leta 1988 je bil ustanovljen Medvladni odbor za podnebne spremembe - IPCC, ki deluje še danes. Na vsakih nekaj let izda obsežno poročilo, ki predstavlja povzetek tekoče znanosti. Njihovo nastajanje je pred časom za MMC pojasnila Lučka Kajfež Bogataj, ki je tudi sama sodelovala pri urejanju enega od poročil: "Vsako leto je objavljenih na tisoče člankov, poročil, ekspertiz in nihče ne more vsega tega prebrati. Zato je približno 2000 znanstvenikov sklenilo, da bodo skušali to strniti v krajša in preglednejša poročila. Ne gre torej za neko novo znanost, temveč se združi vse, kar je objavljeno na različnih celinah, v različnih jezikih."

Torej, IPCC poročilo vsebuje povzetke raziskovalcev vsega sveta. Ma kaj je res verjetno, da so prav vsi vključeni v neko uber zaroto, sam zato da bodo male ljudi zajebali?? A ne bojo vsi ti raziskovalci zajebal tut sebe - sej niso to neki bogatuni in voditelji sveta ;)

Vglavenm, nekaterim ljudem je očitno res težko verjeti že znanstvenikom, kaj šele komu drugemu. Adijo svet.


Zanima me, kateri znanstvenik, ki želi obdržati kariero, bo spisal nekaj kontra narativi.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multivac ()

FireSnack ::

Kriza bo šele ko bo folk ugotovil da se z natisnjenimi milijardami dolarjev ne more povrnit stanje na zadnje delujoče.

wechta ::

wechta je izjavil:

Ma, eni ste pa res pametni, vse možne zadeve najdete, nič ni res, same zarote povsod.

Leta 1988 je bil ustanovljen Medvladni odbor za podnebne spremembe - IPCC, ki deluje še danes. Na vsakih nekaj let izda obsežno poročilo, ki predstavlja povzetek tekoče znanosti. Njihovo nastajanje je pred časom za MMC pojasnila Lučka Kajfež Bogataj, ki je tudi sama sodelovala pri urejanju enega od poročil: "Vsako leto je objavljenih na tisoče člankov, poročil, ekspertiz in nihče ne more vsega tega prebrati. Zato je približno 2000 znanstvenikov sklenilo, da bodo skušali to strniti v krajša in preglednejša poročila. Ne gre torej za neko novo znanost, temveč se združi vse, kar je objavljeno na različnih celinah, v različnih jezikih."

Torej, IPCC poročilo vsebuje povzetke raziskovalcev vsega sveta. Ma kaj je res verjetno, da so prav vsi vključeni v neko uber zaroto, sam zato da bodo male ljudi zajebali?? A ne bojo vsi ti raziskovalci zajebal tut sebe - sej niso to neki bogatuni in voditelji sveta ;)

Vglavenm, nekaterim ljudem je očitno res težko verjeti že znanstvenikom, kaj šele komu drugemu. Adijo svet.

Zanima me, kateri znanstvenik, ki želi obdržati kariero, bo spisal nekaj kontra narativi.


Mah, ce so pravi članki (samo take povzema IPCC), so vzadaj raziskave, kar znanstvenik spiše je povzetek teh raziskav. Članki gredo čez peer review, kjer se mora priti do istih zaključkov. Temu se reče znanstvena metoda - temelji na zbiranju opazljivih, empiričnih in merljivih dokazov: Znanstvena metoda @ Wikipedia. Ta metoda je gonilo našega napredka!

Če uporabljaš sodobno tehniko (očitno jo, če si tukaj prisoten), potem lahko tudi verjameš znanstvenikom in znanstveni metodi.

pegasus ::

Če iščete material za zarote (prave, ne samo hipotetične), začnite tukaj: https://www.climatefiles.com/exxonmobil...

multivac ::

wechta je izjavil:

wechta je izjavil:

Ma, eni ste pa res pametni, vse možne zadeve najdete, nič ni res, same zarote povsod.

Leta 1988 je bil ustanovljen Medvladni odbor za podnebne spremembe - IPCC, ki deluje še danes. Na vsakih nekaj let izda obsežno poročilo, ki predstavlja povzetek tekoče znanosti. Njihovo nastajanje je pred časom za MMC pojasnila Lučka Kajfež Bogataj, ki je tudi sama sodelovala pri urejanju enega od poročil: "Vsako leto je objavljenih na tisoče člankov, poročil, ekspertiz in nihče ne more vsega tega prebrati. Zato je približno 2000 znanstvenikov sklenilo, da bodo skušali to strniti v krajša in preglednejša poročila. Ne gre torej za neko novo znanost, temveč se združi vse, kar je objavljeno na različnih celinah, v različnih jezikih."

Torej, IPCC poročilo vsebuje povzetke raziskovalcev vsega sveta. Ma kaj je res verjetno, da so prav vsi vključeni v neko uber zaroto, sam zato da bodo male ljudi zajebali?? A ne bojo vsi ti raziskovalci zajebal tut sebe - sej niso to neki bogatuni in voditelji sveta ;)

Vglavenm, nekaterim ljudem je očitno res težko verjeti že znanstvenikom, kaj šele komu drugemu. Adijo svet.

Zanima me, kateri znanstvenik, ki želi obdržati kariero, bo spisal nekaj kontra narativi.


Mah, ce so pravi članki (samo take povzema IPCC), so vzadaj raziskave, kar znanstvenik spiše je povzetek teh raziskav. Članki gredo čez peer review, kjer se mora priti do istih zaključkov. Temu se reče znanstvena metoda - temelji na zbiranju opazljivih, empiričnih in merljivih dokazov: Znanstvena metoda @ Wikipedia. Ta metoda je gonilo našega napredka!

Če uporabljaš sodobno tehniko (očitno jo, če si tukaj prisoten), potem lahko tudi verjameš znanstvenikom in znanstveni metodi.


Večina člankov vrjamem, da ni ponovljiva.
Peer reviewed ne pomeni sveto resnico. Če jaz peer reviewam članek od kolega, to ne pomeni, da je članek dober.

Peer reviewed pomeni, bi moralo pomenit da je dalo skozi kritično presojo. GW znanstveniki si ga drkajo v krogu, tako da to bolj malo pomeni.


Sicer pa ne oporekam spremembi podnebja. Ta se dogaja in vedno se je. Oporekam alarmističnim bulšiterjem iz elit, ki nam dajejo neke 10-30 letne termine..Prekleto čudna časovna obdobja ravno za časa njihovih bodočih karier.

Če bi rekli 150 let...bi jih že razumel.
Ker pa "imamo zgolj še 10 let, da mi sfinancirate moj projekt ali planet crkne..." sem močno skeptičen.

Planet zemlja še nikoli ni bil tako zelen v antropocenu. To mi da vedet, da narava uživa pri večjem CO2. Kar je logično.
Ni zastonj, da tople grede pumpajo s CO2-jem.



Tam dozirajo v količinah ppm, ki bi warmologom naredilo srčni infarkt.

Ali se bo človeštvo moralo malce prilagodit? Seveda. "it's our fucking best skill" že 12000 let.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

Mr.B ::

multivac je se en, ki misli da ga bodo resevali..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

Kdo..

poweroff ::

Ena kost za glodanje:
https://qz.com/1655268/us-military-is-a...

US Army je eden največjih onesnaževalcev. Pri čemer so tukaj ocenjeni samo vplivi kurjenja goriv, kje so šele bombe in ostali onesnaževalci.

Seveda je problem dobro skrit:

It's no coincidence that US military emissions tend to be overlooked in climate change studies. It's very difficult to get consistent data from the Pentagon and across US government departments. In fact, the United States insisted on an exemption for reporting military emissions in the 1997 Kyoto Protocol. This loophole was closed by the Paris Accord, but with the Trump administration due to withdraw from the accord in 2020, this gap will will return.


Kje so pa še ostale vojske, ruska, kitajska,... ki so bistveno manj transparentne kot ameriška?
sudo poweroff

gruntfürmich ::

mene bolj moti profesionalni šport, ki ni namenjen drugemu kot pobiranju denarja ljudem in pranju možganov...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TheBlueOne ::

Tale lepo posola skeptike:



Je vec delov...

multivac ::

Kakšno podpovprečno šolanje.
Nič ni zares povedal.

"No climatologist define global warming by a decade, but by multiple decades"

10 desetletji, kolikor merimo parametre podnebja ni nič za geološko obdobje. "Noise" kot reče. Lokalni dogodki vplivajo imajo impakta za par desetletji.
En pošten izbruh volkana ali gozdni požar naredi več emisij kot človeštvo v par letih.


Sicer se kregamo brezveze.
Ni stvar, da globalnega segrevanja ni in da bi nas moralo bolit k.
Stvar je v tem, da nam elite, ki so to hipotetično segrevanje zakuhale, nam sedaj skušajo ponudit neke neliberalne rešitve od katerih bi največ oni profitirali.

Jaz ne vozim varčnega avta, ker mi je Al Gore rekel, ampak ker je smiselno konzervirat resurse.
Tehnokrati pa bi mi radi dali "cap" na dnevne kilometre.

Dajte se warmerji malce zamislit. Spet se borimo proti drug drugemo, profitirajo tisti zgoraj v svojih privatnih letalih.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

dild0idis ::

Seveda se kregamo brezveze, saj vidimo, da treba res ukrepati.

Obama je že prodal svoj vikend ob morju.

Leo ne žura več na jahtah.

Bezos je rekel, da ne bo več potoval z raketami.

Joe Biden se bo tudi odpovedal svojemu letalu in svoji limuzini, pa zraven bo še zmanjašal obrambne sile.

OZN je rekel, da ne bodo več delali v svoji palači in jo bodo zamenjali z bolj skromnimi prostori.

In podobne ukrepe so tudi ostali milijonarji in pametni ljudje začeli izvjati, ker se zavedajo, da je treba ukrepati danes.

/s

Ampak, ti Janez slovenski, ti se boš pa moral odrekati svojemu avtu in boš sedaj moral hoditi peš, ker globalno ogrevanja (ups, napaka, klimatske spremembe po novem) je pa danes res problem.
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Truga ::

no, to je res da se bo treba odpovedat avtomobilom, ampak to lahko storimo sele ko postrelimo miljarderje z raketami in avijoni, ker do njihovih bunkerjev pac ne vozijo vlaki

multivac ::

Saj to vam pravim. Rešitve nam ponujajo isti ljudje, ki so težave tudi zakuhali.
Povrh vsega se jim jebe za nas.

Jaz tem GW podatkom pretežno ne vrjamem. Znanstveniki so ravno tako pretežno pristranski, če mene vprašate.
To ne pomeni, da ko nimam kaj delat, kupim 2 big-baga velenjskega lignita in ga kurim na kresu zgolj za zabavo.

Seveda je treba zaščitit okolje v katerem živimo...saj živimo v njem. Ampak to kar nam oni ponujajo niso rešitve, zgolj suženjstvo.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: multivac ()

Truga ::

ma tis tumast

tale IPCC je in vedno bo _konzervativna_ ocena, kolko fucked je planet, in zdaj ze oni panicarjo da je samo se 4 leta cajta lol

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

multivac ::

_Konzervativna_?
Ne zgleda.
4 leta ni noben omembe vreden termin za karkoli glede geologije in podnebja. 4 leta je manj od sekunde v geološkem dnevu.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

Truga ::

konzervativna, ja. IPCC je baziran samo na starih, ze objavljenih in preverjenih materjalih, kar pomeni da najnovejsi podatki s katerimi upravljajo so 2-5 let stari, in ob enem so pod pritiskom fosilne industrije, da ne dajejo prevec "neprijetnih" novic ven.

npr: "Political influence on the IPCC has been documented by the release of a memo by ExxonMobil to the Bush administration, and its effects on the IPCC's leadership. The memo led to strong Bush administration lobbying, evidently at the behest of ExxonMobil, to oust Robert Watson, a climate scientist, from the IPCC chairmanship, and to have him replaced by Pachauri, who was seen at the time as more mild-mannered and industry-friendly.[131][132]" Intergovernmental Panel on Climate Change @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

Spajky ::

o podnebnih alarmistih ... http://alturl.com/i2s84
in ali prihaja globalno ohlajanje ... http://alturl.com/6u3tp
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Truga ::

lmfao, si skril nova24 za alturl

mtosev ::

Nova24? Grims je pred časom trdil, da se zemlja ohlaja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

dild0idis ::

mtosev je izjavil:

Nova24? Grims je pred časom trdil, da se zemlja ohlaja.


In ali je imel narobe ali ne?

Dejstvo je, da smo sedaj že zelo dolgo časa v ogrevalnem ciklu, ki se bo slej, ko prej prevesil v ohlajevalni cikel.

Tudi dejstvo je, da ima zemlja ves čas ohlajevalne in ogrevalne cikle, vprašanje je samo, ali smo ljudje krivi za dodatno ogrevanje zemlje, ali ne?

Problem, ki ga sam imam je, da tisti, ki največ pametujejo glede človeške krivde, živijo v ogromnih hišah, se redno vozijo z letali in jahtami in ostalim smrtnikom pametujejo, kaj moramo početi.

Če bi bila situacija res tako alarmantna kakor pravijo, ljudje na položajih ne bi kupovali hiše ob morju, če bo čez nekaj let morje poplavilo, ne bi več potovali za vsak drek z letalom oz. jahto in bi res vpeljali neke konkretne spremebe, ki ne temeljijo na nekem novem davku, pa je čisto vseeno, kako se ga zapakira (CO2 kupon, subvencije za drage EV, itd.).

ps: Plus nekaj let nazaj so ves čas govorili o global warming, ker pa številke niso tega konstatno pokazale, pa sedaj govorijo o climate change, ker je bolj prikladno...
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

Truga ::

dild0idis je izjavil:

vprašanje je samo, ali smo ljudje krivi za dodatno ogrevanje zemlje, ali ne?
odgovor je: ja, trenutno smo v najhitrejsem ogrevanju v zgodovini zivljenja na zemlji, povzrocitelj pa je primarno ogljik, ki je bil ujet v fosilnih gorivih, zdaj pa je v obliki co2ja v atmosferi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

FireSnack ::

Res je vroče zunaj. Bo treba kupit električni Peugeot e-208 za 40 jurjev da ohranimo planet hladen. :D:D:D

multivac ::

Truga je izjavil:

dild0idis je izjavil:

vprašanje je samo, ali smo ljudje krivi za dodatno ogrevanje zemlje, ali ne?
odgovor je: ja, trenutno smo v najhitrejsem ogrevanju v zgodovini zivljenja na zemlji, povzrocitelj pa je primarno ogljik, ki je bil ujet v fosilnih gorivih, zdaj pa je v obliki co2ja v atmosferi


Tega ne veš.
Imamo zgolj špekulativne modele, ki naj bi to prikazovali.
V praksi tega nismo še poskusili, da bi dokončno rekli kaj in kako.
Public Health Emergency of International Concern -> PHEIC

pegasus ::

V praksi? Ja, saj vemo, ti ne živiš na tem planetu.

ajdov2 ::

In koliko se ogreva zaradi 2 milijonov v Sloveniji, koliko pa zaradi 3+ milijard v Aziji?

maldic ::

Gleda se na prebivalca. Koliko povprecen slovenc leti z letali? koliko povprecen azijc?

ajdov2 ::

maldic je izjavil:

Gleda se na prebivalca. Koliko povprecen slovenc leti z letali? koliko povprecen azijc?

Moraš to še množi s številom Slovencev in Azijcev

Če zmanjšamo populacijo Azije na 2M tudi oni ne bodo problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ajdov2 ()

maldic ::

Zakaj mislis, da so slovenci v povprecju boljsi od azijcev? Vec zahtevajo, vec so placani, vec onesnazujejo, vec komplicirajo. Se mi zdi, da si mal pristranski. Elite pa morda niso tako pristranske?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maldic ()

ajdov2 ::

Niso boljši v ničemer. Ampak mi kot Slovenci se moramo zavzemat da se omeji azijce, ne pa nas.

FilipF ::

Lepo prosim, če kdo preveri, če je EU direktiva res taka:
https://www.logicno.com/politika/davanj...

Truga ::

ajdov2 je izjavil:

maldic je izjavil:

Gleda se na prebivalca. Koliko povprecen slovenc leti z letali? koliko povprecen azijc?

Moraš to še množi s številom Slovencev in Azijcev

Če zmanjšamo populacijo Azije na 2M tudi oni ne bodo problem.

bomo raje populacijo evrope in amerika zmanjsali na nic, bo 400% vecji efekt za 3x manj zrtev

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

ajdov2 ::

Truga je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

maldic je izjavil:

Gleda se na prebivalca. Koliko povprecen slovenc leti z letali? koliko povprecen azijc?

Moraš to še množi s številom Slovencev in Azijcev

Če zmanjšamo populacijo Azije na 2M tudi oni ne bodo problem.

bomo raje populacijo evrope in amerika zmanjsali na nic, bo 400% vecji efekt za 3x manj zrtev

Začel bomo pa s tabo in tvojo družino, ok?

Truga ::

mene ni vec v evropi lol fuck that shithole

Mr.B ::

ajdov2 je izjavil:

In koliko se ogreva zaradi 2 milijonov v Sloveniji, koliko pa zaradi 3+ milijard v Aziji?

Zadeva je sledeca.
CO2 izpust na prebivalstva je bistveno manjsi v aziji kot v Sloveniji. ergo onesnazujes vec in to kjub temu da proizvajas bistveno manj.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

ajdov2 ::

Mr.B je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

In koliko se ogreva zaradi 2 milijonov v Sloveniji, koliko pa zaradi 3+ milijard v Aziji?

Zadeva je sledeca.
CO2 izpust na prebivalstva je bistveno manjsi v aziji kot v Sloveniji. ergo onesnazujes vec in to kjub temu da proizvajas bistveno manj.

Če izbrišemo Slovenijo, se to ne bi nič poznalo na izpustih. Če izbrišemo Azijo pa se izpusti prepolovijo.

Mr.B ::

ajdov2 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

ajdov2 je izjavil:

In koliko se ogreva zaradi 2 milijonov v Sloveniji, koliko pa zaradi 3+ milijard v Aziji?

Zadeva je sledeca.
CO2 izpust na prebivalstva je bistveno manjsi v aziji kot v Sloveniji. ergo onesnazujes vec in to kjub temu da proizvajas bistveno manj.

Če izbrišemo Slovenijo, se to ne bi nič poznalo na izpustih. Če izbrišemo Azijo pa se izpusti prepolovijo.

Da resnicno mislis da bos potem kupil gorenjev pralni stroj made in eu in ta izdelan pravni stroja porabi 0 energije.
Se 1x potrebno je gledati proizvodnjo co2 na prebivalstva. To pomeni da en tak kot ti sproducira toliko co2, zgolj z zapravljanjem in porabljanjem, tega kar azija proizvaja .
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

49106 ::

Zakaj gledate izpuste na prebivalca? Verjetno zato, ker samo ta kriterij ustreza vaši propagandi.

Če vam že ne paše gledat izpuste na glede na državo, glejte izpuste na km2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

dild0idis ::

Mah še enkrat, dokler je edini ukrep novi davek (pa čisto vseeno kako ga poimenuješ), je vse skupaj brezveze.

Dokler se vseh držav ne omeji, pa vseeno, če so v razvoju ali ne, je tudi vse skupaj brezveze.

Dokler ne bodo vsi resno začeli delati na zmanjšanju onesnaževanja, ne pa, da se omenja samo navadne Janeze pri vsem tem, ostalim se pa pusti kupovati jahte, graščine, itd.

ps: Dokler pa vidim, da si nek celebrity kupi novo jahto, bivši predsednik ZDA se vozi s svojim letalom, drugi bivši predsednik prireraje zabave za celebritye v svoji novi graščini ob morju, pa naj se vsi jeb*** z global warmingom!
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NOAA: Hitrost globalnega segrevanja se ne zmanjšuje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18238206 (32890) zmaugy
»

Nova anketa: globalno segrevanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Ankete
26148835 (40967) gzibret
»

IPCC: Hitrost globalnega segrevanja manjša, a le po naključju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
11834521 (24483) NSA Agent

Več podobnih tem