» »

Na koga obrniti za ležeče policaje, višjo varnostno ograjo

Na koga obrniti za ležeče policaje, višjo varnostno ograjo

«
1
2

hipertija ::

Pozdravljeni,

sigurno je že imel kdo podoben primer in me zanima, na koga bi se obrnil, in kakšni so postopki. Zgodba je sledeča. V naši vasi je pred leti bil ukinjen nivojski prehod preko železniške proge, takrat se je naredila alternativna cesta ob železnici, ki je nekoč služila kot cesta vasem v okolici, danes pa povezuje praktično dve regiji, je recimo da širša od klasične lokalne ceste, vendar pa ima kategorijo lokalne/občinske ceste. Regionalna cesta, ki bi naj bila namenjena prometu med regijami naredi kar nekaj kilometrov več, zato seveda vsi, ki poznajo to cesto, vozijo tukaj. Lokacije ne bi želel pisati, ker ni bistvena. Promet se je v vseh teh letih zelo povečal, ne samo osebni, temveč tudi tovorni, čeprav je na tem odseku lesni most in marsikdo tvega kazen, za manj kilometrov vožnje.

Na promet pač danes ne moremo vplivati in smo ga navajeni, vseeno pa je največja težava ta, da je v prometu tudi ogromno divjakov. Cesta v vasi je speljana iz dolge, neposeljene ravnine v poseljen ovinek, ravno na tem delu pa imamo tudi hišo. Del ovinka je zavarovan z varnostno/odbojno ograjo, del pa je odprt, kjer je dovoz za našo hišo. Za ovinkom sledi še križišče, kjer je zavijanje na omenjeno cesto precej težavno, na obeh straneh so hiše.

V vasi sem med mlajšimi in sem dobil že s strani več sosedi pobudo, da bi se skušali dogovoriti, da pred križiščem in pred ovinkom iz obeh smeri postavili ležečega policaja, kar bi pomenilo, da bi umirili promet. Veliko vozil se namreč sreča ravno na ovinku ali pa v ozkem delu, kjer gre včasih prav na tesno, hitrosti pa so za ta ozek del relativno velike, ovinek in pa križišče pa nepregledna. Hkrati bi si želeli omenjeno odbojno ograjo vsaj povišati v dvojno, ker če mi nekdo po ravnini prileti v odbojno ograjo, mi ga bo vrglo ravno na dvorišče ali celo v hišo. Dvojna odbojna + ležeči policaj bi verjetno kar precej rešila. Naslov verjetno bo občina, samo kakšni so pa postopki pri teh zadevah - je to težavno urediti, ali se npr. da oz. imajo posluh za tovrstne stvari? Vsaj za ležeče bi verjel, da je kar kalvarija.

Hitrost je trenutno omejena na 50km/h, kar je v bistvu precej preveč za omenjeni odsek oz. ovinka ne moreš zvozit pri tej hitrosti, tako kot se ne srečati z nekom v ozkem delu.
Prekle za kurnk

fikus_ ::

Najprej ugotovi, ali je cesta občinska, ali državna. Potem pa na ustrezen naslov napišite pobudo za novo prometno ureditev z argumenti. Če boste prepričljivi, vam bodo ugodili in uredili promet tako. Če se je v bližnji preteklosto že dogodila nesreča, je to v + takšni pobudi.

Iz opisa je opcija ležeči policaj in/ali cona 30km/h.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

hipertija ::

Cesta je zagotovo občinska, tu ni debate. Regionalna, v lasti DRI oz. države gre okoli. Seveda so tukaj že bile nesreče, je že kdo priletel v ograjo, ne morem pa zdaj trditi, da je šlo za kakšne hujše poškodbe, zagotovo pa ne 4. kategorija nesreče.

Rešitev bi bila ležeča policaja 2x in cona 30, kar bi verjetno precej rešilo.
Prekle za kurnk

Machete ::

Odgovor imaš v svojem postu. Občina je rpavi naslov.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hipertija ::

No saj, na njih sem ravnokar že pisal dopis... bolj me morda zanima v smeri, če ima kdo kakšno izkušnjo, če so to hudi postopki, ali se da dogovorit/rešit
Prekle za kurnk

Machete ::

Vse se da. Postopki pa znajo trajati leto dve tri..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

LukiYo ::

V nasem primeru je bil ad hoc odgovor obcine, da ne, ker so nasplosno proti lezecim, ker naj bi to povzročilo druge tezave, ne vem sicer kaksne.

GupeM ::

Bolj kot ležeče policaje (povečujejo porabo goriva, zvišujejo hrup, delajo škodo na vozilih, plužne službe jih ne marajo, da ne govorim o težavah za intervencijska vozila) bi jaz predlagal cono 30 in stacionarni radar. Povečaš varnost, zmanjšaš porabo goriva, škode na vozilih ne povečaš, plužnih služb in intervencijskih vozil pa tudi ne motijo.

Machete ::

Ena opcija je zožitveni otok, druga pa tadolgi policaj, ki je v bistvu dvignjeno cestišče nekaj metrov, ne vem kako se reče. To reši omenjene probleme.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

MoRp ::

Pošlji mail na pristojno občinsko/mestno redarstvo s pripisom, če oni ne morejo pomagat naj te usmerijo nekam kjer ti lahko. Redarji za začetek lahko postavijo radar, lahko predlagajo tablo VI VOZITE katera je super za statistiko (ki je javno dostopna na spletni strani Občine in ne morejo zanikat problema, če je).
V polje kp: pa vpiši mail policijske postaje....

hipertija ::

MoRp, hvala za info.

Ja seveda, ležeči policaji, sem že razmišljal o hrupu ja, ker potem vsak ustavi... emisije, hrup... rešiš eno, dobiš drugo.

Stacionarni radar morda reši težavo, samo ga ne bodo montirali dva - težava je iz obeh strani, postaviti enega nekje vmes med ovinkom in križiščem pa po mojem mnenju ni smiselno. Za začetek bi seveda bila cona 30 in vsaj radar, ki dela v obe smeri morda rešitev... morda morda :). Čakam na odgovor občine, nato se obrnem še na redarstvo. Pri teh postopkih je predvsem po mojem mnenju dobro biti tečen kot podrepna muha.

Machete je izjavil:

Ena opcija je zožitveni otok, druga pa tadolgi policaj, ki je v bistvu dvignjeno cestišče nekaj metrov, ne vem kako se reče. To reši omenjene probleme.

zožitveni otok po mojem ni optimum, to bi še bilo več križev in težav kot zdaj. Dolgi policaj, verjetno misliš tega, ki je asfaltiran in je večji, kot tisti, ki so montirani na asfaltu, ožji :) ?
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

darkolord ::

Pa radar stane nekaj deset tisoč evrov, ležeči policaj pa nekaj sto evrov.

hipertija ::

Dvomim, tudi soglasja, izvedba, vpis v register itd. stanejo. Verjemi, da strošek signalizacije ni samo železje in nalepka, ampak se pokriva še cel kup birokracije zadaj...
Prekle za kurnk

GupeM ::

V občini, kjer sem bival včasih, so začeli najemati mobilni radar iz sosednje občine. Po mojih dokaj zanesljivih informacijah se jim to še kako splača. Občina plača x eur na uro za radar. Na uro pa v povprečju zaslužijo x+n eur s kaznimi.

Sploh zdaj, ko so začeli postavljati mobilne radarje na tripodih rahlo skrite za drevo. Nekaj takšnega:

fikus_ ::

Za "tujce" bi verjetno pomagala tabla

https://www.delo.si/assets/media/pictur...

In pa takšna škatla

https://external-content.duckduckgo.com...


Kako pa to gre skupaj s predpisi?!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

eric_cartman ::

Če se tvoji soobčani strinjajo, potem podpišete peticijo in jo skupaj s prošnjo odnesete na občino.

Sicer pa good luck.. Pri nas smo to želeli, ker imamo v ulici polno majhnih otrok, tukaj v okolici Domžal. Pa se kmetje ne strinjajo, ker so rekli, da si ne bodo uničevali kmetijske opreme z vožnjo čez ležeče policaje in ne moremo nič.

Hemi426 ::

eric_cartman je izjavil:

Če se tvoji soobčani strinjajo, potem podpišete peticijo in jo skupaj s prošnjo odnesete na občino.

Sicer pa good luck.. Pri nas smo to želeli, ker imamo v ulici polno majhnih otrok, tukaj v okolici Domžal. Pa se kmetje ne strinjajo, ker so rekli, da si ne bodo uničevali kmetijske opreme z vožnjo čez ležeče policaje in ne moremo nič.


Vidim, da obstaja vsaj še nekaj normale v državi.

vonStokovsky ::

Pravilno narejen "ležeči policaji" so ok za umirjanje prometa, problem je, ker jih ogromno naredijo napačno. Čez dobro narejeno grbino lahko pelješ po omejitvi. Čez slabo pa najprej prestaviti prestavo dol (glasnejši motor zaradi višjih obratov), zavirat (mnogo slabo vzdrževanih vozil -> cviljenje) in na koncu še pospeševat, kar je spet hrup. Za češnjico na vrhu torte dobimo še prah zavor in dodatne emisije vozil.
Ampak lokalcem je važno le to, da imajo svoj "ležeči policaj". Najbolje na vsakih 30 metrov.
Viva la Vida

Furbo ::

Hemi426 je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Če se tvoji soobčani strinjajo, potem podpišete peticijo in jo skupaj s prošnjo odnesete na občino.

Sicer pa good luck.. Pri nas smo to želeli, ker imamo v ulici polno majhnih otrok, tukaj v okolici Domžal. Pa se kmetje ne strinjajo, ker so rekli, da si ne bodo uničevali kmetijske opreme z vožnjo čez ležeče policaje in ne moremo nič.


Vidim, da obstaja vsaj še nekaj normale v državi.

+1 Otroke je treba izobrazit ustrezno.. ali bodo starši zdaj za na morje in izlete pakirali še ležeče policaje zraven ostale prtljage. Svašta.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

cvalsr ::

Heh, jaz bi tudi imel po enega ležečega na vsaki strani mojega izvoza na cesto in cono 30, ampak samo tu pred mojo bajto! ;(
Kjerkoli drugje pa seveda ne, ker so prekleta škodljiva nadloga. (Res so, ni sarkazem.) Za umirjanje prometa je dovolj dobrih "softverskih" možnosti namesto te primitivne "hardverske".

hipertija ::

Zdravo,

seveda sem pričakoval, da se boste obregnili ob te ležeče policaje in kar je povezano. Sam sem bil rojen in odraščal ob glavni cesti, prometni, tudi veliko tovornjakov in smo bili naučeni, da se ne hodi na cesto in tudi svoje učimo tako, poleg tega je blizu tudi železnica, pa ne bomo prestavljali vlakov, ampak naučili svoje.

Pa vas stručkote vprašam, kako bi se počutili, če otroka učiš, da ne sme na cesto, nato pa v njega ali v mene prileti avto preko ograje oz. jo prebije? Sem lepo napisal, da sem za začetni ukrep že, če bi postavili cono 30, kar je cca. 200m in stacionarni radar postavljen da meri kao v obe smeri...

Ja, ležeči so tečni, še enkrat ponavljam.
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

feryz ::

Ljudje si prisvajajo ceste. Kot piše zgornji, vsak bi rad ležečega policaja pred svojo hišo, potem pa nikjer več.

Zadnjič pravi soseda, da bi bilo dobro, če bi tudi v naši ulici lahko dobili enega. Ko se otroci igrajo, jih lahko kdo povozi. A je potreben komentar na to izjavo?

eric_cartman ::

Furbo je izjavil:

Hemi426 je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Če se tvoji soobčani strinjajo, potem podpišete peticijo in jo skupaj s prošnjo odnesete na občino.

Sicer pa good luck.. Pri nas smo to želeli, ker imamo v ulici polno majhnih otrok, tukaj v okolici Domžal. Pa se kmetje ne strinjajo, ker so rekli, da si ne bodo uničevali kmetijske opreme z vožnjo čez ležeče policaje in ne moremo nič.


Vidim, da obstaja vsaj še nekaj normale v državi.

+1 Otroke je treba izobrazit ustrezno.. ali bodo starši zdaj za na morje in izlete pakirali še ležeče policaje zraven ostale prtljage. Svašta.


Vidim, da vama princip kulture kmetov na vasi ni popolnoma jasen.

Prvo kot prvo traktorje tu peljejo otroci brez veljavnega vozniškega dovoljenja. Tako pač je na kmetih.

Drugo. Omejitev je 30 na uro. Žal pa tile kmetje z modernimi traktorji pri nas dosegajo krepko višje hitrosti.

Tretje. Pripopam še tri slikice prometnih nesreč iz naše ulice. Vedno isti ovinek.

In to ni normalno, da me mora ko hodim po pločniku in držim otroka za roko, skrbet ali me bo kakšen traktor, ki vozi na pol po pločniku pokosil. Po možnosti ga pelje še 14 letni fant brez izpita, da še kazensko ne more odgovarjat.

shadeX ::

če bi postavili cono 30


Ljudje tega ne bodo upoštevali.

eric_cartman ::

Še komentar na ustrezno izobrazbo otrok.

Starši so tisti, ki morajo kontrolirat svoje otroke, tu ni debate.

Ampak..kaj ko bi najprej ustrezno izobrazili FAKING ODRASLE LJUDI, da ne norijo po cesti kjer je omejitev 30, da ne vozijo pijani in da ne vozijo brez izpita???

A ni tako, da če lahko otrokom razložiš, da nikoli ne smejo nepremišljeno stopit na cesto, da tudi odraslim lahko razložiš kulturo obnašanja na cesti?? Aja saj res.. Otrok to zmore. Odrasel človek pač ne!

Pri nas nobenemu ni v državi jasno to da zlepa nič ne gre, ker smo faking balkan in pravila niso važna...

PrimoZ_ ::

Jap to je kar problem.
Tu blizu so bili proti omejitvi 30 skozi vas večinoma kmetje.
Ker kdo bo vozil 30 novega Fendta.

zmist ::

hipertija je izjavil:

Pozdravljeni,

sigurno je že imel kdo podoben primer in me zanima, na koga bi se obrnil, in kakšni so postopki. Zgodba je sledeča. V naši vasi je pred leti bil ukinjen nivojski prehod preko železniške proge, takrat se je naredila alternativna cesta ob železnici, ki je nekoč služila kot cesta vasem v okolici, danes pa povezuje praktično dve regiji, je recimo da širša od klasične lokalne ceste, vendar pa ima kategorijo lokalne/občinske ceste. Regionalna cesta, ki bi naj bila namenjena prometu med regijami naredi kar nekaj kilometrov več, zato seveda vsi, ki poznajo to cesto, vozijo tukaj. Lokacije ne bi želel pisati, ker ni bistvena. Promet se je v vseh teh letih zelo povečal, ne samo osebni, temveč tudi tovorni, čeprav je na tem odseku lesni most in marsikdo tvega kazen, za manj kilometrov vožnje.

Na promet pač danes ne moremo vplivati in smo ga navajeni, vseeno pa je največja težava ta, da je v prometu tudi ogromno divjakov. Cesta v vasi je speljana iz dolge, neposeljene ravnine v poseljen ovinek, ravno na tem delu pa imamo tudi hišo. Del ovinka je zavarovan z varnostno/odbojno ograjo, del pa je odprt, kjer je dovoz za našo hišo. Za ovinkom sledi še križišče, kjer je zavijanje na omenjeno cesto precej težavno, na obeh straneh so hiše.

V vasi sem med mlajšimi in sem dobil že s strani več sosedi pobudo, da bi se skušali dogovoriti, da pred križiščem in pred ovinkom iz obeh smeri postavili ležečega policaja, kar bi pomenilo, da bi umirili promet. Veliko vozil se namreč sreča ravno na ovinku ali pa v ozkem delu, kjer gre včasih prav na tesno, hitrosti pa so za ta ozek del relativno velike, ovinek in pa križišče pa nepregledna. Hkrati bi si želeli omenjeno odbojno ograjo vsaj povišati v dvojno, ker če mi nekdo po ravnini prileti v odbojno ograjo, mi ga bo vrglo ravno na dvorišče ali celo v hišo. Dvojna odbojna + ležeči policaj bi verjetno kar precej rešila. Naslov verjetno bo občina, samo kakšni so pa postopki pri teh zadevah - je to težavno urediti, ali se npr. da oz. imajo posluh za tovrstne stvari? Vsaj za ležeče bi verjel, da je kar kalvarija.

Hitrost je trenutno omejena na 50km/h, kar je v bistvu precej preveč za omenjeni odsek oz. ovinka ne moreš zvozit pri tej hitrosti, tako kot se ne srečati z nekom v ozkem delu.


Tole je resitev vseh vasih tezav.



Lahko tudi bolj subtilno, zakrivljeni zeblji, dna od steklenic, razbiti pepelniki. Se boste ze znasli.

Tule imas se DIY:





Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: predi ()

Machete ::

feryz je izjavil:


Zadnjič pravi soseda, da bi bilo dobro, če bi tudi v naši ulici lahko dobili enega. Ko se otroci igrajo, jih lahko kdo povozi. A je potreben komentar na to izjavo?

Ne, se strinjam s sosedo. Otroke ni fajn, da se jih povozi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

predi ::

@zmist:

Napeljevanje

37. člen

(1) Kdor drugega naklepoma napelje, da stori kaznivo dejanje, se kaznuje, kakor da bi ga storil sam.

(2) Kdor drugega naklepoma napeljuje k storitvi kaznivega dejanja, za katero se sme po zakonu izreči tri leta zapora ali hujša kazen, se kaznuje kakor za poskus kaznivega dejanja, tudi če ni bilo poskusa storitve dejanja.

...

Ogrožanje javnega prometa z nevarnim dejanjem ali sredstvom

326. člen

(1) Kdor uniči ali poškoduje prometne naprave, prometna sredstva, prometne znake in naprave za signalizacijo, prometne varnostne naprave, daje napačne signale ali znamenja, postavlja ovire na prometnih poteh ali ravna na drug podoben način in tako povzroči nevarnost za življenje ljudi ali premoženje velike vrednosti, se kaznuje z zaporom do treh let.

(2) Če je dejanje iz prejšnjega odstavka storjeno iz malomarnosti, se storilec kaznuje z zaporom do enega leta.

(3) Če ima dejanje iz prvega ali drugega odstavka tega člena za posledico hudo telesno poškodbo ene ali več oseb ali veliko premoženjsko škodo, se storilec kaznuje za dejanje iz prvega odstavka z zaporom do petih let, za dejanje iz drugega odstavka pa z zaporom do treh let.

(4) Če ima dejanje iz prvega ali drugega odstavka tega člena za posledico smrt ene ali več oseb, se storilec kaznuje za dejanje iz prvega odstavka z zaporom od enega do dvanajstih let, za dejanje iz drugega odstavka pa z zaporom do osmih let.

http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa...

Hemi426 ::

eric_cartman je izjavil:

Furbo je izjavil:

Hemi426 je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Če se tvoji soobčani strinjajo, potem podpišete peticijo in jo skupaj s prošnjo odnesete na občino.

Sicer pa good luck.. Pri nas smo to želeli, ker imamo v ulici polno majhnih otrok, tukaj v okolici Domžal. Pa se kmetje ne strinjajo, ker so rekli, da si ne bodo uničevali kmetijske opreme z vožnjo čez ležeče policaje in ne moremo nič.


Vidim, da obstaja vsaj še nekaj normale v državi.

+1 Otroke je treba izobrazit ustrezno.. ali bodo starši zdaj za na morje in izlete pakirali še ležeče policaje zraven ostale prtljage. Svašta.


Vidim, da vama princip kulture kmetov na vasi ni popolnoma jasen.

Prvo kot prvo traktorje tu peljejo otroci brez veljavnega vozniškega dovoljenja. Tako pač je na kmetih.

Drugo. Omejitev je 30 na uro. Žal pa tile kmetje z modernimi traktorji pri nas dosegajo krepko višje hitrosti.

Tretje. Pripopam še tri slikice prometnih nesreč iz naše ulice. Vedno isti ovinek.

In to ni normalno, da me mora ko hodim po pločniku in držim otroka za roko, skrbet ali me bo kakšen traktor, ki vozi na pol po pločniku pokosil. Po možnosti ga pelje še 14 letni fant brez izpita, da še kazensko ne more odgovarjat.


Pa se odseli.
Nisem kmetovalec, praktično niti nisem nikoli delal konkretno na kmetiji, ampak kar si opisal je že vsaj 50 let normalno za ruralno okolje.
Lažje se otrok in ti umakneta traktorju, kot on vama.
Zaradi tebe in otroka spreminjati celotno kolje, ki se tak način vzdržuje, je malo bosa.

hipertija ::

Cesta je za promet, ne za otroke, kaj tu zdaj ni jasnega? Tema z moje strani pa je, da bi radi samo umirjali promet, ker si ne želim nekoga na lastnem dvorišču, potem sem ga še pa dolžan servirati s prvo pomočjo in drugo je, da bi domačini radi zavili na "lokalno" cesto varno, ne pa, da nekdo prleti v njega. In tretje, tovornjaki na tej lokalni cesti nimajo kaj počet, razen lokalnega prometa, to je pa dostava pohištva, kurilnega olja ali podobno.

dopis je bil naslovljen na občino in bomo videli, kaj bodo naredili oz. kakšen bo odgovor. Se nikamor ne mudi, važno, da se začne postopek in da se dela nekaj v tej smeri. Strinjam pa se, da so ležeči verjetno še najslabša opcija.
Prekle za kurnk

zmaugy ::

Pri nas imamo omejitev 30 in se tega nihče ne drži. Seveda se hitrost ne meri. Ležečih policajev ni.
V paralelni ulici, kjer smo včasih mulci resno divjali s kolesi in kjer je daljši del brez ovinkov (in se vanj pripelje s hriba), so ležeči policaji vsakih 100 m. In ni več divjanja.

Radarji etc. so vse ukrepi, ki delujejo efektivno post festum. Sicer imajo določen preventivni učinek, za katerega pa se lahko vozniki odločijo, da ga bojo ignorirali - "samo tokrat". Cena je položnica. Pa vedno se najdejo novi, ki ne poznajo situacije in grejo skozi z višjo hitrostjo. Saj bojo dobili položnico in bojo bolj pazili naslednjič, ampak prvič pa ne.
Ležečih policajev ne moreš ignorirati, ker so posledice takojšnje, neprijetne in potencialno zelo drage. Če hočeš, da se hitrost zniža zanesljivo, mora cesta to fizično terjati od voznikov.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

HappyPills ::

Jaz nevem zakaj se tega pri nas ne poslužujejo ampak v tujini te ovire v obliki šikan lepo delujejo pa še parkinge se dobi. Isto sem sam predlagal na naši dolgi ravni ulici, ki gosti tudi ogromen vrtec in kjer nam cigani dnevno pičijo po 100 km/h. Cona je sicer 30 ampak cigota to ne ustavi. Tudi radarju se samo reži z avtom brez tablic. Taka fizična ovira pa pač ne bo drugega kot da bo zabremzal al pa se čelno zaletel v betonski blok. Pri 100 km/h bo to s tem ciganskim bmwjem naredil sam 1x.



Seveda morajo biti šikane tako postavljene da se ne da naravnost mimo pičit kar pri nas ne bo težava saj je ozka ulica.
No zdaj imamo te merilinike že pol leta ki merijo hitrost in upam da veljake spametuje ko bodo vidli da je povprečna hitrost 70 v coni 30.

Aja pa cigani niso samo tapravi cigani so tudi taki bebci, ki svojega otroka pripeljejo v vrtec potem pa ker se jim mudi v službi po gasu po tej dolgi ulici, kjer starši ravno vozimo otroke v vrtec oz se otroci odpravljajo v šolo.

Tudi povozil so že nekoga, bilo je pa tudi precej nesreč saj je polno izvozov.

Machete ::

HappyPills je izjavil:

Jaz nevem zakaj se tega pri nas ne poslužujejo ampak v tujini te ovire v obliki šikan lepo delujejo pa še parkinge se dobi


Ustavljanje/speljevanje 20 let starih dizlov. Čudovita podoknica. V 'beli šum' se doda še traktorje in pa do daske napolnjene kamione. Krasno
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

hipertija ::

Jureflux, tole se pri nas že uporablja... vsaj na Štajerskem, pa ne vem, kje sem že zasledil, je pa zagotovo
Prekle za kurnk

zmaugy ::

tudi taki bebci, ki svojega otroka pripeljejo v vrtec potem pa ker se jim mudi v službi po gasu po tej dolgi ulici, kjer starši ravno vozimo otroke v vrtec oz se otroci odpravljajo v šolo.


Tole je tudi meni noro in videvam vsakodnevno. A kreten od starša nima minimum empatije, ravno je svojega otroka pripeljal po cesti, ob kateri bo taisti otrok šel čez uro ali dve z vrtcem na sprehod in ob tej isti cesti nori, izsiljuje šolarje na prehodu za pešce ipd.
Tak bi si zaslužil, da ga nekdo potegne iz avta in mu primaže enih par vzgojnih okrog kepe.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Machete ::

In zakaj še nisi potegnil takega iz avta in ga malo okoli kepe? Si doma pozabil čarobni napoj?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hipertija ::

Machete je izjavil:

In zakaj še nisi potegnil takega iz avta in ga malo okoli kepe? Si doma pozabil čarobni napoj?

ti bi tudi lahko dobil počasi kakšno spet a?
Prekle za kurnk

D3m ::

Ker je keyboard warrior. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

zmaugy ::

Machete je izjavil:

In zakaj še nisi potegnil takega iz avta in ga malo okoli kepe? Si doma pozabil čarobni napoj?

Da bi si nekdo to zaslužil še ne pomeni, da bom to naredil, ane? Saj smo odrasli tukaj?
Sem pa dvema tepcema pognal malo strahu v kosti, ko sta po ulici divjala gor in dol, da so gume cvilile eno pozno popoldne (pozimi). Sem se odpravil na večerno turo, ko idiota prižvižgata mimo, nakar jima avto ugasne v križišču. Sicer sem bil že nekaj 10 m stran a sem se obrnil, vzel žepno svetilko (1800 lumnov) in se jima približal ob tem, ko sem jima svetil v oči.
Tipa sta vsa posrana brez besed čakala in si zakrivala oči, skoraj sta se začela jokat, ko sem prišel na dva metra, sem se ustavil, jima nekaj 10 sekund brez besed svetil v oči, nakar sem odšel. Nikoli več ju nisem ne videl in ne slišal.
Aja, pa nisem ravno majhen...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Machete ::

zmaugy je izjavil:

Machete je izjavil:

In zakaj še nisi potegnil takega iz avta in ga malo okoli kepe? Si doma pozabil čarobni napoj?

Da bi si nekdo to zaslužil še ne pomeni, da bom to naredil, ane? Saj smo odrasli tukaj?
Sem pa dvema tepcema pognal malo strahu v kosti, ko sta po ulici divjala gor in dol, da so gume cvilile eno pozno popoldne (pozimi). Sem se odpravil na večerno turo, ko idiota prižvižgata mimo, nakar jim avto ugasne v križišču. Sicer sem bil že nekaj 10 m stran a sem se obrnil, vzel žepno svetilko (1800 lumnov) in se jima približal ob tem, ko sem jima svetil v oči.
Tipa sta vsa posrana čakala in si zakrivala oči, ko sem prišel na dva metra sem se ustavil, jima nekaj 10 sekund brez besed svetil v oči, nakar sem odšel. Nikoli več ju nisem ne videl in ne slišal.


BUAHAHHAHA... svetil si jima.
Več sreče kot pameti imaš, da niso kirurgi 1h kasneje odstranjevali žepne svetilke iz anusa (še prižgane z vsemi 1800 lumni).
Zahvali se višjim silam in ne poskušaj tega ponovno.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zmaugy ::

Machete je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Machete je izjavil:

In zakaj še nisi potegnil takega iz avta in ga malo okoli kepe? Si doma pozabil čarobni napoj?

Da bi si nekdo to zaslužil še ne pomeni, da bom to naredil, ane? Saj smo odrasli tukaj?
Sem pa dvema tepcema pognal malo strahu v kosti, ko sta po ulici divjala gor in dol, da so gume cvilile eno pozno popoldne (pozimi). Sem se odpravil na večerno turo, ko idiota prižvižgata mimo, nakar jim avto ugasne v križišču. Sicer sem bil že nekaj 10 m stran a sem se obrnil, vzel žepno svetilko (1800 lumnov) in se jima približal ob tem, ko sem jima svetil v oči.
Tipa sta vsa posrana čakala in si zakrivala oči, ko sem prišel na dva metra sem se ustavil, jima nekaj 10 sekund brez besed svetil v oči, nakar sem odšel. Nikoli več ju nisem ne videl in ne slišal.


BUAHAHHAHA... svetil si jima.
Več sreče kot pameti imaš, da niso kirurgi 1h kasneje odstranjevali žepne svetilke iz anusa (še prižgane z vsemi 1800 lumni).
Zahvali se višjim silam in ne poskušaj tega ponovno.

Aha, najprej sta ob robu ceste nekaj časa stala in čakala. Me prav zanima, kako bi se skobacala iz svoje kante… In ja, očitno je delovalo, ker se usranca nista upala niti pisnit. Verjetno bi delovalo tudi nate...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Machete ::

Bodi srečen, da ne rabiš dejansko izvedet kako bi delovalo name.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zmaugy ::

Machete je izjavil:

Bodi srečen, da ne rabiš dejansko izvedet kako bi delovalo name.

Da se ne boš sprdnil od napihovanja.

Drugače se pa primitivce, ki na takšni ulici na primer izsiljujejo pešce na prehodu, prijavi na policijo.
Sam sem tudi to naredil, ko sem skozi okno opazil, da je mojega otroka nek kombi dostavljalski primitivček izsiljeval na prehodu. Na njegovo srečo, je prehitro spizdil, je pa potem prišla patrulja, vzela podatke in ga upam lepo po žepu.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Machete ::

Verjetno je videl baterijsko svetilko na oknu in je podurhal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

D3m ::

Ahhhh, kje videl je "petelina" ki se šopiri.


|HP EliteBook|R5 6650U|

zmaugy ::

Meh, nekoristna balkan mačota. Verjetno se mu je mudilo, ane? Ampak zaradi tega mu ni treba preganjat ljudi s prehodov za pešce.
Upam da sem s policijo prispeval k njegovi "ozdravitvi"...>:D Pa še proračun je imel kaj od tega.:)
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

eric_cartman ::

Hemi426 je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Furbo je izjavil:

Hemi426 je izjavil:

eric_cartman je izjavil:

Če se tvoji soobčani strinjajo, potem podpišete peticijo in jo skupaj s prošnjo odnesete na občino.

Sicer pa good luck.. Pri nas smo to želeli, ker imamo v ulici polno majhnih otrok, tukaj v okolici Domžal. Pa se kmetje ne strinjajo, ker so rekli, da si ne bodo uničevali kmetijske opreme z vožnjo čez ležeče policaje in ne moremo nič.


Vidim, da obstaja vsaj še nekaj normale v državi.

+1 Otroke je treba izobrazit ustrezno.. ali bodo starši zdaj za na morje in izlete pakirali še ležeče policaje zraven ostale prtljage. Svašta.


Vidim, da vama princip kulture kmetov na vasi ni popolnoma jasen.

Prvo kot prvo traktorje tu peljejo otroci brez veljavnega vozniškega dovoljenja. Tako pač je na kmetih.

Drugo. Omejitev je 30 na uro. Žal pa tile kmetje z modernimi traktorji pri nas dosegajo krepko višje hitrosti.

Tretje. Pripopam še tri slikice prometnih nesreč iz naše ulice. Vedno isti ovinek.

In to ni normalno, da me mora ko hodim po pločniku in držim otroka za roko, skrbet ali me bo kakšen traktor, ki vozi na pol po pločniku pokosil. Po možnosti ga pelje še 14 letni fant brez izpita, da še kazensko ne more odgovarjat.


Pa se odseli.
Nisem kmetovalec, praktično niti nisem nikoli delal konkretno na kmetiji, ampak kar si opisal je že vsaj 50 let normalno za ruralno okolje.
Lažje se otrok in ti umakneta traktorju, kot on vama.
Zaradi tebe in otroka spreminjati celotno kolje, ki se tak način vzdržuje, je malo bosa.


Imaš prav.. Od zdaj naprej vozim samo še po pločniku z avtom.. Verjetno se bo lažje kdo umaknil kam na varno če je peš.. Hahahaha

O fak kje jst žvim.. Zakon močnejšega praviš... hahahahaha.. No sej.. Sej se ne čudim.. Takim, ko si ti bi moral takoj izpit vzet. Ne glede na to, kje živiš. Ker potem takem se ti morajo tudi kolesarji umikat. Še posebej kolesarji otroci morajo bit dobro vzgojeni in bit kar doma, da ne naletijo na takšne voznike. Samo tolko, da vem kako moje otroke vzgojit. Najprej ko bodo peš in nato, ko bodo imeli vozniški izpit. Nič se sekirat.. Ti kar pelji.. Se bodo že otroci umaknili bo moj prvi nasvet mojim otrokom... hahahahahaha

Stari pa si ti OK? Sam vprašam...

Edit: Zakaj na določenih delih obstaja območje umirjenega prometa in kaj je narisano na znaku, če obvelja zakon večjega in močnejšega?

Zgodovina sprememb…

zmaugy ::

V z brezobzirnimi traktoristi infestiranimi področji bi morali pešci kot del obvezne opreme nositi ročni raketometalec.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Hemi426 ::

Meni se smilijo tvoji otroci, da imajo očeta z takšnimi izpadi.
Pa to na nekem forumu, kaj šele IRL...

Pa stoj suvereno z otrokom na pločniku naslednjič, ko se vama traktor pelje nasproti.
Držim pesti, da dobi otrok na CSDju boljšega krušnega očeta.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pariz znižal cestne omejitve (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15917163 (12800) Invictus
»

2krat radar v 20 minutah (cona 30) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33765882 (60700) m0LN4r
»

Pojav cone 30km/h v LJ in MB (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
29246242 (40862) BlueRunner
»

CPP-krožišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111935 (8734) LordTado

Več podobnih tem