» »

Nakup RABLJENEGA karavana

Nakup RABLJENEGA karavana

«
1
2 3

sm1x ::

Vem, da je slotech za avte sprašvat zelo nesmiselno početje (predlagali mi boste vse od Dacie Sandero pa do 500 konjskih BMWjev), ampak mam ravno čas ...

Zakaj iščem?
V kratkem dobim otroka, sicer bom na začetku fural s trenutnim avtom, ampak da bo bolj komot, bi verjetno rabil karavana, sploh če bodoči otrok dobi bratca/sestrco.

Kaj trenutno vozim?
BMW 120d z m-sport opremo (pač malo bolj trdo podvozje ima/bolje se pelje in malce bolj fensi zgleda) in tremi vrati (skrajno nepraktičen).

Kaj iščem (kupujem tudi zase, zato malce poudarka na "športnosti")?
-170-200hp
-"manjši" karavan
-2016+ letnik
-ne zgleda ravno dolgočasno (beri: športna oprema)
-veliko ga bo vozila tudi partnerica, zato "manjši" karavan
-mašina ni važna, ampak ponavadi so taki avti dizel, bi pa verjetno rajši bencinarja
-15k € +-2k

Kaj imam ogledano?
Golf Variant GTD, Škoda Octavia RS karavan, Ford Focus ST-line karavan

Kaj odpade?
BMW - pogon zadaj partnerki na žalost ne sede :(, Mercedes, Audi in drugi dragi avti.
Vsi Francozi, Italijani.

Kaj sploh še ostane?

Zdej grem pa po kokice in kokakolo.

pegasus ::

Japonci?

bambam20 ::

Kak karavan. Vzame se SUV-a ali pa v stilu S-maxa

sm1x ::

Ja recimo Mazda6 mi je ZELOOO lepa, ampak je kar velika/kravasta ...

bambam20 ::

Jaz bi vzel Suzukijevega S-Crossa.. Dobro založen z opremo, visok, dober prtljažnik.

IL_DIAVOLO ::

bambam20 je izjavil:

Kak karavan. Vzame se SUV-a ali pa v stilu S-maxa


Ce si ovca brez okusa.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Aston_11 ::

sm1x je izjavil:

Zdej grem pa po kokice in kokakolo.
Kolk si star?

D3m ::

Kaj odpade?
BMW - pogon zadaj partnerki na žalost ne sede :(, Mercedes, Audi in drugi dragi avti.
Vsi Francozi, Italijani.


Si razmišljal, da bi plačeval samo preživnino???

Pa naj partnerka najde drugega za copato.

P.S.

Malo za hec malo za res ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

Ben Dover ::

Aston_11 je izjavil:

sm1x je izjavil:

Zdej grem pa po kokice in kokakolo.
Kolk si star?


Fotr sm ti lahka.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()

Aston_11 ::

Ben Dover je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

sm1x je izjavil:

Zdej grem pa po kokice in kokakolo.
Kolk si star?


Fotr sm ti lahka.
Otročji še torej, sicer pa nisi OP.

Ben Dover ::

Aston_11 je izjavil:

Ben Dover je izjavil:

Aston_11 je izjavil:

sm1x je izjavil:

Zdej grem pa po kokice in kokakolo.
Kolk si star?


Fotr sm ti lahka.
Otročji še torej, sicer pa nisi OP.


Počasi, počasi sine, imaš še čas!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Ahim ()

msjr ::

Ostane V60 D4, v tvojem rangu so trenutno s to mašino na voljo samo cross country, kar v bistvu bistva ni slabo: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Oz. Hibrid, čeprav star hibrid, kaj pa vem...: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id....

sm1x ::

D3m je izjavil:

Kaj odpade?
BMW - pogon zadaj partnerki na žalost ne sede :(, Mercedes, Audi in drugi dragi avti.
Vsi Francozi, Italijani.


Si razmišljal, da bi plačeval samo preživnino???

Pa naj partnerka najde drugega za copato.

P.S.

Malo za hec malo za res ;)

Hehehe, saj razumem, jaz bi tudi BMW. Ampak dnevno na šiht ga bo pa vozila ona in ko je sneg, ji ni ravno fajn ;D
Jebiga, kompromisi.

SUV pa nikakor.
Saj imam še čas, se ne mudi, samo malo firbcam/sprašujem za ideje.

sm1x ::

Predvsem me zanima, če ima kdo izkušnje z naštetimi avti:
Golf Variant GTD, Škoda Octavia RS karavan, Ford Focus ST-line karavan
Kater je "najboljši" nakup, kakšne imajo hibe itd. Recimo Ford mi je notri res ogaben, na zunaj pa dobro zgleda, če se gremo samo izgled.
Najbolj se nagibam k Golfu ...

bambam20 ::

Sediš pa v avtu, ko se voziš.

Med temi tremi, bi izbral Octavio karavan RS? Zakaj hudiča pa mora biti RS verzija?

facepalm ::

Za voznika;)

hojnikb ::

Resitev si si v resnici sam povedal. 3er 318/320d F30 LCI z xDrive. Partnerki lahko bp reces da je sprednji pogon, saj tudi je, z nekaj domisljije :)
Za dani budget bi se ze naslo kaj.

bambam20 je izjavil:

Sediš pa v avtu, ko se voziš.

Med temi tremi, bi izbral Octavio karavan RS? Zakaj hudiča pa mora biti RS verzija?

se ma katera druga octavia 200 konjicov?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Mike_Rotch ::

Če si že na BMWju poglej 225Xe. Ni sicer karavan, manjši enoprostorec. Vseeno dovolj praktičen za familjo, varčen, stegne lepo (6.7s do 100kmh), po mestu se voziš zastonj, zavarovanje je poceni, za pozimi imaš 4x4...

hojnikb ::

Mike_Rotch je izjavil:

Če si že na BMWju poglej 225Xe. Ni sicer karavan, manjši enoprostorec. Vseeno dovolj praktičen za familjo, varčen, stegne lepo (6.7s do 100kmh), po mestu se voziš zastonj, zavarovanje je poceni, za pozimi imaš 4x4...

niti ni slaba prepozicija, če je to soccer mom avto. 225Xe je ze kr peppy zadeva (potenciala sicer nima kaj velik več) pa še sprednji bias pogon je, tko da bo zenica srečna.
#brezpodpisa

sm1x ::

O xdrivu sem že razmišljal, samo je treba kar malce več denarja izkašljati. + Dražje vzdrževanje in zavarovanje ... Vsekakor dober predlog.
225xe mi je pa tako grd, da takoj odpade.

HotBurek ::

Tole kup; motor ki prede, kot muca (6 cilindri), 245 konjev (kar je manj kot 500), na 4 pogon (po snegu ne bo problem), 98k prevoženih, velik šibedah za ekstra ego boost i made it ob sončnih dneh ali večerni vožnji skozi mesto pod javno razsvetljavo, avto je prezentabilen (za razliko od front antribarjev).

Vsi, ki vozijo avte s 3 cilindri in eko nalepko, bodo želeli postati tvoji prijatelji, ko bodo videli tvoj nov rabljen avto. A bodi previden, ne poprijateljuj se z ljudmi, dolker ne peljejo avtov s 3 cilindri na odpad. Do takrat samo pozdraviš dober dan, in greš z 6 cilidnri in 3 litri dizla naprej, lepo daš po gasu, navor bo naredil svoje.

Ko bo pa sneg, pa na poti domov z otrokom v avtu ženi pokaži, kako znaš na praznem parkirplacu avto zadriftat in naredi 3 do 5 polnih krogov. V avtu bo odmevala samo še ljubezen.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

Utk ::

Tema je rabljen karavan. Za oldtimerje si odprite novo.

HotBurek ::

Oldtimer je avto, ki je star več kot 30 let.

Avto letnik 2008-12 je danes (2021-07) star manj kot 13 let.

Hvala za razumevanje.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

hojnikb ::

E91 je vecji strel v nogo za dailya, kot nakup corolle za sportni avto za na stezo. Guys, just don't.
#brezpodpisa

hojnikb ::

sm1x je izjavil:

O xdrivu sem že razmišljal, samo je treba kar malce več denarja izkašljati. + Dražje vzdrževanje in zavarovanje ... Vsekakor dober predlog.
225xe mi je pa tako grd, da takoj odpade.

recimo
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

pade v budget, xdrive. Konjice ti bo pa lokalni tuner dodal, ce bo potreba. Malo cez budget opcija z avtomatikom in original 190 konji.
Teh smeti mas koker ces, sam listaj.
#brezpodpisa

WizzardOfOZ ::

subaru levorg. 1.6 turbo motor. 170 konjev, manjši o večine ostalih karavanov, pa odličen za vozit.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

bambam20 ::

WizzardOfOZ je izjavil:

subaru levorg. 1.6 turbo motor. 170 konjev, manjši o večine ostalih karavanov, pa odličen za vozit.


On išče lep avto.

chrush ::

Lepota je relativna. Ponujate mu bmw-je, ki so meni osebno znotraj grdi, da glava pece. Glede lepote se bo moral sam odlociti.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

TheBlueOne ::

Jaz ze dlje iscem enako kakor ti. Zacel pred mulcem ampak se vedno gonim star avto, ker ce ne kasneje sem se vdal ko sem avto sel preizkusit.

Najboljsa kupcija je VW Passat, za ta denar dobis praviloma res lepega. Potem pa za kjer isces ti ne najdes nic drugega, kakor eno in isti dolgcas. Ce gres cez 20kEUR pa pridejo se lepi A4, BMW 320 itn.

Morda je za pogledati se Mazda 6, kaksen Volvo, morda kaksna Skoda ampak bo zadeva hitro drazja, ce bo "kakor nov".

Ostali skoraj nimajo zanimivih karavanov, bi pa tudi jaz bil vesel, ce me kdo popravi.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Sej novejši bmwji so še nekak, tisti oldtimerji so pa res kot da so iz začetka 90ih.
Subaru je v vsakem primeru grd.

TheBlueOne ::

Meni je OK Subaru Forester ampak ni karavan. Smo pazabili, ce ze gledas BMW skoraj moras pogledati se Mercedes.

WizzardOfOZ ::

Foresterja za 15k boš težko dobil letnik 2016+. Levorgi so tam od 13k naprej, foresterji pa od 20k naprej. Dizla dobiš za 16k, ampak to je potem avto za slovenceljne, ki šparajo (in potem vsakih par let dajo celo premoženje za obnovo motorja, ker bo prej ko slej ribnil). Subaru je samo bencinar in ta dela dolgo. Dizel pa subaru ne gresta skupaj.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

RedDrake ::

Za tak denar in zahteve še recimo Opel Astra K 1.6T.
Ampak če računaš samo na enega otroka, potem pride vsekakor v poštev tudi hatchback "Golf" razreda.
Potem imaš večjo izbiro, recimo Honda Civic 1.5T, ki ima praktično enega največjih hatch prtljažnikov, ali pa Volvo V40 T2, ki ga kupiš uradno z 122KM, ampak ima isto 2.0 turbo mašino kot T4 (190KM), kar pomeni da se sprehodiš do lokalnega "chip" majstra in že se voziš okoli z 220KM+, plačuješ pa zavarovanje kot za nek 1.0 shitbox.
Pa jasno vsi razni GTI-ji in kloni po drugih znamkah so potem tudi v igri. Ampak takšni avti so ponavadi zgonjeni in je z njimi veliko težav.

Mike_Rotch ::

Ampak če računaš samo na enega otroka, potem pride vsekakor v poštev tudi hatchback "Golf" razreda.


Tole lahko potrdim iz prakse z 2 otrokoma in 5 ali 6 različnimi avtomobili v tem obdobju.

Če karavana rabiš samo za dopuste in izlete, enako dobro ali še boljšo nalogo opravi spodoben strešni kovček.

Utk ::

Če karavana rabiš samo za dopuste in izlete, enako dobro ali še boljšo nalogo opravi spodoben strešni kovček.

Doplačilo za karavana je v rangu cene povprečnega strešnega kovčka. Nobene logike ni, da kupuješ nov avto (no, ali pa rabljen) in računaš, da boš itak kupil še kovček.

mr_chai ::

Disclamer: Ni tole neki kar iščeš. Ampak razmisli, za božjo voljo, ne bit fucking plebejc!

Lej, imaš dovolj lep videz, veliko prostora kot v karavanu, pa tudi potegne uredu...no ja, se dobi tudi 200 konjsko verzijo, če imaš potrebe po zoofiliji.

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id...

Mike_Rotch ::

Doplačilo za karavana je v rangu cene povprečnega strešnega kovčka.


Če ti je všeč hot hatch ali limuzina je povsem brezpredmetno koliko je doplačila za karavana.

Sicer dodatnih 500 litrov prtljažnika v ločenem prostoru pride prav tudi pri karavanu.

Disclamer: Ni tole neki kar iščeš. Ampak razmisli, za božjo voljo, ne bit fucking plebejc!


Dober predlog.

Likalnik ::

Ta MB je tudi meni vsec...cr pa govorimo o doticnem iz povezave...sem pa malo skepticen...38k km...drugi lastnik pa 5 let star avto...pa se uvozen je glede na to, da ni SLO porekla oznacenega.

Ce je vse to res kar pise je super...samo pa kar dvomim.

Utk ::

Če ti je všeč hot hatch ali limuzina je povsem brezpredmetno koliko je doplačila za karavana.

Če imaš otroka ali dva, ti je hot hatch še zmeraj lahko všeč, kupil boš pa karavana. Pika. Razen če si sadomazo.

chrush ::

Lahko pa ti jaz prodam svojega MB CLA. Vsem potrebam bo verjetno zadostil, ki si jih navedel. Sam namrec razmisljam, da bi pocasi menjal. Aja pa pri ceni bo 15k -2k€ :D
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Mike_Rotch ::

Če imaš otroka ali dva, ti je hot hatch še zmeraj lahko všeč, kupil boš pa karavana. Pika. Razen če si sadomazo.


Zakaj? Ker ti župnik pri maši tako reče?

WTF? Kupiš tisto, kar ti je všeč in zadosti potrebam. 5 vratni hatchback je lahko povsem dovolj za 4 člansko družino.

Horas ::

Mike_Rotch je izjavil:

Če imaš otroka ali dva, ti je hot hatch še zmeraj lahko všeč, kupil boš pa karavana. Pika. Razen če si sadomazo.


Zakaj? Ker ti župnik pri maši tako reče?

WTF? Kupiš tisto, kar ti je všeč in zadosti potrebam. 5 vratni hatchback je lahko povsem dovolj za 4 člansko družino.


točno tako, sm čudim se, vsi navalili na karavane sam zato ker dobijo otroka al dva. potem se pa tist enkrat na let pelejo na morje polni pa še to stavim da je še 20% prazn prtljažnik.

hatchback je čisto dovol. od zložlive postlce marele(voziček) do kufrov športnih torb gre notr!

aja ne folk se more "duvat".
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

stara mama ::

sm1x je izjavil:


Kaj odpade?
BMW - pogon zadaj partnerki na žalost ne sede :(, Mercedes, Audi in drugi dragi avti.
Vsi Francozi, Italijani.

Če noče zadnjega pogona, potem ni taprava! :)

Sem ti ravno hotel predlagat F31 320d, ki je ravno to kar ti iščeš, za tak denar že dobiš kar precej naloženega.
Če pa je res to taka ovira, pač poiščeš X-drive.
F31 zato, ker je avto za mase - dosti jih je na cesti kar pomeni da deli ne bojo (pre)dragi, mehaniki jih poznajo, ter da ga ne bo problem pozneje prodat.

Lahko komot greš na francoza, sam ne vrjamem, da ti bo tist dal Freude am Fahren.

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

sm1x je izjavil:

Vem, da je slotech za avte sprašvat zelo nesmiselno početje (predlagali mi boste vse od Dacie Sandero pa do 500 konjskih BMWjev), ampak mam ravno čas ...

Zakaj iščem?
V kratkem dobim otroka, sicer bom na začetku fural s trenutnim avtom, ampak da bo bolj komot, bi verjetno rabil karavana, sploh če bodoči otrok dobi bratca/sestrco.

Kaj trenutno vozim?
BMW 120d z m-sport opremo (pač malo bolj trdo podvozje ima/bolje se pelje in malce bolj fensi zgleda) in tremi vrati (skrajno nepraktičen).

Kaj iščem (kupujem tudi zase, zato malce poudarka na "športnosti")?
-170-200hp
-"manjši" karavan
-2016+ letnik
-ne zgleda ravno dolgočasno (beri: športna oprema)
-veliko ga bo vozila tudi partnerica, zato "manjši" karavan
-mašina ni važna, ampak ponavadi so taki avti dizel, bi pa verjetno rajši bencinarja
-15k € +-2k

Kaj imam ogledano?
Golf Variant GTD, Škoda Octavia RS karavan, Ford Focus ST-line karavan

Kaj odpade?
BMW - pogon zadaj partnerki na žalost ne sede :(, Mercedes, Audi in drugi dragi avti.
Vsi Francozi, Italijani.

Kaj sploh še ostane?

Zdej grem pa po kokice in kokakolo.
Octavita Combi RS. Tu ni debate, razen ce imas vecji budget.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

Mike_Rotch je izjavil:

5 vratni hatchback je lahko povsem dovolj za 4 člansko družino.


Če imaš psa, potem ni.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

hojnikb ::

Utk je izjavil:

Če karavana rabiš samo za dopuste in izlete, enako dobro ali še boljšo nalogo opravi spodoben strešni kovček.

Doplačilo za karavana je v rangu cene povprečnega strešnega kovčka. Nobene logike ni, da kupuješ nov avto (no, ali pa rabljen) in računaš, da boš itak kupil še kovček.

ja, ampak potem vlačiš 95% časa pleh, ki ga v resnici ne potrebuješ. Kolikokrat potrebuješ plac, ki ti ga hatch ne omogoča, karavan pa?
#brezpodpisa

Horas ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

5 vratni hatchback je lahko povsem dovolj za 4 člansko družino.


Če imaš psa, potem ni.


zakaj pa ne? saj je 5 vratni? tudi doga gre v takšen prtljažnik. sem videl na lastne oči.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Utk ::

hojnikb je izjavil:

Utk je izjavil:

Če karavana rabiš samo za dopuste in izlete, enako dobro ali še boljšo nalogo opravi spodoben strešni kovček.

Doplačilo za karavana je v rangu cene povprečnega strešnega kovčka. Nobene logike ni, da kupuješ nov avto (no, ali pa rabljen) in računaš, da boš itak kupil še kovček.

ja, ampak potem vlačiš 95% časa pleh, ki ga v resnici ne potrebuješ. Kolikokrat potrebuješ plac, ki ti ga hatch ne omogoča, karavan pa?

Vsak vikend, pa še kdaj vmes.

hojnikb ::

Aja, ti si en izmed tistih nomadov, k pelje pol hiše do najbljizjega jezera. Got it.
#brezpodpisa

Utk ::

5 vratni hatchback je lahko povsem dovolj za 4 člansko družino.

Zakaj imaš potem ti rav4? Ker ti ga je ati kupil ali ker ga rabiš?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25742996 (25655) GR2
»

Kateri avto za 7000€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16715525 (6911) kixs

Kia je postala kot VW (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
58651357 (34548) Raptor F16
»

Top sport family car (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13912101 (7884) Reaper
»

Manjši družinski avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
588937 (7147) m0LN4r

Več podobnih tem