» »

Stare cene Škoda Superb (2021)?

Stare cene Škoda Superb (2021)?

skodon ::

Pozdravljeni,

A ima kdo kopije (ali so kje na voljo na skoda.si) cenikov za Škoda Superb iz približno začetka leta 2021?

Sem mi zdi, da so se takrat cene začele nekje pri 25000 EUR, danes pa vidim, da se začne pri 29000 EUR, kar je skoraj pet tisočakov več. To je cena za najcenejši motor z najmanj opreme.

Ali so morebiti kaj posodobili avto (facelift ali podobno)? Sicer na prvi pogled ni videti nekih sprememb.
  • spremenilo: skodon ()

Nazz ::

Facelift je bil pozno 2020.

Konec 2020
https://docplayer.si/199714586-%C5%A1ko...

2019
https://www.porscheinterauto.net/f/docs...

2016
http://www.avtomanija.com/fotoz/2015/ma...

V kolikor kupuješ superba, boš verjetno nabijal kilometrino. Roko na srce, vzami 2.0 TDI DSG 140 do 150kW.

Nikonja ::

enkrat zdavnaj je Škoda bil poceni avto, zdaj pa je 10% cenejši od Volkswagena, iskreno ne razumem, ampak dokler gre pač gre.

Nazz ::

Meni ergonomija sedeza v superbu bolj odgovarja kot v kateremkoli avtu. Nova E klasa je za moj hrbet katastrofa. Pa razumi ce lahko.

skodon ::

Nazz je izjavil:

Facelift je bil pozno 2020.

Konec 2020
https://docplayer.si/199714586-%C5%A1ko...

Evo, tule je 1.5 TSI Ambition 25.943 EUR

Medtem ko je na aktualnem ceniku 30.488 EUR

Na starem ceniku sicer piše modelsko leto 2021, na novem pa 2022.
Slika avtomobila je enaka, a so kake manjše spremembe?

RoccoC ::

Si ti šele zdaj pogruntal da so šle cene avtov v 2021 ornk gor? Ogromni večini.

skodon ::

Hvala, ampak recimo Scala in Octavia se nista toliko podražili. Za nekaj procentov že, tu pa je 17,5 %

Če je Superb med temi, ki so se bolj, OK.

Zdaj sicer v opisu na ceniku vidim, da ima po novem vključen "aktivni informacijski zaslon" v osnovno opremo (Ambition), drugo pa je enako. Za Octavio je to sicer tam 400 EUR doplačila, tako da ne opraviči te razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: skodon ()

Kebo ::

Podražil se je osnovni model verjetno zato toliko, ker čipe ponucajo za dražje modele in se jim manj splača delat osnovne modele z nižjo maržo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

skodon ::

Kake višje modele misliš? Scout in Sportline? Ker ostali na zgornjem ceniku so skoraj vsi za nekje 4500 EUR dražji kot prej. Edino 2.0 TSI 4x4 je za nekje 1200 EUR dražji (v vseh paketih opreme).

Ali misliš Kodiaq, Enyaq in hibride?

LeQuack ::

Ne podpirat avto mafijo in njihove cene.
Quack !

Kayzon ::

Se bojo sploh spustile cene cez kaksno leto ali dve,ali bodo ostale tako kot pri graficnih karticah. Pri katerih je ze msrp cena nateg,kaj sele post kritpo :x

Sc0ut ::

Enkrat bo. Vse gre v valovih.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

LeQuack ::

Ko bo večina država začela ukinjati vozila na fosilna goriva jim bo cena zihr strmoglavila. Vprašanje je samo kdaj to bo, v skandinavskih državah že kmalu.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

LukiYo ::

Nič več ne bo šlo dol. Dnar nime več iste vrednosti, a ne opazite, raje stremite k višjim plačam. Ker, inflacija...

Nazz ::

Norveska. Ostalo je na nivoju EU in za vecino neuporabno.

V kolikor ne razumes stanja elektricnih vozil na norveskem, si poglej obdavcitve fosilno gnanih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nazz ()

floyd1 ::

Nikonja je izjavil:

enkrat zdavnaj je Škoda bil poceni avto, zdaj pa je 10% cenejši od Volkswagena, iskreno ne razumem, ampak dokler gre pač gre.

Kolega, ki je doma imel tako passata kot superba, je večkrat rekel, da bi za škodo komot dal tudi več kot za vw. S passatom je imel bistveno več težav, pri škodi samo eno (a tisto precej resno in z vw izvorom).
Sicer pa se Superb menda ukinja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

LeQuack ::

LukiYo je izjavil:

Nič več ne bo šlo dol. Dnar nime več iste vrednosti, a ne opazite, raje stremite k višjim plačam. Ker, inflacija...


Plače ne bodo šle gor. Tako da edino kar se bo zgodilo so ali nižje cene, ali pa manjša potrošnja, drugih možnosti ni.
Quack !

Kayzon ::

Pogledal za foro,nova skoda stane 40k€ :)):)):))

Ahim ::

LeQuack je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Nič več ne bo šlo dol. Dnar nime več iste vrednosti, a ne opazite, raje stremite k višjim plačam. Ker, inflacija...


Plače ne bodo šle gor. Tako da edino kar se bo zgodilo so ali nižje cene, ali pa manjša potrošnja, drugih možnosti ni.

Place bodo sle gor, sicer s solidnim zamikom glede na dvig cen. Cene avtov (pa nepremicnin itd.) pa na raven ozpred ~5 let ne bodo vec sle, razen ce se zgodi nekaj takega, da jih popolnoma razvrednosti (npr. pade atomska bomba), ampak potem itak nic od tega ne bo prioritetni nakup ...

OK.d ::

Tudi rabljenim vozilom gre cena gor.
LPOK.d

TheBlueOne ::

V Nemciji so od slabe 23.000EUR naprej. Ker je novo ti menda v Nemciji davek vrnejo, potem pa placas tu malo vec + menda DMV. Bo kdo povedal bolj natancno. Si mislim, da vse skupaj ne bi smelo biti 25.000EUR+.

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...

Drugace jaz pravtako ne bi prevec stavil na pocenitve. Vedno bolj se potrjuje relativno visoka inflacija.

Zgodovina sprememb…

skodon ::

Zanimivo, na uradnem ceniku (skoda-auto.de) so od 30 000 EUR dalje.

TheBlueOne ::

skodon je izjavil:

Zanimivo, na uradnem ceniku (skoda-auto.de) so od 30 000 EUR dalje.


Poslji slovenskim link na te avte iz de in vprasaj ce gre za 25.000€. Verjetno bos odpeljal novo skodo. Seveda, ce so dobavljive.

Pobes ::

Moji so dali za superba L&K letnik 2020 cca 46.000€ .

Jaz sem kupil octavio rs 2017 sem dal 34.000€ , Tako da superb za 29.000 mora bit res brez vsega. Oboje kupljeno novo ,ne rabljeno

TheBlueOne ::

Imas linke iz mobile.de, tocno vidis kaj dobis.

Sparkxl ::

Pobes je izjavil:

Moji so dali za superba L&K letnik 2020 cca 46.000EUR .

Jaz sem kupil octavio rs 2017 sem dal 34.000EUR , Tako da superb za 29.000 mora bit res brez vsega. Oboje kupljeno novo ,ne rabljeno


Stric ima superba 1.4 tsi dsg limuzino, kupljeno novo 2017, style oprema, za 25kEUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sparkxl ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družinski karavan srednji višji razred (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20722861 (13041) TheBlueOne
»

Top sport family car (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13912123 (7906) Reaper

Nasveti za nakup avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9510526 (6071) bluefish
»

Nakup avta do 16000

Oddelek: Na cesti
384548 (3128) Scaramouche
»

Manjši družinski avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
588993 (7203) m0LN4r

Več podobnih tem