» »

"Klopotanje" v menjalniku pri novem avtu

"Klopotanje" v menjalniku pri novem avtu

sm4rt4ss ::

Zdravo,

pred mesecem in pol sem kupil novo Škodo Scalo (1.0 TSI 110KM - ročni 6P). Prvi mesec bp, ful navdušen, nato pa je začelo nekaj klopotat. Sem mislil ok, mogoče je kak kamenček ujet kje v sistemu, bo že padel ven čez čas. Mineta dva tedna, klopotanje je vedno glasnejše. Vedno se je pojavilo pri speljevanju in pri menjavanju iz 1. v 2. in včasih še v 3. Zvok bi lahko opisal kot bi nekdo z vejo praskal po plehu in res se je zdelo, da nek tujek potuje po sistemu. Nekako nisem mogel locirat zvoka. Včasih se mi je zdelo, da prihaja iz motorja, včasih iz menjalnika, včasih pa iz zadnjega lonca. Nato pa en dan avto pustim dlje (3min) v prostem teku in spet zaslišim ta zvok, ampak malo drugačen. Kličem uradni servis oz. avtohišo, kjer sem ga kupil. Mi dajo termin. Vse porihtajo. Res pohvale, tukaj nimam kaj za rečt, glede na nekatere izkušnje kaj sem jih slišal. Svetovalcu vse razložim kje je problem in kaj sumim da bi lahko bilo. Se zapeljeva po parkingu in res se slišijo zvoki med menjavanjem. Itak, da avto takrat ni hotel klopotati v prostem teku in sva zaključila. Me kličejo čez manj kot 2h, da je avto gotov in da so namazali "puše" in vilice in da med vožnjo ne slišijo nič več. Odpeljem avto in je res bilo vse ok. Do prvega križišča, kjer je avto bil spet v prostem teku in je spet začel klopotat ter proizvajat zvoke pri menjavanju v nižjih prestavah. Sem poklical svetovalca in imam že nov termin, da oni to "malo bolj podrobno pregledajo". :)

In the meantime. Se komu sanja kaj bi lahko to bilo? Prilagam video, ki sem ga posnel, ko je avto v prostem teku laufal cca. 1 minuto.

  • spremenilo: sm4rt4ss ()

roscha1 ::

Das auto. Dokler nekaj zeres ne guzne ne bodo našli nič. Poročaj

D4G4 ::

Deluje kot kakšna slabo pritrjena pločevina/zaščitna plastika. Mogoče slabo pritrjen heat shield okrog izpušnega kolektorja, auspuha ... ali pa se je kaj ujelo med heat shield in pločevino.

IL_DIAVOLO ::

Občasno ketna malo preskoči, no biggie.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

mat xxl ::

D4G4 je izjavil:

Deluje kot kakšna slabo pritrjena pločevina/zaščitna plastika. Mogoče slabo pritrjen heat shield okrog izpušnega kolektorja, auspuha ... ali pa se je kaj ujelo med heat shield in pločevino.



Tudi jaz mislim, da je kaka taka neumnost. Avto ima garancijo, naj rešijo !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

toro69 ::

Običajno ima tak zvok okvarjen napenjalec jermena ali dvomasni vztrajnik, kar je malo verjetno pri novem avtu. Ko daš na obrate se napne in utihne.

pviran3 ::

Posnemi še od zgoraj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

feryz ::

Ajej, kaj ljudje kupujejo!
Eppur si muove. Ne sekiraj se. Gazi, dokler je v garanciji. Potem pa grizi nohte.

Moja izkušnja? Povedal sem na servisu, da vsaj ena turbina ruži. Pa so se strokovnjaki vozili z njim in mi zatrjevali, da je vse ok. Dokler ni začelo rositi olje. Potem so zamenjali eno turbino, pa še drugo, pa še tretjo, pa še pol motorja. Hvala k... še v garanciji. Drugače bi pomagal samo še bencin in vžigalnik. Pri dizel avtu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Dober dan ::

To bi jaz peljal tja, kjer sem ga kupil in jim ga tam pustil. Sploh me naj ne kličejo, dokler napake ne odpravijo.

feryz ::

Ne ide to tako, sine moj. Lahko ga pelješ nazaj, če nima znakov uporabe. Te pa dobi, ko z dvorišča spelješ.
Lahko pa jim ga seveda pustiš tam. Tvoja stvar je, kaj delaš s tvojim denarjem.

Ups, si mislil popraviti. Saj jim ga je pustil in so ga popravili. In tako gre lahko v nedogled.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Telbanc ::

1.0. Ljubi jezus, kje so dobli 110 km. A si upaš pržgat klimo?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Utk ::

Če bi že kdo dal kak pameten predlog, ga bi bluefish itak izbrisal, tako da nima smisla...
Najdi si drug forum za to.

Hemi426 ::

Moja 2 centa:

Sem amaterski mehanik; resno ga pelji nazaj pod garancijo.
Nimaš kaj za razmišljati. Upam, da ga nisi kupil v LJ pri Porscheju na Veroškovi.

Bodi pa zelo vztrajen!

Hemi426 ::

Telbanc je izjavil:

1.0. Ljubi jezus, kje so dobli 110 km. A si upaš pržgat klimo?


Dobrodošel v 21. stol z vsiljenimi 3cyl turbo bloki zaradi "ekologije".

Kako ti bo šele odprlo svet, da so določeni zobati jermeni pri teh 3cly namočeni v olje zaradi manjše obrabe.
Poslušaj jih v prostem teku...

Sem zelo presenečen, da še niste OPja napadli zakaj ni nabavil električnega avta.

al1976 ::

To je za servis...
1.0tsi je bil zaradi inovacij motor leta. Upam da niso placali za nagrado :)

Mamo pri hisi 116km varjanto in v lahkem avtu kot je scala zadeva leti. Gre bolje proti 200kmh kot tezji razredi z 2.0tdi 150km.

Telbanc ::

al1976 je izjavil:

To je za servis...
1.0tsi je bil zaradi inovacij motor leta. Upam da niso placali za nagrado :)

Mamo pri hisi 116km varjanto in v lahkem avtu kot je scala zadeva leti. Gre bolje proti 200kmh kot tezji razredi z 2.0tdi 150km.


Ti tega 1.0. polno naloži in pejt sred poletja na morje na Hrvaško. In probej iti v korak z 2.0 dizlom, ki bo polno naložen šel skoz čez 130 u tiste klance.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

WizzardOfOZ ::

To se meni sliši, kot ena izmed teh stvari:
1.) da manjka olje v motorju in je raztegnilo ketno
2.) da so pozabili olje nalit v menjalnik.
3.) da je nekje slabo dana zaščita na izpušno cev, pa tolče
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

endelin ::

To z zvoki je res nehvaležno se bosti s serviserji.

Nasvet: reši to pod garancijo, da ne bido stvari eskalirale kasneje.

A110 ::

Telbanc je izjavil:

al1976 je izjavil:

To je za servis...
1.0tsi je bil zaradi inovacij motor leta. Upam da niso placali za nagrado :)

Mamo pri hisi 116km varjanto in v lahkem avtu kot je scala zadeva leti. Gre bolje proti 200kmh kot tezji razredi z 2.0tdi 150km.


Ti tega 1.0. polno naloži in pejt sred poletja na morje na Hrvaško. In probej iti v korak z 2.0 dizlom, ki bo polno naložen šel skoz čez 130 u tiste klance.


Še dobro da greš vsak dan na morje polno naložen. Medtem ko prazen se verjetno voziš vsak dan in tukaj 1.0tsi popolnoma nič ne manjka

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A110 ()

Meizu ::

Iz posnetka se zelo verjetno sliši vztrajnik. Ponavadi so te zadeve najbolj slišne pri mrzli mašini, ko se vse skupaj segreje pa delno ali popolnoma izgine. Če jim pripelješ avto na servis jim ga pusti hladnega, ker če bodo na toplo mašino sprobavali (kar je dosti verjetno), potem itak ne slišijo nič. So pa tudi butasti, ko te stvari počnejo, kot da šravfajo avto prvič bogati.

Aston_11 ::

Pošlji jim še video. Ko je meni crknil napenjalec jermena (cviljenje), sem predvidel, da ne bo cvilil, ko ga bom pripeljal na servis (in res ni). Tako sem jim poslal video, ko je fajn cvilil. In so takoj vedeli, za kaj se gre, in da ne bodo rešili problema po telefonu kot bi včasih zobozdravniki.

janezvalva ::

če je vztrajnik, zakaj ropota? slabo privito?
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

GR2 ::

Telbanc je izjavil:

al1976 je izjavil:

To je za servis...
1.0tsi je bil zaradi inovacij motor leta. Upam da niso placali za nagrado :)

Mamo pri hisi 116km varjanto in v lahkem avtu kot je scala zadeva leti. Gre bolje proti 200kmh kot tezji razredi z 2.0tdi 150km.


Ti tega 1.0. polno naloži in pejt sred poletja na morje na Hrvaško. In probej iti v korak z 2.0 dizlom, ki bo polno naložen šel skoz čez 130 u tiste klance.

Pa kaj je z vami slovenceljni in močjo avta v zvezi z morjem in polno naloženim avtom. Kakšen 1.0 TSI neki, imam 1.6T 200 pa je izven AC do 120 raketa, če nekdo cijazi ga prehitim že prvih 500m od firme, lahko da obstajajo tudi M4 in podobni, ampak na naših cestah do 120 ne rabiš več. Prideš na AC pa takoj vidiš koliko je ura, pri 120-160 že ni več ne vem kaj, v 4. obstoji na mestu, ker ga pri visokih rpm takoj zmanjka, v 5. normalno pospešuje, v 6. se pa tudi še čuti prožnost in je ok če samo slediš toku nad 120. In če 200KM v najboljšem primeru normalno pospešuje, rabiš za dober pospešek vsaj 300KM, ali je dovolj 115KM je pa bolj debata za dom ostarelih.
Jaz bi rekel da rabiš take moči, da avto dobro pospešuje:
0-120: 200KM
120-160: 300KM
160-200: 400KM
200-250: 600KM
250-300: 800+KM
Pa to so številke za samo voznika, čeprav pri 400KM+ se pa verjetno res ne pozna tolk dodatnih 300kg, če imaš še 4 potnike.
Ampak če upoštevam še porabo in ostale stroške, je pa pač 200KM povsem ok in se da potrpet, da ne poleti kot bi hotel 120-160. Zavarovanje samo 200€, cestnina 100€, ne vem kje je sploh prednost 1.0 motorja.

GR2 ::

Samo da je zunaj proti 35°C kot je bilo prejšnji teden, pa se opazno pozna na pospeških. Pri 2.0 NA enake moči in teže se je poznalo že 25°C in je bila ideala res samo 5-15°C. Bi upal stavit da precej bolj kot pa če imaš v kufru 2 potovalki kot tukaj zapovedujete oz. kot sem rekel so te izjave že več 10 let prisotne iz ust slovenceljnev. Zaničujem iz razloga, ker ste res eni noobi kar se tiče avtov, pa ne da jaz kaj veliko vem, ampak da bi izjavil da je 115KM premalo če imaš polno naložen kufer (verjetno ne cementa, ampak oblačil, tako da par kg in ne par 10kg) drugače je pa poskočen, pa pač nikoli ne bom. Sem imel že 1.6 16V, ki ni dosti slabši in sem se ga naveličal že po enem dnevu. Ali si sam ali imaš noter eno osebo ali 2 se pa pri avtih nad 100KM res ne pozna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

blaz5 ::

Hvala GR2 aka Michael Schumacher za ta pojasnila kako imaš ti močen avto. A ne razumeš, da določena masa ljudi avto vidi kot prevozno sredstvo, in nima želje dirkati po avtocesti ter zraven ogrožati sebe in drugih. Kot da se vsi sekiramo, če avto ne pospeši v petih sekundah iz 100-200. Osebno sem vozil 1.6 TDI (116KM) in 2.0 TDI (150KM) pa eno Astro 1.7 DTI in mam najboljšo izkušnjo s PSA 1.2 130HP bencinarjem (najbrž ker je avto dosti lažji kot dizli).

hojnikb ::

Decki, 1.0tsi nima ketne, ampak jermen...

Telbanc je izjavil:

1.0. Ljubi jezus, kje so dobli 110 km. A si upaš pržgat klimo?

to ni nic. ford ma 1.0 z 155 konji.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Horas ::

kaj pa jaz ko mam 1.0 makino 16 let staro 45kw. ko vklopim klimo je kot da bi hulk avto vlekel nazaj:))
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

hojnikb ::

Horas je izjavil:

kaj pa jaz ko mam 1.0 makino 16 let staro 45kw. ko vklopim klimo je kot da bi hulk avto vlekel nazaj:))

Torej je tipka za AC ubistvo sport tipka :)
#brezpodpisa

sm4rt4ss ::

Mater ste smotani. :D

Jaz sem preklopil na Scalo 1.0TSI 110KM iz Polota 1.4 80KM in mi je tole majka. :D Tud pri prižgani klimi nisem opazil neke razlike. Turbina fajn dela. :D

No. En kratek update. S svetovalcem se še dogovarjava za nov termin. Ugotovil sem, da tole ropota pri ogreti mašini v prostem teku, tako, da sem mu poslal video ropotanja, ker če bodo to oni poslušali pri mrzli mašini ne bodo nič slišali. :D Sem pa tud ugotovil, da ropotanje za par sekund poneha, če pritisnem na gas. Če odprem havbo, slišim skoraj samo mašino, tako da je zvok res nekje globoko spodaj. Aktiviral sem tudi svojega znanca, ki je na malo višji poziciji v avtohiši za malo bolj premium znamko VW grupe. Tip mi je zrihtal zastonj vinjeto in prvi servis, tako da upam, da lahko tukaj malo pospeši zadevo oz. da bodo vse skupaj vzeli malo bolj resno. :D

No v glavnem, do zdaj bi lahko bilo:

- ujet kamen(ček)med "heat shieldom" in izpušnim loncem,
- slabo pritrjena pločevina/plastika
- preskakovanje napenjalnika jermena/verige
- vztrajnik
- premalo namazan menjalnik
- tujek v sistemu menjalnika

sm4rt4ss ::

Update:

Ropot iz avta je popolnoma prenehal. Ne ropota več med menjavanjem in med prostim tekom tudi ne. V petek sem bil cca 200km na avtocesti. Mogoče je tujek takrat odletel ven iz sistema ali pa ga je od vročine stopilo. :D

Termin servisa še sicer imam rezerviran. Če se bo zopet ponovilo grem če ne pa pač odpovem. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vzdržljivost 3-valjnih motorjev (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20534040 (13339) pi pawr
»

Skoda octavia 1.0 tsi (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7119368 (4767) jest10
»

išče se nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12318629 (15164) WizzardOfOZ

1.0 TSI - 3 cilindri (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Na cesti
624105369 (84684) gddr85

Več podobnih tem