» »

Zakaj ne kupujete od kmetov

Zakaj ne kupujete od kmetov

zmist ::

49106 je izjavil:

Ljubljanske tržnice ne poznam, Splitska, ki sem jo nedavno obiskal, ima ugodne cene in vrhunske pridelke.


Razmer na Hrvaskem ne poznam, ti pa povem, da na katerikoli trznici kupis izdelke v Lj. so drazji kot primerljivi v Merkator/Lidl/Hoffer/Tus. In to praviloma kar enkrat drazji.

49106 ::

Ker ne gre za isto stvar, če pa isto najdeš po ugodnejši ceni, se posujem s pepelom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

sparklyslo ::

Pri nas doma se poje res veliko sezonskega sadja in zelenjave. Ce bi vse to kupoval pri kmetih za 'pribite' cene...
Ne, ne pricakujem enake cene kot Fructal, ampak, da placujem visjo kot mi jo ponudi trgovec, mi je pa mimo.

49106 ::

sparklyslo je izjavil:

Če boš kupil toliko kot fruktal, jih boš dobil po isti ceni. Ni pa to možno, če pa moraš priti 100.000x za isto količino in želiš isto ceno.


In zakaj naj bi potem kupoval od kmeta?

A trgovec ima ali nima breskev iz goriških brd?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

zmist ::

49106 je izjavil:

Ker ne gre za isto stvar.

Ne vem, meni se okusijo enako. Sem tudi na trznici prenehal kupovati stvari razen tistih, ki so dejansko boljse, recimo kislo zelje, repa. Vse ostalo bi rekel, da "branjevke/branjevci" lepo zapeljejo do Trsta, nabavijo tam italiansko zelenjavo (enako kot trgovci) in jo prodajajo pod "kmetija X".

49106 ::

To je drugo, da nisi pripravljen plačati več. Čist iz firbca me zanima, a bi sicer od kmeta kupil uvoženo robo po ceni, ki ti jo proda mercator?

zmist je izjavil:

Vse ostalo bi rekel, da "branjevke/branjevci" lepo zapeljejo do Trsta, nabavijo tam italiansko zelenjavo (enako kot trgovci) in jo prodajajo pod "kmetija X".


To je prevara in takšne je treba kaznovati. Ne moremo pa reči, da to vsi počnejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

zmist ::

49106 je izjavil:

To je drugo, da nisi pripravljen plačati več. Čist iz firbca me zanima, a bi sicer od kmeta kupil uvoženo robo po ceni, ki ti jo proda mercator?

Seveda ne. Ce se moram zaradi tega zapeljati do kmeta, merkator pa imam za vogalom. Pricakujem nizjo ceno, bi pa verjetno, da prisparam na voznji kupil vec naenkrat kot sicer od merkatorja. Ce bi kmet rad imel enako ceno naj organizira prevoz. V tem primeru se lahko pogovarjamo tudi o visji ceni vendar ne za enkrat vec, dam mu max 10% vec, sem pa v tem primeru pripravljen skleniti z njim "narocnino" (da mi vsak teden pripelje gajbo sezonske zelenjave in se mi s tem ni treba ukvarjati).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

49106 ::

Zadruge so IMO edina opcija za kaj takšnega.

p.s. me veseli, da sva končno imela normalno debato.

zmist ::

49106 je izjavil:

Zadruge so IMO edina opcija za kaj takšnega.

p.s. me veseli, da sva končno imela normalno debato.

Nisi trolal. ;)

SuperKripto ::

A veste kaj je fora? Nas ucijo, da je zelenjava zdrava. Potem pa gremo v trgovino, vidimo napis "zelenjava" in primerjamo ceno z drugo isto "zelenjavo". Kupimo seveda tisto, ki je cenejsa. Saj programiran um ne loci "zelenjave" pa "zelenjave". Ampak ce bi vedeli, koliko hranilnih snovi je v vsaki zelenjavi, pa koliko strupov pesticidov/herbicidov, potem bi se hitro pokazala realnost. Verjetno bi sele takrat spoznali, da je cenej v bistvu drazje.

Zgodovina sprememb…

jocoj ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Od kmetov kupujem govedino, piscance, snops in kruh. Pa se to zato, ker je cenejše kot v trgovini.

Od naštetega je edino šnops cenejši. Pa še to zato, ker ti ga proda brez trošarin.

zmist ::

SuperKripto je izjavil:

A veste kaj je fora? Nas ucijo, da je zelenjava zdrava. Potem pa gremo v trgovino, vidimo napis "zelenjava" in primerjamo ceno z drugo isto "zelenjavo". Kupimo seveda tisto, ki je cenejsa. Saj programiran um ne loci "zelenjave" pa "zelenjave". Ampak ce bi vedeli, koliko hranilnih snovi je v vsaki zelenjavi, pa koliko strupov pesticidov/herbicidov, potem bi se hitro pokazala realnost. Verjetno bi sele takrat spoznali, da je cenej v bistvu drazje.


Ampak tega ne ves, ne med razlicnimi zelenjavami v "supermarketu" ali pri kmetu. Zadev se, razen po okusu, ne da primerjati. In nic mi ne garantira, da kmet ni zalival svoje zelenjave s pesticidi bolj kot je zalita zelenjava pri trgovcu (ki bi ga zaradi presezenih kolicin inspekcija obesila za jajca). Saj lepo, da je "slovensko" itd., samo, ce jaz tega ne vidim (primer so prej omenjene branjevke "kmetija pri x", kjer vidis na gajbicah v ozadju italiansko poreklo) ali okusim, je cena edini identifikator in pa seveda kako zelenjava izgleda - tipicno pri merkatorju dobis zelenjavo, ki je ne kupim, v nebo vpijoc primer je v hladilnicah posusen avokado (ki doma nikoli ne dozori in ga lahko samo vrzes v smeti) ali zasuseni sparglji.

IL_DIAVOLO ::

Kruh 2.5kg za 4.5 evra. Pod 2 evra na kg takega kruha nikjer ne dobiš. 2 leti stara govedina, ki ni bila futrana s silosom, 6.5 evra po kg. In ja seveda, brez računa kakopak mora bit cenejše.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

zmist ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Kruh 2.5kg za 4.5 evra. Pod 2 evra na kg takega kruha nikjer ne dobiš. 2 leti stara govedina, ki ni bila futrana s silosom, 6.5 evra po kg. In ja seveda, brez računa kakopak mora bit cenejše.


Brez racuna bom kmeta prijavil. Pa cisto resno. Ker krade denar iz mojega zepa (in tvojega, in zepov vseh ostalih tudi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

IL_DIAVOLO ::

Aja? :))

Brez računa pomeni, da ti bolj poceni kupuješ.

trol
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

zmist ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Aja? :))

Brez računa pomeni, da ti bolj poceni kupuješ.

trol


Ja, na koncu leta pa placujem visjo dohodnino za manjkajoc denar od davkov. Matr, a niti davki ne veste kako funkcionirajo. Vsak euro davkov, ki ga utajis, ga na koncu placa celotna slovenija. Tebi se mogoce zdi fino, zdaj pa pomisli, da vsako leto izgine na miljone utajenega denarja in koliko visje davke imamo zaradi tega in koliko vec placas, zato ker drugi goljufajo enako kot ti. Pa bos morda tudi sam zacel prijavljat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

IL_DIAVOLO ::

Zakaj bi sral v lastno skledo? Mehanik brez računa, frizerka, kruhpekarca isto, mesar, pa še nisem dobro začel.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

SuperKripto ::

Voditelj oddaje (Male sive celice) skupaj s papagajem opravil test hrane. Gre se za test sadja in zelenjave, pridelano na nacin intenzivnega poljedeljstva s pesticidi. Na drugi strani pa sadje in zelenjava, ki je pridelana naravi bolj prijazno, na ekoloski ali bio nacin. Papagaj je v vsakem primeru izbral tisto sadje ali zelenjavo, ki je pridelan na naravi prijazen nacin (BIO) ki je brez dodanih strupenih snovi. Tisto hrano, ki danes imenujemo normalna hrana, je na zalost za zivali ocitno ne dovolj dobra. Niti en koscek hrane, ki je pridelan na taksen nacin ni zelel pojest.
Pri tem se lahko upraviceno vprasamo, ce je smiselno siliti otroka, da poje doloceno zelenjavo, ki mu ne disi? Starsi pogosto silijo z zelenjavo, ki vsebuje pesticide, nevedoc, da je taksna hrana lahko skodljiva za otroka.

zmist ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Zakaj bi sral v lastno skledo? Mehanik brez računa, frizerka, kruhpekarca isto, mesar, pa še nisem dobro začel.

Ja, saj, pravim, da si goljuf, ki svojo porabo obesi na ramena ostalih davkoplacevalcev. Samo tvoja poraba je pljunek v morje napram temu, kolikor uspe utajiti drugim. Drzava potrebuje za svoje obratovanje dolocen denar. Ce ga ne dobi notri z davki, stricki na FURSu zakljucijo, da je treba davke dvignit in jih pac dvignejo. Potem se pa pizdis, zakaj toliko placas pri registraciji avtomobila, pri DDVju itd. Saj ti pravim, da ti nic ni jasno, zaradi takega obnasanja vseh, si na koncu v minusu vec kot si prisparal. Zadovoljni so lahko s tem samo tisti, ki dejansko utajijo konkretne zneske. Take bi morali pa lincati.

Kar je pa zares interesantno pri celotni zadevi, je pa, da se ti to zdi tako "cool", da se gres s svojim goljufanjem vseh sodrzavljanov dejansko hvaliti.

SuperKripto je izjavil:

Tisto hrano, ki danes imenujemo normalna hrana, je na zalost za zivali ocitno ne dovolj dobra.

Poznam to zgodbo, pa se precej drugih (poglej si dokumentarec "Unser taglich Brot"), ki so bolj divje. Ampak kaj predlagas, da hodim s papagajem na rami po trgovinah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

IL_DIAVOLO ::

Nisem v minusu, v minusu ste ostali, ki plačujete z računom. Je pa res, če bi bilo preveč goljufov, da bi nasrkal tudi sam. Tako da idealka, kar se mene tiče.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

jocoj ::

SuperKripto je izjavil:

Voditelj oddaje (Male sive celice) skupaj s papagajem opravil test hrane. Gre se za test sadja in zelenjave, pridelano na nacin intenzivnega poljedeljstva s pesticidi. Na drugi strani pa sadje in zelenjava, ki je pridelana naravi bolj prijazno, na ekoloski ali bio nacin. Papagaj je v vsakem primeru izbral tisto sadje ali zelenjavo, ki je pridelan na naravi prijazen nacin (BIO) ki je brez dodanih strupenih snovi. Tisto hrano, ki danes imenujemo normalna hrana, je na zalost za zivali ocitno ne dovolj dobra. Niti en koscek hrane, ki je pridelan na taksen nacin ni zelel pojest.
Pri tem se lahko upraviceno vprasamo, ce je smiselno siliti otroka, da poje doloceno zelenjavo, ki mu ne disi? Starsi pogosto silijo z zelenjavo, ki vsebuje pesticide, nevedoc, da je taksna hrana lahko skodljiva za otroka.


Totalno blesav test. Papagaj je izbran ovoj (olupek) sadeža, ki je jasno pri ne bio produktih obdelan s sredstvi za obstojnost. Zato pa vidiš bio banane vse zmahane po par dneh na policah, navadne pa zdržijo mnogo dlje.

zmist ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nisem v minusu, v minusu ste ostali, ki plačujete z računom. Je pa res, če bi bilo preveč goljufov, da bi nasrkal tudi sam. Tako da idealka, kar se mene tiče.


Preberi se enkrat in razmisli. Drzava rabi za obratovanje 100 eurov, ki ga bi normalno placalo 100 ljudi (vsak 1 euro). 50 (da bo bolj vidno) od teh ljudi ne placa nicesar, ostalih 50 placa 0.1 eura premalo (to si ti recimo, premajhna riba, da bi bil v prvi skupini). Koliko na koncu placa teh zadnjih 50 ljudi? 1.90 eura. Se ti zdi, da si kaj prisparal?

Zdaj pa najboljsa fora... a ves kdo je v prvi skupini 50 ljudi? Tvoj mehanik, tvoj frizer,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

jocoj ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nisem v minusu, v minusu ste ostali, ki plačujete z računom. Je pa res, če bi bilo preveč goljufov, da bi nasrkal tudi sam. Tako da idealka, kar se mene tiče.

Dobro, ni se treba zdaj preveč hvaliti s tem. Vsak pride enkrat na vrsto, tako da uživaj, dokler ne dobiš po prstih.

IL_DIAVOLO ::

zmist je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Nisem v minusu, v minusu ste ostali, ki plačujete z računom. Je pa res, če bi bilo preveč goljufov, da bi nasrkal tudi sam. Tako da idealka, kar se mene tiče.


Preberi se enkrat in razmisli. Drzava rabi za obratovanje 100 eurov, ki ga bi normalno placalo 100 ljudi (vsak 1 euro). 50 (da bo bolj vidno) od teh ljudi ne placa nicesar, ostalih 50 placa 0.1 eura premalo (to si ti recimo, premajhna riba, da bi bil v prvi skupini). Koliko na koncu placa teh zadnjih 50 ljudi? 1.90 eura. Se ti zdi, da si kaj prisparal?

Zdaj pa najboljsa fora... a ves kdo je v prvi skupini 50 ljudi? Tvoj mehanik, tvoj frizer,...


Ne razumes ravno, kako deluje davcni sistem. No saj niti jaz, ampak ti se manj.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

SuperKripto ::

Totalno blesav test. Papagaj je izbran ovoj (olupek) sadeža, ki je jasno pri ne bio produktih obdelan s sredstvi za obstojnost. Zato pa vidiš bio banane vse zmahane po par dneh na policah, navadne pa zdržijo mnogo dlje


ti to resno? lol , a mi lahko razlozis nekaj, a tista sredstva pozitivno vplivajo na tvoje zdravje? pesticidi/herbicidi tudi? ce so tista sredstva tako dobra, zakaj jih papagaj noce jest? ali pa zakaj jih drugi manjsi organizmi nocejo jest? zato ker zvohajo strup. Zivali imajo dost bolj razvito sposobnost, da pac vedo kaj je uzitno in kaj manj uzitno ali pa sploh ni uzitno.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Ne razumem v čem je problem. Agraria je delujoča rešitev, kot rečeno so založeni z raznoraznimi izdelki, tam lahko kupim vse od zelenjave, do mesa, ribje paštete do robčkov za nos in raznih sladkih pijač.

Nakup primerljivih izdelkov v sosednjem Mercatorju je krepko dražji.


Zakaj pa Agrarie ni v Ljubljani ali v Mariboru pa ne vem. Ampak po moje nismo potrošniki problem.

Se pa vprašam kje je tukaj Levica... zakaj ne ustanovijo svojih zadrug, pošteno plačajo kmete, dajo konkreten popust uporabnikom, pa občasno še kakšno rdečo zvezdo priložijo v košarico... 8-)
sudo poweroff

SuperKripto ::

verjetn lobi premocan. Kuverta pod mizo, potem pa prednost dolocenim drugim, pa interes kapitala, profita. To je sklenjen krog najbrz. manjsi pridelovalc nima takega izhodisca. Povprecni ljudje pa nasedajo na razne reklame, pa prevec so programirani, da gledajo samo na ceno, pa kako bodo profitiral.

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

Zakaj se pa potem kmetje ne organizirajo sami?

Aja, verjetno zato, ker ima kmete desnica čez, takšnole zadružno organiziranje pa smrdi po sindikatih in socializmu, kar je seveda treba zatreti v kali. :))

Aja, pa še enkrat: v zadrugah so izdelki kvalitenejši IN cenejši.
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

SuperKripto ::

sej so se nekateri kmetje ze organiziral. Sej neki ze obstaja. Ampak proti korporacijam se lahk skrijejo. Moc manjsih kmetov pac ni tako mocna kot od korporacij. Se bolj slisi glas korporacij. Za zdruzenja kmetov se je potrebno malo bolj potrudit. Ampak to se lahko spremeni. Navadni ljudje se pocas bolj ozavescajo. Potreben je cas.

enemon ::

poweroff je izjavil:



Se pa vprašam kje je tukaj Levica... zakaj ne ustanovijo svojih zadrug, pošteno plačajo kmete, dajo konkreten popust uporabnikom, pa občasno še kakšno rdečo zvezdo priložijo v košarico... 8-)


Miha Kordiš iz Levice ima svojo zadrugo. Vsak si lahko pridela zase, kolikor rabi, viške pa prodajo.

https://www.facebook.com/ndptozd/

zmist ::

enemon je izjavil:

poweroff je izjavil:



Se pa vprašam kje je tukaj Levica... zakaj ne ustanovijo svojih zadrug, pošteno plačajo kmete, dajo konkreten popust uporabnikom, pa občasno še kakšno rdečo zvezdo priložijo v košarico... 8-)


Miha Kordiš iz Levice ima svojo zadrugo. Vsak si lahko pridela zase, kolikor rabi, viške pa prodajo.

https://www.facebook.com/ndptozd/


Uh kapo dol pred njim. Vsaj nekdo, ki dela kar govori.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

IL_DIAVOLO ::

Tipicen domišljavi levicar.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

zmist ::

poweroff je izjavil:

Zakaj pa Agrarie ni v Ljubljani ali v Mariboru pa ne vem.


Hvala za info Matthai, ob prvem obisku primorja jih obiscem.

Mike_Rotch ::

49106 je izjavil:

Trgovske so kvečjemu klasa 2, ponavadi uvožene iz Španije. Ljubljanske tržnice ne poznam, Splitska, ki sem jo nedavno obiskal, ima ugodne cene in vrhunske pridelke.


Saj imaš povsod napisano poreklo, tako, da ni dvoma od kje je izdelek.

zmist ::

Mike_Rotch je izjavil:

49106 je izjavil:

Trgovske so kvečjemu klasa 2, ponavadi uvožene iz Španije. Ljubljanske tržnice ne poznam, Splitska, ki sem jo nedavno obiskal, ima ugodne cene in vrhunske pridelke.


Saj imaš povsod napisano poreklo, tako, da ni dvoma od kje je izdelek.


Tezava je v tem, da je samo poreklo. Ali je zadeva gojena hidroponicno ali na njivi pa ne bos izvedel. Tudi ne s cim so skropili in kaksna je vsebnost skropiva. Edino kar si lahko s poreklom pomagas je ali je pridelano v prekmurju (ker ves, da so ga desetletja zalivali z vsemi moznimi strupi) ali pa pri caju, da ves, da ni pridelan v nizinski Indiji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

Mike_Rotch ::

To se pa ponavadi vidi na oko. Zelenjava gojena na hidroponiki običajno že na pogled bolj kakovostna.

zmist ::

Mike_Rotch je izjavil:

To se pa ponavadi vidi na oko. Zelenjava gojena na hidroponiki običajno že na pogled bolj kakovostna.

Ja, ali pa izgleda manj kakovostno ker jo imajo ze drugo leto v hladilnici. Ne mores si s tem kaj dosti pomagat.

bbbbbb2015 ::

SuperKripto je izjavil:

A veste kaj je fora? Nas ucijo, da je zelenjava zdrava. Potem pa gremo v trgovino, vidimo napis "zelenjava" in primerjamo ceno z drugo isto "zelenjavo". Kupimo seveda tisto, ki je cenejsa. Saj programiran um ne loci "zelenjave" pa "zelenjave". Ampak ce bi vedeli, koliko hranilnih snovi je v vsaki zelenjavi, pa koliko strupov pesticidov/herbicidov, potem bi se hitro pokazala realnost. Verjetno bi sele takrat spoznali, da je cenej v bistvu drazje.


To si enkrat že rekel. Misliš da imamo spomin zlate ribice? Ali pa hajpaš neko svojo kvazi agendo?

vnetidebater ::

zobnik je izjavil:

Če ne boste podprli kmetov, bodo nehal prodajat tako bomo odvisni samo še od uvoza.


Vse kar je treba naštudirat je dobra regijska prodaja sadja, zelenjave in domačih izdelkov. Svoje izdelke morate dostaviti do ljudi. Zelo malo ljudem iz mest se da ubadat s kupovanjem robe direktno od kmetov. Enostavno je preveč odročno.

Ugotovite kako prodajat svojo robo na sredi mesta po konkurenčnih cenah in se bo prodajalo dobro.



Naprimer: jaz bi bil pripravljen plačati nekaj več če bi me vsake 2 tedna čakala gajba zelenjave in sadja v trgovini nekje blizu mene.... enostavno bi bil na škatli moj priimek, jaz pa bi šel to tja prevzet.
Torej sezonske reči + naprimer domač sir, marmelada, med, mošt, vino...karkoli...to je stvar dogovora.

Zgodovina sprememb…

zmist ::

vnetidebater je izjavil:

zobnik je izjavil:

Če ne boste podprli kmetov, bodo nehal prodajat tako bomo odvisni samo še od uvoza.


Vse kar je treba naštudirat je dobra regijska prodaja sadja, zelenjave in domačih izdelkov. Svoje izdelke morate dostaviti do ljudi. Zelo malo ljudem iz mest se da ubadat s kupovanjem robe direktno od kmetov. Enostavno je preveč odročno.

Ugotovite kako prodajat svojo robo na sredi mesta po konkurenčnih cenah in se bo prodajalo dobro.

Naprimer: jaz bi bil pripravljen plačati nekaj več če bi me vsake 2 tedna čakala gajba zelenjave in sadja v trgovini nekje blizu mene.... enostavno bi bil na škatli moj priimek, jaz pa bi šel to tja prevzet.


Tocno tole. Pa nehajte navijati cene preko vseh meja. Ce potrebujes neko zagotovilo odkupa, ti podpisem, da bom celo leto vsak teden vzel gajbico sezonske zelenjave, se pravi ali direktno iz zemlje v gajbico do mene, ali pa preko zime kar imas skladisceno. Edina zadeva, ki jo hocem je, da mi ne posljes vsak teden, ker je sezonsko, 10kg kumar, skratka vsebina naj bo prilagojena smiselni porabi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

Mike_Rotch ::

zmist je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

To se pa ponavadi vidi na oko. Zelenjava gojena na hidroponiki običajno že na pogled bolj kakovostna.

Ja, ali pa izgleda manj kakovostno ker jo imajo ze drugo leto v hladilnici. Ne mores si s tem kaj dosti pomagat.


Hidroponika nima veze s skladiščenjem.

zmist ::

Mike_Rotch je izjavil:

zmist je izjavil:

Mike_Rotch je izjavil:

To se pa ponavadi vidi na oko. Zelenjava gojena na hidroponiki običajno že na pogled bolj kakovostna.

Ja, ali pa izgleda manj kakovostno ker jo imajo ze drugo leto v hladilnici. Ne mores si s tem kaj dosti pomagat.


Hidroponika nima veze s skladiščenjem.

A, ne ga srat. Kaj ne poves. Preberi se enkrat.

vnetidebater ::

zmist je izjavil:


Tocno tole. Pa nehajte navijati cene preko vseh meja.


Oprosti Zmist...pomotoma sem pritisnil gumb izbriši.

Glede cen je dejstvo da naši kmetje malce težko konkurirajo s cenam uvožene zelenajve in sadja iz držav kjer je povprečna plača 200 EUR. Boh pomagej.

Ampak vseeno pa je dejstvo da pri mnogih bosancih na tržnicah vidim kako kmetovo robo prodajajo s 500% maržo. Sori ampak jaz ne grem več na tržnico kupit nekaj zato da bo imel tisti prodajalec par let starega Gołfa, kmet bo pa dobil drobiž od njegove prodaje. Fuck that.

Zagotovite da se to ne bo dogajalo (naprimer prodaja po kmetijskih zadrugah?) in zagotavljam da bo več ljudi kupovalo domačo robo.

edit.: no...tako je na tržnici v mojem kraju, morda je drugod drugače.

Zgodovina sprememb…

jocoj ::

SuperKripto je izjavil:

Totalno blesav test. Papagaj je izbran ovoj (olupek) sadeža, ki je jasno pri ne bio produktih obdelan s sredstvi za obstojnost. Zato pa vidiš bio banane vse zmahane po par dneh na policah, navadne pa zdržijo mnogo dlje


ti to resno? lol , a mi lahko razlozis nekaj, a tista sredstva pozitivno vplivajo na tvoje zdravje? pesticidi/herbicidi tudi? ce so tista sredstva tako dobra, zakaj jih papagaj noce jest? ali pa zakaj jih drugi manjsi organizmi nocejo jest? zato ker zvohajo strup. Zivali imajo dost bolj razvito sposobnost, da pac vedo kaj je uzitno in kaj manj uzitno ali pa sploh ni uzitno.
Kaj se razburjaš. Napisal sem, da je jasno papagaj izbral manj kemično obdelano lupino na podlagi svojih čutov. Če bi mu sadje ponudili olupljeno, vprašanje, kako bi izbral. Zato je test pač brezvezen.

Mike_Rotch ::

A, ne ga srat. Kaj ne poves. Preberi se enkrat.


Sem dobro prebral, vem kaj želiš, ampak v praksi pač nikoli ne veš kako točno je zelenjava vgojena. Ne vem zakaj si izpostavil hidroponiko, nekdo drug mogoče želi vedeti kakšna je bila relativna vlažnost 12 dni pred pobiranjem ali kakšno drugo malenkost.

zmist ::

zmist je izjavil:

Ce potrebujes neko zagotovilo odkupa, ti podpisem, da bom celo leto vsak teden vzel gajbico sezonske zelenjave, se pravi ali direktno iz zemlje v gajbico do mene, ali pa preko zime kar imas skladisceno. Edina zadeva, ki jo hocem je, da mi ne posljes vsak teden, ker je sezonsko, 10kg kumar, skratka vsebina naj bo prilagojena smiselni porabi.


Ti dam se malo vec, tole si poglej: https://zeleni-zabojcek.si/za/

Tocno tole me zanima ampak nocem Eko (ker je za mojo kolicino porabe zelenjave obupno predrago) in v zabojcku je premalo (govorim o velikem, 25 eurov, https://oekobox-online.de/v3/shop/zelen... ), bi rabil vsaj dva na teden, kar pa je too much, sicer sem kar nekaj casa to fural ampak, ko se enkrat pocutis, da te nekdo nateguje zelenjava izgubi okus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

jocoj ::

vnetidebater je izjavil:

zmist je izjavil:


Tocno tole. Pa nehajte navijati cene preko vseh meja.


Glede cen je dejstvo da naši kmetje malce težko konkurirajo s cenam uvožene zelenajve in sadja iz držav kjer je povprečna plača 200 EUR. Boh pomagej.
Tu se pa zelo motiš. 90% uvoženega sadja in zelenjave je iz držav, kjer je povprečna plača mnogo višja, kot pri nas. Pustimo tistih par %, ki predstavlja eksotično sadje, ki ga naši kmetje seveda ne morejo pridelati.

SuperKripto ::

jocoj je izjavil:

SuperKripto je izjavil:

Totalno blesav test. Papagaj je izbran ovoj (olupek) sadeža, ki je jasno pri ne bio produktih obdelan s sredstvi za obstojnost. Zato pa vidiš bio banane vse zmahane po par dneh na policah, navadne pa zdržijo mnogo dlje


ti to resno? lol , a mi lahko razlozis nekaj, a tista sredstva pozitivno vplivajo na tvoje zdravje? pesticidi/herbicidi tudi? ce so tista sredstva tako dobra, zakaj jih papagaj noce jest? ali pa zakaj jih drugi manjsi organizmi nocejo jest? zato ker zvohajo strup. Zivali imajo dost bolj razvito sposobnost, da pac vedo kaj je uzitno in kaj manj uzitno ali pa sploh ni uzitno.
Kaj se razburjaš. Napisal sem, da je jasno papagaj izbral manj kemično obdelano lupino na podlagi svojih čutov. Če bi mu sadje ponudili olupljeno, vprašanje, kako bi izbral. Zato je test pač brezvezen.

v olupku je najvec vitaminov, tko da tudi ce bi ljudje lupili sadje je to zelo potratno, metanje najbolj dragocenega dela sadja. Drgac pa da se ne bom ponavljal kot papagaj. bi rad nekaj povedal, kar do zdej se nisem. Imam te rad, tebe pa uporabnika BBBBBB2015 pa vse slovenske kmete, pa vas v tej temi, pa vse ki jih podpirate. No homo.

jocoj ::

A ti mogoče ješ bananin olupek, kot papagaj na posnetku?

zmist ::

jocoj je izjavil:

vnetidebater je izjavil:

zmist je izjavil:


Tocno tole. Pa nehajte navijati cene preko vseh meja.


Glede cen je dejstvo da naši kmetje malce težko konkurirajo s cenam uvožene zelenajve in sadja iz držav kjer je povprečna plača 200 EUR. Boh pomagej.
Tu se pa zelo motiš. 90% uvoženega sadja in zelenjave je iz držav, kjer je povprečna plača mnogo višja, kot pri nas. Pustimo tistih par %, ki predstavlja eksotično sadje, ki ga naši kmetje seveda ne morejo pridelati.


Uf, se bojim, da ni res. Vecina zelenjave iz Spanije in Italije je pridelana na sweat farmah, kjer obupno izkoriscajo begunce (se razume, Spanija in juzna Italija), da kot novodobni suznji garajo za cim nizjo ceno zelenjave.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko vam resnično pomenijo slovenski izdelki? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27830057 (21524) Snegec
»

Lokalna hrana v času korone (in drugih neželenih dogodkov)

Oddelek: Problemi človeštva
394213 (2313) hr_natakar
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28336945 (31765) louser
»

Davek na kmetijske nepremičnine in kmečke subvencije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33766045 (59359) Invictus

Več podobnih tem