» »

Covid test za potovanje

Covid test za potovanje

FiReFTW ::

Mene zanima če je kdo že potoval kaj v zadnjih mescih? Glede na to da se počasi približuje pomlad in poletje, situacija pa je takšna da več ali manj rabiš covid teste 72ur prej v večino držav ki hočeš obiskat, in me zanima če ima kdo že z tem kakšne izkušnje?
To se lahko prijaviš nekam na ta covid testiranja in si na vrsti tisti dan? In kdaj potem dobiš rezultate in ali jih dobiš v pisni obliki ali kako je z tem?

bosslipxx ::

Potrebuješ PCR test, ki v zdr. domu stane okoli 90 eur, samoplačniško seveda.
slo-fishing.si

OrkAA ::

Mene je nazadnje narocil kar konzulat drzave, za katero sem pridobil vizum in sicer pri https://www.zzzdravje.si/

PCR test sem opravil zjutraj ob sedmih, rezultat prejel okrog treh popoldne isti dan, naslednji dan sem pa odpotoval.

Pomembno je, da ti rezultat izdajo v anglescini, sicer ga v tujini ne bodo sprejeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

FiReFTW ::

bosslipxx je izjavil:

Potrebuješ PCR test, ki v zdr. domu stane okoli 90 eur, samoplačniško seveda.


In to izvajajo v večini zdr. domovov? In to se lahko naročiš za specifični dan? Potem pa dobiš v pisni obliki ki lahko prevzameš tam?

bluefish ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Jerry000 ::

Bom kar tu vprašal. Nameravam it na hrvaško malo na morje kjer imajo sorodniki apartma. Cepljen (še) nisem in me zanima, če je res tako da sam hitri test ni dovolj za prečkanje meje in vrnitev? Baje rabim neko potrdilo o testiranju s hitrim testom ki pa stane 10 EUR? Je to res? Se da mogoče to listino kje dobiti na internetu ala ezvem?

mahoni ::

Jerry000 je izjavil:

Bom kar tu vprašal. Nameravam it na hrvaško malo na morje kjer imajo sorodniki apartma. Cepljen (še) nisem in me zanima, če je res tako da sam hitri test ni dovolj za prečkanje meje in vrnitev? Baje rabim neko potrdilo o testiranju s hitrim testom ki pa stane 10 EUR? Je to res? Se da mogoče to listino kje dobiti na internetu ala ezvem?

Rabis zeleni pass. Tako kot Kitajci, ze leta prej.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

SodVina ::

Hitri test potrebuješ za na Hrvaško.
obstajajo ustanove, kjer ti to za plačilo naredijo, se pa moraš pred tem pozanimati, če je vrsta testa ustrezna.
Hitre teste opravljajo tudi nekateri zdravstveni domovi. Imajo pa različna pravila glede testov.
V nekaterih zdravstvenih domovih je test možno opravljati brezplačno. Potrdilo pa poleg sms-ja lahko vidiš tudi na zVem, kjer si ga brezplačno natisneš.

OrkAA ::

Podrobne pogoje za vstop na Hrvasko si lahko preberes na spletni strani njihovega MNZ https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/28...

crniangeo ::

SodVina je izjavil:

Hitri test potrebuješ za na Hrvaško.
obstajajo ustanove, kjer ti to za plačilo naredijo, se pa moraš pred tem pozanimati, če je vrsta testa ustrezna.
Hitre teste opravljajo tudi nekateri zdravstveni domovi. Imajo pa različna pravila glede testov.
V nekaterih zdravstvenih domovih je test možno opravljati brezplačno. Potrdilo pa poleg sms-ja lahko vidiš tudi na zVem, kjer si ga brezplačno natisneš.

Tudi v zd ti ga natisnejo :) hitri test je narejen v cca 5 min
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

SodVina ::

Da.
Natisnejo ga tudi v zd. Za plačilo seveda.
Hotel sem povedati, da je ustrezni hitri test za na Hrvaško možno narediti popolnoma brezplačno, v kolikor imaš dostop do zvem.

Jerry000 ::

No to me je zanimalo, hvala :). Ta hitri test vem da je brezplačno, zanimalo me je bolj glede tega če je resno potrebno poleg SMS (ker ta baje ni dovolj) imeti še nek list. Ampak č eje na zvem pol super, imam dostop.

mahoni ::

Pa se online prijava bojda....https://entercroatia.mup.hr/
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

ToniT ::

Jerry000 je izjavil:

No to me je zanimalo, hvala :). Ta hitri test vem da je brezplačno, zanimalo me je bolj glede tega če je resno potrebno poleg SMS (ker ta baje ni dovolj) imeti še nek list. Ampak č eje na zvem pol super, imam dostop.

Lahko si ga natisneš, če imaš dostop do zVem.

feryz ::

Kdo pa nima dostopa do zvem? Moraš biti pa res nepismen v teh časih, da si brez tega.

Jerry000 ::

feryz je izjavil:

Kdo pa nima dostopa do zvem? Moraš biti pa res nepismen v teh časih, da si brez tega.

Starejši, kar veliko ljudi nima. Če te to preseneča te spomnim da niti za referendum vode se ne da digitalno glasovat...v letu 2021 :)

ajdov2 ::

feryz je izjavil:

Kdo pa nima dostopa do zvem? Moraš biti pa res nepismen v teh časih, da si brez tega.

jaz ga nimam, ne vem zakaj bi to rabil

Meizu ::

SodVina je izjavil:

Da.
Natisnejo ga tudi v zd. Za plačilo seveda.
Hotel sem povedati, da je ustrezni hitri test za na Hrvaško možno narediti popolnoma brezplačno, v kolikor imaš dostop do zvem.


Ta zvem je tak crap od sistema...

Kje se tam noter človek prijavi na covid test zaboga? Nisem sicer naredil polne inšpekcije na tistem portalu ampak tudi v 5-ih minutah kar sem iskal gor, nisem ničesar našel. Najbolj pomembne stvari pospravit kar nekam v 3pm, najbolj nepomembno novico pa na prvo stran!

Edit: Edino kar imajo jasno označeno je prijava na cepljenje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

ToniT ::

Meizu je izjavil:

SodVina je izjavil:

Da.
Natisnejo ga tudi v zd. Za plačilo seveda.
Hotel sem povedati, da je ustrezni hitri test za na Hrvaško možno narediti popolnoma brezplačno, v kolikor imaš dostop do zvem.


Ta zvem je tak crap od sistema...

Kje se tam noter človek prijavi na covid test zaboga? Nisem sicer naredil polne inšpekcije na tistem portalu ampak tudi v 5-ih minutah kar sem iskal gor, nisem ničesar našel. Najbolj pomembne stvari pospravit kar nekam v 3pm, najbolj nepomembno novico pa na prvo stran!

Edit: Edino kar imajo jasno označeno je prijava na cepljenje.


Nisem govoril o prijavi na testiranje, temveč o izpisu potrdila o testiranju.

Jerry000 ::

Sem gledal malo zvem za tisto listino ko pravite da jo dobim in sprintam na zvem zastonj...kje pa je :D? Nikjer ne najdem. Še enkrat, gre se za hitri test da grem za vikend na hrvaško obalo.
Oziroma niti ne vem kaj iskati, kako zgleda dokument, ma kdo kakšno sliko in zabrisane podatke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

6151 ::

Jerry000 je izjavil:

Sem gledal malo zvem za tisto listino ko pravite da jo dobim in sprintam na zvem zastonj...kje pa je :D? Nikjer ne najdem. Še enkrat, gre se za hitri test da grem za vikend na hrvaško obalo.
Oziroma niti ne vem kaj iskati, kako zgleda dokument, ma kdo kakšno sliko in zabrisane podatke?


Hitri test velja samo 48 ur. Tukaj pod dokumenti je dostopno:


Tukaj imaš pa EU zadeve, na "domači strani"

Potrdilo lahko dobiš tudi v lekarnah, printajo za 2EUR/kos
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 6151 ()

Jerry000 ::

Ajaaa ok, to bo verjetno vidno ko se bom testiral in dobil SMS, takrat bo verjetno tudi tu dostopno. Ker mi sedaj piše da ni dostopno. in ne morem pogledat vsebine dokumenta. Hvala

Kripto mesi ::

Ma nemoj, sem mislil, da si lahko sprintaš potrdilo brez testa, kakšna bedarija. 8-O

koyotee ::

Potrdila je danes NIJZ končno poslal na dom.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

</head> ::

Ne razumem, zakaj so rabili printat potrdila za celo slovenijo... kaka potrata časa in resoursov.
Mar bi dali zadevo on-demand.

gozdar1 ::

koyotee je izjavil:

Potrdila je danes NIJZ končno poslal na dom.


Dobesedno gre za list papirja, isti kot on pdf.

Meizu ::

Sej tudi te neumnosti, da rabiš ob prehodu meje sprintano potrdilo in da kao telefonski pdf ni dovolj je bullshit stoletja. Ekologi, pa to.

andromedar ::

Kje piše, da ni dovolj PDF na telefonu?
Eh?

Okapi ::

Pdf na telefonu je dovolj. Papir je za tiste brez ustreznih telefonov. In rezerva, če zmanjka baterije.

Meizu ::

Imaš primere nekaterih mejnih prehodov, kjer niso hoteli spustiti brez sprintane verzije potrdila. Iz hrvaške strani. To ima vsak mejni prehod neke svoje finte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Meizu ()

UganiKdo ::

Temu se strokovno reče rekla kazala pravljica za lahko noč, ki jo širijo reveži po FB in forumih. Ravno zato je na potrdilu QR koda in je popolnoma vseeno od kje se skenira, če se želi preverit istovetnost dokumenta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Meizu ::

To so pravljice mojih lastnih kolegov, nekateri od njih so morali obrnit do bližnje kopirnice in sprintat potrdilo, ker jih niso spustili skozi. Nekaterih pa niti preverjali niso.

tomaz- ::

res so pravljičarji tile tvoji kolegi :)

Reycis ::

Pisno potrdilo se da zastonj dobiti tudi na parkingu pred Alejo kjer izvajajo hitre teste. Je tudi v Angleščini. Sam sem vseskupaj opravil v 15 min.
Diversity is our greatest strength

Meizu ::

tomaz- je izjavil:

res so pravljičarji tile tvoji kolegi :)


Je res, eden je baje celo direkt iz Oza.

ToniT ::

Prejšnja potrdila brez QR kode so morala biti na listu papirja.

feryz ::

Reycis je izjavil:

Pisno potrdilo se da zastonj dobiti tudi na parkingu pred Alejo kjer izvajajo hitre teste. Je tudi v Angleščini. Sam sem vseskupaj opravil v 15 min.
15 min? Na Vrhniki mi ponavadi vzame manj kot minuto. Plus hoja od avta in nazaj, mogoče še minuta.
Sprintam pa doma ali v šihtu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smucanje v Bosni

Oddelek: Loža
222862 (1249) Bruse/LJ_Lee

Vstop v avstrijo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42163134 (34080) PrihajaNodi
»

Kako na Hrvaško (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5710123 (6136) destroyer2k
»

Prehod meje hrvaška

Oddelek: Loža
233251 (1985) snezak21
»

Potrdilo za osebe, ki so prebolele COVID-19 - na podlagi pregleda krvi

Oddelek: Loža
121572 (1209) BaTeMaN

Več podobnih tem