» »

motoristi na mejnem prehodu

motoristi na mejnem prehodu

««
9 / 16
»»

nekikr ::

Kvinta je izjavil:

Zanimivo da pa nobenga ne moti ,ko se egoisteki na motorjih vozijo mimo vas v mestih kjer se recimo čaka v križišču ;((

Egoistek na motorju, ki me prehiti na semaforju, spelje pred mano in mi povzroči točno 0 minut dodatnega čakanja. Če bi jih bilo 10 vrinjenih pred mano bi to še vedno zneslo 15 sekund? Ker je tak primer izredno redek oz. neobstoječ je to sprejemljivo. Na meji, kjer pa 10 motoristov pomeni 20 minut dodatnega čakanja, pa to ni sprejemljivo. Bo šlo?

zmist ::

No, ce potegnemo crto, ne glede kaj se vam zdi, se vedno vas bojo motoristi prehitevali na meji, problem pa ni v njih ampak v egoisticnih avtomobilskih idiotih, ki se spravijo v najvecji turisticni guzvi na morje. In potem so na meji, kjer se razume, da bo kolona, dobivajo zivcne izpade zaradi drugih (ker ste pac zabiti egoisti ne vidite, da ste sami mnogo vecji problem, kot pa motoristi). Namesto, da bi bili jezni sami nase kako neumni ste.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmist ()

Utk ::

Da se obnašaš kot idiot je pri tebi posledica cepljenja ali si bil že prej?

Malcolm_Y ::

zmist je izjavil:

No, ce potegnemo crto, ne glede kaj se vam zdi, se vedno vas bojo motoristi prehitevali na meji, problem pa ni v njih ampak v egoisticnih avtomobilskih idiotih, ki se spravijo v najvecji turisticni guzvi na morje. In potem so na meji, kjer se razume, da bo kolona, dobivajo zivcne izpade zaradi drugih (ker ste pac zabiti egoisti ne vidite, da ste sami mnogo vecji problem, kot pa motoristi). Namesto, da bi bili jezni sami nase kako neumni ste.
Če potegnemo črto, smo že obdelali uro potovanja - tudi motoristi se lahko vozijo ponoči, pa jim ne bo vroče. Problem rešen.

Ampak to, da boš ti določal, kdaj sme kdo iti na pot, pa je že malo fašistično razmišljanje, ali ne?

Machete ::

Ponoči še ne pečejo odojkov ob cestah..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Comandante ::

tudi motoristi se lahko vozijo ponoči, pa jim ne bo vroče

To v resnici ni pametno, zaradi divjadi na cesti.

UganiKdo ::

boge snežinkice, podnevi je prevroče, ponoči divjad...

vsak izgovor prav pride, da si lahko egoist, ki se poživžga na prometne predpise in ostale udeležence v prometu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

mgermo ::

In edino kar ti, snežinkica, delaš, je jamraš na forumu. Get a life.

nejcek74 ::

UganiKdo je izjavil:

boge snežinkice, podnevi je prevroče, ponoči divjad...
vsak izgovor prav pride, da si lahko egoist, ki se poživžga na prometne predpise in ostale udeležence v prometu.

brezbrižno se bom zapeljal mimo tebe, medtem ko se bos od besa nemočno grizel nad štirimi kolesi.

UganiKdo ::

Haha, ce te to rajca snezinkica, te bom pustil v tvoji fantaziji.

mgermo je izjavil:

In edino kar ti, snežinkica, delaš, je jamraš na forumu. Get a life.

Rofl, izjavi revcek, ki me zalezuje po forumu in pise slaboumne enovrsticnice, ki nimajo nic s temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Malcolm_Y ::

nejcek74 je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

boge snežinkice, podnevi je prevroče, ponoči divjad...
vsak izgovor prav pride, da si lahko egoist, ki se poživžga na prometne predpise in ostale udeležence v prometu.

brezbrižno se bom zapeljal mimo tebe, medtem ko se bos od besa nemočno grizel nad štirimi kolesi.
UganiKdo, hvala. Točno to sem čakal - komentar motorista, ki je priznal, da ne gre ne za vročino, ne za čakanje, ne za osnovne medčloveške odnose, pač pa samo za to, da se vrine pred nekaj deset avtomobilistov zato, ker se lahko oz. ker mu nihče nič ne more.

To je to. Motoristi, smo zaključili. Vrivate se, ker ste egoistične pi**e.

mikhaair ::

Vrivajo se, ker se lahko. Nekdo jih spusti noter pač.

mgermo ::

UganiKdo je izjavil:

Haha, ce te to rajca snezinkica, te bom pustil v tvoji fantaziji.

mgermo je izjavil:

In edino kar ti, snežinkica, delaš, je jamraš na forumu. Get a life.

Rofl, izjavi revcek, ki me zalezuje po forumu in pise slaboumne enovrsticnice, ki nimajo nic s temo.

Kdo si ti, megaloman, in od kdaj imaš to motnjo? Posvetuj se z zdravnikom.
Tema je motoristi na mejnem prehodu, ki te neizmensko motijo. Kaj boš storil glede tega razen nabijanja na slo-techu?

UganiKdo ::

ROFL, in kaj si ti revček prispeval v to temo? Razen slaboumnih offtopic pripomb?

Tema je motoristi na mejnem prehodu, ki te neizmensko motijo.

Imaš za to laž kak citat, ali si samo še eden v vrsti nepismenih idiotov?

Motoristi me kaj dosti ne ganejo, še manj pa motijo, ne pomeni pa to, da odobravam slaboumno sistematično kršenje prometnih predpisov s strani egoističnih snežinkic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Ben Dover ::

Oj

LeQuack ::

Danes si baje lahko prišparal 6 ur čakanja če si imel motor.
Quack !

Half-Saint ::

Glih prej sem gledal, v avtošoli dobiš paket 20 ur praktične vožnje za 780€. Gremo na motor vsi :-)
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

Machete ::

Če imaš neregistriranega sploh ne rabiš izpita. Samo gasa.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

solatko ::

Ne boste verjeli, bil sem v Malinski in v večini trgovin je pred blagajnam napis, da naj kupci dajo prednost nosečnicam, starim in invalidom. Tega ne počno samo Slovenski dopustniki, verjetno zato, ker je napis v hr, ang, it in nemščini pa večina slovenskih frajerjev ne zastopi.

V nedeljo 1.-ga smo na prehodu Petrina čakali točno dve uri, je šlo pa vmes vsaj 100 motoristov mimo pa se razen parih slovenskih mladeničev v avtomobilih srednjega razreda, ni prav nihče pritoževal. Recimo, da smo zaradi njih čakali pol ure dlje, je to problem, ki pokvari dopust?

Dajte že počasi mir s temi vašimi frustracijami in začnite uživat življenje.

Ali pa še bolje, začnite silt pešce, ki dnevno prečkajo mejo, da se postavijo v vrsto in čakajo za zadnjim avtomobilom, zakaj bi imeli prednost, samo zato, ker so na dveh nogah.
Delo krepa človeka

nekikr ::

Ne boste verjeli, bil sem v Malinski in v večini trgovin je pred blagajnam napis, da naj kupci dajo prednost nosečnicam, starim in invalidom.

Nekako je logično, ja. Ne vem pa če je zdravo primerjati invalide in motoriste. No ja, mentalni invalidi vsekakor so...morda imaš prav po tej strani. Sicer je pa prakticiranje hobija povsem neprimerljivo z nosečnicami, starejšimi ali invalidi.

V nedeljo 1.-ga smo na prehodu Petrina čakali točno dve uri, je šlo pa vmes vsaj 100 motoristov mimo pa se razen parih slovenskih mladeničev v avtomobilih srednjega razreda, ni prav nihče pritoževal. Recimo, da smo zaradi njih čakali pol ure dlje, je to problem, ki pokvari dopust?

Nekaj ne štima tule.
a) Tule so pisali, da gre samo sem in tja kakšen motorist mimo. Da jih skoraj ni. Morda dva dnevno. Zdaj pa kar "vsaj 100" v dveh urah. Madona, to je pa malce več kot "skoraj noben".
b) 6 sekund na motorista ob preverjanju in vnašanju podatkov v sistem (in iskanju dokumentov po žepih)? Naši miličniki so res super-miličniki!
c) Kako naj bi se pa pritoževali, da bi ti to jasno videl? Po zakonu namreč ne smejo stopiti iz avta in neotesancev, ki kršijo zakon, nalomiti s kijem. Pa čeprav bi jih marsikdo rad. Tudi koronske ukrepe podpira velika večina ljudi, praktično vsi, samo tistih nekaj kolesarjev je proti, ane?
d) Koliko ti to pokvari dopust je odvisno od tega ali ti ga tiste pol ure nova punca vleče v avtu ali pa se moraš v avtomobilu brez klime ali majhnimi otroci ali _vstavi_poljubno_realno_sliko čuditi neotesanosti revčkov, ki jim je na motorju vroče in so preneumni (in pogumni, ker vedo, da kontrole ni, ljudje pa nimajo izbire), da bi se na pot odpravili ob primerni uri.

Ali pa še bolje, začnite silt pešce, ki dnevno prečkajo mejo, da se postavijo v vrsto in čakajo za zadnjim avtomobilom, zakaj bi imeli prednost, samo zato, ker so na dveh nogah.

Je bilo pešcev v tem času tudi nekaj 100? Pa kolesarjev 500? Koliko je prišlo pa jadralnih padalcev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

solatko ::

nekikr - Sem vedel, da ne boš razumel zadeve. Gre za to, da omogočiš lažji dostop do zadev vsem, ki so trenutno v slabšem položaju od tebe - motoristi so na slabšem, kot potniki v klimatiziranih vozilih, zakaj nebi reskiral tistih nekaj minut, da jim omogočiš hitrejši prestop, brez čakanja. Tudi starejši, invalidi in nosečnice, gredo lahko v trgovino, ko ni drena.

Pot čez Kočevje je izbira večine slovenskih motoristov, ko gredo na hrvaško, zato jih je več, kot na drugih prehodih, čisto logično.
Vsi pametni vozniki, ki nimajo klime, se na take poti praviloma odpravijo ponoči ali zelo zgodaj zjutraj, saj se zavedajo, kakšno sranje je stati v koloni na AC ali pri prehodu meje, zato je takih brez klime, v času največje vročine, tako malo, da je to zanemarljivo.

Problem je predvsem v tebi, saj si asocialen in gledaš na svojo rit, ne glede na to, kaj se dogaja z drugimi. Ko sem bil samo še nekaj avtomobilov oddaljen od prehoda, je sam policaj, motoriste usmerjal na desni prehod, avtomobile pa na levega in vsi smo prišli živi, brez poškodb in frustracij čez. Ko smo policaju povedali, da čakamo cca dve uri, je dejal, da so v soboto čakali tudi do pet ur.

Ob vračanju v torek 10.-ga smo bili edini za na hrvaško pa je bilo pet avtomobilov, torej vikendi so tudi na Petrini zajebani.

Tu pešcev ni, še kolesarjev je malo, v Sežani pa sem v letih nakupov v Trstu videl kar veliko pešcev in kolesarjev, kateri (prasci) niso čakali v kilometerskih kolonah za prehod meje.

Predlagam ti, da glede na stanje svojih živcev, ne hodiš na dopust ampak raje obiščeš za toliko dni ustanovo, v kateri se poklicno ukvajajo s takimi neprilagojenimi pacienti.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

nekikr ::

Blablabla. Samo nakladanje.

Problem je predvsem v tebi, saj si asocialen in gledaš na svojo rit, ne glede na to, kaj se dogaja z drugimi.


Tole je zelo dober stavek, najbrž edini relevanten, ki si ga zapisal. Problem je v meni, asocialen, gledam na svojo rit in drugi me ne zanimajo.

Kaj so potem motoristi? Ker oni (ne vem koliko so socialni, niti ne vem kaj ima to veze s čimerkoli), gledajo na svojo rit do te mere, da kršijo zakon medtem ko se vrivajo pred druge in jih niti malo ne zanima kaj se dogaja z drugimi (kar so zapisali tudi nekateri motoristi tule - to počnejo ker lahko in ker kazni ni).

Problem sem pa jaz in ostali, ki nam gre vrivanje egoističnih prepotentnežev na penis? Daj si to počasi preberi 3x.
Velika razlika je med tem, da spustiš pred sabo nekoga v trgovini, ki ima par artiklov v roki ali prepustiš sedež na avtobusu starejšim in tem, da naj bi samo ubogljivo kimal medtem, ko si neotesanec celo v nasprotju z zakonom vzame prednost.
Bomo šli spet na prehitro vožnjo, ker "50 se pa z motorjem res ne moreš voziti"?

Ne bom te zmerjal, to je tvoja domena, jaz podam moje mnenje na temo o kateri se pogovarjamo.

solatko ::

nekikr - So pač v takih situacijah bolj ranljivi, kot ti v klimatiziranem vozilu.
Kaj so potem starejši, otroci, invalidi in nosečnice? Tudi tem ne daješ prednosti tam, kjer bi jim lahko?
Za motoriste je večji problem nadaljevanje vožnje, ko jih sonce dodobra segreje, si za to, da se jih še več pobbije?

Res si pacient, potreben dobre obdelave strokovnjakov za popravila glave.

Niso problem tisti, ki dovoljeno prednost izkoristijo, problem je nekaj takih kot si ti, na vseh področjih v vsakdanjem življenju. Če bi vas bilo doovlj, bi spremenili zakonodajo in vsem šibkejšim v danih trenutkih, prepovedali vrivanje, hojo čez cesto,....., na srečo je takih EGO-tov premalo za to.

Tudi sam ne zmmerjam, nimam pa dlake na jeziku in nekomu, ki gleda samo na svojo rit in ga ura daljšega čakanja pripravi do tega, da mu pokvari dopust, povem, kakšno mišljenje imam o njem in pri tebi opažam samo to, da si nevoščljiv tistim, ki lahko gredo mimo, ti moraš pa čakat v vrsti. Tudi počasno kolono prehitevaš ali se lepo voziš na koncu, z varnostno razdaljo in porabiš nekaj minut dlje na poti?

Ko s prijatelji piješ pivo in vsi drkate vsak po svojem telefonu, ti je tudi škoda časa?
Delo krepa človeka

Utk ::

Se pravi je vsak od tistih 100 motoristov preveril v vsakem avtu, če je v njem dojenček ali nosečnica?

fikus_ ::

"smo na prehodu Petrina čakali točno dve uri, je šlo pa vmes vsaj 100 motoristov mimo"

Solatko, prodajaš bučke in matematika ti ni močna stran!
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

z3ro ::

solatko je izjavil:

nekikr - So pač v takih situacijah bolj ranljivi, kot ti v klimatiziranem vozilu.

Kaj pa če nekdo nima klimatiziranega vozila? Dajmo ga mi v klimatiziranih spustit mimo? :D

MadMax ::

Pa une v kabrioletih tudi, da jim ne zažge betice? :D
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Comandante ::

Ob 22h zvecer na Jelsanah 0 motoristov. Toplo priporocam vsem tistim, kateri ob pogledu na motorista dobite bozjastni napad, da se vozite zvecer. Bo vase zivljenje malo manj bedno :))

mikhaair ::

Vrste v Mercatorju ne ureja zakon. Vrivanje na meji pač.
Sklicevanje na oblačila, senco, itd. so mimo, ker isto velja za motoriste, pojdite ob primernem času na pot.
Če ne gre, zamenjaj sredstvo in, ali lokacijo cilja. Saj je večina teh voženj joyride.

DostMam ::

Ampak, a ni to čudno? Ti motoristi iz te teme morajo biti pravi sadomazohisti. Ponoči, ko je temperatura sprejemljiva jih ni na cesti, opoldan se pa spravijo na peklenske muke in uživajo v težavah staršev s sitnimi otroci. Vendar, če jim vročina (očitno) ugaja, zakaj potem zahtevajo prednost...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DostMam ()

free_rider ::

mikhaair je izjavil:

Vrste v Mercatorju ne ureja zakon. Vrivanje na meji pač.
Sklicevanje na oblačila, senco, itd. so mimo, ker isto velja za motoriste, pojdite ob primernem času na pot.
Če ne gre, zamenjaj sredstvo in, ali lokacijo cilja. Saj je večina teh voženj joyride.


Res je. Da te popravim: "Vožnjo mimo" ureja zakon.
ZPrCP:


53. člen
(vožnja mimo)
(uradno prečiščeno besedilo)
(1) Voznik, ki pelje mimo udeleženca cestnega prometa, vozila, objekta ali ovire na vozišču, sme to storiti po levi ali desni strani, če ima dovolj prostora. Pri tem ne sme ovirati udeležencev cestnega prometa, ki vozijo oziroma prihajajo z nasprotne smeri.

(2) Če voznik svojo namero, da bo zavil levo, nakaže s predpisanim znakom in se postavi v takšen položaj, iz katerega se da nedvoumno sklepati, da bo zavil na levo, smejo drugi vozniki voziti mimo le po njegovi desni, če je na cesti dovolj prostora.

(3) Vožnja mimo kolone vozil, ustavljene na smernem vozišču, je prepovedana, če se voznik po vožnji mimo ne bi mogel varno in brez oviranja vrniti na smerno vozišče za vožnjo v smeri, v kateri vozi, ali nadaljevati vožnje po prometnem pasu, po katerem vozi.

(4) Če je v primeru iz prejšnjega odstavka na smernem vozišču dovolj prostora, lahko voznik enoslednega vozila s primerno hitrostjo in pazljivostjo vozi mimo ustavljenega vozila ali kolone vozil po desni strani, razen, kadar so se vozila v koloni ustavila pred križiščem.

(5) Vožnja mimo vozila, ustavljenega pred prehodom za pešce, na katerem je ali na katerega stopa pešec, je prepovedana.

(6) Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.

(7) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbo prvega, drugega ali tretjega odstavka tega člena .

(8) Z globo 500 eurov se kaznuje za prekršek voznik motornega vozila, ki ravna v nasprotju z določbo petega odstavka tega člena . Vozniku motornega vozila se izreče tudi 7 kazenskih točk.

Uradni list RS, št. 109/2010 z dne 30. 12. 2010: 53. člen ZPrCP



Torej, če ti ne želiš stati v koloni na meji, zamenjaj sredstvo, pojdi na motor in se vozi mimo.

Utk ::

...po desni, seveda, da bo po zakonu. Me prav zanima kolk od 100 se jih je na Petrini "peljalo mimo" po desni.

Malcolm_Y ::

Comandante je izjavil:

Ob 22h zvecer na Jelsanah 0 motoristov. Toplo priporocam vsem tistim, kateri ob pogledu na motorista dobite bozjastni napad, da se vozite zvecer. Bo vase zivljenje malo manj bedno :))
Zanimivo, ob 22h motoristov ne bi vročina motila. A namenoma vozite v vročih delih dneva?

Also, prilagajanje večine zdraharski manjšini je vedno dobra ideja.

DostMam ::

free_rider je izjavil:

...Res je. Da te popravim: "Vožnjo mimo" ureja zakon.
ZPrCP:...
Torej, če ti ne želiš stati v koloni na meji, zamenjaj sredstvo, pojdi na motor in se vozi mimo.

Še jaz si bom upal popraviti vas. Tisti famozni 4. odstavek gogovri o vožnji mimo in ne o prerivanju na mejnem prehodu, kar je "izvirni greh" v tej debati.

Moje mnenje in mnenje mnogih je, da je to predvsem nekulturno in le pogojno zakonito. Free_riderji se, namreč, z zobmi držite 4. odstavka in trdite, da ne veste kaj je na koncu kolone v Petrini. Presenečeni ste, kako ste se nenadoma našli pred policajem. Zato, menda, večina tudi nima pripravljenih dokumentov. Ko opravite proceduro ste takoj pripravljeni pozabiti ZPrCP-ja, "saj motorja ne moreš voziti 50 na uro". V tej luči se vaš zadnji zapisani stavek bere: "Torej, če se želiš v koloni na meji preriniti pred ostale, zamenjaj sredstvo..."

stara mama ::

Zadnjič v začetku avgusta na mejnih prehodih šel hitreje skoz, kot na hrvaških cestninah (pa hodim tam kjer je plačevanje s kartico).
Kje šele, da bi me prehitel kak motorist, če me je še carinik imel čas spraševat kam grem in kolk stane.
Če ste nesposobni izbrat mejni prehod in čas potovanja, je povsem vaš problem.

Da dam en ali dva namiga: Zgodaj zjutraj dol, domov pa čimprej dopoldan + malomejni prehodi.
Pa ne bo treba nobenemu avtomobilistu doživljat božjastnega napada.

Malcolm_Y ::

Ves čas "pojdite ob drugi uri" - bajkerji nočejo razumeti, da se vrivajo in da mnogi zato čakajo dosti dlje. Alo, menda ni rešitev "jaz se bom še naprej vrival, če te moti, pa pojdi sredi noči".

Zakaj se motoristi ne peljete "Zgodaj zjutraj dol, domov pa čimprej dopoldan + malomejni prehodi.", pa vam ne bo vroče v lederjakni. ?!

stara mama ::

Nisem bil z motorjem, bil z avtom. Pa nobenega nikjer. Ne razumem tvojih izpadov :)

nekikr ::

Zmenite se najprej ali sploh obstajajo motoristi ali ne. Ker solatko pravi, da jih je bilo preko 100, vsakega so obdelali v 5 sekundah, ti praviš da motoristov sploh ni, da jih morajo še v cernu najti najprej. Kaj zdaj?

Motoristi, ki se v nasprotju z zakonom vrivajo pred ostale pravijo, da so ostali nestrpni do njih in da naj se lepše obnašajo. In ker ljudje ne nosijo transparentov s seboj na morje in jih pokažejo ob vsakem vrivanju motorista se baje tudi strinjajo s tem, najbrž tudi podpirajo, ker oni so taki hudi frajerji.

Comandante ::

Malcolm_Y je izjavil:

Comandante je izjavil:

Ob 22h zvecer na Jelsanah 0 motoristov. Toplo priporocam vsem tistim, kateri ob pogledu na motorista dobite bozjastni napad, da se vozite zvecer. Bo vase zivljenje malo manj bedno :))
Zanimivo, ob 22h motoristov ne bi vročina motila. A namenoma vozite v vročih delih dneva?

Also, prilagajanje večine zdraharski manjšini je vedno dobra ideja.

Evo, danes sem sel cez Jelsane nazaj v Slo ob 0845. Cakal sem pol ure, prehitel me je en (1) motorist.

Ce ruknes srno z avtom imas 500e skode, na motorju si pa mrtev. Zato se ne vozimo ponoci. Pa ocitno tudi podnevi ne tako masovno, kot eni jamrajo. Ce me je v pol ure cakanja prehitel en.

Jebomir ::

Trume motoristov na mejnih prehodih halucinirajo tisti, ki so že zreli za kako ustanovo, ne le za dopust. Vročina jim tud kisa možgane, zato je policija poleti še posebej aktivna.

Kumbaja ::

Jebomir je izjavil:

Trume motoristov na mejnih prehodih halucinirajo tisti, ki so že zreli za kako ustanovo, ne le za dopust. Vročina jim tud kisa možgane, zato je policija poleti še posebej aktivna.


hmm, bi znalo bit kaj na tem:

solatko je izjavil:

V nedeljo 1.-ga smo na prehodu Petrina čakali točno dve uri, je šlo pa vmes vsaj 100 motoristov mimo pa se razen parih slovenskih mladeničev v avtomobilih srednjega razreda, ni prav nihče pritoževal.

mirator ::

Res zanimivo.
Takoj, ko se je tema odprla, je nekdo godrnjal, čemu je sploh potrebna. Izkazalo se je, da je kar veliko različnih mnenj. Sem pa opazil, da so v debati najbolj nestrpni tisti, ki nestrpnost očitajo drugim. Da sem jasen, veliko nestrpnost so izrazili motoristi. In kar radi bi določali, kdaj se naj kdo z avtomobilom odpravi preko meje itd, kot da sami pa tega ne bi zmogli.Izgovarjajo se na nemogoče razmere ampak, če čakaš dve uri, potem se tudi njihov kombinezon da odpeti in med premikanjem kolone ne potrebujejo čelade, za senco pa si lahko odprejo marelo. Zamudo zaradi teh zahtevnih del pa napram čakajočim avtomobilom, lahko zelo hitro nadoknadijo po carinski preverbi.
Res je, da po zakonu se lahko kolona dvoslednih vozil z enoslednimi prehiteva, tako po levi, kot po desni, če je to varno. Ampak vključitev nazaj pred prehodom pa ni več samoumevna. Tega nikjer v zakonu ne piše.
Imam pa za motoriste še eneo vprašanje. Kako pa je z motorji s štirimi kolesi? Tudi oni so v kombinezonih in ker niso enosledni, torej morajo čakati v vrsti z enoslednimi vozili. Ali do njih pa niste solidarni? Ali tudi oni naj raje po vaše zamenjajo z enoslednim motorjem?
No pa še da dodam olje na ogenj. Res da do te situacije v Sloveniji ne more priti, na Hrvakem pa je pogosta. Čakaš na trajekt in ko bi mislil, da se boš vkrcal, pridrvita dva motorista in te prehitita. Pa da ne bo kdo pametoval, imam s tem osebno izkušnjo po 12 urnem čakanju v vrsti.

stara mama ::

A na trajektu je motor vzel za cel avtomobil placa?

UganiKdo ::

ja, če na koncu prileti par motoristov ni nič nenavadnega, če gre zato en ali dva avta manj na trajekt. ampak saj to je normalno, so reveži v ledru. Saj bi rekel, da lahko dobijo sončarco, ampak to implicira da imajo v glavi kaj drugega kot zrak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Samael ::

mirator je izjavil:

Izkazalo se je, da je kar veliko različnih mnenj. Sem pa opazil, da so v debati najbolj nestrpni tisti, ki nestrpnost očitajo drugim. Da sem jasen, veliko nestrpnost so izrazili motoristi.

Hecno, kako si je ta človek na osnovi lastnih predsodkov in nestrpnosti ustvaril namišljeno realnost in temo interpretira na nacin, ki nima nobene veze z realnostjo in se manj s temo samo.

Jaz niti motorist nisem, pa ze ob kratkem preletu debate vidim, kdo je 'nestrpen' pa da bullshitas in potvarjas zadeve kot ustrezajo predvsem tebi samemu.
Samael != Samuel

nekikr ::

stara mama je izjavil:

A na trajektu je motor vzel za cel avtomobil placa?

Dva motorja sta za en avto. Se nabere. Sploh, če je manjši trajekt. Ampak je treba biti strpen in počakati na naslednji trajekt čez nekaj ur. Lažje to kot odpreti kombinezon.

Alfa Dog ::

Kolikor sem bil jaz z motorjem na trajektih, so vedno z motorji kake luknje poflikali. Un tipo ki usmerja avte na trajekt ti še pomaha da greš pred avti noter in te usmeri kam ob stran. Je pa res da smo bili z 2-4 motorji in nas ni bilo 100...

UganiKdo ::

To fukncionira, če motorje sproti nalagajo. Na koncu ne more spravit motorjev mimo parkiranih vozil, pa če se na glavo postavi.

stara mama ::

Tako da se razumemo..... ena stvar je 250ccm honda, drugo je pa GS 1200 z vsemi kufri in polno bojno opremo, tista težka krava res lahko zavzame za cel avto placa.

Ti GS vozniki so svoje vrste egoisti in jih sploh NE GRE enačit z vsemi drugimi motoristi, ker oni se imajo za nekaj več. Vidi se že po tem, da so oni edini, ki ne pozdravljajo/odzdravljajo drugih motoristov na cesti. Te "motoriste" tudi dosti drugih motoristov sovraži.

@mirator pa itak prilagaja temo kot njemu ustreza za njegov ego, vsi ostali ki kar pavšalno mečejo vse na motorjih v isti koš so pa enaki.

DostMam ::

Miratorjev post se meni zdi korekten. Človek ima svoje mnenje in ga z utemeljitvijo zagovarja. Pri tem zastavlja inteligentna vprašanja na katera kritiki niti ne poskusijo odgovoriti.

Posebej za staro mamo: ravno v njegovem postu je težko najti elementov za "vsi, ki vse". Pri vas pa beremo: "Ti GS vozniki so svoje vrste egoisti in jih sploh NE GRE enačit z vsemi drugimi motoristi, ker oni se imajo za nekaj več." REs je, da nite napisali vsi GS vozniki, bere se pa točno tako.
««
9 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitevanje kolone (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15221602 (17992) facepalm

Blaznost na slovensko-hrvaški meji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
23638679 (32304) ADIJOOO

Omejitve hitrosti za motoriste (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17331390 (25618) bluefish
»

Loviti ali ne loviti motoriste? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6312437 (10608) strup121
»

prometna nesreca (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8817536 (14998) St235

Več podobnih tem