» »

Fotovoltaika je udarila ob zid - Od 1. marca ne priklapljajo novih fotovoltaik

Fotovoltaika je udarila ob zid - Od 1. marca ne priklapljajo novih fotovoltaik

««
15 / 33
»»

dokoviz ::

Naštej mi 5 SLO HE, ki imajo pravo akumulacijo-jezero


1. Hidroelekrarna Dravograd
Hidroelektrarna Dravograd @ Wikipedia
"Dravograjsko jezero, umetno ustvarjeno akumulacijsko jezero zajema 5,6 milijona m3 vode."
2. Zlatoličje
Hidroelektrarna Zlatoli%C4%8Dje @ Wikipedia
Izkorišča 4,5 milijona m3 veliko akumulacijsko jezero, ki leži na področju Mestne občine Maribor. Elektrarna lahko deluje z največjo močjo 126 MW.
3. Vuzenica
Hidroelektrarna Vuzenica @ Wikipedia
Za potrebe elektrarne so ustvarili umetno akumulacijsko jezero, ki seže do zgornje HE Dravograd in zajema 7,1 milijona m3 vode.
4. Hidroelektrarna Vuhred
Hidroelektrarna Vuhred @ Wikipedia
Izkorišča 10,3 milijona m3 veliko akumulacijsko jezero. đ
5. Hidroelektrarna Ožbalt
Hidroelektrarna O%C5%BEbalt @ Wikipedia
Izkorišča 10,3 milijona m3 veliko akumulacijsko jezero.
6.Hidroelektrarna Fala
Hidroelektrarna Fala @ Wikipedia
Stari del HE s prvimi sedmimi agregati so preuredili v muzej, tako da sedaj HE obratuje s tremi najnovejšimi agregati in izkorišča 4,2 milijona m3 (koristna prostornina jezu 909.000 m3) veliko akumulacijsko jezero.
7. Hidroelektrarna Formin
Hidroelektrarna Formin @ Wikipedia
Za potrebe elektrarne je bilo zgrajeno največje umetno jezero na Slovenskem, Ptujsko jezero, katerega volumen znaša 20 milijonov m3.
...

In tako dalje, ne da se mi več naštevati, samo po seznamu pojdi, praktično vsaka hidroelekrarna ima akumulacijsko jezero:
Seznam elektrarn v Sloveniji @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DeusB ()

DeusB ::

a lahko admin zaklene tega DOKOVIZA, samo smeti to temo! Povedal sisvoje, ta tema ni namenjena temu, odpri novo in debatiraj tam!

z0mbie ::

Tule lahko vsakdo pride do istih podatkov, ki jih servira laznjivec in manipulator savornic, hruske, dokoviz. Ne nasedajte kretenom, dejansko sproducirajo samo tone lazi in zavajanj v upanju, da jim bo kdo nasedel. Zavedati se morate, da vsak naivec, ki danes kupi socne celice prinese zasluzek v njegov zep. Zdaj pa razmislite, koliko bi bili pripravljeni lagati neznancem na nekem forumu, zato, da bi zasluzili.

Ce slucajno kdo razmislja o tem, da bi si namontiral solarne panele na podlagi nakladanja v tej in sorodnih temah, je nujno, uzavestiti, da berete propagandni material nekega slovenskega podjetja, ki prodaja solarne panele.

Za lepso predstavo o fotovoltaiki in kaksen poden se skriva v teh temah po slo-techu.

- vsi zelo radi citirajo Lazard Ltd (aka "ugledno podjetje", za katerega ugotovis, da so lobisti za fotovoltaicno industrijo, skratka njihove raziskave so nekje na nivoju fake news: https://www.opensecrets.org/federal-lob... )

- linki na material, ki "dokazuje" so nalimani kot screenshoti na raznih public sharing straneh in splaca se vzeti kaksen stavek iz clanka in ugotoviti, relevantnost vira, recimo za hudo tehnicnimi "dokazili" potem stoji "slovenski geograf, sociolog in politik": https://slo-tech.com/forum/t785421/p716... , kjer seveda po cistem nakljucju uporablja podatke iz clankov Lazard Ltd.

- in seveda, tudi sicer so najvecji zagovorniki fotovoltaike razni osebe, s podobno dikcijo, njihove registracije pa so seveda zgovorne same po sebi:
02.05.2021 hruske ( https://slo-tech.com/profili/126121 )
09.05.2021 savornic ( https://slo-tech.com/profili/126192 )
18.05.2021 dokoviz ( https://slo-tech.com/profili/126308 )
( splaca se tudi v profilu klikniti "teme, v katerih je sodeloval", se hitro ugotovi, da oseba smeti predvsem po temah o solarni energiji/elektricnih vozilih )

Skratka izteka se cas nategovanja ljudi s solarnimi paneli, pa si je nekdo omislil izvajati malo reklame, da bi si podaljsal sluzenje namesto, da konca na "soncni upravi" (pun intended)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

Lonsarg ::

V bistvu iz tega nakladanja in ponavljanja ne moreš delati zaključkov v NOBENO smer.

Ja pa vso to nakladanje zgolj o tem ali se je za trg dobro da postavljamo sončne elekratne in NE ali se splača posamezniku. Namreč za posameznika itak ni dileme, računica pravi da je kar lep profit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

z0mbie ::

Lonsarg je izjavil:

Ker za posameznika itak ni dileme, računica pravi da je kar lep profit.


Zaenkrat. Koliko casa se? Placas 10k, vec. Ti je vseeno, ce se ves nateg izkaze cez eno leto? Dve? Pet? Vec? Slaba racunica, temu niti investicija ne mores reci ampak "gambling".

Lonsarg ::

Kot prvo se za nazaj pogodb ne spreminja, torej ni gamblanja. Kot drugo pa ukinitev net meteringa zadeve sploh ne bi vrgla izven profitabilnega območja, zgolj zmanjšal bi se profit. Torej ni varjante da iz zadeve ne bi profitiral, če greš v to.

z0mbie ::

Lonsarg je izjavil:

Kot prvo se za nazaj pogodb ne spreminja, torej ni gamblanja. Kot drugo pa ukinitev net meteringa zadeve sploh ne bi vrgla izven profitabilnega območja, zgolj zmanjšal bi se profit. Torej ni varjante da iz zadeve ne bi profitiral, če greš v to.


Oh, seveda se pogodbe za nazaj ne spreminja, pa ti mislis, da pogodba vsebuje vse? :)) Naivec. Kot je kekec nekaj strani nazaj ugotovil, lahko dohocnina vsebuje marsikaj. Ali pa recimo "stroski elektricnega omrezja".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

hruske ::

ej, z0mbie, prosim če hruske napises pravilno, torej hruske<>.
Rad imam tole državico. <3

z0mbie ::

hruske je izjavil:

ej, z0mbie, prosim če hruske napises pravilno, torej hruske<>.


Ne da se mi, pritozi se moderatorjem, da ti simulira nick.

Lonsarg ::

Nič ni 100% zaščita v življenju. Ampak tudi če prva zaščita pade (ampak niti slučajno ni realen scenarij, da bi res za nazaj net metering pogodbe ukinjali), te druga (dejstvo da ob ukinitvi net meteringa imaš še vedno profit) reši.

Bom pa pripomnil za takega borca proti resnici kot si ti z0mbie eno dejstvo, da te malo pogreje; Ne glede na to kaj naredi Slovenija je Evropsko omrežje eno in se bo sončne postavljalo vsaj do 20% z ali brez nas, pa če iz kože skočiš ;) In če je omrežje skupno je čisto vseeno če je Sončna v Sloveniji ali Nemčiji, v obeh primerih enako vpliva na skupno omrežje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

z0mbie ::

Lonsarg je izjavil:

Nič ni 100% zaščita v življenju. Ampak tudi če prva zaščita pade (ampak niti slučajno ni realen scenarij, da bi res za nazaj net metering pogodbe ukinjali), te druga (dejstvo da ob ukinitvi net meteringa imaš še vedno profit) reši.

Bom pa pripomnil za takega borca proti resnici kot si ti z0mbie eno dejstvo, da te malo pogreje; Ne glede na to kaj naredi Slovenija je Evropsko omrežje eno in se bo sončne postavljalo vsaj do 20% z ali brez nas, pa če iz kože skočiš ;)


Seveda je, in Slovenija bo morala zagotavljati ~50Hz. Ampak, ko ji ne bo uspevalo zaradi fotovoltaikov, ko bojo nastajali dodatni stroski zaradi "rukerjev" v omrezju, bo to seveeeeeda trgala od plac politikov. Smo malo naivni, mar ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

Lonsarg ::

Evropsko omrežje zagotavlja 50Hz ne pa Slovenija, Slovenija lahko vse hidro izklopi če hoče (ne naenkrat ker ima dolgoročne pogodbe).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

z0mbie ::

Lonsarg je izjavil:

Evropsko omrežje zagotavlja 50Hz ne pa Slovenija, Slovenija lahko vse hidro izklopi če hoče (ne naenkrat ker ima dolgoročne pogodbe, v roku 2 let pa izvedljivo).


A res. Ma nemoj. https://www.reuters.com/article/serbia-...

Dajva razumet osnove. Dokler je dobava in frekvenca konstantna, je vse vredu. Coln pluje mirno.

Zdaj pa pride do zanimivih situacij: morje vzvalovi (porabniki se malo drugace obnasajo), zraven pa poskace na coln kupe alternativnih opic, ki sicer proizvajajo silo, ampak "malo na eni, malo na drugi strani, ali pa sploh ne", hkrati pa niti med sabo niso sinhronizirani. Za mirno plovbo colna pa garantira Slovenija. Bo dovolj dobro razlozeno tudi za najvecje idiote in navijace?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

Lonsarg ::

To si pa malo zamešal zadeve ali pa sva se narobe razumela. V primeru Srbije je frekvenca je padla KOT POSLEDICA, ker je Srbija porabla več elektrike kot jo je plačala in je noben drug ni hotel proizvesti in če daš manj elektrike v omrežje -> pade frekvenca. Ko sem govoril o hidroelekrarnah pa sem govoril o hitri odzivnostjo in vztrajnostji, ki jo zagotavljajo hidroelekrarne za boljše omrežje z bolj stabilno frekvenco, torej o čisto drugi zadevi in Slovenija komot ukine vse hidro in bo pač kdo drug skrbel za stabilnost, sj je prosti trg se bo že nekdo našel, najbrž nekaj dragega...

Skratka če se vrnemo nazaj, EU omrežje je eno in je čisto vseeno če ima slovenija 100% ali pa 2% sončnih elekraren ker šteje ZGOLJ koliko % jih ima EU omrežje kot celota. NIČ drugega ni važno, eno omrežje je. Skratka ostajam pri svoji pripombi da je vseeno kaj slovenija naredi ker EU omrežje gre v sončno energijo do določenih % z ali brez Slovenije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

z0mbie ::

Lonsarg je izjavil:

To si pa malo zamešal zadeve ali pa sva se narobe razumela. V primeru Srbije je frekvenca je padla KOT POSLEDICA, ker je Srbija porabla več elektrike kot jo je plačala in je noben drug ni hotel proizvesti in če daš manj elektrike v omrežje -> pade frekvenca. Ko sem govoril o hidroelekrarnah pa sem govoril o hitri odzivnostjo in vztrajnostji, ki jo zagotavljajo hidroelekrarne za boljše omrežje z bolj stabilno frekvenco.

Skratka če se vrnemo nazaj, EU omrežje je eno in je čisto vseeno če ima slovenija 100% ali pa 2% sončnih elekraren ker šteje ZGOLJ koliko % jih ima EU omrežje kot celota. NIČ drugega ni važno, eno omrežje je. Skratka ostajam pri svoji pripombi da je vseeno kaj slovenija naredi ker EU omrežje gre v sončno energijo do določenih % z ali brez Slovenije.


Ne ne gre. V soncno energijo grejo majhni procenti omejencev (in drzave z veliko socnca, katerih proizvodnjo prodajajo fotovoltaiki kot ekvivalentno s Slovenijo), ki enacijo svojo proizvodnjo elektricne energije z AA baterijo, dlje jim pa ne seze. In tocno to je kar se jih prepricuje s strani dobaviteljemv/monterjev ze od prvega uvozenega panela. Da je to kot, da bi baterijo polnil. Samo heba, ker ni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

hruske ::

z0mbie je izjavil:

hruske je izjavil:

ej, z0mbie, prosim če hruske napises pravilno, torej hruske<>.


Ne da se mi, pritozi se moderatorjem, da ti simulira nick.


Trenutno ti meni podtikaš dejanja drugih, tako da na tem mestu prosim tebe, da s tem prenehaš.
Rad imam tole državico. <3

z0mbie ::

hruske je izjavil:

z0mbie je izjavil:

hruske je izjavil:

ej, z0mbie, prosim če hruske napises pravilno, torej hruske<>.


Ne da se mi, pritozi se moderatorjem, da ti simulira nick.


Trenutno ti meni podtikaš dejanja drugih, tako da na tem mestu prosim tebe, da s tem prenehaš.


Briga me. Kar se mene tice, si ista oseba kot hruske<>

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

hruske ::

Ok, samo da se oba strinjava, da si priznal, da to počneš namenoma.
Rad imam tole državico. <3

z0mbie ::

hruske je izjavil:

Ok, samo da se oba strinjava, da si priznal, da to počneš namenoma.


Po cistem nakljucju pravzaprav. Ne da se mi ukvarjat s tem. Ce ti kaj ni vsec, zatezi moderatorjem ali pa spremeni nick v npr. Mavrik<>. Pa bos videl kako hitro bos fasal ban. Ergo, prijavi, da te nek kreten mimikrira. V kolikor tega ne bos storil, vaju smatram za isto osebo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

Lonsarg ::

@z0mbie, lezejo gor obnovljivi viru v EU lezejo, ne glede na to koliko ste eni proti napredku, evo iz 2010 do 2018:
sončna iz 1% na 4%
veter iz 4% na 12%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

c3p0 ::

zombija samo malo zadaj peče, ker nima SE (ni šoldov, nima kam dat - blokar, žena ne pusti, ...), ostali uživamo v čisti energiji in plačujemo le priključek, SE pa se je že večkratno pokrila.

Evo, app pravi, da sem s CO2 prihranki "posadil" že skoraj 350 dreves. Ni to lep občutek?

dokoviz ::

DeusB je izjavil:

a lahko admin zaklene tega DOKOVIZA, samo smeti to temo! Povedal sisvoje, ta tema ni namenjena temu, odpri novo in debatiraj tam!


Saj ti smetiš temo! Si povedal kaj relevantnega? NE! Torej si lahko tiho. Jaz sem povedal relevantne imformacije v zvezi z temo, prav tako pa sem povpravil nekatere uporabnike foruma ki so podali neresnične nformacije in jih usmeril na strokovne vire.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DeusB ()

z0mbie ::

c3p0 je izjavil:

zombija samo malo zadaj peče, ker nima SE (ni šoldov, nima kam dat - blokar, žena ne pusti, ...), ostali uživamo v čisti energiji in plačujemo le priključek, SE pa se je že večkratno pokrila.

Evo, app pravi, da sem s CO2 prihranki "posadil" že skoraj 350 dreves. Ni to lep občutek?


Saj razumem, pac projeciras, ampak meni je bolj fascinantno od vsega tega, da si prilezel do sposobnosti pisanja, ne izgledas mi kot oseba, ki bi zmogla intelekta, da prileze do bradavicke in zacne sesati, po vseh naravnih zakonih bi moral umreti od lakote ze kot dojencek.

Pffff... fotovoltaiki, imamo poden, ki se mu rece kriptovalutasi in antvaxxerji, ampak s svojim primitivizmom sledite in se pribljizujete.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

dokoviz ::

z0mbie je izjavil:

Tule lahko vsakdo pride do istih podatkov, ki jih servira laznjivec in manipulator savornic, hruske, dokoviz. Ne nasedajte kretenom, dejansko sproducirajo samo tone lazi in zavajanj v upanju, da jim bo kdo nasedel. Zavedati se morate, da vsak naivec, ki danes kupi socne celice prinese zasluzek v njegov zep. Zdaj pa razmislite, koliko bi bili pripravljeni lagati neznancem na nekem forumu, zato, da bi zasluzili.

Ce slucajno kdo razmislja o tem, da bi si namontiral solarne panele na podlagi nakladanja v tej in sorodnih temah, je nujno, uzavestiti, da berete propagandni material nekega slovenskega podjetja, ki prodaja solarne panele.

Za lepso predstavo o fotovoltaiki in kaksen poden se skriva v teh temah po slo-techu.

- vsi zelo radi citirajo Lazard Ltd (aka "ugledno podjetje", za katerega ugotovis, da so lobisti za fotovoltaicno industrijo, skratka njihove raziskave so nekje na nivoju fake news: https://www.opensecrets.org/federal-lob... )

- linki na material, ki "dokazuje" so nalimani kot screenshoti na raznih public sharing straneh in splaca se vzeti kaksen stavek iz clanka in ugotoviti, relevantnost vira, recimo za hudo tehnicnimi "dokazili" potem stoji "slovenski geograf, sociolog in politik": https://slo-tech.com/forum/t785421/p716... , kjer seveda po cistem nakljucju uporablja podatke iz clankov Lazard Ltd.

- in seveda, tudi sicer so najvecji zagovorniki fotovoltaike razni osebe, s podobno dikcijo, njihove registracije pa so seveda zgovorne same po sebi:
02.05.2021 hruske ( https://slo-tech.com/profili/126121 )
09.05.2021 savornic ( https://slo-tech.com/profili/126192 )
18.05.2021 dokoviz ( https://slo-tech.com/profili/126308 )
( splaca se tudi v profilu klikniti "teme, v katerih je sodeloval", se hitro ugotovi, da oseba smeti predvsem po temah o solarni energiji/elektricnih vozilih )

Skratka izteka se cas nategovanja ljudi s solarnimi paneli, pa si je nekdo omislil izvajati malo reklame, da bi si podaljsal sluzenje namesto, da konca na "soncni upravi" (pun intended)


Lažnivec in manipulator si samo ti, vsako lahko v strokovnih viri preveri da govorim resnico in vsakdo lahko preveri da ti lažeš.

Zakaj postaš eno in isto stvar, ali nisi videl da sem ti že odgovoril?!!

"
Saj ne rabis nickov vrtet, zato, da zganjas propagando. ;)

Ne zganjam nobene propagande, povedal sem ti samo strokovna stališča in dejstva. Glede več nickov sem ti lepo povedal da sem imel prej account hruske(znak vecje manjse), nato pa ga je moderator zaradi podobnosti imena z nekim drugim uporabnikom ki se imenuje "hruske" (torej brez snaka večje manjše v imenu) ukinil. Sporočilo moderatorja da ga je ukinil sem tudi objavil kot printscreen za dokaz. In ker ga je ukinil nisem mogel več pisati v temo, zato sem ustvaril novega. In to sem tudi takoj jasno povedal. Z veseljem bi imel še naprej prejšnje uporabniško ime hruske(znak večje manjše) če bi bil z njim še vedno mogoče sodelovati v temi.

Aja izgleda bolj verodostojno, ce vec nickov naklada in lepi linke propagandni material z raznih anonimnih sharing sitov.

Ne gre za nakladanje, gre za dejstva iz verodostojnih strokovnih virov. Ne gre za noben propagandni material, gre za strokovne vire. Če pa Wikipedio smatraš za reklamni material, potem je pa nekaj hudo narobe z tabo. Glede več nickov sem ti lepo povedal da sem imel prej account hruske(znak vecje manjse), nato pa ga je moderator zaradi podobnosti imena z nekim drugim uporabnikom ki se imenuje "hruske" (torej brez snaka večje manjše v imenu) ukinil. In ker ga je ukinil nisem mogel več pisati v temo, zato sem ustvaril novega. In to sem tudi takoj jasno povedal.

Do sedaj so tudi najbolj trdi ze ugotovili, da je slo-tech priljubljeno zbiralisce raznih "podjetnikov", ki so stavili na elektricno energijo in si delajo zastonj reklam

Ne gre za nobeno reklamo, nisem podjetnik, povedal sem ti samo strokovna dejstva (kar bi tudi videl če bi zadevo dejansko prebral, ne pa ignoriral in na linke sploh ne kliknil). 1000 EUR lahko staviva da nikoli v življenju nisem prodal nobenega solarnega panela, niti ne delam v energetiki. ps: očitno nočeš it stavit ker se ve da lažeš kot pes.

A ni hecno, pa spet uporablja link na lobisticno podjetje

Lazard ni nobeno logistično podjetje, Lazard kot kredibilen vir v svojih publikacijah navajajo vsi svetovni znanstveniki iz tega področja! Sicer pa poglej LCOE analizo na Wikipediji ali kjerkoli drugod če misliš da je Lazard nezanesljiv vir po tvoje in boš prišel do popolnoma istih podatkov kot so na Lazard. Skratka: nimaš prav.

je nujno, uzavestiti, da berete propagandni material nekega slovenskega podjetja, ki prodaja solarne panele.

Ne gre za nobeno reklamo, povedal sem ti samo strokovna dejstva (kar bi tudi videl če bi zadevo dejansko prebral, ne pa ignoriral in na linke sploh ne kliknil). 1000 EUR lahko staviva da nikoli v življenju nisem prodal nobenega solarnega panela, niti ne delam v energetiki.

vsi zelo radi citirajo Lazard Ltd (aka "ugledno podjetje", za katerega ugotovis, da so lobisti za fotovoltaicno industrijo, skratka njihove raziskave so nekje na nivoju fake news

Fake news govoriš samo ti. Lazard ni nobeno logistično podjetje, Lazard kot kredibilen vir v svojih publikacijah navajajo vsi svetovni znanstveniki iz tega področja! Sicer pa poglej LCOE analizo na Wikipediji ali kjerkoli drugod če misliš da je Lazard nezanesljiv vir po tvoje in boš prišel do popolnoma istih podatkov kot so na Lazard. Skratka: nimaš prav.

- linki na material, ki "dokazuje" so nalimani kot screenshoti na raznih public sharing straneh in splaca se vzeti kaksen stavek iz clanka in ugotoviti, relevantnost vira, recimo za hudo tehnicnimi "dokazili" potem stoji "slovenski geograf, sociolog in politik"

Ta slovenski geograf, sociolog in politik citira kredibilne vire v svojem članku, poglej jih. Skratka: če klošar na ulici reče da je nebo modro to ne pomeni da nima prav samo zato ker je klošar. Ima prav. Kar lahko tudi preveriš na kredibilnih virih na katere se sklicuje pri navajanju navedb v svojem članku.

in seveda, tudi sicer so najvecji zagovorniki fotovoltaike razni osebe, s podobno dikcijo, njihove registracije pa so seveda zgovorne same po sebi:

Ne zganjam nobene propagande, povedal sem ti samo strokovna stališča in dejstva. Kot sem ti že pojasnil (pa si zadevo po nesreči ali pa nalašč spregledal), sem imel prej account hruske(znak vecje manjse), nato pa ga je moderator zaradi podobnosti imena z nekim drugim uporabnikom ki se imenuje "hruske" (torej brez snaka večje manjše v imenu) ukinil. Sporočilo moderatorja da ga je ukinil sem tudi objavil kot printscreen za dokaz. In ker ga je ukinil nisem mogel več pisati v temo, zato sem ustvaril novega. In to sem tudi takoj jasno povedal. Z veseljem bi imel še naprej prejšnje uporabniško ime hruske(znak večje manjše) če bi bil z njim še vedno mogoče sodelovati v temi.

Skratka izteka se cas nategovanja ljudi s solarnimi paneli, pa si je nekdo omislil izvajati malo reklame, da bi si podaljsal sluzenje namesto, da konca na "soncni upravi" (pun intended)

Od solarnih panelov nisem v živlenju tako ali drugače zaslužil niti evra, pojdi staviti se dobiva v živo in boš lahko preveril, brez problema. Povedal sem ti svoja strokovna stališča zato ker je ta tema del moje stroke, zanima pa me tudi v prostem času, zato področje spremljam že več kot 20 let. Ne delam v energetiki, delam v razvoju podjetja ki ni z ničemer povezano z solarnimi paneli ali zeleno energijo. Zombie:Ni res, nisem se nič zlagal, vsak lahko sam pogoogla "LCOE levelised cost of electricty 2020" in se prepriča da so dejstva ki sem jih navedel pravilna. Ne gre za nobeno reklamo, ker kot si opazil sem ti povedal samo strokovna dejstva, ki jih lahko pogooglaš tudi sam (žal jih nisi, ker si prelen in preveč ignorantski). Nimam nobenega posla lol. Še enkrat, države same sebi gradijo sončne elekrarne in to brez subvencij, čemu če se pa po tvoje ne splača? Izgubljaš debato, sedaj pa kuhaš mulo, revček. Ne boš več mogel prodajati umazane in drage elekrike iz teša ha? Saj te bodo kmalu vrgli iz nadzornega sveta teš6, brez skrbi, če ne prej čez nekaj let ko se bo zaprl. Pa hitro prodaj delnice petrola, preden strmoglavijo na nulo. Jebe se tebi za 8, 7 milijona umrlih vsako leto zaradi fosilnih goriv ane, kar potrujejo znanstvene študije, važno da si ti pri koritu.
Za tiste ki ste preleni da bi sami pogooglali podatke:

Cena Španske 500 MW sončne elekrarne je bila samo 0,3 miljarde (300 milijonov):
https://www.pv-magazine.com/2020/04/08/...

Za teš6 smo plačali 1400 milijonov.
https://www.nas-stik.si/1/Novice/novice...
https://nova24tv.si/slovenija/pregresno...

S tem da teš6 zmeče masivne vsote denarja za premog in osebje vsak dan, medtem ko sončna dela sama, sonce sveti zastonj. Konkretno teš6 vsak dan zmeče 1,2 miljona evrov za stroške (ceno proizvodnje imajo 85 EUR na MWh).

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DeusB ()

z0mbie ::

Lažnivec in manipulator si samo ti, vsako lahko v strokovnih viri preveri da govorim resnico in vsakdo lahko preveri da ti lažeš.


Seveda. :)) :)) :)) :)) :)) V vseh strokovnih besedilih fotovoltaicnih lobistov. :)) Lej zaradi mene se lahko tudi zjokas, dobil sem te in celotno tvojo troedinost (pa sploh ne dvomim, da nakladas in lazes iz vec nickov).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

dokoviz ::

zgolj o tem ali se je za trg dobro da postavljamo sončne elekratne in NE ali se splača posamezniku. Namreč za posameznika itak ni dileme, računica pravi da je kar lep profit.


Za trg je dobro da postavimo solarne panelo do 20 % elektrike v energy miksu. Tako kažejo simulacije, ki jih omenja tudi prvi člankek v prvem postu te teme.

Seveda. :)) :)) :)) :)) :)) V vseh strokovnih besedilih fotovoltaicnih lobistov. :))


Wikipedia je seveda fotovoltaični lobist,ane? KATERIKOLI vir ti bo povedal enako. Če ti wikipedia ni všeć, pa vzemi Enciklopedijo Britanico. Ali karkoli pač hočeš.
:)):|
Cost of electricity by source @ Wikipedia


Skratka vsi viri pravijo da nimaš prav, vse kar posameznik rabi narediti pa je da pogoogla in se prepriča sam.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DeusB ()

z0mbie ::

dokoviz je izjavil:

zgolj o tem ali se je za trg dobro da postavljamo sončne elekratne in NE ali se splača posamezniku. Namreč za posameznika itak ni dileme, računica pravi da je kar lep profit.


Za trg je dobro da postavimo solarne panelo do 20 % elektrike v energy miksu. Tako kažejo simulacije, ki jih omenja tudi prvi člankek v prvem postu te teme.

Seveda. :)) :)) :)) :)) :)) V vseh strokovnih besedilih fotovoltaicnih lobistov. :))


Wikipedia je seveda fotovoltaični lobist,ane?
:)):|
Cost of electricity by source @ Wikipedia

Skratka vsi viri pravijo da nimaš prav, vse kar posameznik rabi narediti pa je da pogoogla in se prepriča sam.


Seveda, vsi viri, ki dopuscajo, da fotovoltaicni lobisti notri tlacijo svoje "fake news" z namenom zasluzka. Imas en problem. Jaz z nicemer od vsega tega ne morem zasluzit. Ti imas pa virov za zasluzek neomejeno, od prodaje panelov do montaze. Dajmo slediti sledi denarja, kot so nekoc dejali vsi predsednikovi mozje :))

Matr ste kekci :)) Oz. bom raje rekel Kljukci. Laznjivi Kljukci :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

dokoviz ::

Aha vsi viri lažejo po tvoje, čisto vsi svetovni viri so podkupljeni, je tako? Pa zemlja je okrogla kajne? 5G pa povzroča korono? :)) Jaz tudi z ničemer od panelov ne za morem zaslužit, ker panelov nimam niti sam (sem v najemu), niti jih ne prodajam. Še enkrat, države same sebi gradijo sončne elekrarne in to brez subvencij, čemu če se pa po tvoje ne splača? Izgubljaš debato, sedaj pa kuhaš mulo, revček. Ne boš več mogel prodajati umazane in drage elekrike iz teša ha? Saj te bodo kmalu vrgli iz nadzornega sveta teš6, brez skrbi, če ne prej čez nekaj let ko se bo zaprl. Pa hitro prodaj delnice petrola, preden strmoglavijo na nulo. Jebe se tebi za 8, 7 milijona umrlih vsako leto zaradi fosilnih goriv ane, kar potrujejo znanstvene študije, važno da si ti pri koritu.

Velike sončne elekrarne gradijo tudi države same, zato ker se to splača, ker je energija iz njih poceni. Celo eles ki je odgovoren za upravljanje omrežja je par dni nazaj objavil da bo postavil 3 MW največjo sončno elekrarno v državi. Dejstvo je da vsi podatki kažejo da se sončne elekrarne splačajo in niso nobeno nategovanje kot si se sam napačno izrazil. Španija je leto zgradila 500 MW-tko, kar je moč ki je blizu moči teš6 (600 Mw). Indija je letos zgradila 2245 MW, kar je več kot 3x močnejša od teš6 ali jedrske krško. In najbolj pomembno: Španija je za 500 MW elektrano plačala samo 300 milijonov (google it), medtem ko je bil naš teš6 kar 1400 miljonov (google it). S tem da sonce sveti zastonj, teš6 pa ima vsak dan 1.200.000 EUR stroškov za premog, osebje in ostalo. Nova jedrska 700 MW bi bila pa 15 milijard, medtem ko je bila španska 500 MW sončna samo 0,3 milijarde. V sončne elektrarne investirajo tudi države same in celo naftni šejki sami in to celo dandanes ko ni več subvencij, kar pomeni da se zadeva splača in ni noben nateg.

List of photovoltaic power stations @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DeusB ()

z0mbie ::

dokoviz je izjavil:

Aha vsi viri lažejo po tvoje, čisto vsi svetovni viri so podkupljeni, je tako? Pa zemlja je okrogla kajne? :))


Ja, ce vprasam flateartherja, mi bo zagotovo zatrdil, da vsi svetovni viri trdijo, da je zemlja ravna. Mislis, da se bom sel prerekat z njim? Ce je clovek intelektualno nesposoben in bere samo ene vire, kako naj ga prepricujem?

Ampak lahko pa pokazem na laznjivce, manipulatorje, propagandiste. In to nameravam poceti tudi vnaprej.
Torej:

---

Tule lahko vsakdo pride do istih podatkov, ki jih servira laznjivec in manipulator savornic, hruske(vecje in manjse), dokoviz. Ne nasedajte kretenom, dejansko sproducirajo samo tone lazi in zavajanj v upanju, da jim bo kdo nasedel. Zavedati se morate, da vsak naivec, ki danes kupi socne celice prinese zasluzek v njegov zep. Zdaj pa razmislite, koliko bi bili pripravljeni lagati neznancem na nekem forumu, zato, da bi zasluzili.

Ce slucajno kdo razmislja o tem, da bi si namontiral solarne panele na podlagi nakladanja v tej in sorodnih temah, je nujno, uzavestiti, da berete propagandni material nekega slovenskega podjetja, ki prodaja solarne panele.

Za lepso predstavo o fotovoltaiki in kaksen poden se skriva v teh temah po slo-techu.

- vsi zelo radi citirajo Lazard Ltd (aka "ugledno podjetje", za katerega ugotovis, da so lobisti za fotovoltaicno industrijo, skratka njihove raziskave so nekje na nivoju fake news: https://www.opensecrets.org/federal-lob... )

- linki na material, ki "dokazuje" so nalimani kot screenshoti na raznih public sharing straneh in splaca se vzeti kaksen stavek iz clanka in ugotoviti, relevantnost vira, recimo za hudo tehnicnimi "dokazili" potem stoji "slovenski geograf, sociolog in politik": https://slo-tech.com/forum/t785421/p716... , kjer seveda po cistem nakljucju uporablja podatke iz clankov Lazard Ltd.

- in seveda, tudi sicer so najvecji zagovorniki fotovoltaike razni osebe, s podobno dikcijo, njihove registracije pa so seveda zgovorne same po sebi:
02.05.2021 hruske ( https://slo-tech.com/profili/126121 )
09.05.2021 savornic ( https://slo-tech.com/profili/126192 )
18.05.2021 dokoviz ( https://slo-tech.com/profili/126308 )
( splaca se tudi v profilu klikniti "teme, v katerih je sodeloval", se hitro ugotovi, da oseba smeti predvsem po temah o solarni energiji/elektricnih vozilih )

Skratka izteka se cas nategovanja ljudi s solarnimi paneli, pa si je nekdo omislil izvajati malo reklame, da bi si podaljsal sluzenje namesto, da konca na "soncni upravi" (pun intended)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

dokoviz ::

Ja, ce vprasam flateartherja, mi bo zagotovo zatrdil, da vsi svetovni viri trdijo, da je zemlja ravna.

Jesus. Logika ti ne dela. Ti trdiš da pri LCOE (levelised cost of energy) čisto vsi svetovni strokovni viri lažejo. Pri ravni zemlji pa je ravno obratno: tam noben stokovni vir ne trdi da je zemlja okrogla. Debil much? :))

Ce je clovek intelektualno nesposoben in bere samo ene vire, kako naj ga prepricujem?


Edini intelektualno nespodoben tukaj si ti, nihče drug, kar si z svojimi prispevki, še posebej zgornjim tudi pokazal. :))

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DeusB ()

z0mbie ::

dokoviz je izjavil:

Ja, ce vprasam flateartherja, mi bo zagotovo zatrdil, da vsi svetovni viri trdijo, da je zemlja ravna.

Jesus. Logika ti ne dela. Ti trdiš da pri LCOE (levelised cost of energy) čisto vsi svetovni strokovni viri lažejo. Pri ravni zemlji pa je ravno obratno: tam noben stokovni vir ne trdi da je zemlja okrogla. Debil much? :))


Ne, trdim, da ti lazes in da karkoli poves je samo laz. Patoloski laznjivec - much?

Ves taksne debate poznam ze dolgo, izmislite si bullshit, druga stran pa ima potem izredno veliko dela, da bi vam dokazala, da je to bullshit. Je bolj preprosto narediti enako - ti izreces bullshit, jaz ga pa imenujem bullshit. Pa kar izvoli pastat svoje bullshit vire. :)) Samo si kot manipulator precej zahebal; dal si mi moznost, da dokazem, da je vse tvoje sranje eno samo zavajanje. Dal si vire na lobiste, registriral si se z vecimi nicki in zavajal. Check-mate. :))

Zdaj bom pa v nadaljnih straneh skrbel samo se za to, da bo jasno, da si laznjivec.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

fikus_ ::

Dokoviz, Dravske elektrarne so pretočne elektrarne. Imajo akumulacijo, ker je zgrajen jez zaradi višinske razlike!
Drugače bi imele kolo, kot mlin na Muri.
Poleg tega je korito Drave zaradi umirjanja toka zelo zamuljeno, tako da spodnje polovice zapornic sploh ne morejo dvigniti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

dokoviz ::

z0mbie je izjavil:

dokoviz je izjavil:

Aha vsi viri lažejo po tvoje, čisto vsi svetovni viri so podkupljeni, je tako? Pa zemlja je okrogla kajne? :))


Ja, ce vprasam flateartherja, mi bo zagotovo zatrdil, da vsi svetovni viri trdijo, da je zemlja ravna. Mislis, da se bom sel prerekat z njim? Ce je clovek intelektualno nesposoben in bere samo ene vire, kako naj ga prepricujem?

Ampak lahko pa pokazem na laznjivce, manipulatorje, propagandiste. In to nameravam poceti tudi vnaprej.
Torej:

---

Tule lahko vsakdo pride do istih podatkov, ki jih servira laznjivec in manipulator savornic, hruske(vecje in manjse), dokoviz. Ne nasedajte kretenom, dejansko sproducirajo samo tone lazi in zavajanj v upanju, da jim bo kdo nasedel. Zavedati se morate, da vsak naivec, ki danes kupi socne celice prinese zasluzek v njegov zep. Zdaj pa razmislite, koliko bi bili pripravljeni lagati neznancem na nekem forumu, zato, da bi zasluzili.

Ce slucajno kdo razmislja o tem, da bi si namontiral solarne panele na podlagi nakladanja v tej in sorodnih temah, je nujno, uzavestiti, da berete propagandni material nekega slovenskega podjetja, ki prodaja solarne panele.

Za lepso predstavo o fotovoltaiki in kaksen poden se skriva v teh temah po slo-techu.

- vsi zelo radi citirajo Lazard Ltd (aka "ugledno podjetje", za katerega ugotovis, da so lobisti za fotovoltaicno industrijo, skratka njihove raziskave so nekje na nivoju fake news: https://www.opensecrets.org/federal-lob... )

- linki na material, ki "dokazuje" so nalimani kot screenshoti na raznih public sharing straneh in splaca se vzeti kaksen stavek iz clanka in ugotoviti, relevantnost vira, recimo za hudo tehnicnimi "dokazili" potem stoji "slovenski geograf, sociolog in politik": https://slo-tech.com/forum/t785421/p716... , kjer seveda po cistem nakljucju uporablja podatke iz clankov Lazard Ltd.

- in seveda, tudi sicer so najvecji zagovorniki fotovoltaike razni osebe, s podobno dikcijo, njihove registracije pa so seveda zgovorne same po sebi:
02.05.2021 hruske ( https://slo-tech.com/profili/126121 )
09.05.2021 savornic ( https://slo-tech.com/profili/126192 )
18.05.2021 dokoviz ( https://slo-tech.com/profili/126308 )
( splaca se tudi v profilu klikniti "teme, v katerih je sodeloval", se hitro ugotovi, da oseba smeti predvsem po temah o solarni energiji/elektricnih vozilih )

Skratka izteka se cas nategovanja ljudi s solarnimi paneli, pa si je nekdo omislil izvajati malo reklame, da bi si podaljsal sluzenje namesto, da konca na "soncni upravi" (pun intended)



Lažnivec in manipulator si samo ti, vsako lahko v strokovnih viri preveri da govorim resnico in vsakdo lahko preveri da ti lažeš. Nisem se nič zlagal, v kar se lahko vsak sam prepriča tako da pogoogla "LCOE levelised cost of electricty 2020" in se prepriča da so dejstva ki sem jih navedel pravilna. Ne gre za nobeno reklamo, ker kot si opazil sem ti povedal samo strokovna dejstva, ki jih lahko pogooglaš tudi sam (žal jih nisi, ker si prelen in preveč ignorantski). Nimam nobenega posla lol. Še enkrat, države same sebi gradijo sončne elekrarne in to brez subvencij, čemu če se pa po tvoje ne splača? Izgubljaš debato, sedaj pa kuhaš mulo, revček. Ne boš več mogel prodajati umazane in drage elekrike iz teša ha? Saj te bodo kmalu vrgli iz nadzornega sveta teš6, brez skrbi, če ne prej čez nekaj let ko se bo zaprl. Pa hitro prodaj delnice petrola, preden strmoglavijo na nulo. Jebe se tebi za 8, 7 milijona umrlih vsako leto zaradi fosilnih goriv ane, kar potrujejo znanstvene študije, važno da si ti pri koritu.

Saj ne rabis nickov vrtet, zato, da zganjas propagando. ;)

Ne zganjam nobene propagande, povedal sem ti samo strokovna stališča in dejstva. Glede več nickov sem ti lepo povedal da sem imel prej account hruske(znak vecje manjse), nato pa ga je moderator zaradi podobnosti imena z nekim drugim uporabnikom ki se imenuje "hruske" (torej brez snaka večje manjše v imenu) ukinil. Sporočilo moderatorja da ga je ukinil sem tudi objavil kot printscreen za dokaz. In ker ga je ukinil nisem mogel več pisati v temo, zato sem ustvaril novega. In to sem tudi takoj jasno povedal. Z veseljem bi imel še naprej prejšnje uporabniško ime hruske(znak večje manjše) če bi bil z njim še vedno mogoče sodelovati v temi.

Aja izgleda bolj verodostojno, ce vec nickov naklada in lepi linke propagandni material z raznih anonimnih sharing sitov.

Ne gre za nakladanje, gre za dejstva iz verodostojnih strokovnih virov. Ne gre za noben propagandni material, gre za strokovne vire. Če pa Wikipedio smatraš za reklamni material, potem je pa nekaj hudo narobe z tabo. Glede več nickov sem ti lepo povedal da sem imel prej account hruske(znak vecje manjse), nato pa ga je moderator zaradi podobnosti imena z nekim drugim uporabnikom ki se imenuje "hruske" (torej brez snaka večje manjše v imenu) ukinil. In ker ga je ukinil nisem mogel več pisati v temo, zato sem ustvaril novega. In to sem tudi takoj jasno povedal.

Do sedaj so tudi najbolj trdi ze ugotovili, da je slo-tech priljubljeno zbiralisce raznih "podjetnikov", ki so stavili na elektricno energijo in si delajo zastonj reklam

Ne gre za nobeno reklamo, nisem podjetnik, povedal sem ti samo strokovna dejstva (kar bi tudi videl če bi zadevo dejansko prebral, ne pa ignoriral in na linke sploh ne kliknil). 1000 EUR lahko staviva da nikoli v življenju nisem prodal nobenega solarnega panela, niti ne delam v energetiki. ps: očitno nočeš it stavit ker se ve da lažeš kot pes.

A ni hecno, pa spet uporablja link na lobisticno podjetje

Lazard ni nobeno logistično podjetje, Lazard kot kredibilen vir v svojih publikacijah navajajo vsi svetovni znanstveniki iz tega področja! Sicer pa poglej LCOE analizo na Wikipediji ali kjerkoli drugod če misliš da je Lazard nezanesljiv vir po tvoje in boš prišel do popolnoma istih podatkov kot so na Lazard. Skratka: nimaš prav.

je nujno, uzavestiti, da berete propagandni material nekega slovenskega podjetja, ki prodaja solarne panele.

Ne gre za nobeno reklamo, povedal sem ti samo strokovna dejstva (kar bi tudi videl če bi zadevo dejansko prebral, ne pa ignoriral in na linke sploh ne kliknil). 1000 EUR lahko staviva da nikoli v življenju nisem prodal nobenega solarnega panela, niti ne delam v energetiki.

vsi zelo radi citirajo Lazard Ltd (aka "ugledno podjetje", za katerega ugotovis, da so lobisti za fotovoltaicno industrijo, skratka njihove raziskave so nekje na nivoju fake news

Fake news govoriš samo ti. Lazard ni nobeno logistično podjetje, Lazard kot kredibilen vir v svojih publikacijah navajajo vsi svetovni znanstveniki iz tega področja! Sicer pa poglej LCOE analizo na Wikipediji ali kjerkoli drugod če misliš da je Lazard nezanesljiv vir po tvoje in boš prišel do popolnoma istih podatkov kot so na Lazard. Skratka: nimaš prav.

- linki na material, ki "dokazuje" so nalimani kot screenshoti na raznih public sharing straneh in splaca se vzeti kaksen stavek iz clanka in ugotoviti, relevantnost vira, recimo za hudo tehnicnimi "dokazili" potem stoji "slovenski geograf, sociolog in politik"

Ta slovenski geograf, sociolog in politik citira kredibilne vire v svojem članku, poglej jih. Skratka: če klošar na ulici reče da je nebo modro to ne pomeni da nima prav samo zato ker je klošar. Ima prav. Kar lahko tudi preveriš na kredibilnih virih na katere se sklicuje pri navajanju navedb v svojem članku.

in seveda, tudi sicer so najvecji zagovorniki fotovoltaike razni osebe, s podobno dikcijo, njihove registracije pa so seveda zgovorne same po sebi:


Nisem največji zagovornik fotovoltaike, sem zagovornik HIDRO ENERGIJE. Je pa tudi fotovoltaika smiselna do 20 %. Ne zganjam nobene propagande, povedal sem ti samo strokovna stališča in dejstva. Kot sem ti že pojasnil (pa si zadevo po nesreči ali pa nalašč spregledal), sem imel prej account hruske(znak vecje manjse), nato pa ga je moderator zaradi podobnosti imena z nekim drugim uporabnikom ki se imenuje "hruske" (torej brez snaka večje manjše v imenu) ukinil. Sporočilo moderatorja da ga je ukinil sem tudi objavil kot printscreen za dokaz. In ker ga je ukinil nisem mogel več pisati v temo, zato sem ustvaril novega. In to sem tudi takoj jasno povedal. Z veseljem bi imel še naprej prejšnje uporabniško ime hruske(znak večje manjše) če bi bil z njim še vedno mogoče sodelovati v temi.

Skratka izteka se cas nategovanja ljudi s solarnimi paneli, pa si je nekdo omislil izvajati malo reklame, da bi si podaljsal sluzenje namesto, da konca na "soncni upravi" (pun intended)

Od solarnih panelov nisem v živlenju tako ali drugače zaslužil niti evra, pojdi staviti se dobiva v živo in boš lahko preveril, brez problema. Povedal sem ti svoja strokovna stališča zato ker je ta tema del moje stroke, zanima pa me tudi v prostem času, zato področje spremljam že več kot 20 let. Ne delam v energetiki, delam v razvoju podjetja ki ni z ničemer povezano z solarnimi paneli ali zeleno energijo. Zombie:Ni res, nisem se nič zlagal, vsak lahko sam pogoogla "LCOE levelised cost of electricty 2020" in se prepriča da so dejstva ki sem jih navedel pravilna. Ne gre za nobeno reklamo, ker kot si opazil sem ti povedal samo strokovna dejstva, ki jih lahko pogooglaš tudi sam (žal jih nisi, ker si prelen in preveč ignorantski). Nimam nobenega posla lol. Še enkrat, države same sebi gradijo sončne elekrarne in to brez subvencij, čemu če se pa po tvoje ne splača? Izgubljaš debato, sedaj pa kuhaš mulo, revček. Ne boš več mogel prodajati umazane in drage elekrike iz teša ha? Saj te bodo kmalu vrgli iz nadzornega sveta teš6, brez skrbi, če ne prej čez nekaj let ko se bo zaprl. Pa hitro prodaj delnice petrola, preden strmoglavijo na nulo. Jebe se tebi za 8, 7 milijona umrlih vsako leto zaradi fosilnih goriv ane, kar potrujejo znanstvene študije, važno da si ti pri koritu.
Za tiste ki ste preleni da bi sami pogooglali podatke:

Cena Španske 500 MW sončne elekrarne je bila samo 0,3 miljarde (300 milijonov):
https://www.pv-magazine.com/2020/04/08/...

Za teš6 smo plačali 1400 milijonov.
https://www.nas-stik.si/1/Novice/novice...
https://nova24tv.si/slovenija/pregresno...

S tem da teš6 zmeče masivne vsote denarja za premog in osebje vsak dan, medtem ko sončna dela sama, sonce sveti zastonj. Konkretno teš6 vsak dan zmeče 1,2 miljona evrov za stroške (ceno proizvodnje imajo 85 EUR na MWh).

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DeusB ()

z0mbie ::

A ni hecen tale iztirjenec? Pise dolge odgovore in se ful hebe z neumnostmi, da bi potopil moj post o njegovem manipulativnem kiksu. :)) Ce bi bil jaz tvoj narocnik, ne samo, da ti ne bi placal, se zaracunal bi ti za nesposobnost. :))

In, ko moderator zapre temo, cigav (placan) trud vplivanja na javno mnenje bo sel v zaman? ;) Mislim, da boste avtorji fake novic morali odkriti nove strategije, tele ne delujejo najbolje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

dokoviz ::

 Ergo, prijavi, da te nek kreten mimikrira


Kresen si samo ti tukaj, kar so ti čisto vsi člani foruma tudi dokazali. Nimaš prav, zdej pa pojd v jok in na drevo.

z0mbie ::

dokoviz je izjavil:

 Ergo, prijavi, da te nek kreten mimikrira


Kresen si samo ti tukaj, kar so ti čisto vsi člani foruma tudi dokazali. Nimaš prav, zdej pa pojd v jok in na drevo.


Pa smo nasli se en posredni dokaz, da si vecja ali manjsa hruskica :)) Pa tudi samo navadne "hruske". Je zoprno zonglirat z vec nicki, se clovek hitro zmoti in odgovori pod napacnim, mar ne? ;)

Ej sorry ampak res si preneumen za to kar se gres :)):)):))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

dokoviz ::

Pa smo nasli se en posredni dokaz, da si vecja ali manjsa hruskica


Še enkrat: Ko sem jaz se registriral na Slotechu z uporabniskim imenom hruske> nisem vedel da uporabnik hruske ze obstaja. Nobenega ne poskušam mimikrirati, tako kot mi očitaš.

Pa tudi samo navadne "hruske


Uporabnik navadne "hruske je na forumu že 19 let, jaz komaj eno leto, kar lahko vidiš če boš pogledal datume.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DeusB ()

z0mbie ::

dokoviz je izjavil:

Pa smo nasli se en posredni dokaz, da si vecja ali manjsa hruskica


Še enkrat: Ko sem jaz se registriral na Slotechu z uporabniskim imenom hruske>nisem vedel da uporabnik hruske ze obstaja. Nobenega ne poskušam mimikrirati, tako kot mi očitaš.


Ja, ja, seeeeeveeeeda... occamovo rezilo poznas, si sprical na FDVu, a? :))

Occam%27s razor @ Wikipedia

dokoviz ::

Ej sorry ampak res si preneumen za to kar se gres


Edini neumen si ti, očitaš mi stvari ki jih nisem naredil. Kdo je pol neumen ha :))

z0mbie je izjavil:

dokoviz je izjavil:

Pa smo nasli se en posredni dokaz, da si vecja ali manjsa hruskica


Še enkrat: Ko sem jaz se registriral na Slotechu z uporabniskim imenom hruske>nisem vedel da uporabnik hruske ze obstaja. Nobenega ne poskušam mimikrirati, tako kot mi očitaš.


Ja, ja, seeeeeveeeeda... occamovo rezilo poznas, si sprical na FDVu, a? :))

Occam%27s razor @ Wikipedia


Kaj blodiš, šupak en.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DeusB ()

z0mbie ::

dokoviz je izjavil:

Kaj blodiš, šupak en.


Ja, pa saj ti ze ves cas pravim, da si preneumen, da bi razumel. :))

Pac tudi najbolj podli manipulatorji, potrebujejo za opravljanje svojega nagnusnega dela vsaj malo intelekta. Ne morejo biti zabiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

dokoviz ::

z0mbie je izjavil:

A ni hecen tale iztirjenec? Pise dolge odgovore in se ful hebe z neumnostmi, da bi potopil moj post o njegovem manipulativnem kiksu. :)) Ce bi bil jaz tvoj narocnik, ne samo, da ti ne bi placal, se zaracunal bi ti za nesposobnost. :))

In, ko moderator zapre temo, cigav (placan) trud vplivanja na javno mnenje bo sel v zaman? ;) Mislim, da boste avtorji fake novic morali odkriti nove strategije, tele ne delujejo najbolje...


Iztirjene in zanikalec znanosti si tukaj samo ti. Cel forum ti je črno na belem z dokazi in viri dokazal da se motiš. Sedaj pa pojdi k mamini siski jokat, ubošček. Ne boš več mogel prodajati umazane in drage elekrike iz teša ha? Saj te bodo kmalu vrgli iz nadzornega sveta teš6, brez skrbi, če ne prej čez nekaj let ko se bo zaprl. Pa hitro prodaj delnice petrola, preden strmoglavijo na nulo. Jebe se tebi za 8, 7 milijona umrlih vsako leto zaradi fosilnih goriv ane, kar potrujejo znanstvene študije, važno da si ti pri koritu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DeusB ()

z0mbie ::

dokoviz je izjavil:

Iztirjene in zanikalec znanosti si tukaj samo ti. Cel forum ti je črno na belem z dokazi in viri dokazal da se motiš. Sedaj pa pojdi k mamini siski jokat, ubošček.


Seveda, CEL forum je poln CRNO NA BELEM dokazov in VIRI so dokazali :)) :)) :)) :)) :)) Kot, da bi traktate iz TV prodaje bral. :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

dokoviz ::

z0mbie je izjavil:

dokoviz je izjavil:

Kaj blodiš, šupak en.


Ja, pa saj ti ze ves cas pravim, da si preneumen, da bi razumel. :))

Pac tudi najbolj podli manipulatorji, potrebujejo za opravljanje svojega nagnusnega dela vsaj malo intelekta. Ne morejo biti zabiti.


Jaz že razumem da si počen, fora je samo da tvoje blodnje niso resnične. ;) Zmerjen IQ imam pa 145, sem član Mense, nekaj kar ti ne boš nikoli, ker si preneumen. ;)

z0mbie ::

Mhm, IQ je bil tudi sicer namenjen, da se loci prizadete otroke od normalnih. No pri tebi je failal tudi pri tem.

dokoviz ::

Kar še naprej kaži svojo prizadetost, me ne gane. Kdor je pameten bo itak pogooglal in se prepričal da se motiš.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DeusB ()

z0mbie ::

dokoviz je izjavil:

Kar še naprej kaži svojo prizadetost, me ne gane. Kdor je pameten bo itak pogooglal in se prepričal da se motiš.


Razumem, da ti ego trpi, ko so se vsi tvoji upi, ves brandin na katerem si jih koval in nanj celo navezal svojo labilno identiteto, razblinili v fotovoltaicnem nategu, zdaj pa poizkusas s poslednjim hlipanjem dokazati, da nisi labilen idiot. Verjamem, boli. Samo dejstva so pac dejstva, toliko casa kot si ga vrgel v smeti s solarnimi elektrarnami vrzi v kaksno manj zgreseno "panogo" pa bos morda prosperiral. Samo vztrajati na zadevi, ki je propadla je pa res malo trceno.

Probaj recimo s homeopatijo. Ali pa kaksna eksoticna mongolska medicina. Ali pa spolnost Inuitov. Tam ti bomo tezko parirali. Tule si pa zahebal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

D3m ::

WTF je mensa?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Vetrpiha ::

z0mbie je izjavil:

Tule lahko vsakdo pride do istih podatkov, ki jih servira laznjivec in manipulator savornic, hruske, dokoviz. Ne nasedajte kretenom, dejansko sproducirajo samo tone lazi in zavajanj v upanju, da jim bo kdo nasedel. Zavedati se morate, da vsak naivec, ki danes kupi socne celice prinese zasluzek v njegov zep. Zdaj pa razmislite, koliko bi bili pripravljeni lagati neznancem na nekem forumu, zato, da bi zasluzili.

Ce slucajno kdo razmislja o tem, da bi si namontiral solarne panele na podlagi nakladanja v tej in sorodnih temah, je nujno, uzavestiti, da berete propagandni material nekega slovenskega podjetja, ki prodaja solarne panele.

Za lepso predstavo o fotovoltaiki in kaksen poden se skriva v teh temah po slo-techu.

- vsi zelo radi citirajo Lazard Ltd (aka "ugledno podjetje", za katerega ugotovis, da so lobisti za fotovoltaicno industrijo, skratka njihove raziskave so nekje na nivoju fake news: https://www.opensecrets.org/federal-lob... )

- linki na material, ki "dokazuje" so nalimani kot screenshoti na raznih public sharing straneh in splaca se vzeti kaksen stavek iz clanka in ugotoviti, relevantnost vira, recimo za hudo tehnicnimi "dokazili" potem stoji "slovenski geograf, sociolog in politik": https://slo-tech.com/forum/t785421/p716... , kjer seveda po cistem nakljucju uporablja podatke iz clankov Lazard Ltd.

- in seveda, tudi sicer so najvecji zagovorniki fotovoltaike razni osebe, s podobno dikcijo, njihove registracije pa so seveda zgovorne same po sebi:
02.05.2021 hruske ( https://slo-tech.com/profili/126121 )
09.05.2021 savornic ( https://slo-tech.com/profili/126192 )
18.05.2021 dokoviz ( https://slo-tech.com/profili/126308 )
( splaca se tudi v profilu klikniti "teme, v katerih je sodeloval", se hitro ugotovi, da oseba smeti predvsem po temah o solarni energiji/elektricnih vozilih )

Skratka izteka se cas nategovanja ljudi s solarnimi paneli, pa si je nekdo omislil izvajati malo reklame, da bi si podaljsal sluzenje namesto, da konca na "soncni upravi" (pun intended)

Čestitam, pri vseh teh straneh pisanja ti je uspelo končno postaviti en veljaven argument: Da je firma, iz katere zaključkov so potegnjeni nekateri argumenti, lobist

z0mbie ::

D3m je izjavil:

WTF je mensa?


Zdruzenje ljudi, ki verjame, da se da intelekt kvantificirati preko nekih bednih testov, ki so bili izumljeni, da bi se prizadete predsolske otroke hitreje prepoznalo in usmerilo na prilagojene programe.

Vetrpiha je izjavil:


Čestitam, pri vseh teh straneh pisanja ti je uspelo končno postaviti en veljaven argument: Da je firma, iz katere zaključkov so potegnjeni nekateri argumenti, lobist


Pomiri se, prej sem te imel za pokvarjenca, zdaj me je pa ze zacelo skrbeti za tvojo prisebnost. Poglej, obstaja precej psihiatrov, ki bojo za manjso odskodnino pripravljeni posoditi svoj kavc, razlozi jim, da si svojo osebno indentiteto vezal na razne cudne ideale in nisi sposoben odklopiti, tudi, ko vidis, da nimas prav. Da se potem registriras z vecimi nicki in poizkusas zavajati ljudi, da bi se pocutil manj neumnega. Preprican sem, da ti bojo rade volje predpisali kaksno tabletko, mogoce bo pomagalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

dokoviz ::

z0mbie je izjavil:

dokoviz je izjavil:

Ja, ce vprasam flateartherja, mi bo zagotovo zatrdil, da vsi svetovni viri trdijo, da je zemlja ravna.

Jesus. Logika ti ne dela. Ti trdiš da pri LCOE (levelised cost of energy) čisto vsi svetovni strokovni viri lažejo. Pri ravni zemlji pa je ravno obratno: tam noben stokovni vir ne trdi da je zemlja okrogla. Debil much? :))


Ne, trdim, da ti lazes in da karkoli poves je samo laz. Patoloski laznjivec - much?

Ves taksne debate poznam ze dolgo, izmislite si bullshit, druga stran pa ima potem izredno veliko dela, da bi vam dokazala, da je to bullshit. Je bolj preprosto narediti enako - ti izreces bullshit, jaz ga pa imenujem bullshit. Pa kar izvoli pastat svoje bullshit vire. :)) Samo si kot manipulator precej zahebal; dal si mi moznost, da dokazem, da je vse tvoje sranje eno samo zavajanje. Dal si vire na lobiste, registriral si se z vecimi nicki in zavajal. Check-mate. :))

Zdaj bom pa v nadaljnih straneh skrbel samo se za to, da bo jasno, da si laznjivec.


Edini patološki lažnivec tukaj si ti, v kar se lahko prepriča vsak ki zna za 5 minut uporabiti google in pogooglati za strokovnimi viri.

Ves taksne debate poznam ze dolgo, izmislite si bullshit, druga stran pa ima potem izredno veliko dela, da bi vam dokazala, da je to bullshit.


Edini ki si je izmislil bullshit si ti. Prav tako nisi podal niti enega vira za svoje blodnje, ker tak vir ne obstaja.

e bolj preprosto narediti enako - ti izreces bullshit, jaz ga pa imenujem bullshit.

Podal sem ti strokovne vire, v kar se lahko prepriča vsak ki zna za 5 minut uporabiti google.

Samo si kot manipulator precej zahebal; dal si mi moznost, da dokazem, da je vse tvoje sranje eno samo zavajanje.


Dokazal nisi ničesar. Niti enega vira nisi prilepil ki bi potrjeval tvojim nebulozam, ker tak vir ne obstaja.

Dal si vire na lobiste, registriral si se z vecimi nicki in zavajal. Check-mate. :))


Lazar je ogledno strokovno podjetje, ki ga ugledni svetovni znanstveniki uporabljajo za vir v svojih publikacijah. Njegove ugotovitve se čisto nič ne razlikujo od drugih virov. Tako da če misliš da je vir Lazar oporečen, izvoli, poišči katerikoli drugi vir. Pri vseh boš našel enake podatke. Zavajal nisem, registriran pa sam bil najprej z accountom hruske< ki ga je moderator ukinil zato ker je bilo ime podobno drugemu uporabniku, zato sem moral narediti nov account. Zavajal nisem, podal sem strokovne vire, v kar se lahko prepriča vsak ki zna za 5 minut uporabiti google in pogooglati za strokovnimi viri.

D3m je izjavil:

WTF je mensa?


Google it? :) Mensa @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: DeusB ()
««
15 / 33
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj so baterijski hranilniki prava stvar (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
27373354 (21092) kow
»

Norvežani bodo že prihodnje leto kupovali le še električne avtomobile (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
68161315 (41155) gruntfürmich
»

V ZDA prvikrat po letu 1880 obnovljivi viri energije prehiteli premog

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
439011 (6572) Leif

Več podobnih tem