» »

Fotovoltaika je udarila ob zid - Od 1. marca ne priklapljajo novih fotovoltaik

Fotovoltaika je udarila ob zid - Od 1. marca ne priklapljajo novih fotovoltaik

««
13 / 33
»»

z0mbie ::

dokoviz je izjavil:

Aha moderator je zaradi podobnosti imena hruske** z drugim uporabnikom (hruske brez znakov) deaktiviral moj prejšnji račun, zato pa ni več delalo komentiranje, kar je bil tudi razlog da sem moral ustvariti nov accont, kar sem jasno povedal že včeraj.



Ja, ja, seveda, cisto nakljucje. Sicer je vsem jasno, da nas imas za idiote ze celo temo, ampak tole je pa vseeno malo "far fetched". Pojdi prodajat neumnosti na med.over.net

dokoviz ::

Bedak, nisi blokiran zarad programske napake, ampak ker s(m)o te vsi siti.


Bedak si ti. Moderatorjem sem dal benefit of the doubt da se ne izzživljajo zanalašč. Saj poznaš znani pregovor: ne pripiši ljudem zlonamernosti če pa jim lahko pripišeš nesposobnost.

z0mbie je izjavil:

dokoviz je izjavil:

Aha moderator je zaradi podobnosti imena hruske** z drugim uporabnikom (hruske brez znakov) deaktiviral moj prejšnji račun, zato pa ni več delalo komentiranje, kar je bil tudi razlog da sem moral ustvariti nov accont, kar sem jasno povedal že včeraj.



Ja, ja, seveda, cisto nakljucje. Sicer je vsem jasno, da nas imas za idiote ze celo temo, ampak tole je pa vseeno malo "far fetched". Pojdi prodajat neumnosti na med.over.net


Kakšno naklučje? Povedal sem strokovna dejstva, ki jih v strokovni literaturi lahko tudi sam preveriš (VSAKDO lahko preveri da so dejstva pravilna, če le ni toliko len da se mu ne da zgooglati zadeve). Edini ki prodaja neumnosti si ti in Valvorine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dokoviz ()

z0mbie ::

dokoviz je izjavil:

Saj poznaš znani pregovor: ne pripiši ljudem zlonamernosti če pa jim lahko pripišeš nesposobnost.


O ja, poznam, ne poznam pa veliko taksnih ljudi kot si sam, ki se jim da pripisati hkrati tako nesposobnost kot zlonamernost.

Ce bi te jaz zaposlil, ti ne bi placal, ker ne samo, da si spravil fotovoltaiko na slab glas ampak preprical vsakega za silo razmisljujocega, da panelov ne nabavi v nobenem primeru ker so zadaj goljufive pizde, ki so pripravljene lagati, prirejati dejstva, delati lazne raziskave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

Utk ::

z0mbie je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz o tem ne razmišljam zarad te in podobne teme, ampak ker si za 10 jurjev lahko kupim za 30 let elektrike in ogrevanja. Filozofiranje o tem kaj bo to povzročilo pa prepuščam filozofom.


No to je pa se unicenje zadnjega argumenta fotovoltaikov. Zadeva ni ekonomsko opravicljiva, razen za preprodajalce panelov in povezane opreme in storitev, ki bojo sli za zasluzek celo tako dalec, da bojo na slo-techu trosili fake news, uporabljali po vec registracij itd.

Kako da ni? Sploh ti veš kolk stane 30 let elektrike in ogrevanja?

z0mbie ::

Utk je izjavil:

z0mbie je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz o tem ne razmišljam zarad te in podobne teme, ampak ker si za 10 jurjev lahko kupim za 30 let elektrike in ogrevanja. Filozofiranje o tem kaj bo to povzročilo pa prepuščam filozofom.


No to je pa se unicenje zadnjega argumenta fotovoltaikov. Zadeva ni ekonomsko opravicljiva, razen za preprodajalce panelov in povezane opreme in storitev, ki bojo sli za zasluzek celo tako dalec, da bojo na slo-techu trosili fake news, uporabljali po vec registracij itd.

Kako da ni? Sploh ti veš kolk stane 30 let elektrike in ogrevanja?


Mene nic, imam 20.000 hrckov in dinam za kolo. Za pol cene. Ti pa mesas ceno elektrike z omreznino, ki ti ne uide tudi s paneli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

dokoviz ::

z0mbie je izjavil:

Tule lahko vsakdo pride do istih podatkov, ki jih servira laznjivec in manipulator savornic, hruske, dokoviz:

Ce slucajno kdo razmislja o tem, da bi si namontiral solarne panele na podlagi nakladanja v tej in sorodnih temah, je nujno, uzavestiti, da berete propagandni material nekega slovenskega podjetja, ki prodaja solarne panele.

Za lepso predstavo o fotovoltaiki in kaksen poden se skriva v teh temah po slo-techu.

- vsi zelo radi citirajo Lazard Ltd (aka "ugledno podjetje", za katerega ugotovis, da so lobisti za fotovoltaicno industrijo, skratka njihove raziskave so nekje na nivoju fake news: https://www.opensecrets.org/federal-lob... )

- linki na material, ki "dokazuje" so nalimani kot screenshoti na raznih public sharing straneh in splaca se vzeti kaksen stavek iz clanka in ugotoviti, relevantnost vira, recimo za hudo tehnicnimi "dokazili" potem stoji "slovenski geograf, sociolog in politik": https://slo-tech.com/forum/t785421/p716... , kjer seveda po cistem nakljucju uporablja podatke iz clankov Lazard Ltd.

- in seveda, tudi sicer so najvecji zagovorniki fotovoltaike razni osebe, s podobno dikcijo, njihove registracije pa so seveda zgovorne same po sebi:
02.05.2021 hruske ( https://slo-tech.com/profili/126121 )
09.05.2021 savornic ( https://slo-tech.com/profili/126192 )
18.05.2021 dokoviz ( https://slo-tech.com/profili/126308 )
( splaca se tudi v profilu klikniti "teme, v katerih je sodeloval", se hitro ugotovi, da oseba smeti predvsem po temah o solarni energiji/elektricnih vozilih )

Skratka izteka se cas nategovanja ljudi s solarnimi paneli, pa si je nekdo omislil izvajati malo reklame, da bi si podaljsal sluzenje namesto, da konca na "soncni upravi" (pun intended)


Tule lahko vsakdo pride do istih podatkov, ki jih servira laznjivec in manipulator savornic, hruske, dokoviz


Lažnivec in manipulator si samo ti, vsako lahko v strokovnih viri preveri da govorim resnico in vsakdo lahko preveri da ti lažeš.

Zakaj postaš eno in isto stvar, ali nisi videl da sem ti že odgovoril?!!

PREBERI PROSIM TE LEPO!

Lepo reč: zdaj sem zaradi programske napake Slotecha zablokiran še na tretjem accountu! Najprej sem imel account hruške, nato savornic: nisem več mogel pisati v temo (ni bilo okenčka sploh kjer lahko pišeš, prilagam printscreen za dokaz), probal sem z Firefox brskalnikom če je morda brskalnik kriv pa ni nič bolje:
https://imgur.com/a/TPpkcDA

Naredil si napacen citat, verjetno si s tem mislil Hruskico


Ni res. Moj komentar se nanaša na tvoj komentar kjer si kao citiral da sem sam sebi rekel da sem propagandni kekec, kar je tvoja laž na dveh ravneh: nisem noben propagandni kekec, povedal sem ti samo strokovna stališča ker je tema o kateri razpravljamo del moje stroke, prav tako nisem vezan in ne delam v energetiki. Citat ki naj bi ga jaz sam sebi rekel si ti ponaredil tako da si dal citiraj nato pa spremenil tekst kaj naj bi jaz rekel. No pa saj, saj ljudje lahko sami vidijo da citata ki naj bi ga jaz rekel ni nikoli bilo.

Saj ne rabis nickov vrtet, zato, da zganjas propagando. ;)

Ne zganjam nobene propagande, povedal sem ti samo strokovna stališča in dejstva. Kot sem ti že pojasnil (pa si zadevo po nesreči ali pa nalašč spregledal), sem bil prisiljen ustvariti novo uporabniško ime (prejšnje je bilo "hruske**", zato ker je na Slotechu prišlo do programske napake in ni bilo možno pisati v temo čeprav sem bil logiran. Lahko naredim printscreen za dokaz če ne verjameš.

Aja izgleda bolj verodostojno, ce vec nickov naklada in lepi linke propagandni material z raznih anonimnih sharing sitov.

Ne gre za nakladanje, gre za dejstva iz verodostojnih strokovnih virov. Ne gre za noben propagandni material, gre za strokovne vire. Če pa Wikipedio smatraš za reklamni material, potem je pa nekaj hudo narobe z tabo.

Do sedaj so tudi najbolj trdi ze ugotovili, da je slo-tech priljubljeno zbiralisce raznih "podjetnikov", ki so stavili na elektricno energijo in si delajo zastonj reklamo.

Ne gre za nobeno reklamo, nisem podjetnik, povedal sem ti samo strokovna dejstva (kar bi tudi videl če bi zadevo dejansko prebral, ne pa ignoriral in na linke sploh ne kliknil). 1000 € lahko staviva da nikoli v življenju nisem prodal nobenega solarnega panela, niti ne delam v energetiki. ps: očitno nočeš it stavit ker se ve da lažeš kot pes.

A ni hecno, pa spet uporablja link na lobisticno podjetje

Lazard ni nobeno logistično podjetje, Lazard kot kredibilen vir v svojih publikacijah navajajo vsi svetovni znanstveniki iz tega področja! Sicer pa poglej LCOE analizo na Wikipediji ali kjerkoli drugod če misliš da je Lazard nezanesljiv vir po tvoje in boš prišel do popolnoma istih podatkov kot so na Lazard. Skratka: nimaš prav.

je nujno, uzavestiti, da berete propagandni material nekega slovenskega podjetja, ki prodaja solarne panele.

Ne gre za nobeno reklamo, povedal sem ti samo strokovna dejstva (kar bi tudi videl če bi zadevo dejansko prebral, ne pa ignoriral in na linke sploh ne kliknil). 1000 € lahko staviva da nikoli v življenju nisem prodal nobenega solarnega panela, niti ne delam v energetiki.

vsi zelo radi citirajo Lazard Ltd (aka "ugledno podjetje", za katerega ugotovis, da so lobisti za fotovoltaicno industrijo, skratka njihove raziskave so nekje na nivoju fake news

Fake news govoriš samo ti. Lazard ni nobeno logistično podjetje, Lazard kot kredibilen vir v svojih publikacijah navajajo vsi svetovni znanstveniki iz tega področja! Sicer pa poglej LCOE analizo na Wikipediji ali kjerkoli drugod če misliš da je Lazard nezanesljiv vir po tvoje in boš prišel do popolnoma istih podatkov kot so na Lazard. Skratka: nimaš prav.

- linki na material, ki "dokazuje" so nalimani kot screenshoti na raznih public sharing straneh in splaca se vzeti kaksen stavek iz clanka in ugotoviti, relevantnost vira, recimo za hudo tehnicnimi "dokazili" potem stoji "slovenski geograf, sociolog in politik"

Ta slovenski geograf, sociolog in politik citira kredibilne vire v svojem članku, poglej jih. Skratka: če klošar na ulici reče da je nebo modro to ne pomeni da nima prav samo zato ker je klošar. Ima prav. Kar lahko tudi preveriš na kredibilnih virih na katere se sklicuje pri navajanju navedb v svojem članku.

in seveda, tudi sicer so najvecji zagovorniki fotovoltaike razni osebe, s podobno dikcijo, njihove registracije pa so seveda zgovorne same po sebi:

Ne zganjam nobene propagande, povedal sem ti samo strokovna stališča in dejstva. Kot sem ti že pojasnil (pa si zadevo po nesreči ali pa nalašč spregledal), sem bil prisiljen ustvariti novo uporabniško ime (prejšnje je bilo "hruske**", zato ker je na Slotechu prišlo do programske napake in ni bilo možno pisati v temo čeprav sem bil logiran. Lahko naredim printscreen za dokaz če ne verjameš.

Skratka izteka se cas nategovanja ljudi s solarnimi paneli, pa si je nekdo omislil izvajati malo reklame, da bi si podaljsal sluzenje namesto, da konca na "soncni upravi" (pun intended)

Od solarnih panelov nisem v živlenju tako ali drugače zaslužil niti evra, pojdi staviti se dobiva v živo in boš lahko preveril, brez problema. Povedal sem ti svoja strokovna stališča zato ker je ta tema del moje stroke, zanima pa me tudi v prostem času, zato področje spremljam že več kot 20 let. Ne delam v energetiki, delam v razvoju podjetja ki ni z ničemer povezano z solarnimi paneli ali zeleno energijo.

z0mbie ::

Tule lahko vsakdo pride do istih podatkov, ki jih servira laznjivec in manipulator savornic, hruske, dokoviz:

da se ne pozabi

Ce slucajno kdo razmislja o tem, da bi si namontiral solarne panele na podlagi nakladanja v tej in sorodnih temah, je nujno, uzavestiti, da berete propagandni material nekega slovenskega podjetja, ki prodaja solarne panele.

Za lepso predstavo o fotovoltaiki in kaksen poden se skriva v teh temah po slo-techu.

- vsi zelo radi citirajo Lazard Ltd (aka "ugledno podjetje", za katerega ugotovis, da so lobisti za fotovoltaicno industrijo, skratka njihove raziskave so nekje na nivoju fake news: https://www.opensecrets.org/federal-lob... )

- linki na material, ki "dokazuje" so nalimani kot screenshoti na raznih public sharing straneh in splaca se vzeti kaksen stavek iz clanka in ugotoviti, relevantnost vira, recimo za hudo tehnicnimi "dokazili" potem stoji "slovenski geograf, sociolog in politik": https://slo-tech.com/forum/t785421/p716... , kjer seveda po cistem nakljucju uporablja podatke iz clankov Lazard Ltd.

- in seveda, tudi sicer so najvecji zagovorniki fotovoltaike razni osebe, s podobno dikcijo, njihove registracije pa so seveda zgovorne same po sebi:
02.05.2021 hruske ( https://slo-tech.com/profili/126121 )
09.05.2021 savornic ( https://slo-tech.com/profili/126192 )
18.05.2021 dokoviz ( https://slo-tech.com/profili/126308 )
( splaca se tudi v profilu klikniti "teme, v katerih je sodeloval", se hitro ugotovi, da oseba smeti predvsem po temah o solarni energiji/elektricnih vozilih )

Skratka izteka se cas nategovanja ljudi s solarnimi paneli, pa si je nekdo omislil izvajati malo reklame, da bi si podaljsal sluzenje namesto, da konca na "soncni upravi" (pun intended)

dokoviz ::

Očitno si debil, sem mislil da si spregledal post. Očitno ga nisi, si samo lažniv ignorant. Dostavil nisi niti enega kredibilnega vira ki bi potrjeval tvoje blodnje, meni pa očitaš da je Wikipedia propagandni material. Pejt spat, ker si možgane pustil doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dokoviz ()

z0mbie ::

dokoviz je izjavil:

Očitno si debil, sem mislil da si spregledal post. Očitno ga nisi, si samo lažniv ignorant. Na post sem že odgovoril: https://slo-tech.com/forum/t785421/p716....


Ja ja, ti kar lazi. Jaz bom pa pastal dejstva, da jih ja ne bo spregledal, kdo, ki bi lahko nasedel tvojemu ekonomsko propagandnemu programu. A da ti hebem biznis? Pa ti ga res. Pa ne samo to, sel ti ga bom hebat se na med.over.net, sem videl, da so tam tudi fotovoltaiki z "Lazard Ltd" argumenti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

dokoviz ::

Jaz bom pa pastal dejstva


Nisi pastal niti enega dejstva. Postal si svoje blodje, virov ki ti pritjujejo pa nimaš ker taki viri ne obstajajo. Skratka: nimaš prav in vsakdo se lahko prepriča da lažeš. Vse kar rabi narediti je par minut googlanja. Nimam nobenega biznisa z solarnimi paneli, kot sem ti povedal sem jaz bolj za hidro energijo. Je pa res da do 20 % solarnih panelov v omrežju še gre zato ker so poceni energija, kar pravijo tudi drugi strokovnjaki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dokoviz ()

z0mbie ::

dokoviz je izjavil:

Jaz bom pa pastal dejstva


Nisi pastal niti enega dejstva. Postal si svoje blodje, virov ki ti pritjujejo pa nimaš ker taki viri ne obstajajo. Skratka: nimaš prav in vsakdo se lahko prepriča da lažeš. Vse kar rabi narediti je par minut googlanja.


No, lazes ti, s tremi nicki cez celo temo, razen tega po Goebbelsovem principu laz ponavljas tudi takrat ko je poteptana v tla.

:*

Tule lahko vsakdo pride do istih podatkov, ki jih servira laznjivec in manipulator savornic, hruske, dokoviz:

Ce slucajno kdo razmislja o tem, da bi si namontiral solarne panele na podlagi nakladanja v tej in sorodnih temah, je nujno, uzavestiti, da berete propagandni material nekega slovenskega podjetja, ki prodaja solarne panele.

Za lepso predstavo o fotovoltaiki in kaksen poden se skriva v teh temah po slo-techu.

- vsi zelo radi citirajo Lazard Ltd (aka "ugledno podjetje", za katerega ugotovis, da so lobisti za fotovoltaicno industrijo, skratka njihove raziskave so nekje na nivoju fake news: https://www.opensecrets.org/federal-lob... )

- linki na material, ki "dokazuje" so nalimani kot screenshoti na raznih public sharing straneh in splaca se vzeti kaksen stavek iz clanka in ugotoviti, relevantnost vira, recimo za hudo tehnicnimi "dokazili" potem stoji "slovenski geograf, sociolog in politik": https://slo-tech.com/forum/t785421/p716... , kjer seveda po cistem nakljucju uporablja podatke iz clankov Lazard Ltd.

- in seveda, tudi sicer so najvecji zagovorniki fotovoltaike razni osebe, s podobno dikcijo, njihove registracije pa so seveda zgovorne same po sebi:
02.05.2021 hruske ( https://slo-tech.com/profili/126121 )
09.05.2021 savornic ( https://slo-tech.com/profili/126192 )
18.05.2021 dokoviz ( https://slo-tech.com/profili/126308 )
( splaca se tudi v profilu klikniti "teme, v katerih je sodeloval", se hitro ugotovi, da oseba smeti predvsem po temah o solarni energiji/elektricnih vozilih )

Skratka izteka se cas nategovanja ljudi s solarnimi paneli, pa si je nekdo omislil izvajati malo reklame, da bi si podaljsal sluzenje namesto, da konca na "soncni upravi" (pun intended)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

dokoviz ::

Ne lažem in vsakdo se lahko prepriča da govorim resnico. Vsakdo se lahko prepriča ti ti lažeš. Vse kar rabi narediti je par minut googlanja.


Trije nicki? Da zato ker zaradi programske napake na Slotechu nisem več mogel komentirati v temo, kar sem ti že pojasnil:



Očitno si debil, sem mislil da si spregledal post. Očitno ga nisi, si samo lažniv ignorant. Dostavil nisi niti enega kredibilnega vira ki bi potrjeval tvoje blodnje, meni pa očitaš da je Wikipedia propagandni material. Pejt spat, ker si možgane pustil doma. https://slo-tech.com/forum/t785421/p716...

Smešno je da mi očitaš da prodajam solarne panele, glede na to da že celo temo zagovarjam 70 do 80 n% hidroelektrarn v miksu elektrike! Sončnih je smiselno imeti samo 20 do 30 % in to je tudi mnenje drugih strokovnjakov ki so omenjeni v članku iz Mojih financ (začetni post te teme, ki ga nisem jaz objavil):



Bogi revček, ne boš več mogel prodajati usrane elektrike oiz teš6, smiliš se mi..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dokoviz ()

z0mbie ::

dokoviz je izjavil:

Bogi revček, ne boš več mogel prodajati usrane elektrike oiz teš6, smiliš se mi..


Lol, ne, jaz ne prodajam nicesar in ne glede kdo ima prav, ne morem imeti nic od tega. Medtem, ko fotovoltaiki, te pa delajo cel biznis na nivoju homeopatije, vesoljcev, antivaxerjev, flateartharjev iz nategovanja mnozic. In sorry, imam lep hobi, ne prenasam dobro marketinskih nategunov, pa je vseeno ali gre za cudnezna zdravila, ali pa fotovoltaiko.

dokoviz ::

Potem imava nekaj skupnega: tudi jaz ne prenašam marketinskih nategunov. Ne prodajam ničesar in se ne ukvarjam z sončnimi elektrarnami ali energetiko nasploh. Moja stroka je konstrukterstvo, za energetiko se zanimam samo ljubiteljsko v prostem času ker me tako kot marsikatera tema zanima in sem rad razgledan in na tekočem z novimi informacijami. Zato sem ti pa jasno povedal moje strokovno stališče, ki se ujema tudi z stališčem ostalih strokovnjakov: Sončnih je smiselno imeti samo 20 do 30 % ! Iskreno povedano! Več ne! Ostalo moramo dobiti z hidro in nizkotemperaturnimi geotermalnimi (ter tisti drobiž vetra ki ga imamo). Plinska Brestanica ki jo že imamo pa je lahko za rezervo za kakšno hladno zimsko jutro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dokoviz ()

Utk ::

z0mbie je izjavil:

Utk je izjavil:

z0mbie je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz o tem ne razmišljam zarad te in podobne teme, ampak ker si za 10 jurjev lahko kupim za 30 let elektrike in ogrevanja. Filozofiranje o tem kaj bo to povzročilo pa prepuščam filozofom.


No to je pa se unicenje zadnjega argumenta fotovoltaikov. Zadeva ni ekonomsko opravicljiva, razen za preprodajalce panelov in povezane opreme in storitev, ki bojo sli za zasluzek celo tako dalec, da bojo na slo-techu trosili fake news, uporabljali po vec registracij itd.

Kako da ni? Sploh ti veš kolk stane 30 let elektrike in ogrevanja?


Mene nic, imam 20.000 hrckov in dinam za kolo. Za pol cene. Ti pa mesas ceno elektrike z omreznino, ki ti ne uide tudi s paneli.

Prispevek je 18 evrov. Omrežnina mi s paneli tudi uide. Vidiš ko nekaj pišeš pa nimaš pojma.

z0mbie ::

Ah, no to pa pojasni precej. SDS je zagnal svojo propagandno masino :)). 20-30% je pri tem, da je danes fotonategnjencev mogoce 2-3% dovolj, da imajo razni uvozniki in monterji zasluzka se za naslenjih 10 let.

Skratka, ne jim nasedat. Lazejo. Sicer pa saj sami vidite, koliko se da zaupati vladi.

Ah utk, so torej hruske in ostala albi. sadje & zelenjava tvoje maslo. Nisi hotel pacati svojega nicka a? Zahebal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

dokoviz ::

Nisem iz SDS lol. :)) Kot pravim jaz sem bolj za hidro, ker so vse troje: poceni in čiste hkrati, hkrati pa so stabilni vir v omrežju. :) Sončne imajo samo prvo dvoje. Sončne pa samo toliko kot je glede na simulacije in skladiščne kapacitere omrežja smiselno (po študijah je to 20 do 30 % samo, ne več). Ne, "hruske" ni moj accont. Moj account je bil "hruške(znak večje manjše)". To sta dva različna accounta. Prvi ni moj. Drugi je moj. Še naprej bi pisal iz accounta Hruške(znak večje manjše) če ne bi pri Slotechu prišlo do programske napake (buga) ki mi je preprečil da bi lahko pisal v temo. Če bi bila tvoja hipoteza o tem da so sončne nateg, zakaj potem države same gradijo 2000 MW sončne elektrarne, ali pa Španija to leto 500 MW (to je 500.000 kW) če se pa kao po tvoje ne splača? Zakaj v sončne investira Dubaj in naftni šejki, kljub temu da subvencij ni več? Tvoje sklepanje ne zdrži logične presoje, prav tako vsi strokovni viri pravijo da je napačno in ne drži. Google "LCOE levelised cost of electricity by source" in izberi katerikoli vir ti paše. Pri vseh boš našel podobne podatke.

List of photovoltaic power stations @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dokoviz ()

z0mbie ::

dokoviz je izjavil:

Nisem iz SDS lol. :)) Kot pravim jaz sem bolj za hidro, ker so vse troje: poceni in čiste hkrati, hkrati pa so stabilni vir v omrežju. :) Sončne imajo samo prvo dvoje. Sončne pa samo toliko kot je glede na simulacije in skladiščne kapacitere omrežja smiselno (po študijah je to 20 do 30 % samo, ne več). Ne, "hruske" ni moj accont. Moj account je bil "hruške(znak večje manjše)". To sta dva različna accounta. Prvi ni moj. Drugi je moj. Še naprej bi pisal iz accounta Hruške(znak večje manjše) če ne bi pri Slotechu prišlo do programske napake (buga) ki mi je preprečil da bi lahko pisal v temo.


Verjetno, da ne. Si samo zasluzkar, ki mu SDS placa da siri njeno propagando. Hidroelektrarne unicujejo cele doline, tako da je to cisti bullshit. Soncne delajo zgago in namesto, da bi karkoli nadomestile prisilijo ostale, da delajo z vecjo zmogljivostjo, vkljucno TES. Skratka posredno svinjajo okolje.

dokoviz ::

Verjetno, da ne. Si samo zasluzkar, ki mu SDS placa da siri njeno propagando.


Praviš verjetno da ne: zakaj si pol še 2 minuti prej govoril bedarije? Nisem zaslužkar niti najmanj. Močno se motiš o meni. Ti si očitno revček ki ne bo več mogel prodajati svojega usranega IN DRAGEGA štroma iz teš6. Pa delnice v Petrolu kar hitro prodaj preden strmoglavijo na nulo.

Soncne delajo zgago


Res je in tega nikoli nisem zanikal. Ravno zato pravim da je smiselno da predstavljajo največ 20 do 30 % proizvedene elekrike v miksu glede na študije, ker do toliko se jih da zregulirat tako da prilagajaš proizvodnjo ostalih elektrarn + imamo tudi skladiščne kapacitete v obliki vode za jezovi hidroelekrarn in vode v akumulacijskem bazenu HČE Avče.

delajo z vecjo zmogljivostjo, vkljucno TES. Skratka posredno svinjajo okolje.


Ravno obratno je. Nadomestijo ne, ker rabiš imeti rezervo v hidro ali fosilnih za nočni čas in podobno, to je res. Ampak vidim da si delovanje omrežja predstavljaš preveč poenostavljeno in s tem napačno. Ponoči je tudi sam odjem elektrike manjši kot podnevi. Res je da sončne ne nadomestijo nič v smislu INštalirane moči, ampak res pa je da zagotavljajo ČIST in POCENI štrom in nadomestijo zelo veliko v smislu proizvodnje elektrike (števila GWh na leto). Ne pozabi: več kot proizvedeš z sončnimi, manj moraš z umazano in drago elektriko iz teša. Ne pozabi cena iz teša je 85 EUR na MWh, cena iz sončnih je 30 EUR na MWh, cena iz hidro je okoli 22 EUR na MWh (Dravske elektrarne).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dokoviz ()

dokoviz ::

Sicer pa smešno je tvoje obtoževanje da sem iz SDS, medtem ko je ravno SDS PROTI obnovljivim virom energije, kar je ravno obratno od mojega stališča. Jaz sem za čim večji delež čiste in obnovljive energije, kolikor je to pač ekonomsko smiselno. Skratka sem za najboljši kompromis cene (cena vira+cena stroškov za zdravstveno blagajno) in onesnaževanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dokoviz ()

feryz ::

Utk je izjavil:

Jaz o tem ne razmišljam zarad te in podobne teme, ampak ker si za 10 jurjev lahko kupim za 30 let elektrike in ogrevanja. Filozofiranje o tem kaj bo to povzročilo pa prepuščam filozofom.
Upam, da se strinjaš, da bo to moral nekdo drug plačati namesto tebe. Ker zastonj kosila ni.

telexdell ::

fikus_ je izjavil:



Očitno drugače razumeš zapisano. "SE in VE so v tem smislu motnja v omrežju!" Drugi bolj stabilni viri se morajo prilagajat trenutni porabi elektrike ter proizvodnji elektrike VE in SE.

Ah, daj nop... JEK ti deluje v pasu- petek in svetek v omrežje oddaja maksimalno možno moč. Ne prilagajajo se tudi posamezne elektrarne dravske verige...He se prilagajajo v okvirz razpoložljive akumulacije tako da se dejansko prilagaja le TEŠ. Za njega je pa itak boljše, da dela tako malo, kolikor malo je le možno.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Utk ::

feryz je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz o tem ne razmišljam zarad te in podobne teme, ampak ker si za 10 jurjev lahko kupim za 30 let elektrike in ogrevanja. Filozofiranje o tem kaj bo to povzročilo pa prepuščam filozofom.
Upam, da se strinjaš, da bo to moral nekdo drug plačati namesto tebe. Ker zastonj kosila ni.

Če ti kupiš material za 100 jurjev in prodaš izdelek za 200 jurjev, tudi tistih 100 jurjev razlike nekdo plača. Od tega živiš. In kupuješ zafire. Od panelov na strehi sicer ni take bogatije, ampak nekaj je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

telexdell ::

feryz je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz o tem ne razmišljam zarad te in podobne teme, ampak ker si za 10 jurjev lahko kupim za 30 let elektrike in ogrevanja. Filozofiranje o tem kaj bo to povzročilo pa prepuščam filozofom.
Upam, da se strinjaš, da bo to moral nekdo drug plačati namesto tebe. Ker zastonj kosila ni.

Mar sosedu, kateri ima SE jaz plačujem elektriko? Kje na računu se to vidi?

PS To s plačevanjem elektrike drugim je kot tisti papir od Vesela- Vesel ga nima, KPK ga nima, nihče ga nima ali bi ga vsaj videl ampak ne more se reči, da ne obstaja?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

z0mbie ::

telexdell je izjavil:

feryz je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz o tem ne razmišljam zarad te in podobne teme, ampak ker si za 10 jurjev lahko kupim za 30 let elektrike in ogrevanja. Filozofiranje o tem kaj bo to povzročilo pa prepuščam filozofom.
Upam, da se strinjaš, da bo to moral nekdo drug plačati namesto tebe. Ker zastonj kosila ni.

Mar sosedu, kateri ima SE jaz plačujem elektriko? Kje na računu se to vidi?


Odmero dohodnine za leto 2020 poglej. Tam se pozna. Tudi Nemcem.

dokoviz ::

Tam se pozna. Tudi Nemcem.


SE so bile drage včasih in včasih so jih obilno subvencionirali z pogodbami o zagotovljenih odkupnih cenah elektrike za obdobje 20 let. Vendar to je bilo včasih, danes to več ne drži že nekaj let ne več. Dandanes je sončna energija najcenejša oblika energije, tesno ji sledita veter in hidro.
https://www.engineeringnews.co.za/artic...
Why German households pay high electricity prices yet renewables are cheap?

"The answer is twofold.
1.First, Germany started to invest into renewables at a time when the technologies were still expensive. Because the assets are financed on the back of 20-year offtake agreements, whose annual payment obligations are charged as a renewables levy on the electricity end-consumers, these high costs will be felt in the power system until the early 2030s.
2.Second, household electricity prices are generally not a very good proxy for the cost of electricity generation, because they include a number of cost items that are not related to the generation source of electricity and are additionally levied with consumption taxes and levies that are not related to energy at all. In Germany, that is particularly true."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dokoviz ()

z0mbie ::

dokoviz je izjavil:

Tam se pozna. Tudi Nemcem.


SE so bile drage včasih in včasih so jih obilno subvencionirali z pogodbami o zagotovljenih odkupnih cenah elektrike za obdobje 20 let. Vendar to je bilo včasih. Dandanes je sončna energija najcenejša oblika energije, tesno ji sledita veter in hidro.
https://www.engineeringnews.co.za/artic...


Samo, ce ignoriras vse stroske kolobocije v omrezju, ki jih mora ELES izvajati, od navijanja konvencionalnih elektrarn, do uvoza elektrike in zaganjanja plinskih elektrarn in pretocne, da kompenzira za nestabilno dobavo SE. In slej ko prej vam bo to prevalil na glavo (ko bo odletel iz politike tisti pizdun, ki dela profit "prijatelju", ki prodaja panele), potem boste pa z macolo klatili panele iz streh in iskali preprodajalce in monterje panelov, ki so vas nategnili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

dokoviz ::

Ničesar ne ignoriraš: stroške za nestabilno dobavo prevalijo distributerji električne energije že danes na lastnike sončnih elektrarn, ker se sončna elektrika prosto prodaja na borzi. Posredno to plača lastnik sončne elektrarne in nihče drug.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dokoviz ()

z0mbie ::

dokoviz je izjavil:

Ničesar ne ignoriraš: stroške za nestabilno dobavo prevalijo distributerji električne energije že danes na stranke, ker se sončna elektrika prosto prodaja na borzi. Posredno to plača lastnik sončne elektrarne in nihče drug.


Ja tocno to. Prevalijo jo na stranke. Ne pa na fotovoltaike.

dokoviz ::

Ne, prevalijo na fotovoltaike. Sem edital da bo bolj razumljivo v izogib nesporazumom pri branju sporočila. :)Če bi bila res tvoja hipoteza da bi si distrubuterji z lastniki sončnih delali minus, potem bi se jih otepali je tako? Pa se jih ne, prav tepejo se za njih. Za lastnike sončnih imajo distributerji svoje cenike, ki so različni od onih cenikov za stranke ki sončne elekrarne nimajo. Vsi stroški zaradi nestabilnosti so vračunani lastniku sončne elekrarne. Poglej si komentarje Lonsarga na prvi in drugi strani te teme, je zadevo v podrobnosti obrazložil. :)

Tukaj:
https://slo-tech.com/forum/t785421/p716...
https://slo-tech.com/forum/t785421/p716...
https://slo-tech.com/forum/t785421/p716...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dokoviz ()

telexdell ::

z0mbie je izjavil:

telexdell je izjavil:

feryz je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz o tem ne razmišljam zarad te in podobne teme, ampak ker si za 10 jurjev lahko kupim za 30 let elektrike in ogrevanja. Filozofiranje o tem kaj bo to povzročilo pa prepuščam filozofom.
Upam, da se strinjaš, da bo to moral nekdo drug plačati namesto tebe. Ker zastonj kosila ni.

Mar sosedu, kateri ima SE jaz plačujem elektriko? Kje na računu se to vidi?


Odmero dohodnine za leto 2020 poglej. Tam se pozna. Tudi Nemcem.

Gledam odmero dohodnine in gledam... Tam piše, da sem 2020 zaslužil toliko, prispevkom sem plačal toliko, akontacije dohodnine... Nikjer ne piše- elektrika soseda toliko in toliko...
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

laguna1 ::

včeraj je bil pri dnevniku (kroniki) prispevek, da bo HSE postavil pri Hrastniku največjo sončno elektrarno v Sloveniji,če sem prav razumel bodo naredili najprej 3 Mw sončno elektrarno, planirajo pa da bi dogradili do 12 Mw... torej HSE sam sebi "uničuje" in "smeti" omrežje? Zanimivo... zanimivo... toliko o "smetenju" malij par Kw sončnih elektrarn... samo razmišljam...

Oldi ::

dokoviz je izjavil:

Na Danskem, pri zelo dobrem vetru, bodo šele najnovejše vetrnice shajale brez subvencij.


Zafrknil, UK, ne Danska
https://www.carbonbrief.org/analysis-re...

Laguna1 Elektrarna bo priključena na srednjenapetostno omrežje, kar je povsem nekaj drugega kot tisoče individualk.
Sicer jih bo pa 3MW stalo 2,5MEUR, torej se jim bo, brez vzdržavalnih stroškov zaddva izplačala ob svetem Nikolet, ki ga ni ne pozim in ne polet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

dokoviz ::

laguna1 je izjavil:

včeraj je bil pri dnevniku (kroniki) prispevek, da bo HSE postavil pri Hrastniku največjo sončno elektrarno v Sloveniji,če sem prav razumel bodo naredili najprej 3 Mw sončno elektrarno, planirajo pa da bi dogradili do 12 Mw... torej HSE sam sebi "uničuje" in "smeti" omrežje? Zanimivo... zanimivo... toliko o "smetenju" malij par Kw sončnih elektrarn... samo razmišljam...


Tukaj je članek o tem kogar zanima.

HSE GRADI NAJVEČJO SONČNO ELEKTRARNO V SLOVENIJI
https://www.hse.si/sl/hse-gradi-najvecj...
https://www.delo.si/novice/slovenija/na...

"Holding Slovenske elektrarne (HSE), največji proizvajalec električne energije iz obnovljivih virov, začenja gradnjo največje, kar 3,036-megavatne sončne elektrarne (SE) v Sloveniji. "

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dokoviz ()

D3m ::

Za cca. 800 gospodinjstev. Meeeeehh.

1 vetrnica je za cca. 1300 gospodinjstev.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dokoviz ::

Vetra imamo v Sloveniji bolj malo. Sicer pa nekaj je tudi ta sončna ane, ni veliko ampak nekaj je. Španija je letos zgradila in že priključila na omrežje 500 MW, kar je za 130.000 gospodinjstev (sepravi to bi bilo za skoraj petino vseh Slovenskih gospodinjstev). Indija je letos zgradila 2245 MW-tno, kar bi bilo za 600.000 gospodinjstev (torej skoraj za vsa gospodinjstva v Slo). Da se, to je šele začetek.

List of photovoltaic power stations @ Wikipedia

Še podatek: Španska sončna 500 MW je bila samo 300 milijonov. NEK2 bi bil 15.000 milijonov. Teš6 ki ima 600 MW je bil 1400 milijonov samo gradnja, pol rabi pa še vsak DAN po 1.240.000 EUR stroškov za premog, osebje in ostalo (njegova lastna cena je 85 EUR /MWh), sončna pa dela sama na sonce ki sveti zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dokoviz ()

D3m ::

In koliko je to sonca?

Vremena še ne nadzorujemo oz. upravljamo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

feryz ::

dokoviz je izjavil:


Še podatek: Španska sončna 500 MW je bila samo 300 milijonov. NEK2 bi bil 15.000 milijonov. Teš6 ki ima 600 MW je bil 1400 milijonov samo gradnja, pol rabi pa še vsak DAN po 1.240.000 EUR stroškov za premog, osebje in ostalo (njegova lastna cena je 85 EUR /MWh), sončna pa dela sama na sonce ki sveti zastonj.
Poštena primerjava.
Zdaj pa priključi Špance na njihovo sončno elektrarno, naše pa na novi NEK. In meri zadovoljstvo strank.

SambaShare ::

telexdell je izjavil:


Če povzamem:
HE, TE, JE imajo shranjeno veliko kinetične energije
VE je v tem smislu motnja v sistemu

Tudi VE ima lopatice in rotor torej se v tem smislu v sistemu obnaša enako kot HE, TE in JE.


Razen da je boljša ena velika rotirajoča masa, kot 100 manjših neusklajenih.

z0mbie ::

telexdell je izjavil:

z0mbie je izjavil:

telexdell je izjavil:

feryz je izjavil:

Utk je izjavil:

Jaz o tem ne razmišljam zarad te in podobne teme, ampak ker si za 10 jurjev lahko kupim za 30 let elektrike in ogrevanja. Filozofiranje o tem kaj bo to povzročilo pa prepuščam filozofom.
Upam, da se strinjaš, da bo to moral nekdo drug plačati namesto tebe. Ker zastonj kosila ni.

Mar sosedu, kateri ima SE jaz plačujem elektriko? Kje na računu se to vidi?


Odmero dohodnine za leto 2020 poglej. Tam se pozna. Tudi Nemcem.

Gledam odmero dohodnine in gledam... Tam piše, da sem 2020 zaslužil toliko, prispevkom sem plačal toliko, akontacije dohodnine... Nikjer ne piše- elektrika soseda toliko in toliko...


No odlicno, zdaj pa pojdi na uradne portale drzavne uprave in zacni vrtati kam gre vse denar od davkov in koliko, potem to deli s stevilom davkoplacevalcev, odstej podjetja, najdi vse kar je povezano s fotovoltaiko, ce je napisano genericno pojdi se na ELES za kaj je bil denar porabljen, pa si zmagal.

hruske ::

dokoviz aka hruske<> aka modze2xizbis aka asurian_7 aka coder23 aka Dominik3 aka dosgrut aka ecxKL aka Dorvzs aka GZ_ada aka estezuk232 aka Caffeine1234

Bolano.

dokoviz je izjavil:

... sončna pa dela sama na sonce ki sveti zastonj.


Jaz se sprašujem a ti pišeš po forumu zastonj al brezplačno?
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

telexdell ::

Oldi je izjavil:



Laguna1 Elektrarna bo priključena na srednjenapetostno omrežje, kar je povsem nekaj drugega kot tisoče individualk.
Sicer jih bo pa 3MW stalo 2,5MEUR, torej se jim bo, brez vzdržavalnih stroškov zaddva izplačala ob svetem Nikolet, ki ga ni ne pozim in ne polet.

Cena kWp je manj kot 1000 €. letno p bo proizvedel 1,2 MWh energije. Če gledaš ceno na pragu TEŠ se bo poplačala v 10 letih. Ostalih 20...30 let pa bo čisti +. Pa tudi vsaka SE preko transformatorja daje energijo v prenosno omrežje, če se ne porabi v distribucijskem omrežju.

SambaShare je izjavil:



Razen da je boljša ena velika rotirajoča masa, kot 100 manjših neusklajenih.

LOL
Vse priključeno na omrežje se giblje sinhrono s frekvenco 50 HZ.

z0mbie je izjavil:



No odlicno, zdaj pa pojdi na uradne portale drzavne uprave in zacni vrtati kam gre vse denar od davkov in koliko, potem to deli s stevilom davkoplacevalcev, odstej podjetja, najdi vse kar je povezano s fotovoltaiko, ce je napisano genericno pojdi se na ELES za kaj je bil denar porabljen, pa si zmagal.

kratka nabijaš neumnosti!
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Zgodovina sprememb…

z0mbie ::

telexdell je izjavil:


kratka nabijaš neumnosti!


Ne, ti sprasujes neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: z0mbie ()

dokoviz ::

hruske je izjavil:

dokoviz aka hruske<> aka modze2xizbis aka asurian_7 aka coder23 aka Dominik3 aka dosgrut aka ecxKL aka Dorvzs aka GZ_ada aka estezuk232 aka Caffeine1234

Bolano.

dokoviz je izjavil:

... sončna pa dela sama na sonce ki sveti zastonj.


Jaz se sprašujem a ti pišeš po forumu zastonj al brezplačno?


Če misliš da sem vse to jaz potem se globoko motiš in je nekaj narobe s tabo. Povedal sem ti da sem bil prej hruske, nato savornic, obakrat je bil vzrok za zamenjavo zato ker mi je bilo iz meni neznanega razloga onemogočeno komenriranje na forum (verjetno neka programska napaka na Slotechu). Po forumu pišem brezplačno, kot tudi strokovne članke iz tega področja berem brezplačno, preprosto zato, ker me to zanima, iz strasti. Ključna beseda je strast (saj vem, nekaj kar ti ne poznaš nikjer, verjetno tudi pri svoji ženi ne). Zanimajo me električni avtomobili in tehnologije ki pripomorejo k čistejši in svetlejši prihodnosti za vse nas. Če pa si opazil komentiram samo takrat kadar kdo blekne neresnično imformacij,o zato da ga popravim na resnično in pravilno imfomacijo. Ostalega ne komentiram, že tega je dosti (skor preveč bi reku). Sicer pa zgooglajte same (samo res dajte, ne bit leni in ignorantski) in boste prišli do enakih dejstev kot sem jih napisal. Za začetek vpišite v google: "LCOE levelised cost of electricity by source 2020" in se prepričajte sami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dokoviz ()

dokoviz ::

Vse kar morate paziti ko gledate je, da boste gledali za leto 2020 ali 2019. Da ne bo kdo slučajno 10 let stare podatke gledal, ker se stvar OVE zelo hitro cenijo zadnje par let. Je pa stvar kar kompleksna, tako da vložite vsaj par ur v to, da boste vsaj osnovno seznanjeni z dejstvi. Sam področje in cene spremljam za hobij že preko 20 let. Včasih 10 let nazaj se mi obnovljivi viri niso zdeli smiselni za tisti čas, ker so bili blazno dragi. Dandanes je sončna, vetrna in hidro energija najcenejša vrsta energije vsaj kar se splovenske energetike tiče (treba je vedeti da recimo nimamo svojega poceni plina tako kot rusi ipd.). Še mene je presenetilo kako hitro so se zadeve pocenile.


Recimo Wikipedia ima nazorno predstavljeno:
Cost of electricity by source @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

SambaShare ::

telexdell je izjavil:


Vse priključeno na omrežje se giblje sinhrono s frekvenco 50 HZ.



Ki jo držijo veliki generatorji, ne pa tisoče malih.

Zgodovina sprememb…

dokoviz ::


Ki jo držijo veliki generatorji, ne pa tisoče malih.


Držijo jo oboji, plus še marsikaj drugega. Veliko bolj kompleksno je kot si predstavljaš. Na kratko: država ima sklenjene posebne pogodbe z določenimi elektrarnami in porabniki, ki skrbijo da je frekvenca omrežja stabilna pri 50 Hz +- neke odstopanje. Te pogodbe so LOČENE od pogodb o proizvodnji elektrike. Rotirajoče se mase generatorjev zagotavljajo približno eno minuto vztrajnosti sistema preden frekvenca pade izven specificiranih območij. Potem pridejo na vrsto elektrarne katere odzivni čas je minuta do 15 minut: tukaj spadajo hidroelekrtrarne z reakcijskim časom pod 30 sekund, ter plinska Brestanica, ki se lahko hitro zažene. Za stabilno frekvenco skrbijo tudi večji porabniki, kot je Talim (proizvodnja aluminija), železarne in podobno dalje.

Izredno učinkovite in dobre za regulacijo frekvence so 15 MWh baterije , katere lahko omrežju odvisno od potreb dodajajo energijo ali pa jo odvzemajo in to počnejo izredno hitro in natančno, njihov reakcijski čas je pod eno tisočinko sekunde. Takšno baterijo, ki je največja v Evropi imamo v Sloveniji v Kidričevem pri Ptuju, malo manjšo imajo jo tudi Bowling klub v Ljubljani, ter še ene par lokacij. Naj še povdarim da so investitorji v te baterije za reguliranje frekvence zasebniki in ne država.

24 ur: V Kidričevem pri Ptuju največja Teslina baterija v Evropi
https://www.24ur.com/novice/slovenija/v...

Slovenija je rekorderka: ima največjo baterijo v Evropi. Kmalu pride še ena
https://oe.finance.si/8953641/Slovenija...

Tesla big battery in South Australia delivers stunning windfall profits
https://reneweconomy.com.au/tesla-big-b...


https://posel2030.finance.si/8953818/Li...

Takšne mega baterije za regulacijo frekvence so tudi izredno profotabilne,kajti upravljalci omrežja plačujejo toliko za regulacijo frekvence klasičnim elektrarnam ali baterijam, kolikor pač le te pomagaja zregulirati frekvenco (poenstavljeno povedano, stvar je v resnici bolj kompleksna in presega okvir tega foruma).

Tesla's Australian Battery Shows It Can Also Make Huge Profits
The system reportedly earned its owner $800,000 over just two days.
https://futurism.com/teslas-australian-...

South Australia's Tesla battery on track to make back a third of cost in a year
https://www.theguardian.com/technology/...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

Oldi ::

Pol cene TEŠove elektrike so CO2 kuponi, ki gredo v podnebni sklad, od tam se pa financirajo subvencije. Ko TEŠa ne bo, bo ta keš šel iz davkov.

Čez 10 let bo sončne elektrike toliko preveč, da bo njena cena pol časa negativna. V študiji OECD The Costs of Decarbonisation 20% delež nestanovitnih virov že povzroči precejšnje sistemske (ostale elektrarne, omrežje ..) stroške, ki povzročijo dvig cene elektrike. Najbolj je zanimiv podatek, da se pri 75% deležu vetra in sonca 43% časa cena elektrike na trgu zniža na 0 ali gre celo v minus.

Oldi ::

V Avstraliji jim promptna cena štroma niha med -660 in 9200EUR/MWh, pasovna cena je pa okrog 60EUR. In če ujamejo pravi termin, jih enkratno praznjenje mislimda 30MWh baterije nanese 276.000EUR. Samo kaj boste pa rekli na to, da je Slo nedavno pomagala gor držat nrmški EE sistem s 350MW iz Brestanice.
Ti smešni pajaci od politike so zjebal cel sistem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

SambaShare ::

Oldi je izjavil:

Samo kaj boste pa rekli na to, da je Slo nedavno pomagala gor držat nrmški EE sistem s 350MW iz Brestanice.
Ti smešni pajaci od politike so zjebal cel sistem.


Čakaj da letos na volitvah zmagajo zeleni. V resnici, če bi bili pametni, bi namesto OVE investrali v hranilnike vseh vrst. Bi lahko lepo živeli od nemških zablod.
««
13 / 33
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj so baterijski hranilniki prava stvar (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
27374308 (22046) kow
»

Norvežani bodo že prihodnje leto kupovali le še električne avtomobile (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
68161622 (41462) gruntfürmich
»

V ZDA prvikrat po letu 1880 obnovljivi viri energije prehiteli premog

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
439026 (6587) Leif

Več podobnih tem