» »

Pisni opomin najemniku - kako?

Pisni opomin najemniku - kako?

1
2
»

barakus ::

Koliko ti pa ostane od teh 850 eur na mesec po vseh davkih in povezanih stroskih?

gozdar1 ::

3 mesečna najamna pogodba, kdo pri zdravi pameti se sploh spusti v kaj takega, to je kvečjemu minimalen odpovedni rok.

D4G4 ::

Jaz zahtevam plačilo vnaprej in za toliko časa se sklene pogodba, plus za dlje časa vnaprej kot plača, nižja je mesečna najemnina. Če plača za 3 mesece vnaprej je 600€/mesec, če plača za 6 mesecev vnaprej je 550€/mesec, če plača za 12 mesecev vnaprej pa 500€/mesec.

Sprotnega plačevanja nimam. Če nekdo nima denarja za vnaprej plačati vsaj 3-mesečno najemnino, ga ne želim v stanovanju, ker je zelo verjetno, da bo imel težave s plačevanjem, če se mu zgodi kakšen nepredviden strošek.

Trenutni najemnik plačuje za 6 mesecev vnaprej in ima pogodbo za 6 mesecev.

Invictus ::

Meni plačuje najemnik za leto vnaprej. Zato tudi ne dvigam najemnine, čeprav bi jo lahko glede na trg. In plača mi VSE stroške, tako da mi na koncu ostane samo plačilo NUSZ in davkov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

tomaz_1980 ::

D4G4 je izjavil:

Jaz zahtevam plačilo vnaprej in za toliko časa se sklene pogodba, plus za dlje časa vnaprej kot plača, nižja je mesečna najemnina. Če plača za 3 mesece vnaprej je 600€/mesec, če plača za 6 mesecev vnaprej je 550€/mesec, če plača za 12 mesecev vnaprej pa 500€/mesec.

Sprotnega plačevanja nimam. Če nekdo nima denarja za vnaprej plačati vsaj 3-mesečno najemnino, ga ne želim v stanovanju, ker je zelo verjetno, da bo imel težave s plačevanjem, če se mu zgodi kakšen nepredviden strošek.

Trenutni najemnik plačuje za 6 mesecev vnaprej in ima pogodbo za 6 mesecev.

Ni nujno, da je vedno finančni problem plačati toliko vnaprej. Kakšni se bojijo skritih napak v stanovanju, problematičnih sosedov ipd. in zato ne želijo takšne "vezave".

Comandante ::

barakus je izjavil:

Koliko ti pa ostane od teh 850 eur na mesec po vseh davkih in povezanih stroskih?

Dobrih 300e mesecno oz slabih 4000e letno. Plus cena je v 5 letih narasla za 30 jurijev, kar je tudi nekaj. Stanovanja imajo sicer v povprecju zelo slab donos, obstaja gora boljsih nalozb.

Ce bi bilo stanovanje prazno bi z njim imel namesto minimalnega profita strosek okoli 250e mesecno. Prodati ga nocem, ker ga bom raje podaril sinu ko bo tako dalec - da se ne bo pol zivljenja jebal s stanovanjskim problemom.

Da bi kupil stanovanje za oddajo - ne hvala. Ni vredno nategovanja z najemniki, za ta drobiz.

D4G4 ::

tomaz_1980 je izjavil:

D4G4 je izjavil:

Jaz zahtevam plačilo vnaprej in za toliko časa se sklene pogodba, plus za dlje časa vnaprej kot plača, nižja je mesečna najemnina. Če plača za 3 mesece vnaprej je 600€/mesec, če plača za 6 mesecev vnaprej je 550€/mesec, če plača za 12 mesecev vnaprej pa 500€/mesec.

Sprotnega plačevanja nimam. Če nekdo nima denarja za vnaprej plačati vsaj 3-mesečno najemnino, ga ne želim v stanovanju, ker je zelo verjetno, da bo imel težave s plačevanjem, če se mu zgodi kakšen nepredviden strošek.

Trenutni najemnik plačuje za 6 mesecev vnaprej in ima pogodbo za 6 mesecev.

Ni nujno, da je vedno finančni problem plačati toliko vnaprej. Kakšni se bojijo skritih napak v stanovanju, problematičnih sosedov ipd. in zato ne želijo takšne "vezave".


Nihče jih ne sili, da morajo najeti, če jim ne odgovarja. Glede na lastnosti stanovanja (nov blok, nova oprema, lasten parking, klima, urejena soseska ...) se usmerim na temu ustrezno ciljno skupino.

BCSman ::

Lahko se pa ima srečo in se stanovanje odda za dobro ceno kakšnemu samskemu programerju brez lajfa z visoko plačo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novopečen v oddaji stanovanja hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211640 (1058) St235
»

Kako deliti stroške? Sostanovalca sta se med korono preselila, hočeta, da plačam vse (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
767244 (3397) Meizu
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717805 (7573) St235
»

odpovedni rok 90 dni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517219 (6147) Magic1
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21637615 (24090) Timurlenk

Več podobnih tem