» »

Potrdilo za osebe, ki so prebolele COVID-19 - na podlagi pregleda krvi

Potrdilo za osebe, ki so prebolele COVID-19 - na podlagi pregleda krvi

BaTeMaN ::

Eni zdravniki potrdilo izdajo - drugi ne.
Govorim o pregledu ANTI-SARS-COV-20 krvi.

Test pokaže rezultat, da si ali cepljen ali prebolel...
Le ta pa ne zadostuje za nekatere zdravnike za nekatere pa.. sam ne razumem več kdo pije in kdo plača. Poznam ljudi, ki so po tej poti prejeli potrdilo o prebolelosti.
Moj osebni zdravnik pa je rekel le, da je evidentno, da sem prebolel covid ampak "Državna navodila so taka."
Daleč smo prišli da nek nosonja test velja... kri pa ne velja. Vseeno dvojna merila kot vedno.

Mi lahko nekdo samo pokaže zakaj prihaja to tega dvoumnega tolmačenja državnih navodil?
less then zero

A110 ::

Hm, kako dolgo pa velja ta test krvi? Kako boš vedel koliko časa je že od preboletja? Saj stvar se sliši smiselna a če se zahteva nek enak časovni pogoj torej recimo 48ur od testa te pride verjetno dražje test krvi kot pcr test. Seveda je druga stvar če spadaš v skupino ki smatra bris za poseg v nedotakljivost človeka igle v žili pa ne...

feryz ::

Državnih navodil ni. Moji trije imajo vsi potrdilo, da so preboleli. Na podlagi tega testa.
Recimo, da je to dobra volja zdravnika.
Test krvi velja za vekomaj. Potrdilo zdravnika pa 6 mesecev od opravljenega testa.

BaTeMaN ::

feryz je izjavil:

Državnih navodil ni. Moji trije imajo vsi potrdilo, da so preboleli. Na podlagi tega testa.
Recimo, da je to dobra volja zdravnika.
Test krvi velja za vekomaj. Potrdilo zdravnika pa 6 mesecev od opravljenega testa.


Glede na ljudi, ki jih poznam jaz (nad 10 ljudi.. so brez težav dobili potrdilo po tej poti, zato sem tudi sam poskusil), moj zdravnik oz. kr cel zdravstveni dom, pa je to gladko zavrnil. Na brisu nisem bil, ker sem prebolel najbolj blago corono, kar je glavobol slab dan in vonj / okus odsoten en dan pa še to v soboto.... nobene vročine, ali drugih težav... potrdilo pa vsi vemo zakaj ga potrebujemo. Tale odvzem krvi stane 27,5 EUR.

Mislil sem da obstaja kako NIJZ ali GOV pravilo, vidim da je spet krneki, al pa je treba s kuverto...
less then zero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaTeMaN ()

feryz ::

Zdravnik te ne mara.
Da ti izda potrdilo o prebolevnosti, potrebuje dokaz. In ta test je dovolj močan dokaz, da lahko on zagovarja, da si ti res imel covid.

BaTeMaN ::

feryz je izjavil:

Zdravnik te ne mara.
Da ti izda potrdilo o prebolevnosti, potrebuje dokaz. In ta test je dovolj močan dokaz, da lahko on zagovarja, da si ti res imel covid.


...je kar je. Škoda. Izgleda, da mi v gospodarstvu, brez bilo kakih dodatkov premalo plačamo preplačano zdravstvo, ter ostali svet ki vlada nadzira in upravlja, da bi nam prišli kdaj nasproti... bomo pač doma.. in ko mislim preplačano mislim na povprečno ali minimalno plačo in faktor x5 x 10 x 20 x 25 … daleč smo prišli, da plačujemo te bogove.. počasi postaja isti problem kot superliga, je dost 7 ali 6 ferarijev… ja .. jezen sem. Hvala.
less then zero

3p ::

Kot je že nekdo napisal. Na prvi pogled bi s tem testom lahko malo optimizirali, koga se cepi in koga ne.

Jeba je samo to, da kolikor vem v odredbi o tem nič ne piše, kar pomeni da s tem najbrž ne moreš uveljavljati "ugodnosti".

Je po eni strani smiselno, ker po tej poti ni jasno, kdaj si covid prebolel (oz. kdaj si se cepil) oz. kako se še lahko pričakuje, da si odporen na covid. Ampak glede na to, da to ni jasno tudi po testiranju, bi bilo smiselno določiti nek rok veljavnosti takega testa.

Test krvi seveda "velja" za vekomaj. Le da si z njim nimaš kaj početi ( https://www.uradni-list.si/_pdf/2021/Ur... ), razen če se odločaš, ali se je smiselno cepiti ali ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Vetrpiha ::

No ja, tudi veljavnost cepljenja bi potemtakem morali zapovedati.

Nikonja ::

Potem se pa cepi in imaš rešen problem, ali si eden od tistih ki so se na fejsbuku in jubitubu naučil več ko cela zdravstvena stroka in ne bodo pustili Gejtzu in ostali ekipi da z njima igraju tetris zvečer ko sedijo na kauču :)

p.s. za na Hrvaško je "đaba" hitri test še vedno dovolj

FoxKnox ::

Ta test ne pokaže kdaj si se okužil,pokaže pa razvita protitelesa.Vendar je trenutno v veljavi 6 mesečno obdobje od registrirane okužbe ali cepljenja.To pa zato, ker ga ni trenutno strokovnjaka, ki bi na kontrolni skupini lahko določil dejanski čas imunosti na okužbo s covidom.Enostavno je preteklo premalo časa za realne raziskave.
Lahko je nekdo imun dejansko več let ali pa samo par mesecev.Teh podatkov trenutno še ni, vsaj takih, da bi jih lahko uradno objavili.
V prihodnosti bo to vse raziskano in za nas bo to samo še sezonski prehlad in nočna mora iz preteklosti

feryz ::

Pokliči enega medicinca, da ti vnese pozitiven PCR test v bazo.
Potem zalaufaj do zdravnika.

Jeba je, ker te bodo dodoatno preverjali, kot povratnika. Prvič gre gladko skozi.

Ok, pejd po eno dozo astre in si fraj do jeseni.

3p ::

Vetrpiha je izjavil:

No ja, tudi veljavnost cepljenja bi potemtakem morali zapovedati.


Seveda. Tole so pozabili v tej izdaji. Ni pa kritično, ker trenutno še nihče ni pocepljen več kot ~4 mesece.

BaTeMaN ::

Nikonja je izjavil:

Potem se pa cepi in imaš rešen problem, ali si eden od tistih ki so se na fejsbuku in jubitubu naučil več ko cela zdravstvena stroka in ne bodo pustili Gejtzu in ostali ekipi da z njima igraju tetris zvečer ko sedijo na kauču :)

p.s. za na Hrvaško je "đaba" hitri test še vedno dovolj


Itaq, takoj ko bo mogoče... ma je kar je. :)
less then zero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kje dobiti SARS-CoV-2 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14314354 (6061) zee

Maske na prostem (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
26420092 (13150) el_bahattee

Mi Covid19 prekuženi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
19625106 (12231) BigWhale
»

Nosni test Covid-19 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
506303 (4674) dunda

Več podobnih tem