» »

Pisni opomin najemniku - kako?

Pisni opomin najemniku - kako?

«
1
2

Sunking ::

Zdravo.

Tema je bila že obdelana, na tem in drugih forumih. Kljub temu me zanima, kako tehnično izvesti prvi korak in sicer to, da se najemniku, ki ne plačuje stroškov vroči psini opomin.

Tole sem našel na strani Pravni SOS: Najemodajalec mora posredovati pisni opomin najemniku, z opisom kršitve in načinom odprave le te, hkrati pa mu mora ponuditi vsaj 15 dnevni rok za odpravo odpovednega razloga.

Zdaj, če najemniku daš opomin v roke, se lahko izgovarja, da ga ni prejel, če ga pošlješ priporočeno, pošiljke ne dvigne, če ga pošlješ na mail, da maila ne uporablja ...

Kako bi to naredili vi, da ob vsej štali ne bi bil zafrknili že prvega koraka, ki vodi k izterjavi in izselitvi?

Hvala.

ubermensch ::

Prosiš dva bolj močna kolega, da gresta na obisk s tabo. Če ju nimaš, plačaš dvema fitneserjema.
Greš na obisk v svoje stanovanje, ko imate čas, nenapovedano.
Podnajemnika posedeš in mu daš opomin, zahtevaš, da ga podpiše. Rečeš mu, da naj se to nikoli več ne ponovi in da se sigurno zaveda, da bodo v nasprotnem primeru posledice. Potem greš nazaj domov in to je to.

Groot ::

Pošlješ priporočeno in se mu bo po 15 dneh avtomatsko vročilo v poštni predalnik. Od takrat dalje ti šteješ svojih 15 dni in po poteku pričneš z nadaljnjimi koraki.

Ranorazne trol nasvete o "močnih kolegih" pa le ignoriraj, ker si boš naredil več škode kot koristi s tovrstnimi pristopi.

ubermensch ::

Na tak način zgoraj ne boš nič rešil ali pa bo to zelo počasi, vmes pa bo izpad dohodka zaradi neplačevanja najemnine.

Groot ::

ubermensch je izjavil:

Na tak način zgoraj ne boš nič rešil ali pa bo to zelo počasi, vmes pa bo izpad dohodka zaradi neplačevanja najemnine.


Ja ja seveda je bolje fasati še kakšno kazensko ovadbo zaradi nasilništva ali pa kaj podobnega. Pa da ne pozabimo potem zelo lahkega dela za najemnikovega odvetnika, ki bo lahko, ko ga boš želel izseliti, v morebitni pravdi z lahkoto ugovarjal, da je bil najemnik prisiljen podpisati opomin in je posledično slednji neveljavno vročen itd. Se povsem strinjam, da je tvoj način veliko veliko boljši za povzročiti si dodatne stroške in nevšečnosti. Najbolje, da ga v primeru neupoštevanja najeti mišičnjaki še ven odnesejo in mu zmečejo vse stvari čez okno ne. Pojdi prodajat svoje trol ideje kam drugam.

Gagatronix ::

Najemodajalec ne sme nenapovedano vstopiti v stanovanje, fyi. Pa vse te "tough guy" fore lepo pozabi ker bos samo sebi stalo naredil (in izpadel kreten). Oddaj priporoceno na posto, potem imas papirologijo, ki dokazuje, kdaj je bila zadeva oddana.

Ziga Dolhar ::

Groot je izjavil:

Pošlješ priporočeno in se mu bo po 15 dneh avtomatsko vročilo v poštni predalnik. Od takrat dalje ti šteješ svojih 15 dni in po poteku pričneš z nadaljnjimi koraki.

Ranorazne trol nasvete o "močnih kolegih" pa le ignoriraj, ker si boš naredil več škode kot koristi s tovrstnimi pristopi.


Ne, če pošlješ priporočeno (ali priporočeno s povratnico), in če naslovnik pisanja ne prevzame, se vrne naslovniku. S tem ni nič narejeno.

Treba je poslati z "ZPP" kuverto. V tem primeru se, če naslovnik pisanja ne prevzame, to nato dejansko vrže naslovniku v predal. Pomembno je tudi, da na kuverti (povratnici/obvestilih o pošiljki/vročitvi) navedeš vsebino - torej, npr. "pisni opomin s pozivom za prenehanje kršitev".

Drgač te bo najemnik pohojsal.
https://dolhar.si/

Utk ::

Najemnik, ki ne plačuje stroškov, ne bo najemal odvetnika. Opomin je vročen ali pa ne, če tam nekaj podpiše ali ne, kaj ma veze. A je že kdo kdaj podpisal kak opomin od telekoma? Pa potem opomin ne velja? Pri odraslih se menda razume, da ve, da ima vsak mesec za plačat elektriko, vodo itd.
Niti ni nobeno nasilništvo, če se pojaviš na vratih in izročiš kuverto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

ubermensch ::

Groot je izjavil:

ubermensch je izjavil:

Na tak način zgoraj ne boš nič rešil ali pa bo to zelo počasi, vmes pa bo izpad dohodka zaradi neplačevanja najemnine.


Ja ja seveda je bolje fasati še kakšno kazensko ovadbo zaradi nasilništva ali pa kaj podobnega. Pa da ne pozabimo potem zelo lahkega dela za najemnikovega odvetnika, ki bo lahko, ko ga boš želel izseliti, v morebitni pravdi z lahkoto ugovarjal, da je bil najemnik prisiljen podpisati opomin in je posledično slednji neveljavno vročen itd. Se povsem strinjam, da je tvoj način veliko veliko boljši za povzročiti si dodatne stroške in nevšečnosti. Najbolje, da ga v primeru neupoštevanja najeti mišičnjaki še ven odnesejo in mu zmečejo vse stvari čez okno ne. Pojdi prodajat svoje trol ideje kam drugam.


Tega ne more dokazati. In če ne plačuje najemine, dvomim, da si bo lahko privoščil odvetnika.

Seveda, boljši je tvoj način s pošiljanjem pismec, ki jih najemnik fukne v smeti in ti izgubljaš denar zaradi svoje pasivnosti.

Gagatronix ::

Ziga Dolhar je izjavil:

Groot je izjavil:

Pošlješ priporočeno in se mu bo po 15 dneh avtomatsko vročilo v poštni predalnik. Od takrat dalje ti šteješ svojih 15 dni in po poteku pričneš z nadaljnjimi koraki.

Ranorazne trol nasvete o "močnih kolegih" pa le ignoriraj, ker si boš naredil več škode kot koristi s tovrstnimi pristopi.


Ne, če pošlješ priporočeno (ali priporočeno s povratnico), in če naslovnik pisanja ne prevzame, se vrne naslovniku. S tem ni nič narejeno.

Treba je poslati z "ZPP" kuverto. V tem primeru se, če naslovnik pisanja ne prevzame, to nato dejansko vrže naslovniku v predal. Pomembno je tudi, da na kuverti (povratnici/obvestilih o pošiljki/vročitvi) navedeš vsebino - torej, npr. "pisni opomin s pozivom za prenehanje kršitev".

Drgač te bo najemnik pohojsal.


No, to sem mislil, samo se nisem spomnil kako se zadeva imenuje. :) Hvala!

starfotr ::

Najemnino pa plačuje? Samo stroškov ne?

Comandante ::

Samo en nasvet z moje strani - ne glede doticne teme, ampak za oddajanje v prihodnje. Vedno pogodba za dolocen cas, za maksimalno tri mesece, s pametnim aneksom. Varscina tri jurije, da imas pokrite vse mozne scenarije. Ne nasedi jamracem da nimajo treh jurijev, ce so taksni klosarji da ne morejo spraskati skupaj treh jurijev ti tudi za najemnino ne bodo placevali.

Ko ti prvic ne placa zakljucita. Ce po preteku pogodbe noce ven, narocis izklop elektrike in se delas glupega - stanovanje je uradno prazno, pac sparas. Ni ga junaka, ki bo zivel brez elektrike.

Govorim iz izkusenj. Zal je zakon na strani nategunov, zato je potrebno biti malo kreativen.

Kvinta ::

Ranorazne trol nasvete o "močnih kolegih" pa le ignoriraj, ker si boš naredil več škode kot koristi s tovrstnimi pristopi.


Jaz sem enkrat v življenju plačal 2k kazni ker sem iz svojega stanovanja izselil nekoga ,ki ni plačeval najemnine in stroškov pa ni mi žal bi še enkrat to naredo ... Večja bi bla škoda če tega ne bi naredo oziroma zadeva se lahko vleče tudi več let predn se ga na uradni način vrže ven vseskupaj pa državo stane 5x tolko ali še več kot sem jaz kazn plačal. Tak da ven ga vrži mogoče te ne bo tožo :D
A.C.A.B

Sunking ::

Hvala vsem za mnenja.

Nekako čutim, da s takimi ne bi smelo biti milosti. Kot pravita Uber in Kvinta. Ampak s tem se verjetno vsi strinjamo. Šel na zaupanje, pa so me grdo naplahtali. Jebiga, prvič, naiven sem.

Kaj je ZPP kuverta? Okej, Zakon o pravdnem postopku. Kako to izpelješ?

mr_chai ::

preberi si tole temo. Načeloma ga lahko z lastninsko tožbo ven vržeš. Izselitev najemnika

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

McMallar ::

Ko sem v tujini najemal stanovanje, elektrika in voda nista bila priključeni. Moraš sam kot najemnik skleniti naročnino in potem vsi stroški prihajajo na najemnika in ne na lastnika. In če ne plačuješ, elektro hitro reši težavo z najemnikom in ne lastnikom.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

a_borlak ::

Najbolj preprosto se zavaruješ pri samem podpisu pogodbe, jaz to uredim preko notarskega zapisa z izvršilno klavzulo. S tem je podnajemniku natančno jasno, da ga v primeru neplačevanja izselim ne glede na njegovo stanje (beri pritožba ne zaustavi izvršbe). Lahko sicer potraja, ampak na koncu mora ven, pa še stroške mora plačati (zopet, če jih lahko). Skratka, ko delaš pogodbo, jo narediš pri notarju, sicer res nekaj stane, a imaš potem na dolgi rok mir.

MadMicka ::

Najlažje je, da mu daš pisni opomin osebno, zraven pa je ena priča. Če noče podpisati, da je prejel, se zraven na kopijo podpiše priča in dopiše tu in tu, ob tej in tej uri se mu je pisanje izročilo. Če noče vzeti, nič hudega, pisanje se mu pusti pred "nogami".

zobnik ::

elektriko mu na odklopjo

Beli_Zajcek ::

a_borlak je izjavil:

Najbolj preprosto se zavaruješ pri samem podpisu pogodbe, jaz to uredim preko notarskega zapisa z izvršilno klavzulo. S tem je podnajemniku natančno jasno, da ga v primeru neplačevanja izselim ne glede na njegovo stanje (beri pritožba ne zaustavi izvršbe). Lahko sicer potraja, ampak na koncu mora ven, pa še stroške mora plačati (zopet, če jih lahko). Skratka, ko delaš pogodbo, jo narediš pri notarju, sicer res nekaj stane, a imaš potem na dolgi rok mir.


Če imaš pogodbo za nedoločen čas nisi z izvršljivostjo preko notarskega zapisa nič dosegel, ker moraš na sodišče dokazovat kdaj je pogodba prenehala. Če pa imaš pogodbo za določen čas, moraš pa to ob vsakem koncu pogodbe obnoviti zadevo pri notarju kar pomeni določene stroške na vsakih x mesecev. Nekateri zgoraj bi imeli to na vsake 3 mesece.

a_borlak ::

Tudi za nedoločen čas je izvršilna klavzula, le malo več časa potraja. Sicer pa pogodba na eno ali dve leti, ni tak besen strošek v primerjavi z kupom računov, ki ti lahko ostanejo.

McMallar ::

Kaj pa, ce napises pogodbo, ki velja eno leto in se samodejno podaljsa za se eno leto, ce je nobena stran ne prekine v dogovorjenem odpovednem roku? Tako prakticno traja nedolocen cas, prekines jo pa lahko vsako leto.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

zasavc83 ::

Kaj pa, če v času najemnikove odsotnosti enostavno zamenjaš ključavnice?

Invictus ::

Ne smeš, ker ima najemnik posest na stanovanjem...

Seveda, če ima OP veljavno najemno pogodbo.

Če je nima, ga lahko preprosto vrže ven. najemnik bo šel na sodišče, mogoče tudi dobil tožbo, ampak če se vmes stanovanje odda naprej, lastniku ne more nič...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Ziga Dolhar ::

Invictus je izjavil:

Ne smeš, ker ima najemnik posest na stanovanjem...

Seveda, če ima OP veljavno najemno pogodbo.

Če je nima, ga lahko preprosto vrže ven. najemnik bo šel na sodišče, mogoče tudi dobil tožbo, ampak če se vmes stanovanje odda naprej, lastniku ne more nič...


How wrong you are ...

Če najemnik zmaga v posestnem sporu (kar praviloma bo), bo lastnik imel precej problemov, če ne bo najemniku sposoben omogočiti nadaljnjega uživanja stanovanja.
https://dolhar.si/

Likalnik ::

zasavc83 je izjavil:

Kaj pa, če v času najemnikove odsotnosti enostavno zamenjaš ključavnice?


to sem jaz naredil...in je bila zadeva hitro rešena...čez par dni je v moji prisotnosti prišel po svoje stvari in to je bilo to....res pa je, da bi lahko prišel s policijo in ključavničarjem in mu odprli vrata...imel je namreč sklenjeno pogodbo z mano....ampak na srečo ni tega naredil in se je dobro končalo=> zame...v nasprotnem primeru bi bil pa najverjetneje še vedno notri...ker bi si po pošti pošiljali razne opomine.

Uglavnem podnajemniki so bolje zaščiteni kot Kočevski medvedje....na koncu, ko imaš take slabe izkušnje...pa tudi, če vse delaš po predpisih...imaš pogdobo...plačuješ davke od najemnine...uglavnem vse po PS-u...te na koncu en pokvarjen podnajemnik zjebe...da si rečeš, da boš naslednjič...dal notri podnajemnika brez pogodbe in najemnino samo na roke...če je težava lahko res zamenjaš ključavnico...brez pogodbe pa ne more dokazati iz katerega stanovanja je

Ideja o izklopu elektrike je tudi uredu...samo predvidevam, da če ima pogodbo, da te lahko toži...uglavnem cela jeba je imeti podnajemnika notri....je že bolje turiste na pol leta

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Kvinta ::

Če najemnik zmaga v posestnem sporu (kar praviloma bo), bo lastnik imel precej problemov


To je zelo malo vrjetno da bo najemnik zmagal oz. skoraj namogoče ,ker se zmeraj v 99% sami zavestno odločijo za kršenje najemne pogodbe in ko sodišče pride do tega sklepa na takoj prvi obravnavi so praktično že zgubili ostane jim samo še civilna tožba samo ,ker denarja nimajo se to tud ne bo zgodilo.
Malo krajše potegne samo lastnik ,ker ga oglobijo za nasilno izselitev.

Ko sem v tujini najemal stanovanje, elektrika in voda nista bila priključeni. Moraš sam kot najemnik skleniti naročnino in potem vsi stroški prihajajo na najemnika in ne na lastnika. In če ne plačuješ, elektro hitro reši težavo z najemnikom in ne lastnikom.


Si ti ziher da to velja tud v Sloveniji ? to ne bi blo slabo plus ogrevanje seveda >:D
A.C.A.B

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kvinta ()

Gagatronix ::

Nisem se v Sloveniji videl, da bi kdo ponujal v najem stanovanje kjer bi bili stroski vkljuceni v najemnino. Potem pa koncas pri variantah "garsonjera iz leta 1963, prenovljena leta 1989, izgleda kot iz prve ruske, bogu iza nogu do bus postaje pol ure, do stacune 20 minut, cena pa sitnica 500 eur na mesec + stroski"

Welcome to Slovenistan.

Invictus ::

Ko bi bila najemnina potem 30% večja, bi pa spet jamral...

A hočeš videti stroške, al kaj? odloči se...

Potem garsonjera ne bi bila 500 EUR, ampak 700... Pa bi bila spet predraga.

Pa najemniki bi noter hoteli še dizajnersko novo pohištvo... Za 300 EUR s stroški za vse skupaj.

Žalostno je predvsem to, da država v vseh letih obstoja ni uspela definirati minimalnih standardov za oddajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

starfotr ::

https://www.sodo.si/sl/za-dobavitelje/o...

2.3 Soglasje lastnika za evidentiranje plačnika

Nihče ne pomisli na tole?

Isto se da naredit tudi za ostalo (komunala, smeti, voda, plin ...)

UganiKdo ::

Vedet moraš edino to, da se s tem ne rešiš težav v primeru doklopa zaradi neplačil. Elektro na primer na lokaciji ne bo dovolil ponovnega priklopa, če so neporavnane obveznosti ne glede na to na čigavo ime so bili izdani računi, ker je zadebva vezana na odjemno mesto.

McMallar ::

Kvinta je izjavil:

Če najemnik zmaga v posestnem sporu (kar praviloma bo), bo lastnik imel precej problemov


To je zelo malo vrjetno da bo najemnik zmagal oz. skoraj namogoče ,ker se zmeraj v 99% sami zavestno odločijo za kršenje najemne pogodbe in ko sodišče pride do tega sklepa na takoj prvi obravnavi so praktično že zgubili ostane jim samo še civilna tožba samo ,ker denarja nimajo se to tud ne bo zgodilo.
Malo krajše potegne samo lastnik ,ker ga oglobijo za nasilno izselitev.

Ko sem v tujini najemal stanovanje, elektrika in voda nista bila priključeni. Moraš sam kot najemnik skleniti naročnino in potem vsi stroški prihajajo na najemnika in ne na lastnika. In če ne plačuješ, elektro hitro reši težavo z najemnikom in ne lastnikom.


Si ti ziher da to velja tud v Sloveniji ? to ne bi blo slabo plus ogrevanje seveda >:D


Ne vem, ker v Sloveniji ne zivim ze vec kot 10 let. V tujini sem pa v Avstriji in sedaj v Svici moral sam urediti zavarovanje, elektriko, vodo, ogrevanje, TV, internet... Vse te poloznice pridejo na moje ime in sem sam odgovoren za placevanje, ne lastnik. In ko se izselis, moras sam poskrbeti za odjavo.
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

UganiKdo ::

Prenos položnic na najemnika ni nič nenavadnega ali kompliciranega. Je pa v sloveniji redka praksa, ker si najemodajalci domišljajo, da mora bit oni tisti, ki kontrolirajo vsako malenkost in bi najrajši še v splanico malo poškili, če se najemnik lepo obnaša. Pri stvareh kot je internet, tv... tudi odjave in prijave niso nič ne navadnega. Pri vodi in elektriki je korak bolj komplicirano, ker so morebitni odklopi in priklopi povezani z nesorazmernimi stroški. Še vedno pa se pri narmalnem najemu prenesejo položnice na ime najemnika in se potem tudi morebitna neplačila v prvem koraku podjetje rešuje direktno z najmenikom.

Utk ::

Sej si si sam odgovoril zakaj:
Vedet moraš edino to, da se s tem ne rešiš težav v primeru doklopa zaradi neplačil.

Invictus ::

Podjetja za komunalne storitve (in ostale) gredo pač po liniji najmanjšega odpora.

Imaš lahko noter najemnika, s pogodbo, še notarski zapis, lahko še ne vem kako zaščito.

Ko položnice ne bodo plačane, bodo kljub temu, da vedo za najemnika, terjale lastnika, ker ima on nepremičnino. najemniki o pač izmuzljiva kategorija, ki večinoma nima premoženja. Lastnik bo pa že poplačal, ker bodo drugače terjali.

Lastniku na koncu ostane samo civilna tožba, oz. če ima pogodbo potrjeno pri notarju, izvršba. Ampak dolg ostane njemu, ne najemniku... Če bi ostal najemniku, bi marsikdo oddajal stanovanje, ker bi bile dolžnosti jasne. tako pa marsikdo raje ne oddaja, kot pa da bi se zafrkaval s tem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Zarad tega so tudi višje najemnine kot bi bile drugače. Če ima nekdo sklenjeno pogodbo z nekom, naj pač terja od njega. Zakaj bi bila komunala neka izjema. Kaj mene briga njegova poraba vode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mahoni ::

V AT teh tezav ni. Prides, pogledas, podpises pogodbo. Eno leto moras biti not, potem lahko das odpoved s 3m rokom.

Vse poloznice prihajajo izrecno na ime najemnika in sicer od dneva, ko se uredi primopredaja.

Vse simpl k pasulj in funkcionira. Sigurno pa imajo tudi tu tezave z neplacniki, kako jih resujejo pojma nimam.
Tu je bil nesramen podpis, ki mi je prislužil naziv, ampak mi dol visi za tem.

Utk ::

V AT teh tezav ni. Prides, pogledas, podpises pogodbo. Eno leto moras biti not, potem lahko das odpoved s 3m rokom.

Vse poloznice prihajajo izrecno na ime najemnika in sicer od dneva, ko se uredi primopredaja.

To je isto kot v Sloveniji.

Vse simpl k pasulj in funkcionira. Sigurno pa imajo tudi tu tezave z neplacniki, kako jih resujejo pojma nimam.

No, kako je ko gre kaj narobe pa itak nimaš pojma.

BCSman ::

Raje dam pod ceno kakemu znancu, biti pohlepen in nabijat ceno v skladu s trenutnimi "tržnimi razmerami" in dajat stanovanje random folku (tujcem)...ne hvala.

MIHAc27 ::

Gagatronix je izjavil:

Nisem se v Sloveniji videl, da bi kdo ponujal v najem stanovanje kjer bi bili stroski vkljuceni v najemnino. Potem pa koncas pri variantah "garsonjera iz leta 1963, prenovljena leta 1989, izgleda kot iz prve ruske, bogu iza nogu do bus postaje pol ure, do stacune 20 minut, cena pa sitnica 500 eur na mesec + stroski"

Welcome to Slovenistan.


Seveda imaš tudi ponudbe z vključenimi stroški. Običajno bolj za sobe, ki se oddajajo študentom, ampak se najde tudi za večja stanovanja.
Problem teh ponudb... ponavadi so ti fiksni stroški, ki so vključeni kar zakljenjeni za porabo med zimo.
Torej jaz imam poleti cca 100€ stroškov, pozimi pa 200€.

Pošteno bi bilo tako cca 150€/mesec ampak običajno je kar lepo 200€.

starfotr ::

BCSman je izjavil:

Raje dam pod ceno kakemu znancu, biti pohlepen in nabijat ceno v skladu s trenutnimi "tržnimi razmerami" in dajat stanovanje random folku (tujcem)...ne hvala.


Kot, da te znanec pa ne more zaštihat.

Vključeni stroški v najemnino: seveda, vse super. Lastnik nepremičnine ne bo šel v minus. V to je lahko prepričan vsak pri zdravi pameti.

BCSman ::

Vključeni stroški: vsak dan peneča kopel, radiatorji vedno na max, laboratorij za gojenje marihuane...
Ni ravno privlačno za najemodajalca.

Likalnik ::

MIHAc27 je izjavil:

Gagatronix je izjavil:

Nisem se v Sloveniji videl, da bi kdo ponujal v najem stanovanje kjer bi bili stroski vkljuceni v najemnino. Potem pa koncas pri variantah "garsonjera iz leta 1963, prenovljena leta 1989, izgleda kot iz prve ruske, bogu iza nogu do bus postaje pol ure, do stacune 20 minut, cena pa sitnica 500 eur na mesec + stroski"

Welcome to Slovenistan.


Seveda imaš tudi ponudbe z vključenimi stroški. Običajno bolj za sobe, ki se oddajajo študentom, ampak se najde tudi za večja stanovanja.
Problem teh ponudb... ponavadi so ti fiksni stroški, ki so vključeni kar zakljenjeni za porabo med zimo.
Torej jaz imam poleti cca 100EUR stroškov, pozimi pa 200EUR.

Pošteno bi bilo tako cca 150EUR/mesec ampak običajno je kar lepo 200EUR.


tako je ponudbe z vključenimi stroški obstajajo tudi pri nas....sam si sicer ne predstavljam kako to določijo in odmerijo....
Recimo, ko jaz oddajam so stroški vedno posebej...lahko pač povem kakšen je okviren strošek ampak točnega zneska pa žal ne.
Pozimi ima nekdo rad 27C..takrat bodo stroški višji....če bi se dogovorili za stroške že v naprej in bi jaz ocenil, da je normalna temperatura pozimi 23C in bi mu računal 70EUR na mesec...račun bi pa prišel za 90EUR...kdo bi pokril razliko?
Poleg tega, ko Janez vidi, da je stroške za kurjavo za naslednji mesec že pokril....idemooooo....gretje na max....pa okno odpret....pol se naj pa lastnik j*** s položnicami.

Moraš doživeti, da lahko verjameš kaj vse se dogaja....ne rečem..veliko je kulturnih ljudi...imaš pa paciente za katere bi preklel dan, ko si jih dobil v stanovanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Kvinta ::

In pol pride do nekega spora pa ti najemnik ne bo hoto odstopit od pogodbe katero je na primer v štartu podpisal za elektiko ,vodo in ogrevanje plus vse ostalo .... rukneš ga ven položnce pa ma on v lasti to se lahko spremeni v nočno moro mam raje sam položnice preko :D
A.C.A.B

starfotr ::

Tu se vidi zaplankanost naroda.

Če je pa nekaj "zastonj", pa bomo naredili škodo (npr. radiatorje na max. pa odpret okna), čeprav nimamo od tega nič koristi.

Tudi, če ti voda teče 24/7 in so vse luči prižgane, kakšno korist imaš? Nobene.

Vem, ko smo imeli eno fešto in je bila zastonj hrana in pijača. Pa so nekateri po moje en teden stradali, ko so prišli na fešto. Pa še potem so šli kozlat in še enkrat jest ter pit, samo zato, ker jim ni bilo treba nič dat iz lastnega žepa.

Siti ali žejni pa niso bili nič bolj ali manj kot vsi ostali, normalni, ki so imeli mero.

UganiKdo ::

Kvinta je izjavil:

In pol pride do nekega spora pa ti najemnik ne bo hoto odstopit od pogodbe katero je na primer v štartu podpisal za elektiko ,vodo in ogrevanje plus vse ostalo .... rukneš ga ven položnce pa ma on v lasti to se lahko spremeni v nočno moro mam raje sam položnice preko :D


Prestavit položnice na ime lastnika ni nikakršen problem, tako da ne vem o kakih nočnih morah sanjaš.

joze67 ::

McMallar je izjavil:

V tujini sem pa v Avstriji in sedaj v Svici moral sam urediti zavarovanje, elektriko, vodo, ogrevanje, TV, internet... Vse te poloznice pridejo na moje ime in sem sam odgovoren za placevanje, ne lastnik. In ko se izselis, moras sam poskrbeti za odjavo.

V Švici so stvari take ali drugačne. Glavna razlika je, da so najemodajalci praviloma agencije, ki znajo (do neke mere) upravljati s takimi zadevami.

V Sloveniji je zelo dober najemodajalec MOL. Morda tudi Stanovanjski sklad RS, ampak za MOL jamčim. Od najemnikov ne pričakujejo, da jim bodo poljubljali stopala, ker sicer trimesečna pogodba ne bo podaljšana. Vedo, kdo ima posest nad oddaneim stanovanjem, in brez napovedi ne pridejo na obisk (tudi sicer jih še nisem srečal, ampak menda hodijo, kjer je potrebno). Upravljajo z več kot 4k stanovanji, na leto imajo 10-50 deložacij. In to pri izrazito pristranski strukturi najemojemalcev. Koliko je problematičnih, ki ne končajo z deložacijo, ne vem - poanta je drugje. Res slabih najemnikov je relativno malo - takih, da jih je potrebno ven metati, je očitno 1%. Pa če bi jih bilo 5% ali 10%, vseeno. Če oddajaš eno stanovanje, je najemnik dober ali slab, in to 100%. Amaterski najemodajalci so pač presenečeni nad vsako zadevo (ker so pač amaterji), se z njimi ne znajo soočati (...) in so zato težave še večje.

V Švici je veliko najemodajalcev večjih kot MOL. Ne nujno boljših, zanesljivo ne bolj razumevajočih - ampak so pa profesionalci, čustveno nevpleteni (ker konec koncev oddajajo večinoma nepremičnine drugega); ko se kaj zgodi, se skoraj zanesljivo ne prvič in že vedo, kako se tega lotiti. Tudi sodišča so hitrejša, arbitraža deluje, najemniki se ne hecajo zaradi vpisa v register dolžnikov... In pa predvsem, trg je ogromen. Tudi najemnik, ko gre v najem, ne stopa v temo - konec koncev, če mu tu ne bo všeč, bo pač pobral in odšel drugam (parkrat na leto je priložnost).

Sem imel v najemu dve stanovanji, stroški vključeni v najemnino (v prvem fix in vse, v drugem še nisem celo leto, tako da je lahko kak poračun na nivoju bloka, in internet je moj). Vem pa tudi za primere, ko so plačevali vse ločeno, kot pravi McMallar.

Še to: kdor pomnuja 3-mesečne pogodbe in 3K € varščine, mora imeti blazno srečo z najemnikom. Ker taki pogoji bodo pritegnili samo tiste, ki si nekega človeku dostojnega najema ne more privoščiti iz razlogov, ki ni €€€ (ali pa, če je sreča, nekoga, ki mora zaradi dela za določen čas v drug konec države in mu najemnino plača firma ali stranka). (Mimogrede, ljudje si načeloma večinoma ne morejo privoščiti nenadnih izdatkov 400€, ne pa da bi 3000€ dali nekomu za talca.) Tako da potem ni čudno, da so take izkušnje z najemniki.

starfotr ::

Bistveno vprašanje je, kako sfiltrirati take ljudi.

Invictus ::

Tujina pozna bonitetne sezname. Tako za najemnike kot najemodajalce...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Comandante ::

Še to: kdor pomnuja 3-mesečne pogodbe in 3K € varščine, mora imeti blazno srečo z najemnikom. Ker taki pogoji bodo pritegnili samo tiste, ki si nekega človeku dostojnega najema ne more privoščiti iz razlogov, ki ni €€€ (ali pa, če je sreča, nekoga, ki mora zaradi dela za določen čas v drug konec države in mu najemnino plača firma ali stranka). (Mimogrede, ljudje si načeloma večinoma ne morejo privoščiti nenadnih izdatkov 400€, ne pa da bi 3000€ dali nekomu za talca.) Tako da potem ni čudno, da so take izkušnje z najemniki.


Jaz oddajam stanovanje, kjer je najemnina plus stroski tam okoli 850e/mesec. Stanovanje je vrhunsko opremljeno (opremljal sem ga zase) in na super lokaciji, tako da je zanimanja ogromno. Zato pac lahko dam visoko varscino.

Ne morem si privosciti, da bi me najemnik nategoval, ker lahko zelo hitro postane zelo drago. Tri jurije pa imam prav zato, da je nek filter - da se resim ljudi, ki jih enkratni strosek 400€ financno pokoplje. Taksnemu bo crknil avto, pa si bo kupil novega, najemnine pa ne bo placal. Stanovanje sem si prigaral s trdim delom, in ga oddajam z namenom da nekaj zasluzim, ne pa da resujem nepremicninske probleme ljudi, ki se jim ne da delat in raje bluzijo skozi zivljenje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novopečen v oddaji stanovanja hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211322 (740) St235
»

Kako deliti stroške? Sostanovalca sta se med korono preselila, hočeta, da plačam vse (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
767120 (3273) Meizu
»

Najemodajalec - začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6717656 (7424) St235
»

odpovedni rok 90 dni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517128 (6056) Magic1
»

Najemodajalec = nategator (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21637371 (23846) Timurlenk

Več podobnih tem