» »

Nagajanje, ki preide v kaj več...

Nagajanje, ki preide v kaj več...

SmeskoSnezak ::

http://www.mobing.si/slo/kje_se_mobira....

Zakaj toliko ljudi uživa v privatnem življenju z nagajanjem, ne razumejo meja ostalih soljudi, posledično pa zatem tudi začnejo z zlorabami, žalitvami, fizičnim nasiljem in mobingom? Kako to odpraviti? Kako to, da otroki tako hitro osvojijo poniževanje drugih, ki v dolgoročno postane mučenje, ponekod tudi psihično trpinčenje? Kako jim prikazati, da s tem škodujejo ne samo drugi osebi ampak dolgoročno tudi samemu sebi? Zmanjšuje se samozavest, samopodoba, itd.
Glede na to, da imam mlajšo sestro, bi ji rada znala pomagati.
Obstajajo knjige? Lahko tudi audio.
Na koga se lahko ne samo mladi, ampak tudi polnoletni ljudje obrnejo? Srednješolci in študentje? Kaj pa Slovenci in Slovenke v tujini?
Lahko noč,
Smeska
@ Pusti soncu v srce... @

c3p0 ::

Za otroke je to normalno, ker še nimajo razvite empatije. Pri marsikom pa to ostane za vedno. Znak nizke samozavesti, uživanja v trpljenju drugih in s tem povzdigovanja sebe itd.

Lonsarg ::

Resitev je zgolj ena, 10 let dobre vzgoje. Hitrejsih resitev ni, tak da ce stars zafrkne, potem pac je to to.

MIHAc27 ::

c3p0 je izjavil:

Za otroke je to normalno, ker še nimajo razvite empatije. Pri marsikom pa to ostane za vedno. Znak nizke samozavesti, uživanja v trpljenju drugih in s tem povzdigovanja sebe itd.


Po moje to, pa malce čredni nagon. Pač če se vsi na enga spravljajo, bolje da se še ti nanj, kot da postaneš sam tarča.
Pač lažje je živet, če so za vse krivi (izberi enega ali več: črnci, muslimani, čefurji, cigani, levi, desni, beli, rdeči, zeleni, mavričasti,....) kot pa da si sam kriv za to, da imaš beden life, bedno službo, tečno ženo ali manjko nje.

Za korona zapore je kriv JJ in kompanjoni. Ne jaz, ko nosim masko na bradi, tudi če malce pokašljujem in smrkam.
Testirat se pa tudi ne grem, da mi 5G čip not ne porinejo.

Potem pa je, tako kot je.

solatko ::

Vse je v vzgoji otrok. V družinah, kjer je podcenjevanje in kritiziranje drugih običajno, so tudi otroci polni sebe. Problem nastane, ko takim otrokom po rednih, legalnih in legitimnih poteh, ne uspe tisto za kar se imajo - alfa posamezniki.
Potem se to sprevrže v lastne komplekse, ki še podžigajo nesreamnost in nagajivost, željo po uspehu po pollegalnih ali celo nelegalnih poteh.
Odvisnost materialnosti je izredno huda, neiznajdljivost v pomanjkanju pa posledica tega, da se vedno krivi druge, nikoli sebe, saj sem ja popoln.

Za ljudi je izredno koristno, če se v življenju večkrat znajdejo na dnu, saj se počasi navadijo, kako se zopet pripleza na vrh ali vsaj v zlato sredino. V družinah, kjer so padci in dvigi vsakodnevnica, so tudi otroci popolnoma drugačni in predvsem bolj socialni, kot v družinah, ki so dolgo časa na vrhu, kateremu sledi hiter padec.
Delo krepa človeka

kuall ::

c3p0 je izjavil:

Za otroke je to normalno, ker še nimajo razvite empatije. Pri marsikom pa to ostane za vedno. Znak nizke samozavesti, uživanja v trpljenju drugih in s tem povzdigovanja sebe itd.

Pri otrocih je to res veliko bolj razširjeno, ni pa normalno. Jaz npr nisem bil tak pezde.

Hypathia ::

SmeskoSnezak je izjavil:

http://www.mobing.si/slo/kje_se_mobira....

Zakaj toliko ljudi uživa v privatnem življenju z nagajanjem, ne razumejo meja ostalih soljudi, posledično pa zatem tudi začnejo z zlorabami, žalitvami, fizičnim nasiljem in mobingom? Kako to odpraviti? Kako to, da otroki tako hitro osvojijo poniževanje drugih, ki v dolgoročno postane mučenje, ponekod tudi psihično trpinčenje? Kako jim prikazati, da s tem škodujejo ne samo drugi osebi ampak dolgoročno tudi samemu sebi? Zmanjšuje se samozavest, samopodoba, itd.
Glede na to, da imam mlajšo sestro, bi ji rada znala pomagati.
Obstajajo knjige? Lahko tudi audio.
Na koga se lahko ne samo mladi, ampak tudi polnoletni ljudje obrnejo? Srednješolci in študentje? Kaj pa Slovenci in Slovenke v tujini?
Lahko noč,
Smeska

V naravi je pogost pojav, da potem ko samec izgubi dvoboj z drugim samec, gre in posili neko samico, ta se potem znese nad mladičem, slednji pa še na mlajšim od sebe. Prelaganje agresije na druge (šibkejše) je precej prvobiten proces, kar pa seveda ne more biti izgovor za ljudi, ki imajo razvite mehanizme, ki lahko ta krog presekajo. V popolni družbi bi ljudi že od malega načrtno vzgajali kako se rešuje konflikte in nesoglasja miroljubno in agresijo sprošča na konstruktiven ali pa vsaj neškodljiv način, žal pač še nismo tam, zdi se, da gremo celo v nasprotno smer.

Kdo mobingira? Približno 10% je psihopatov, en delež tistih, ki prelagajo agresijo, večina pa verjetno bystanderjev, ki se morda s takim ravnanjem ne strinjajo so pa vseeno raje tiho ker nočejo tvegati, da bi sami postali žrtev ali bili izključeni iz socialnega kroga.

Kaj lahko storiš? Če si starš, lahko vzgajaš otroke v pogumne, samozavestne, moralno razsodne osebe, ki se znajo postaviti zase, ne trpinčijo drugih in tudi niso nemi opazovalci takšnih dejanj. Če si bystander lahko vsakič, ko si priča takšnemu dogodku stopiš na stran šibkejšega in ga podpreš ter opozarjaš okolje na to problematiko. Če si žrtev si skušaš poiskati pomoč in podporo nato pa mobing prijaviti na ustrezne službe, najslabše je, če v tišini in sam trpiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

zmaugy ::

Če si starš, lahko vzgajaš otroke v pogumne, samozavestne, moralno razsodne osebe, ki se znajo postaviti zase,


Lepo se sliši, verjetno je pa mnogim uganka, kako se to izvede, ane?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

D3m ::

Kje si to pobral Hypa?
|HP EliteBook|R5 6650U|

reeves ::

Hypathia je izjavil:

V naravi je pogost pojav, da potem ko samec izgubi dvoboj z drugim samec, gre in posili neko samico, ta se potem znese nad mladičem, slednji pa še na mlajšim od sebe.

Zanimivo. Nisem si mislil, da gre tako daleč.

A lahko kakšen vir?

c3p0 ::

Feminazi propaganda manual verjetno.

D3m ::

reeves je izjavil:

Hypathia je izjavil:

V naravi je pogost pojav, da potem ko samec izgubi dvoboj z drugim samec, gre in posili neko samico, ta se potem znese nad mladičem, slednji pa še na mlajšim od sebe.

Zanimivo. Nisem si mislil, da gre tako daleč.

A lahko kakšen vir?


Ne vem, če bomo dobili vir.
|HP EliteBook|R5 6650U|

kuall ::

To kar je napisala Hypathia vse drži 100% seveda. Jasno kot beli dan. Čudi me, da vam spet ni jasno nekaj, kar je samoumevno. Dokaj pogost in zoprn pojav to na tem forumu.

TheBlueOne ::

Hypathia je izjavil:


V naravi je pogost pojav, da potem ko samec izgubi dvoboj z drugim samec, gre in posili neko samico, ta se potem znese nad mladičem, slednji pa še na mlajšim od sebe. Prelaganje agresije na druge (šibkejše) je precej prvobiten proces, kar pa seveda ne more biti izgovor za ljudi, ki imajo razvite mehanizme, ki lahko ta krog presekajo.


Praviloma je tako, da samec, ki izgubi nic ne dobi. Samice pa skrbijo za otroke.

Nasilje pri ljudeh pa je znak nizke inteligence, ker ne zna drugace resevati tezav. Ce nekdo nima osebnih uspehov pac mora biti tako ali drugace nasilen, pa ni treba samo fizicno.

TheBlueOne ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Kako to, da otroki tako hitro osvojijo poniževanje drugih, ki v dolgoročno postane mučenje, ponekod tudi psihično trpinčenje? Kako jim prikazati, da s tem škodujejo ne samo drugi osebi ampak dolgoročno tudi samemu sebi? Zmanjšuje se samozavest, samopodoba, itd.


Zakaj bi jih spreminjal? Najde OK krog ljudi s katerimi se druzis ostale pa hendlas po potrebi. Tile ne pretirano brihtni smotkoni praviloma stanejo minimalca za 8h dela, tako da so dobrina.

Ce hoces, da ne maltretirajo tvojih mulcev jih nauci se branit. Za male mulce borilne vescine za nekoliko starejse uporaba odvetnikov. Tile nasilnezi previloma nimajo za burek in jih dosti hitro postavis na realna tla.

Hypathia ::

reeves je izjavil:

Hypathia je izjavil:

V naravi je pogost pojav, da potem ko samec izgubi dvoboj z drugim samec, gre in posili neko samico, ta se potem znese nad mladičem, slednji pa še na mlajšim od sebe.

Zanimivo. Nisem si mislil, da gre tako daleč.

A lahko kakšen vir?

Trenutno sem precej pod vtisom knjige Obnašaj se!, ki sem jo pred kratkim kupila in jo sedaj počasi prebiram. Avtor je Robert M. Sapolsky, priznani nevrobiolog, njegova serija predavanj iz Stanforda je na voljo tudi na YT. O preneseni agresiji piše v knjigi na različnih mestih, en konkreten odstavek gre npr. takole:

Obstaja tudi dodatni, depresivni razlog, zakaj stres spodbuja agresijo – ker ta zmanjšuje stres. Dajte podgani elektrošok in njene ravni glukokortikoidov ter krvni pritisk narastejo, ob dovoljšnjem številu elektrošokov obstaja tveganje, da bo podgana razvila "stresni" čir na želodcu. Med šoki lahko pri podgani različne reči omilijo stres – tek na kolesu, hranjenje, grizenje hrane med frustracijo. Posebno učinkovito za podgano pa je, če ugrizne drugo podgano. S stresom povzročena (tudi s frustracijo povzročena) prenesena agresija je vseprisotna pri različnih vrstah. Med pavijani na primer je skorajda polovica vseh agresij tega tipa – samec, ki je visoko na hierarhični lestvici, izgubi v boju in preganja podrejenega samca, ki nemudoma ugrizne samico, ki nato plane nad mladiča. Moja raziskava kaže, da bolj kot je pavijan znotraj iste hierarhične pozicije nagnjen k preneseni agresiji po izgubi v boju, nižje so njegove ravni glukokortikoidov.

Smrekar1 ::

Hypathia je izjavil:


Trenutno sem precej pod vtisom knjige Obnašaj se!, ki sem jo pred kratkim kupilo in jo sedaj počasi prebiram.


Ne verjamem. Morda si pod vtisom knjige, morda si jo celo kupilo, ampak da bi ti bralo knjigo je pa malo huda.

Sploh veš kaj knjiga je?

reeves ::

Hypathia je izjavil:

reeves je izjavil:

Hypathia je izjavil:

V naravi je pogost pojav, da potem ko samec izgubi dvoboj z drugim samec, gre in posili neko samico, ta se potem znese nad mladičem, slednji pa še na mlajšim od sebe.

Zanimivo. Nisem si mislil, da gre tako daleč.

A lahko kakšen vir?

Trenutno sem precej pod vtisom knjige Obnašaj se!, ki sem jo pred kratkim kupila in jo sedaj počasi prebiram. Avtor je Robert M. Sapolsky, priznani nevrobiolog, njegova serija predavanj iz Stanforda je na voljo tudi na YT. O preneseni agresiji piše v knjigi na različnih mestih, en konkreten odstavek gre npr. takole:

Obstaja tudi dodatni, depresivni razlog, zakaj stres spodbuja agresijo – ker ta zmanjšuje stres. Dajte podgani elektrošok in njene ravni glukokortikoidov ter krvni pritisk narastejo, ob dovoljšnjem številu elektrošokov obstaja tveganje, da bo podgana razvila "stresni" čir na želodcu. Med šoki lahko pri podgani različne reči omilijo stres – tek na kolesu, hranjenje, grizenje hrane med frustracijo. Posebno učinkovito za podgano pa je, če ugrizne drugo podgano. S stresom povzročena (tudi s frustracijo povzročena) prenesena agresija je vseprisotna pri različnih vrstah. Med pavijani na primer je skorajda polovica vseh agresij tega tipa – samec, ki je visoko na hierarhični lestvici, izgubi v boju in preganja podrejenega samca, ki nemudoma ugrizne samico, ki nato plane nad mladiča. Moja raziskava kaže, da bolj kot je pavijan znotraj iste hierarhične pozicije nagnjen k preneseni agresiji po izgubi v boju, nižje so njegove ravni glukokortikoidov.

No, tukaj ni govora o kakšnem posilstvu in prenosu na mlajšega mladiča. Poleg tega gre za eno vrsto višjih primatov. Podobna obnašanja med nami in primati so znana že dolgo.

Mene zanima del:"V naravi je pogost pojav...". Polovica tistega kar si ti opisal pri samo eni vrsti ravno ne ustreza pogostemu pojavu.

Hypathia ::

To bi lahko razbral iz stavka: S stresom povzročena (tudi s frustracijo povzročena) prenesena agresija je vseprisotna pri različnih vrstah.... če bi te vsebina dejansko zanimala, ampak te očitno ne, tko da whatever.

Silici ::

Sistem nima kapacitet za umirit izkušenega THE nagajača, najbolje, da ga pustiš, da potrebe izvaja na blage načine, namreč če takmu stopiš na rep bo stopnjeval potrebe do onemoglosti.

solatko ::

Silici - Ne, takemu moraš ob prvem poizkusu pokazat, da ni naletel na pravega. V službah je seveda prvi predpogoj za to, da imaš svoje delo opravljeno v času in kvaliteti, ki se od tebe pričakuje, nič več in nič manj, potem pa naj kdorkoli poizkusi s šikaniranjem, ga samo vprašaš, če je to dodtno ovrednoteno in koliko.
Seveda moraš biti za kaj takega, dovolj močna osebnost, kar pa v večini primerov podjebavanja slovenskih delavcev ni, ker jih ima večina nepozdravljene frustracije in manjvrednostne občutka. Se bo treba skulirat in bobu reči bob.
Delo krepa človeka

Silici ::

Se strinjam, so pa tudi primeri, kot je že opisano kura-piščanc, tam je bolj zakomplicirano.

c3p0 ::

Hypathia je izjavil:


Obstaja tudi dodatni, depresivni razlog, zakaj stres spodbuja agresijo – ker ta zmanjšuje stres.


Če ti je to splošno znanje bilo neko razodetje, moraš prebrati še precej knjig. Pa ne le driblanja na pamet avtobiografije vašega vodje.

12c0 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

http://www.mobing.si/slo/kje_se_mobira....

Zakaj toliko ljudi uživa v privatnem življenju z nagajanjem, ne razumejo meja ostalih soljudi, posledično pa zatem tudi začnejo z zlorabami, žalitvami, fizičnim nasiljem in mobingom? Kako to odpraviti? Kako to, da otroki tako hitro osvojijo poniževanje drugih, ki v dolgoročno postane mučenje, ponekod tudi psihično trpinčenje? Kako jim prikazati, da s tem škodujejo ne samo drugi osebi ampak dolgoročno tudi samemu sebi? Zmanjšuje se samozavest, samopodoba, itd.
Glede na to, da imam mlajšo sestro, bi ji rada znala pomagati.
Obstajajo knjige? Lahko tudi audio.
Na koga se lahko ne samo mladi, ampak tudi polnoletni ljudje obrnejo? Srednješolci in študentje? Kaj pa Slovenci in Slovenke v tujini?
Lahko noč,
Smeska
Cesar Milan, če imaš ustrezne pogoje



Če jih nimaš, pa bo treba koga drugega vprašat:

Starting at age 6, Samantha began drawing pictures of murder weapons: a knife, a bow and arrow, chemicals for poisoning, a plastic bag for suffocating. She tells me that she pretended to kill her stuffed animals.

“You were practicing on your stuffed animals?,” I ask her.
She nods.
“How did you feel when you were doing that to your stuffed animals?”
“Happy.”
“Why did it make you feel happy?”
“Because I thought that someday I was going to end up doing it on somebody.”
“Did you ever try?”
Silence.
“I choked my little brother.”


vir: https://www.theatlantic.com/magazine/ar...

kuall ::

Kot slišim razne bullying zgodbe je v Ameriki kar dost huje, tam žrtve celo tepejo. Mene so nekaj zajebavali prvih par razredov ampak tepel me ni noben, bolj sem jaz njih (najbrž so tudi zato tako hitro nehal).

ajdov2 ::

Sem "bully" oz. redno izvajam bullyjing. Na faksu recimo brcam v stol, če kaka mevža sedi na njemu, iz flumastra si naredim pihalnik in pljuvam papirčke vanj (najboljše je, če ima bujno koso). ga pokličem po imenu in ko se obrne, gledam v knjigo, kot da ga sploh nisem poklical, ko gre recimo pred tablo, ga podjebavam z raznimi komentarji, da postane živčen itd. itd. Doma itak stalno jebem mlajšega brata, tepem, žalim, cirkus vodim itd. Matko tudi ownam psihično rad, a v mejah razuma.

Ma nasploh vse ljudi nekako ownam, to mi je kot igra bi lahko rekli - s tem preizkusim človeka, če je iz pravega testa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: connel ()

kuall ::

ajdov2 je izjavil:

s tem preizkusim človeka, če je iz pravega testa.

To je podoben izgovor kot ga je imel Hitler, ko je pobijal Žide zato, da bi človeštvo naredil boljše.

lemur233 ::

ajdov2 je izjavil:

Sem "bully" oz. redno izvajam bullyjing. Na faksu recimo brcam v stol, če kaka mevža sedi na njemu, iz flumastra si naredim pihalnik in pljuvam papirčke vanj (najboljše je, če ima bujno koso). ga pokličem po imenu in ko se obrne, gledam v knjigo, kot da ga sploh nisem poklical, ko gre recimo pred tablo, ga podjebavam z raznimi komentarji, da postane živčen itd. itd. Doma itak stalno jebem mlajšega brata, tepem, žalim, cirkus vodim itd. Matko tudi ownam psihično rad, a v mejah razuma.

Ma nasploh vse ljudi nekako ownam, to mi je kot igra bi lahko rekli - s tem preizkusim človeka, če je iz pravega testa.


Po tebi pa bodo še pele pesti. Nekoč boš naletu na napačnega človeka, ki te bo tako razbil, da ti bodo komaj rešili življenje na urgenci. Ampak očitno tako izkušnjo potrebuješ, da odrasteš v človeka.

DamijanD ::

kuall je izjavil:

Kot slišim razne bullying zgodbe je v Ameriki kar dost huje, tam žrtve celo tepejo. Mene so nekaj zajebavali prvih par razredov ampak tepel me ni noben, bolj sem jaz njih (najbrž so tudi zato tako hitro nehal).

Pogosto je psihična bolečina večja od fizične, sploh posledice se težje odpravi.

kuall ::

V bistvu se gre za to, da si izlorian ko te zajebavajo, ker se noben noče družit s teboj, ker se bojijo izgubit ugled in pol lahko mau zakrniš v razvoju (vsaj na področjih druženja), če se ne družiš z vrstniki, ker so ljudje kot opice: glavni se odloči, podložniki mu sledijo in se tudi oni ne družijo s teboj, ker se bojijo zamerit glavnemu. Itak je bit sam kr dost zajebano psihično za človeka. Enkrat je ena stara ženska rekla, ki se ni poročila, da bi raje imela moža, ki bi jo občasno pretepel, kot da bi bila sama. :) Ko je človek sam ga dostikrat to dejstvo, da je sam tako psihično mori, da je huje, kot če ga kdo tepe. Tako je to narejeno z evolucijo: sili nas v druženje in govorjenje (to povzroča veliko užitka), samoto in tišino pa kaznuje z bolečino. To pa zato, ker iz človeškega druženja pride dodana vrednost sodelovanja / izobraževanja.

No to ni tako enostavno: če si popularen in če veš, da lahko zlahka dobiš družbo, ko si jo zaželiš potem te tudi samota toliko ne mori ampak ti celo paše imet mir občasno. Zato pa ljudje delajo razne psihološke bleferske trike, da sami sebe naredijo karseda popularne - s tem so eni prav obsedeni.

Silici ::

S časom žrtev postane grožnja z možnostjo raskrikanja nagajača, da ne govorimo o dodtanih "žrtvah" ki so vključeni na starn nagajača, ti bodo branil nagajača, češ, da njihova razsodnost je bila pravilna. Tricy in nevarna zadeva.

Raptor F16 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

http://www.mobing.si/slo/kje_se_mobira....

Zakaj toliko ljudi uživa v privatnem življenju z nagajanjem, ne razumejo meja ostalih soljudi, posledično pa zatem tudi začnejo z zlorabami, žalitvami, fizičnim nasiljem in mobingom? Kako to odpraviti? Kako to, da otroki tako hitro osvojijo poniževanje drugih, ki v dolgoročno postane mučenje, ponekod tudi psihično trpinčenje? Kako jim prikazati, da s tem škodujejo ne samo drugi osebi ampak dolgoročno tudi samemu sebi? Zmanjšuje se samozavest, samopodoba, itd.
Glede na to, da imam mlajšo sestro, bi ji rada znala pomagati.
Obstajajo knjige? Lahko tudi audio.
Na koga se lahko ne samo mladi, ampak tudi polnoletni ljudje obrnejo? Srednješolci in študentje? Kaj pa Slovenci in Slovenke v tujini?
Lahko noč,
Smeska


Včasih je bilo zdravilo za take zadeve enostavno.

Batine

Toda danes je pač to velik "ne ne"

Tovrstno obnašanje se izvaja samo zato, ker ta človek ve da ne bo soočen s kakšnimi posledicami. Oz ga okolica bolj tolerira kot tiste ki se postavijo zase. Gre se pa za dokazovanje lastne "moči" nad drugimi.

Predvsem so tega potrebni ljudje, ki imajo nizko samopodobo in potrebujejo nekakšno samopotrditev. S tem ko nekoga prizadanejo, zadostijo svojo potrebo po prepoznavnosti.

Seveda sta samo dva načina da to zaustaviš. Prvi bolj direkten je da mu vrneš z nesorazmerno močnejšo sile kar te avtomatsko postavi v kožo "bad guya". Ali dolgoročno ignoriranje s čimer mu odvzameš relevantnost v socializaciji s teboj. Namerno ignoriranne je prav tako neke vrste oblika psihološkega nasilja ampak družbeno povsem sprejemljivo saj dejansko ne škodi nikomur.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

zobnik ::

Mogoče pa s takim ljudmi ni nič narobe, dokler se drugi ne najdejo, ko so nekaj več in ti vsilujejo svoja mnenja, navade in te špecajo.
Jest vem da so eni prijavljal folk, ko so hodil čez več občin in so policaji stal na občinskih mejah in od tu se začne to nagajanje.
Ko mački stopiš na rep te na koncu pogrize.
Isto je z ljudmi, ki se jim "ne da delat" in raje visijo an socialni drugi jih pa zavodu prijavljajo, da delojo na črno.
Seveda zavod sproži postopek in gre tudi do inšpekcije
Ali pa drugi ki izven naselja vozj prehitro jih folk prijavlja.

Ne zapenjajate se v "batine" ker ne poznate ljudi ki nimajo ničesar izgubit, a je vredno, ni.
Jaz pravim moraš prej prepoznat možnost konfilktov, ko do tega prideš čimprej stran potem se stopnjuje, en bolj pameten kot drugi takrat je že prepozno

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

kuall ::

Jaz imam še vedno po 30 letih željo se maščevat glavnemu pezdetu, ki se je spravljal name v 1. razredu. Mogoče pa nekoč. :)

zobnik ::

Men je blo najbolj bizarno, ko so mi pisal, da je v sosednji vasi policijska kontrola za prehod občine, pa tle gor policajev prej ni blo nikol razen če so se peljal sam mim na drugo stran. Ni dolgo trajal, ko so mi spet pisal da je kontrola v drugi vasi in to ravno takrat k bi se vračal.
No pa sm en vikend nekam šel in je bla kontrola nekje drugje točno na občinski meji, ampak me niso ustavli.
Pol pa bereš, da folk prijavlja ljudi, k se vozjo ob nedeljah čez občine.
Ampak oni pa od PON-SOB lahko hodjo čez več občin, delat, po trgovinah....posamezniki pa ne smejo v naravo

Torej eni so že tako nekaj več in ostalim ne dovoljo tisto malo....in sedaj se pa vprašate kdo je krivec da se začne nagajanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

dj_uro ::

za vsakega palca raste...
...potem pa jok in stok ter na drevo...
vw-klub.si

Silici ::

dj_uro je izjavil:

za vsakega palca raste...
...potem pa jok in stok ter na drevo...


Preprost mehanizem, za nekoga, ki ni sposoben razsoje ali ima korist od nagajača.

D4G4 ::

kuall je izjavil:

Jaz imam še vedno po 30 letih željo se maščevat glavnemu pezdetu, ki se je spravljal name v 1. razredu. Mogoče pa nekoč. :)

Največje "maščevanje" takšnim je, ko v lajfu nekaj ustvariš in živiš svojo špuro, ne da bi se sploh zmenil zanje.

Invictus ::

Zamere so hudičevo delo, in ne najbolj produktivne.

Najboljša definicija zamere je:

Zamera je kot strup, s katerim bi rad nasprotnika zastrupil, jemlješ ga pa sam.

Najbolj škodi tebi samemu...

Če se pa komu že hočete maščevati, pa sledeče...

Maščevati se je treba v miru.

Ko se strasti umirijo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Revenge is a dish best served cold, pravijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

zobnik ::

Ne rabiš se osebno maščevat, ker bo sistem poskrbel za take, če to ne mogoče karma, al pa neka druga sila.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Mišja utopija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
11822693 (3352) aviator

Kako do seksa (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27352967 (44518) BigWhale
»

kemija-oddaljevanje od narave, predstave človeka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18725015 (21725) Vajenc
»

Stric Darwin ni več v modi (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
90070452 (57239) BigWhale
»

Sosedov pes (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9511823 (7766) Ramon dekers

Več podobnih tem