» »

Dražbe in posledice

Dražbe in posledice

1
2
3 4

Mato989 ::

LukiYo je izjavil:

x

Korenje, ravno obratno je, preberi si linke zgoraj, oziroma ti kar prilepim:

Milwaukee debtors have the option to choose between either state or Federal bankruptcy exemptions. In fact, Wisconsin is one of the few states in the nation that allows you this choice, which is a real advantage. What this means is that if you are filing for bankruptcy, we can help you review both types of exemptions and choose what scheme will best protect your assets.

Some of the most notable Wisconsin State exemptions are:

$75,000 homestead exemption
($150,000 if married and you file with your spouse)
$4,000 motor vehicle exemption
($8,000 if married and you file with your spouse)
$12,000 "consumer goods exemption"
($24,000 if married and file with spouse) which can be applied to various types of property, including your vehicle(s)


PA TO JE ZA BANKROT!!!! To ni pri izvršbi kar avtomatsko, MEŠAŠ STVARI!

Mato, ti boš sodil o motivaciji ljudi ja, od kje pa si privlekel te svoje obilne izkušnje z ljudmi se sprašujem, da lahko sodiš kaj nekoga pasivizira oz motivira? Imaš kakšno posebno šolo narejeno ali si tako moder že iz dolgih življenskih izkušenj?


Seveda lahko... poglej, nekoč dolžnikov takih ni bilo, ker so jih pospravili... torej so imeli motivacijo odplačat, zdaj pa na tone stečajev, izvršb blokad... vse to ti pove to.

Daj si rečt, da je polno folka LENUHOV, najraje ne bi nič delali in živeli za lenuharjenje... ti bi jim pa rad pomagal tako da ropajo ljudi KATERIM NE PLAČUJEJO! Tebi je pa to ok... se vidi da nisi imel finančne pismenosti, bi blo tebi všeč da bi bil SP nardil nekaj 14 dni pol pa ne bi dobil plačano in bi po tvojem predlogu SODIŠČE branilo LENUHA ki ti ne plača? Ma pa 100k vrednosti doma, tebi pa ne da faking jurija ki je dolžn?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mn ::

@GXGaming

To kar pišeš v resnici po moje velja za bogate, ki uspejo še pravočasno zaščititi premoženje pred dolžniki z osebnim stečajem. Revežem že pred tem vse poberejo, verjami.

Mato989 ::

GXGaming ne razume razlike med bankrotom/približek pri nas osebni stečaj in IZVRŠBO...

On to dvoje meša
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LukiYo ::

@Mato, Jaz nikoli ne bi šel v posel nezavarovan, kot prvo. Če sem SP, naj mi plačujejo sproti, ne šele ko se nabere toliko dolga. Tako, bi lahko tudi drugi upniki delali. Kot drugo jaz osebno delam 10 ur na dan in hkrati privoščim ljudem, da jim ne poberejo vsega in plačujem visoke prispevke, tako kot vsi.

Vredu, v kapitalističnih ZDA osebni stečaj (ne izvršba) ščiti malega človeka. Pa ste za to, da bi bilo tako tudi pri nas v kao socialni državi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LukiYo ()

strawman ::

Res je, reveži v Ameriki razglasijo Chapter 7 in ne Chapter 13 bankrupcy.
Pa še "Social" (ups, Credit) Score imaš v kurcu za 10 let. ZDA definitivno niso prijazne do tebe, če nimaš denarja.

LukiYo ::

strawman je izjavil:

Res je, reveži v Ameriki razglasijo Chapter 7 in ne Chapter 13 bankrupcy.
Pa še "Social" (ups, Credit) Score imaš v kurcu za 10 let. ZDA definitivno niso prijazne do tebe, če nimaš denarja.


Imaš pa streho nad glavo (magar kontejner), avto, tv, pc, pri nas pa ljudem še pečice rubijo...

strawman ::

LukiYo je izjavil:


Imaš pa streho nad glavo (magar kontejner), avto, tv, pc, pri nas pa ljudem še pečice rubijo...


Ravno to je point če boš prebral. Nimaš nič več. Zadeve obdržiš če "reorganiziraš" svoj dolg, za kar potrebuješ dovolj visok mesečni dohodek (ali pa bogate prijatelje).

Kar pa se tiče moralnosti tega, da ljudjem poberejo vse - nekje je pač treba potegnit črto. Ne rečem, nekaj ljudi ima res nesrečo v življenju, zgubijo službo ali težko zboliljo, vendar so take zadeve prej izjema kot pravilo.
Ponavadi so zadaj slabe življenjske odločitve, za to pa so na mestu drugi socialni mehanizmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strawman ()

Mato989 ::

LukiYo je izjavil:

@Mato, Jaz nikoli ne bi šel v posel nezavarovan, kot prvo. Če sem SP, naj mi plačujejo sproti, ne šele ko se nabere toliko dolga. Tako, bi lahko tudi drugi upniki delali. Kot drugo jaz osebno delam 10 ur na dan in hkrati privoščim ljudem, da jim ne poberejo vsega in plačujem visoke prispevke, tako kot vsi.

Vredu, v kapitalističnih ZDA osebni stečaj (ne izvršba) ščiti malega človeka. Pa ste za to, da bi bilo tako tudi pri nas v kao socialni državi?


No vidiš in zdaj si prišel v svojo zanko... kaj pa spjevci ki NISO TAKO PISMENI kot ti? A njih pa lahko nategnejo drugi ki jim ne smejo pol pobrat vse, ker niso zavarovali? Pol pa bi oni prišli v verižne težave itd...

Vidiš kako slaba je tvoja ideja

Vredu, v kapitalističnih ZDA osebni stečaj (ne izvršba) ščiti malega človeka. Pa ste za to, da bi bilo tako tudi pri nas v kao socialni državi?


Poglej, pri nas je Osebni stečaj NAJVERJETNEJE višji blagoslov kot v USA...

Sicer nisem in ne bom šel študirat zakonodaje USA, ampak v SLoveniji če greš v osebni stečaj in imaš 5 gramov pameti in pred tem nepremičnino prepišeš, avto pa fiktivno za keš prodaš, si ZMAGOVALEC... rešiš se vseh dolgov razen preživnine in FURSa (ja jebiga FURSu boš pač odplačal) in si po 2 + 5 let probne (SISBON) spet v situaciji ko lahko vzameš stanovanjski kredit...

v Ameriki imaš social score 10 let gnil kolikor so tu drugi napisali že to je 2x slabše.

LukiYo je izjavil:

strawman je izjavil:

Res je, reveži v Ameriki razglasijo Chapter 7 in ne Chapter 13 bankrupcy.
Pa še "Social" (ups, Credit) Score imaš v kurcu za 10 let. ZDA definitivno niso prijazne do tebe, če nimaš denarja.


Imaš pa streho nad glavo (magar kontejner), avto, tv, pc, pri nas pa ljudem še pečice rubijo...


Kdo rubi pečico?

Vseeno pa nikakor ne sme zaseči predmetov, ki so od izvršbe izvzeti. To so obleka, obutev, perilo in drugi predmeti za osebno rabo ter posteljnina, posoda, pohištvo, štedilnik, hladilnik, pralni stroj in druge za gospodinjstvo potrebne stvari. Seveda v kolikor je vse to nujno potrebno dolžniku in članom njegovega gospodinjstva.


79. člen
(Predmeti, izvzeti iz izvršbe)
(neuradno prečiščeno besedilo)
(1) Predmet izvršbe niso:

1. obleka, obutev, perilo in drugi predmeti za osebno rabo ter posteljnina, posoda, pohištvo, štedilnik, hladilnik, pralni stroj in druge za gospodinjstvo potrebne stvari, kolikor je vse to nujno potrebno dolžniku in članom njegovega gospodinjstva;

2. hrana in kurjava, potrebni dolžniku in članom njegovega gospodinjstva za šest mesecev;

3. delovna in plemenska živina, kmetijski stroji in druge delovne priprave, ki so dolžniku kmetu nujni za kmetijsko dejavnost, ter seme za uporabo na njegovem gospodarstvu in krma za živino za štiri mesece;

4. predmeti, ki so dolžniku, ki opravlja javno službo ali znanstveno, umetniško ali drugo delo kot poklic, nujno potrebni za opravljanje njegovega dela;

5. gotovina dolžnika, ki ima stalne mesečne prejemke, do mesečnega zneska, ki je po zakonu izvzet iz izvršbe, v sorazmerju s časom do naslednjih prejemkov;

6. redi, medalje, vojne spomenice in druga odličja in priznanja, poročni prstan, osebna pisma, rokopisi in drugi osebni dolžnikovi spisi ter slike oziroma fotografije družinskih članov;

7. pripomočki, ki so bili dani invalidu ali drugi osebi s telesnimi hibami na podlagi predpisa, ali si jih je sam nabavil, in so nujni za opravljanje njegovih življenjskih funkcij.

(2) Če se stranki ne moreta sporazumeti, kateri predmeti so glede na določbo prvega odstavka tega člena izvzeti iz izvršbe, ali če se to sicer pokaže za potrebno, odloči o tem sodišče.

(3) Predmeti iz 1. do 4. točke prvega odstavka tega člena niso izvzeti iz izvršbe, če se vodi izvršba zaradi poplačila terjatve iz naslova posojila, s katerim je bil predmet kupljen, oziroma posojila, danega za razvoj dejavnosti, za katero je bil predmet kupljen, ter v primeru, kadar se vodi izvršba zaradi poplačila terjatve, ki je bila zavarovana s pogodbeno zastavno pravico na tem predmetu.

(4) Poštna pošiljka ali poštno denarno nakazilo, naslovljeno na dolžnika, ne more biti predmet izvršbe, dokler mu ni vročeno.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

bbbbbb2015 ::

Invictus je izjavil:

feryz je izjavil:

Pozabili ste še vse jokajoče "švicarje". Ti se derejo kot legati. Do sedaj jim še ni uspelo, da bi jim drugi pokrili loterijo. Ampak so še vedno optimisti.
Jim pa priznam, da so se nategnili kolikor so dolgi in široki. Večjega zajeba skoraj niso mogli storiti pri najemanju kredita.

Niti ne. Cena kredita mesečno ne presega veliko, če bi ga imeli v EUR.

Problem je, ker so banke dajale kredite folku, ki ga drugače ne bi dobil.

EUR kredit nisi dobil, švicarja pa takoj. V tem je nateg... Ne v samem mesečnem obroku... Tukaj ni razlike 10%...

In ja, se zna zgoditi, ob kaki normalni vladi, da boste/bomo državljani plačevali zajeb švicarjev.

To se je po Evropi že zgodilo, sicer tam so začopatili banke, pri nas pa glede na situacijo lahko pričakujemo, da bo to plačeval davkoplačevalec...


Lahko ti povem osebni primer.
Moja žena je šla po gotovinski kredit za obnovo hiše. Izjemoma nisem šel poleg, ker sem imel neko delo. Nihče ni pričakoval nič posebnega.
Šla je na banko, kjer ima račun 10+ let.

Vzela je kredit, dobila denar, pogodbo pospravila.
Kredit je plačevala morda dve leti. Potem so se stvari obrnile drugače, rekla sva, da bova kupila drugo hišo.

V procesu nakupa nove hiše sem jaz plačal kredit, ki ga je vzela žena, zato, da sva v bistvu vzela nov kredit, tokrat oba.

Lani sva prekopavala pogodbe, katere veljajo in katere več ne, ter opazim to njeno (sicer za odplačan kredit) pogodbo. Seveda se je takoj zasvetilo, da je bil kredit v švicarjih.

Vprašal sem jo, kaj je to takrat vzela, pa me je samo čudno gledala. Rekla je, da ji ni *nihče* rekel, da je to kredit v švicarjih. Samo to so ji rekli, da se ti krediti sedaj najbolj "izplačajo". Kredit ji je sicer ponujala zaposlena na banki, ki je bila soseda v ulici in pač nihče ni pričakoval, da ji bo ali bi ji podtaknila strup.

Tako da sva imela srečo. Kredit je bil odplačan, preden je švicarski frank zrasel. Samo to je bila sreča.

Mato989 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Invictus je izjavil:

feryz je izjavil:

Pozabili ste še vse jokajoče "švicarje". Ti se derejo kot legati. Do sedaj jim še ni uspelo, da bi jim drugi pokrili loterijo. Ampak so še vedno optimisti.
Jim pa priznam, da so se nategnili kolikor so dolgi in široki. Večjega zajeba skoraj niso mogli storiti pri najemanju kredita.

Niti ne. Cena kredita mesečno ne presega veliko, če bi ga imeli v EUR.

Problem je, ker so banke dajale kredite folku, ki ga drugače ne bi dobil.

EUR kredit nisi dobil, švicarja pa takoj. V tem je nateg... Ne v samem mesečnem obroku... Tukaj ni razlike 10%...

In ja, se zna zgoditi, ob kaki normalni vladi, da boste/bomo državljani plačevali zajeb švicarjev.

To se je po Evropi že zgodilo, sicer tam so začopatili banke, pri nas pa glede na situacijo lahko pričakujemo, da bo to plačeval davkoplačevalec...


Lahko ti povem osebni primer.
Moja žena je šla po gotovinski kredit za obnovo hiše. Izjemoma nisem šel poleg, ker sem imel neko delo. Nihče ni pričakoval nič posebnega.
Šla je na banko, kjer ima račun 10+ let.

Vzela je kredit, dobila denar, pogodbo pospravila.
Kredit je plačevala morda dve leti. Potem so se stvari obrnile drugače, rekla sva, da bova kupila drugo hišo.

V procesu nakupa nove hiše sem jaz plačal kredit, ki ga je vzela žena, zato, da sva v bistvu vzela nov kredit, tokrat oba.

Lani sva prekopavala pogodbe, katere veljajo in katere več ne, ter opazim to njeno (sicer za odplačan kredit) pogodbo. Seveda se je takoj zasvetilo, da je bil kredit v švicarjih.

Vprašal sem jo, kaj je to takrat vzela, pa me je samo čudno gledala. Rekla je, da ji ni *nihče* rekel, da je to kredit v švicarjih. Samo to so ji rekli, da se ti krediti sedaj najbolj "izplačajo". Kredit ji je sicer ponujala zaposlena na banki, ki je bila soseda v ulici in pač nihče ni pričakoval, da ji bo ali bi ji podtaknila strup.

Tako da sva imela srečo. Kredit je bil odplačan, preden je švicarski frank zrasel. Samo to je bila sreča.


Torej hočeš povedat da imaš toliko neumno ženo da je podpisala VEČLETNO pogodbo o posojilu brez da bi prebrala vsebino? Pravkar si VRHUNSKO razložil, zakaj so ljudje sami krivi za posledice... Seveda bi hotli da mami država skrbi za take in jim drži rokico ampak to je napačno, aj jih kaznuje neumnost! Ali v tvojem primeru rešuje sreča!

In takim bi pometem morali odobrit specialne pogoje? Ja morda sobo v specialni ustanovi, pa še to bi morali opravljat družbeno koristna dela, kot je čiščenje mesta in ulic
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

LukiYo ::

@Mato, pečico zarubijo, poglej si link zgoraj. Prav tako edini PC, edini TV, edino prevozno sredstvo, celo malico (izplačilo) in domače živali.

Skratka to zakonodajo je treba spremenit, da človeku ostanejo osnovne stvari, kar je pa viška pa se vzame.

Mato989 ::

LukiYo je izjavil:

@Mato, pečico zarubijo, poglej si link zgoraj. Prav tako edini PC, edini TV, edino prevozno sredstvo, celo malico (izplačilo) in domače živali.

Skratka to zakonodajo je treba spremenit, da človeku ostanejo osnovne stvari, kar je pa viška pa se vzame.


Saj pečice NE RABIŠ da preiviš... štedilnik je dovolj... zakaj rabiš TV da PREŽIVIŠ?

Poudarjam, Izvršba in rubež je takšen da moraš po tem PREŽIVET, cilj izvršbe in rubeža je ČIMPREJŠNJE POPLAČILO dolgov, brez da tisti ki dolguje UMRE zaradi tega ker mu bi nekdo odnesel hrano, oblačila in možnost se stuširat ter pogret...

Mikrovalovka, TV, PC, to je VSE luksuz... osebni prevoz je luksuz, lahko greš na javnega itd...





Hkrati je posredni cilj tudi discipliniranje, torej ne smeš se počutit po rubežu UDOBNO... če ne občutiš rubeža, potem ti je načeloma vseeno če je =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

LukiYo ::

Če je tebi PC luksuz, si zaostal. Kako naj se otrok/človek uči brez PCja danes (na daljavo)? Kako naj pride na šiht, če ni javnega prevoza?
Kaj ti pridobiš s tem, da družinam to pobirajo? Kaj banka dobi, če je družina brez mikrovalovne? Al je to samo hitri zaslužek rubežnikov & co?

Mato989 ::

LukiYo je izjavil:

Če je tebi PC luksuz, si zaostal. Kako naj se otrok/človek uči brez PCja danes (na daljavo)? Kako naj pride na šiht, če ni javnega prevoza?
Kaj ti pridobiš s tem, da družinam to pobirajo? Kaj banka dobi, če je družina brez mikrovalovne? Al je to samo hitri zaslužek rubežnikov & co?


Poglej PREŽIVET MORAŠ... na tisoče ljudi nima PCja in PREŽIVIJO... vse kar je izven PREŽIVETJA je za dražbo luksuz, ne za mene... naj si avto najame in bo imel manj denarja od tistega kar mu ostane, možnosti so, ali pa naj vrne dolg in bo dražbe konec, simpl, vedno ima to možnost da rubež predčasno odreši!

Banka dobi 10€ več poplačila... kar je 10€ več kot če tega ni...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LukiYo ::

Bravo, ena za banko in Matota. Nula za družbo.

Invictus ::

LukiYo je izjavil:


Some of the most notable Wisconsin State exemptions are:

$75,000 homestead exemption
($150,000 if married and you file with your spouse)
$4,000 motor vehicle exemption
($8,000 if married and you file with your spouse)
$12,000 "consumer goods exemption"
($24,000 if married and file with spouse) which can be applied to various types of property, including your vehicle(s)

Našel si eno zvezno državo. Drugje je lahko čisto drugače. Pa ne bomo preverili vseh 50+ ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LukiYo ::

Ta zakon imajo američani na federalni ravni, minimalno, kar mora človeku ostat je streha nad glavo do 25k usd - recimo kontejner. Tako, da res ne vem zakaj vas tako boli, da bi bilo tako tudi v neki kao socialni državi.

Invictus ::

Kar je daleč od 75k...

Kaj pa dobiš pri nas za 25k, pa si predstavljaj sam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

111111111111 ::

LukiYo je izjavil:

Mato, žal ne živiš v državi, kjer je "vsak zase". Ti živiš v socialni državi, kar lahko ugotoviš po višini prispevkov, ki jih plačuješ.
In celo v državi, kjer je "vsak zase", poskrbijo bolje za svoje ljudi, kot mi v Sloveniji :)

Torej, zakaj, če že plačuješ max, si tako proti, da bi bilo ljudem lažje - jim ostalo par osnovnih stvari za preživetje? Ne misli si, da se tebi ne more to enkrat zgodit...

Enkrat za spremembo se strinjam z Mato. OGROMNO se da zmenit če ukrepaš pravočasno.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

mn ::

LukiYo je izjavil:

Ta zakon imajo američani na federalni ravni, minimalno, kar mora človeku ostat je streha nad glavo do 25k usd - recimo kontejner. Tako, da res ne vem zakaj vas tako boli, da bi bilo tako tudi v neki kao socialni državi.


Pa daj si preberi točno. Ostane ti to samo v primeru da je celotna nepremičnina, ki jo že imaš v lasti vredna toliko ali manj, ter jo imaš že odplačano ali jo vsaj redno odplačuješ, torej si do sedaj poplačal že vse obroke.

Drugače se jo odproda.

LukiYo ::

Te številke samo odvračajo od bistva, sej ni važno kolk točno, ZDA sem dal kot primer, nekje ljudjem dovolijo imet 75k, minimalno pa 25k streho nad glavo, pa avto do 3k usd, odvisno od države. Skratka ZDA so na tem področju bolj socialne, kot SI, kjer povrh vsega še plačujemo za to (kao socialo).

bbbbbb2015 ::

Mato989 je izjavil:

Torej hočeš povedat da imaš toliko neumno ženo da je podpisala VEČLETNO pogodbo o posojilu brez da bi prebrala vsebino? Pravkar si VRHUNSKO razložil, zakaj so ljudje sami krivi za posledice... Seveda bi hotli da mami država skrbi za take in jim drži rokico ampak to je napačno, aj jih kaznuje neumnost! Ali v tvojem primeru rešuje sreča!

In takim bi pometem morali odobrit specialne pogoje? Ja morda sobo v specialni ustanovi, pa še to bi morali opravljat družbeno koristna dela, kot je čiščenje mesta in ulic


Ne rabiš talati ljudem neumne. Vse je bilo normalno, razen treh znakov. Pisalo je CHF in ne EUR. Da lahko frank tako zraste, moja žena ni vedela. To je bila asimetrija informacij.

Na primeru drugih sva se naučila, da so banke zmožne in sposobne ponujati strupene pogodbe. In da Banka Slovenije, po moje, ni opravila svojega dela.

Kdor je to podpisal, pa seveda mora to plačati, nisem rekel, da jim bom sedaj jaz plačeval drage kredite.

Tako da, če mene vprašaš, kriva je BS, plačajo pa naj ljudje. Na BS je pa treba zamenjati ljudi, ker so sploh dovolili kaj takega. Oni bi ta (sistemski) rizik lahko zaznali.

Sem pa pogledal, težave s CHF krediti ima tudi Avstrija, tako da tudi institucije, kot je avstrijska Narodna banka ni zaznala tega rizika.

Zgodovina sprememb…

LukiYo ::

mn je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Ta zakon imajo američani na federalni ravni, minimalno, kar mora človeku ostat je streha nad glavo do 25k usd - recimo kontejner. Tako, da res ne vem zakaj vas tako boli, da bi bilo tako tudi v neki kao socialni državi.


Pa daj si preberi točno. Ostane ti to samo v primeru da je celotna nepremičnina, ki jo že imaš v lasti vredna toliko ali manj, ter jo imaš že odplačano ali jo vsaj redno odplačuješ, torej si do sedaj poplačal že vse obroke.

Drugače se jo odproda.


Vseeno bolje, kot pri nas - moj point. Saj se lahko strinjate z majhnimi koraki...

bbbbbb2015 ::

LukiYo je izjavil:

Te številke samo odvračajo od bistva, sej ni važno kolk točno, ZDA sem dal kot primer, nekje ljudjem dovolijo imet 75k, minimalno pa 25k streho nad glavo, pa avto do 3k usd, odvisno od države. Skratka ZDA so na tem področju bolj socialne, kot SI, kjer povrh vsega še plačujemo za to (kao socialo).


ZDA so izrazito slab primer. Oni imajo šotorsko naselje pri Los Angelesu. Folk živi v šotorih. Tega tudi v Severni Koreji ne najdeš.

LukiYo ::

bbbbbb2015 je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Te številke samo odvračajo od bistva, sej ni važno kolk točno, ZDA sem dal kot primer, nekje ljudjem dovolijo imet 75k, minimalno pa 25k streho nad glavo, pa avto do 3k usd, odvisno od države. Skratka ZDA so na tem področju bolj socialne, kot SI, kjer povrh vsega še plačujemo za to (kao socialo).


ZDA so izrazito slab primer. Oni imajo šotorsko naselje pri Los Angelesu. Folk živi v šotorih. Tega tudi v Severni Koreji ne najdeš.


Ravno zato je vse skupaj bolj žalostno, da v ZDA delovnim ljudem ostane več, kot pri nas. Torej vozilo, streha nad glavo, osebne stvari, kot je TV/PC, itd.

Mato989 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Torej hočeš povedat da imaš toliko neumno ženo da je podpisala VEČLETNO pogodbo o posojilu brez da bi prebrala vsebino? Pravkar si VRHUNSKO razložil, zakaj so ljudje sami krivi za posledice... Seveda bi hotli da mami država skrbi za take in jim drži rokico ampak to je napačno, aj jih kaznuje neumnost! Ali v tvojem primeru rešuje sreča!

In takim bi pometem morali odobrit specialne pogoje? Ja morda sobo v specialni ustanovi, pa še to bi morali opravljat družbeno koristna dela, kot je čiščenje mesta in ulic


Ne rabiš talati ljudem neumne. Vse je bilo normalno, razen treh znakov. Pisalo je CHF in ne EUR. Da lahko frank tako zraste, moja žena ni vedela. To je bila asimetrija informacij.

Na primeru drugih sva se naučila, da so banke zmožne in sposobne ponujati strupene pogodbe. In da Banka Slovenije, po moje, ni opravila svojega dela.

Kdor je to podpisal, pa seveda mora to plačati, nisem rekel, da jim bom sedaj jaz plačeval drage kredite.

Tako da, če mene vprašaš, kriva je BS, plačajo pa naj ljudje. Na BS je pa treba zamenjati ljudi, ker so sploh dovolili kaj takega. Oni bi ta (sistemski) rizik lahko zaznali.

Sem pa pogledal, težave s CHF krediti ima tudi Avstrija, tako da tudi institucije, kot je avstrijska Narodna banka ni zaznala tega rizika.


Pa saj to ti pravim, tvoja preljuba žena ni pogledala najpomembnejših znakov in cifer... to je najmanj neodgovorno če ne kar neumno!

Saj tisti dan NIHČE tega ni vedel, če misliš ali veš da je to dokaži!

Ko sem jaz jemal kreditno pogodbo sem jo 2x prebral v parih dneh in pogledal vse pomembne sestavine pogodbe... tvoja žena pa ni vedela niti v KATERI VALUTI je vzela kredit, kaj ti to pove o tvoji ženi...

In nekateri bi radi to neodgovornost prevalili na BS in Banke...

LukiYo je izjavil:

Te številke samo odvračajo od bistva, sej ni važno kolk točno, ZDA sem dal kot primer, nekje ljudjem dovolijo imet 75k, minimalno pa 25k streho nad glavo, pa avto do 3k usd, odvisno od države. Skratka ZDA so na tem področju bolj socialne, kot SI, kjer povrh vsega še plačujemo za to (kao socialo).


Saj v SLO jim pa dovolijo drugo..... Pa še v osebni stečaj lahko greš in si v 2 letih fraj brez dolgov če nisi dolžn preživnine in FURSu tega USA nima
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

bbbbbb2015 ::

Mato989 je izjavil:

Pa saj to ti pravim, tvoja preljuba žena ni pogledala najpomembnejših znakov in cifer... to je najmanj neodgovorno če ne kar neumno!

Saj tisti dan NIHČE tega ni vedel, če misliš ali veš da je to dokaži!

Ko sem jaz jemal kreditno pogodbo sem jo 2x prebral v parih dneh in pogledal vse pomembne sestavine pogodbe... tvoja žena pa ni vedela niti v KATERI VALUTI je vzela kredit, kaj ti to pove o tvoji ženi...


Ah, daj daj. Jaz sem podpisal dobesedno 40 pogodb za kredite. Dolgoročne, kratkoročne, revolvingi, zasebne, na firmo. V slovenskem in francoskem jeziku.
Pogledaš v grobem, obrestno mero, vsoto, obrok (amortizacijski načrt).

Če bi pa hotel vse vedeti naprej, bi pa moral vzeti mojo kristalno kroglo v banko. Prosim te lepo.

Krediti so čisto v redu. Za prvi posel sem rabil kredit. Prodal sem za cca 100.000EUR opreme in sem rabil nekako premostiti 60 dni. NLB me ni povohala, ker sem imel firmo mesec dni.

Zanimivi so bili v Belgiji. V Belgiji namreč za direktorja firme vodijo podatek, če je poročen ali ne. Oziroma osebni podatek vodijo.
Hotel sem kredit za nov novcat BMW.
So rekli, lahko, ni problema. Ne rabite menic, ne rabite hipoteke, ne rabite nič.
Samo vaša žena se mora podpisati, oz. dati "videlko" na vsako stran pogodbe. Samo to.

Pa sem rekel, žena ni lastnica, niti direktorica, niti prokurist, niti nič.

So rekli, vemo vemo. Samo njeno soglasje rabimo, da je s kreditom seznanjena in se strinja s tem.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

bbbbbb2015 je izjavil:


ZDA so izrazito slab primer. Oni imajo šotorsko naselje pri Los Angelesu. Folk živi v šotorih. Tega tudi v Severni Koreji ne najdeš.


"Pri" LA? Po vsem LA so tent cityji. Baje so nekateri že prave "vile", s tekočo vodo iz hidranta in elektriko speljano iz luči.

bbbbbb2015 ::

c3p0 je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:


ZDA so izrazito slab primer. Oni imajo šotorsko naselje pri Los Angelesu. Folk živi v šotorih. Tega tudi v Severni Koreji ne najdeš.


"Pri" LA? Po vsem LA so tent cityji. Baje so nekateri že prave "vile", s tekočo vodo iz hidranta in elektriko speljano iz luči.


Za luči in vodo ne vem, samo verjetno na to misliš:


Kolikor razumem, brezdomci drejo v tople kraje, ker tam načeloma ni pretiranega minusa, pa čisto zares lahko spijo zunaj.

Evo, zdaj imajo Bidna za predsednika, če bi on to izvolil popucati nekako. Če ni že pozabil, za kaj je bil izvoljen. Ali da ni slučajno pozabil, kdo je predsednik ZDA.

Samo ne verjamem, da ima "globoka država" čas za to.

showsover ::

Dobro, to mene ne tangira nikakor, ampak vseeno spi*dite pogledat tole... Ampak marsikdo od premožnih si bo pel tole, da bo ja še večja tuga k'e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

MadMen ::

LukiYo je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

LukiYo je izjavil:

Zakaj potem ZDA bolj ščitijo svoje državljane pred rubežniki, kot naša socialna država? A misliš, da bi veliko izgubil ti osebno, ko že tako plačuješ maksimalne prispevke, če bo mali človek malo bolj zaščiten? Ne verjamem, da bi se ti tolk poznalo, odpadlo bi pa kar nekaj mrhovinarjev in banke bi morale bile bolj fleksibilne. Ne vem zakaj vas tako srce boli za banke.

nobenega ne boli srce za banke, samo opozarjamo da so ljudje zabiti in neodgovorni. sploh takšni, kateri se tebi smilijo.


Neodgovorni, če zgubijo službo, propade firma? A tebi se taki ne smilijo? Se torej strinjaš, da jim poberejo vse in da se ne spremeni nič v tej smeri? Smo torej bolj kapitalistični od ZDA, ki ščitijo ljudi? Dajte potem usmerit vse topove v nižanje davkov, če smo vsak zase in ne socialna država...

Sem prebral, ZDA pustijo človeku osebne stvari do določene vrednosti, kar pomeni da otroku ostane PC, delavcu prevozno sredstvo, družini streha nad glavo (četudi samo do 25k, v resnici veš saj je odvisno od države, v Wisconsinu naprimer do 75k).

https://www.bankruptcyhelpmilwaukee.com...

Komentirajte raje kako to, da kapitalistične ZDA lahko ščitijo ljudi, mi socialni pa ne....

Zakaj selektivno povzemaš prakso iz ZDA? Ti povzemaš samo področje, ki ustreza tvoji retoriki.

Bi celo rekel da si nastrojen proti delovnskemu razredu...

mat xxl ::

Berem temo , kako je narasla, ja odprl jo je nekdo, ki bi tipično socialistično rad, da ja si sposodiš, potem naj se te pa vsi usmilijo .........

Tega ni, žal smo v čistem kapitalističnem svinjskem sistemu, žal je tako.

Sposojaj si, ko imaš denar na različnih naložbah in vedno veš, da če zagusti, boš pa malo ostalo spremenil, morda, kaj prodal in poplačal dolgove .......

Ker ja najbolj neumno je vzeti kredit in upati, da bo morda šlo, pa ja ne bo šlo, na koncu vas še banke pa izvršitelji pokradejo in pahnejo v še večjo bulo...... ni lepega sveta in vedno sončka, kot bi kdo rad videl...... ko ti ne gre, se ti še sosedje smejijo, pa tako.....

Torej ne rinite v kredite hiše in podobno, če je vse skupaj en velik vprašaj ali bo ??? ali pa ne .....

Je pa žalostno gledati, kako so eni neodgovorni, ko imajo denar, častijo, živijo, ko šejki, rezerve ne rabijo, vse zagonijo .... in takih ni malo, "samo jednom se živi" in pa "nek raja vidi".....

Potem pa pred leti spremljam eno debato o teh rubežih, so pa noter tudi rubežniki pisali, kaj pa kako, se je enim prav gabilo to delo, a je dobro plačano, in ja res jastrebi še zaslužijo na revežih, je svinjsko a tak je kapitalizem.

Torej pričakovati po kreditu, saj bo, je pa sploh neumno, takoj ukrepati, vem, da je sila boleče a to je žal edina rešitev, sicer gre vse v maloro.......

Poznam človeka iz obale , si je sposodil, garantiral z stanovanjem vrednim na trgu takrat 140.000 eur, banka prodala za 80.000 niti ne tako slabo, odplačal je okoli 55.000 eur vseh obresti in dolga in stroškov, danes 8 let po izvršbi, živi v starem večjem kamperju, lociranem na eni parceli od enega znanca in vozi avto za par tisoč eur...., res strašna izkušnja, samo sodelovati pri prodaji banke ni hotel, tiščal glavo v pesek, vsem na okoli grozil tudi bankirjem in čisto na vse se je pritožil, dolg je pa rasel, in ja rezultat že poznate ......

Torej nismo več v socializmu in to že dolgo ne več ............

Barakuda1 ::

A je kdo od vas zagovornikov ideologije "vse mu pobrat", slučajno pomislil in razmislil tudi o eventuelni soodgovornosti banke, da je do nezmožnosti plačila kredita sploh prišlo?
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Mato989 ::

Barakuda1 je izjavil:

A je kdo od vas zagovornikov ideologije "vse mu pobrat", slučajno pomislil in razmislil tudi o eventuelni soodgovornosti banke, da je do nezmožnosti plačila kredita sploh prišlo?


Kako? Kaj su mu spremenili obrestno mero? Ali morda ciljaš na Frankovske kredite? Dajte se nehat šalit no, neprebiranje pogodbe pomeni da si opravilno nesposoben, to smo že dojeli na primeru žene od tipa zgoraj =)

Še kaj?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Barakuda1 ::

Mato989 je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:

A je kdo od vas zagovornikov ideologije "vse mu pobrat", slučajno pomislil in razmislil tudi o eventuelni soodgovornosti banke, da je do nezmožnosti plačila kredita sploh prišlo?


Kako? Kaj su mu spremenili obrestno mero? Ali morda ciljaš na Frankovske kredite? Dajte se nehat šalit no, neprebiranje pogodbe pomeni da si opravilno nesposoben, to smo že dojeli na primeru žene od tipa zgoraj =)

Še kaj?


...razen tega, da pojma nimaš o čem sprašujem, ker več kot očitno nimaš pojma, kaj v pravni teoriji pomeni sorazmernost in odgovornost vseh pogodbenikov za pozitiven izhod posla. Debata z nekom, ki je tko ozkogleden (morda bolje - nerazgledan topogledno), je nesmiselna in izguba časa.

Še kaj?
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

showsover ::

Barakuda1 je izjavil:

tudi o eventuelni soodgovornosti banke, da je do nezmožnosti plačila kredita sploh prišlo?

V resnici ne, zakaj?

Zgodovina sprememb…

Barakuda1 ::

showsover je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:

tudi o eventuelni soodgovornosti banke, da je do nezmožnosti plačila kredita sploh prišlo?

V resnici ne, zakaj?


...glej odgovor zgoraj
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Mato989 ::

Barakuda1 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:

A je kdo od vas zagovornikov ideologije "vse mu pobrat", slučajno pomislil in razmislil tudi o eventuelni soodgovornosti banke, da je do nezmožnosti plačila kredita sploh prišlo?


Kako? Kaj su mu spremenili obrestno mero? Ali morda ciljaš na Frankovske kredite? Dajte se nehat šalit no, neprebiranje pogodbe pomeni da si opravilno nesposoben, to smo že dojeli na primeru žene od tipa zgoraj =)

Še kaj?


...razen tega, da pojma nimaš o čem sprašujem, ker več kot očitno nimaš pojma, kaj v pravni teoriji pomeni sorazmernost in odgovornost vseh pogodbenikov za pozitiven izhod posla. Debata z nekom, ki je tko ozkogleden (morda bolje - nerazgledan topogledno), je nesmiselna in izguba časa.

Še kaj?


Razen tega da postavljaš vprašanja namesto da bi jih obrazložil nisi nič prinesel k debati razen vzvišenosti nad soforumaši...

VSAK JE SAM odgovoren za svoje odločitve in podpise, nehajte že prelagat krivdo na druge!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

showsover ::

Barakuda1 je izjavil:

...glej odgovor zgoraj

Okay, malo je že megleno, pa naj bo... In to, v realnosti, spremeni situacijo... Kako?

Mato, ne forsiraj, prosim, pusti možakarju, da pove bolj konkretno. Jaz se sicer strinjam, da je marsikaj svinjarija okrog nas... Ampak vsaka svinjarija še ni... Kaj že?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Barakuda1 ::

showsover je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:

...glej odgovor zgoraj

Okay, malo je že megleno, pa naj bo... In to, v realnosti, spremeni situacijo... Kako?


...na žalost, običajno zaradi ekonomske ne/moči kreditojemalca in dolgih ter dragih sodnih postopkov, žal skoraj nič:(
Vprašanje niti ni bilo zastavljeno v smislu, kako v realnem svetu rešit ta problem, pač pa da bi zagovorniki ideologije "vse jim pobrat" vseenom malce razmisli, a je z njihovim načiniom razmišljanja res vse BP

...zgolj v razmislek pa ...zakaj mislite, da so varčevalci in kreditojemalci v ŠF, uspeli s svojimi zahtevki?
...in ali res mislite, da je kakšna velika pravno-filozofska razlika med tisti krediti in krediti, ki jih najemate v naših bankah v EUR
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

Mato989 ::

Barakuda1 je izjavil:

showsover je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:

...glej odgovor zgoraj

Okay, malo je že megleno, pa naj bo... In to, v realnosti, spremeni situacijo... Kako?


...na žalost, običajno zaradi ekonomske ne/moči kreditojemalca in dolgih ter dragih sodnih postopkov, žal skoraj nič:(
Vprašanje niti ni bilo zastavljeno v smislu, kako v realnem svetu rešit ta problem, pač pa da bi zagovorniki ideologije "vse jim pobrat" vseenom malce razmisli, a je z njihovim načiniom razmišljanja res vse BP


Mene bolj zanima ali je z načinom razmišljanja, da je ok, da ljudem ki DOLGUJEJO DENAR drugim osebam za storitve in dobrine, ne poberemo vse kar imajo izven nujnega preživetja kot piše v zakonu... sploh glede na dejstvo da se niso hotli pogovarjat in aktivno reševat nastalih težav
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Barakuda1 ::

&Mato989

... ne trudi se. Glede na to kar si do sedaj zapisal, ostajam pri prveotni izjavi ... debatqa s tabo je nesmiselna in čista izguba časa. Sory
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

feryz ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Pa sem rekel, žena ni lastnica, niti direktorica, niti prokurist, niti nič.

So rekli, vemo vemo. Samo njeno soglasje rabimo, da je s kreditom seznanjena in se strinja s tem.
To me spominja na moje kredite ali lizinge za firmo.
Vedno rečejo naj najprej podpišem 5 menic od podjetja, potem pa še 5 osebnih menic.
Pa jih vprašam na banki, kaj rabijo moj podpis, če nič nimam, niti gate niso moje.
In se mi nasmehnejo in mi povejo, da so preverili in da vejo, da nič nimam. Ampak če bo kaj narobe, tudi nikoli nič ne bom imel.

showsover ::

Barakuda1 je izjavil:

...

Ne jemlji Matota tako resno... Kako naj rečem, forum marsikaj prenese. Jemlji to bolj kot njegov ventil ne kot dokončno mnenje, zagotovo ima prav sicer v tem, da ljudje jemljeMo vse preveč enostavno, dobronamerno in se ne zavedamo posledic. To ni toliko problem Matovih izjav kot sicer (namenske) nepoučenosti splošne populacije, kar bi se dalo rešiti skozi izobraževalni proces, če bi to bili resnični cilji.

Barakuda1 ::

showsover je izjavil:

Barakuda1 je izjavil:

...

Ne jemlji Matota tako resno... Kako naj rečem, forum marsikaj prenese. Jemlji to bolj kot njegov ventil ne kot dokončno mnenje, zagotovo ima prav sicer v tem, da ljudje jemljeMo vse preveč enostavno, dobronamerno in se ne zavedamo posledic. To ni toliko problem Matovih izjav kot sicer (namenske) nepoučenosti splošne populacije, kar bi se dalo rešiti skozi izobraževalni proces, če bi to bili resnični cilji.



:)

...sej lih zato, ker ga ne morem jemat preveč resno, je debata z njim zguba časa.
Problem pa je, ker se vtika lih v vse (v kar se vsaj malo spozna kot tudi v tisto, o čemer pojma nima) ter tako tudi druge, ki mislijo mal drugače, ali pa so vsaj pripravljeni razmislit tudi mal širše, dobesedno izriva iz teme ... to je vse
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

Groot ::

Barakuda1 je izjavil:

A je kdo od vas zagovornikov ideologije "vse mu pobrat", slučajno pomislil in razmislil tudi o eventuelni soodgovornosti banke, da je do nezmožnosti plačila kredita sploh prišlo?


Se pridružujem enakemu vprašanju drugih - kakšna soodgovornost banke? Če ciljaš na to, da banka spodbuja previsoke kredite itd., potem oprosti nimaš pojma kako deluje bančni sistem, še manj pa ti je znana obsežna bančna regulacija na tem področju. In short: bančništvo je ena bolj reguliranih panog, kjer je predvsem potencialna izpostavljenost banke močno in redno nadzirana. Posledično so pogoji odobravanja kredita jasno določeni, zaradi česar je okno bank za odobravanje "presežnih" kreditov zelo ozko. Pa ne ponovno začeti z nekimi gostilniškimi debatami in primeri izpred 15 let, ker se je po krizi 2008 stvar drastično spremenila. Ali banke vseeno močno oglašujejo kredite in nudijo nizke obrestne mere? Ja. Ampak to je zgolj en malo del celotne zgodbe, saj 200k kredita še vseeno ne bo dobil Jože z minimalcem. Samo poglej si zadnje zaostritve Banke Slovenije na tem področju in če imaš vsaj malo razumevanja, bi ti moralo biti jasno da banke neke "krivde" za prekomerno zadolževanje ravno ne morejo nositi.

V vsakem, še tako zavarovanem primeru, pa se lahko zgodi karkoli nepričakovanega (npr. izguba službe, nesreša, bolezen, itd.). Ampak v teh primerih pa tudi banke zelo zelo rade iščejo kakšno rešitev (reprogram, odlog, itd.), je pa resda potrebno se malce nagažirati, kot so nekateri tukaj že opozorili. Če kdo misli da je v interesu banke rubiti nepremičnine ali pa jih morda prevzemati, res nima pojma o bančnem sistemu, še manj pa o financah. Rubež je za banko nekaj najslabšega kar se jim lahko dogodi, saj so v tem primeru njihove terjatve ne le praktično nepoplačane, temveč tudi traja predolgo preden je primer zaključen. Ravno ta čas pa je za banko ključen, saj slednja pred tem terjatve (načeloma) ne more dokončno odpisati in tako razbremeniti bilanco s spraščanjem za to oblikovanih rezerv. Zato pa je interes bank prodati slabe kredite naprej, čeprav za cente na posamezni EUR, saj jim to omogoča sproščanje kapitalskih rezervacij za slabe kredite.

showsover ::

Barakuda1 je izjavil:

...sej lih zato, ker ga ne morem jemat preveč resno, je debata z njim zguba časa.

Ja, no, ok, moja pričakovanja glede slo-tech.com foruma so zagotovo precej nižja od tvojih. Poskusi to razumeti na več nivojih.

Barakuda1 ::

˛&Groot
... z vidika rzmišljanja bank, se s tabo lahko strinjam.
A je razmišljanje bank res edino merilo (in ali je res tudi povsem v skladu s pozitivno zakonodajo), no to je pa že druga tema.
Preden se razburiš pomisli, če ne gre morda za sarkazem

49106 ::

Groot je izjavil:

Če kdo misli da je v interesu banke rubiti nepremičnine ali pa jih morda prevzemati, res nima pojma o bančnem sistemu, še manj pa o financah. Rubež je za banko nekaj najslabšega kar se jim lahko dogodi



Odvisno od tega, koliko kredita si odplačal. Več si odplačal, bolj se jim splača rubit.




Groot je izjavil:

Rubež je za banko nekaj najslabšega kar se jim lahko dogodi. Ampak v teh primerih pa tudi banke zelo zelo rade iščejo kakšno rešitev (reprogram, odlog, itd.), je pa resda potrebno se malce nagažirati, kot so nekateri tukaj že opozorili.


Ni res. Na banki se bodo obremenjevali samo, če je kredit preslabo zavarovan, sicer jim je vseeno.

showsover ::

49106 je izjavil:

Ni res. Na banki se bodo obremenjevali samo, če je kredit preslabo zavarovan, sicer jim je vseeno.

Normalno, ker bo praviloma vskočila politika, če bo prišlo do sistemskega zajeba.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Rubež (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12834088 (1805) 2dark
»

Zoran Vaskrsić zaradi dolga ob hišo (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Problemi človeštva
1668225854 (152992) matjash

Rubež premičnin - prosim za nasvet

Oddelek: Loža
469280 (7601) Gandalfar
»

Kako preprečiti rubež? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7332752 (18054) Invictus
»

Ko ti davčna stopi na račun ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9524468 (6984) Mehmed

Več podobnih tem