» »

Rubež

Rubež

«
1
2 3

vkrizi ::

Lep pozdrav vsem. Star sem 28let in prihajam z Dolenjske. V zadnjih nekaj letih sem si ustvaril v glavnem po lastni krivdi za cca 5000eur dolgov pri različnih upnikih. Sedaj sem prijavljen na stalnem prebivališču v hiši svoje mame. Zaradi tega se bojim, da bodo rubili stvari, ki so njena last. Rad bi se nekako rešil teh dolgov, vendar ne vidim nobene rešitve, že dalj časa sem brez zaposlitve, nekaj časa sem delal v Avstriji, vendar sem bil ogoljufan in domov sem se vrnil z še večjimi dolgovi. Prosim koga, če mi lahko pomaga kako najlažje in najbolj učinkovito rešiti s temi težavami. Ali je res moja najboljša opcija osebni stečaj? Prosim kogarkoli ki mi lahko pomaga s konkretnimi informacijami, da mi pove kaj več.....lahko tudi na e-mail Hvala vsem za odgovore
  • spremenil: Mavrik ()

pamž ::

Poklič jih pa boš pol kamot spau. strah te nej bo unih privat izterjevauceu.Sicer pa če si vredi oseba ti bojo prjatli hiter pomagal ter razumel situacijo,če pa si mutomarič ti bojo pa rubežniki- si že odčoču s svojimi preteklimi odločitvami ! Lp

betmen ::

glede na to da si brezposelen, si lahko prebereš zakone, odločbe, pravila kaj ti kdo sme in kako. Pa boš najbolje vedel.

Tudi obisk kakšnega odvetnika ti ne bo škodil. Reskiraš še tistih 100€ za njegov obisk pa bo ziher dal kakšen pameten predlog/nasvet.

BorutK-73 ::

Rubili ti bodo samo tvoje stvari. Ko bo prišel te bo vprašal kje je tvoja soba (pač prostor kjer so tvoje stvari) in bo popisal ali zarubil kar bo vrednega. Pa ne pričakuj neke normalne cene, ocenijo cca 25% realne vrednosti izdelka.
Da se pa z rubežniki vse zmenit če imaš normalen odnos do njih, če se boš začel pizdit na njega ali kaj hujšega, se ne bo dobro končalo za tebe.

Meni so imeli namen rubiti pa par K tolarjev ampak smo se zmenili da bom plačal.
Pa še to, mogoče je bilo naklučje, ampak prišel je teden dni po nakupu novega računalnika za 200K tolarjev.

PS
Za osebni stečaj pa ne bi vedel.

Zgodovina sprememb…

reeves ::

Rubili ti bodo samo tvoje stvari.

Če se gre za rubež premičnin, potem rubijo vse kar se nahaja na stalnem oz. začasnem prebivališču dolžnika. Razen tistih stvari, za katere lahko nekdo drug dokaže, da so njegove.
Nepremičnine se rubijo samo tiste, katerih lastnik je dolžnik.

Vsaj tako mi je razložil rubežnik. Je pa res, da se da zmenit. Vsaj jest sem se lahko in sem plačeval na obroke, tako da do rubeža ni prišlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reeves ()

Šimpanz ::

Točno tako rubežnik rubi vse, mama pa lahko z računi (veliko sreče s tem) dokazuje da je njeno. Najbolje je da se zmeniš z upniki, ker je rubež najslabša rešitev.

Invictus ::

Najbolje je da pokličeš upnike, in se z njimi dogovoriš za neko obročno plačevanje.

Najslabše pri tem je skrivanje in neodzivnost. Oni bodo svoj denar dobili + zamudne obresti.

Deluj proaktivno.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

duque ::

Najprej se zmeni z upniki, vendar na način, da dajo pisni odlog o dejanju izvršbe oz. umik, ko je poplačan dolg. Če ti to ne uspe, pojdi do izvršitelja in se zmeni za obročna poplačila pri njemu (pod 50€/mesec te nobeden ne bo resno jemal). S tem si boš znižal stroške izvedbe rubeža, ponovnega rubeža, dražb ipd ... jasnoda, če boš redno poplačeval.

telexdell ::

50€/mesec pri 5000€ dolga??? Kateri upnik bo čakal tam 10 let na poplačilo dolga, če je že vložil izvršbo?
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Invictus ::

telexdell je izjavil:

50€/mesec pri 5000€ dolga??? Kateri upnik bo čakal tam 10 let na poplačilo dolga, če je že vložil izvršbo?

Upnik mora plačati rubežnika. Večina upnikov se temu hoče izogniti.

Še vedno se da pogovorit z njimi, ampak denar boš pač moral imeti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Furbo ::

Rubežniki uletijo, rubijo vse kar je zanimivega, potem pa srečno z dokazovanjem kaj je in kaj ni tvoje.

Nekje se zaposli in z upniki doseži kak dogovor.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

solatko ::

Edini predlogi, ki imajo v tej temi smisel so, pogovori se z upniki.
Vse ostalo je nabijanje brez veze.
Človek nima zaposlitve, vprašanje je, kaj sploh zna in je pripravljen delat.
Če je bil nategnjen tudi v Avstriji je to znak, da je precej naiven.

Zaposlitev v SLO je, razen za specifična znanja, utopija.
Reden dohodek je druga utopija, torej dogovor o obročnem plačevanju, že v osnovi pomeni, misija nemogoče.
Glede na bodočnost izboljševanja situacije, je misel na vračilo dolga nekaj k€, naslednja utopija.

Rezultat izboljšanja se bo poazal že tako, da si bo OP zaslužil za preživetje, brez nadaljnega zadolževanja.

Ob pridobitvi kolikor toliko solidne službe to sploh nebi bil problem - nekaj k€ kredita na banki in redno mesečno odplačevanje, pa bi se stvari uredile.

Sedaj se lahko z upniki dogovori samo to, da bo pač dal nekaj, ko bo v situaciji, da bo kaj zaslužil, vse drugo pa je prazno nakladanje.
Delo krepa človeka

SeMiNeSanja ::

Ravno zadnjič so na cekin.si delali reklamo za neko firmo, ki kvazi pomaga pri reševanju iz dolgov [link]. Koliko takšne svetovalnice dejansko pomagajo, je vprašanje - mene bi bilo predvsem strah, da nebi bil na koncu dolg povečan še za račun za njihovo storitev. Pri vsem sranju, ki ga država financira, bi tovrstne usluge morale biti brezplačne za tiste, ki so se znašli v težavah, financirane s strani države.
Morda pa se vseeno splača poklicati in vprašati, koliko te bi stala njihova pomoč.

Drugače pa je prvo pravilo odkrita komunikacija z upniki in ne skrivanje pred njimi. Z nekaterimi se da marsikaj dogovoriti, z drugimi manj. Ampak bolj bistveno je, da vedo, da jih nisi dal na ignore in da se trudiš, da bi zadevo rešil, četudi trenutno ne moreš kaj dosti naresti.

Drugo pravilo pa je 'najdi si reden vir prihodkov'. Če že vsaj za sproti pokrivaš, da dolg še dodatno ne narašča, je bolje kot nič. Pravijo, da v sili vrag tudi muhe žre - torej ne išči sanjske službe, ki je ne bo. Še manj pa čakaj, da bo zaposlitev iskala tebe. Bodi nekonvencionalen, vsedi se na bicikel in se vozi naokrog v okolici svojega bivališča in potrkaj na vrata vseh mogočih delavnic in skladišč, ki jih vidiš in povprašaj, če potrebujejo kakšno pridno roko, vsaj za občasno pomoč. Kar je na dosegu s kolesom ti bo prihranilo stroške za prevoz na delo.

solatko ::

SeMiNeSanja - Ti predlagaš sivo ekonomijo in delo na črno. Taki predlogi niso dovoljeni v ST.
Zaposlitev, razen z dobrimi zvezami ali specifičnimi znanji, ki bi zagotovile preživetje in vračanje dolgov, v SLO ne boš našel.

Sicer pa se da tudi drogo prodajat:'(.
Delo krepa človeka

s6c-gEL ::

Predlagam iskanje za "osebni stečaj".Google najde več informacij.

Predlagam tudi da se prijaviš nekam na svoj naslov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

solatko ::

s6c-gEL - Svoj naslov je ob brezposelnosti dosegljiv edino na CSD, stalno bivališče - Tromostovje brez številke, 1000 Ljubljana,
Delo krepa človeka

Isotropic ::

takih nategunov, ki te pošljejo v avstrijo, plačajo pa ne, je kar dosti, ni treba biti nič naiven.
50-100e bo plačeval, dokler nima šihta, potem pa več.

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

solatko je izjavil:

SeMiNeSanja - Ti predlagaš sivo ekonomijo in delo na črno. Taki predlogi niso dovoljeni v ST.
Zaposlitev, razen z dobrimi zvezami ali specifičnimi znanji, ki bi zagotovile preživetje in vračanje dolgov, v SLO ne boš našel.

Sicer pa se da tudi drogo prodajat:'(.

Kje sem jaz predlagal delo na črno? Občasno delo je laho tudi delo za skrajšan delovni čas, delo po podjemni pogodbi,....

DELO samo nima nobene veze z obliko in vrsto plačila - o čemur pa jaz sploh nisem govoril!

MadMicka ::

Osebni stečaj je najboljša rešitev. Greš pač na najbližje okrožno sodišče in kar na zapisnik vložiš predlog za osebni stečaj in obenem predlog za odpust obveznosti.

Pa pri mami, kjer stanuješ, če pride rubežnik, ga pač peljite v sobo, kjer živiš oz. spiš in naj tam rubi, če kaj hoče. Ostalo je tako ali tako od mame. Če pa prijaviš bivališče kje drugje, pa še toliko bolje.

BorutK-73 ::

Šimpanz je izjavil:

Točno tako rubežnik rubi vse

Nope. Rubi lahko tisto kar je tvoje.

Alamar ::

v kolikor se v izvršilnem postopku zarubijo stvari, ki niso v lasti dolžnika, temveč tretje osebe, mora ta oseba v izvršilnem postopku podati ugovor tretjega, kjer zatrjuje in dokazuje, da je izvršba na določene stvari(ki so v njeni lasti) nedopustna

shadeX ::

BorutK-73 je izjavil:

Šimpanz je izjavil:

Točno tako rubežnik rubi vse

Nope. Rubi lahko tisto kar je tvoje.


Tako je mislil tudi moj kolega, dokler niso prišli rubežniki na dom in začeli z odnašanjem stvari. Hladilnik, mikrovalovka, pečica, itd.. Njegov je bil samo računanik.

Od brata PC so tudi zarubili ampak na srečo ga je kupil na obroke in tako je lahko dokazal da je tisto njegovo. Tako da so tisto pustili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

drzni86 ::

shadeX je izjavil:

BorutK-73 je izjavil:

Šimpanz je izjavil:

Točno tako rubežnik rubi vse

Nope. Rubi lahko tisto kar je tvoje.


Tako je mislil tudi moj kolega, dokler niso prišli rubežniki na dom in začeli z odnašanjem stvari. Hladilnik, mikrovalovka, pečica, itd.. Njegov je bil samo računanik.

Od brata PC so tudi zarubili ampak na srečo ga je kupil na obroke in tako je lahko dokazal da je tisto njegovo. Tako da so tisto pustili.



Točno tako1 Rubežnik lahko zarubi vse premičnine, ki so na naslovu, kjer ima dolžnik prijavljeno stalno prebivališče. Če so premičnine last drugih stanovalcev morajo to dokazovati z računi in podobnimi dokazili.

Glede dogovora z rubežnikom za plačilo po obrokih ti svetujem, da se za takšno plačilo raje dogovoriš direktno z upnikom, ker si rubežnik od vsakega obroka še on vzame določen znesek.

Najboljše bo, da kontaktiraš upnike, ki so predlagali izvršbo na premičnine in se z njimi zmeniš, za plačilo na obroke, oni pa naj sodišču pošljejo odlog izvršbe... Dokler boš redno poravnaval obroke se druga izvršilna dejanja ne bodo izvajala.

Če res to ni mogoče pa ti predlagam že zgoraj omenjeni osebni stečaj in seveda znotraj samega osebnega stečaja tudi zaprosi za odpust obveznosti.

reeves ::

BorutK-73 je izjavil:

Šimpanz je izjavil:

Točno tako rubežnik rubi vse

Nope. Rubi lahko tisto kar je tvoje.


Nope. Link?

GALINTECH ::

Zanimivo branje ...
Kaj pa v primeru da si dobil v dar? Kako potem to dokažeš?
http://galintech.si/

St235 ::

Zelo težko, zato je vedno tako sranje z rubeži. Rubi se lahko vse na skupnem gospodinstvu. Torej ne direktno na skupnem naslovu. Če je na primer urejena etažna lastnina, ločene stanovnske enote itd, potem se rubi samo v tisti kjer dolžnik prebiva in ne v vseh.

KAdar pa tega ni se pa smatra, da je upnik solastnik vseh predmetov v skupne mgospodinjstvu in rubežniku ni potrebno dokazovati ali je specifičen predmet res dolžnikov ali ne. Temveč morajo ostali uporabniki dokazovat, da so neki predmeti samo njihovi.

technolog ::

In kako ne bi, kdorkoli pameten, odnesel vseh vrednih stvari začasno v neko najeto sobo?

bobby ::

reves,.. borutK,.. jst sem link,.. :)
zato, ker sem bil pol leta nazaj jst ta primer.
ko pridejo rubež prvič, se da vse zment z njimi, ker nimajo interesa kar pobirat,.. ko pa pridejo drugič, morajo pa oni dokazovat, da so zadeve od rubljenega človeka in če mama pokaže prst na njegovo sobo, je to vse, kar lahko vzamejo in nič več.

ne pridejo in ne jemljejo kar vse po vrsti, vsaj smeli ne bi. če pa že, jih pusti, naj poberejo, potem pa naslednji tvoj postopek je tvoja tožba proti njim oz prijava kraje :)

Se sliši čudno ampak tako to je in če je tožba, potem je lahko tožba z odškodnino,.. figure the rest,..
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

stb ::

GALINTECH je izjavil:

Zanimivo branje ...
Kaj pa v primeru da si dobil v dar? Kako potem to dokažeš?

Nedvoumno samo z napovedjo za odmero davka od prejetega darila.

reeves ::

Zanimivo. Kot sem rekel sem se jaz tudi zmenil z njimi, vendar mi je rubežnik povedal drugače.
Drugače pa dober link. Zanesljiv :))

St235 ::

bobby je izjavil:

reves,.. borutK,.. jst sem link,.. :)
zato, ker sem bil pol leta nazaj jst ta primer.
ko pridejo rubež prvič, se da vse zment z njimi, ker nimajo interesa kar pobirat,.. ko pa pridejo drugič, morajo pa oni dokazovat, da so zadeve od rubljenega človeka in če mama pokaže prst na njegovo sobo, je to vse, kar lahko vzamejo in nič več.

ne pridejo in ne jemljejo kar vse po vrsti, vsaj smeli ne bi. če pa že, jih pusti, naj poberejo, potem pa naslednji tvoj postopek je tvoja tožba proti njim oz prijava kraje :)

Se sliši čudno ampak tako to je in če je tožba, potem je lahko tožba z odškodnino,.. figure the rest,..


Če bi bi bilo res kar praviš potem bi vsak rekel da živi v prazni sobi v kleti kjer je na tleh garjava deka. In potem se ne bi mogli ničesar dotaknit. Jok brate, ni tako enostavno.

Kot prvo ne rubi se stvari ki so v lasti posameznika ampak stvari, ki so v posesti posameznika. Torej se v postopku rubeža ne ugtavlja dejanska last ampak zolj ali ima upnik nad stvarjo posest.

In kot drugo uredba določa smernice, da je treba upoštevat tudi izjave prič, niti pod razno pa rubež stvari (četudi se kasneje izkaže da je last tretjega) ni možno opredelit kar tako kot krajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

martincek1 ::

Če rubijo nekaj, kar ni tvojega, je edino logično da mama kliče policijo, saj so pristojni za varovanje osebne lastnine. Pa rubežnik ti ne bo govoril, kaj je na prvem obisku zarubil, samo malo se bo sprehodil po hiši. Ampak če se ne boš pritožil v roku treh dni, ti lahko odnese praktično celo bajto, pa ne moreš nič.

MadMicka ::

Ne morem drugače reči; kaj neki nabijate u tri p.m.? Ne razumem, kako človeku sploh pade na pamet odgovarjat o zadevah, o katerih nima pojma?

Se pravi, jasno, če človek živi v maminem stanovanju, če ni nikoli nič imel, brez službe, dolžan na vse strani, potem ti zdrava pamet pove, da je vsaj pretežni del opreme v stanovanju od mame. In ravno zato pride prav, da se rubežniku jasno pove, katere stvari so od dolžnika in v katerih prostorih točno biva dolžnik. Če bi recimo rubežnik rubil TV, zmrzovalno skrinjo, omare, mize, ipd., last mame, pač mama poda v okviru izvršilnega postopka ugovor tretjega. Pove, da je ona lastnica, če ima račune prav, če pa ne, pa opiše okoliščine, kdaj je kupila, za pričo lahko imenuje kogarkoli, če jo slučajno ima, recimo kak sorodnik ali sosed, in normalno, da se na koncu koncev upniki ne morejo poplačati iz premoženja, ki ni last dolžnika.

mat xxl ::

Rubijo zavestno prav vse, kar je na naslovu stalnega prebivališča. Sam vem za konkreten primer, ko so staršem odvetniškega pripravnika, ki so oddajali stanovanje zaradi tega najemnika u bistvu njemu rubili v najetem stanovanju njihov, kavč, lcd tv, hladilnik, pomivalni stroj, pa ni bilo pametnega razumnega načina stvari dobiti nazaj.
Ker oni bi lahko podali le ugovor 3. jega, kar so sicer storili in je bil zavrnjen z obrazložitvijo, da imajo pravno možnost sedaj oni tožiti najemnika in ga terjati za škodo.

Skratka pozabili so na cca 1500 eur škode, zabrisali najemnika na cesto in se nekaj naučili :( .

Tebi, kot dolžniku ostane le osebni stečaj, pa tudi tam ni na eazy, lahko pa greš na CSID in poveš , da živiš na cesti , si sicer prijavljen pri mami, a da ne bi njej rubil in se zmeniš, da se pri njih na CSID prijaviš.

In ja rubežniki bodo še naprej nabijali stroške, saj gredo tudi tja na CSID rubit, pa potem z zapisnikom ugotovijo, da rubež ni možen, čeprav vedo po naslovu, kaj je tam in tako pokasirajo nove stroške izvržbe, ki jih založi upnik, na koncu pa jih plačaš ti.

Najbolje bi bilo, da delaš po 12-14 ur na dan bilo kako, zaslužiš in obročno vračaš vsem upnikom vsakemu nekaj in jih obvestiš, naj mesečno pričakujejo XY znesek, da se trudiš, boš plačeval postopno naj pa vse izvržbe ustavijo vsaj za čas, ko ti delno plačuješ mesečno vsaj nek znesek.

Glugy ::

St235 je izjavil:

Zelo težko, zato je vedno tako sranje z rubeži. Rubi se lahko vse na skupnem gospodinstvu. Torej ne direktno na skupnem naslovu. Če je na primer urejena etažna lastnina, ločene stanovnske enote itd, potem se rubi samo v tisti kjer dolžnik prebiva in ne v vseh.


Ja pol naj pa uredi etažno lastnino al pa ločeno stanovanjsko enoto. A bi bilo to nesmiselno?

SeMiNeSanja ::

Tole vse skupaj meni deluje malo divje, bolj opisovanje neke divje prakse, kot pa dejansko kaj sme in kaj ne smejo rubežniki početi oz. zapleniti.

V primerih, kjer pobirajo vse, kar jim pride pod roke, ne glede na dejansko lastništvo, imam občutek, da je to bolj samovoljna praksa nekaterih 'servisov', ki se gibljejo precej na meji med dovoljenim in prepovedanim.

Koneckoncev naj bi bila osebna lastnina nedotakljiva? V primeru, kakršen je bil zgoraj opisan, ko so najemodajalca oškodovali in se nato sklicavali, da naj ta toži najemnika, pa je ta praksa za moje pojme že dobesedno kriminalna in nič kaj dosti boljša od tiste, ko s pomočjo groženj izvajajo 'izterjave'.

Verjetno kje obstajajo kakšni predpisi, kaj je izterjevalcem dovoljeno in kaj ne.
Bo treba malo pobrskati in preveriti dejansko stanje.

SeMiNeSanja ::

Upoštevanje pravic drugih oseb na zarubljeni stvari

76. člen

Izvršitelj opravi rubež stvari ne glede na ugovore, da se z rubežem kršijo katerekoli pravice drugih oseb na tej stvari. Rubež takih stvari se opravi samo, če ni mogoče zarubiti dovolj drugih stvari enake vrste, ki bi zadoščale za poplačilo upnika.

Dolžnika ali druge osebe, ki zatrjujejo, da na predmetih rubeža obstajajo pravice ali bremena, ki preprečujejo izvršbo oziroma jih je v postopku izvršbe ali zavarovanja potrebno upoštevati (npr. solastnina, skupna lastnina, lastnina in druge stvarne pravice, rubež davčnega organa), izvršitelj pozove, da predložijo dokaze, iz katerih izhaja verjetnost obstoja njihove pravice oziroma bremena (npr. prometno dovoljenje, druge javne ali po zakonu overjene listine, izpise iz uradnega registra zarubljenih premičnin in zastavnih pravic in drugih evidenc, pisne izjave) ter podatke o osebnem imenu in prebivališču oziroma firmi, imenu in sedežu osebe, ki naj bi imela take pravice.

Če so v primeru rubeža stvari iz prejšnjega odstavka navedeni podatki predloženi, mora izvršitelj osebe, ki zatrjujejo oziroma za katere se zatrjuje ali če sam ugotovi, da lahko na zarubljeni stvari uveljavljajo svoje pravice, pravočasno obvestiti, da lahko svoje zahtevke uveljavljajo pri sodišču oziroma drugemu pristojnemu organu. Če so te osebe pri rubežu navzoče, jih lahko izvršitelj obvesti ustno, sicer pa jih obvesti pisno s priporočeno pošiljko.

Izvršitelj obvestilo iz prejšnjega odstavka zaznamuje v zapisniku. Če je bilo obvestilo ustno, se obveščena oseba podpiše na mestu, kjer je obvestilo zaznamovano. Če je bilo obvestilo pisno, pa se zapisniku priloži potrdilo o priporočeni pošiljki.

Če v primerih iz prejšnjih odstavkov upnik, ki je navzoč pri rubežu izjavi, da naj se izvršba na te stvari ne opravi, izvršitelj to izjavo zaznamuje v zapisniku in rubeža ne opravi. Upnik se mora v zapisniku na mestu, kjer je zapisana njegova izjava, podpisati.


Če jaz pravilno razumem, mora dolžnik po domače povedano 'odpreti goflo', ko izvršitelj nabira premičnine in jasno povedati, da te niso njegova last in kdo je dejanski lastnik.

V primeru najemnika opremljenega stanovanja, je očitno kar nekaj šlo narobe, verjetno predvsem to, da najemnik ni niti pisnil, da je zgolj najemnik opremljenega stanovanja.

fosil ::

Čudi me, da še nihče ni dal v ustavno presojo tega zakona o rubežu.
Logično je, da ti lahko zarubijo stvari v tvojem lastnem (ali solastniškem) stanovanju, ampak da lahko zarubijo tudi stvari v tujem (najemniškem) stanovanju to pa ne more biti ustavno.
Tako je!

SeMiNeSanja ::

Vsekakor je izvršitelj ravnal v nasprotju s pravilnikom (in zakonom?), če lastnika najemniškega stanovanja ni napotil na sodišče, da tam uveljavijo svojo lastniško pravico nad zarubljenimi predmeti v njegovi lasti, kot mu to narekuje pravilnik.

Seveda se za izvršitelja in upnika potem rubež zakomplicira (stroški narastejo?) in je frajer kar malo po domače lastniku naročil, da naj toži dolžnika, kar pa ni v smislu zakona, če stvari razumem pravilno.

Dopuščam pa možnost, da je dolžnik molčal, dokler ni bilo že prepozno in zaseženi predmeti prodani. V takem primeru najbrž dejansko ne ostane druge možnosti, kot tožiti dolžnika za povrnitev škode, ki jo je povzročil s tem, da s svojim molkom lastniku ni omogočil zaščititi svojo lastnino.

Invictus ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Koneckoncev naj bi bila osebna lastnina nedotakljiva? V primeru, kakršen je bil zgoraj opisan, ko so najemodajalca oškodovali in se nato sklicavali, da naj ta toži najemnika, pa je ta praksa za moje pojme že dobesedno kriminalna in nič kaj dosti boljša od tiste, ko s pomočjo groženj izvajajo 'izterjave'.

Saj je nedotakljiva. Dokler sodišče ne odloči drugače in izda odločbo na podlagi katere lahko rubežnik pobere tvoje stvari ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bzzero ::

Dejstvo je, da rubežnik pobere vse kar najde uporabnega na naslovu. Se lahko nevpleteni tam živeči na trepalnice mečejo in razlagajo kaj je njihovo in kaj dolžnikovo. Kasneje imajo možnost dokazovati dejansko lastništvo - good luck with that.

Pa tudi to, da kdo lahko prijavi prebivališče na CSD že nekaj časa ne velja. Imam znanko, ki je tam zaposlena (sicer ne v Ljubljani) in pravi, da so pri tem zdaj zelo previdni, saj se je v preteklosti zgodilo, da so rubežniki potem potrkali na njihova vrata in dejansko začeli rubiti njihovo opremo.

Je pa edini izhod iz te zagate odkrit pogovor z upniki, sestanek na CSD, ki ti bo pomagal pri pogajanjih z upniki (pomagajo potrditi tvojo zgodbo in stisko v kateri si). Ključ do vsega pa je tvoja volja - če si se pripravljen rešiti tega, potem bo šlo in tudi upniki te ne bodo preganjali, če boš pokazal voljo do vračila dolgov. Nikar pa si ne sposojaj denarja, da boš poplačeval stare dolgove - to je NO GO, ker bo samo še slabše.

Šimpanz ::

Ena od rešitev je tudi da z mamo skleneš najemno pogodbo za recimo dve sobi in potem, ko rubežnik pride rubi samo v tej sobi. Imeti pa moraš veljavno pogodbo.

bzzero ::

Šimpanz je izjavil:

Ena od rešitev je tudi da z mamo skleneš najemno pogodbo za recimo dve sobi in potem, ko rubežnik pride rubi samo v tej sobi. Imeti pa moraš veljavno pogodbo.


Preberi si kaj je prej napisal lakotnik. Rubežnik gleda take primere vsakodnevno in pozna tisoč in tri načine kako so se dolžniki poskusili skriti in izogniti postopku. Edini način da privarčuje mami nekaj let življenja, je ta, da se prijavi kje drugje. Rubežniku pride na naslov in se mu gladko j*be, ko mu ti mahaš z neko pogodbo in mu kažeš prazno dolžnikovo sobo. Pobral bo vse kar uporabnega na tem naslovu, mama pa bo kasneje lahko dokazovala kaj vse je njeno - to pa niti ni tako enostavno, ker npr. samo račun za televizijo še ne bo dovolj za dokazilo lastništva itn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bzzero ()

St235 ::

Pogodba o najemu bi glede posesti šla čez v kolikor seveda predstavlja realno stanje (recimo najem opremljenih bivalnih prostorov v pritličju). Pričakovat, da bo rubežnik šel domov, če mu bosta pokazala najemno pogodbo za prazno sobo v kleti je pa utopično.

Rubežnik lahko rubi vse kar ima dolžnik v posesti. Ja, to ni enako kot v lasti. Tako lahko mirno odnese TV, ki ga dolžnik gleda ali pa kosilnico, ki si jo je sposodil od soseda. Seveda zakon pri tem predvideva da mora rubež pričeti na premičninah, ki so nedvomno last dolžnika in ne sme rubit stvari, ki očitno niso njegove (avto registriran na leasing hišo, roza tangice tri številke premajhne...). Samo med enim in drugim je zelo široko sivo območje, kjer posest in lasntine ni možno enostavno dokazat. Tam je potem od rubežnika odvisno do katere mere bo zadevo stopnjeval in seveda od lastnika v kakšni meri lahko svojo lastnino dokazuje. Sanjat o temu, da bo rubežnik obtožen za krajo zato, ker odnese napačen hladilnik pa je približno tako utopično, kot da bo voznik proviste dobil kazen med snemanjem prehitrega voznika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

bzzero ::

Se ne bi mogel bolj strinjati s tem kar je napisal lakotnik. Vsi mulčki, ki pišete kako lahko rubijo le stvari v njegovi sobi pišete neumnosti in se z rubežem kaj šele pravim rubežnikom, dejansko niste še nikdar srečali. OPu dajete kilave nasvete, ki mu dejansko ne bojo nič pomagali, njegovo mamo pa prikrajšali za precej zdravja in mirno penzijo.

Priporočam branje tega članka, da boste lažje razumeli kako na stvar gledajo rubežniki in kako stvari potekajo v praksi.

En izsek, če se komu ne da brati vsega...

Zgodbe izvršiteljev, ki jih piše življenje, bi lahko upodobili kot tragedije, kriminalke, drame. Zabavne epizode so redke. Ko izvršitelj potrka na vrata, ne ve, kaj bo našel za njimi. Denimo skrušenega očeta, ki, nič kriv, plačuje za grehe svojega že zdavnaj odraslega a nikoli dozorelega potomca. Ta morda že dolgo ne živi več doma, odjaviti pa se noče, ker noče prevzeti odgovornosti. Izvršitelj pa mora po črki zakona opraviti rubež na domačem naslovu. Izurjeno oko je že ob vstopu zaznalo, da tu praktično ni kaj vrednega vzeti. Ko gospodarju pojasni postopek in njegove pravice (na sodišču lahko vloži ugovor tretjega in dokaže, da so popisani predmeti njegova in ne dolžnikova last), začne pisati rubežni zapisnik: mikrovalovka - 100 evrov, radijski sprejemnik - 50 evrov; gremo v dnevno: televizija, >>Joj, zelo je že stara!<< recimo - 50 evrov, sedežna garnitura - 100 evrov; >>Imate še kakšno sobo?<< >>Da, ampak je hčerina.<< >>Vseeno.<<, računalnik - 150 evrov, tiskalnik - 50 evrov, fotoaparat - 50 evrov... Če oče ne vloži ugovora oziroma sin ne plača dolga, bo dražba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bzzero ()

SeMiNeSanja ::

Da ne bo kakšne pomote - če boš nesel svoj fancy 60" LED TV skriti k prijatelju in izvršitelj temu pride na sled (npr. naleti na garancijski list,...), ima tudi pravico zaseči zadevo na naslovu prijatelja.

Na koncu vsega je v taki krizi najbolj pomembno, da ne špilaš noja in vtakneš glavo v pesek, dokler 'neprijetnosti' ne minejo. Če se že nisi potrudil prej kaj premakniti in se še celo skrival pred upniki, potem je ob obvestilu o izvršbi skrajni čas, da začneš migati. Veliko bolje pa je, če to storiš že mnogo prej in sploh ne pustiš, da stvari gredo tako daleč .

Najemanje kredita za poplačilo dolgov ni nujno vedno najslabša opcija, sploh če zadevo vodi nekdo, ki se zna vešče pogajati. Če upnik uvidi, da nikakor ne bo mogel s pomočjo rubeža priti do poplačila terjatev, bo včasih pristal tudi na poravnavo za bistveno manjši znesek, kot si mu dolgoval. Če veš, da boš 2000EUR dobil po obrokih povrnjenih šele v treh, ali celo petih letih, boš morda sprejel tudi poravnavo za 200EUR, ki jih dobiš takoj izplačanih. Vendar je tudi takšne poravnave potrebno pravno zavarovati, da si upnik nebi čez čas premislil in začel terjati še preostanek.
Takšne 'kredite' je najbolje iskati v ožjem sorodstvu (mama, ata, dedek,...), saj tako zadeve ostanejo v družini in ne rabiš skrbeti, da ti bo npr. mama nagnala izvršitelja za vrat, če se ti bo spet kdaj zataknilo pri vračilu posojila.

Predvsem pa je potrebno poskrbeti za redne prihodke. Brez tega ne boš nikoli spravil glave ven iz zanke, ki ti visi okoli vratu.

Zgodovina sprememb…

2f4u ::

Torej,

obstaja še možnost odprodaje dolga, kjer nekdo prevzame tvoj dolg po "nižji ceni", ti pa potem njemu počasi oddelaš. To je zelo odvisno od tvojega znanja. Sam sem že odkupil terjatev, potem pa mi je po !!V naprej dogovorjeni shemi!! oddelal. V mojem primeru je to tudi poslovno ujemalo!

Za stanovanje pa je problem pogodb med starsi in otrokom - kako dokazujes kje zivis? Lepe oci? Pozabi. Verjami,... zvito se da priti mimo ampak zopet... "pravno/finančno" potratno; vsaj 300-400Eu stroskov. Potem moras pa se "fizicno" lociti za rubeznika, da ne pride "naprej"....

Sam pri sebi si naredi realen seznam "materialnih/premičnih" dobrin in vrednoti prodajo na bolhi...

Osebni stečaj ni enostaven; kar nekaj fint je - zadnja rešitev in traja in traja nekaj let.

Se dodatek; rubeznik ima "plombe/nalepke" ki ti jih da na predmete in potem jih ne smes vec oddtujiti in niso tvoja last...

Lp,
T

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

martincek1 ::

2f4u je izjavil:


Se dodatek; rubeznik ima "plombe/nalepke" ki ti jih da na predmete in potem jih ne smes vec oddtujiti in niso tvoja last...
T


Mu jih pa lahko takoj strgaš dol in pokličeš policijo, da zaščiti tvoje premoženje. (no, v tem primeru mama)

negotiator ::

Mene zanima, kaj bi naredili, če bi popolnoma vse stvari preselil k sosedu, ali nekam skril, kaj bi potem zarubili, če recimo hiša ni tvoja...

Ali te potem kar v zapor odvlečejo?
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

martincek1 je izjavil:

[
Mu jih pa lahko takoj strgaš dol in pokličeš policijo, da zaščiti tvoje premoženje. (no, v tem primeru mama)

Niti ne.

Rubežnik pokliče za pomoč policijo, če pričakuje probleme. Potem pa ti zarubi še več stvari da poplača storitev policije.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izvršba in rubež nekaj vprašanj (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796391 (2361) nokia6310
»

Rubež, čeprav sm v najemu (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20530244 (23799) 49106

Rubež premičnih stvari (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9610434 (8557) jb_j

Rubež premičnin - prosim za nasvet

Oddelek: Loža
469326 (7647) Gandalfar
»

Kako preprečiti rubež? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7332877 (18179) Invictus

Več podobnih tem