» »

Čudno obnašanje PCja, stutterji in FPS droppi

Čudno obnašanje PCja, stutterji in FPS droppi

IcyFox ::

Pozdravljeni,
v zadnjem tednu imam precejšnje težave z PCjem in bi vas prosil za pomoč. Prejšnji teden sem začel imeti v Windowsu čudne stuttering glitche. Najbolj so bili opazni, ko premikam okna po Windowsu, scrollam po spletu ali v igrah (posnetek stutteringa spodaj). V naslednjih dneh so sledili tudi BSODi (page fault in nonpaged area, irql not less or equal, attempted execute of noexecute memory). Ponovna inštalacija Windowsa ni pomagala, je pa težavo z BSODi rešilo to, da sem defaultal BIOS in s tem izklopil overclock. Stutteringa to žal ni rešilo. Izločil sem težavo z grafično kartico (poskusil z drugo, ki je imela enake težave, odstranitvijo driverjev z DDU in ponovno namestitvijo) ter RAMom (MEMTEST v 4 passih ni zaznal napake, poskusil tudi z izmenjavanjem obeh RAM ploščic, uporabo samo ene ipd.). V igrah imam na začetku normalen FPS, a bolj ko se igra nadaljuje, slabše je, več je droppov in nekega stutteringa ki ni povezan z FPSom. Po mojem gre za težavo bodisi z napajalnikom ali matično ploščo, me pa zanima vaše mnenje. Kaj bi še lahko poskusil, da rešim to težavo? Hvala
Video stutteringa:

SPECS:
Ryzen 5 2600 na stock speedih
2x8 GB T-Force VulcanZ 3000Mhz
Asus Prime B450M-A plata
Coolermaster B500 v2 500W napajalnik
KFA2 GTX 1660 6GB grafa
  • spremenil: IcyFox ()

Hikari ::

Najbrž je kaj narobe z gonilnikom za grafo. Izgleda, kot da je na SW načinu.

IcyFox ::

Hikari je izjavil:

Najbrž je kaj narobe z gonilnikom za grafo. Izgleda, kot da je na SW načinu.

Kako pa lahko to rešim? Ker sem večkrat reinstallal driverje, probal tako prejo MS updata kot direkt iz nvidia strani, pa ni nič pomagalo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Far Cry 4 (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Igre
51794478 (61684) krefi
»

ATi CrossFire - izkušnje

Oddelek: Strojna oprema
414591 (3271) dottor
»

Ati Radeon 7870+5870

Oddelek: Kaj kupiti
291529 (1166) flekec
»

ATI Grafične kartice (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
87559271 (23509) Galaxy
»

Problem! Nerazumljivo nizki fps na high-end računalinku!

Oddelek: Pomoč in nasveti
402020 (1030) The Player

Več podobnih tem