» »

Ati Radeon 7870+5870

Ati Radeon 7870+5870

flekec ::

Lep pozdrav, v računalniku si lastim dve kartici 5870, no zanima me če kupim 7870 in jo dam na prvo mesto, ter vse tri povežem potem v crossfire, bo delovalo-oz če je kompatibilno, imam 850 wattni napajalnik, bi moral menjat tudi napajalnik, ter koliko watni bi moral bit.

Janac ::

ne bo slo! za 5870 v cf rabis 5850 ali 5870 kot imas sedaj, 7870 ne bo slo v cf.

Buggy ::

V CF lahko das le kartice ki si lastijo isti GPU, vsaj tako je bilo vcasih

Janac ::

iz iste serije pa res

flekec ::

aha-najboljše da pač potem kupim 5870 vapor x-pa dam zraven-sam te so oc serijsko-vrjetno je čip isti...kaj pa napajalnik -bo zdržal, al bo pešal...

Skyman ::

nwm zakva bi se kupoval 5870 recimo nove ne bos mogu dobit edino rabljeno.Vzemi si 7970 ter si zmagal

stock ::

Odvisno ktera firma je oz. kolko ma A na -12V. Drugače pa pomoje bolše da prodaš tidve 5870 in kupiš 2x 7850!

Načeloma je pa 850 dosti tudi za 3 grafe ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

freesty ::

Če imaš 2x5870 in imaš 300€ viska za 7870 potem raje prodaj tiste tvoji 2 mas budget 550€ recimo. Pa kup raj 7970 tistih 100€ k ti pa ostane pa dej na vezano vlogo za 2 lete, pa pol kup se eno 7970 :)

flekec ::

lc power-arkangel- +12x4:60 mi piše, pa saj če eno vaporx 5870 kupim pa je ziher prekno preveč vrjetno?

stock ::

Hja laufal bi, če ima sploh dovolj konektorjev? Moral bi met. Bi bla pa življenska doba bolj kratka :)

Samo kot ti usi predlagamo je bolje kaj drugega. Moraš pa tudi vedet, da z vložkom 300€ boš dobil max 30% ker si že s 5870 v CF nekje na 7970.. z dvema 7850 bi bil pa le 30% čez.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: stock ()

flekec ::

aha, hvala, bom videl kaj bom nardil...zaj ti dve it prodajat-predolgo traja to se mi zdi, itaq nihče ne kupi tega ....no, bom kar eno 5870 vaporx kupo vnda, pa bom bom pridobil nekaj, pa pršparal, z tremi itaq da mora vse laufat, sicer že zdaj ni težav, bf3 laufa na ultra komot, hvala za pomoč fantje, lp

stock ::

To je po mojem še najslapša opcija. Ker te omejuje 1Gb rama na karticah. Že ena 5870 bi lahko imela več rama kaj šele 2 oz. celo 3.

freesty ::

Obstaja vec razlogov zakaj nebi kupil še ene 5870.

Microstutter, vram limitation, scaling, igre, ki ne podpirajo multi gpu.

Zdaj prodaj dokler so se nekaj vredne. 120€ daj ceno za eno, dodaj tistih 120€, ki bi jih dal za drugo 5870 pa kupi 7950.

Tribal ::

Kje hudiča sta ti dve 5870 premal? Jest mam ENO 5850 pa mi je za vse še preveč. Preseravanje?

flekec ::

tribal-zakaj tebe moti kaj mam jaz, nwm, brigaj se za svoj denar, ne za mojega, to je prvo, freesty, bom videl kaj bom naredil, lp

Tribal ::

Mene ne moti kaj ti maš, zanima me kje to rabiš? Ker nekako sam kupujem stvari katere rabim... Just asking

Janac ::

jaz sem zaintereseran ce bos prodajal graficni

sicer pa a sploh mas maticno ki podpira 3x CrossFireX

flekec ::

mam ja, croshair formula 4-tri reže so, ti javim na zasebno če se odločim za prodajo

Janac ::

super!

stock ::

Tribal.. Odgovor je v velikosti monitorja. Z eno 5850 lahko kateri koli špil do sedaj poganjaš na max nastavitvah le v resoluciji 1024x786. Ko pa prideš do Full HD resolucije pa kak Crysis 2 (Dx11 texture) takrat pa tudi dve 5870 že kar teško dihata. Seveda pa obstajajo monitorji tudi z večjo resolucijo itd..

BorutK-73 ::

Kupi raje eno novo grafično kot pa imeti tri stare - VELIKA poraba elektrike. Napajalnik ti tudi ne bo dolgo zdržal.
Novejše grafične so pa še bolj varčne kot 5850.

Tako da prodaj stare in kupi 7870 ali pa raje pojdi na Nvidio, ker zadnje čase ga ATI s temi driverji tako jebe da še jaz razmišlam da bi šol k zelenim (nvidia).

Janac ::

kaksne probleme pa imas z gonilniki? jaz na win8 sem takoj dobil gonilnike za le-te.

flekec ::

meni dela vreu z gonilniki-trenutno imam 12.4 gor-ni problemo-oz. nikol jih nisem imel

Janac ::

ja saj pravim da nisem nikoli imel problemov z gonilniki, res nevem akksne probleme mate nekateri

freesty ::

Janac je izjavil:

kaksne probleme pa imas z gonilniki? jaz na win8 sem takoj dobil gonilnike za le-te.


Ni problem dobit driverje, problem je z driverji samimi.

@flekec

Zanimivo, da z CF nisi imel nobenega problema, eden redkih:>

Janac ::

kaj je narobe z driverji? odlicni so!

flekec ::

niam res ne,pa že mam v crossfire že leto dobro, pa zaenkrat morm potrkat

RejZoR ::

Prodaj to eno HD5870 in vzemi eno novejšo kartico. Manj kompliciranja, manj porabe, manj problemov.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gizm0 ::

@Flekec
S trifire konfiguracijo boš imel precej manj problemov kot pa le z dvema karticama. Micro-stuttering je pri dual gpu konfiguracijah namreč precej bolj občuten kot pa pri treh.
Glede vrama, pa je odvisno na katerih resolucijah igraš. Sam imam 5970+5870 (1GB ram na gpu) in ga je premalo le, če vklopim 4xMSAA pri 2560*1600 resoluciji. AA pri visokih resolucijah ni tako pomemben, tako da to niti ni težava.
Zaenkrat še ni single gpu grafične, ki bi bila tako zmogljiva kot omenjeni trifire. Microstuttering je sicer še vedno prisoten, sploh kadar je framerate nižji od 60 fps. Zaradi tega bom verjetno naredil sidegrade, ko bo zunaj single gpu kartica, ki bo vsaj približno tako zmogljiva. Do takrat pa mislim, da je omenjena konfiguracija precej boljša od trenutne top ponudbe single gpu grafičnih ala 7970 oz. gtx 680.

flekec ::

Gizm0 hvala, sem tudi jaz mislo da je najboljše da naredim to kar mislim, in tudi bom, hvala za to pomoč, posebej tebi, škoda mi je te prodat, ker glede na to kolikor sm dal za njih, nebi dobil niti približno pol, tak da tripple fire, pa imam itaq mir, lep pozdrav:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flekec ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD Radeon HD 7900 (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Strojna oprema
2487321044 (200997) rdecaluc
»

Objavljeni testi GeForce GTX Titan

Oddelek: Novice / Grafične kartice
387120 (5309) mailer
»

ATI Radeon HD 5850 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Strojna oprema
34523188 (10901) Xserces
»

ATI 5870 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15511595 (6768) Shadow666
»

Novi Radeoni na policah trgovin (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
999021 (6324) LordPero

Več podobnih tem