» »

Beg iz mest na podeželje?

Beg iz mest na podeželje?

1 2
3
»

aviator ::

Ma dobro od kje dobijo tok govna, da vseskozi smrdi po gnojnici? Ponavadi se to dela max 2 krat letno. Večina jih je dovolj pametnih, da to naredijo preden se vsuje dež, ker če ne dobesedno pozges vse kar raste na polju/travniku. 1 krat na leto potrpet napram smogu, megli in hrupu 365/24 je milina. V mestu, je bolje edino to, da imaš vse okoli riti in mularijo lahko pošlješ na kakšno aktivnost. Par pa lahko preživi z 1 avtom. Vse ima svoje prednosti in slabosti. Po mojem je živet v enih Vodicah, al pa Zbiljah, Šmartnem pod Šmartno goro, Dragomelj, Dragomer, Vrhnika čista milina. Se mulci so veseli, k gredo ta stari na dopust in lahk nrdijo hausparty. Res je pa, da nihče nece živet v enem selu z samimi 70 letniki, ali pa na Planini med samimi novimi državljani. Kje ljudje želijo živeti ti pove cena nepremičnin.

sunshine403 ::

Vsaj pri nas je to zares je krepko vec kot 2x letno. Bolj kot ne pred vsakim dezjem. Ampak realno... to smrdi pol ure, potem je pa mimo. Tako da ce je to edini minus vasi, sem kar ok s tem.

m0LN4r ::

In verjetno ni kr od vsakega kmeta njiva okoli ene bajte ane, razen na obrobju mogoce, ampak tipicna slovenska vas tece ob glavni cesti/potoku in so hise ena polek druge. Ostalo so bolj zaselki.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

A110 ::

tam kjer imamo vikend (oz. drugo hiso) so iz 3 strani vikenda njive oz travniki, iz 4. strani pa nas sadovnjak in dovozna pot. tako da trosijo gnojnico prakticno do meje oz na 2 straneh 3m od objekta da vcasih celo pade kaj preko meje. in ja, ta vonj je neznosen. je pa res da je bolj na samem v zelo raztegnjenem naselju posameznih his med katerimi so pac njive. če to primerjam z primarno hišo v 5km oddljenem manjsem mestu je tam zakon. ob nedeljah ni kosilnic, OŠ in SŠ 5min peš, uvoz avtoceste 1km,... edina slabost je poleti ko je vroče od asfalta (ampak zato pa je vikend :D)

3p ::

Ma, so to "slavno" gnojnico je tako: na "deželi", če nisi ravno v naselju strnjenih hiš, seveda vohaš gnojnico. Če imaš srečo, kravjo (ker vse ostale še bolj smrdijo).
Po drugi strani v mestu dihaš "gnojnico" zdelanih TDIjev, bencincev praktično že brez batnih obročkov in vsega ostalega. Mogoče malenkost manj smrdi, škodi pa precej bolj.
---
Sicer pa je pri nas razlika med podeželjem in mestom itak malo zabrisana. V Sloveniji pač imamo mala mesta, mesteca in strnjene vasi. Če ne kupiš ravno bajte na nekem samotnem hribu imaš ravno tako na par (deset) metrov na vsako stran sosede. V primerjavi s kakimi ameriškimi prerijami imamo kar malo bajt na samem, z veliko zemlje, kjer imaš res mir.

thramos ::

3p je izjavil:

Ma, so to "slavno" gnojnico je tako: na "deželi", če nisi ravno v naselju strnjenih hiš, seveda vohaš gnojnico. Če imaš srečo, kravjo (ker vse ostale še bolj smrdijo).
Po drugi strani v mestu dihaš "gnojnico" zdelanih TDIjev, bencincev praktično že brez batnih obročkov in vsega ostalega. Mogoče malenkost manj smrdi, škodi pa precej bolj.


Verjetno nič bolj, kot stare gume iz sosedovega dimnika.

Mene na vasi kar se tiče zraka gnojnica niti ni motila, zrak pa je bil čez kurilno sezono slabši, kot v Ljubljani (kjer pa je bistvena razlika, ali živiš ob mestni vpadnici ali pa ob parku).

c3p0 ::

Imam njive na treh straneh bajte (kljub temu, da sem 500m od centra enega večjih slo mest, v SLO pač ni pravih mest) in smrdi točno 1x na leto.

Če si zunaj. Znotraj na odpiraš oken in ne zavohaš nič. Naslednji dan ne smrdi. Jak problem.

fikus_ ::

Zanimivi ste tisti, ki se preselitev iz mesta na vaš ali iz vasi v mestu, pa pričakujeta, da se bo okolica spremenila zaradi vas.

Predvidevam, da tukaj piše večina pametnjakovičev, ki samo sproščajo svoje frustracije iz svojega zavoženega življenje.

Lep dan

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

Spock83 ::

Jaz se bom peselil iz LJ na podeželje za stalno. Samo čakam na pravo priložnost. Trenutno sem izven mesta in sem se zaljubil v pokrajno, ljudi in vse ostalo. Nič me ne mikajo mesta. Mogoče, ker sem že starejši in so druge potrebe.

Zimonem ::

Spock83 je izjavil:

Jaz se bom peselil iz LJ na podeželje za stalno. Samo čakam na pravo priložnost. Trenutno sem izven mesta in sem se zaljubil v pokrajno, ljudi in vse ostalo. Nič me ne mikajo mesta. Mogoče, ker sem že starejši in so druge potrebe.

Tako nekako, pri 30-35 te mesto mine. Pa je povsem fajn iti v kako evropsko metropolo za kak teden.

c3p0 ::

To. Pred "new normal" ni bil problem parkrat na leto skočit v kako večje EU mesto in se naužit vseh prednosti, ki jih ponuja. Ostale dni doma nič ne manjka. Zdaj je malo težje, ne bo pa večno tako.

enemon ::

Spock83 je izjavil:

Jaz se bom peselil iz LJ na podeželje za stalno. Samo čakam na pravo priložnost. Trenutno sem izven mesta in sem se zaljubil v pokrajno, ljudi in vse ostalo. Nič me ne mikajo mesta. Mogoče, ker sem že starejši in so druge potrebe.


A pa ni to zdaj nek nov trend, vsi nekaj rinejo na podeželje...

trancer01 ::

Jaz sem se lani preselil na podeželje in sem zelo zadovoljen s svojo odločitvijo. Pred tem sem bil v centru Ljubljane.

enemon ::

trancer01 je izjavil:

Jaz sem se lani preselil na podeželje in sem zelo zadovoljen s svojo odločitvijo. Pred tem sem bil v centru Ljubljane.


A pa si se preselil ful ven ali imaš Ljubljano še vedno na "dohvatu ruke"?

Se mi zdi, da gre folk ven iz mest tudi zato, ker na deželi lahko za svoj denar dobi veliko več...

Aston_11 ::

enemon je izjavil:

ker na deželi lahko za svoj denar dobi veliko več...
Na opero in mošejo si pa pozabil.

gtx970op ::

Je tudi razlika če si v centru v LJ v 40 kvadratnem stanovanju ali pa izven Ljubljane v svoji 160 kvadratni hiši. Seveda je folk zadovoljen z odločitvami :)

trancer01 ::

Sem v manjši hiši na deželi, 30 km ven iz Ljubljane. Če je to na dosegu roke, naj vsak oceni sam. Do službe imam pol ure z avtom, prej sem podobno rabil iz centra Ljubljane z JPP.

Berserker ::

Živim na podeželju 4km izven Sl.Bistrice. Zlivanje gnojnice se zgodi dva do trikrat letno, smrdi mogoče kakšna dva dni. Večino vasi je danes postalo spalnih naselij, mladi s perspektivo so se odselili v večje kraje, priseljenci, ki bežijo iz mest, pa se bolj kot ne držijo sami zase.

c3p0 ::

Časi, ko so sosedje enostavno morali sodelovati, družiti, če so želeli preživeti, so mimo, vsaj zaenkrat.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko bi doplačali za hišo čisto na samem? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18019793 (1707) 111111111111
»

Zaznan trend porasta povpraševanja po hišah na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17818546 (13625) trancer01
»

Prodaja "za 100 let" (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810347 (8097) Heavy
»

Obupna slovenska demografija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17725200 (21439) Invictus

Več podobnih tem