» »

Koliko bi doplačali za hišo čisto na samem?

Koliko bi doplačali za hišo čisto na samem?

1 2 3
4
»

111111111111 ::

Vanich je izjavil:

Sadika Lovorikovec 100-130cm - 14.-€ komad, rabiš pa cca 3 na meter. Za 50m daš potem: 2100.-€ - brez dela vrtnarja. Sem jih sadil lansko leto - ni ravno poceni.

Ali pa jih podtakneš in počakaš da se okrepijo. cca. 1-2 leti. 100-130cm, si kar konkretne posadil in se imel naslednje leto že orenk živo mejo. ŠE vedno pa ceneje kot ograja. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

zobnik ::

Mi imamo 450.000m2 v lasti. Suženj lastne zemlje, kaj pa je še teh par 10 let pa adijo.

Vanich ::

velikBrokoli je izjavil:

Kako je pa z vzdrževanjem? Je treba to kaj zalivat, al je dovolj samo obrezovanje? Tudi jaz bom potreboval neko brainless rešitev, da mi ne bo ravno vsak gledal v bajto :))


Na začetku moraš zalivati, sploh, če je suša poleti. Jaz sem dodal spodaj še črno propustno kopreno pa še nasul čez to lesene sekance. Tudi vizualno je lepše. Obrežeš pa na začetku bolj samo na vrhu, da se zgosti spodaj - ko je povsod gosta, pa po želji.

111111111111 je izjavil:

Vanich je izjavil:

Sadika Lovorikovec 100-130cm - 14.-€ komad, rabiš pa cca 3 na meter. Za 50m daš potem: 2100.-€ - brez dela vrtnarja. Sem jih sadil lansko leto - ni ravno poceni.

Ali pa jih podtakneš in počakaš da se okrepijo. cca. 1-2 leti. 100-130cm, si kar konkretne posadil in se imel naslednje leto že orenk živo mejo. ŠE vedno pa ceneje kot ograja. :D


Odvisno od sorte. Sem pa pred zimo podtaknil vse kar sem obrezal na vrhu - bom videl sedaj spomladi, če se bo kaj prijelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

enemon ::

A je kdo že naročil kaj pri ciprese.si ali pa kaj podobnega, kjer ti pridejo oni posadit živo mejo?

velikBrokoli ::

A ni pri cipresah lahko problematičen nek škodljivec, ki ti jih popolnoma uniči?

Dober dan ::

Ne vem za škodljivce cipres, ampak jaz sem sam z ženo posadil 300 cipres v enem dnevu. Sposodil sem si mali bager cca 1.5T za 50€, skopal okrog in okrog cca 25cm globoko, nametal malo humosa in jih nato samo zmetal noter in zaglihal. Sicer je res, da so se malo podale in je prvo leto zgledalo, kot da sem jih od oka not metal, ampak so se lepo zarasle in same poravnale. Danes imam živo mejo (zaradi svoje duše, prvi sosed je 200m stran), kot da so mi jo profesionalci sadili. Zakaj bi nekomu plačeval, da skoplje lukno in nazaj zagrebe rastlino? Niste nikoli presajali rož? Sem pa takrat iz prekmurja pripeljal ciprese, mislim da je bila ena 2,5€..

PacificBlue ::

111111111111 ::

velikBrokoli je izjavil:

A ni pri cipresah lahko problematičen nek škodljivec, ki ti jih popolnoma uniči?

Jap, nam jih je potolkel ene 40, nobene nismo rešli.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

stratosD ::

a to ciprese že sadite da se pripravite na britoF?;)

Sicer je pa po moje - glede na naslov teme - čisto brezveze iskat v SLO hiše na samem - jih ni oz. so postale predrage v zadnjih 10 letih.
Delat remote in iskat v ITA, Portugalski in Sev.Španiji je po moje dosti bolj smiselno...no ja - kakor za koga.

johnnyyy ::

LeQuack je izjavil:

Vsekakor je lažje za lopove vlomit v neko hišo na samem, kjer ni nobenga okol, samo steklo razbijejo in voila. Kot pa eno stanovanje v bloku, sploh če je višje nadstropje, kar pomeni da morajo iti skozi vrata in čez hodnik.

Odvisno. Meni so oropali v stanovanju v LJ. Pač štuidensko stanovanje z vrati, ki se ti odprejo če jih malce bolj grdo pogledaš in navadnim cilindrom. Je zlomil cilinder prišel stanovanje in vzel vse kar je zgledalo kaj vredno (notebook, digitalni fotoaparat itd.).

Pa je en pri sosedih v rodni grudi vlomil v vikend. Sicer je ukradel samo za kakšnega jurčka stvari, na vratih in oknih pa je naredil škode za par jurjev.

Iz tega vidika sem sam bolj pristaš kamer in alarmov, če je možnost, da se glasno alarmira predno nekdo pride v hišo. Ker slaba tolažba je, da ti nekdo ne ukrade stvari v hiši ker so bile v sefu, če imaš na opremi par jurjev škode.

Pa še en faktor je pri tem. Ko si enkrat oropan in veš da je nekdo brskal po stvareh se ti to precej vtisne v spomin in dom ni več tako domač.

denabiker ::

Ciprese okoli bajte? Saj niste normalni, tisto kar imajo na pokopališčih ne sodi zraven bajte. Zraven bajte si narediš sadovnjak, vrt, zeliščni vrt, čebelnjak, ribnik,...če si bolj za kmetovanje, njiva, , kokoši, račke, ...itd. če je lep plac ni važno koliko stane, saj se bo tam živelo, vsekakor zasebnost, pa ni važna cena.

Miki N ::

V dobi poceni dronov tudi ciprese ne zaležejo več. Vse vidijo. :(

Shegevara ::

Pa kaj vi počnete, da vam ljudje ves čas ogledujejo okolice hiše in to po novem še z droni?

bciciban ::

Zakaj bi hotel hišo čist na samem ?

10m odmika od roba lastne parcele je čez glavo dovolj da ti ravno ne gledajo skozi okna notr. Pa smiselno mora biti postavljena hiša oz. nasploh razporeditev parcele.

Invictus ::

Ciprese okoli bajte? A se navajate na britof?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

energetik ::

Invictus je izjavil:

Ciprese okoli bajte? A se navajate na britof?
Dobro veš, da so sodobne bajte, zgrajene za na trg, na miniaturnih parcelah, prav tako so v dosti občinah prepovedane zidane itd ograje. In če si nočeš gledati v krožnike s sosedi, greš po liniji najmanjšega odpora in posadiš ciprese. Noben ni rekel, da jih imamo zaradi lepšega. Tudi jaz bi imel 20m do sosedov pa sadovnjak vmes. Ampak pač imamo, kar imamo.
vires in numeris

enemon ::

bciciban je izjavil:

Zakaj bi hotel hišo čist na samem ?

10m odmika od roba lastne parcele je čez glavo dovolj da ti ravno ne gledajo skozi okna notr. Pa smiselno mora biti postavljena hiša oz. nasploh razporeditev parcele.


Zaradi miru, tišine in slabih izkušenj z zvedavimi sosedi, ki te opazujejo in spremljajo, kdaj greš in prideš in nato pošiljajo sporočila in sprašujejo, kam si šel, ki opazijo vsak tvoj premik in komentirajo. Ni prijetno.

bciciban ::

enemon je izjavil:

bciciban je izjavil:

Zakaj bi hotel hišo čist na samem ?

10m odmika od roba lastne parcele je čez glavo dovolj da ti ravno ne gledajo skozi okna notr. Pa smiselno mora biti postavljena hiša oz. nasploh razporeditev parcele.


Zaradi miru, tišine in slabih izkušenj z zvedavimi sosedi, ki te opazujejo in spremljajo, kdaj greš in prideš in nato pošiljajo sporočila in sprašujejo, kam si šel, ki opazijo vsak tvoj premik in komentirajo. Ni prijetno.


Živel na treh lokacijah in nikjer nisem imel takih sosedov.
Če bi jih imel bi ob prvem incidentu blokiral njihovo številko.

Preveč se obremenjujete kaj si sosedje mislijo o vas.
News flash 99,99999% ljudi si ničesar ne misli o vas, niste tako pomembni kot se vam dozdeva.

enemon ::

bciciban je izjavil:

enemon je izjavil:

bciciban je izjavil:

Zakaj bi hotel hišo čist na samem ?

10m odmika od roba lastne parcele je čez glavo dovolj da ti ravno ne gledajo skozi okna notr. Pa smiselno mora biti postavljena hiša oz. nasploh razporeditev parcele.


Zaradi miru, tišine in slabih izkušenj z zvedavimi sosedi, ki te opazujejo in spremljajo, kdaj greš in prideš in nato pošiljajo sporočila in sprašujejo, kam si šel, ki opazijo vsak tvoj premik in komentirajo. Ni prijetno.


Živel na treh lokacijah in nikjer nisem imel takih sosedov.
Če bi jih imel bi ob prvem incidentu blokiral njihovo številko.

Preveč se obremenjujete kaj si sosedje mislijo o vas.
News flash 99,99999% ljudi si ničesar ne misli o vas, niste tako pomembni kot se vam dozdeva.


Ta je imel kamero na cesto in tudi če ga ni bilo doma, si takoj prejel pozdravni SMS. :D

bciciban ::

Blokiraš številko, nič več SMS-jev.

enemon ::

No, ampak še vedno te opazuje. In da se kaj takega ne ponovi, raje kupiš nekaj brez sosedov z veliko zemlje okoli. Mislim, da so tudi sicer kar iskane take nepremičnine.

bciciban ::

Če snema cesto, ki pelje do tvoje hiše, BTK...
Če snema tvoje dvorišče pa zagotovo ni v skladu z zakonom -> tožba/policija

Sicer pa če imaš tako smolo te lahko gleda skozi teleskop na sosednji hrib ali pa preletava z dronom :D

Invictus ::

energetik je izjavil:

]Dobro veš, da so sodobne bajte, zgrajene za na trg, na miniaturnih parcelah, prav tako so v dosti občinah prepovedane zidane itd ograje.

To zadnje pa nisem vedel...

No ja, moraš pač imeti dovolj zemlje okoli, drugače je bolje biti v stanovanju.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

billy ::

PreviousUser je izjavil:

Iščem hišo, ki ni v strnjenem naselju, je bolj na samem. Imam ogledani dve, in sicer prva je sto metrov oddaljena od najbližjega soseda, druga pa tristo. Prva je pol cenejša, ker je precej manjša, ampak velike hiše ne rabim, mi pa je pomembna privatnost. Okrog prve hiše ni nekih dreves, ki bi zastirale pogled, druga pa je dobesedno sredi gozda... Nekako se ne morem odločiti, ne bi rad preplačal tistih dodatnih dvesto metrov do sosedov, ampak po drugi strani je pa zasebnost sredi gozda in pa zaradi oddaljenosti toliko večja...

Ali je vam pomembno, da je hiša na samem in ste pripravljeni za to dodatno plačati?


VV, gozd poleg ni tako pravljično, kot si eni predstavljajo. Problem je vlaga. Jaz sem si premislil, da bi kaj takega hotel, ko sem videl kje ima tašča bajto in kako gozd vpliva na vremensko klimo.

Jaz bi vzel tisto 100m in zasadil 2m visoke ciprese, takoj po vselitvi oz po nakupu. 100m je dovolj, da imaš lahko normalen pogovor na prostem in ne bo sosedova baba prisluškovala. Če pa želiš dodatno audio zaščito, pa obstajajo tudi namenske ograje, ampak ne bo poceni.

Vanich ::

Bližina ali sredi gozda je problematično tudi zaradi živali: Srne ti požrejo pridelke in živo mejo, miši je na milijone, kače, ježi, lisice, veverice, ptiči, mrčes. Predlani sem v ponoči in v gatah jagal podlasico dol z strehe - ni me jebala niti 2%, sploh se te ne boji.
Če se ti pa še kaj naseli v podstrešje ali pa v klet, je pa sploh zabavno.

Furbo ::

Ja ustrezna gradnja mora biti, če si v bližini gozda.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Dober dan ::

Bližina gozda pomeni tudi probleme z listjem. Zabasani žlebovi, odtoki, pokvarjena zelenica. Jaz sem vzel žago in podrl vse kar se mi je zdelo preblizu, pa imam še vedno v žlebovih listje..

Mato989 ::

Dobro ajde, saj bližina gozda je lahko tudi 800m stran pa je to še zmeraj bližina zmes pa travnik... tako da ja, to je relativen pojem, nekateri si to nujno predstavljate kot da je gozd max 1 meter od meje parcele...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

enemon ::

Ima po vašem mnenju hiša na samem več prednosti ali slabosti? Jaz bi kot slabost omenil ponavadi težko dostopnost - večina hiš je ali v strm breg ali pa je cesta do tja obup.

Miki N ::

Za sosede si je treba čas vzet.
Ciprese posadit.. znat kdaj tudi potrpet.
Saj sosedje špegajo kot nikol' še
Od sosedov par sto metrov je najboljše.

111111111111 ::

Invictus je izjavil:

Ciprese okoli bajte? A se navajate na britof?

Videno kupljeno. :D

Dober dan je izjavil:

Bližina gozda pomeni tudi probleme z listjem. Zabasani žlebovi, odtoki, pokvarjena zelenica. Jaz sem vzel žago in podrl vse kar se mi je zdelo preblizu, pa imam še vedno v žlebovih listje..

Jaz to rešujem s galziranimi strešniki in mrežico na žlebovih. Do sedaj se še niso zamašili. Vse se spere dol.

enemon je izjavil:

Ima po vašem mnenju hiša na samem več prednosti ali slabosti? Jaz bi kot slabost omenil ponavadi težko dostopnost - večina hiš je ali v strm breg ali pa je cesta do tja obup.

Zame in za ženo več prednosti. Do srednje bomo otroke vozili, potem na stara leta pa kupiš kako stanovanje v bloku parcele pa mladim prepustiš. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaznan trend porasta povpraševanja po hišah na podeželju (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17818844 (13923) trancer01
»

Ste pripravljeni dosti doplačati, če vam je lokacija nepremičnine zares všeč? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
756919 (4794) trancer01
»

Stroški življenja v hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13520511 (16238) energetik
»

Post vojna, baby boom generacija in njihova mentaliteta? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12219471 (16852) echo

Več podobnih tem