» »

Sprehod in odvezani psi

Sprehod in odvezani psi

««
2 / 18
»»

RoccoC ::

Me sam zanima ali je kogarkoli izmed vas tukaj kakšen pes res poškodoval ali pa ste zgolj samo presrani nevrotiki?

nejodagreat ::

Saj ni treba da poškoduje koga, nadležno je že če skoči na tebe z umazanimi tacami.

Groot ::

RoccoC je izjavil:

me sam zanima ali je kogarkoli izmed vas tukaj kakšen pes res poškodoval ali pa ste zgolj samo presrani nevrotiki?


imam zelo rad pse in jih imam v svojem življenju že od malih nog. ampak vseeno pa 100% podpiram vse, ki trdijo da mora pes biti privezan, sploh v nekih bolj urbanih okoljih polnih ljudi. če želiš psa "zlaufati" se sam umakni nekam kjer ni ljudi ali pa pojdi na za to namenjen kraj (doggy park).

Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

RoccoC je izjavil:

Me sam zanima ali je kogarkoli izmed vas tukaj kakšen pes res poškodoval ali pa ste zgolj samo presrani nevrotiki?


Spisek incidentov:

1. sprehajam pudla nenadoma se vanjga zapodi nek ovčar brez povodca in nagobčnika. Psa poberem s tal in ga dvignem ovčarja pa spodim proč. Pride lastnik "sej ne bi nič naredu, se sma igra..."

2. Turistično naselje kjer imamo vikend. Zunaj štriham ograjo, sosedove mucke se igrajo na terasi prileti nek nesocializiran novofundlandec in se zakadi v mačke. Gazda jebivetersko pride cca pol minute za psom. Sosed takoj pristopi "Čiji je taj pas!?" In zagrozi s policijo. Izgovor ? "Saj nikomur nič noče, to še ni naredu..."

3. Vozm se po cest in spet spuščena psetina na pločniku zravn pa gazdarica bolji v telefon. Pes mi skoč pred avto usekam po bremzi in se obesim na trobo. Baba je mela še živc da se pizdi nazaj.

4. Plaža. Več kot očitno table prepoved živali vsepovsod, spet so se našli neki purgerji in građanini pa tudi slovenci z večjih mest ki so privlekli pse. Tam začnejo lajat in se nastavljat, rinejo v ostale ... končno se začne en pizdit kaj psi na plačlži delajo in odgovor: "a vi mislte da je oes kaj manj čist?"

5. Neka babnca se šeta z bistveno prevelikim psom ki je skakal na vse mimoidoče. Takrat sem mamo spremil iz bolnice ker je gips dobila in na poti do avta tista šoja z nešolano mrcino. Pes nepredvidljivo luta njo skor 5x potegne za sabo laja na mimoidoče... "sej ne bo nč, je čist prjazn, to sam mene čuva..." jebote.

6. Ah pa moja najljubša. Čivava, ki se je zakadila vame pa sem jo brcnil v grmovje. "Kaj ti je pa hotu?" Je sledilo vprašanje lastnice.

...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

RoccoC ::

Ok, hvala raptor, sem dobu odgovor. Sami presrani nevrotiki...

Raptor F16 ::

RoccoC je izjavil:

Ok, hvala raptor, sem dobu odgovor. Sami presrani nevrotiki...


A ti v pesjaku živiš ?
To da sem pri 15 zamolčal prijavo sosedovga psa ko mi je gleženj obgrizel ker so doma rekli da se ne spodobi, ker je kao že tako bogi da ne rab še policije na vrat.

Ne ga fukat jaz sem pa lahk okol doktorjev hodu.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

RoccoC ::

Ne, bi pa take kepce, ki ne marajo živali najrajectja zaprl ja.hude incidente si naštel, lol..

Ko si za sabo prebral kakšen nevrotičen buhtl si izpadu si si pa hitr še en obgrižen incident zmislu a ne, hehe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RoccoC ()

Raptor F16 ::

RoccoC je izjavil:

Ne, bi pa take kepce, ki ne marajo živali najrajectja zaprl ja.hude incidente si naštel, lol..


Ti v bistvu nimaš pojma kaj pomeni imeti rad živali. Ti to enačiš s permisivnostjo in toleriranjem nesocializiranosti in nevzgojenosti.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

RoccoC ::

Mal prejaki izrazi so to za tvoj domet raptor, previdno

Raptor F16 ::

RoccoC je izjavil:

Mal prejaki izrazi so to za tvoj domet raptor, previdno


Mi groziš ?

Se bova takoj zmenila.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

RoccoC ::

Sem vedu da so prejaki izrazi ;) . Kje si le ti vidu kako grožnjo, sam opozoru sem te da je verjetno bolje da ne uporabljaš izrazov za katere ne veš pomena. Si kar potrdil moje razmišljanje.

Raptor F16 ::

RoccoC je izjavil:

Sem vedu da so prejaki izrazi ;) . Kje si le ti vidu kako grožnjo, sam opozoru sem te da je verjetno bolje da ne uporabljaš izrazov za katere ne veš pomena. Si kar potrdil moje razmišljanje.


Ah še en samooklicani intelektualni razsvetljenec, ki nas je prišel blagoslovit z besedami od boga danimi.

Dis is da wae !
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

RoccoC ::

Hohoho, pa kako zdaj jaz, če si pa ti hotel tako pameten - avtoritaren in socializiran izpasti? Al je bla to tvoja čivava?

Raptor F16 ::

RoccoC je izjavil:

Hohoho, pa kako zdaj jaz, če si pa ti hotel tako pameten - avtoritaren in socializiran izpasti? Al je bla to tvoja čivava?


Kaj je narobe s tabo ? A ti je mamica vzela pliškota ko si bil majhen pa se še vedno zatekaš k tistim zgodbicam da so živalce počlovečene utelešene čuteče lojalne dušice z osebnostjo ?

Get real. Eni se ne morete sprijaznit da ga krepko serjete z zagovarjanjem slabega vedenja psov in iskanja problemov v drugih.

Pes tebe lahko dojema samo kot vodjo ali pa zgolj nižjega pripadnika tropa. Psi pač čustev žal ne poznajo zato jih nima smisla dojemati kot del družine ali prijatelje.

Pes kot prijatelj je samo malo bolj epsko poimenovanje za spremljevalca. Ni treba vsega dobesedno tolmačit.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

RoccoC ::

No, zdaj si pa še pasji psiholog postal, brez da bi kdaj psa na manj kot 2 metra videl. Človek mnogoterih sposobnosti tale naš raptor...

Raptor F16 ::

RoccoC je izjavil:

No, zdaj si pa še pasji psiholog postal, brez da bi kdaj psa na manj kot 2 metra videl. Človek mnogoterih sposobnosti tale naš raptor...


Nisem jaz kriv za tvojo nesposobnost.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

zmaugy ::

RoccoC je izjavil:

Ne, bi pa take kepce, ki ne marajo živali najrajectja zaprl ja.hude incidente si naštel, lol..

Ko si za sabo prebral kakšen nevrotičen buhtl si izpadu si si pa hitr še en obgrižen incident zmislu a ne, hehe

Nima kaj pes brez povodca naokrog tekat med ljudmi. Pika. Nekateri ljudje se psov bojijo in noben zabit neandertalc nima pravice takim ljudem povzročat travme in jih ustrahovat. Takim bi jaz udaril drakonske kazni (pa zraven še za ves pasji drek, ki ga tudi ne poberejo za svojim cuckom).
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

WizzardOfOZ ::

jakanov je izjavil:

Zadnje čase opažam, da je vedno več psov odvezanih. Tukaj ne govorim o majnih kužkih, ampak o večjih (nemški ovčar, buldog itd.). Nihče od lastnikov se ne ozira na to, da hoče pes napaditi skoraj vsakega mimoidočega, ampak zgolj govori, da kaj se sekiramo sej ne bo nič naredil, da samo laja. Ko pa takšen pes koga vgrizne, pa so vsi presenečeni, da kako se je to naredilo.

To, da poveš, da naj dajo psa v box, očitno ne pomaga.

Kaj ravnati v takšnih primerih? Ignorirati? Lastnika prijaviti? Kateri organ je sploh zadolžen za to (policija, veterinarska inšpekcija)?


Ne vem kje je to, da toliko psov srečuješ odvezanih. Jaz nikoli ne spustim našega psa s povodca na sprehodu. Edino doma na vrtu (ograjen vrt) je lahko pes spuščen. In sedaj tukaj pri nas že res dolgo nisem videl prosto spuščenega psa na kakem travniku, še posebaj pa ne velikega psa, pa našega psa peljem na sprehod večkrat na dan.

zmaugy je izjavil:

Nima kaj pes brez povodca naokrog tekat med ljudmi. Pika.


Se strinjam. Psa imejte na povodcu, če greste med ljudi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

blubiu ::

Pes mora biti na povodcu na javnem kraju, kjer je večje število ljudi.
Drugače pa ni treba, mora pa imeti lastnik psa pod kontrolo, kar pomeni da je ob tebi oziroma pride k tebi, ko ga pokličeš.
Za psa je normalno, da pride pozdravit drugega psa, tudi človeka. To pomeni, da pride blizu in povoha. Takrat ni treba zganjat panike.
Ker živim na podeželju , je moj pes vedno spuščen na sprehodih, privežem ga pa na prometni cesti ali planinski koči. Ko se srečamo s kom, ga ne privezujem.
Ideja, da mora bit pes vedno privezan, ne drži, mora biti na javnem kraju, kjer je večje število ljudi.

dunda ::

RoccoC je izjavil:

Me sam zanima ali je kogarkoli izmed vas tukaj kakšen pes res poškodoval ali pa ste zgolj samo presrani nevrotiki?

Mene je šavsnil. Sina je šavsnil. Mamo je dva tedna nazaj "naskočil" rotvajler (k sreči samo umazana). Nečakinja je pred slabim mesecem tekla in se z vpadom v hišo lastnika podivjanega velikega mešanca rešila.
To je samo nekaj slabih izkušenj. Žal. Večinoma pa poslušamo "saj ne bo nič naredil, samo pozdravlja vas, rad se igra, moti ga vaša kapa (to sem zadnjič slišal) ...".
Precej se gibljem po gozdovih. Ampak divjad se načeloma človeku umika. Pes pa se človeku približuje. In če ni ravno prijazen po duši, srečanja niso prijetna. Rad bi, da bi lastniki vedeli, koliko težav povzročajo s svojimi psi.
https://www.kacnje.eu

krho ::

Če greš k zdravnikov zaradi ugriza.. je avtomatsko prijava zdravnikov na policijo zaradi ugriza. Pol dobiš opozorilo in pes mora nosit nagobčnik.. če se to zgodi še 1x. gre pes na uspavanje na lastnikove stroške.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

WildChild ::

Ni problem samo ugriz psa. To je skrajno dejanje. Problem je mentaliteta lastnikov psov, ki ne vedo kaj delajo s psmi in ker se navelicajo psov. Posledicno imajo psa, ki dela kar hoce doseze kar hoce in tako imamo situacijo, ko psi vlecejo, so spusceni se zaganjajo v druge pse, doma jedo iz mize kjer jedo ljudje (lastniki postanejo kelnarji) torej imamo neozavescene lastnike psov, ki so ujetniki slabih navad svojih psov, ki so jih izoblikovali zaradi neznanja lastnikov.
in da mood

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Rabimo CSD za cucke, da lahko prijavljamo lastnike.

Nikoli ne bom razumel, kako lahko izgubiš psa. Teh oglasov je cel kup na FB...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

Rabimo CSD za cucke, da lahko prijavljamo lastnike.

Nikoli ne bom razumel, kako lahko izgubiš psa. Teh oglasov je cel kup na FB...


Ker so psi hitri. Potem pa gredo poditi srne, vcasih jih ulovijo in pogrizejo, vcasih ulovijo samo mladica, pozimi jih za sport izcrpajo, potem srne pogosto poginjejo ... Ampak kaj ces, cucki so menda del narave, za lastnike kot otroci, srne pa tretjerazredna bitja niti za na kroznik. Se bomo ostali morali prilagoditi na pasje svoboscine in ker je otrok sibkejsi od psa jih bomo imeli samo doma, da ne bo slucajno svoboda psov okrnjena.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

Srn je tako ali tako preveč in crkavajo zaradi bolezni. Baje je populacija 100% prevelika, ker se zeleni borijo za njih, naravnih sovražnikov pa nimajo.

Drugače pa je folk že tako bolan, da cucke enači z otroci... Oz. so cucki celo bolj pomembni.

Meni se zdi, da bom v krizi psa vedno pojedel, otroka pač ne... Čeprav so jih jedli v preteklosti (srednji vek, 30 letna vojna, itn...).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

profii je izjavil:

Machete je izjavil:

Mene je užrl nekaj dni nazaj. .


Kako pa si reagiral z lastnikom? Podatki? Odškodnina? Prijava?


Zaklel, vprašal, če je cepljen, pa če ma kako razkužilo sabo in adijo.
Ne bom teroriziral neke mamice med prazniki, ker ne rabim denarja, niti mi ni bila povzročena materialna škoda. Pač ena urca za ZD in malo zoprnosti med tuširanjem.
Tudi sam bi lahko pametneje 'padel' v situacijo oz. ne tekem mirno mimo psa. Ponavadi, če je velik in, če ga ne poznam ustavim.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mtosev ::

V našem gozdu je večina psov brez povodca. To mene nič ne moti. Večina psov lepo gre mimo tebe in to je to. Naj tudi oni malo uživajo v gozdu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WildChild ::

Invictus je izjavil:

Rabimo CSD za cucke, da lahko prijavljamo lastnike.

Nikoli ne bom razumel, kako lahko izgubiš psa. Teh oglasov je cel kup na FB...


Jaz pa. Pes te ne mara in sklizne ob prvi priloznosti, ko lahko saj koncno ugotovil, da drugje ne more bit tok hudo kot je pri lastniku. Delno res :P Drugace pa ja kaj pa pricakujes,... pes je zdolgocasen in njegova odvecna energija se je nabirala dneve ce ne ze mesece in sedaj je koncno dobil priloznost, da ga odnese cez poljane kot spaceX raketo na drugo stran sfere...

mtosev je izjavil:

V našem gozdu je večina psov brez povodca. To mene nič ne moti. Večina psov lepo gre mimo tebe in to je to. Naj tudi oni malo uživajo v gozdu.


Mene vedno moti, ko pes pride do mene in me ovoha ali pa mojo psico brez, da bi me o tem lastnik karkoli vprasal. Podono bi bilo to tako, da jaz pridem do lastnikove bejbe in jo malo pocoham po riti in preverim, ce ma cvrste sise... pa se povoham muco. Saj pa je to vse naravno ane?
in da mood

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

RoccoC je izjavil:

Me sam zanima ali je kogarkoli izmed vas tukaj kakšen pes res poškodoval ali pa ste zgolj samo presrani nevrotiki?
Moja zena se je igrala pred leti s takim, ki se nikoli nobenemu nic ni naredil, zdaj ima brazgotino na ustnici od sivov. Pa mojega fotra je en v meca ugriznil, tudi isto, pa saj nic ne dela. Tasta je v palec, ko sta se sprla z drugim ovcarjem, pa ju je hotu pobrat narazen.
Pa ce si preberes malo po internetu bos nasel en kup tega in tudi v tej temi bos nasel. Predvsem pa je najhujse, ko kak otrok najebe, so pogrizl tudi kako malo deklico, ce pogooglas malo.
Svaka treba tudi poklicati preden prides, da jih zapre, ker so agresivni in so ze bli "incidenti" pa da jih ne utisajo, so jih zacelo rajsi zapirati. SO krvolocni lovski psi, ki samo njemu nic ne naredijo. So natrenirani, da ce treba na ukaz utisa srno, majhena divjega prasica.

Ne se delat ignoranta.

Ne delaj se, kot da se ne dogaja. Na sreco se ne zgodi, ker imajo ljudje dobre reflekse in odmaknejo ude ali zbezijo.

Meni se ziher ne zgodi, ker kot receno, bom refleksno cucka, kot zogo pri enajstmetrovki, da mu zobi ven odletijo, ce mi kaj naredi, nepredvideno.

Mi pa ze gre res na kurac, da ko grem tect ali kolesarit, se moram jaz njim izogibat. Cucki pa laufajo vsepovsprek. In ja sem bil prica tudi, kako je en vecji cucek enga majhnega pogrizel do smrti na sprehodu.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

BogyX ::

Iz prve roke povem, če te pes ugrizne in greš na urgenco se takoj pokliče policija in lastnik (v kolikor ga najdejo) dobi kazen. Po drugem takem primeru se izvede uspavanje psa (mogoče je kaka izjema, a tako je zapisano).
Kazen pa ni samo v primeru ugriza - če se počutiš ogroženega zaradi psa se pokliče policija in lastnik dobi kazen. Pravila so jasna, pes mora bit na povodcu na javnih mestih, kar parki in ceste zagotovo so, pa tudi okolice hiš.

Iz zakona: https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...

Skrbnik živali mora z ustrezno vzgojo in šolanjem oziroma z drugimi ukrepi zagotoviti, da žival ni nevarna okolici.
Skrbnik psa mora na javnem mestu zagotoviti fizično varstvo psa tako, da je pes na povodcu.
Določba prejšnjega odstavka se ne uporablja za:
- pse na javnih mestih, ki so s predpisom lokalne skupnosti ali s privolitvijo lastnika javnega mesta namenjena sprehajanju in druženju psov ter so ustrezno označena in ograjena tako, da je psom onemogočen pobeg;
- lovske pse v času lova v skladu z zakonom, ki ureja lovstvo.


Skrbniki živali in prevozniki živali morajo zagotoviti fizično varstvo nevarnih živali.
Skrbniki nevarnih psov morajo zagotoviti fizično varstvo psov na enega izmed naslednjih načinov:
- da so psi na povodcu in opremljeni z nagobčnikom,
- da so zaprti v pesjaku ali objektu,
- da so v ograjenem prostoru z ograjo, visoko najmanj 1,8 m, ki je na vhodu označen z opozorilnim znakom.
Nevarnega psa ni dovoljeno zaupati v vodenje osebam, ki so mlajše od 16 let.

9. nevaren pes je poleg psa, ki izpolnjuje pogoje za nevarno žival, tudi pes, ki je ugriznil človeka oziroma žival. Za nevarne pse se ne štejejo:
- službeni policijski ali vojaški psi, katerih ugriz je posledica izvajanja službene dolžnosti;
- psi, katerih ugriz je posledica nedovoljenega vstopa osebe v objekt ali na ograjeno zemljišče, ki je na vhodu označeno z opozorilnim znakom;
- psi, katerih ugriz je posledica ravnanja z njimi med veterinarskimi posegi;
- psi, ki še niso dopolnili devet mesecev starosti in so v tem obdobju ugriznili enkrat, datum skotitve psa pa je bil vnesen v centralni register psov že pred ugrizom;

m0LN4r ::

blubiu je izjavil:

Pes mora biti na povodcu na javnem kraju, kjer je večje število ljudi.
Drugače pa ni treba, mora pa imeti lastnik psa pod kontrolo, kar pomeni da je ob tebi oziroma pride k tebi, ko ga pokličeš.
Za psa je normalno, da pride pozdravit drugega psa, tudi človeka. To pomeni, da pride blizu in povoha. Takrat ni treba zganjat panike.
Ker živim na podeželju , je moj pes vedno spuščen na sprehodih, privežem ga pa na prometni cesti ali planinski koči. Ko se srečamo s kom, ga ne privezujem.
Ideja, da mora bit pes vedno privezan, ne drži, mora biti na javnem kraju, kjer je večje število ljudi.

In kaj bos naredil, ko bo pes 500 metrov vstran od tebe naredil pizdarijo? Se bos tja teleportiral? Najvecji problem je, da tako posploseno razmisljate.
Pol pa vidim/srecam psa v gozdu, na travniku med njivami, lastnik pa tako dalec, da ga pes noce niti slisat. Pa vidim lastnike kako se derejo, pes pa nic, samo siba dalje.

Saj ni problem, ce se ti na 2000 sprehodih ne zgodi kak incident, ampak ko se ti bo od teh 2000 slucajno enkrat pa bo joj, pes ni nic kriv. Psi so nepredvidljivi,ko nadzor prevzame nagon, rabis samo pravilno kombinacijo vonja na seb, obleke, pa se mu lahko malo vtrga za moment ali refleksno odreagira, kot ko je tasta naprimer.

Ali pa mojga oceta, ker je na sebi imel se vonj drugega psa, ki se je ravno gonil. Ne mores vedet v naprej!!!
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

RoccoC ::

Molnar hvala za potrditev da si nevrotični psihopat, ki bi brcnil čivavo ker je zabevskala nate. Pacient, bo ob priliki kakšen lastnik kdo tebe po nogometno nabil direkt v organ pol boš pa javkal. Pa saj verjetno si pogumen le ko je zraven kakšna drobna lastnica, kot vsi takšni pacienti.

Raptor F16 ::

RoccoC je izjavil:

Molnar hvala za potrditev da si nevrotični psihopat, ki bi brcnil čivavo ker je zabevskala nate. Pacient, bo ob priliki kakšen lastnik kdo tebe po nogometno nabil direkt v organ pol boš pa javkal. Pa saj verjetno si pogumen le ko je zraven kakšna drobna lastnica, kot vsi takšni pacienti.


Simp
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

m0LN4r ::

Invictus je izjavil:

Rabimo CSD za cucke, da lahko prijavljamo lastnike.

Nikoli ne bom razumel, kako lahko izgubiš psa. Teh oglasov je cel kup na FB...
To so tisti, ki jih spuscajo v gozdu ali med njivami, pol pa se cudijo, ko izgine.
Giabnje osebe ali druga psa _lahko_ sprozi pri psih lovski oz. napadalni nagon. Psi svet razumejo drugače od nas. Geste, ki smo jih ljudje vajeni kot prijazne, se psom lahko zdijo kot grožnja – tako je na primer nasmeh (tako da pri tem kažemo zobe) za psa lahko zelo resna grožnja. itn. itn. itn.

In ko bo v gozdu, 100x sel mimo, 101x pa ne, pa bo joj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WildChild ::

Naj civava laja v zagrajenem obmocju doma v jedilnici, ker ji lastniki ne zelijo dati sladoleda. Ce pa laja spuscena in drvi proti tebi frontalno pa pomagas njej in njenemu lastniku da preprecis ugriz ali travno svojega 2 letnega otroka, ki se sprehaja s tabo po PST ane.
in da mood

m0LN4r ::

RoccoC je izjavil:

Molnar hvala za potrditev da si nevrotični psihopat, ki bi brcnil čivavo ker je zabevskala nate. Pacient, bo ob priliki kakšen lastnik kdo tebe po nogometno nabil direkt v organ pol boš pa javkal. Pa saj verjetno si pogumen le ko je zraven kakšna drobna lastnica, kot vsi takšni pacienti.
Ne obracaj besed ali pa enostavno noces razumeti, kaj nekateri lastniki razumejo. Izgleda, da je polek psa, treba tudi nekatere lastnike izobraziti. Kaj pa ce ni civava? MIslis, da moj refleks to zanima kaksna pasma in kako velik je?

"nevroticni psihopat" - najprej si razjasni v kaksnem kontekstu to uporabljas tukaj in na kak nacin. Kvecjemu si psihopat ti, ki se ne zavedas osnov lastnistva zivali, ki je lahko npr. tudi pes, ki lahko poskoduje osebo nenamerno, slucajno, kakorkoli, ampak vzrok naceloma nima veze.

Na strani lastnika je, da poskrbi, da do tega niti ne more pridt. Ce tega ne dojames, si psihopat ja.

WildChild je izjavil:

Naj civava laja v zagrajenem obmocju doma v jedilnici, ker ji lastniki ne zelijo dati sladoleda. Ce pa laja spuscena in drvi proti tebi frontalno pa pomagas njej in njenemu lastniku da preprecis ugriz ali travno svojega 2 letnega otroka, ki se sprehaja s tabo po PST ane.

Poanta je, da lahko tvegas in pocakas, da mu kaj naredi ali pa predhodno preprecis in si siguren, da ne bo. Tudi troletnemu otroku lahko polepsa obraz ali prste zelo hitro, tudi slucajno brez agresije, ampak z "igranjem"

Ampak lastniki psov razmisljajo ravno obratno, pustijo pa pol vidimo kaj bo, ker v 99% ni nic, kaj pa tist 1%? Pac se je zgodil, ane.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Machete ::

Tudi jaz sem mislil, kako bi v takem primeru na gobec z nogo ali pestjo zverino, tko kot tapravi ninja. Ampk potem se zgodi, ko nisi pripravljen ali pa čisto iz primernega ravnotežja, ali pa z omahovanjem, da ne bo nič naredil, pa si prepozen. Skratka psa na gobec ni tako simpel, kot si misliš v svoji simulaciji.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

m0LN4r ::

Bom napisal se enkrat, ko se ti bo enkrat sprozil survival instinkt zares in prevzel kontrolo nad teleson podzavestno, se bos o svojem dejanju zavedal sele, ko se je zgodilo. Ne bos mi verjel, cesa je clovek sposoben z ogromno adrenalina in visokim srcnim utripom podzavestno.
Saj kdo je dal to skozi, bo vedel kaj mislim. Pa ni nujno, da se gre o psu, lahko je nekaj cisto tretjega. Samo da eni imamo vec tega prezivetvenega nagona, drugi manj.

Eni primejo za nekaj vrocega pa spustijo ali vrzejo takoj proc podzavestno eni pa pocasneje zavestno.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Machete ::

Dead eye sem imel prazen.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bobiii16 ::

Raptor F16 je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Me sam zanima ali je kogarkoli izmed vas tukaj kakšen pes res poškodoval ali pa ste zgolj samo presrani nevrotiki?


Spisek incidentov:

1. sprehajam pudla nenadoma se vanjga zapodi nek ovčar brez povodca in nagobčnika. Psa poberem s tal in ga dvignem ovčarja pa spodim proč. Pride lastnik "sej ne bi nič naredu, se sma igra..."

2. Turistično naselje kjer imamo vikend. Zunaj štriham ograjo, sosedove mucke se igrajo na terasi prileti nek nesocializiran novofundlandec in se zakadi v mačke. Gazda jebivetersko pride cca pol minute za psom. Sosed takoj pristopi "Čiji je taj pas!?" In zagrozi s policijo. Izgovor ? "Saj nikomur nič noče, to še ni naredu..."

3. Vozm se po cest in spet spuščena psetina na pločniku zravn pa gazdarica bolji v telefon. Pes mi skoč pred avto usekam po bremzi in se obesim na trobo. Baba je mela še živc da se pizdi nazaj.

4. Plaža. Več kot očitno table prepoved živali vsepovsod, spet so se našli neki purgerji in građanini pa tudi slovenci z večjih mest ki so privlekli pse. Tam začnejo lajat in se nastavljat, rinejo v ostale ... končno se začne en pizdit kaj psi na plačlži delajo in odgovor: "a vi mislte da je oes kaj manj čist?"

5. Neka babnca se šeta z bistveno prevelikim psom ki je skakal na vse mimoidoče. Takrat sem mamo spremil iz bolnice ker je gips dobila in na poti do avta tista šoja z nešolano mrcino. Pes nepredvidljivo luta njo skor 5x potegne za sabo laja na mimoidoče... "sej ne bo nč, je čist prjazn, to sam mene čuva..." jebote.

6. Ah pa moja najljubša. Čivava, ki se je zakadila vame pa sem jo brcnil v grmovje. "Kaj ti je pa hotu?" Je sledilo vprašanje lastnice.

...

ZATE BI BILO NAJBOLJ, da se odseliš na mars, tam živali NI

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Groot ()

WildChild ::

Zivali so awesome. Ignorant owners not so much!
in da mood

m0LN4r ::

bobiii16 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

RoccoC je izjavil:

Me sam zanima ali je kogarkoli izmed vas tukaj kakšen pes res poškodoval ali pa ste zgolj samo presrani nevrotiki?


Spisek incidentov:

1. sprehajam pudla nenadoma se vanjga zapodi nek ovčar brez povodca in nagobčnika. Psa poberem s tal in ga dvignem ovčarja pa spodim proč. Pride lastnik "sej ne bi nič naredu, se sma igra..."

2. Turistično naselje kjer imamo vikend. Zunaj štriham ograjo, sosedove mucke se igrajo na terasi prileti nek nesocializiran novofundlandec in se zakadi v mačke. Gazda jebivetersko pride cca pol minute za psom. Sosed takoj pristopi "Čiji je taj pas!?" In zagrozi s policijo. Izgovor ? "Saj nikomur nič noče, to še ni naredu..."

3. Vozm se po cest in spet spuščena psetina na pločniku zravn pa gazdarica bolji v telefon. Pes mi skoč pred avto usekam po bremzi in se obesim na trobo. Baba je mela še živc da se pizdi nazaj.

4. Plaža. Več kot očitno table prepoved živali vsepovsod, spet so se našli neki purgerji in građanini pa tudi slovenci z večjih mest ki so privlekli pse. Tam začnejo lajat in se nastavljat, rinejo v ostale ... končno se začne en pizdit kaj psi na plačlži delajo in odgovor: "a vi mislte da je oes kaj manj čist?"

5. Neka babnca se šeta z bistveno prevelikim psom ki je skakal na vse mimoidoče. Takrat sem mamo spremil iz bolnice ker je gips dobila in na poti do avta tista šoja z nešolano mrcino. Pes nepredvidljivo luta njo skor 5x potegne za sabo laja na mimoidoče... "sej ne bo nč, je čist prjazn, to sam mene čuva..." jebote.

6. Ah pa moja najljubša. Čivava, ki se je zakadila vame pa sem jo brcnil v grmovje. "Kaj ti je pa hotu?" Je sledilo vprašanje lastnice.

...

ZATE BI BILO NAJBOLJ, da se odseliš na mars, tam živali NI
Ti pa se odseli v afriko, avstralijo izven civilizacije, je ogromno spuscenih zivali brez lastnikov :|
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Invictus ::

Pes na sprehodu bi moral biti na povodcu, z nagobčnikom.

Če koga ugrizne, takoj na uspavanje.

Če ima lastnik non stop take pse, lastniku prepovedati lastništvo psov...

Bi bil hitro mir.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gozdar1 ::

Psa je lahko kupit, skrbet zanj sploh ko enkrat začetno navdušenje mine pa malce težje.

WildChild ::

Problem je ker samo govorimo kako bi moralo biti. Tako stanje pa je, ker se nobenemu ne da v to iti. Po drugi strani pa na siol.net beres kako je lastnica sla plavat z psom, ki ni bil privezan in ko je z njim na obalo prisla je dobila mastno kazen, ceprav ga je prec dala na povodec...
V bistvu razumem zakaj se tako lastniki psov obnasajo, ker preprosto vejo, da jih ne caka nobena posledica, ce imajo svojga nevzogojenega ljubljencka spuscenega ki nato buzerira mimoidoce.
in da mood

RoccoC ::

Tako stanje imamo, ker je na srečo v Sloveniji večina ljudi normalna, ne ta takšna kot so razno razni molnarji, invictusi, wildchildi in podobni.

WildChild ::

Cesa te je sram RoccoC?
in da mood

gozdar1 ::

RoccoC je izjavil:

Tako stanje imamo, ker je na srečo v Sloveniji večina ljudi normalna, ne ta takšna kot so razno razni molnarji, invictusi, wildchildi in podobni.


Poznaš tisti rek "pes ima kosmata ušesa", tega se vse premalo lastnikov zaveda, zato vse prevečkrat nastradajo bodisi nedolžni ali pa kar lastik sam. Psi ne vejo kje je njihovo mesto in se postavljajo nad lastnika, lastniki se pogovarjajo o punčkah, fantkih, mamah,..

RoccoC ::

WildChild je izjavil:

Cesa te je sram RoccoC?


Zaplankanih sonarodnjakov ki bi radi pretepali pse, jim natikali nagobčnike, prepovedali sprehajanje, jih zapirali v pesjake izključno zaradi lastnega strahu in nevednosti.

dunda ::

Da ne bomo tako kot v politiki preveč trdno na nasprotnih bregovih.
Kaj ko bi pasjeljubci dali nasvete, kako ravnati ob srečanju s spuščenimi psi? Pač takšnimi večjimi, neprijaznimi.
Sam pridem po gozdu po ozkem kolovozu, nasproti pa renčeča zverina. Kaj narediti? Mimo ne upaš, če obstaneš, gre hudič itak proti tebi (običajno renčeče), pogosto je edino umik rešitev.
Pa kako iti mimo hiše, kjer je spuščen domač pes. Njegov teritorij, njegova pravila. Potem pa se človek že na daleč izogiba predelom in rije po kakšnih prav divjih predelih.
Takšnih težavnih primerov je res kup.
Ali kaj? Pa še kakšni drugi nasveti, da se malo zbližamo.
https://www.kacnje.eu
««
2 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
96288329 (11912) zimurg
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14828880 (24476) Mare2

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32048788 (44084) dzinks63
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955353 (45200) Massacra
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17451656 (47679) BRBR

Več podobnih tem