» »

Sprehod in odvezani psi

Sprehod in odvezani psi

««
«
1 / 18
»»

jakanov ::

Zadnje čase opažam, da je vedno več psov odvezanih. Tukaj ne govorim o majnih kužkih, ampak o večjih (nemški ovčar, buldog itd.). Nihče od lastnikov se ne ozira na to, da hoče pes napaditi skoraj vsakega mimoidočega, ampak zgolj govori, da kaj se sekiramo sej ne bo nič naredil, da samo laja. Ko pa takšen pes koga vgrizne, pa so vsi presenečeni, da kako se je to naredilo.

To, da poveš, da naj dajo psa v box, očitno ne pomaga.

Kaj ravnati v takšnih primerih? Ignorirati? Lastnika prijaviti? Kateri organ je sploh zadolžen za to (policija, veterinarska inšpekcija)?

FireSnake ::

Ni neumnih živali.
Obstajajo samo neumni lastniki.

Mislim, da je veterinarska inšpekcija zadolžena za tovrstno svojat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Gateway ()

showsover ::

Počakati, da ugrizne in iztožiti hlače z lastnikove riti.

kuall ::

Pa kaj če te malo ugrizne, roke daj v žep, da ti ne odgrizne prsta pa ti ne more nič. tako jaz naredim. resno.

pustite živalim malo svobode.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

Boggs ::

To so pač tipični šalabajzerji, ki jih morajo dobit "po glavi" da dojamejo, da je treba pse imet na povodcu, ko so na sprehodu oziroma zaprte za ograjo, ko so doma. Sam imam večjega psa in je na sprehodu vedno na povodcu. Tisti, ki ga nimajo pač delujejo po principu "ah saj moj je priden, uboga, še nikoli ni nikogar ugriznil". In ko se srečamo "na cesti" se vedno tisti drugi, ki je odpet, požene proti meni oz. mojemu psu in je na koncu tepen in odbevska stran, lastnik pa ves paničen. Lekcija je lepa, če pa zaleže pa ne vem, ker jih nikoli nisem še enkrat srečal.

;-) ::

Ne samo odvezani, v kolikor pes nima bbh izpita rabi se nagobcnik ker se nezna obnasat v urbanem okolju.

showsover ::

Enkrat se je en ovčar zagnal v psa, ki sem ga 'povodil'. Sem tega ovčarja trdo nabrcal (z nartjo), lastnik je samo pobledel, ko je njegov pes cvileč pobegnil. Sem mu lepo razložil, da naj pazi na psa, da sicer poškodoval ga nisem, da pa ga mora fajn boleti. Je pa res, da se mi hitro aktivira preživetveni nagon z nekaj malega taktične spretnosti, kjer, hmm, na koncu eden pač obleži ;-)

Likalnik ::

Tudi jaz to opažam...zadnjič sem se prav skregal....dvakrat se mi je naredilo, da je pes kateri ni bil na vrvici priletel z vso hitrostjo do mojega psa (kateri je na vrvici) in začel lajati na ves glas...ni ugriznil...ni se ga dotaknil...samo priletel je na par centimetrov in zelo lajal....pač človek se po domače povedano userje...ker prvič ne pričakuješ, drugič ne poznaš psa in tretjič moraš se v sekundi odločiti ali ga boš s palco užgal ali ga z nožem štihnem ali spustim svojega psa, da se stepeta.
Isti pes..dvakrat se je to naredilo (do sedaj sem bil tiho, nič nisem rekel sem ga lepo pozdravil in si mislil svoje).....zadnjič je bilo pa zvečer...in še tretjič se isto naredi....sem rekel lastniku, če se mu ne zdi vredno glede na to, da se pes zaganja, da bi ga dal na vrvico...on men, da je to prvič naredil in da je prov čudno, da se tako zaganja....uglavnem bolj mu dopuvedujem, da ni prvič slabše je...(pes je bil ves čas odvezan...ga ni privezal)
Sedaj imam seboj palico (kol..ne neki majhnega)...naslednjič ko pride...direkt čez gobec psa...potem pa še lastnika, če bo preveč pameten.....
Kar me skrbi je tukaj potem policija in razne tožbe...pač nimam denarja, da bi plačeval za te neumnosti in nimam volje, da bi hodil po sodiščih.....
Ampak kaj naj naredim...ga prijavim?...ne vem kdo je oziroma nimam nobenih podatkov....kot drugič nimam živcev za policaje in vse ostalo kar pride zraven....sem veliko bolj pripraven se zmenit na štiri oči.

P.S. tudi jaz spustim psa...ne bom rekel, da ne..ampak tam kjer ni nobenega...če pridejo mimo ljudje, drugi psi ga privežem.....vedno in povsod

Master_Yoda ::

To gre tudi meni na zivce. Se najbolj ko sem s svojim psom zunaj (ki je na povodcu) - nas pes je bil operiran na hrbtenici in ga je zato strah vecine ostalih zivali (tudi zajca doma ko ga spustimo da se malo naskace po stanovanju), ter je velika verjetnost da bo zacel lajati ce se mu bo velik pes priblizal.

Ja ti garantiras da tvoj vecji pes ne bo nic naredil. A tudi ko bo nas pes zacel lajati v njega ? In ne ni moj problem ker se moj pes pocuti ogrozenega zato ker ti nimas svojega na povodcu.
Dovie'andi se tovya sagain.

TheBlueOne ::

showsover je izjavil:

Počakati, da ugrizne in iztožiti hlače z lastnikove riti.


Se lahko zazene tudi v mulca, potem je tozba slaba tolazba.

Kjer sem odrascal jaz jih praviloma postimajo lovci. Sem slisal za primer, ko je lovca lastnica prijavila in si nakopala se kazen.

https://www.mojpes.com/aktualno/kdaj-je...

Kvinta ::

buldog itd


Bulldog ni velik pes pa tud ne naredi nič :))
A.C.A.B

showsover ::

TheBlueOne je izjavil:

Se lahko zazene tudi v mulca, potem je tozba slaba tolazba.

Se strinjam, da je to zelo resen problem. Zato je potrebno narediti nov znak, obvezno pse na povodce in s pravilno nataknjenimi nagobčniki (da ne bo kdo mu ga slučajno okoli repa navezal) sicer velika kazen, vsaj na javnih površinah, zraven pa dopolnilo, kateri varovalni manevri so dovoljeni v primeru napada psa.

PS: Slovnični nacisti, sem popravil Z na S, ja, ker sem adjektiv dodal kasneje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

TheBlueOne ::

showsover je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Se lahko zazene tudi v mulca, potem je tozba slaba tolazba.

Se strinjam, da je to zelo resen problem. Zato je potrebno narediti nov znak, obvezno pse na povodce in z pravilno nataknjenimi nagobčniki (da ne bo kdo mu ga slučajno okoli repa navezal) sicer velika kazen, vsaj na javnih površinah, zraven pa dopolnilo, kateri varovalni manevri so dovoljeni v primeru napada psa.


Zakaj znak? Taka pravila veljajo prakticnop povsod. Kazni so visoke, posebej, ce preganja kaksno srnjad.

Likalnik ::

Buldoga imam jaz..pa ne enega...ta pes ne naredi nic...ne cloveku ne drugemu psu...se posebej rad se igra z otroci....pa ga imam vseeno na vrvici.
Kar je plus...ce ga spustim iz vrvice...pa ce ga je potrebno hitro privezati ga kumot ujamem...sem hitrejsi...drugace je ce pa imas labradorca, hrta, haskija...tega psa nikoli ne ujames

mailer ::

jakanov je izjavil:

Zadnje čase opažam, da je vedno več psov odvezanih. Tukaj ne govorim o majnih kužkih, ampak o večjih (nemški ovčar, buldog itd.). Nihče od lastnikov se ne ozira na to, da hoče pes napaditi skoraj vsakega mimoidočega, ampak zgolj govori, da kaj se sekiramo sej ne bo nič naredil, da samo laja. Ko pa takšen pes koga vgrizne, pa so vsi presenečeni, da kako se je to naredilo.

To, da poveš, da naj dajo psa v box, očitno ne pomaga.

Kaj ravnati v takšnih primerih? Ignorirati? Lastnika prijaviti? Kateri organ je sploh zadolžen za to (policija, veterinarska inšpekcija)?
Najprej nekaj za samoobrambo, mogoče sprej, če tega nimaš žepni nož.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Raptor F16 ::

Cucki so danes nadomestki za otroke in prijatelje.

Prvo človk reče ok "dog person" cat "person" mogoče bolj metaforično rečeno v hecu, kot ljubitelj psov ali mačk. Ampak čedalje več ljudi te živali smatra kot ljudi. Ne le da jim s tem škodijo temveč tudi po nepotrebnem razvajajo in ščitijo oz. zavračajo lastno odgovornost.

Potem pa Milena Miklavčič v pogovorni oddaji pove kaj razmišlja ko vidi nekoga ki se sam sprehaja s psom in jo linčajo.

https://4d.rtvslo.si/arhiv/zadnja-besed...

Pa ljudje ki psu pustijo spat na postelji... pizda to ni več stanovanje ampak pesjak. Psa humanizirati je neumnost.


Spuščeni psi ki lutajo prosto so samo posledica zgoraj opisanega ali pa so zanemarjeni/zapuščeni.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

showsover ::

TheBlueOne je izjavil:

Zakaj znak? Taka pravila veljajo prakticnop povsod. Kazni so visoke, posebej, ce preganja kaksno srnjad.

Glej, sem preprost človek in (za razliko od tebe?) ne zaupam presoji vsakega posameznika. Znak za to, da vsakega vodiča psa spomni, da mora biti odgovoren s svojim psom, v primeru, da ne izpolnjuje zapovedi, pa pač velika kazen. V primeru krvavega napada pa pač zapor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

TheBlueOne ::

showsover je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Zakaj znak? Taka pravila veljajo prakticnop povsod. Kazni so visoke, posebej, ce preganja kaksno srnjad.

Glej, sem preprost človek in (za razliko od tebe?) ne zaupam presoji vsakega posameznika. Znak za to, da vsakega vodiča psa spomni, da mora biti odgovoren s svojim psom, v primeru, da ne izpolnjuje zapovedi, pa pač velika kazen. V primeru krvavega napada pa pač zapor.


Potem dajes obcutek, da smejo kjer znaka ni.

vnetidebater ::

showsover je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Zakaj znak? Taka pravila veljajo prakticnop povsod. Kazni so visoke, posebej, ce preganja kaksno srnjad.

Glej, sem preprost človek in (za razliko od tebe?) ne zaupam presoji vsakega posameznika. Znak za to, da vsakega vodiča psa spomni, da mora biti odgovoren s svojim psom, v primeru, da ne izpolnjuje zapovedi, pa pač velika kazen. V primeru krvavega napada pa pač zapor.


ne, s tem ljudem sporočaš da morajo imeti psa na povodcu le tam kjer je znak.

pes mora biti stalno na povodcu ali pa lastniku sledi takojšen odvzem. Pa bo mir.

showsover ::

Ja, zdaj ni teh znakov/opozoril menda nikjer, pa problemi so (ali jih ni?), navkljub vašim vse prisotnim lepim željam (upam, da tole zveni smiselno in dovolj prijazno, da ne bomo zdaj še 10 strani razpravljali o tem :-) Nisem ravno navdušen nad književnostjo o utopijah, ampak jaz bi (pač, kolikor je to mogoče na forumu) poskusil te težave zmanjšati, ne v celoti odpraviti, nimam tako radikalnih planov.

dunda ::

Uf, to pa tudi mene moti. Pa še nekaj zelo slabih izkušenj imam. Naj gredo nekam s temi spuščenimi psi.
https://www.kacnje.eu

Machete ::

Mene je užrl nekaj dni nazaj. Prasica pasja. Bil na povodcu, ampak ga ni potegnila nazaj pravočasno. Itak pa kot vedno 'še nikol ni tega naredu'. Sem odskočil, samo sem mislil, da bo samo skočil, ne pa še čavsnil zraven.
Saj ni panike.. samo neprijetno med rekreacijo, prid do avta, pa potem 1h ZD, pa tetanus šot, pa antibiotiki... Tako da previdno, tudi, če so na povodcu. Sem pa tekel mimo in verjetno je mislil, da mora branit otroke al neki. Luzer niti oba čekana ni zapičil, samo enega. Je šel pa prekleto globoko.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zimonem ::

Pes mora biti absolutno na povodcu. Butasti lastnikih jih spuščajo srat in nadlegovat živino po pašnikih in travnikih. Sploh ni bilo pa potrebno prepovedat pse v stanovanjih. Ti in njihovi lastniki so najhujši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

jocoj ::

Tipično kmetavzarsko razmišljanje. Psa na 3m ketno ob štalo. Ne daj bog, da bi ovčar čuval živino, ali čivava svojo nališpano lastnico.

Zimonem ::

jocoj je izjavil:

Tipično kmetavzarsko razmišljanje. Psa na 3m ketno ob štalo. Ne daj bog, da bi ovčar čuval živino, ali čivava svojo nališpano lastnico.

Živino bo čuvalo domače ščene. Ne pa da jo vznemirja neka blokarska pokveka, ki ni dresirana niti ne ve za kaj se gre. Blokarska genij.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

jocoj ::

Katera pasma pa je to blokarska pokveka?

Zimonem ::

Lastnik ki zapira psa v stanovanje.

Apofis ::

kuall je izjavil:

Pa kaj če te malo ugrizne, roke daj v žep, da ti ne odgrizne prsta pa ti ne more nič. tako jaz naredim. resno.

pustite živalim malo svobode.

Maš prov. Lastnike je treba v kletko.

bambam20 ::

To je zato, ker se zakona na izvaja. Kdaj je še kakšen dobil kazen, ker ni imel psa na povodcu. lastniki se počutijo varne, da jih ne bo nihče kaznoval. To področje bi lahko zajemali tudi policaji, ki bi lahko spisali kazni, samo potem bi pa že morali delat.

jocoj ::

Zimonem je izjavil:

Lastnik ki zapira psa v stanovanje.

Hm, pa veš da od oka pol pasem ni prilagojenih za bivanje zunaj v zimskih mesecih? Poleg tega je dokazano, da lastniki psov v stanovanju v povprečju veliko bolje skrbijo za svojega najboljšega prijatelja, kot tisti ki imajo pse v pesjakih, v kleti ali na ketni v štali. Nimam psa, samo povem.

profii ::

Machete je izjavil:

Mene je užrl nekaj dni nazaj. Prasica pasja. Bil na povodcu, ampak ga ni potegnila nazaj pravočasno. Itak pa kot vedno 'še nikol ni tega naredu'. Sem odskočil, samo sem mislil, da bo samo skočil, ne pa še čavsnil zraven.
Saj ni panike.. samo neprijetno med rekreacijo, prid do avta, pa potem 1h ZD, pa tetanus šot, pa antibiotiki... Tako da previdno, tudi, če so na povodcu. Sem pa tekel mimo in verjetno je mislil, da mora branit otroke al neki. Luzer niti oba čekana ni zapičil, samo enega. Je šel pa prekleto globoko.


Kako pa si reagiral z lastnikom? Podatki? Odškodnina? Prijava?

Zimonem ::

jocoj je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Lastnik ki zapira psa v stanovanje.

Hm, pa veš da od oka pol pasem ni prilagojenih za bivanje zunaj v zimskih mesecih? Poleg tega je dokazano, da lastniki psov v stanovanju v povprečju veliko bolje skrbijo za svojega najboljšega prijatelja, kot tisti ki imajo pse v pesjakih, v kleti ali na ketni v štali. Nimam psa, samo povem.

Ja yv mu naštimajo zvečer ko pridejo domov, vmes ga imajo pa zaprtega na 20 kvadratih. V za psa nevdržnih razmerah, suh zrak, pretoplo.... Pasme katere so izrojene imajo pa zapovrh še kup dednih bolezni. Društvo mučitelje živali. Kaj je nekomu ki kupi psa pa ve, da ima pasma težavo dihati skozi nos meni ni jasno.

AmokRun ::

Nekaj takega si kupi. Primerno za pse in njihove lastnike. :D



https://www.thehomesecuritysuperstore.c...

jocoj ::

Zimonem je izjavil:

jocoj je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Lastnik ki zapira psa v stanovanje.

Hm, pa veš da od oka pol pasem ni prilagojenih za bivanje zunaj v zimskih mesecih? Poleg tega je dokazano, da lastniki psov v stanovanju v povprečju veliko bolje skrbijo za svojega najboljšega prijatelja, kot tisti ki imajo pse v pesjakih, v kleti ali na ketni v štali. Nimam psa, samo povem.

Ja yv mu naštimajo zvečer ko pridejo domov, vmes ga imajo pa zaprtega na 20 kvadratih. V za psa nevdržnih razmerah, suh zrak, pretoplo.... Pasme katere so izrojene imajo pa zapovrh še kup dednih bolezni. Društvo mučitelje živali. Kaj je nekomu ki kupi psa pa ve, da ima pasma težavo dihati skozi nos meni ni jasno.
To se pa strinjam, da so nekatere pasme izmaličili in imajo posledično resne zdravstvene težave. Samo vseeno ne vidim problema imeti psa v stanovanju, če primerno skrbiš zanj. Sploh za stare samske ljudi, da niso tako osamljeni. Saj imaš lahko mačka, samo ponavadi ni družaben in samo ždi na omari cel dan.

AmokRun je izjavil:

Nekaj takega si kupi. Primerno za pse in njihove lastnike. :D



https://www.thehomesecuritysuperstore.c...
Ti pa si komedijant.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

con28 ::

kuall je izjavil:

Pa kaj če te malo ugrizne, roke daj v žep, da ti ne odgrizne prsta pa ti ne more nič. tako jaz naredim. resno.

pustite živalim malo svobode.


To ni res. Lahko te raztrga do smrti (še posebej otroke)!

mancini ::

bambam20 je izjavil:

To je zato, ker se zakona na izvaja. Kdaj je še kakšen dobil kazen, ker ni imel psa na povodcu. lastniki se počutijo varne, da jih ne bo nihče kaznoval. To področje bi lahko zajemali tudi policaji, ki bi lahko spisali kazni, samo potem bi pa že morali delat.


Ce bi imel psa in bi ga vodil na sprehode, potem bi vedel, da se kazni v mestih pisejo. In sicer med 200 - 400 evri fasejo

Vcasih pac nanese, da se s katerim lastnikom zapletes v klepet. In slisis izkusnje tudi kje in kako so dobili kazen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mancini ()

Kvinta ::

Ce bi imel psa in bi ga vodil na sprehode, potem bi vedel, da se kazni v mestih pisejo. In sicer med 200 - 400 evri fasejo


Pokaži mi enga ko so mu kazn napisali ga ni tak kot za vse ostalo tudi ne vključno z obraznimi maskami ;((

Buldoga imam jaz..pa ne enega...ta pes ne naredi nic...ne cloveku ne drugemu psu...se posebej rad se igra z otroci....pa ga imam vseeno na vrvici.
Kar je plus...ce ga spustim iz vrvice...pa ce ga je potrebno hitro privezati ga kumot ujamem...sem hitrejsi...drugace je ce pa imas labradorca, hrta, haskija...tega psa nikoli ne ujames


Buldog misli da so vsi bulldog zato se mogoče komu zdi malo nerodno z njimi se igrat :))
A.C.A.B

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kvinta ()

zmaugy ::

jakanov je izjavil:

Zadnje čase opažam, da je vedno več psov odvezanih. Tukaj ne govorim o majnih kužkih, ampak o večjih (nemški ovčar, buldog itd.). Nihče od lastnikov se ne ozira na to, da hoče pes napaditi skoraj vsakega mimoidočega, ampak zgolj govori, da kaj se sekiramo sej ne bo nič naredil, da samo laja. Ko pa takšen pes koga vgrizne, pa so vsi presenečeni, da kako se je to naredilo.

To, da poveš, da naj dajo psa v box, očitno ne pomaga.

Kaj ravnati v takšnih primerih? Ignorirati? Lastnika prijaviti? Kateri organ je sploh zadolžen za to (policija, veterinarska inšpekcija)?


Fotka, policija. Pa solzilec s sabo in na dosegu roke.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

m0LN4r ::

Ce prileti pes, mocno laja, boknedaj skoci na mene, otroka, punco. Se mi enostavno obrambni mehanizem odzove refleksno brez tega, da bi se zavedal in ga brcnem s punim susom v gobec, kot zogo pri enajstmetrovki.

Refleks.

Pac nekako podobno, kot ce ti pred noge prileti kaca, samo pun sus iz refleksa, brez razmisljanja, da leti kar se da dalec.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Bud_Bundy ::

Dober si ti. Meni je prva misel vseeno bežat kot punčka, razen, če vem, da sem počasnejši.

zmaugy ::

Itak da si počasnejši od psa. Ena flaša solzilca proti medvedom. Domet do 10 m. Po mojem bi moralo zadostovat za psa, ki te ogroža.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Westy ::

Jest imam skoz solzivec s sabo.

hipertija ::

FireSnake je izjavil:

Ni neumnih živali.
Obstajajo samo neumni lastniki.

Mislim, da je veterinarska inšpekcija zadolžena za tovrstno svojat.


ni neumnih živali: če spustiš vse živali iz bolkov, se bodo normalno sprehajale okoli in okoli, ker so sofisticirane
Prekle za kurnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hipertija ()

showsover ::

Bud_Bundy je izjavil:

Dober si ti. Meni je prva misel vseeno bežat kot punčka, razen, če vem, da sem počasnejši.

To sploh ne razmišljaš, postaneš, lahko rečem, malo nor, kot berserk v doom. Fokus se zoži samo na preživetje, dokler pač ne pade dol. Ali ti. To ni zavestna stvar, je instinktivno, sploh ne veš, če imaš, ali nimaš v sebi, morda se povečini sploh ne aktivira.

mancini ::

Kvinta je izjavil:

Ce bi imel psa in bi ga vodil na sprehode, potem bi vedel, da se kazni v mestih pisejo. In sicer med 200 - 400 evri fasejo


Pokaži mi enga ko so mu kazn napisali ga ni tak kot za vse ostalo tudi ne vključno z obraznimi maskami ;((


Ne na pamet, če ti ne poznaš dovolj lastnikov psov, ti jaz ne morem pomagati. In v Mb pišejo kazni, če te dobijo da imaš psa izpuščenega v parku

m0LN4r ::

Bud_Bundy je izjavil:

Dober si ti. Meni je prva misel vseeno bežat kot punčka, razen, če vem, da sem počasnejši.
Naceloma ja, recimo eni vidijo pajka pa ga podzavestno takoj ubijejo.

Uporaba solzivca je zavestna in dvomim da se bos spomnil, ce bo vse na hitro se zgodilo, ga potegnit iz zepa, se padel ti bo iz rok pa ga bos hotu pobrat in ravno takrat te bo cavsnil v roko, ker bo mislil da ga hoces s kamnom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

WildChild ::

To je kar stalna praksa vsaj tu v LJ. Lastniki psov na PST -ju imajo spuscene pse, ker mislijo, da se bo tako pes bolj zlaufal ali pa ker ze itak vlece na vse strani. Ker je nas ljubljanski hefe tudi ljubitelj argentinskih dog in jih ima na Golovcu tudi spuscene, seveda ne bo nekih redarjev na pst -ju. Bi pa slo kar nekaj denarja v proracun ce bi bil el hefe pobudnik za kaj takega.
in da mood

Cheetah ::

m0LN4r je izjavil:

Bud_Bundy je izjavil:

Dober si ti. Meni je prva misel vseeno bežat kot punčka, razen, če vem, da sem počasnejši.
Naceloma ja, recimo eni vidijo pajka pa ga podzavestno takoj ubijejo.

Uporaba solzivca je zavestna in dvomim da se bos spomnil, ce bo vse na hitro se zgodilo, ga potegnit iz zepa, se padel ti bo iz rok pa ga bos hotu pobrat in ravno takrat te bo cavsnil v roko, ker bo mislil da ga hoces s kamnom.

Odvisno če je pričakovano... Če si v kakem parku pa vidiš od daleč da se zažene proti tebi še razmišljaš zavestno in se lahko spomneš.

Zdaj ko je nekdo omenil solzilec me kar mika da bi si kupil enega ker zadnje čase hodim na sprehode v bližnji park pa vidim da je to kar postalo nekako igrišče za odvezane pse, pa čeprav je polno družin z otroci na sprehodih. Nekaj časa nazaj so imeli celo neke "skupinske vadbe" s psi sredi parka (skoraj vsi so bili odvezani).

Lastniki jih pustijo odvezane predvsem zvečer/ponoči, sicer nevem točno zakaj, ampak verjetno mislijo, da je manjša nevarnost ker se ne sprehaja veliko ljudi.

Drugače je pa največji problem hodit po kakih rovtah, tam majo ponavadi vsi odvezane in večje pse. Ko sem bil majhen sem bil vedno čist presran ko smo šli na kak pohod pa so okoli nas skakali pa lajal.
Zdaj pa redno hodim tudi v en bližnji hrib, in tik pod vrhom majo novi lastniki neke bajte enega odvezanega in zmeraj hodi okol mene pa laja. Sicer ni problem, ker ta ne grize ali pa skače po ljudeh, ampak me pa zelo živcira ko je meter stran od mene pa laja ko da me hoče ubit.

gruntfürmich ::

ni reda v naši deleži. in zdivjani odvezani cucki so samo posledica tega...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Likalnik ::

Se strinjam...ni reda...folk je pa bolan v glavo....isti princip razmislanja je z otroki...moj pes ne bo ugriznil oziroma moj otrok v soli si ni zasluzil ocena 1 oziroma moj otrok ni kriv.
Vsi samo zagovarjajo svoje...noben se pa ne vprasa ali si pa mogoce ti kriv in ti narobe delas....
Danes kamorkoli gres se lahko s folkom samo kregas...si v avtu, si na sprehodu s psom, v soli z drugimi starsi...v trgovini (zaradi korone stojimo zunej pred trgovino in cakam, da gre en ven in da grem jaz not...ata me pogleda in prehiti ter gre mimo mene v trgovino...mislim...kot, da stojim tam za brezvzeze....kaj nej..se zacnem dret, ce ga v 50 letih zivljenja se nihce ni naucil osnove bontona, da se pac caka v vrsri)itd....to mi gre res tako na zivce...da vam ne morem povedat....kamorkoli se obrnem bi lahko kerga napizdil.....star sem 35let zivcev za to pa nimam vec....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()
««
«
1 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Pes ugrizne deklico, mati nahruli lastnico in dobi kazen? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
96288347 (11930) zimurg
»

Napad psa - kdo je kriv? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14828898 (24494) Mare2

Zakonska prepoved nevarnih pasem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32048803 (44099) dzinks63
»

Zaščita ljudi pred psi (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
37955369 (45216) Massacra
»

majhni ljudje z velikimi psi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17451666 (47689) BRBR

Več podobnih tem