» »

Pridite h Kristusu - Facebook, Youtube ads

Pridite h Kristusu - Facebook, Youtube ads

Nedasemiveč ::

V zadnjem tednu ali dveh opažam naraščujoče se število facebook ter youtube adsov o privabljanju ljudi v cerkev. Tako imam trenutno na messengerju oglas "Pridite h kristusu" podnaslov pa Kako veste, kaj je res? Na youtube se mi je sedaj že dvakrat predvajal nek oglas, kjer je bila neka cerkev (nisem gledal do konca, ker že podzavestno takoj skippam).

Kot ateist se sprašujem, kako zaboga so ti oglasi sploh prišli do mene. Ni mi jasno namreč, kako bi pasal v njihov segment, glede na to, da po internetu ali socialnih omrežjih ne klikam nič kar bi bilo povezano z vero. Včasih mi kolega pošlje link do nove24 (da se zajebavava iz naslovov ipd.) - je možno, da je to njihovo vodilo?

Ko želim reportati ali skriti oglas dobim naslednje sporočilo:
Something went wrong. Please try again.

vostok_1 ::

Bog ti pošilja sporočilo. Pokesaj se ali burn in eternal flame.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Nedasemiveč ::

Če tale zadeva ni povezana z novo24 je vse skupaj še bolj creepy. To bi pomenilo, da vlagajo res ogromne denarje v digitalni marketing, da si lahko privoščijo prodajati celo nekomu kot sem jaz.

Zgodovina sprememb…

luksorzi ::

Kaj pa če je samo slabo targetiranje?

nergac ::

Zakaj ne dobim sam kaj takega ...
Vedno v spamu neke finance ...

toro69 ::

luksorzi je izjavil:

Kaj pa če je samo slabo targetiranje?


Prej bi rekel dobro. Je že OP kaj takega brskal ali pa bil z vžganim telefonom pri kaki maši. Google vedno posluša. ;)

Nedasemiveč ::

toro69 je izjavil:

luksorzi je izjavil:

Kaj pa če je samo slabo targetiranje?


Prej bi rekel dobro. Je že OP kaj takega brskal ali pa bil z vžganim telefonom pri kaki maši. Google vedno posluša. ;)


Sem sedaj pogledal, kaj targetirajo:

... Is trying to reach people, ages 18 to 50.
... primary location is Ljubljana

sreda ::

to je tako, kot se meni veganu prikazujejo reklame za meso, žar in usnjene izdelke.

w0mbat ::

jaz sem zelo vesel da dobivaš take reklame tako te bo srečala končno pamet, ateisti so nevarni

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Nedasemiveč ::

w0mbat je izjavil:

jaz sem zelo vesel da dobivaš take reklame tako te bo srečala končno pamet, ateisti so nevarni


Ob takih oglasih pri meni dosežejo kvečjemu še večji prezir ;)

nergac ::

A ko nimaš spama nobenega, se zamisliš ...

Nekam osamljen počutiš se.

HotBurek ::

Jst sm danes odgovoril na email indijcev, ki (tko pravijo v mailu) programirajo web/php/app ter svašta ostalo.

Pravi, da če me zanimajo reference, primeri, portfolio, naj jim pišem.

Pa sem jim. In zdej čakam, kaj bo.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Machete ::

Ne sekiraj se, to so pač zgrešeni adsi, ker nisi postavil dovolj kamer in alexs v svojo spalnico. Tudi meni so že ponujali kapsule za podaljšanje penisa, takrat sem videl, kako se google lahko moti..
:))
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

deleted ::

Nedasemiveč je izjavil:


Kot ateist se sprašujem, kako zaboga ...


:))

G-man ::

Nedasemiveč je izjavil:

Če tale zadeva ni povezana z novo24 je vse skupaj še bolj creepy. To bi pomenilo, da vlagajo res ogromne denarje v digitalni marketing, da si lahko privoščijo prodajati celo nekomu kot sem jaz.


Ogromne denarje? Ravno nasprotno! Targetiran marketing na ateiste je zelo poceni! In creepy so FAANG, ki so pač omogočili targetiran marketing, ne pa to, kdo ti pošilja reklame. Itak ga bo moral začet uporabljati prav vsak, če bo hotel sploh bit prisoten kvazi javnem digitalnem prostoru, tudi če ti ne direktno proda nekega izdelka, ampak da te sploh nagovori. Plakati po ulicah, katalogi/brošure v kaselcih ter door-to-door jehove priče so stroškovno in časovno neučinkoviti, sploh pa za take non-profit zadeve.

_Denny_ ::

Nedasemiveč je izjavil:

Kot ateist se sprašujem

Po eni strani logično, da ne bodo tega ponujali tistim, ki že imajo svojega boga. Kako že gre tista šala - pošlje šef prodajalca čevljev v Afriko, ta pa ga ves navdušen kliče in reče "priložnosti za biznis so odlične, saj so vsi bosi!" :))

To targetiranje je verjetno naključno. Sam isto dobivam oglase za otroške stvari, a otrok ne prenašam; za kredite/lizinge, ki jih niti pod razno ne bi vzel, ker sem mnenja, da si naj človek kupi samo to kar si lahko privošči; za obnove oken na hiši, ki je sploh nimam. Si pač mislijo, da večino v 30ih to zanima.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Uizi ::

Ravno zdaj adsi o veri, ko je korona. Naključje? :))

nergac ::

Ne, to se dogaja ves čas.

Kvinta ::

Pa sem jim. In zdej čakam, kaj bo.


Oni so že pri tebi samo ti še tega ne veš :))
A.C.A.B

kuall ::

Jaz pa dobivam propagandni material od Levice na fbju in vabila, da naj se pridružim fb skupini od Galeta, čeprav se te leve vere izogibam kot hudič križa - niti iz firbca jih nikoli ne gledam kje na youtube itd.

w0mbat ::

kuall je izjavil:

Jaz pa dobivam propagandni material od Levice na fbju in vabila, da naj se pridružim fb skupini od Galeta, čeprav se te leve vere izogibam kot hudič križa - niti iz firbca jih nikoli ne gledam kje na youtube itd.

jaz tudi dobivam ta spam levic e

Uizi ::

Meni se je parkrat zgodilo, da je med prijatelji tekla debata o neki dost specifični stvari in pol pridem domov, odprem FB na kompu in bum reklama za točno to stvar..
Vedno mi klikne in pogledam smartphone kot izdajalca, ki mo je zaril nož v hrbet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Cruz ::

kuall je izjavil:

Jaz pa dobivam propagandni material od Levice na fbju in vabila, da naj se pridružim fb skupini od Galeta, čeprav se te leve vere izogibam kot hudič križa - niti iz firbca jih nikoli ne gledam kje na youtube itd.
Tista skupina "Podpora Ivanu Galetu" ali kako je, je res cancer. Drugače pa, misliš da ne bi bilo dobro spremljati tudi nasprotno stran, da vidiš kako oni gledajo na svet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

A-242 ::

Nedasemiveč je izjavil:

V zadnjem tednu ali dveh opažam naraščujoče se število facebook ter youtube adsov o privabljanju ljudi v cerkev. Tako imam trenutno na messengerju oglas "Pridite h kristusu" podnaslov pa Kako veste, kaj je res? Na youtube se mi je sedaj že dvakrat predvajal nek oglas, kjer je bila neka cerkev (nisem gledal do konca, ker že podzavestno takoj skippam).


Instaliraj si tole, pa naj placujejo vsi ki ti kazejo adse (tebi jih seveda ne bo prikazoval):
https://adnauseam.io/

Ce pa ze ne bos, pa vsaj klikni na vsako tisto reklamo. Za vsak click bojo morali nekaj denarja placati.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

showsover ::

Je*iga, smo tako dolgočasni/nereprezentativni, da nam še reklam nihče ne pošilja, ne cerkvev, ne politika, nihče, niti kakšne trgovine. Pa bi včasih hotel videt kakšno fajn reklamo, ma kje... Moram sam stisnit, če hočem v trgovino ali kaj kupit... Včasih se mi prav zdi, da so oglaševalci obupali nad mano. Najbrž smo preveč skromni in se oglaševalcem ne splača investirat tistega mikrostroška za nas. Ima smisel, da se pritožimo na ESČP, ker nas oglaševalci diskriminirajo?

nergac ::

Če ne prideš h Kristusu, pride Kristus k tebi.

Tako enostavno je to.

Miki N ::

Navadi se filtrirati šum. Se mi zdi da še ne dolgo nazaj, na "starem internetu" je večina ljudi to znala instiktivno - danes rabijo vodečo roko in kup politikov.

nergac ::

Vseh "bug"-ov se ne da odpraviti.

Nekateri so posebej zoprni, zato se iščejo druge rešitve.

Posebej s preiskušenim "orodjem".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nergac ()

kuall ::

Cruz je izjavil:

misliš da ne bi bilo dobro spremljati tudi nasprotno stran, da vidiš kako oni gledajo na svet?

Saj jih vidim občasno in glede na to kake streljajo nimam nobene želje se poglobit v te njihove blodnje.

solatko ::

kuall - Ti se kar Družine in Nora24 drž, same pametne in čista resnica, prmojduš.
Delo krepa človeka

kuall ::

Tudi tistega ne gledam veliko. Za razliko od tebe in ostalih levičarjev, katerim 24 ur in rtv slo dnevno dovaja propagando.

Darko! ::

Nedasemiveč je izjavil:



Kot ateist se sprašujem, kako zaboga so ti oglasi sploh prišli do mene. Ni mi jasno namreč, kako bi pasal v njihov segment, glede na to, da po internetu ali socialnih omrežjih ne klikam nič kar bi bilo povezano z vero.


Odgovor je jasen.
Ti si sleeper.
It's time for action, bro.

Oglej si film
The Manchurian Candidate @ Wikipedia


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali so RKC navodila za donacije v duhu vere? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
30343876 (38594) jype
»

Vraževerje kot ključ do sreče (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
15529537 (26347) jype
»

Verjamete v boga? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42369972 (64053) Marilyn
»

Odnosi do Krščanstva v Sloveniji (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Problemi človeštva
55283033 (72791) gruntfürmich
»

Scientologija: STRUP za razumnost in neodvisnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
9315939 (13136) Alek

Več podobnih tem