» »

Ukrepi, ukrepi, se vrstijo...kaj pa finančna pomoč

Ukrepi, ukrepi, se vrstijo...kaj pa finančna pomoč

1
2
3

Urbano#Desno ::

Smrekar1 je izjavil:


So še drugi razlogi, ampak tega boš verjetno razumel.


Kolk smo danes našpičeni. Je crknu avtomat za kavo pa imate slab dan?

lexios ::


Za zaposlene nič.
Za brezposelne nič.
Za upokojence nič.
Za dijake nič.
Za študente


Motiš se. Za vse se spreminja perspektiva! Brezposelni bi lažje dobili službo, če korone ne bi bilo, zaposljeni bi službo obdržali, študenti bi nadaljevali izobraževanje in lahko vsaj upali na zaposlitev... Itd! Pozabljate na perspektivo, ki jo z vsakim novim ukrepom in podaljševanjem le teh, ubijamo!

RockyS ::

Zakaj bi zaradi enkratne finančne pomoči zaposlena oseba obdržala službo? Oziroma v nasprotnem primeru izgubila?

Zakaj brez enkratne finančne pomoči študenti ne morejo nadaljevati študija in ne morejo upati na zaposlitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

antrim ::

Urbano#Desno je izjavil:

Primer iz druge roke.
65% dodatka na plačo, ampak samo za 10% časa preživetega na lokaciji (kao za rizične pogoje dela :))). V primeru dela od doma ni dodatka. Bolj drobiž vse skupaj.


Jap. Potrjujem. Nepotrebno in nepošteno. Večji problem je sicer, da jih precej hodi na delovno mesto samo zato, ker pri delu od doma enostavno ne bi imeli nič za vpisati v poročilo o delu. Epidemija je zelo lepo razkrila, kdo dejansko dela in koliko. Ukrenilo se v zvezi s tem seveda ne bo nič.

lexios ::

RockyS je izjavil:

Zakaj bi zaradi enkratne finančne pomoči zaposlena oseba obdržala službo? Oziroma v nasprotnem primeru izgubila?

Zakaj brez enkratne finančne pomoči študenti ne morejo nadaljevati študija in ne morejo upati na zaposlitev?


Vprašal si:
Kaj se je spremenilo za osebe, ki so bile septembra,oktobra,novembra,decembra 2019 in januarja 2020 zaposlene, brezposelne, v pokoju in študente/dijake ?


Na to sem odgovoru, da kriza vpliva na vse.

Glede finančnih pomoči se pravzaprav strinjam, pravzaprav zakaj bi država, npr. v prvem valu, ko je ekonomija upadla v celem svetu in smo že lahko pričakovali nadaljevanje, sploh kakorkoli plačevala osebe, ki so na čakanju ali imajo zmanjšanj obseg dela, npr. JS/JU med lockdownom? Zakaj bi zaposljeni v JU, ko ne delajo sploh prejemali plačo? Naj gredo na zavod in zaprosijo za denarno socialno pomoč. ;((

Bolj resno pa: o odpisu davkov in prispevkov, se ne razmišlja, raje država delodajalcu plača fiksne stroške obratovanja, da jih potem lahko nazaj vzame. :))

vostok_1 ::

Da gre za epohalni nateg, bi res moralo biti vsakemu jasno.
Gre za transparentno "pranje" davkoplačevalskega denarja.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

lexios ::

vostok_1 je izjavil:

Da gre za epohalni nateg, bi res moralo biti vsakemu jasno.
Gre za transparentno "pranje" davkoplačevalskega denarja.


+1
Največji organiziran globalni rop v zgodovini!

vostok_1 ::

Exactly.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

A-242 ::

zobnik je izjavil:

da ne boš kej čez nas kmete preveč pameten, ker brez nas bi že vsi pocrkal.


Brez nas bi pa na plug vol vlekel. Pa namesto visenja na FB in slotechu bi opravljal sosede (zadnje verjetno tako ali tako ze pocnes) in skrivoma dajal zadnje noge kozice v svoje skornje. Bomo kar en drugega enako rabili (razen vasih glasov SDSu in podobnim nazadnjaskim strankam, tega pa res nihce ne rabi), tudi gnoj mora nekdo kidat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

gruntfürmich ::

zobnik pravi da direktno konkurirajo francoskim, italjanskim, nemškim, češkim, poljskim... kmetom. ker dobijo samo 3k subvencije.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ajdov ::

vsak podjenik bi moral zdaj preprosto podjetje poslat v stečaj in zaposlene na cesto

pa da vidimo kaj bo vlada pol

gruntfürmich ::

vse pod ceno prodala mednarodnim korporacijam.
simpl.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

ajdov ::

iz protesta naj potem nihče ne dela

Uizi ::

Ti pa gladovno stavkaj, do konca in nam naredi uslugo.

49106 ::

:D

zobnik ::

nurmaln je izjavil:

zobnik je izjavil:

Subvencije in ostalo kar dobimo je cca 3000 evrov, katerih damo v stroje, en priključek pride 8000 evrov katerega naredijo v Sloveniji in s tem podpiramo vas delavce.


A ti res ni jasno da je to tako glupa izjava kot če bi jaz rekel, da če od države vsak mesec dobim 500€ (davkoplačevalskega denarja btw) in potem to zapravim v državi, s tem ubistvu jaz podpiram davkoplačevalce?

zobnik je izjavil:

Mi za hrano bomo že poskrbel, kar pa viška delamo delamo za vas. Hlodi, drva, les, živina vse je za vas


Porkaduš no, saj ne delate iz dobrote svojega srca. Delate zato da bi prodali in s tako preživeli sebe. Ni nič narobe s tem, ampak ne tlačit nekega altruizma tja kjer ga ni. VSE JE ZA VAS! C'mon man! ;((


Tist kar mi rabmo za preživetje 100% ne koristmo od pomoči države. Državna pomoč gre za razvoj kmetije, da več pridelaš za druge. Recimo mi bi lahko z navadnim cepilcom za lastne potrebe razcepl drva, tako pa smo kupil novejši cepilec, da se lahko za vas pripravlja drva....recimo 150m za prodajo+++ Tud živine bi lahko mel sam 5 pa jih mamo 40, da vi niste lačni.

nurmaln ::

zobnik je izjavil:

nurmaln je izjavil:

zobnik je izjavil:

Subvencije in ostalo kar dobimo je cca 3000 evrov, katerih damo v stroje, en priključek pride 8000 evrov katerega naredijo v Sloveniji in s tem podpiramo vas delavce.


A ti res ni jasno da je to tako glupa izjava kot če bi jaz rekel, da če od države vsak mesec dobim 500€ (davkoplačevalskega denarja btw) in potem to zapravim v državi, s tem ubistvu jaz podpiram davkoplačevalce?

zobnik je izjavil:

Mi za hrano bomo že poskrbel, kar pa viška delamo delamo za vas. Hlodi, drva, les, živina vse je za vas


Porkaduš no, saj ne delate iz dobrote svojega srca. Delate zato da bi prodali in s tako preživeli sebe. Ni nič narobe s tem, ampak ne tlačit nekega altruizma tja kjer ga ni. VSE JE ZA VAS! C'mon man! ;((


Tist kar mi rabmo za preživetje 100% ne koristmo od pomoči države. Državna pomoč gre za razvoj kmetije, da več pridelaš za druge. Recimo mi bi lahko z navadnim cepilcom za lastne potrebe razcepl drva, tako pa smo kupil novejši cepilec, da se lahko za vas pripravlja drva....recimo 150m za prodajo+++ Tud živine bi lahko mel sam 5 pa jih mamo 40, da vi niste lačni.


Pol pa dajmo subvencije še proizvajalcem strešne kritine. Oni za svoje zgradbe ne rabijo toliko kritine. Lahko bi ful zmanjšali proizvodnjo, bi imeli precej nižje stroške, če bi proizvajali cegle samo za svojo streho. Subvencije ne potrebujejo zase ampak zato, da bomo imeli mi lahko streho nad glavo. Oni zase imajo ceglov več kot dovolj, kapacitete imajo pa ogromne zato da smo mi na suhem.
Pri HPju in ASUSu imajo računalnikov zase sigurno dovolj. Dajmo subvencionirat prenosnike zato, da jih bodo še za nas lahko proizvajali.
;((
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

zobnik ::

Če kupmo priključek Slovenske proizvodnje podpiramo slovensko firmo in delavce, da imajo delo, plačo.
Tako kot pomoč države gospodarstvu, da se obdrži del.sila in da se firma razvija, zaposluje nov kader

Noben tud ne ve da je lahko eltno strošek veterine 1-2000 evrv odvisno od št.živali, torej vetirinarji od tega živijo, preživlajjo svoje družine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

nurmaln ::

aaa, torej subvencije niso zato ker ti ne bi mogel preživeti brez njih, subvencije so za veterinarje... got it.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

;-) ::

A110 je izjavil:

Pomladi ja, pa še to z veliiikom zamikom. mama dela v zdravstvu in je dobila 400e (skupno) dodatka za covid mesece sele pri julijski (ali mogoce avgustovski) plači.Zdaj pa ne dobijo nič. s tem da kolikor vem so 200e dodatka dobili pomladi vsi zaposleni in ne samo javni sektor oz tisti v zdravstvu

To ni res. Sedaj dobijo dodatek. Moja je dobila ampak obračunano točno toliko časa kot so s pacientom. Tudi ostali znanci v zdravstvu so dobili in se ne pritožujejo. Itak je prvič v zgodovini sploh primer da zdravstvo (ponekod nekje 20% od 100) da dela, pa še to dosti manj kot v normalnih okoliščinah.

Naša bi letos prvič porabla ves dopust od 57 dni.

sunshine403 ::

zobnik je izjavil:

Subvencije in ostalo kar dobimo je cca 3000 evrov, katerih damo v stroje, en priključek pride 8000 evrov katerega naredijo v Sloveniji in s tem podpiramo vas delavce

Tist kar mi rabmo za preživetje 100% ne koristmo od pomoči države. Državna pomoč gre za razvoj kmetije, da več pridelaš za druge. Recimo mi bi lahko z navadnim cepilcom za lastne potrebe razcepl drva, tako pa smo kupil novejši cepilec, da se lahko za vas pripravlja drva....recimo 150m za prodajo+++ Tud živine bi lahko mel sam 5 pa jih mamo 40, da vi niste lačni.


Pa potem ta drva, katere si nacepil z boljsim cepilcem, ki si ga kupil iz subvencij podaris "nam"? Najbrz ne, pac pa jih lepo prodas. Toliko o tem. Jaz od drzave ne dobim nobene subvencije, placam pa tvojo, pa tudi dela za vse ostale ne zase (po tvoji zblojeni logiki). Tako da nehaj jokat bogi revez. Saj te nihce ne sili da imej kmetijo in tistih 40 krav. Od 40 krav in 150m lesa nima sirna Slovenija nobene pretirane koristi, stroskov tvojih subvencij pa kar nekaj. Tako da ce ti ni vsec, prodaj kmetijo ter pojdi v sluzbo pa ti ne bo treba vec delat za vse nas in bos lahko samo se lezal in zivel na racun drugih, tako kot vsi mi ostali 8-O

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

sunshine403 je izjavil:

Pa potem ta drva, katere si nacepil z boljsim cepilcem, ki si ga kupil iz subvencij podaris "nam"? Najbrz ne, pac pa jih lepo prodas. Toliko o tem. Jaz od drzave ne dobim nobene subvencije, placam pa tvojo, pa tudi dela za vse ostale ne zase (po tvoji zblojeni logiki). Tako da nehaj jokat bogi revez. Saj te nihce ne sili da imej kmetijo in tistih 40 krav. Od 40 krav in 150m lesa nima sirna Slovenija nobene pretirane koristi, stroskov tvojih subvencij pa kar nekaj. Tako da ce ti ni vsec, prodaj kmetijo ter pojdi v sluzbo pa ti ne bo treba vec delat za vse nas in bos lahko samo se lezal in zivel na racun drugih, tako kot vsi mi ostali 8-O

Ne razumeš kako ekonomija deluje, ane? Ker je on lahko kupil nov cepilec, bo imel lahko v enakem času razcepljenih več drv, kar pomeni, da jih bo lahko prodal po nižji ceni. Tudi to, da od 40 krav in 150 kubikov lesa Slovenija nima nič, je totalna neumnost. Zagotovo pa od tega nima manj kot 3000 eur.

Sem pa prepričan, da Slovenija nima nič od tvojega zdravja, pa vsi plačujemo zanj.

sunshine403 ::

Mi je kristalno jasno kako ekonomija deluje. In verjemi da drva ne bodo cent nizje, zato ker jih je s cepilcem, ki sem ga financiral jaz, nacepil hitreje. Kvecjemu bodo drazja, ker je full investiral v nov cepilec ;)
Glede mojega zdravja... hja kaj pa vem, mogoce pa Slovenija ima nekaj... ce nic drugega to, da ti lahko trenutno po webu brskas in pametujes... ali pa na 112 poklices ko rabis. In verjemi da za moje zdravje (pa tvoje in se cigavo tu) placam jaz neprimerno vec, kot vecina prisotnih, glede na to o kaksnih zneskih prihodkov se pogovarjate ;)

gruntfürmich ::

nurmaln je izjavil:

aaa, torej subvencije niso zato ker ti ne bi mogel preživeti brez njih, subvencije so za veterinarje... got it.

ne, subvencije so zato, da tisti s katerimi zobnik sodeluje, boljše živijo!:))
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

zobnik ::

Kje je še les, hlodi, plohi, da se tud to prodaja v bistveno večjih količinah kot samo drva.
Že dolgo časa se sprašujemo doma zakaj toliko delat, da pol podpiramo slovence pri nakupu priključka...podpiramo živnzdravnike, podpiramo tudi druge kmete z nakupom žit, podpiramo kmetijske trgovine....večja potrošnja goriva, drugih izdelkov.

sunshine403 ::

Se enkrat... nihce te ne sili "da tako garas" bogi revez. Btw... koliko so obdavceni tvoji prihodki in koliko mesecno (v evrih) namenis za davke? Ko ze ravno tako hudo podpiras vse ostale, tebe pa nihce. Ce gledamo tako, zares tebe podpiram trojno... prvic ko dobis moj denar iz vseh subvencij. Drugic, ko imas iz mojih davkov zastonj zdravstvo zase in za otroke in zastonj solstvo za tvoje otroke. In tretjic, ko kupim liter mleka, kilo kruha ali meter drv. Ti pa mene podpiras hmm... ko mi PRODAS meter drv. Dost cool in porazdeljena podpora, tako da ja res garate za nas. Kapo dol. Mi se pa svinje lene nehvalezne tega ne znamo ceniti.

Uizi ::

Nihče te ne sili, da si kmet, lahko greš za trak, če ti je tako hudo. Bomo dobili vse stvari iz tujine in to 3x ceneje.

Slopek ::

Ne provocirat, drugače bo ta maw, po mizi udaru in reku:
Oča, dons ne grem ne u gmajno, ne u hlev! Ne bom delal za te nehvaležneže.

Saj ga štekam, ampak ne čisto. Sam bom delal samo še zase in za svoje potrebe. V resnici sploh ne potrbujemo toliko, ampak spet, hočemo vse. ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

sunshine403 ::

Slopek je izjavil:

Saj ga štekam, ampak ne čisto. Sam bom delal samo še zase in za svoje potrebe. V resnici sploh ne potrbujemo toliko, ampak spet, hočemo vse. ;)

Saj zares ce smo posteni cisto vsak dela samo zase in za svoje potrebe. Ja lahko se prepucavam tukaj, da delam za vas da imate delujoc internet, pa lahko prodajalka v trgovini rece, da hodi iz sluzbo izkljucno zato, da meni naredi uslugo, da lahko kupim mleko. Pa serviser, ki mi popravlja avto dela tudi samo iz ljubezni do mene, da mi omogoci popravljen avto. Ampak realno, pa vsak dela izkljucno za to, da lahko prezivi. In noben kmet ne dela zato, ker ima mene tako rad, da bi mi dobavil hrano ali pa drva, ampak zato da si lahko kupi vecji traktor, s katerim bo vecji car na vasi. Pa zato, ker pac nihce ni samozadosten in je fino zasluziti denar da kupis tisto kar rabis.
Tako da se ravno hudo ne zrtvuje zame, pac pa zgolj zase. Ravno tako kot se jaz zgolj zase, pa prodajalka v trgovini, serviser avtomobilov, postar, zdravnik, policaj in ostali.

nurmaln ::

sunshine403 je izjavil:

Tako da se ravno hudo ne zrtvuje zame, pac pa zgolj zase. Ravno tako kot se jaz zgolj zase, pa prodajalka v trgovini, serviser avtomobilov, postar, zdravnik, policaj in ostali.

Exactly. S to razliko da oni ne dobijo subvencije. Vsaj ne direktno no, vedno bi se dalo debatirat o tistih ki so plačani iz "državnih" sredstev.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

val46 ::

Mene pa zanima kolk metrov drvi zobnik proda in za njih izstavi račun in plača davek državi? Ker, če ti nekdo nekaj da, da lahko potem s tem služiš, bi bilo pošteno da potem tudi plačaš nekaj nazaj, ali ne? Meni država ni še nikdar dala nepovratnih sredstev ali subvencije za stvari, ki jih potrebujem za svoje delovanje. Sem moral kar lepo vedno kredit pri banki vzet, če sem kaj rabil in tega je potrebno lepo nazaj odplačat. Tko da, ne ti meni jokat, kaki da smo, ker raje kupimo tam kjer je ceneje, pa ni važno, al je slovensko, bosansko al pa kitajsko. Me prav zanima, če ti kose za svojega cliota kupuješ pri sosedu mehaniku(ki želi recimo za zavorne ploščice 50€), ali jih naročiš tam kjer jih lahko kupiš za 30€?

Uizi ::

Pa krmo za živali tudi najcenejšo, razen za svoje zasebne 3 kravce top quality. Ne nas basat ste še hujši kot trgovci. Mleko iz mlekomata vam pa smrdi po silażi. Hvala lepa. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

GupeM ::

sunshine403 je izjavil:

Mi je kristalno jasno kako ekonomija deluje. In verjemi da drva ne bodo cent nizje, zato ker jih je s cepilcem, ki sem ga financiral jaz, nacepil hitreje. Kvecjemu bodo drazja, ker je full investiral v nov cepilec ;)
Glede mojega zdravja... hja kaj pa vem, mogoce pa Slovenija ima nekaj... ce nic drugega to, da ti lahko trenutno po webu brskas in pametujes... ali pa na 112 poklices ko rabis. In verjemi da za moje zdravje (pa tvoje in se cigavo tu) placam jaz neprimerno vec, kot vecina prisotnih, glede na to o kaksnih zneskih prihodkov se pogovarjate ;)

Mogoče res ne bojo niti cent cenejša. Bi pa v nasprotnem primeru bila lahko kar nekaj evrov dražja. Saj veš kako je, ko imaš samo enega ponudnika določenih storitev. In če bi namesto 1000 kmetov, ki prodajajo drva imeli le dva megakmeta, bi cena bila zagotovo precej, precej, precej višja.

In ne, zaradi tvojega zdravja jaz nimam popolnoma nič. Saj nisi edini, ki se spozna na telekomunikacije, ali karkoli pač že delaš. Po tvojem pisanju sklepam da delaš na Telekomu, tako da si zadnji v vrsti, ki lahko karkoli govori o tem, kdo dobi državni denar.

sunshine403 ::

GupeM je izjavil:

Mogoče res ne bojo niti cent cenejša. Bi pa v nasprotnem primeru bila lahko kar nekaj evrov dražja. Saj veš kako je, ko imaš samo enega ponudnika določenih storitev. In če bi namesto 1000 kmetov, ki prodajajo drva imeli le dva megakmeta, bi cena bila zagotovo precej, precej, precej višja.
In ne, zaradi tvojega zdravja jaz nimam popolnoma nič. Saj nisi edini, ki se spozna na telekomunikacije, ali karkoli pač že delaš. Po tvojem pisanju sklepam da delaš na Telekomu, tako da si zadnji v vrsti, ki lahko karkoli govori o tem, kdo dobi državni denar.

Odvisno... mogoce bi bila pa potem zares cenejsa, ker bi bilo manj stroskov za vkljucit notri. Vecina jih namrec lepo poracuna svoje "izdatke", tudi ce so iz subvencij, kot nekaj, kar je potrebno povrniti, se pravi pri visjih izdatkih, je tudi vec za povrnit, ergo visja cena. Konec koncev, po koliko je liter mleka na mlekomatu? Koliko je 10 jajc na raznih obcestnih stantih? Jajca so skoraj 100% drazja kot v trgovini, mleko pa tudi.... pa imamo realno zgolj 4 mega trgovce, ki so vseeno cejensi kot lokalen kmet. ;)
PS: Ne ne delam na Telekomu niti nikoli v zivljenju nisem delal v nobeni firmi, ki bi se financirala iz javnih sredstev (niti delno), tako da od drzave do danes ne jaz, ne firma ni dobila nic, razen problemov, drzava pa od mojih davkov dobi cca. 4-5k/mesecno, tako ko da lahko brez problema otresam o subvencijah, ki jih placujem jaz in o tem, kako se nekdo zrtvuje zame iz same dobrote. ;)

GupeM ::

sunshine403 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Mogoče res ne bojo niti cent cenejša. Bi pa v nasprotnem primeru bila lahko kar nekaj evrov dražja. Saj veš kako je, ko imaš samo enega ponudnika določenih storitev. In če bi namesto 1000 kmetov, ki prodajajo drva imeli le dva megakmeta, bi cena bila zagotovo precej, precej, precej višja.
In ne, zaradi tvojega zdravja jaz nimam popolnoma nič. Saj nisi edini, ki se spozna na telekomunikacije, ali karkoli pač že delaš. Po tvojem pisanju sklepam da delaš na Telekomu, tako da si zadnji v vrsti, ki lahko karkoli govori o tem, kdo dobi državni denar.

Odvisno... mogoce bi bila pa potem zares cenejsa, ker bi bilo manj stroskov za vkljucit notri. Vecina jih namrec lepo poracuna svoje "izdatke", tudi ce so iz subvencij, kot nekaj, kar je potrebno povrniti, se pravi pri visjih izdatkih, je tudi vec za povrnit, ergo visja cena. Konec koncev, po koliko je liter mleka na mlekomatu? Koliko je 10 jajc na raznih obcestnih stantih? Jajca so skoraj 100% drazja kot v trgovini, mleko pa tudi.... pa imamo realno zgolj 4 mega trgovce, ki so vseeno cejensi kot lokalen kmet. ;)
PS: Ne ne delam na Telekomu niti nikoli v zivljenju nisem delal v nobeni firmi, ki bi se financirala iz javnih sredstev (niti delno), tako da od drzave do danes ne jaz, ne firma ni dobila nic, razen problemov, drzava pa od mojih davkov dobi cca. 4-5k/mesecno, tako ko da lahko brez problema otresam o subvencijah, ki jih placujem jaz in o tem, kako se nekdo zrtvuje zame iz same dobrote. ;)

No, potem pa zagotovo nisi tako pomemben, da brez tebe ne bi mogel na internet ali poklicati 112.

Slopek ::

sunshine403 je izjavil:

Slopek je izjavil:

Saj ga štekam, ampak ne čisto. Sam bom delal samo še zase in za svoje potrebe. V resnici sploh ne potrbujemo toliko, ampak spet, hočemo vse. ;)

Saj zares ce smo posteni cisto vsak dela samo zase in za svoje potrebe. Ja lahko se prepucavam tukaj, da delam za vas da imate delujoc internet, pa lahko prodajalka v trgovini rece, da hodi iz sluzbo izkljucno zato, da meni naredi uslugo, da lahko kupim mleko. Pa serviser, ki mi popravlja avto dela tudi samo iz ljubezni do mene, da mi omogoci popravljen avto. Ampak realno, pa vsak dela izkljucno za to, da lahko prezivi. In noben kmet ne dela zato, ker ima mene tako rad, da bi mi dobavil hrano ali pa drva, ampak zato da si lahko kupi vecji traktor, s katerim bo vecji car na vasi. Pa zato, ker pac nihce ni samozadosten in je fino zasluziti denar da kupis tisto kar rabis.
Tako da se ravno hudo ne zrtvuje zame, pac pa zgolj zase. Ravno tako kot se jaz zgolj zase, pa prodajalka v trgovini, serviser avtomobilov, postar, zdravnik, policaj in ostali.


Hotel sem povedat, da če nekdo potrebuje 40krav, naj dela za to. Sam bi imel eno. Mogoče. Vsekakor kokoši. Zame dovolj.

;-) ::

Spet govorijo, da bojo finančno pomoč dobili upokojenci.

Osebno nimam nič proti, a kaj ko le kupujejo glasove. Pri nas imamo tako št. upokojencev, da odločajo o volitvah in ta način je najlažji, se priliznit starejšim ljudem.

Dolgoročna rešitev, ki bi imela vpliv komaj čez 20-25let bi bila vspodbujanje štepanja otrok in pomoč družinam, ki si upajo imeti otroke. To seveda ni v interesu politike, ker ne razmišljajo naprej (prestar kader v kompletu).

Trenutna rešitev situacije pa je samo uvoz delovnih migrantov iz juga. To pa se dogaja in deluje bolj kot ne dobro, delovni migranti zasedajo delovna mesta, ki jih slovenci nočejo: gradbeništvo itd.

Za celovito rešitev bi prvo kot prvo rabili mlajši politični kader, neopredeljen levo/desno.

Zoran Stevanovič in njegova Re.snica mi je še najbolj všeč a kaj ko niso dovolj viralni, za njih sliši le par 1000 prebivalcev.

Trenutni ukrepi pa se mi zdijo le uničevanje zdravega mladega prebivalstva, sploh če še sprejmejo tole o čemer bluzijo da bi se zamrznile najemnine stanovanj, to pomeni potuha nespametnim, manj sposobnim, ki živijo v najemu in si niso bili sposobni do sedaj nič ustvarit na drugi strani pa onesposabljanje sposobnih ljudi, ki morda za nepremičnino plačujejo kredit ter si upajo. Edini pameten protiukrep bi potem bil zamrznitev tudi stanovanjskih kreditov drugače bi bil ukrep popolnoma nesorazmeren.

Na eni strani nekdo plačuje najemnino in živi v stanovanju, na drugi strani pa je nekdo vzel kredit da živi v nepremičnini, ista situacija oba imata "obrok" in ne vem zakaj bi prihajalo do razlik.

GupeM ::

;-) je izjavil:

Trenutni ukrepi pa se mi zdijo le uničevanje zdravega mladega prebivalstva, sploh če še sprejmejo tole o čemer bluzijo da bi se zamrznile najemnine stanovanj, to pomeni potuha nespametnim, manj sposobnim, ki živijo v najemu in si niso bili sposobni do sedaj nič ustvarit na drugi strani pa onesposabljanje sposobnih ljudi, ki morda za nepremičnino plačujejo kredit ter si upajo. Edini pameten protiukrep bi potem bil zamrznitev tudi stanovanjskih kreditov drugače bi bil ukrep popolnoma nesorazmeren.

Na eni strani nekdo plačuje najemnino in živi v stanovanju, na drugi strani pa je nekdo vzel kredit da živi v nepremičnini, ista situacija oba imata "obrok" in ne vem zakaj bi prihajalo do razlik.

1. Če se ne motim, zamrznitev pomeni, da se najemnine ne bojo višale, ne da jih ne bo treba plačevati.

2. Kar si napisal v zadnjem odstavku je kontradiktorno temu, kar si napsal en odstavek višje. Najprej pišeš o razlikah med tem, da najemnik nesposoben, nespameten in revea, medtem ko je tisti, ki ima svojo nepremičnino sposoben, pameten in pogumen. V naslednjem odstavku pa pišeš, da razlik ne bi smelo biti.

Naj ti povem, da jih ni. Ne vem, zakaj bi najem pomenil nesposobnost, nespametnost in ne vem kaj še vse. Je s tem, da najemnik ne pozida še enega kosa zemlje res kaj narobe, če pa lahko povsem lagodno živi tudi v najemu? Konec koncev bi bilo meni super odlično, da bi bil tako pameten in sposoben, da bi služil toliko denarja, da bi lahko najel kar suite v hotelu. Brgalo bi me za vse. Pucali bi mi drugi, za mano bi pospravljali drugi, prtljago bi mi nosili drugi, vozili bi me drugi ... Kaj češ boljšega? Najem je zakon.

zobnik ::

200 evrov bo dobil posameznik.... 300.000 pa je upokojencev. Še enkrat 200 evrov je ravno za...saj nekaj je...za nekoga dost.....za nekoga malo.....

49106 ::

GupeM je izjavil:

;-) je izjavil:


Na eni strani nekdo plačuje najemnino in živi v stanovanju, na drugi strani pa je nekdo vzel kredit da živi v nepremičnini, ista situacija oba imata "obrok" in ne vem zakaj bi prihajalo do razlik.

1. Če se ne motim, zamrznitev pomeni, da se najemnine ne bojo višale, ne da jih ne bo treba plačevati.

2. Kar si napisal v zadnjem odstavku je kontradiktorno temu, kar si napsal en odstavek višje. Najprej pišeš o razlikah med tem, da najemnik nesposoben, nespameten in revea, medtem ko je tisti, ki ima svojo nepremičnino sposoben, pameten in pogumen. V naslednjem odstavku pa pišeš, da razlik ne bi smelo biti.



1. Motiš se. Zamrznitev pomeni tudi, da se ne plačuje.

Zamrznitev najemnin (za najemnike poslovnih prostorov, v katerih se zaradi ukrepov ne sme opravljati dejavnost)

Občina Škofja Loka oziroma župan Tine Radinja je sprejel začasni ukrep, in sicer Občina v času epidemije ne bo pobirala najemnin od najemnic in najemnikov poslovnih prostorov v občinski lasti.


2. Napisal je, da če že, potem moratorij oziroma zamrznitev tako za najemnike kot za najemodajalce.


Zidanje kosa zemlje ni edini način kako priti do nepremičnine, zato gre straw man argument.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

GupeM ::

1. Gre za poslovne prostore, ne za stanovanjske.

2. Pisal je o življenju v najemu vs. življenju na kredit. Torej je pisal o pozidanem kosu zemlje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

aviator ::

Dokler ne bo resnično mase javnih stanovanj po predvidljivih najemninah, ne pač če si kolikor toliko ziher, da nekje ostaneš smiselno biti lastnik. Sploh pa je treba, kljub uckam po mojem gledati nek potencial nepremičnine za oddajo in mogoče, če bo potrebno nadalnjo prodajo. Value investing. Ima pa najem svoje prednosti. Poslovnih pa nepremičnin sploh. Tkole sem gruntal, kak hud biznis mora biti če maš par 100 jurjev viška, in pač kupiš en lusten lokal v lj. Vse je kul, do tistega trenutka, ko ti okolice ne zasedejo se kaki drugi lokali, najemnik zanemarja svojo dejavnost in pripelje podpovprečno klientelo in posledično sledi izguba strank. Ti sicer lahko spet v lokal vložiš en kup denarja, a ko se okoliš spremeni, ostali ne vlagajo pade cena tudi tebi, zbira se začnejo narkomani in socialni podpiranci in zgodbe je konec. Pred korono sem hodil malo po lj, tam kjer smo včasih na polno viseli po srednji šoli, tega je mogoče 10 let, vedno si komaj dobil stol. Lokali zaprti, koder se laufa se po klienteli vidi, da gre proti kraju. Kot gostinec najemnik, pač menjaš lokacijo, če ne sfolgas. Kot lastnik, sploh z kreditom pa obsedis z naložbo, ki je na koncu nihče več noče. Če govorimo o najemu industrijskih prostorov, je to tudi dobra rešitev. Firme se krčijo in širijo, praviloma naj bi se širile in kot lastnik imaš s tem same krize in težave. Pravi frajerji gradnjo prepustijo drugim. Bistveno boljši posel je prodaja zemlje, seveda z vezani kot jih imajo naši župani. Pri vseh provizijah, ki morajo pasti pač investitor trpi kar velik rizik, napram nekomu, ki zrihta prekvalifikacijo, prida, in za občinski zegen dobi gratis se kako donacijo. Saj vidimo, da je ubistvu malo pravih investitorjev, in gradbenih firm, ki bi se sle neko gradnjo. Bolj kot ne se pere denar kakih sumljivih poslov.

49106 ::

GupeM je izjavil:

1. Gre za poslovne prostore, ne za stanovanjske.

2. Pisal je o življenju v najemu vs. življenju na kredit. Torej je pisal o pozidanem kosu zemlje.


1. In, zamrznitev je zamrznitev?

2. Tak kos zemlje lahko kupiš in večina ga kupi (že pozidanega).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

GupeM ::

49106 je izjavil:

1. In, zamrznitev je zamrznitev?

2. Tak kos zemlje lahko kupiš in večina ga kupi (že pozidanega).

1. Seveda je zamrznitev, zamrznitev. Ampak ne tako, kot je nekdo zgoraj omenjal, da bojo pa zdaj kar vsi najemniki živeli brez najemnin. Gre namreč le za poslovne objekte, ki so v lasti občine. In meni je nekako logično, da če ti ne omogočajo uporabe prostora, da ti tega ne zaračunajo. S tem, ko si se odločil za nakup prostora, pa si bil, kot je nekdo zgoraj omenil, pogumen, pameten in sposoben, zato pač za ta svoj pogum, pamet in sposobnost odplačuješ s kreditom. Simple.

2. Si se pred kratkim kaj peljal po Sloveniji? Si slučajno opazil, da je ogromno novogradenj? Da so ogromno starih objektov porušili in zdaj tam delajo nove?

w0mbat ::

zobnik je izjavil:

nurmaln je izjavil:

zobnik je izjavil:

Subvencije in ostalo kar dobimo je cca 3000 evrov, katerih damo v stroje, en priključek pride 8000 evrov katerega naredijo v Sloveniji in s tem podpiramo vas delavce.


A ti res ni jasno da je to tako glupa izjava kot če bi jaz rekel, da če od države vsak mesec dobim 500€ (davkoplačevalskega denarja btw) in potem to zapravim v državi, s tem ubistvu jaz podpiram davkoplačevalce?

zobnik je izjavil:

Mi za hrano bomo že poskrbel, kar pa viška delamo delamo za vas. Hlodi, drva, les, živina vse je za vas


Porkaduš no, saj ne delate iz dobrote svojega srca. Delate zato da bi prodali in s tako preživeli sebe. Ni nič narobe s tem, ampak ne tlačit nekega altruizma tja kjer ga ni. VSE JE ZA VAS! C'mon man! ;((


Tist kar mi rabmo za preživetje 100% ne koristmo od pomoči države. Državna pomoč gre za razvoj kmetije, da več pridelaš za druge. Recimo mi bi lahko z navadnim cepilcom za lastne potrebe razcepl drva, tako pa smo kupil novejši cepilec, da se lahko za vas pripravlja drva....recimo 150m za prodajo+++ Tud živine bi lahko mel sam 5 pa jih mamo 40, da vi niste lačni.

lol

Mato989 ::

Tole z najemninami je največja burleska od vseh predlogov...

Dajmo že enkrat razumet, pravilni način je da se ljudem na TRR nakaže DENAR in to ćimprej ne pa v 60 ali 120 dneh kot to dela država ampak drug dan!

Zamrznitve, odlogi, plačila so bv, ljudem naj država da finance za vsak mesec zaprtja 1.000€/osebi... če jim je zamrznila dejavnost in to je to, namesto tega se gremo neumnosti z tem da delodajalec plača in potem čaka mesece na refundacijo, brezveze, to samo ustvarja pritisk na delodajalce.

Država bi že spomladi morala ves denar ki ga je dobila in zadolžila neposredno plasirat na TRRje delovno aktivnih... torej 5 milijard bi moralo biti razdeljenih med VSE delovno aktivne v privat sektorju, krize ne bi bilo, oni v javnem pa pač majo plačo naprej na čakanju kolko so...

Namesto tega mešamo meglo =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

w0mbat ::

Mato989 je izjavil:

Tole z najemninami je največja burleska od vseh predlogov...

Dajmo že enkrat razumet, pravilni način je da se ljudem na TRR nakaže DENAR in to ćimprej ne pa v 60 ali 120 dneh kot to dela država ampak drug dan!

Zamrznitve, odlogi, plačila so bv, ljudem naj država da finance za vsak mesec zaprtja 1.000€/osebi... če jim je zamrznila dejavnost in to je to, namesto tega se gremo neumnosti z tem da delodajalec plača in potem čaka mesece na refundacijo, brezveze, to samo ustvarja pritisk na delodajalce.

Država bi že spomladi morala ves denar ki ga je dobila in zadolžila neposredno plasirat na TRRje delovno aktivnih... torej 5 milijard bi moralo biti razdeljenih med VSE delovno aktivne v privat sektorju, krize ne bi bilo, oni v javnem pa pač majo plačo naprej na čakanju kolko so...

Namesto tega mešamo meglo =)

ti si poseben! V slabem smislu

gruntfürmich ::

Mato989 je izjavil:

Tole z najemninami je največja burleska od vseh predlogov...

Dajmo že enkrat razumet, pravilni način je da se ljudem na TRR nakaže DENAR in to ćimprej ne pa v 60 ali 120 dneh kot to dela država ampak drug dan!

Zamrznitve, odlogi, plačila so bv, ljudem naj država da finance za vsak mesec zaprtja 1.000€/osebi... če jim je zamrznila dejavnost in to je to, namesto tega se gremo neumnosti z tem da delodajalec plača in potem čaka mesece na refundacijo, brezveze, to samo ustvarja pritisk na delodajalce.

Država bi že spomladi morala ves denar ki ga je dobila in zadolžila neposredno plasirat na TRRje delovno aktivnih... torej 5 milijard bi moralo biti razdeljenih med VSE delovno aktivne v privat sektorju, krize ne bi bilo, oni v javnem pa pač majo plačo naprej na čakanju kolko so...

Namesto tega mešamo meglo =)

pazi to; v tarči na rtvslo so frizerji jamrali, kako ne morejo nič zahtevati če so državi dolžni 1€.

tule pa taista država bozurira s pol leta odloga, neobstoječimi pomočmi, denarjem ki bo šele čez 5 let ipd...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mato989 ::

Hvala da si me spomnil, bom zdaj tarčo pogledal, sem pozabil!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Invictus ::

Mislim,kaka finančna pomoč ?!??!?!

Za JJ in Hojsa je treba trpeti do konca, čeprav izgubiš vse.

A zvestoba Ljubljenemu Vodji danes ne pomeni nič ?!?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko vam resnično pomenijo slovenski izdelki? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27827630 (19097) Snegec
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28334754 (29574) louser
»

Davek na kmetijske nepremičnine in kmečke subvencije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33763950 (57264) Invictus
»

Nesmiselna regulacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5310042 (9134) Daniel

Več podobnih tem