» »

Ukrepi, ukrepi, se vrstijo...kaj pa finančna pomoč

Ukrepi, ukrepi, se vrstijo...kaj pa finančna pomoč

1 2
3
»

Mato989 ::

Ok zdaj gledam Tarčo in poslušam glihkar onega lastnika Fitnesov ki pravi

Letni prihodk FITNESA: 200.000EUR
Mesečni stroški bez plač: 10.000EUR-15.000EUR
Zaposlena: 2

Pa vzamimo da ima povprečno 12k stroškov na mesec brez plač, to je letno 144.000EUR ostane torej 54.000EUR za plače 2 zaposlenih in par zunanjih sodelavcev ki so verjetno plačani na ure in verjetno ne oddelajo 40 ur tedensko ampak prej polovico tega, če sploh (poznal sem enega ki je mesečno kot zunanji oddelal cca 15-20 ur)

Kje so backupi denarja :D
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

;-) ::

Ni jih logično dva zaposlena te staneta letno 50k. Ostane še 5-6k za zunanje. Kje se ti je zataknilo?

Mato989 ::

;-) je izjavil:

Ni jih logično dva zaposlena te staneta letno 50k. Ostane še 5-6k za zunanje. Kje se ti je zataknilo?


To je kar fajn plačica za enega ki štemplja Fitnes karte in razkužuje =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Argica ::

v fitnesih več kot 1000/1100€ bruto na mesec nima pomoje nihče.

lexios ::

Kakorkoli obračaš, je to 5-30k profita letno... Kolk si že reku, da je mesečni strošek (najem prostora itd) in kolk časa so že zaprti, kolk % letni upad prometa? Do the math... Se ne izzide!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Mato989 ::

lexios je izjavil:

Kakorkoli obračaš, je to 5-20k profita letno... Kolk si že reku, da je mesečni strošek (najem prostora itd) in kolk časa so že zaprti? Do the math... Se ne izzide!


No če je 10 let dajal na stran bi moral met kr fajn zajeten kupček denarja... sploh pa teh 10-15k se mi zdi malce napihnjenih, verjetno bo bolj realnih kakšnih 6-9k, po pričevanjih kolega ki dela kot zunanji na fitnesu od prijatelja... in to so stroški v časih ko je POLNO laufalo od naprav naprej, zdaj ko je izklopljeno ne more bit elektrika ISTO kot prej itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mitkos ()

lexios ::

Sure, prihranki. No, prihranke imajo tudi v JS pa marsikdo zaposljen v gospodarstvu. Zakaj torej "država" krije nadomestilo plače, naj vsak koristi prihranke oz. če jih nima proda nepremičnino, avto ali pa čevlje in TV! ;) V narekovajih, ker država smo vsi.

Kakorkoli obrneš, se povsod v tej krizi na veliko krade, no, lepše rečeno zadolžuje... Zakaj imaš občutek, da fitnes centri izstopajo? Gostinci nimajo prihrankov? Firme in trgovine delajo 0 sum balance?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Urbano#Desno ::

Mato989 je izjavil:

lexios je izjavil:

Kakorkoli obračaš, je to 5-20k profita letno... Kolk si že reku, da je mesečni strošek (najem prostora itd) in kolk časa so že zaprti? Do the math... Se ne izzide!


No če je 10 let dajal na stran bi moral met kr fajn zajeten kupček denarja... sploh pa teh 10-15k se mi zdi malce napihnjenih, verjetno bo bolj realnih kakšnih 6-9k, po pričevanjih kolega ki dela kot zunanji na fitnesu od prijatelja... in to so stroški v časih ko je POLNO laufalo od naprav naprej, zdaj ko je izklopljeno ne more bit elektrika ISTO kot prej itd...


Elektrika in podobno je verjetno bolj postranski strošek nekega fitnesa. Tako da tudi če imajo sedaj nič porabe se fiksni stroški ne zmanjšajo bistveno. Bistveno bolj bolijo razne najemnine ali amortizacija prostorov in naprav.

janezvalva ::

finančna pomoč. ok, vse lepo in prav.
ampak, a se zavedate, to bomo morali vse vrnit.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Mato989 ::

Urbano#Desno je izjavil:

Mato989 je izjavil:

lexios je izjavil:

Kakorkoli obračaš, je to 5-20k profita letno... Kolk si že reku, da je mesečni strošek (najem prostora itd) in kolk časa so že zaprti? Do the math... Se ne izzide!


No če je 10 let dajal na stran bi moral met kr fajn zajeten kupček denarja... sploh pa teh 10-15k se mi zdi malce napihnjenih, verjetno bo bolj realnih kakšnih 6-9k, po pričevanjih kolega ki dela kot zunanji na fitnesu od prijatelja... in to so stroški v časih ko je POLNO laufalo od naprav naprej, zdaj ko je izklopljeno ne more bit elektrika ISTO kot prej itd...


Elektrika in podobno je verjetno bolj postranski strošek nekega fitnesa. Tako da tudi če imajo sedaj nič porabe se fiksni stroški ne zmanjšajo bistveno. Bistveno bolj bolijo razne najemnine ali amortizacija prostorov in naprav.


Verjetno imaš delno prav, čeprav menim da je elektrika nezanemarljiv strošek, verjetno komot znese par stotakov do krepko preko 500€... enako vodarina verjetno par stotakov.

Kakorkoli menim da bi država MORALA krit najemnino, ne pa tudi Leasinge oz. naprave, kajti to je poslovno tveganje lastnika...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

lexios ::

ampak, a se zavedate, to bomo morali vse vrnit.


Mato se... Zagovorniki vseh ukrepov najbrž ne.

Se pa v nečem morda ne strinjamo - ker za firmo je tudi najemnina del poslovnega tveganja in takoj ko začneš z mahinacijami in izpostavljenjem, kdo je upravičen do pomoči, na tak način, da se izpostavi npr fitnese, in ne izpad dohodka... V JS in gospodarstvu pa delimo nadomestilo za plačo, da ljudje #ostani doma... Je bolje, da pomoči sploh ni! Prihranke ima večina. Kdor jih nima lahko v 1 tednu proda avto, stanovanje, se prijavi na CSD ali pa začne razmišljat kaj delamo narobe, da ne more delat!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Mato989 ::

Glavna ekonomska napaka vlade je v tem, da spet DROBI in komplicira ter birokratizira ukrepe... tista jamstvena shema 2 milijard počrpano 30 milijonov je lep primer neumnosti vladnih PKPjev...

Namesto da bi uredili PREPROST način pomoči ki je avtomatiziran, spet delamo birokratski golaž ki jih 90% podjetij ne prebavi.

Moralo bi biti zelo preprosto, podobno kot v Avstriji:

1. Če si z odlokom zaprt dobiš med 60% in 80% lanskoletnega prometa kot kompenzacijo (izplačilo do 5. naslednji mesec za nazaj) - Seveda v teh mesecih ko dobivaš kompenzacijo ne smeš odpuščat ali imeti delavcev v odpovednem roku
2. Če daš delavca na čakanje država plača 100%, vendar tu bi jaz dal varovalko in sicer
- Delavec ne sme bit na čakanju več kot 6 mesecev skupaj
- Delavca po prekinitvi čakanja ne smeš odpustit vsaj še 12 mesecev (razen zaradi krivdnega razloga seveda)
3. Vsak odpuščeni delavec ki je prejel odpoved delovnega razmerja v času ukrepov dobi enkratno pomoč v višini X tisoč €€€... (predlagam cca 3.000€ neobdavčenega) ostane mu seveda nadomestilo za brezposelnost.

4. Če si podjetje odprl letos in je to SP (samo 1 zaposlen) dobiš pavšalno pomoč 1.100€/mesec za vsak mesec ko ne moreš delat
5. Če si večje podjetje odprl letos (d.o.o.) z več zaposlenimi, dobiš 3.000€ pavšalne pomoči na mesec + delavci za čakanje

4+5*** Tu izpadejo srednji spji z nekaj zaposlenimi odprti letos, ti bi pa pač morali odpustit in bi pobrali delavci 3.000€/odpuščenemu pol pa sociala

Menim da bi te 4-5) točk rešile 90% težav v gospodarstvu!

Samo to bi moralo bit avtomatizirano sprejeto v PKP 1 ali 2 in veljat non stop.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

lexios ::

Mato989 je izjavil:

Glavna ekonomska napaka vlade je v tem, da spet DROBI in komplicira ter birokratizira ukrepe... tista jamstvena shema 2 milijard počrpano 30 milijonov je lep primer neumnosti vladnih PKPjev...

Namesto da bi uredili PREPROST način...


Na Balkanu obstaja dober razlog za to...

tikitoki ::

Kar se mene tice naj nekateri v miru propadejo. Je kupil stanovanje na kredit in se sel oddajanje. Poslovni rizik. Ne vidim nobenega problema, da propade. Zakaj bi ga sedaj reseval ves folk, ki ima zaradi njemu podobnih probleme resiti lastno stanovanjsko vprasanje.
Definitivno si ne zasluzijo vsi po vrsti resevanja na racun davkoplacevalcev.

XIIT ::

;-) je izjavil:

Trenutna rešitev situacije pa je samo uvoz delovnih migrantov iz juga. To pa se dogaja in deluje bolj kot ne dobro, delovni migranti zasedajo delovna mesta, ki jih slovenci nočejo: gradbeništvo itd.

Če bi slovenska podjetja za delovna mesta, "ki jih slovenci nočejo", ponujala kaj več od minimalca verjamem da ne bi bilo problema dobiti slovenskih delavcev. Seveda je ceneje uvažati delavce iz tujine, saj jih je poleg vsega še lažje izkoriščati.
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

lexios ::

tikitoki je izjavil:

Kar se mene tice naj nekateri v miru propadejo. Je kupil stanovanje na kredit in se sel oddajanje. Poslovni rizik. Ne vidim nobenega problema, da propade. Zakaj bi ga sedaj reseval ves folk, ki ima zaradi njemu podobnih probleme resiti lastno stanovanjsko vprasanje.
Definitivno si ne zasluzijo vsi po vrsti resevanja na racun davkoplacevalcev.


Se strinjam, ampak. Dejstvo je, da obstaja enostavna rešitev finančne pomoči:

Če država enostavno reče - od ... do ... smo razglasili epidemijo in podjetje ne sme obratovati. Lahko reče tudi od ... do ... ker podjetje ne posluje, ste opravičeni vseh prispevkov in dajatev. Nepovratno! Ampak vemo kam to pelje. In če podjetje po državnem dekretu ne sme poslovati, je povsem vseeno koliko prihrankov neko podjetje ima ali katere investicije odplačuje! Ampak vemo, kam to pelje, kajne? Poslovni rizik se gre tudi država v okviru PKP, ker denar za plače JS, pokojnine, socialni mir itd ne raste na drevesu...

Žal je za marsikatero podjetje trenutna shema PKP boljša alternativa, kot če bi podjetju med epidemijo pustili poslovati pod določenimi pogoji (ukrepi), ker upad prometa ni odvisen zgolj od državnega dekreta. Za marsikatero podjetje pa ta pomoč sploh ni alternativa...

In kot že rečeno - prihranke imajo tudi induvidualne osebe, tako zaposljeni v JS kot zaposljeni v RS.

Zakaj bi bili vsi zaposljeni enako upravičeni do 80% nadomestila plače, če pa ima Jože 100.000EUR prihrankov, Miha pa 5000EUR?

Zakaj smo reševali banke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

nekikr ::

tikitoki je izjavil:

Kar se mene tice naj nekateri v miru propadejo. Je kupil stanovanje na kredit in se sel oddajanje. Poslovni rizik. Ne vidim nobenega problema, da propade. Zakaj bi ga sedaj reseval ves folk, ki ima zaradi njemu podobnih probleme resiti lastno stanovanjsko vprasanje.
Definitivno si ne zasluzijo vsi po vrsti resevanja na racun davkoplacevalcev.

Ampak to mora veljati za vse enako. Tudi javne uslužbence bi morali v trumah metati na cesto, saj jih zdaj ne potrebujemo toliko in si jih ne moremo privoščiti. 1001 urad za uradovanje zapreti. Boš tudi za to ali te boli le tisti posameznik, ki oddaja nepremičnino? Tistih prvih je namreč toliko, da lahko rešimo vsako leto vse najemodajalce, pa še vedno ne pridejo nizi blizu potratnemu javnemu sektorju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

tikitoki ::

nekikr je izjavil:

tikitoki je izjavil:

Kar se mene tice naj nekateri v miru propadejo. Je kupil stanovanje na kredit in se sel oddajanje. Poslovni rizik. Ne vidim nobenega problema, da propade. Zakaj bi ga sedaj reseval ves folk, ki ima zaradi njemu podobnih probleme resiti lastno stanovanjsko vprasanje.
Definitivno si ne zasluzijo vsi po vrsti resevanja na racun davkoplacevalcev.

Ampak to mora veljati za vse enako. Tudi javne uslužbence bi morali v trumah metati na cesto, saj jih zdaj ne potrebujemo toliko in si jih ne moremo privoščiti. 1001 urad za uradovanje zapreti. Boš tudi za to ali te boli le tisti posameznik, ki oddaja nepremičnino? Tistih prvih je namreč toliko, da lahko rešimo vsako leto vse najemodajalce, pa še vedno ne pridejo nizi blizu potratnemu javnemu sektorju.


Zakaj tebe tolk boli javna uprava?

nekikr ::

Ker mi o tem, kako pomemben je ta full-retard lockdown in ukrepi, ki naj bodi še hujši, naj trajajo še dlje in takoj, nemudoma pri vsakem izbruhu česarkoli, kjerkoli, govorijo skoraj izključno tisti, ki so zaposleni v javnem sektorju, v večini tudi brez otrok. Njim se to zdi super. Otrok nimajo, da bi videli kako manjko druženja vpliva na njih, da bi videli, kakšna slaba šala je šolanje od doma, če imata starša resno službo. Tudi za prihodnost jih ne skrbi, v pogodbi jim piše X na mesec do konca življenja brez možnosti odpuščanja ali česarkoli z rednim letnim nagrajevanjem, napredovanjem in Y dodatki. Taki ljudje nimajo absolutno nobene predstave o tem, kaj dejansko zagovarjajo. Igrajo se pa z življenji. Pa ne s hipotetičnimi od 95 letnikov temveč realnimi od ljudi, ki bi radi živeli in gledali kako otroci odraščajo.
Je bila ravno objavljena novica, da je v Oktobru na japonskem naredilo samomor več ljudi kot je bilo covid žrtev v celem letu. Hint: to niso ljudje, ki so preskrbljeni in varni aka. javni sektor, pa brez otrok, hobijev. To so ljudje, ki imajo kaj izgubiti in so se vdali v usodo.

D3m ::

Nič fantje.

Moji sem uspel zrihtati redni šiht.

Great success.
|HP EliteBook|R5 6650U|

RockyS ::

@nekikr mislim, da si ti ostal v obdobju 90ih, ko se je v JS cedil med. Ti časi so mimo. Delajo za minimalca ali pa malo nad. Ni božičnic in regresa naprimer, zakonsko urejeno. V privatnem sektorju je to na direktorju oz firmi.

Seveda imaš izjeme, ki zaradi dodatkov (starost itd.) pridejo do 1000€ neto in ne delajo nič, samo štemplajo se, ampak take izjeme imaš v vseh večjih firmah.

Pa še to, tudi novo zaposleni v JS imajo težave dobiti pogodbe za nedoločen čas, torej kak hipotekarni kredit odpade. Marsikatere pogodbe so omejene na trajanje programov ali projektov, torej spet odpadejo na banki.


Ne zagovarjam JS ker je še zmeraj preveč birokracije in nereda, ampak vseeno, tako kot ti pišeš pa tudi ni.

Invictus ::

No ja, JS kljub temu, da bi marsikdo lahko delal od doma, še vedno hodi na delovno meto, ker dobijo dodatek za prisotnost na delovnem mestu. nekateri do 100% več, pač malo odvisno od funkcije...

Smo kot fucking Grčija pred bankrotom...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mato989 ::

RockyS je izjavil:

@nekikr mislim, da si ti ostal v obdobju 90ih, ko se je v JS cedil med. Ti časi so mimo. Delajo za minimalca ali pa malo nad. Ni božičnic in regresa naprimer, zakonsko urejeno. V privatnem sektorju je to na direktorju oz firmi.

Seveda imaš izjeme, ki zaradi dodatkov (starost itd.) pridejo do 1000€ neto in ne delajo nič, samo štemplajo se, ampak take izjeme imaš v vseh večjih firmah.

Pa še to, tudi novo zaposleni v JS imajo težave dobiti pogodbe za nedoločen čas, torej kak hipotekarni kredit odpade. Marsikatere pogodbe so omejene na trajanje programov ali projektov, torej spet odpadejo na banki.


Ne zagovarjam JS ker je še zmeraj preveč birokracije in nereda, ampak vseeno, tako kot ti pišeš pa tudi ni.


Daj ne bluzi... glavni plus JS napram drugih je to da te praktično NE MOREJO ODPUSTIT, ko imaš enkrat pogodbo za NDČ. Drugi glavni plus je skorajda AVTOMATSKO napredovanje za 10 razredov... resda je blo nekaj časa to malo okrnjeno, ampak na 3 leta lahko napreduješ 2 razreda... to je v povprečju tam od oka za nižje uradnike po 40€-60€ neto na mesec... resda ima večina omejitev 10 razredov, kar pomeni da po 15 letih nehajo napredovat ampak to pomeni vseeno da pridejo iz plače 900€ na 1.300€ neto v povprečju in če imajo ZEGN in se zaposlijo v JS kot 24 letniki pomeni da imajo lep lajf.

Jaz sem zavrnil šiht v JS samo zato ker so rabli v računovodstvu pomoč v Bolnici ampak ker je bil 23 razred se mi to pri mojih 30 letih več ne "splača"... če bi začel pa v kakem 28 bi pa takoj vzel... pač jebiga sem zgubil tistih 6 let ko bi napredoval +4...

No in na 3. mestu je zaposlitev v JS kot boli te k... greš na bolniško kolko hočeš in te ne bodo odpustili!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LeQuack ::

Invictus je izjavil:

No ja, JS kljub temu, da bi marsikdo lahko delal od doma, še vedno hodi na delovno meto, ker dobijo dodatek za prisotnost na delovnem mestu. nekateri do 100% več, pač malo odvisno od funkcije...

Smo kot fucking Grčija pred bankrotom...


Tudi pri prevozu se delijo kar mastni zneski.
Quack !

Invictus ::

Prevoz bi morali že zdavnaj ukiniti, ne pa da se kao folk vozi iz Ptuja v Ljubljano vsak dan.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zasavc83 ::

Ko policija ponoči preganja kršilce policijske ure za ceno življenj:https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Ne morem verjet kam smo prišli. Sem že mislil, da je hudo, ko vidim zunaj v mrazu starejše stati v vrsti pred trgovino, medtem ko so v sosednji občini hipermarketi namenjeni regiji prazni. Sedaj pa tole... Kdaj bodo stroka in vodilni spoznali, da nekateri ukrepi še bolj škodijo narodu in državi kot pa sama epidemija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zasavc83 ()

vostok_1 ::

To je dejansko covid smrt. Tista ta slaba covid smrt.

Kot rečeno, za ukrepe, ki smo jih uvedli, za virus ki še niti ne vemo, če je dvignil letno povprečje mrtvih...bi v starih časih morali odgovorni viseti. Danes pa vsaj 15let v kehi.

Gre za zločin proti človeštvu, in dokler bodo korona-bedaki to podpirali globlje bomo tonili.

Več bo mrtvih, družba pa obubožana.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

Mato989 ::

Banda policiska inkasantsko lovijo da bi kasirali pol pa še ubijajo zraven ljudi!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

vostok_1 ::

Je bil lep graf, kjer kaže tudi polovico ekscesnih smrti povzroča lockdown. In to ne za eno državo.

Korona-bedaki so sokrivi umora bistveno večjega števila ljudi, kot korona-skeptiki.
V pravičnem svetu bi se z kolaboranti primerno...uredilo. Ampak imamo pač kar imamo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

A110 ::

Je kdo sploh prebral članek na 24ur? Vozila sta brez čelade. Take tudi podnevi ustavijo. In predvsem ni nihče preganjal nikogar.

D3m ::

zasavc83 je izjavil:

Ko policija ponoči preganja kršilce policijske ure za ceno življenj:https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...

Ne morem verjet kam smo prišli. Sem že mislil, da je hudo, ko vidim zunaj v mrazu starejše stati v vrsti pred trgovino, medtem ko so v sosednji občini hipermarketi namenjeni regiji prazni. Sedaj pa tole... Kdaj bodo stroka in vodilni spoznali, da nekateri ukrepi še bolj škodijo narodu in državi kot pa sama epidemija?


2 idiota manj. Žal.
|HP EliteBook|R5 6650U|

dexterboy ::

Reycis je izjavil:

Gospodarstvu je treba pomagat drugače. V branži kjer jaz delam je tako, da so plače mizerne, material se nabavlja od poceni globalističnih firm in kljub temu, da je končna cena storitve za porabnika zelo visoka, firma vseeno komaj shaja. Nekaj smetane država pobere že preko davkov še več pa preko regulative, kjer je treba izpoljnevati nešteto nekih predpisov - najnovejši primer: maske & dezinfektanti. Jaz občasno sprejmem kakšen popoldanski fuš od kakšne stranke, ki si ne more privoščit normalne tržne cene in stvar lahko naredim za 1/3 cene in še vedno dobim dvakrat toliko na uro kot v firmi. Če bi to dejavnost želel legalizirat pa bi bil globoko v minusu. Takšna je realnost.
Mi pa morda kdo od kmetov razjasni to situacijo: Fructal in veletrgovci odkupujejo jabolka za 20c, jaz bi z veseljem plačal 60-70c. Zakaj večina kmetov od mene hoče 1€ na koncu pa večino jabolk prodajo za 20c?

BINGO!
To sem jaz pred leti, ko so se pojavili mlekomati, začel spraševati okoli folk; odkupna cena mleka je (pišem na pamet) 30 centov, na mlekomatu je 1 evro, jaz sem se pa pripravljen OSEBNO pripeljati do kmetije in stisniti kmetu v roke 60 centov za liter. Pa NE VEM niti za en primer, kjer je to mogoče. In da ne bo kdo rekel, da se zezam za en liter; vzel bi 10 litrov, ali pa še več...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

D3m ::

OSEBNO pripeljati do kmetije in stisniti kmetu v roke 60 centov za liter.


Ne vem, če se ti splača voziti v Moravče.
|HP EliteBook|R5 6650U|

49106 ::

Za en liter bi mu stisnil 60c :D Za en liter imaš mlekomat, ki je btw v lasti kmetov, in s takšno odkupno količino ne moreš nikomur postavljat pogojev. Lahko, da se te sicer usmili in ti proda po tej ceni, ampak samo če vas ne bo toliko takšnih, da bi mu to vzelo preveč časa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

LitralSM ::

zobnik je izjavil:

kuall je izjavil:

zobnik je izjavil:

Jaz ne rabim, mamo ogromno kmetijo doma, skrbijo me drugi ljudje, ker mi pač ni vseeno.

Koliko zaslužiš s to kmetijo? Po moje slabo.



da ne boš kej čez nas kmete preveč pameten, ker brez nas bi že vsi pocrkal.

Ne, ne bi. Pa imamo v lasti bistveno večjo kmetijo kot vi.
Kmetijstvo je oblika podjetništva. Če zamre in se pojavi potreba, se bo pojavila tudi druga oblika.

Sicer pa kmetijstvo kar dosti služi na račun subvencioniranja.
Tako od oka nekje 1/10 do 1/7 prihodka sestavlja subvencija.

Meni država še ni dala 2.5 čuka zato, ker hodim delat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

LitralSM ::

Mato989 je izjavil:

Urbano#Desno je izjavil:

Mato989 je izjavil:

lexios je izjavil:

Kakorkoli obračaš, je to 5-20k profita letno... Kolk si že reku, da je mesečni strošek (najem prostora itd) in kolk časa so že zaprti? Do the math... Se ne izzide!


No če je 10 let dajal na stran bi moral met kr fajn zajeten kupček denarja... sploh pa teh 10-15k se mi zdi malce napihnjenih, verjetno bo bolj realnih kakšnih 6-9k, po pričevanjih kolega ki dela kot zunanji na fitnesu od prijatelja... in to so stroški v časih ko je POLNO laufalo od naprav naprej, zdaj ko je izklopljeno ne more bit elektrika ISTO kot prej itd...


Elektrika in podobno je verjetno bolj postranski strošek nekega fitnesa. Tako da tudi če imajo sedaj nič porabe se fiksni stroški ne zmanjšajo bistveno. Bistveno bolj bolijo razne najemnine ali amortizacija prostorov in naprav.


Verjetno imaš delno prav, čeprav menim da je elektrika nezanemarljiv strošek, verjetno komot znese par stotakov do krepko preko 500€... enako vodarina verjetno par stotakov.

Kakorkoli menim da bi država MORALA krit najemnino, ne pa tudi Leasinge oz. naprave, kajti to je poslovno tveganje lastnika...

Elektrika se krije sama s sončno elektrarno, višek potrośiš s kriptorudarjenjem.

dexterboy je izjavil:

Reycis je izjavil:

Gospodarstvu je treba pomagat drugače. V branži kjer jaz delam je tako, da so plače mizerne, material se nabavlja od poceni globalističnih firm in kljub temu, da je končna cena storitve za porabnika zelo visoka, firma vseeno komaj shaja. Nekaj smetane država pobere že preko davkov še več pa preko regulative, kjer je treba izpoljnevati nešteto nekih predpisov - najnovejši primer: maske & dezinfektanti. Jaz občasno sprejmem kakšen popoldanski fuš od kakšne stranke, ki si ne more privoščit normalne tržne cene in stvar lahko naredim za 1/3 cene in še vedno dobim dvakrat toliko na uro kot v firmi. Če bi to dejavnost želel legalizirat pa bi bil globoko v minusu. Takšna je realnost.
Mi pa morda kdo od kmetov razjasni to situacijo: Fructal in veletrgovci odkupujejo jabolka za 20c, jaz bi z veseljem plačal 60-70c. Zakaj večina kmetov od mene hoče 1€ na koncu pa večino jabolk prodajo za 20c?

BINGO!
To sem jaz pred leti, ko so se pojavili mlekomati, začel spraševati okoli folk; odkupna cena mleka je (pišem na pamet) 30 centov, na mlekomatu je 1 evro, jaz sem se pa pripravljen OSEBNO pripeljati do kmetije in stisniti kmetu v roke 60 centov za liter. Pa NE VEM niti za en primer, kjer je to mogoče. In da ne bo kdo rekel, da se zezam za en liter; vzel bi 10 litrov, ali pa še več...

Ker mlekarne vzamejo količino in ker noben, ki kupuje na količino ne ponudi bistveno več.
Če se proda fizičnim osebam, lahko kaj več zaslužiš, če jim po več prodaš.
Ampak za euro ali dva prodanega blaga se ne bo nihče mantral. Ti raje to podarijo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

ftzj ::



Slikca. Na ladji, na kateri pise zaposleni polni delovni cas, stojijo politiki, policisti, usluzbenci medijev in trobijo, nezaposlenim izven ladje, ne pozabit, we are all in this together. Ostali ljudje pa izven ladje v resilnih slaufih z napisom lockdown.

GupeM ::

dexterboy je izjavil:

Reycis je izjavil:

Gospodarstvu je treba pomagat drugače. V branži kjer jaz delam je tako, da so plače mizerne, material se nabavlja od poceni globalističnih firm in kljub temu, da je končna cena storitve za porabnika zelo visoka, firma vseeno komaj shaja. Nekaj smetane država pobere že preko davkov še več pa preko regulative, kjer je treba izpoljnevati nešteto nekih predpisov - najnovejši primer: maske & dezinfektanti. Jaz občasno sprejmem kakšen popoldanski fuš od kakšne stranke, ki si ne more privoščit normalne tržne cene in stvar lahko naredim za 1/3 cene in še vedno dobim dvakrat toliko na uro kot v firmi. Če bi to dejavnost želel legalizirat pa bi bil globoko v minusu. Takšna je realnost.
Mi pa morda kdo od kmetov razjasni to situacijo: Fructal in veletrgovci odkupujejo jabolka za 20c, jaz bi z veseljem plačal 60-70c. Zakaj večina kmetov od mene hoče 1EUR na koncu pa večino jabolk prodajo za 20c?

BINGO!
To sem jaz pred leti, ko so se pojavili mlekomati, začel spraševati okoli folk; odkupna cena mleka je (pišem na pamet) 30 centov, na mlekomatu je 1 evro, jaz sem se pa pripravljen OSEBNO pripeljati do kmetije in stisniti kmetu v roke 60 centov za liter. Pa NE VEM niti za en primer, kjer je to mogoče. In da ne bo kdo rekel, da se zezam za en liter; vzel bi 10 litrov, ali pa še več...

Če bi prebral par komentarjev nižje, bi ti bilo jasno zakaj.

Saj je podobno z lesarji. Lahko kupiš kuhinjo v IKEI za 2000 EUR, ali pa greš k lesarju, pa ti jo naredi za 20.000 EUR. Ti bi mu verjetno z veseljem stisnil 8.000 EUR, ampak ti je nihče noče naredit za tak denar.

Aja, pa še to. Kaj bi z 10 litri svežega mleka? Če hočeš obstojnost, kot jo ima mleko v tetrapaku, mora to biti obdelano. Čez 2 dni bi pa jamral, da ti je kmet prodal mleko, ki se je v dveh dneh skisalo. Da te je nategnil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

fikus_ ::

Nekateri ste naivni. Nizko ceno omogočsa velika količina. Jaz 1 l mleka ne bom prodajal za 1€, ker imam več stroškov z delom, prostori morajo biti za to ustrezno opremljeni, . . . , prav tako 1 kg jabolk, . . . .

Če pa odkupiš 1000 l/dan mleka, pa se lahko dogovoriva za 30 c/l. Ali 10 ton jabolk za 20 c/kg

tikitoki ::

fikus_ je izjavil:

Nekateri ste naivni. Nizko ceno omogočsa velika količina. Jaz 1 l mleka ne bom prodajal za 1€, ker imam več stroškov z delom, prostori morajo biti za to ustrezno opremljeni, . . . , prav tako 1 kg jabolk, . . . .

Če pa odkupiš 1000 l/dan mleka, pa se lahko dogovoriva za 30 c/l. Ali 10 ton jabolk za 20 c/kg


Naiven si ti, da mislis, da se bo nekdo k tebi vodil in placal vec, k je v trgovini za vogalom.

fikus_ ::

Saj te ne prosim, da prideš. Imam drugih kupcev dovolj, ki so pripravljeni plačat zahtevano ceno.

GupeM ::

tikitoki je izjavil:

Naiven si ti, da mislis, da se bo nekdo k tebi vodil in placal vec, k je v trgovini za vogalom.

V sosednji temi: "Zakaj gre vse proti masovni proizvodnji, umetno gojeni zelenjavi, z antibiotiki nafilanimi kravami in pujsi, 15 x na leto škropljenim sadjem, v tesnih prostorih brez sončne svetlobe gojenih piščancih in njihovimi jajci? A ne bi bilo bolje, da bi bilo vse to naravno? Pa še vse je 6x predelano in zapakirano v plastično embalažo skupaj z miljoni aditivov."

No, odgovor si si dal kar sam.

PS: Ne leti to direkt nate, čeprav sem citiral tebe. Ampak na splošno na folk, ki na eni strani hoče vse hitro, poceni, svetleče in obstojno, na drugi strani pa zdravo in ekološko. To pač ne gre skupaj.

LitralSM ::

Če se bojiš z antibiotiki nafilanih živali, ne kupuj mesa iz juga in vzhoda Evrope. Pri nas je to OK, sosednji državi pa nista ravno top.

sunshine403 ::

fikus_ je izjavil:

Saj te ne prosim, da prideš. Imam drugih kupcev dovolj, ki so pripravljeni plačat zahtevano ceno.

Ja... 0.20eur/liter mleka, medtem ko se za tistega, ki bi ti dal 5x vec niti ne da ukvarjat. Pa ajd mogoce se strinjam z mlekom, ker je res vec dela. Jajca, krompir, jabolka... vse to se prodaja x2 v primerjavi s cenami v trgovinah, pa se kao ne splaca, medtem ko pri prodaji za v trgovino dobis manj kot 10% te cene. Sicer ni moj problem, pac naj vsak prodaja in kupuje kar zeli, ampak definitivno ne bom za "domaca" jajca dal 2x vec kot za tista, za katera imas vsaj nekaj nadzora pri proizvodnji. Na zalost pac poznam kar nekaj teh domacih, kvazi bio kmetov, tako da vem kako so njihove stvari spricane, hranjene itd. ;)

GupeM ::

LitralSM je izjavil:

Če se bojiš z antibiotiki nafilanih živali, ne kupuj mesa iz juga in vzhoda Evrope. Pri nas je to OK, sosednji državi pa nista ravno top.

Bil je samo primer. Jem domačo govedino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Invictus ::

Tudi domača govedina je cepljena in na antibiotikih.

Drugače sploh ne smeš zaklati goveda...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GupeM ::

Ja, cepljena je, ni pa na antibiotikih.

sunshine403 ::

Ali pa je in za povrhu se brez kaksnega nadzora temvec v stilu "meni se zdi da je tole ok, pa se dva za dobro vago". Kolegov fotr se je pred leti lotil gojenja puranov na vrtu za bajto... stvari so sle po "zdravi kmecki pameti", tole pa se mal da bo za zihr. Vsi gojeni in filani purani v katerikoli proizvodnji so bili za dva razreda manjsi kot ti "bio". Potem pa se vprasas kaj je bolj zdravo... tisto kar je nafilano s krmili ampak pod nadzorom nekoga, ki se mu vsaj na priblizno sanja kaj in koliko se dolocenih stvari daje, ali "domace" filano iz parih zakljev krmil, dozirano brez kakrsnegakoli znanja in mere.

GupeM ::

Verjemi, govedina ki jo jaz jem, je hranjena skoraj izključno z domačo krmo. Ponavadi od maja do oktobra na paši, pozimi s silažo in suho krmo. Občasno dobijo tudi kakšno porcijo krmil, vendar ne prav pogosto. Velikokrat sem jih krmil tudi jaz, zadnje čase jih pa res ne več, vem pa, kako zadeva izgleda.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

sunshine403 ::

Saj ne recem da ni. Ampak po defaultu vzeti vse kar je "domace" (med drugim tudi tiste "domace iz Goriskih brd" cesnje in jagode ob cesti sredi februarja) za sigurno boljse pa ravno ni.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko vam resnično pomenijo slovenski izdelki? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27827628 (19095) Snegec
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28334748 (29568) louser
»

Davek na kmetijske nepremičnine in kmečke subvencije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33763945 (57259) Invictus
»

Nesmiselna regulacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5310042 (9134) Daniel

Več podobnih tem