» »

Ukrepi, ukrepi, se vrstijo...kaj pa finančna pomoč

Ukrepi, ukrepi, se vrstijo...kaj pa finančna pomoč

«
1
2 3

zobnik ::

In kdaj bodo govoril, psial tudi o finančni pomoči vseh nad 18 let...ne vem kaka posebna kartica in 1000 evrov naloženega k bi lahko zapravljal samo v posebnih trgovinah, gostilnah.
Ker če ne bodo ukrepal glede tega pač bo šlo velik firm v stečaj, velika brezposelnost.

LeQuack ::

Socialna država pomeni da se pomaga podjetjem, na cedilu pa se pusti državljane. V kapitalistični USA pa so raje pomagali posameznikom, ker so itak vedeli da s tem posredno pomagajo gospodarstvu.
Quack !

chucki ::

Za lezanje doma pac ni placila. Ko sem jaz bil brez sluzbe tudi noben ni rekel, da sem bogi. Ce pa rabis za liter vina, ko si rekel da bi bilo fajn imeti bone, ti pa dam tudi jaz :D
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

zobnik ::

Jaz ne rabim, mamo ogromno kmetijo doma, skrbijo me drugi ljudje, ker mi pač ni vseeno.

tikitoki ::

LeQuack je izjavil:

Socialna država pomeni da se pomaga podjetjem, na cedilu pa se pusti državljane. V kapitalistični USA pa so raje pomagali posameznikom, ker so itak vedeli da s tem posredno pomagajo gospodarstvu.


Si spregledal milajrde dolarjev, ki so jih dobila podjetja?

zobnik ::

18.000 evrov je vsak državljan zapufan v tej državi.

kuall ::

zobnik je izjavil:

Jaz ne rabim, mamo ogromno kmetijo doma, skrbijo me drugi ljudje, ker mi pač ni vseeno.

Koliko zaslužiš s to kmetijo? Po moje slabo.

Ales ::

zobnik je izjavil:

18.000 evrov je vsak državljan zapufan v tej državi.
A bi rad a) diskutiral o možnih ukrepih za pomoč ljudem oziroma gospodarstvu ali bi rad b) šinfal sončno upravo ali bi rad c) trolal, odloči se?

Torej na izbiro imaš ali c) ali c) ali c), kaj bo?

zobnik ::

kuall je izjavil:

zobnik je izjavil:

Jaz ne rabim, mamo ogromno kmetijo doma, skrbijo me drugi ljudje, ker mi pač ni vseeno.

Koliko zaslužiš s to kmetijo? Po moje slabo.



da ne boš kej čez nas kmete preveč pameten, ker brez nas bi že vsi pocrkal.

nurmaln ::

zobnik je izjavil:

kuall je izjavil:

zobnik je izjavil:

Jaz ne rabim, mamo ogromno kmetijo doma, skrbijo me drugi ljudje, ker mi pač ni vseeno.

Koliko zaslužiš s to kmetijo? Po moje slabo.



da ne boš kej čez nas kmete preveč pameten, ker brez nas bi že vsi pocrkal.

Ummm... takole na brzino bi rekel, da bi slovenski kmeti brez subvencij, katere plačujemo davkoplačevalci, že zdavnaj "pocrkal". Mogoče me z argumenti prepričaš v nasprotno.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

hojnikb ::

Neprilagojen nedeljski kmet? Sure.
#brezpodpisa

kuall ::

zobnik je izjavil:

da ne boš kej čez nas kmete preveč pameten, ker brez nas bi že vsi pocrkal.

saj nisem mislil nič slabega, saj imamo tudi mi kmetijo in poznam kako je to, delaš zastonj - beda. pa še za socialno pomoč ne moreš zaprosit, ker si veleposestnik.

zobnik ::

Subvencije in ostalo kar dobimo je cca 3000 evrov, katerih damo v stroje, en priključek pride 8000 evrov katerega naredijo v Sloveniji in s tem podpiramo vas delavce.

Mi za hrano bomo že poskrbel, kar pa viška delamo delamo za vas. Hlodi, drva, les, živina vse je za vas

kuall ::

nurmaln je izjavil:

Ummm... takole na brzino bi rekel, da bi slovenski kmeti brez subvencij, katere plačujemo davkoplačevalci, že zdavnaj "pocrkal". Mogoče me z argumenti prepričaš v nasprotno.

Subvencije ohranjajo male kmete. Brez njih bi propadli in bi nastale megakmetije. Kar bi bilo po moje prav. S subvencijami samo podaljšujejo agonijo. Saj zdaj nekaj znižujejo subvencije. No jaz sem za to, da subvencije seveda ostanejo, ker mi direktno koristijo, ampak ker nisem debil znam gledat objektivno na stvar in pravim, da to ni ravno v dolgoročnem interesu razvoja kmetovanja v sloveniji. Zarad njih ne more kapitalizem cvetet.

hojnikb ::

ste ze zasli...
da se vrnemo na temo...
Izrocki, tut po par jurjov, nebojo resl nicesar. Ta denar pac nebo prisel iz nic in ga bo mogu vsak placat nazaj. Tako kot sedaj turisticne bone, pa cakanje na delo itd...
kratek cas bo veselica, potem pa sok, ko bo ddv 25 al pa celo 30%, pa dvig dogodnine, uvedba dodatnih trosarin, bencin po 1,5e, ukinitev socialnih trasferjov itd...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

zobnik ::

Ja ampak moraš v nekaj najprej vložit da lahko vračaš nazaj in to narediš samo s posebnimi boni, kartico, da podpiraš samo Slovensko blago.
Ne pa denar na TRR in pol folk gre v tujino zapravljat, be*arija.

hojnikb ::

s tem se vedno ne resujes nicesar, ce dajes ljudem denar, tut ce v obliki bonov.
bolje kot to, je da se razvija nazaj gospodarstvo, ustvarja nove sluzbe. Tako bo folk mel spet denar, bo zapravljal, rinse and repeat.
Izrocki so sam mokre sanje tistih najbolj zagrizenih levicarjov pa socialnih pijavk.
#brezpodpisa

zobnik ::

socialna je trenutno direktno na TRR kot vem tako dobivajo, ni nobenih bonov.

hojnikb ::

ne govorim o socialni kot taksni, ampak o one time izrockih, ki jih omenjas v prvem postu.
#brezpodpisa

zobnik ::

ravno ena stranka je predlagal, da se socialno da v bone

zobnik ::

sej vem da smo spet v megli, n akoncu ne bo nobenih pomoči, ampak bodo trg prepustil tako kot če žogo brcneš iz hriba proti dolini z grmovjem, travo in reki....

49106 ::

Najprej moratorij za vse, šele potem sanjajte o drugih oblikah pomoči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Reycis ::

Gospodarstvu je treba pomagat drugače. V branži kjer jaz delam je tako, da so plače mizerne, material se nabavlja od poceni globalističnih firm in kljub temu, da je končna cena storitve za porabnika zelo visoka, firma vseeno komaj shaja. Nekaj smetane država pobere že preko davkov še več pa preko regulative, kjer je treba izpoljnevati nešteto nekih predpisov - najnovejši primer: maske & dezinfektanti. Jaz občasno sprejmem kakšen popoldanski fuš od kakšne stranke, ki si ne more privoščit normalne tržne cene in stvar lahko naredim za 1/3 cene in še vedno dobim dvakrat toliko na uro kot v firmi. Če bi to dejavnost želel legalizirat pa bi bil globoko v minusu. Takšna je realnost.

Mi pa morda kdo od kmetov razjasni to situacijo: Fructal in veletrgovci odkupujejo jabolka za 20c, jaz bi z veseljem plačal 60-70c. Zakaj večina kmetov od mene hoče 1€ na koncu pa večino jabolk prodajo za 20c?
Diversity is our greatest strength

Uizi ::

Količinski popust in zagotovljen odjemalec.. Posameznik pa kupi tistih 20kg jabolk, pa še to ni 100%, da jih bo sploh kupil, a ni logično? Fructal bo kupil tudi manj estetsko privlačne..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

redtech ::

Malo offtopic: ali grem lahko čez mejo do zobozdravnika, brez karantene?

gruntfürmich ::

zobnik je izjavil:

Ker če ne bodo ukrepal glede tega pač bo šlo velik firm v stečaj, velika brezposelnost.

to je cilj. zlom gospodarstva, da lahko korporacije vse pokupijo. in vmes se še zadolžujemo pri ECB.
kaj češ lepšega v novi eri despotizma in oligarhije?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

Reycis je izjavil:

Mi pa morda kdo od kmetov razjasni to situacijo: Fructal in veletrgovci odkupujejo jabolka za 20c, jaz bi z veseljem plačal 60-70c. Zakaj večina kmetov od mene hoče 1€ na koncu pa večino jabolk prodajo za 20c?

Ugibam, ampak mogoče zato, ker Fructalu lahko prodajo vsa jabolka (gnila, grda, obtolčena, ...), tebi pa to ne bi bilo v redu? Plus to, da Fructalu prodajo n ton naenkrat, tebi bi pa 1-2 kg. Mogoče dvakrat.

nurmaln ::

zobnik je izjavil:

Subvencije in ostalo kar dobimo je cca 3000 evrov, katerih damo v stroje, en priključek pride 8000 evrov katerega naredijo v Sloveniji in s tem podpiramo vas delavce.


A ti res ni jasno da je to tako glupa izjava kot če bi jaz rekel, da če od države vsak mesec dobim 500€ (davkoplačevalskega denarja btw) in potem to zapravim v državi, s tem ubistvu jaz podpiram davkoplačevalce?

zobnik je izjavil:

Mi za hrano bomo že poskrbel, kar pa viška delamo delamo za vas. Hlodi, drva, les, živina vse je za vas


Porkaduš no, saj ne delate iz dobrote svojega srca. Delate zato da bi prodali in s tako preživeli sebe. Ni nič narobe s tem, ampak ne tlačit nekega altruizma tja kjer ga ni. VSE JE ZA VAS! C'mon man! ;((
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

nurmaln ::

Reycis je izjavil:

Mi pa morda kdo od kmetov razjasni to situacijo: Fructal in veletrgovci odkupujejo jabolka za 20c, jaz bi z veseljem plačal 60-70c. Zakaj večina kmetov od mene hoče 1€ na koncu pa večino jabolk prodajo za 20c?

To je ta problem ja, ker veliko ljudi dejansko vidi trgovce ki samo kradejo na eni strani od proizvajalcev in na drugi od potrošnikov. Ampak ne razumejo(te) pa zakaj kmeti še vedno raje poceni prodajajo trgovcem kot drago potrošnikom in zakaj potrošniki še vedno raje veliko plačajo trgovcu, kot malo proizvajalcu. Tvoje vprašanje je pravilno zastavljeno, ampak to so stvari, ki bi jih morali učiti že v osnovni šoli. Če pa v odrasli dobi nisi sposoben tega vprašanja sam razrešit, potem je pa naš sistem resno u p****.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Invictus ::

Javni sektor dobiva dodatke za kao povečano delo zaradi korone, zasebni sektor bo pa crknil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

49106 ::

nurmaln je izjavil:



A ti res ni jasno da je to tako glupa izjava kot če bi jaz rekel, da če od države vsak mesec dobim 500€ (davkoplačevalskega denarja btw) in potem to zapravim v državi, s tem ubistvu jaz podpiram davkoplačevalce?



Ni čisto tako, tvoja je še precej bolj glupa, kot njegova. Če bi ti izjavil, da je tako glupa, ko če bi rekel, da od države dobiš 500 eur, zapraviš pa 1300 eur, bi ti dal prav.


Reycis je izjavil:


Mi pa morda kdo od kmetov razjasni to situacijo: Fructal in veletrgovci odkupujejo jabolka za 20c, jaz bi z veseljem plačal 60-70c. Zakaj večina kmetov od mene hoče 1€ na koncu pa večino jabolk prodajo za 20c?


Ne boš verjel, zato ker se jim to bolj splača, ko če jih tebi prodajo za 70c. Fructal jim pobere vse, s teboj bodo imeli odmet, pa tudi distribucija stane.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

nekikr ::

Socialna država pomeni da se pomaga podjetjem, na cedilu pa se pusti državljane.

Škoda, da potem nismo socialna država. Večina namreč ne dobi ali čisto nič (moje podjetje recimo) oz. premalo (država pravi, da ne smejo delati in jim plačajo prispevke in dajo zraven še pašteto, najemnine in krediti pa ostanejo). Kolega plačuje najemnino za telovadnico in kredit za naprave, dela pa v skladišču, da lahko vsaj deloma pokrije ta dva stroška. Juhej, socialna država, ane?

kratek cas bo veselica, potem pa sok, ko bo ddv 25 al pa celo 30%, pa dvig dogodnine, uvedba dodatnih trosarin, bencin po 1,5e, ukinitev socialnih trasferjov itd...

Ampak to bo samo za kratek čas, potem bomo šli nazaj. DDV bomo dali na 30%, najbrž bo to krizni DDV, potem ga bomo pa pač spustili, ko se bo situacija izboljšala. Ne, čakaj, hm, to smo se že šli pa ni šlo tako...

hipertija ::

GupeM je izjavil:

Reycis je izjavil:

Mi pa morda kdo od kmetov razjasni to situacijo: Fructal in veletrgovci odkupujejo jabolka za 20c, jaz bi z veseljem plačal 60-70c. Zakaj večina kmetov od mene hoče 1EUR na koncu pa večino jabolk prodajo za 20c?

Ugibam, ampak mogoče zato, ker Fructalu lahko prodajo vsa jabolka (gnila, grda, obtolčena, ...), tebi pa to ne bi bilo v redu? Plus to, da Fructalu prodajo n ton naenkrat, tebi bi pa 1-2 kg. Mogoče dvakrat.

Da ti dodam: pa saj delajo to tudi trgovine s trgovskimi znamkami... odkupijo ogromne količine in se zdilajo za boljše pogoje, se spomnim npr. pršuta, morda malo slabša klasa (meso se malo lomi pri kosti, ni tako kakovostno posušeno itd.) in ga zaradi količine kupijo in prodajo po nižji ceni, kot če greš direkt v malo ali vele prodajo na kras... in sem kupil že s-budget pršut, od lokev ali krasa, se ne spomnim točno - Vrhunski pršut, morda malo posušen (kupil sem pred božičnimi prazniki in verjetno se jim je mudilo prodat tisto, kar niso uspeli posušit na 12-16 mesecev), tako da sem ga še imel kakšen mesec dva v kleti in je bil prfektn. No ko sem kakšen mesec kasneje šel gledat, na s-budget nalepki ni bil več lokev/kras, ampak nekaj italijanskega... sej ljudje, ki ne berejo ipak ne vedo.

Na ta način delujejo marsikatere druge zadeve. Kupec si zagotovi posel, ker proda vse, ampak seveda po precej nižji ceni in ne tvega posla, če pa prodajaš jabolka po par kg, pa ti lahko na koncu ostane več, kot bi zaslužil s komplet prodajo po nižji ceni, plus živci, plus odlogi itd.

Zgodovina sprememb…

Reycis ::

Vau, cel kupp off topic odgovor od ljudi, ki prodaje pri kmetu še videli niso, ki blebečejo o nekih teoretičnih primerih, ki v realnosti ne obstajajo.

V glavnem kar sem želel povedat je to, da je delo pri nas tako neznosno obremenjeno z dajatvami in še bolj s predpisi, da je malo podjetništvo še pred korono komaj shajalo. To se dogaja zato, ker si kupci ne morejo privoščit končne cene, ki mora pokrivat vse predpise in jih je zaradi tega precej manj kot bi jih bilo ob nekih bolj normalnih cenah.

Vse kar sem želel s tistim primerom o kmetu povdarit pa je to, da kmetje so v poziciji, da lahko legalno ponudijo svoj proizvod mnogo ceneje, kot je "končna tržna cena" in še vedno zaslužili več kot če prodajo stvari posrednikom, pa tega nihče ne stori. No prepričan sem, da imajo svojo ekonomsko računico in so ugotovili, da se tako najbolj splača.

Lepote kapitalizma: sistem, kjer moraš za uspeh kar čimbolj nategnit so-ljudi. In če jih ne boš ti, jih bo nekdo drug, ki bo potem še tebe pohrustal. In tako smo nazaj on topic. Ker dejansko te ne pohrusta konkurenca ampak država. S predpisi in dajatvami. Te razmere, da mali povprečni igralci na trgu ne morejo preživet je ustvarila država. S predpisi in dajatvami. Ti predpisi in dajatve so sicer zapakirani v lično embalažo "dobri za družbo". Dejansko pa so žal koristni predvsem za stukturo moči. Ostali so jim pomembni le toliko kolikor od tega zavisi njihovo blagostanje. Čisto v tem tonu bodo šli tudi ukrepi za preprečitev širjenja korone in potem še "pomoči gospodarstvu".

Utrujen sem.
Diversity is our greatest strength

FTad ::

Invictus je izjavil:

Javni sektor dobiva dodatke za kao povečano delo zaradi korone, zasebni sektor bo pa crknil...


Ja, katera branza tocno v javnem sektorju? Na misel mi pride le zdravstvo, t.j. tisti, ki delajo v covid ambulantah (sprejem, jemanje brisev itd)

PacificBlue ::

Ob samostojnih delavcih v kulturi, samostojnih podjetnikih in ostalih, ki so ostali brez posla, bo vlada tudi duhovnikom oz. verskim uslužbencem registrirane cerkve plačala prispevke za socialno varnost ter jim za mesece oktober, november in december 2020 izplačala mesečni temeljni dohodek v višini 907 evrov. Upravičenci morajo vlogo oddati na e-davkih.
https://www.domovina.je/podjetniki-dela...
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

Invictus ::

FTad je izjavil:

Invictus je izjavil:

Javni sektor dobiva dodatke za kao povečano delo zaradi korone, zasebni sektor bo pa crknil...


Ja, katera branza tocno v javnem sektorju? Na misel mi pride le zdravstvo, t.j. tisti, ki delajo v covid ambulantah (sprejem, jemanje brisev itd)

Vsi.

Javna uprava dobiva korona dodatke, samo da se prikažejo v službi. Nekateri dobijo do 100% dodatka. Policija sigurno nekaj dobi, drugače se ne bi tako kretensko obnašali.

Zapitek bomo drago plačali, kot vedno kadar je bil JJ šef vlade. Vedno se je zadolženost povečala.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

A110 ::

Spet govoriš na pamet. Poznam ljudi ki delajo v zdravstvu a ne neposredno z covid bolniki in ne dobijo nobenega dodatka

Invictus ::

Poznam ljudi, ki delajo v javni upravi, in dobijo dodatke. Vsaj spomladi so jih. Zdaj nočejo povedati.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

3p ::

Invictus je izjavil:

FTad je izjavil:

Invictus je izjavil:

Javni sektor dobiva dodatke za kao povečano delo zaradi korone, zasebni sektor bo pa crknil...


Ja, katera branza tocno v javnem sektorju? Na misel mi pride le zdravstvo, t.j. tisti, ki delajo v covid ambulantah (sprejem, jemanje brisev itd)

Vsi.


Vir? (Aja, vemo, #zlobnijavnisektor in #takosemijezazdelozjutrajnawcju)

---
Kar se pomoči tiče, spomladi še tega, kar smo si izposodili/dobili nismo uspeli učinkovito razdeliti.
Jasno je, da moramo stroške teh ukrepov nositi skupaj, ker so bili vpeljani zaradi celotne družbe.

Kakšen bi bil najboljši način? Verjetno nekaj podobnega, kot je bilo planirano, brez celega kupa papirologije. Neka vsaj začasna oblika UTDja za tiste, ki na posamezni mesec niso prejeli plače. Recimo. Vir: natisnjeni denar ECB? Glede na to, da so bo koronca zgleda vlekla do pomladi, bo verjetno vse drugo na dolgi rok najbrž še dražje.

A110 ::

Pomladi ja, pa še to z veliiikom zamikom. mama dela v zdravstvu in je dobila 400e (skupno) dodatka za covid mesece sele pri julijski (ali mogoce avgustovski) plači.Zdaj pa ne dobijo nič. s tem da kolikor vem so 200e dodatka dobili pomladi vsi zaposleni in ne samo javni sektor oz tisti v zdravstvu

gruntfürmich ::

Reycis je izjavil:

Lepote kapitalizma: sistem, kjer moraš za uspeh kar čimbolj nategnit so-ljudi. In če jih ne boš ti, jih bo nekdo drug, ki bo potem še tebe pohrustal. In tako smo nazaj on topic. Ker dejansko te ne pohrusta konkurenca ampak država. S predpisi in dajatvami. Te razmere, da mali povprečni igralci na trgu ne morejo preživet je ustvarila država. S predpisi in dajatvami. Ti predpisi in dajatve so sicer zapakirani v lično embalažo "dobri za družbo". Dejansko pa so žal koristni predvsem za stukturo moči. Ostali so jim pomembni le toliko kolikor od tega zavisi njihovo blagostanje. Čisto v tem tonu bodo šli tudi ukrepi za preprečitev širjenja korone in potem še "pomoči gospodarstvu".

mešaš vse kot že marsikdo poprej.
še najmanj je kapitalizem kriv za miljardo predpisov, ki znižujejo ceno dela in favorizirajo velike igralce. to nikakor ne zraste na zeljniku kapiralizma kot takega, ampak vsepovsod drugod.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

vrtn4r ::

Policija sigurno nekaj dobi, drugače se ne bi tako kretensko obnašali


Kako naj te kdo resno jemle po takem argumentu? Pa ne pravim, da ne dobijo.

feryz ::

Ok, bom jaz. Sosed je policaj začetnik, dela običajen delovnik, malo smene, malo vikendi...
Odkar je korona, fasa na račun (pustimo, koliko je plača, denar je denar), nekaj čez jurja osemsto. Jaz mislim, da je ok in dovolj podlage za pretepanje sosedov. Vi pa se lahko s tem tudi ne strinjate.
Vojak, eno leto v vojaški službi, 1550 evrov. Je pa res, da je "delavnik" oz. "lenuharnik" enoizmenski.

Glavnina koronskega denarja ni namenjena nobenim podjetjem, stimulacijam, ohranitvam delonih mest in podobnemu leporečnemu govnu, ampak za tiste, ki nikoli ne bodo ustvarili nič. So si pa krepko popravili prihodke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Urbano#Desno ::

Primer iz druge roke.
65% dodatka na plačo, ampak samo za 10% časa preživetega na lokaciji (kao za rizične pogoje dela :))). V primeru dela od doma ni dodatka. Bolj drobiž vse skupaj.

Smrekar1 ::

zobnik je izjavil:

In kdaj bodo govoril, psial tudi o finančni pomoči vseh nad 18 let...ne vem kaka posebna kartica in 1000 evrov naloženega k bi lahko zapravljal samo v posebnih trgovinah, gostilnah.
Ker če ne bodo ukrepal glede tega pač bo šlo velik firm v stečaj, velika brezposelnost.


Trenutno imajo pomembnejše delo kot pomoč gospodarstvu. V PKP6 bodo izenačili poklicno Maturo s splošno Maturo in tako razvrednotili gimnazije. Znanje in splošna izobrazba pri tej vladi nista vrednoti, temveč grožnji.

Obvezen verouk od vrtca do doktorata in obvezen prispevek 10% dohodka za RKC je verjetno stvar PKP7.

Urbano#Desno ::

Smrekar1 je izjavil:


Trenutno imajo pomembnejše delo kot pomoč gospodarstvu.

:))
A nimajo to vedno, vsaj po njihovo

Smrekar1 je izjavil:


V PKP6 bodo izenačili poklicno Maturo s splošno Maturo in tako razvrednotili gimnazije.


In to je slabo zakaj? Pojma nimam kaj je razlika in me res zanima. Glede na pomanjkanje kadra iz poklicnih šol in drastičen presežek tisti iz raznih kumbaja študijev kot so FDV in Filo faks (pri katerih je osnova neka gimnazija) morda to ni tako napačna odločitev

Smrekar1 ::

Urbano#Desno je izjavil:


In to je slabo zakaj? Pojma nimam kaj je razlika in me res zanima. Glede na pomanjkanje kadra iz poklicnih šol in drastičen presežek tisti iz raznih kumbaja študijev kot so FDV in Filo faks (pri katerih je osnova neka gimnazija) morda to ni tako napačna odločitev


No, za začetek zato, ker bo kader, ki je končal poklicno šolo, po PKP6 (če bo sprejet v sedanji obliki) brez težav kandidiral na raznih kumbaja študijih kot so FDV in Filo faks, namesto da bi opravljal svoj deficitarni poklic.

So še drugi razlogi, ampak tega boš verjetno razumel.

GupeM ::

Kar je seveda že zdaj brez težav storil z izbiro petega predmeta iz splošne mature.

Drugi razlogi?

RockyS ::

zobnik je izjavil:

In kdaj bodo govoril, psial tudi o finančni pomoči vseh nad 18 let...ne vem kaka posebna kartica in 1000 evrov naloženega k bi lahko zapravljal samo v posebnih trgovinah, gostilnah.
Ker če ne bodo ukrepal glede tega pač bo šlo velik firm v stečaj, velika brezposelnost.



Zakaj bi osebam, ki so zaposlene in prejemajo normalno plačo, osebam, ki so bile brezposelne že leta 2019, osebam ki so v pokoju ter dijakom in študentom morali dajati denar?

Kaj se je spremenilo za osebe, ki so bile septembra,oktobra,novembra,decembra 2019 in januarja 2020 zaposlene, brezposelne, v pokoju in študente/dijake ?

Za zaposlene nič.
Za brezposelne nič.
Za upokojence nič.
Za dijake nič.
Za študente - ajde, za tiste, ki si morajo plačevati namestitve recimo da ni toliko študentskega dela, drži.

Torej zakaj bi po tvoje zgoraj omenjenim avtomatsko pripadal nek znesek?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko vam resnično pomenijo slovenski izdelki? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27827634 (19101) Snegec
»

Vremenske nevsecnosti in lastniki gozdov (in drugi) (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28334771 (29591) louser
»

Davek na kmetijske nepremičnine in kmečke subvencije (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
33763963 (57277) Invictus
»

Nesmiselna regulacija (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5310043 (9135) Daniel

Več podobnih tem