» »

Nakup avtomobila

Nakup avtomobila

VeganCyclist ::

Preberes to temo in spokas s ST. Forever.

feryz ::

In vendar si še tu.

Buggy ::

VeganCyclist je izjavil:

Preberes to temo in spokas s ST. Forever.



dej se nam naredi to uslugo..adijo!

feryz ::

Danes sem malo avtek pregajnjal.
Jej, jej, jej, kakšna igračka. Ne da je slab, ampak... to da je vredno 95 jurjev!? Eh, ja.
Do 200 kar hitro prileze, potem gre pa malo bolj počasi.
Žre pa okrog 9,5 l/100 km. Za živahno vožnjo. Pričakovano.
Čeprav med vožnjo crkuje. Tisti avtostop ali karkoli že je, izklaplja motor. Sicer ne bi vedel zakaj, ker takrat, tako ali tako, ne kuri nič.

Bom pa kmalu videl, kako se par ur sedi v njem in kako se počuti po urah vožnje. Jutri jo bom mahnil do Berlina.
Vroče že zdaj vem da mi je bolj kot v zafiri. Ni usnje enako usnju.

RoccoC ::

Feryz a ti misliš da ST tala kakšne nagrade za status največjega primitivca na forumu? Mislim, da jih sicer ne, ampak po moje ti z naskokom zmagaš...

Raptor F16 ::

feryz je izjavil:

Danes sem malo avtek pregajnjal.
Jej, jej, jej, kakšna igračka. Ne da je slab, ampak... to da je vredno 95 jurjev!? Eh, ja.
Do 200 kar hitro prileze, potem gre pa malo bolj počasi.
Žre pa okrog 9,5 l/100 km. Za živahno vožnjo. Pričakovano.
Čeprav med vožnjo crkuje. Tisti avtostop ali karkoli že je, izklaplja motor. Sicer ne bi vedel zakaj, ker takrat, tako ali tako, ne kuri nič.

Bom pa kmalu videl, kako se par ur sedi v njem in kako se počuti po urah vožnje. Jutri jo bom mahnil do Berlina.
Vroče že zdaj vem da mi je bolj kot v zafiri. Ni usnje enako usnju.


Če ti nisi trol potem pa tud :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

feryz ::

RoccoC je izjavil:

Feryz a ti misliš da ST tala kakšne nagrade za status največjega primitivca na forumu? Mislim, da jih sicer ne, ampak po moje ti z naskokom zmagaš...
Falil si poanto te teme. Nekoč jo boš dojel, ne skrbi.

Titule me ne motijo, pri meni štejejo rezultati.

Goody ::

Kje si pa preganjal avtek nad 200? Po stezi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goody ()

feryz ::

Raptor F16 je izjavil:

Če ti nisi trol potem pa tud :))
Trol kako?
Da si nisem kupil avta za par mesecev? Da nimam 2x boljšega v skladišču? Da niso navadna jajca, čeprav so? Da ne grem jutri en krog po Evropi?
Moraš definirati. Potem ti lahko potrdim.

Raptor F16 ::

feryz je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Če ti nisi trol potem pa tud :))
Trol kako?
Da si nisem kupil avta za par mesecev? Da nimam 2x boljšega v skladišču? Da niso navadna jajca, čeprav so? Da ne grem jutri en krog po Evropi?
Moraš definirati. Potem ti lahko potrdim.


Pač jebote res si zajebal k nisi Bentleya kupil. :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

feryz ::

Goody je izjavil:

Kje si pa preganjal avtek nad 200? Po stezi?
Pravzaprav sem ga nekje do 240. Več nisem prišel. Promet pač. Od previsa oz. bivše cestninske postaje Vransko proti Celju.

Aja, fajn pri tem avtu pa je, da izgleda kot provida. Pa se ljudje umikajo pred mano in imam malo bolj prosto pot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Goody ::

A nimajo vsi nemci več blokade na 250?

Raptor F16 ::

Goody je izjavil:

A nimajo vsi nemci več blokade na 250?


Mah to pri Audiju npr. doplačaš cca. 2 jurja in je nimaš več :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

feryz ::

Majo, zaradi fairplay-a in te fore. Ampak samo do 600 konj. Više je unlimited. Oz. porš se ni nikoli strinjal s tem. Pa gredo kolikor gredo.
Za doplačilo pa res vsi odklenejo. Tak je dogovor.

Raptor F16 ::

feryz je izjavil:

Majo, zaradi fairplay-a in te fore. Ampak samo do 600 konj. Više je unlimited. Oz. porš se ni nikoli strinjal s tem. Pa gredo kolikor gredo.
Za doplačilo pa res vsi odklenejo. Tak je dogovor.


Folk misl kok so te firme kao enki rivali dejansko pa si pod mizo en drugemu božajo jajca.

Realnost je taka da imajo že vse vnaprej dogovorjeno kakšne performanse in nivoje opreme bodo nudili v med seboj konkurenčnih modelih. Zato potem v raznih primerjalnih testih hitro vidiš da je vse bolj ali manj isti kurac. Kdor tripa na stotinke razlike pač naj.

Tudi trg imajo predvideno že vnaprej razdeljen.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

yoco ::

Eno vprašanje glede nakupa novega avta in financiranja. Če je avto 18.000€, dam pologa 5.000€, ostalo vzamem financiranje (lizing) na 60 mesecev. Koliko preplačam avto, če je obrestna mera 9%? ;((

Vetrpiha ::

Preveč, hitri kredit ima 6%.

Gambino ::

yoco je izjavil:

Eno vprašanje glede nakupa novega avta in financiranja. Če je avto 18.000€, dam pologa 5.000€, ostalo vzamem financiranje (lizing) na 60 mesecev. Koliko preplačam avto, če je obrestna mera 9%? ;((


Za cca 5850E če je letna obrestna mera 9%.

yoco ::

Hvala za odogovor!
Kako točno se to že izračuna? Da me ubiješ se ne morem spomnit! :8)

Ahim ::

yoco je izjavil:

Hvala za odogovor!
Kako točno se to že izračuna? Da me ubiješ se ne morem spomnit! :8)

Kreditnih kalkulatorjev imas online cel kup.

Vsakomesecnemu placilu, ki ti ga izpljune tak kalkulator, pristej se stroske zavarovanja (torej x60) in enkratni strosek odobritve (torej x1), kot pise na strani prodajalca avtomobila, ki si ga ogledujes.

stevemcq_ ::

Pozdravljeni. Ima kdo kakšne izkušnje z vozili Chevrolet Aveo ? Malce sva ga z ženo gledala za drugo vozilo pri hiši. Kako se obnesejo v zanesljivosti in pa voznosti na daljše relacije? Vsake informacije bom vesel. Lp

m0LN4r ::

Vozni park v MB je ena sama rabljena sportna revscina in peasant carsi, nevem kaj tu eni na forumu jeste.

Tu si ze z novim Citroenom C4 kot da bi imel nov M2 Competition.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Vanquish ::

m0LN4r je izjavil:

Vozni park v MB je ena sama rabljena sportna revscina in peasant carsi, nevem kaj tu eni na forumu jeste.

Tu si ze z novim Citroenom C4 kot da bi imel nov M2 Competition.

boljse vprasanje je, kaj ti jes :)

Raptor F16 ::

stevemcq_ je izjavil:

Pozdravljeni. Ima kdo kakšne izkušnje z vozili Chevrolet Aveo ? Malce sva ga z ženo gledala za drugo vozilo pri hiši. Kako se obnesejo v zanesljivosti in pa voznosti na daljše relacije? Vsake informacije bom vesel. Lp


Sekret.

Sem se samo enkrat vozil v tisti kanti. Poraba da te srat prime. Udobje pa na nivoju twingota.

Moj nasvet ? Vzemi renaulta. Ga boš vsaj imel kje servisirat in prodat.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Taip4n ::

feryz je izjavil:

Danes sem malo avtek pregajnjal.
Jej, jej, jej, kakšna igračka. Ne da je slab, ampak... to da je vredno 95 jurjev!? Eh, ja.
Do 200 kar hitro prileze, potem gre pa malo bolj počasi.
Žre pa okrog 9,5 l/100 km. Za živahno vožnjo. Pričakovano.
Čeprav med vožnjo crkuje. Tisti avtostop ali karkoli že je, izklaplja motor. Sicer ne bi vedel zakaj, ker takrat, tako ali tako, ne kuri nič.

Bom pa kmalu videl, kako se par ur sedi v njem in kako se počuti po urah vožnje. Jutri jo bom mahnil do Berlina.
Vroče že zdaj vem da mi je bolj kot v zafiri. Ni usnje enako usnju.

Zakaj ne kupiš M4 oz. M5? Konjičkov vrh glave…

mr_chai ::

Taip4n je izjavil:

feryz je izjavil:

Danes sem malo avtek pregajnjal.
Jej, jej, jej, kakšna igračka. Ne da je slab, ampak... to da je vredno 95 jurjev!? Eh, ja.
Do 200 kar hitro prileze, potem gre pa malo bolj počasi.
Žre pa okrog 9,5 l/100 km. Za živahno vožnjo. Pričakovano.
Čeprav med vožnjo crkuje. Tisti avtostop ali karkoli že je, izklaplja motor. Sicer ne bi vedel zakaj, ker takrat, tako ali tako, ne kuri nič.

Bom pa kmalu videl, kako se par ur sedi v njem in kako se počuti po urah vožnje. Jutri jo bom mahnil do Berlina.
Vroče že zdaj vem da mi je bolj kot v zafiri. Ni usnje enako usnju.

Zakaj ne kupiš M4 oz. M5? Konjičkov vrh glave…


Zato, ker je full naloadan, da mu ni problem kupit avto za 100k, a obenem gleda na porabo, ker si ne more privoščit, da mu avto na relaciji Lj-Munchen pije več kot 4 litre, zategadelj potrebuje traktor.

feryz ::

Nope, pumpe se mi gnusijo. Pri desetih karticah v denarnici, mi je popolnoma vseeno oz. me popolnoma nič ne boli tankanje in vendar ne rad zavijem tja. Zato vedno grizem nohte, ali mi bo uspelo priti do pumpe.
Še zdaj, ko sem bil v tujini, ista fora. Sredi tujih krajev sem se vozil po AC z nič razpoložljivimi kilometri na števcu. Ampak mi je zneslo.

Sicer pa, za intermezzo, bil sem, med drugim, v Pragi. Vozni park tam je resnično impresiven. Popolnoma vsi se skrijemo proti Čehom. Slovencev niti omenjal ne bom, kaj šele Avstrijcev ali Nemcev. Ko sediš na kavici in opazuješ mimoidoči pleh, ugotoviš, da je od desetih avtov, 5 škod, drugih 5 pa 100 jurjev plus. Pa pravijo, da smo mi mahnjeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

;-) ::

Res je vedno ko sem bil v Pragi sem opazil podobno.

m0LN4r ::

Povprecna cena pleha na severu je vsaj x2, sicer ne vem od kod denar, ampak tak je. Jaz se tudi kr nacudim, ko grem v mestu in je vsak tretji avto ranga M2, tako kot prinas clio.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Skylord ::

Obstaja kakšna spletna stran kjer dobiš na enem mestu vse specifikacije različnih modelov znamk vozil, mogoče tudi kakšen primerjalnik?
Teža, širina, dolžina, ...

feryz ::

m0LN4r je izjavil:

Povprecna cena pleha na severu je vsaj x2, sicer ne vem od kod denar, ampak tak je. Jaz se tudi kr nacudim, ko grem v mestu in je vsak tretji avto ranga M2, tako kot prinas clio.
Povprečna cena pleha na Češkem je mnogo nižja kot drugje. Samo še Slovaška je bolj ugodna. Če ga vzameš na firmo, pa sploh.

mr_chai ::

jst sm s svojim Lotusom Exige CUP260 pravi plebejc proti feryzu

Machete ::

A mislite, da je kaj možnosti, da bo naslednik g20 (ki dobi v začetku leta 2022 facelift), torej ca 2026 še imel 6cyl 3.0 dizel motor na izbiro?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

Ne.

hojnikb ::

3.0 dizl vprasanje. Mogoce z kaksnim hibridnim sklopom v top trimu (ala M340d). Lahko smo srecni, ce bo 340i se ostal 6 cilindrski, glede na to da ma ze sedaj 135i 4 cilindrski shitbox motor.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Machete ::

Za razmislit potem, če ni g20 LCI potem za ujet še zadnjo šanso.. :(
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hojnikb ::

lahko se zgodi da bo future g20 sam se 4 bangerji, vkjucno z m modelom.
#brezpodpisa

Machete ::

jajks. To pa je žalostna prihodnost. Pa saj bodo naslednje generacije rešile planet, zakaj ga moramo že mi .. :(
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Buggy ::

ne poznam...samo sprasujem. A ta tehnologija z izklapljanjem valjev pa nebi prisla v postev pri sestakih? Je premalo "Eco gaina" in se vedno prevec vseka po Co2 kuponih?

Pred casom so to predstavljali kot neko super resitev za mocnejse agregate, morda ve kdo kej vec na to temo?

Raptor F16 ::

Machete je izjavil:

jajks. To pa je žalostna prihodnost. Pa saj bodo naslednje generacije rešile planet, zakaj ga moramo že mi .. :(


Saj ga ne rabiš. Pljuni keš in kupi že danes.

Aja... ni dnara za vzdrževat avto s tekim motorjem.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Machete ::

Ja nimam za vinjeto, da bi šel do trgovca po novega. Drugič lahko preskočiš, če nimaš kaj boljšega za dodat.

PS: vzdževanje takega avta stane nič evrov do 3 leta ali 100kkm, potem pa kakega stotaka, dva več na leto kot neki obični mlinček.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

snezak21 ::

Zares pod vzdrzevanje pasejo tudi bencin, gume, cestnina in zavarovanje. Ko gledam tu, kako se vsi vozijo s 3l/100km porabe, je mojih povprecnih 8l/100km kar nekaj razlike vsako leto, pa nimam nic posebnega... malo mocnejse kot tisti Audi s katerim se Feryz trenutno hvali da ga kao ima.

Machete ::

Jaz goriva ne štejem pod vzdževanje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hojnikb ::

Buggy je izjavil:

ne poznam...samo sprasujem. A ta tehnologija z izklapljanjem valjev pa nebi prisla v postev pri sestakih? Je premalo "Eco gaina" in se vedno prevec vseka po Co2 kuponih?

Pred casom so to predstavljali kot neko super resitev za mocnejse agregate, morda ve kdo kej vec na to temo?

izklop cilindrov spet ni tak hud gain, kot bi si mislil. Se vedno mors fizicno gnat cilindre in ventile gor in dol, tut ce nic ne delajo.
#brezpodpisa

Skylord ::

Obstaja kakšna spletna stran kjer dobiš na enem mestu specifikacije različnih modelov znamk vozil, teža, širina, dolžina, ... mogoče tudi kakšen primerjalnik?

Raptor F16 ::

Machete je izjavil:

Ja nimam za vinjeto, da bi šel do trgovca po novega. Drugič lahko preskočiš, če nimaš kaj boljšega za dodat.

PS: vzdževanje takega avta stane nič evrov do 3 leta ali 100kkm, potem pa kakega stotaka, dva več na leto kot neki obični mlinček.


Sorry s čim se ne strinjaš ?

Žal je tako da danes lahko ljudje glasujete z denarnico. Hočeš avto z večjo delovno prostornino ? Kupi avto z večjo delovno prostornino.

Jaz ne vem kako si vi oredstavljate da se gospodarstvo obrača. A mislte da bodo šli delat nekaj po željah nekoga ki si takega avta sploh kupil ne bo ? Ne, naresili bodo tisto kar se prodaja in na vsake toliko ven dali kaj zanimivejšega da potipajo trg in se glede na odziv orimerno prilagodijo.


Zatorej še 1x. Hočeš velik motor ? Kupi velik motor.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

kixs ::

Ko bo velik in si bo tak motor lahko privoscil, pa motorja ne bo. Razen 20+ let starih.

stratosD ::

Skylord je izjavil:

Obstaja kakšna spletna stran kjer dobiš na enem mestu specifikacije različnih modelov znamk vozil, teža, širina, dolžina, ... mogoče tudi kakšen primerjalnik?

https://www.car.info/en-se/

Machete ::

Raptor F16 je izjavil:

Machete je izjavil:

Ja nimam za vinjeto, da bi šel do trgovca po novega. Drugič lahko preskočiš, če nimaš kaj boljšega za dodat.

PS: vzdževanje takega avta stane nič evrov do 3 leta ali 100kkm, potem pa kakega stotaka, dva več na leto kot neki obični mlinček.


Sorry s čim se ne strinjaš ?

Žal je tako da danes lahko ljudje glasujete z denarnico. Hočeš avto z večjo delovno prostornino ? Kupi avto z večjo delovno prostornino.

Jaz ne vem kako si vi oredstavljate da se gospodarstvo obrača. A mislte da bodo šli delat nekaj po željah nekoga ki si takega avta sploh kupil ne bo ? Ne, naresili bodo tisto kar se prodaja in na vsake toliko ven dali kaj zanimivejšega da potipajo trg in se glede na odziv orimerno prilagodijo.


Zatorej še 1x. Hočeš velik motor ? Kupi velik motor.


Jaz sploh ne vem kaj ti pišeš oz. kaj želiš sporočit. Vprašal sem za mnenje, če misite, da bo leta 2026 še prišla trojka s 330d motorjem in 6. cilindri. Ti pa razpredaš popolnoma nepovezane butalščine, kdo naj kaj in kdaj kupi. Skrbi ti za svojo denarnico in datume nakupov. In ni vse v glasovanju z denarnico, ker EU pritiska in proizvajalci odstranjujejo počasi motorje iz ponudb. Bo pretežko?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

hojnikb ::

sj maš alternativo, sam nima 6 cilindrov. 330e ma z remapom 350 konjicov, pa se prikjučnez je, tko da v stacunu lahk greš na elektriko :D
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o moci motorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10613146 (9788) WizzardOfOZ
»

Nakup prvega vozila in predlogi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17519418 (13096) bambam20
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25743956 (26615) GR2
»

Mnenja o opel Astri (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9048125 (19838) Meizu
»

Kateri karavan kupiti ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
40992023 (64428) jero_no1

Več podobnih tem