» »

Nakup avtomobila

Nakup avtomobila

feryz ::

Pol leta star testni? Zakaj pa da ne?
Ok, zakaj ja? Ker je bilo 50 jurjev razlike. Je ostalo za sendvič in vikend v toplicah. Pa še za kaj malega.

m0LN4r ::

Pa vseeno 2 tonski limoji so ven iz mode. Glede quad turbo dizel pa, je elektrika se vedno v veliko vecji prednosti.
Sem gledal na youtube pospesevanje tega quad turboja, pa glih tko kot pravis.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

feryz ::

Aha. Pejd z elektriko jurja in več km daleč. Zadnja pumpa je 500 km pred ciljem.

SambaShare ::

feryz je izjavil:

Ok, zakaj ja? Ker je bilo 50 jurjev razlike. Je ostalo za sendvič in vikend v toplicah. Pa še za kaj malega.


Očitno je bila taka razlika v ceni z razlogom.

b3D_950 ::

feryz v paralelnem vesolju
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

KAVINSKY ::

feryz je izjavil:

Ker je bilo 50 jurjev razlike.


Razen če ni bil pisan kot testni, pa ga je direktor avtohiše uporabljal kot lasten avto je to malo dobrohoten popust. Ali pa ga je kakšen postrežek poškodoval med transportom.

Pripravljaš tožbo za avtohišo?

feryz ::

Nope. Z odvetnikom čakava kradljivce, da se izjasnijo. Drugače moram prijaviti krajo kmalu.
Mislim, kmalu je relativno. Imam namreč deset let časa za prijavo kraje. Čas dejanja pa je itak zabeležen.
Ko bomo vedeli, za kaj gre, bomo tudi vedeli, če sploh in proti komu ukrepati. To, da odškodnina pripada, je neizpodbitno.

RoccoC ::

Ja seveda, če je avto ukraden, boš dobil eno figo...

feryz ::

Avto je moj, kaj je s tabo? Imam potrdilo države. Tudi država ve, da je moj. Mi je ona dala žegen, da je vse ok.
Ne boj se, pri 100 jurjih in več, se vse 3x preverja. Sploh FURS.

RoccoC ::

Če ti odvetnik trdi, da si s tem, ko si avto registriral dobil potrdilo, da je avto tvoj, in da boš dobil odškodnino od države, te milo rečeno zavaja. Če je avto ukraden in si ti ukradenega kupil, se pripravi na težave in na tožbo proti prodajalcu.

feryz ::

Odvetnik nič ne trdi. Avto je moj, dokler se ne dokaže kaj drugega.
In ni bil ukraden, če smo že pri tem. Toliko je že znano.

RedDrake ::

Lejga, sem ti že povedal kaj si kupi.
Bentley Flying Spur W12.
Ma luksuza 2x več kot tista karjola od BMW.
Gre 350+ non stop.
Ne razumem kako lahko kdorkoli gleda na porabo, če kupuje karkoli kar stane več od 30-40k EUR.
Če nardiš 20kkm na mesec (pa jih ne, a ne?), bi te razlika med 20l benza pa 10l dizla na 100km prišla tam 13-14k EUR letno.
Za lizing pa (sklepam) plačuješ po ene 2-3k EUR mesečno? Zakaj bi bil problem dat še jurja gor, pa se vsaj voziš kot gazda.
Ne kot random čifo iz fužin ki je glih prodal pol vrečkice pralnega praška ...
Aja pa dodaten plus Bentleya pred raznimi BMW-ji in Audiji je tudi to da te PoPo ne obravnava kot kriminalca na prvo žogo. Vsaj na širšem področju balkana ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

feryz ::

Evo, updejt.
Zafiro so mi privlekli nazaj prejšnji teden. Na žalost je neregistrabilna, registracija je pasala 30.3.
Vprašal sem policajčka, kakšne sankcije so za vožnjo in povedal mi je, da košta 80 evrov na pol, če si "pozabil" podaljšati do 30 dni.
Potem pa snemanje tablic, avto vleka, bla bla, skratka konec veselice.

Tako sem se cel teden vlačil naokrog s pasano registracijo. Zdaj pa bo šla zafira na parking, dokler Interpol ne izbriše norosti v bazi.

Je pa zafira še vedno Avto. Po mesecu dni jajcanja s kombiji in raznimi na pol avti, spoznaš to zelo dobro.
Če si stalno v istem avtu, ti stvari postanejo samoumevne in sploh ne porajtaš, kaj voziš. Ko pa nekaj časa sediš v polizdelkih, razni mondeoti, pasati, audiji a3, a4 ter podobna šara in se potem vsedeš nazaj, vidiš, kaj je avto.


Pi... drug teden moram ven. Ali bodo uredili, ali moram nekaj rentat. V Sloveniji je sicer težko dobiti nekaj solidnega za normalen denar. Ali za kakršenkoli denar.

RedDrake ::

A se še vedno nisi za Bentlya stegnu?
Kdaj se boš opogumu pa si kupu pravi voz. Ne morš se z avtom za dilerje pralnih praškov okol prevažat no ...

Buggy ::

Sam res. Ce mas v firmi dost dologorocno upeljano stvar, na lease enga tega Bentlyja pritegnit pa res nebi bilo neki dost hujsega od pokvarljivega bimerja?

Je pa res da bos mogu naresti preskok v mislenosti in voznji...na boljse :))

feryz ::

V bentleya moraš s kravato, jaz pa skozi v trenirki okrog hodim.
Ko pridem k mat, zmeraj reče, da je tako lep avto in tako grdo oblečen šofer.
Jebi ga, cunje so zadnja stvar na svetu za katero se sekiram. Toliko da oneta skriješ in da te ne zebe.

Buggy ::

Glih v tem je stos. Fural bos sistem izven konteksta kot ga ze zdej. Brainfuck ko prides iz Bentleya v trenirrki..v Fritezi sry. Zafiri je to dost predvidljivo :D

Dej ne seri in nabav ze ta Bentley. Sej ves da je to to!

Raptor F16 ::

feryz je izjavil:

V bentleya moraš s kravato, jaz pa skozi v trenirki okrog hodim.
Ko pridem k mat, zmeraj reče, da je tako lep avto in tako grdo oblečen šofer.
Jebi ga, cunje so zadnja stvar na svetu za katero se sekiram. Toliko da oneta skriješ in da te ne zebe.


Večina vsakdanje mode bogatih se distancira od povprečnega "WannabeRich" Flashy japija.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

feryz ::

Evo, z zafiro še zmeraj k... S hrvaškim odvetnikom se drajsamo z njihovim sodiščem ampak... Vsakič je še dva meseca.
Ko se je danes to ponovilo, mi je vzdignilo pritisk. Pa mi ga redko. Dost mam nekih rentanih jajc, kombijev in ostalega.
Odprem internet in vprašam kolega, s čim bi se rad vozil, čez "dva meseca".
Izbere neka nizkocenovna jajca. Jaz bi se sicer raje v čem bolj komot trajbal naokrog, ampak bom že potrpel v tem jajčku "še dva meseca".
Skočila sva v avto, uletela do trgovca, vse skupaj sem uredil v eni uri in imam nova kolica. Za dva meseca.

Po uvodni vožnji, mešani občutki. Ne da je avto slab, ampak deluje kot igračka. Zame pač ni.
Ko pa ga bo kolega dobil, bo več kot hepi. V to ne dvomim.

Aston_11 ::

Quatrro zafira, nije loše, ali nije ni zafira. Tole ima tudi kot zafira torque convertor menjalnik? DSG-ja samo noter verjtno niso tlačili....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

MadMen ::

feryz, po kmečki logiki bi rekel da bi se morala lizing hiša ukvarjati da lahko ponovno voziš avto nazaj, ali pač?

RedDrake ::

Zakaj nisi kupil Bentleya?
Največja napaka EVER.

feryz ::

To so začasna kolica, saj sem napisal. Najprej moram rešiti tisto železje, ki mi trenutno leži v skladišču, potem se bom pa odločal, kako dalje.

feryz ::

Aston_11 je izjavil:

Quatrro zafira, nije loše, ali nije ni zafira. Tole ima tudi kot zafira torque convertor menjalnik? DSG-ja samo noter verjtno niso tlačili....
Nimam pojma, kaj je v njem in kaj ni. Ker me, po pravici povedano, prav nič ne briga.
Vem da je konj premalo noter, ampak ker tole ni zame, se ne sekiram kaj dosti.

hojnikb ::

Vozis se verjetno samo ponoc? Mene bi blo sram, da me kdo s takim statusom vidi podnevi v tem.
#brezpodpisa

Buggy ::

hojnikb je izjavil:

Vozis se verjetno samo ponoc? Mene bi blo sram, da me kdo s takim statusom vidi podnevi v tem.


dej nehi ga zdej se ti sekirat :P, ze tako mu je nerodn, ker bo moral zdej nekaj casa folcija vozit, pol mu pa se zaifro cariniki nazigajo pitaj boga kje in kako...
Sam se bo res treba sprijaznit, da zafira mogoce res ne bo nikoli vec to kar je bila in bos vseeno mogu iskat neki trajnega.

hojnikb ::

Najbolje da kupi najcenejso dacio, tko bo folk vsaj 99% preprican, da se vozi v njem za salo, ne pa po potrebi:))
#brezpodpisa

Buggy ::

LOL...sam si pa res zleht :D

Naj pa bi imel tale Audi torque converter in motor naj bi bil tudi ze novejsi z ECO posodobitvami, s tem pa predvidevam tudi slabso odzivnost stopalke za plin, kar zna biti res tecno. Bo treba na kaksno optimizacijo k tunerju pa se bo tudi to zrihtal :P

je pa ta avto po performansah tam nekje kot moj neoptimiziran kombajn, tako da zna biti res glede na zafiro mal bogo vse skup.

80-120kmh bi znal cutiti ;)
https://zeperfs.com/en/duel6431-7391.htm

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

hojnikb ::

Eh, noben nivo ecu flashov nebo nardil iz tega zetorja bentley-a. To je avto za revne direktorje, nic vec nic manj. 3.0 dizl ? điz, you might as well give up.
#brezpodpisa

Raptor F16 ::

hojnikb je izjavil:

Najbolje da kupi najcenejso dacio, tko bo folk vsaj 99% preprican, da se vozi v njem za salo, ne pa po potrebi:))


Plz have standards. Vsaj golfa R-line naj si privošči.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

hojnikb ::

sj ni trenirkar, no :))
#brezpodpisa

Raptor F16 ::

hojnikb je izjavil:

sj ni trenirkar, no :))


Ker BMW je pa zaščitni znak domoljupov :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

hojnikb ::

Raptor F16 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

sj ni trenirkar, no :))


Ker BMW je pa zaščitni znak domoljupov :))

Seveda!:))
#brezpodpisa

Raptor F16 ::

hojnikb je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

sj ni trenirkar, no :))


Ker BMW je pa zaščitni znak domoljupov :))

Seveda!:))


Türkenwagen >:D
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

hojnikb ::



:)):))
#brezpodpisa

Raptor F16 ::

hojnikb je izjavil:



:)):))


Znači BMW == ghay Turčin ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Raptor F16 je izjavil:

hojnikb je izjavil:



:)):))


Znači BMW == ghay Turčin ?

pretty much :))
#brezpodpisa

feryz ::

Buggy je izjavil:

LOL...sam si pa res zleht :D

Naj pa bi imel tale Audi torque converter in motor naj bi bil tudi ze novejsi z ECO posodobitvami, s tem pa predvidevam tudi slabso odzivnost stopalke za plin, kar zna biti res tecno. Bo treba na kaksno optimizacijo k tunerju pa se bo tudi to zrihtal :P
Imaš zelo prav. Lag je neverjeten in precej zoprn. Tudi 280 konjev je bolj kot ne zeh.
Zafira je super stroj proti temu. Ok, saj tudi je, to sta dva različna svetova.
Kar me najbolj moti je to, da je avto živčen. Konstantno previsoki obrati, nenehno menjavanje brez potrebe.
Zafira je ultra umirjena. 800 Nm naredi svoje. Ko rabiš, pa 400 konj svoje.
Mogoče še o radarskem tempomatu, ki je pozicioniran nekje spodaj, na svoji ročici. Totalna norost. Plus tega, po celodnevnem drkanju še zdaj ne dojemam sistema.
Rešitev pri zafiri, vsaj moji, je noro enostavna in noro uporabna. Mirne duše bi lahko popolnoma vsi skopirali njen sistem. Ker to, kar ima Audi, Porsche in še kdo, ni vredno za pol p... mrzle vode.

Raptor F16 ::

feryz je izjavil:

Buggy je izjavil:

LOL...sam si pa res zleht :D

Naj pa bi imel tale Audi torque converter in motor naj bi bil tudi ze novejsi z ECO posodobitvami, s tem pa predvidevam tudi slabso odzivnost stopalke za plin, kar zna biti res tecno. Bo treba na kaksno optimizacijo k tunerju pa se bo tudi to zrihtal :P
Imaš zelo prav. Lag je neverjeten in precej zoprn. Tudi 280 konjev je bolj kot ne zeh.
Zafira je super stroj proti temu. Ok, saj tudi je, to sta dva različna svetova.
Kar me najbolj moti je to, da je avto živčen. Konstantno previsoki obrati, nenehno menjavanje brez potrebe.
Zafira je ultra umirjena. 800 Nm naredi svoje. Ko rabiš, pa 400 konj svoje.
Mogoče še o radarskem tempomatu, ki je pozicioniran nekje spodaj, na svoji ročici. Totalna norost. Plus tega, po celodnevnem drkanju še zdaj ne dojemam sistema.
Rešitev pri zafiri, vsaj moji, je noro enostavna in noro uporabna. Mirne duše bi lahko popolnoma vsi skopirali njen sistem. Ker to, kar ima Audi, Porsche in še kdo, ni vredno za pol p... mrzle vode.


Pa kupi si že BMW ja in biš srečen. Ne razumem kaj se siliš za drugimu avti če ti pa edino BMW paše.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

feryz ::

Trenutno ne obstaja. Ne štekaš? Guglaj najačo sedemko, pa ti bo vse jasno. Cenena, podhranjena jajca.

Kripto mesi ::

Bogi revček, boš pač mercedesa S vzel.

feryz ::

Ista zgodba tudi tam. Čakam AMG hybrid. Ampak mi je grd.

Raptor F16 ::

feryz je izjavil:

Trenutno ne obstaja. Ne štekaš? Guglaj najačo sedemko, pa ti bo vse jasno. Cenena, podhranjena jajca.


Kaj ? 530nkonjev ti ni dost ? A si fuknen ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

IL_DIAVOLO ::

Legende :))
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Buggy ::

feryz je oldskul in jaz ga cist stekam, glede zafire pa tudi socustvujem z njim.
Upam da razresis situacijo v svoj prav...mi je vsec tvoje razmisljanje..drzim pesti tudi za nova kola!

hojnikb ::

ne razumem zakaj ne vzames alpine b7; ista konjenica kt v12, pa se dejansko da dobit.
#brezpodpisa

Buggy ::

feryz ima dejansko jebo ta trenutek. Navajen je na diesel navor in pricakuje dober ratio med kg/PS. Poleg tega rabi dost ok medosno razdaljo za AC ter nek dolocen level luksuza.
Tezka bo...razen kot je bilo ze receno, da se stegnes na Bentleya...jeba I know! Poslusaj RedDrake ze od zacetka :P

hojnikb ::

b7 ma 800nm, kar je vec kt katerkol zetor iz bmw fabrike.
#brezpodpisa

Buggy ::

predvsem pa jih zaradi ekoloskih stnadrov ne bojo vec delali...kombajn z 240KM in 500nm easy chiped na 300/600 je tudi sel iz proizvodnje dve leti nazaj...isto pri Oplu z 2.0T bencinci v OPC varianti kjer zdaj ponujajo motorje kjer se izklapljajo celindri.
eh...ja

Ahim ::

feryz je izjavil:

Trenutno ne obstaja. Ne štekaš? Guglaj najačo sedemko, pa ti bo vse jasno. Cenena, podhranjena jajca.

Pa saj ti kupujes neke rabljene primerke, morda tudi sumljivega porekla, ce je cena prava ... Se bo ze kaj naslo, nekoc so jih menda izdelovali?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vprašanje o moci motorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10613701 (10343) WizzardOfOZ
»

Nakup prvega vozila in predlogi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17519915 (13593) bambam20
»

Kateri nov "družinski" avto (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
25745278 (27937) GR2
»

Mnenja o opel Astri (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9048466 (20179) Meizu
»

Kateri karavan kupiti ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
40993807 (66212) jero_no1

Več podobnih tem