» »

Nakup prvega vozila in predlogi

Nakup prvega vozila in predlogi

1 2 3
4
»

Blinder ::

Ce se komu da raziskovat https://www.sciencedirect.com/science/a...

Bilo naj bi tako, da ce se pri dieslu premakne vbrizg bolj zgodaj, se poveca izkoristek goriva, ampak se povecajo tudi skodljivi plini (verjetno z izjemo CO2), zato so tovarnisko nastavljeni da sice rporabijo malo vec goriva, ampak imajo izpuh cistejsi.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

feryz ::

Turbinske luknje ne boste rešili. Ali pomanjkanja moči spodaj. Čipirajte kolikor hočete.
Normalnemu človeku, ne fery-ju, šalta avto v območju od 1500 do 2000 obratov. Povečanje tam je zanemarljivo.

Sicer če nadaljujem, Audi menja kot bebec. Ven vsake logike. Enkrat bo v drugi tiščal, da ti ušesa ven porine, drugič bo brez potrebe v osmo zmetal. Popolnoma nič mu ni jasno.
Učljiv menjalnik od bimerja je svetlobna leta naprej od tega.

Buggy ::

Avto je nov...mogoce se z menjalnikom se nista ujela, samo ce so tole kot na spodnjem YT tvoji problemi, potem mislim da je to ravno ta lag o katerem smo govorili (in bi se dali odpraviti) in ne turbo lag.




ceprav ne stekam zakaj tip to probava z menjalnikom v D(drive mode)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Buggy ::

kot je prebrati v komentarju je baje celo nek uradni SW upadate. Si morda kontaktiral svoj kontakt v poprodajni sluzbi?

Tukaj je nekaj govora o tem:

https://www.audiownersclub.com/forums/t...

TPI 2060454/1 Release date: 08/13/2020

Software update drive electronics

Technical background

Various Audi vehicles with a V6-TDI engine from a certain production period can experience a delayed build-up of torque and thus delayed acceleration as requested by the driver. With an adjustment to the drive software, the engine, vehicle and application concept can be optimized with regard to this issue.

Note: So far, however, we have not received a confirmation from Audi that this update is really being rolled out, even after a telephone request. One workshop said that there is a high probability that there will be no more updates on the drive train of TDI engines with S-Tronic in 2020.

Update September 25th, 2020: We have found two more valuable contributions from Audi A6 / A7 drivers on the Internet, which give hope that something might change ...

One user reports that on October 26th he has been given an appointment for software optimization on the powertrain - according to Audi, this should significantly minimize the moment of thought.
Another driver says: I have had the update TPI 2060454/1 for a week - the Audi now drives almost perfectly!

feryz ::

Bom vprašal na servisu, kamor grem kmalu. Še okrog tega. Čeprav gre verjetno res za kakšna eko bio jajca.

§|\| /\ |<E ::

eno vprašanje:
vidim oglas, pa piše rabljen avto komisijska prodaja. a so kakšni minusi pri nakupu avtomobila preko komisijske prodaje?
hvala.

helsing ::

Si sposojam temo.

Tudi jaz iščem avtomobil. Rabljen, nekje do 8000€. V roku enega leta pa imam namen delati v Avstriji, torej bi želel da me je zmožen vsak dan relativno udobno peljati po avtocesti.
Izgled ni najbolj važen.. pač iščem neko pametno in denarno racionalno rešitev, ki to tudi lahko prodam in se ne kvari preveč.

Kolegi mi večinoma predlagajo VW, Škoda, Hyundai, maybe tudi Opel ali Kia odsvetujejo pa Francoze. Sam se ne spoznam ravno na avtomobile in me trenutno že malo muči choice overload. Glede na zahteve (Avstrija) me najbolj zanima česa se naj izogibam ter koliko je še sprejemljivo število prevoženih kilometrov, pa kolikšna naj bo minimalna moč motorja da ne bom preveč trpel ob prehitevanju. Trenutno gledam avtomobile, ki so imeli prvo registracijo 2014+.. a morda gledam pre stare/mlade? Je dizel prava rešitev? Zgleda kot da porabi manj ampak govori se o prepovedi takšnega avtomobila v nekaterih mestih.

Vsaka pomoč je dobrodošla.

Blinder ::

Jaz bom za avtocestno rabo kupil BMW serije 5 E60/61 (2004-2010). Ni poceni, ampak se vsaj kvalitetno vozis.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

hojnikb ::

eh ne kupuj starih petk, ce ze potem novejso trojko f30 generacije, k jo dobis tudi za predlagani budget.
#brezpodpisa

chrush ::

Eno vprasanje izven reda. Gledam te nove avtomobile, recimo Jeep Compass, 1.3 bencinski motor. V cem je fora teh mini motorckov v taksnih zverinah? A to sploh lahko pricakujes 200k s takim avtom?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Buggy ::

Zverinah?
Jeep Compass je preoblecen in nacickan Fiat 500X, in ima s terensko voznjo glih nekaj podobno skupnega.
Za po mestu afne guncat z njim bo pa dost mocno >:D

chrush ::

Ni to vecji avto? Potem se mi je samo opticno zdelo tako? Vseeno pa ne gre za majhen reno clio. Spletna stran caranddriver.com ga uvrsca med Hondo HRV, Toyoto RAV4, Mazdo CX5. To se mi ne zdijo tako majhni avti.
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

Buggy ::

To je dimenzijsko razred BMW X1 oz. SEAT Ateca, kjer je dolzina avta 4.4m sirina pa malce cez 1.8m (tako kot Opel Astra K)...teza pa okoli 1500kg. Predvsem naredi obcutek vecjega avta visoko nasajena karoserija s prevelkimi gumami. Oboje neuporabno za kaj drugega kot sminko. Dodas se svoh motor v dokaj veliko in neaerodinamicno celno povrsino avta pa imas SUV zmazek :P

https://www.automobiledimension.com/mod...

hojnikb ::

chrush je izjavil:

Ni to vecji avto? Potem se mi je samo opticno zdelo tako? Vseeno pa ne gre za majhen reno clio. Spletna stran caranddriver.com ga uvrsca med Hondo HRV, Toyoto RAV4, Mazdo CX5. To se mi ne zdijo tako majhni avti.

se ena izmed mnogih crossover jajck, ki si jo ne zelis. Z proper jeepom nima nic veze.
#brezpodpisa

chrush ::

Nisem ravno mislil debate razviti na temo Jeepa, ampak tele motorji. Recimo 1.0 EcoBoost in avto 1,5 tone. Jeep je bil samo primer. Imajo tile motorji sploh potencial, da z njimi naredis 200kkm?
https://www.facebook.com/OverMuraMuviMejkers

hojnikb ::

seveda. Sj turbo motorji niso nič novega. Ford ma take mlinčke ze 10 let pa nimajo tezav z doseganjem 200kkm. Večji motor =/= bolj zanesljiv
#brezpodpisa

1232 ::

feryz je izjavil:

Sicer če nadaljujem, Audi menja kot bebec. Ven vsake logike. Enkrat bo v drugi tiščal, da ti ušesa ven porine, drugič bo brez potrebe v osmo zmetal. Popolnoma nič mu ni jasno.
Učljiv menjalnik od bimerja je svetlobna leta naprej od tega.

Alfin TCT je bil enak, edini in zadnji avtomatik, ki sem ga imel. Enako tiščal v klanec v 2. pri 5000rpm, čeprav je avto vlekel dobro v 3. Potem sem preprosto šaltal sam z ušesi.
Ampak ta ušesa tudi niso enako zanimiva kot ročni menjalnik. Ne vem kaj je večini tak problem šaltat, jaz dosti drugega dela v avtu nimam in da mi odvzameš še ročko, res ne vem kaj naj delam.
Avtomatik je ali za res dolga potovanja, vsakodnevno nad 200km. Ali pa za res hitro vožnjo redno nad 200 km/h, pri takih hitrosti nimaš časa šaltat.
Drugače pa ne vem če lahko robot šalta enako dobro kot človek, pa se lahko še tako potrudijo, tvojih misli ne more brati, da bi vedel kaj hočeš. Edino v čem je dober je v hitrosti prestavljanja, za ročno prestavljanje rabiš kolk, 0,5s-2s? Ja, nekaj takega:
Shift time @ Wikipedia

Raptor F16 ::

Buggy je izjavil:

Zverinah?
Jeep Compass je preoblecen in nacickan Fiat 500X, in ima s terensko voznjo glih nekaj podobno skupnega.
Za po mestu afne guncat z njim bo pa dost mocno >:D


Tisto je Renegade
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Buggy ::

Raptor F16 je izjavil:

Buggy je izjavil:

Zverinah?
Jeep Compass je preoblecen in nacickan Fiat 500X, in ima s terensko voznjo glih nekaj podobno skupnega.
Za po mestu afne guncat z njim bo pa dost mocno >:D


Tisto je Renegade


Nope. Renegade je v primerjavi s Compasom celo terensko nekaj zmozen, ceprav si delita isto platformo.

Compass je kot sem ze rekel. Neuporabna mestna sminka >:D

https://www.motorbiscuit.com/never-buy-...

GR2 ::

feryz je izjavil:

Turbinske luknje ne boste rešili. Ali pomanjkanja moči spodaj. Čipirajte kolikor hočete.
Normalnemu človeku, ne fery-ju, šalta avto v območju od 1500 do 2000 obratov. Povečanje tam je zanemarljivo.

Po svoje je še bolje da ne prime takoj. Jaz moram pri 1.6T preštet do 5 preden začne pospeševat na AC desnem pasu iz 100-120 v 5., da dobim nekih 130-140 in se začnem pomikat na levi pas. 4. ni nič bolje in načeloma dajem vanjo samo pri 80-100. Sicer je 5s še vedno precej bolje kot ostali, ki ne začnejo pospeševat tako niti čez pol minute. Da imaš enega hitro približajočega na levem pasu, pa ni šans da s tem avtom lahko kaj narediš, je treba kar počakat na dovolj veliko luknjo.
Zakaj sem rekel da je dobro da ne prime takoj? Ker imaš čas premislit in dobro pogledati v ogledalo. Fak, 90% ima samokolnice od avta, ki se ne premaknejo nikamor, pa si ne znajo vzet časa, da bi dobro pogledali, če gredo lahko levo, samo en blink levega smernika pa hopa levo, nikome ništa. Sicer jaz bi lahko preveril, če grem lahko, če bi imel 2x boljši pospešek, v 2-3s pa že imeš čas preverit in ne rabiš ravno 5s.

Ne vem točno kaj rabiš, da avto poskoči 100-140 v 3s, ampak predvidevam da rabiš mucho EUR, 100k+. IC s 4 turbinami ali 300KM+ EV, verjetno nekaj v tem smislu. Ampak kot rečeno, za varnost v prometu s takim nakupom ne boš naredil nič dobrega. Že 1.6T ima pospeške, ki ne spadajo v promet in moraš dobro vedet kdaj jih je smiselno uporabit in kdaj ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GR2 ()

m0LN4r ::

hojnikb je izjavil:

seveda. Sj turbo motorji niso nič novega. Ford ma take mlinčke ze 10 let pa nimajo tezav z doseganjem 200kkm. Večji motor =/= bolj zanesljiv

Pa formule, pa rally avti...
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

GR2 ::

Eto, včeraj Cupra Formentor, prehitevam pri 140, pogledam v ogledalo in kaj gre zdaj to zaen metek proti meni. Drugače bi ga moral opaziti že vsaj 5s prej, ker se je vzel iz praktično nikoder, ampak zaradi mene mu sigurno ni bilo treba zmanjševati hitrosti. Kot sem rekel, to nima kaj delat v prometu tak avto, počasi se je pa z njim tudi brezveze vozit.
Jaz itak da sem se mu takoj umaknil, ampak kaj ko je bila ena potem s tistim kadečim dizlom, ki sem jo že zdavnaj, ene 15km nazaj, ravno iz tega razloga prehitel in jo takrat še pogledal in je šlo za tipično kmetico. Taka da se bo umikala, pajade. Že zaradi tega je brezveze imet res hiter avto, 180-200 se na naših AC itak ne moreš vozit. Je po moji oceni tudi dejansko šel 180+, to je zame že prehitro za mimo kolone, tam 160 se po mojih izkušnjah še da, da se izogneš tistim brezglavo uletavajočim na levi pas.

Moj 1.6T sploh ni tako slab kot sem mislil, da prehitiš konkretno moraš pri nižji hitrosti, 100 ali manj, šaltat v 4., to je pa vse, v povsem doglednem času pospeši, ne rabiš več za te naše polno nabite ceste.

bambam20 ::

GR2 je izjavil:



Moj 1.6T sploh ni tako slab kot sem mislil, da prehitiš konkretno moraš pri nižji hitrosti, 100 ali manj, šaltat v 4., to je pa vse, v povsem doglednem času pospeši, ne rabiš več za te naše polno nabite ceste.


Zelo slab, če moreš šaltat v 4-to, pa imaš še turbino. Pri štromarju samo gas pohodiš in prehitevaš.

Raptor F16 ::

GR2 je izjavil:

Eto, včeraj...

Moj 1.6T sploh ni tako slab kot sem mislil, da prehitiš konkretno moraš pri nižji hitrosti, 100 ali manj, šaltat v 4., to je pa vse, v povsem doglednem času pospeši, ne rabiš več za te naše polno nabite ceste.


Kaj v četrto model, če ti tretja brzina do 150 ne vleče maš zanič bencinarja :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

WizzardOfOZ ::

bambam20 je izjavil:

GR2 je izjavil:



Moj 1.6T sploh ni tako slab kot sem mislil, da prehitiš konkretno moraš pri nižji hitrosti, 100 ali manj, šaltat v 4., to je pa vse, v povsem doglednem času pospeši, ne rabiš več za te naše polno nabite ceste.


Zelo slab, če moreš šaltat v 4-to, pa imaš še turbino. Pri štromarju samo gas pohodiš in prehitevaš.


Pri CVT menjalniku tudi.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

bambam20 ::

Raptor F16 je izjavil:



Kaj v četrto model, če ti tretja brzina do 150 ne vleče maš zanič bencinarja :))



Pretiravat ni treba.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Clio iv tce75 generation (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
18119480 (11062) d_DJ
»

Novi Superb in alternative (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14437868 (33650) Mufasa
»

Kateri avto do 2500€ (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Na cesti
46687442 (71585) AapocalypseE
»

BMW bencinar ali dizel??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22764171 (56166) MAFIA

Več podobnih tem